Na nový rok drž pysk a krok - zpět na článek

komentářů 10

 1. ubohost

 2. Jeste jsem si dneska vsiml tohoto: http://zpravy.idnes.cz/islam-evropa-rakousky-kardinal-schonborn-fgi-/zahranicni.aspx?c=A170101_192919_zahranicni_fka

  Takze je to jasne. Vrcholni predstavitele statu a cirkve vam vzkazuji: Bud budete poslouchat podle starych poradku, nebo podle novych, ale poslouchat budete. Pokud ne, tak je jen dobre, ze chcipnete.

  1. S tímto vaším komentářem souhlasím a je samozřejmě smutné, že Církev je v krizi a má v současnosti takovéto biskupy. Nicméně s článkem nesouhlasím a dal jsem mu za pět.

   Ono čtvrté přikázání má jeden podtext, který se před stopadesáti lety nemusel zdůrazňovat, dnes však, Bohu žel, ano: Ano, poslouchat rodiče, Církevní představitele a vrchnost, ale jen do té míry, pokud je jejich požadavek KATOLICKÝ.
   Takže pokud současný papež po nás žádá, abychom nejen akceptovali, ale jestě navíc urychlili muslimskou invazi, tak jej samozřejmě poslouchat nemusíme. Dtto politiky. Učitel náboženské výchovy z 19. století by vám váš výklad 4. přikázání omlátil o hlavu.

   Správný papež by v současné situaci udělal to, co svatý papež Pius V. v době bitvy u Lepanta. Modlil by se za porážku invazivních vojsk (ono toho bylo víc – mimo jiné vyhlásil růžencové křížové tažení, v této souvislosti je zajímavé, že v průběhu bitvy došlo k zázračnému obratu větru proti osmanskému loďstvu). Co můžeme dnes dělat my? Modlit se za biskupy věrné katolické víře…. a za obrácení papeže :-(.

   1. V poradku, clanek mel jen upozornit. Ono je to jedno, totiz kdo vi uz dneska, nebude se divit tomu, s cim prijdou stat s cirkvi behem pristich par let, kdo nevi, brzo se to dozvi.

    Muj vyklad ctvrteho prikazani? Do slova a do pismene jsem opsal vsechno, co v ucebnici o ctvrtem prikazani bylo. Ano, pochopitelne, ze vzadu je pak jeste receno, ze je hrichem poslouchat, pokud to jde proti bozim prikazanim.

    Jenze vtip je v tom, ze nic z toho, co se deje nejde proti bozim prikazanim, naopak, proti bozim prikazanim jednam spis ja, jako bezverec, nikoli muslim, co veri v jednoho boha, pravidelne se modli a dodrzuje vse, co mu pismo svate porouci.

    Pokud nas papez o neco zada, pak vsichni katolici musi bez vyjimky uposlechnout, protoze co papez rekne, plati, jako by to rekl sam duch svaty, papez je neomylny a tudiz, kdyz rekne, ze Evropa ma byt muslimska, kdo jsi ty, abys rozhodoval, jestli je to dobre, nebo spatne? Mas poslechnout, treba je to jen zkouska, jako kdyz tuhle buh prikazal Abrahamovi, aby zabil sveho syna. Takze poslouchej, vitej muslimy a rikej si “jeste, ze mame nasi moudrou cirkev, kde bych bez ni byl.”

    No a nebo pouzij vlastni organy, jako uz to zacinas delat, mozek abys prisel na to, jake svinstvo se deje a koule na to, aby ses tomu postavil a zbavil se viry v organizovane nabozenstvi (viru v boha ti nikdo brat nebude). Do budoucna budou takovi lide potreba.

 3. Ano, je to tak, hodnoty Evropské civilizace je poslušnost a poddanost. A kdo říkal něco jiného, ten buď skončil, nebo se přeplavil přes oceán.

 4. Kokotina blížící se hraničně pičovině.

  1. Vy máte na tieto veci nejakú stupnicu?

 5. Sky News visited Brexit-strongholds and talked to people who made it clear what they thought would happen if the timeline for Britain’s exit from the EU was not announced soon.

  “Oh, there’ll be mass riots. There’ll be hysteria. There could even be a civil war. The country has used its voice and if the Government ignores what the people have said then there is going to be a civil war. There is going to be,” one woman told the broadcaster.

  She added that people would be “very angry and let down” if the government attempted to deliver a watered down Brexit that left the UK open to mass uncontrolled immigration from other EU countries.

 6. [i]”…že velká část těch, co reptají a chtějí politické změny, se rekrutuje z řad tradicionalistů, vyznavačů hodnot Evropské civilisace…”[/i]

  Lež…

  [i]Vždyť jsme všichni Evropané, lidé kulturní a civilisovaní…[/i]

  …lež…

  [i]…když vládci Evropy a Papež řeknou, že uprchlíky přijímáme, tak je přijímáme…[/i]

  …nesmysl.

  Sluníčkaření si strč víš kam, ty taky seš nejspíš jeden z těch rozvratných živlů a vlastizrádců s červenýma kartama.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2016