Nákup rohlíků

Featured Image

… aneb prasata mezi námi.

Následující řádky popisují pouze můj dnešní nákup rohlíků, nic víc. Bohužel už mi ale s dnešním zážitkem přetekla trpělivost a nejsem schopen v sobě dále dusit fakt, že jsou mezi námi prasata.

Ráno jsem dorazil do kanceláře poněkud hladový a tak mé první kroky vedly naproti do malé samoobsluhy. Pět křupavých rohlíků a něco na ně – denní rituál.

Bohužel byl již koš s rohlíky okupovaný: žena, cca 55 let, známky opotřebení, neúdržby  a špíny + muž (manžel předpokládám) stejné věkové kategorie.

Znáte to: brala do ruky jeden z potencionálně mých křupavých rohlíků za druhým, zmáčkla, vrátila zpět a hrabala po dalším.

„Paní, proč na to saháte, když si to nekoupíte?“ oslovil jsem ji rázně, leč slušně.  Byla zřejmě komunikativní typ: „Ne, já si to kupuju.“  Protože někdo není schopen bez pomoci rozlišit mezi spojeními nakupuju rohlíky a roznáším žloutenku, pokračoval jsem: „Proč tam ty ohmatané rohlíky vracíte – kdo je pak má jíst?“

I když byla cítit alkoholem a již tak týden se podle špinavých rukou nemyla, reagovala rychle: „co ti je do toho, debile, starej se vo sebe, č-rá-u.“  A měl jsem po rohlících.

1. starám se o sebe, když mě zajímá, co jím a kdo na to sahal
2. neberu argumenty o tom, co se s jídlem děje, než ho koupím, protože jsem si jist, že z kapacitních důvodů minimálně nikdo nemá v distribučním řetězci čas na to, aby individuálně ohmatával každý rohlík
3. pokud by prase dostalo přes spárky pokaždé, když je do rohlíků strčí, pak by si to zřejmě rozmyslelo, možná i pro, že každý není tak klidný jako já
4. balený rohlík není rohlík

Kudy ven? Všiml jste si někdo taky tohoto jevu? Už jste taky někdo zasahoval?

Domnívám se, že takový jev spousta z nás vidí, většině to vadí a jen někdo prase od koryta vykáže.

PS: Napadly mě 2 paralely:

1. Koho pak asi paní volí?

2. S dnešní vládou ČSSD + KSČM de facto je spokojeno málo lidí. Proč ale spousta lidí nejde volit a nechá si od socanů hrabat do rohlíků?


18.04.2006 Dr. Mz
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
88x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:06
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!