Mutter, der Mann mit dem Kabel ist da!

Featured Image

Nějak jsem se nudil a při pohledu na BabišDnes se mi naskytlo, že asi 5 z deseti nejčtenějších článků se týká jakéhosi Kramného, který měl údajně podle obžaloby zabít svoji dceru a manželku při dovolené v Egyptě. Tak jsem si to všechno za jeden večer pročetl a říkal si, no to si snad dělají z lidí prdel. Připomínalo mi to nějakou vohnoutí show, protože jsem ve výčtu zainteresovaných osob nenalezl ani jednoho, kdo by svým přístupem nevyvolával pochybnosti.

Typická story pro nejširší vrstvy. Něco jako Výměna manželek. Nikdo není normální a nakonec se všichni pohádají nebo umřou.

Musím uznat, že myšlenka odstranit starou Kramnou v Egyptě není na první pohled tak úplně marná, ale při detailnějším pohledu je to katastrofa. Lze sice očekávat vohnoutí policii, orgány nečinné v trestním řízení a mentalitu turistického resortu, kde tak nějak není v celkovém zájmu něco rozsáhle řešit, protože někteří dovolenkáři jsou outlocitní a mrtvoly nejsou úplně vo pohodě. Málokdo je tak tolerantní, aby se koupal vedle mrtvoly, na které policejní profesionálové realizují vyšetřování. Ale tím to končí. Z hlediska pachatele je vždy náročnější spáchat vraždu v neznámém prostředí, což přináší další specifické problémy, například jazykové problémy při komunikaci během vyšetřování, ztížené možnosti likvidace stop a vražedné zbraně. Celkově tedy nevidím výraznou výhodu výjezdní domácí zabijačky před klasickou domácí zabijačkou.

Obhajoba obviněného Kramnýho: Holky byly nějaký otrávený a umřely, aniž bych si toho všimnul, protože mu samotnému bylo špatně. To se samozřejmě nedá takto dlouho udržet. Na druhou stranu, nikde jsem nenašel, že by Kramný nevypovídal, vypadá to, že s orgány činnými v trestním řízení spolupracoval. Musí to tedy být tak, že existují desítky stran s jeho výpovědí ve spisu, ale z nějakých důvodů se z nich dozvídáme jen to, že holky byly nějaký otrávený, zatímco protistrana zásobuje média až neuvěřitelnými detaily. Vohnout Kramný nějak opomíná vést protiofenzívu a nebere v potaz, že skutečný senát nesedí v soudní síni, ale v redakcích médií.

Vohnoutí policie: Egyptské úřady původně hovořily v souvislosti s pitvou provedenou v Egyptě o rozleptaných vnitřních orgánech obou obětí, ale toto vyjádření se někam vytratilo. V ČR údajně proběhla pitva, ale protože těla již neobsahovala vnitřní orgány, je otázka, co tedy bylo předmětem této pitvy. Na místo činu se několik měsíců (!) po domnělém skutku údajně dostavila Policie České republiky. Egyptské orgány policisty nepustily do předmětného pokoje, na což policie údajně reagovala zhotovením repliky (!) místa činu, tedy pronajmutím jiného pokoje, ve kterém se pokusili o… o… co?  Každopádně policie mediálně prezentovala několik verzí. Prý je zabil ve sprše. To se pak ukázalo nemožné, tak se o sprše najednou přestalo mluvit. Jak si policejní orgány vraždu konkrétně v rámci vyšetřovacích verzí představují, zůstává dosud veřejnosti utajeno. Nyní je to tak, že je zabil někde něčím, ale byla to určitě elektrika. Tomu říkám vyšetřování.

Vohnoutí obžaloba: Přišel otec Kramný s drátem namočeným do elektriky a zapojil manželku do sítě. Dcera se v té době držela matky za ruku a stala se součástí obvodu. Představte si, že jste paní Kramná a vidíte, jak se k vám blíží starej Kramný s psychopatickým výrazem v tváři a s kabelem v ruce. Je sice možné, že u Kramných doma pobíhal Kramný s odizolovaným drátem v ruce denně a paní Kramná si už na tento výjev zvykla, ale moc tomu nevěřím. Vsadím se, že kdybych si to štrádoval k mojí ženě s kabelem, jehož jeden konec by byl zastrčený ve zdi a na druhém by koukaly oholené konce, že by dcera elektrikářova nejspíš něco podnikala. Musel by ten nástroj také držet dále od těla, protože by určitě nechtěl, aby se také nedopatřením zapojil do egyptské energetické sítě, a celkově se muselo jednat o velmi znepokojující pohled, který musel vyvést z míry i paní Kramnou, přestože na fotkách vypadá, že příliš rozumu nepobrala a prý frčela na Lexaurinu.

To je přece naprosto spektakulární věc. Ale dejme tomu, že paní Kramná spala a nemohla na aktivity svého manžela reagovat. I tam to skřípe.

Kramný musel někde splašit vodiče. Mohl například zakoupit dráty nebo nějaký kabel (a pak by se možná našel někdo, kdo by ho viděl, jak si to špacíruje s kabelem v ruce, což není právě tradiční dovolenkové náčiní), případně by musel rozebrat nějaký hotelový spotřebič, k čemuž by potřeboval nástroje a samozřejmě by byl spatřen a později nalezen rozebraný spotřebič. Kromě toho si nevybavuji, že bych někdy v nějakém hotelu potkal přístroj, který by měl napájecí kabel delší než nějaké dva metry, takže by musel před elektrifikací rodiny požádat Kramnou, aby si lehla někam poblíž zásuvky. Běžně dostupný kabel není dost pevný na to, aby šel spolehlivě k tělu přiložit a aby setrval v kontaktu s tělem dostatečně dlouho. Celkově by nástroj musel vypadat tak, aby umožňoval bezproblémové a spolehlivé přivedení elektřiny do těla, tedy například namontovat odizolovaný kabel na nějakou nevodivou tyč nebo kabely integrovat například do konstrukce postele. Ten nástroj by navíc musel být zkonstruovaný tak, aby oba konce byly v určité vzdálenosti od sebe, ideálně tak, aby se mezi těmito dvěma body nacházelo srdce nebo mozek. Zde je opět na místě otázka, jakto že potenciální oběť všechny tyto přípravy nezaznamenala a zavčasu na to nereagovala. Je to také riskantní, protože v případě nezdařeného útoku může v rámci boje o život oběť kabel snadno obrátit proti útočníkovi anebo se útočník v nastálém souboji může sám kabelu dotknout.  Také je třeba uvážit, že při takovém postupu měl pachatel pouze jeden pokus, který musel vyjít, protože v případě nezdaru by paní Kramná nejspíš kladla další elektrifikaci odpor a opakování celé akce nestrpěla. Samotné usmrcení napětím 230V není příliš jisté ani při úspěšném zásahu – jistě jste si také někdy v životě sáhli – a není mi jasné, proč by Kramný volil natolik komplikovanou a nejistou metodu, když domácí prostředí nabízí tolik jiných a daleko spolehlivějších postupů k násilnému řešení manželské krize. Například různé pády odněkud někam, něčeho na někoho, populární plyn apod.

Připomíná mi to takový ten vtip, jak přijde pán do drogerie, že by potřeboval něco proti komárům. Prodavačka mu říká:
– „My tu máme takové kuličky. Tu kuličku si nachystáte, pak chytnete komára a narvete mu jí do nosu. On nebude moci dýchat a umře.“
– „Když už toho komára chytnu, tak ho rovnou rozmáčknu…“
– „Vidíte, to by taky šlo.“

Upřímně jsem přemýšlel, proč také není vyšetřovací verzí, že Kramná chtěla otrávit sebe, dceru a Kramnýho, ale vzhledem ke Kramnýho větší hmotnosti mu toho nenandala dost, takže se jen posral a poblil, ale neumřel.
 
A nakonec, soudní znalec Sokanský. To musí být enormní blb.

Na otázku obhájkyně jestli je obvyklé, že dělá posudek, aniž by byl na místě činu odpověděl, že tímto způsobem jich dělá 50 procent. Ohmův zákon prý platí i v Egyptě. Tohle člověka hned uklidní, vlastně proč pan znalec ještě na těch zbylých 50% míst jezdí. Je to taky výborná zpráva například pro statiky, kteří už nemusejí budovy ohledávat, zkoumat, proměřovat ani propočítávat jako zastara, protože gravitace a Newtonovy zákony platí přece všude. Nebo pro hasiče. Proč jezdit k požáru, stačí vodu vypustit před zbrojnicí do kanálu, voda přece hasí všude, to je známá věc.

Moje přetrvávající pochybnosti o realizovatelnosti vraždy takovým způsobem pan znalec nerozptýlil. Uvedl pouze, že ideální by bylo, kdyby Kramný držel kabely dva, což celou věc neprojasnilo. Úplně vidím Kramnýho, jak poskakuje po pokoji s dvojicí kabelů v rukou jako obrovský oživlý Hurvínek sledován zcela apatickou manželkou a dcerou.

Dále se pan soudní znalec pustil do řešení právních otázek a vyslovil následující fascinující úvahu:

”Těch variant je několik a já si myslím, že všechny mají platnost. Tím, že při vraždě málokdy kdo bývá, tak tam se vyslovují jakési hypotézy.”

A na základě jakýchsi hypotéz pak někoho zavřou.

Ajajaj, tady něco smrdí… tady se něco rozkládá…


15.07.2015 D-FENS

12345 (27x hodnoceno, průměr: 1,74 z 5)
2 374x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:51
D-FENS © 2017