Motýlí dilema - zpět na článek

komentářů 14

 1. Hitler nevytvořil ani prd. Nacizmus je čistá kopie judaizmu s jediným rozdílem, že tam byl židovský národ nahrazen národem árijským. Kdo si tyhle dvě ideologie postaví vedle sebe, tak mu to musí být hned jasné.
  Přečtěte si Starý zákon (Tóru), je to tam samá nadřazenost, vyvolenost, teror, zotročování, masakry a genocida. A co bylo typické pro nacizmus? Pro změnu nadřazenost, vyvolenost, teror, zotročování, masakry a genocida.
  Po ovoci poznáte strom. Shnilý strom (ideologie) nese shnilé ovoce (masakry, genocidu). Nacizmus nebo judaizmus, výsledek tentýž.

  Proto pejzatí icikové defekují maggi v kostkách, když se jen letmo zmíníte o nápadné podobnosti mezi nacizmem a judaizmem. Myslícímu tvorovi pak totiž rychle dojde, že ti nejhorší „náckové“ jaké kdy tato planeta spatřila, jsou nenápadně prorostlí v naší společnosti už tisíc let a historie tomu pak taky odpovídá: války, masakry, zotročování.
  Teď se zrovna pokoušejí vyvolat 3. světovou válku a vyhubit evropany pomocí svých tupějších bratránků, kteří jsou taky obřezaní a taky nejí vepřové, jen mají místo jarmulky na hlavě ručník a místo shalom se zdraví alah akhbar.

  1. Allāhu Akbar. To jen pro presnost. Vite kdyz o necem pisete, je vhodne tomu aspon trochu rozumet.

   1. jen pro přesnost, zdraví se Mír s tebou (= „salam aleykum“; víceméně stejné jako „shalom“), ale to je asi nepodstatný detail :)

   2. Aloha Snackbar! To je pozdrav tahitskejch muslimu, kdyz jdou zrovna bastit halali.

     1. A v tom jsou ty strouhany svicky?

      1. Asi ne – podle názvu je to jen zelenina, svíčky se strouhají asi až na hotový pokrm, předpokládám, že něčím jako je struhadlo na parmazán…

 2. Chodíval jsem poslední roky často fotografovat lidoopy. Šimpanze. U jejich výběhu jsem strávil desítky, možná stovky hodin. Musím konstatovat, že se od těch šimpanzů chováním a organizaci společnosti moc nelišíme. Máme navíc jen „kulturu“ a „technologie“.
  Proto jakékoliv konání proti přirozenosti skončí nakonec na úrovni té opičí tlupy.
  Společenští opičí inženýři sice pár opic mohou zblbnout – ale ta zblblá skupina bude tlupou nakonec vypuzena a bude-li jejich víra příliš odlišné od „žitelné“ reality okolního pralesa, tak zahynou.

  1. Myslím, že už je nějakou dobu dokázáno, že nejsme ze šimpanze… Bylo by tedy dost zvláštní, kdybyste v kleci se šimpanzi viděli nějakou podobnost s lidskou společnosti. Leda tak sami se sebou.

   1. Podobnost šimpanzí tlupy s lidskou společností srovnatelné velikosti je takřka absolutní.
    K tématu: Člověk – bytost v sázce, Irenäus Eibl-Eibesfeldt, Academia, Praha 2005.
    _______________________
    Pokud lze něco vidět, pak v kleci se šimpanzy.
    To, že je někdo ze šimpanze, kolega StK rozhodně netvrdil.

   2. re: vcr

    Nejsme ze šimpanze – jestli tím myslíte, že jsme se ze šimpanze nevyvinuli, tak máte pravdu. Nicméně máme se šimpazi řadu shodných znaků (genotypově i fenotypově). Kreacionisté nechť to berou tak, že jsme podobně stvořeni, evoluční teorii naklonění přítomní budou uvažovat o společném předku primátů (česky „nehetnatých“) kdesi v minulosti, případně o příkladu konvergentní evoluce, nicméně pokud vím, tak společných znaků s ostatními primáty máme přeci jen hodně.

    1. Homo Sapiens a Pan Troglodytes se oba společně vyvinuli z dnes již vyhynulého společného předka.
     Chování je podobné velmi, šimpanzové provádějí války i genocidu, tak jako lidé.

 3. StK:
  No právě. Když sloupnete tu tenkou ale zatraceně důležitou slupku kultury (morálních hodnot) tak jsou z nás opět šimpanzi. Stalo se to spoustě vyspělých civilizací před námi a není důvod se domnívat, že nám se to stát nemůže. Jak dopadla vyspělá antická civilizace, kterou jsme dohnali až po 1 500 letech, to je velmi dobře písemně zdokumentováno.
  Technologie sama o sobě nic neznamená. Kalašnikov ze šimpanze člověka 21. století neudělá.

 4. Tyhle články mě fascinujou. Napsat tolik slov a splácat tolik různých nesouvisejících témat a závěrů do jednoho nicneříkajícího blábolu a tvářit se u toho, jak to celé dává smysl, to chce fakt talent. Nejste nějak příbuzná tady s kaBrnakem? Dva lidi s takovým talentem na jednom webu, to nemůže být náhoda…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017