Narcisismus - zpět na článek

komentářů 25

 1. Článek mi přišel až příliš dlouhý a také nepřehledný, ovšem už po několika odstavcích jsem si říkal, že v onom případě by mohl pomoct s léčbou doktor Martens.

 2. Chybí mi závěr, jak to dopadlo. Zda je zmije stále vyhřívána na prsou, nebo byla vykázána do místa, které není na žádné mapě.
  Pokud se stále hřeje, je autor naivní vůl a dobře mu tak.

 3. Hlavni chyba je pustit si exota domu.
  Doma je svate. Tam muze rodina a dobri kamaradi a i ti jenom na navstevu.
  Ze to dopadne jak to dopadlo jsem vedel po prvnim odstavci, kdzy je nekdo takovy blbec, ze bez vnejsiho pricineni skonci v exekuci, bude toto chovani i nadale extrapolovat, zvaste po zkusenosti, ze jeho prusery za nej vyzehli nekdo jiny.

 4. Přečetl jsem začátek a pak jsem přestal, s pár takovými lidmi jsem se setkal, dokud jim to platíš tak se přisajou, lepší je je poslat dopíči co nejdřív. Většinu praktik jsem bohužel taky poznal. Nicméně se nejedná tak úplně o narcismus. Narcismus má úplně jiné charakteristiky, doporučuju přečíst celej http://www.thelastpsychiatrist.com …. je to asi nejlepší blog co jsem přečetl celej, věnuje se narcismu jakožto duševní vadě, píše ho americký psychiatr který vystupuje pod nickem „Alone“. :)

 5. No super, etuda na téma „se nedivte, že je Evropa fprdely, když je jako já“. Tak teď si zkus na ýbeji koupit nějaký aspoň trochu použitelný koule (něco to může stát, ale když jsi za vodou…), vykopej toho zmrda z baráku a doufej, že se nikdy nedozvíš, jakou z tebe má prdel. Možná bude stačit, když mu dáš přečíst tenhle žalozpěv. Když to dáš, bude časem možná i v té Evropě líp.

 6. Jsem netrpělivej a tak by milej chlapec letěl po náznaku první kopřivy na trávníku.
  Ale docela by se mě líbilo potkat vola, kterej by si nechal jen tak zaskladnit svojí garáž mejma krámama. Mám jich dost :-)

 7. Moje zkušenost s lidmi toho typu „co je tvoje, to je moje… Dyť sme super kámoši, ne?“ je taková, že jakmile vy něco chcete po nich, tak najednou uplatňují tvrdý kapitalizmus, „zadarmo ani kuře nehrabe“ a „there is no free lunch“ poté co vás několik let „vyžírali“ , pořád něco chtěli, požadovali a nárokovali.

  Docela typické je to pro české „podnikatele“: ty bys chtěl přidat? Ale vždyť jsme kámoši, přece by jsi tu nechtěl narušovat kolegiální atmosféru, jsme tu skoro jako jedna velká rodina.
  A pak když odmítnete zadarmo odpracovat stovky hodin přesčasů, nebo nedej bože onemocníte, tak letíte na dlažmu ani nevíte jak. A marně se dovoláváte na kolegialitu, kamarádství a tu velkou rodinu, o které vám roky blábolil.

 8. Co se týče tohoto vašeho konkrétního „narcise“ tak mi připadá že mnohem lépe splňuje definici sociopata než narcise. Těmito lidmi se zabývá jak Koukolík ve svém studiu deprivantů, tak obor zvaný ponerologie.

  o sociopatech:
  https://youtu.be/fhe0fpxGJpg
  Nejhorší u těchto lidí je, že rafinovanými manipulacemi dokážou proti vám poštvat celé vaše okolí včetně rodiny a přátel, kteří jsou dostatečně naivní aby ho neprokoukli a dostatečně egoističtí aby podlehli jeho pochlebování.

 9. Jak píše Kabrnak, to co popisujete se spíše než narcistická porucha osobnosti jeví jako asociální porucha osobnosti, syn. „psychopat, asociál, sociopat“.
  Narcis by se s Vámi tímto způsobem nejspíše nebavil, pro něj nejste ( z jeho pohledu) dost dobrý ( nemáte k němu dostatek obdivu, nedokážete ocenit jeho jedinečnost, nechápete jeho výjimečnost), proto takový člověk s vámi nebude ztrácet čas a věnovat vám svou pozornost.

  1. pardon, překlep, místo asociální porucha osobnosti tam má být disociální porucha osobnosti.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017