Muž, který to vydržel s libertariány deset let - zpět na článek

komentářů 73

 1. Tak to D-fens dneškem dokázal, zapůsobil už na všechny moje emoce. Pobrečel jsem si. Ano Mach bojoval dlouho a to i v klubu rváčů má uznání.

 2. Dojemné jak cyp. Bohužel zcela nepravdivé. Tak např. billboard se zbraněmi se objevil až skoro dva roky po eurovolbách. https://www.lidovky.cz/domov/poridte-si-zbran-protoze-lidi-je-cim-dal-vic-vybizeji-svobodni-v-nove-kampani.A160108_155342_ln_domov_ELE

  Taky Svobodní v kampani do eurovoleb nevyměkli, naopak krátce před volbami změnili program na tvrdý euroskepticismus (program předtím neříkal kategoricky, že je nutné z EU vystoupit). Kampaň byla taková, jaká byla, protože na ni pozitivně reagovali voliči ve focus groupách. Jak se ukázalo, kampaň byla účinná, neboť oproti sněmovním volbám ztratili Svobodní ze všech stran v eurovolbách nejmenší procento hlasů.

  Svobodní dojeli na to, že Petra Macha přestala politika zajímat. Začal si hýčkat — místním lingem — zmrdy a hulibrky, kteří jsou otevření odpůrci liberalismu. Zcela se vytratil jak z europarlamentu, tak ze strany a všechny spory nechal absolutně vyhnít, jenom aby náhodou — nedej bože — nemusel někdy něco rozhodnout.

  A k tomu všemu ještě zokamurovatěl a natočil zoufalé podvodné martial arts videjko. Nebude ho žádná škoda.

  1. MMister:
   No jasně.
   Patrno, že chytáš správnej vítr a držíš správnej směr. Pod Pajonkem máš pořád šanci…

   1. Já už tam dávno nejsem. ;) Že Matějka je všech zmrdů futrál, jsem odhalil jako jeden z prvních a zařídil se podle toho. Škoda, že D-FENS to nepochopil doteď.

    Taktéž u Macha.

    1. Pánku tak především ty sám seš všech zmrdů futrál!! Za to, jak Svobodní dopadli, můžeš i ty svým dlouholetým vysíráním na fejsu a všude, kam ses kdy nasáčkoval. Pro ostatní: kdo by neznal, dávejte si bacha na tohohle kokota Pánka https://www.facebook.com/mmister .

     1. Dīvide et imperā. Z vás mají socani u koryta radost, co?

      1. Rozumíš si, soudruhu? Pokud jsi náhodou chtěl diskutovat věcně, tak ještě dodávám, že zrovna tenhle Pánek je etalon trollů, prudičů a vysíračů, který svým vystupováním zejména na fb Svobodným po celý léta dělal tak dobrou reputaci, až se všichni influenceři (a že jich je) znechuceně vrhli radši do náruče kalouska a toho jeho geronta. Měl bys k tomu teda něco konstuktivního?

     2. Koukám, jak pan „Pomáhat a chránit“ si tam s nima rozumí…

      :D

      1. Šlo by toto nějak přeložit do lidské řeči, aby to dávalo aspoň trochu smysl? Dík.

       1. kibic:
        To je česky.
        1. Naklikneš si onen tvůj odkaz.
        2. Objeví se FB stránka Pánka.
        3. Před 20 hodinami (k tomuto momentu) dal pán Pánek příspěvek s obrázkem.
        4. Pod obrázkem trocha komentářů.
        5. Některé z nich psal sám pan autor „Pomáhat a chránit“, velmi dobře si rozumějící s tou partou hochů Svobody.

        Nebo to vidíš všechno černobíle…?

        :D

        1. Fotka hampla s vandasem? Já teda především nějak nevím, kdo je autor „Pomáhat a chránit“, tak mi pls ještě napověz, anžto jsem se nějak v tom tvým jinotaji asi trochu ztratil… dík :)

         1. kibic:
          Ale žádný jinotaj, jen dávám věcem správná jména –
          – kuku:
          https://www.mvcr.cz/obrazek/jakub-horak-tbwa.aspx

          1. Aha. No ale víme taky, co konkrétně Horák aka Mr. Vratka pro „Íčko“ resp. pro PaCH měl dělat/dělá? Jinak obecně asi platí zásada, že peníze nesmrdí, takže jestli poukazuješ na prostou skutečnost, že Horák měl nějaký kšeft od vnitra, tak na tom asi zas až tak nic moc divnýho nebo špatnýho není, nee? Každý přece musíme platit složenky… Nebo?

          2. kibic:
           Ano, prachy nesmrdí.
           Proto kterýkoli svobodista pro ně udělá cokoli, bude-li za věc jich dost.
           A pán kompletslípka jakbysmet; pak stranou jdou všechny „ideje“ (dyg ho znám léta, cyglistu, jemuž kolo šlohli).

           Za „mrvratku“ díky, neznal jsem.
           Přiznávám tedy i vlastní mezery, které nutno doplnit…

          3. Děkuji, že mi udržujete přízeň již přes deset let! <3

          4. Až tě potkám, tak budeš mít možnost se s tou přízní důkladně seznámit do detailu, kreténe.

          5. kibic: Sice jsem nemluvil na vás, ale poslužte si. Vidím, že jste taktéž velký příznivec.

     3. Pánek svým fanatismem posloužil Svobodnejm jako ten nejlepší repelent na voliče.

      1. Neasi.

       1. MMIster:

        Cituji:

        „Že Matějka je všech zmrdů futrál, jsem odhalil jako jeden z prvních a zařídil se podle toho. Škoda, že D-FENS to nepochopil doteď.

        Taktéž u Macha.“
        – – –

        Takové výroky se mi velmi líbí; zejména, když je pronáší pan kompletslípka.

       2. Stačí se podívat na fluktuaci členstva. To fanatické jádro magorů s černobílým viděním světa, bez nejmenší schopnosti kompromisního jednání, málokdo s trochou životních zkušeností vydržel dlouho. Neschopnost akceptovat existenci jiného názoru odpovídala snad jen fanatismu bolševiků v padesátých letech.

        To i Zelení dokázali na chvíli překmitnout 5%, tomu magoři Vašeho typu (pokud jste opravdu Pánek)vždy dokázali zabránit. A to jsem si říkal, že po průlomu do EP nastane průlom i do zdejšího parlamentu a celkem jsem Vám to i přes osobní velmi negativní zkušenost i přál.
        Ale teď už je to jedno, Svobodní jsou v komatu a dokud se nějaký oligarcha nerozhodne „koupit“ jejich značku, tak v něm i zůstanou.

 3. „Politikům se nevěří, politikové se kontrolují. Věří se v Boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!“
  (Karel Kryl)

  1. Honza777 24.2.2019 v 17:45

   V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!“ (Karel Kryl)

   A jak skoncil synek, hm?
   A moudry teda byl! Co pak ti hlupaci, pardon, libertariani?
   Jakou oni maji sanci neco zmenit?
   Nevi co, nevi jak, nevi proc, nevi kde, nevi s kym, nevi kdy…. jak slepy uprostred Sibire v nocnim lese.
   One-man Army. Just fucking great! :-)
   ..am triggered „libertarianem“.
   Dobre to vymysleli ti nahore, jako pri stavbe Babylonske věže, verze 2.0

 4. Jestli ta obtížnost libertariánů nebude spíše v tom, že mají poloutopické představy – o světě, politice, apod. Ve své podstatě je to směr, který neví přesně co chce, ale ví co nechce. Ostatně i klasický liberalismus, ke kterému se Mach hlásí se vymyzen už dob Leckeho negativně, tedy co nechce, nikoli co chce.

  S jednotlivými názory Macha jsem souhlasil prakticky do puntíku. Ale nikdy jsem nebyl ani na milisekundu přesvědčen, že Mach své názory dokáže prosadit či realizovat – aspoň něco z toho. Stejný pocit jsem měl u Svobodných, podobně jako u Realistů.

  Mám dojem, že akademická a ekonomická kariéry plodí jen plané teoretiky, a zejména v pravicové oblasti ničeho neschopné reálně prosadit. Takový dojem na mě Mach dělal do začátku do konce. Proto jsem nikdy Svobodné nevolil. Chybí jim praktické zkušenosti, praktické dovednosti, praktické schopnosti.

  O něco praktičtější je Matějka, ale ten má zase tunelové vidění a přeúzký záběr. Takže to prakticky dopadá plus mínus stějně, jen méně katastrofálně.

  1. LudwigVonMises 25.2.2019 v 2:49

   „…obtížnost libertariánů nebude spíše v tom, že mají poloutopické představy …který neví přesně co chce, ale ví co nechce.“

   Manzelka dela totez, ale libertarianem urcite neni. :-)

   To spise nazenete 50 kocouru na neposecene louce do hejna (ne kolem misky se zradlem),
   nez najdete 2 libertariany s jednim (1) shodnym nazorem.
   Nedavno jsem precetl neci uvahu, ze libert. je produkt aristokracie jak zmast ty dole v podhradi.
   Muze byt….
   Jen si vemte ten fakt kolik casu se promrdalo jen tomto webu o tomto tematu.
   A vystup/vysledek z diskusi je presne kdo/co?
   Sam si odpovim – zumpa plna vymlacene slamy a hovna. A Mach co se na vse vysral. A udelal dobre, aspon „ma zivot“.
   To uz je dle me interpretace marnosti produktivnejsi se bavit kdo skrtnul sirku
   v alexandrijske knihovne, ci kolik andelu muze tancit na spicce jehly.
   Libertariani…jasne … super onanovaci material ..a co ta devucha s krivyma zubama,
   no ta od tech ruskych Randovych, no ta Ayn… dalsi onan_futer… „Capitalism, The unknown ideal“ intelektualne-orgasmicka klasika.
   Jdu ted toho barevneho internetu v krabici k memu TM(TM). Transcendental Mediation, Trade Mark/ochranna znamka.
   Vaffanculo.

   1. Při troše snahy by se i každá žena, která neví co chce – mohla označit za libertariána.

    Rozděluji si ideje, snahy a strany na 1) ty, které vědí, co chtějí dokázat, 2) a na ty, které vědí, co nechtějí. Libertariáni patří do ad 2). Takové ideje/strany potřebují vnějšího nepřítele, jinak jsou v hajzlu.

    Proto je potřeba definovat kdo je nepřítel (většinou zde stát – ale nejen), a bořit ho a ničit, nebo o tom alespoň květnatě, planě a dlouho kecat. To plané kecání zvládají libertariáni na Nobelovu cenu. Tolik keců, co je kolem libertariánů, to nenakecal ani Palacký. Ale skutek utek.

    To libertariánské žvanění má všechny atributy ženské konverzace. Je o ničem, zabije se tím spoustu času. Řečník/pisatel má z toho dobrý pocit, že se vykecal, a vtlo mu popřáno sluchu. A stejně jako ženské přitakají jiné, ať plácne sebevětší kravinu, to samé je o libertariánské komunitě. I když budete žvanit úplně a cesty jak chovanec psychiatrické léčebny, vždy se najde dostatek libertariánů, kdo vaši řeč bude považovat za moudrou řeč. Jediné pravidlo je sledovat a pomlouvat nepřítele – což je většinou stát.

    To, že libertariánství je produkt, jak někoho uvést do chaosu – ať už je autorem kdokoli, bych naprosto věřil. Vždyť kdokoli soudný, kdo se nad těmito myšlenkami zamyslí, musí odhalit, že je to kravina na entou.

    A právě teď máte i vědecký/praktický důkaz. Libertariánské snahy se rozpadají, jsou stejně stabilní jako by byly jejich utopie v praxi.

    1. LudwigVonMises 25.2.2019 v 8:02

     „Řečník/pisatel má z toho dobrý pocit, že se vykecal, a vtlo mu popřáno sluchu.“

     Nojono, na tom jaci jsou libertariani se shodneme, Vy vice uhlazeneji, beze sporu.
     Oni vymysleli perpetum mobile, maji vsechny detailni planky,
     schemata, i SW, jenze je to nevyrobitelne.
     Chybi kryptonajt. hle tuna: https://en.wikipedia.org/wiki/Kryptonite
     :-)
     OTOH, nemam zajem psat ani uvazovat o nich…
     abych nebyl jako oni (kurwa, kde jsem jen slysel tento vyrok?) :-)
     Be well.

 5. Jejda, tak ten užvaněný histrión vypadl definitivně? To jsem ani nevěděl, díky (ten link v článku si opravte). Naposledy jsem o něm vlastně slyšel krátce poté, co ještě jako MEP hřímal na fejsu „Merkelová odstup!“. Když jsem se ho ptal, jestli/kdy/kde/jak by jí to nehtěl říct osobně, tak mě zablokoval. Ale pokud vím, zůstalo u toho fejsu.

 6. Yo!
  Dýfens, super úvod, hned odkaz v *první větě* jsi mne ztratil -> „Omlouváme se, ale stránka nebyla nalezena.“
  A fuk…jak pára nad hrncem, libertarian zmizel rychleji nez Houdini.
  Bravo! :-)
  Stabilita libertarianu je povestna, jak pocasi na New Zealand, nelibi se ti to ted, pockej chvilku, ono se to zmeni.

 7. Diskuze je dukaz toho, ze tahle srandaparta nikdy niceho nedosahne a bude tak maximalne kvicet v podhradi o nespravedlnosti sveta a o tom, ze prece ma pravdu.
  :-)

 8. Kavárenský pravičák se od kavárenského levičáka liší jen v drobnostech.

  Nemohlo do jinak dopadnout.

  1. Ano, naprosto stejně zaslepení fanatici, jen s jiným znaménkem.

 9. Kdybych nebyl u toho, když Mach přes Zvaru nechal likvidovat nepohodlné jedince,tak bych i zaslzel.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!