Motocyklista vs. pumpičkáři 2.0

Featured Image

V září 2010 jsme se zabývali kauzou motocyklisty – lépe řečeno řidiče historického motocyklu starého 35 let – který se z důvodu nedostatečné organizace závodu, který ani závodem nebyl, stal obětí dopravní nehody, při které do něj narazil jeden nebo více cyklistů, kteří si právě pletli silnici se závodní dráhou a jeli v protisměru.

Aby toho nebylo dost, někteří cyklisté a členové jejich doprovodu jej pak zraněného a ležícího na zemi fyzicky napadli. Jeden z členů doprovodu (dále zmíněný Jiří S.) například klečel motocyklistovi na krku, zatímco do něj ostatní kopali.

Média zprvu o celé věci informovala v obvyklém duchu, kdy za nehodu zásadně může motocyklista nebo manažer se silným autem, a zavinění druhé strany se neprověřuje, protože to snad ani nestojí za to. Např. deník AHA!:

Vjel se svou silnou motorkou do protisměru a při čelní srážce smetl skupinu cyklistů přímo při závodě Českého poháru! Tato hrozivá událost se stala během sobotního závodu o Velkou cenu Příbrami, kdy neopatrný motorkář způsobil tragédii.“

Bohužel, cyklisté při jejich masírování médií nevěděli, že motocyklista měl s sebou záznamové zařízení – kamerku. Kdyby jí neměl, šel by si patrně sednout, ale takhle se dokázal obhájit a zveřejněním snímků na internetu získal veřejné mínění na svou stranu. Jak se celá kauza vyvinula?

Příbramská policie usilovně vyšetřovala a zjistila, že se nejednalo o trestný čin, a to ani nehoda, ani následné události, které rezultovaly v obsáhlý výpis různých zdravotních a majetkových škod na straně motocyklisty: například zlomenina zápěstí s nutností následné rehabilitace, distorze krční páteře, pohmožděniny, poškozený motocykl, který byl právě po rekonstrukci. Doba léčení byla dostatečná k tomu, aby se o trestný čin jednalo, ale PČR Příbram učinila tento závěr:

Nebylo zjištěno, že by někdo z dalších účastníků dopravní nehody a cyklistických závodů naplnil svým jednáním znaky trestného činu.   Ve věci by se však mohlo jednat u cyklistů He****icha, He**ka a Jov*****če o přestupky podle ust § 22 odst. 1, písm.h.l) zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích.

Byli vyslechnuti svědci, kteří jasně označili iniciátora útoku na motocyklistu (Jiří S. z doprovodu závodu, který paradoxně přijel také na motocyklu), ten však nebyl z ničeho obviněn. Přestupek se dosud vyšetřuje a podle hlavního aktéra události se patrně nic nevyšetří. Policie evidentně vsází na to, že celá věc bude po roce prekludovat a tím pádem nebude muset označit viníka. Motocyklista vyzval jednotlivé účastníky nehody k náhradě škody. Reagoval jeden z nich, který má evidentně zájem celou věc čestně vyrovnat, ostatní hrají mrtvé brouky. Nyní zvažuje občanskoprávní spor.

Řidič motocyklu se rozhodl uvolnit část videa, která je k nalezení na serveru Youtube a kterou uvidíte níže. Lze si z ní učinit celkem plastický obraz o průběhu celé události, „organizaci“ „závodu“, obojí z pochopitelných důvodů v uvozovkách, stylu jízdy cyklistů a především té afterparty provázené řevem a nadávkami pumpičkářských primitivů. Dále je třeba dodat, že protagonista má video kompletní, zobrazující dostatečně zřetelně tváře jednotlivých aktérů, a to z (pro mě poněkud nepochopitelné) ohleduplnosti k nim nehodlá (zatím) zveřejnit. V případě soudního projednávání celé kauzy se mu jistě toto video bude hodit. Celá jména aktérů události, například Jiřího S., jsou nám známa.

Závody jsou organizovány pod křídly firmy Windoors nadále (www.ckwindoorspribram.cz).

Účastníci „cyklojízdy“ opakovaně a svorně lhali, ať se jedná o popis průběhu nehody, styl jízdy motorkáře, registraci motocyklu (motocykl byl registrovaný, měl řádnou STK apod) a média tyto lži nekriticky převzala. Jak bylo řečeno, kdyby se domnělý pachatel a nakonec oběť dopravní nehody nezačal sám hájit pomocí důkazního materiálu, který si sám sebral, zřejmě by nyní čelil veřejnému lynči podobě jako někteří známi „silniční piráti“ z poslední doby, byl by pravděpodobně zostouzen v médiích, okázale vyšetřován a exemplárně potrestán. Protože motorkáři jsou přece ti špatní podobně jako „manažeři“ a žádný trest není dost tvrdý k tomu, aby veřejnost byla spokojená.

Ve videu doporučuji:
– pasivita policejního doprovodu (0:06 – kdo má poznat, že je to policejní doprovod nějakého závodu)
– jízda cyklistů 0:41 (nikoli motocyklisty) v protisměru
– volání „zabte ho“ 1:00
– slovník cyklistů
– opakovaně zabte ho, zabiju, zmrda, atd.
– slova policisty v 3:03 „jedete za plnýho provozu, si uvědomte“
a mnoho dalšího.

Co k tomu dodat? Moc se s nima my motoristi serem, bereme na ně zbytečné ohledy, necháváme si vnutit, že jsou ohrožení a nejslabší a takové ty kecy. Uhybáme jim, děláme jim místo, tenhle neštastník dokonce zastavil, když jela ta první skupinka kolem něj, a výsledek? A proč vlastně tohle všechno děláme a co z toho máme? Viděli jsme sami, jak jsou mírumilovní, ohrožení a slabí. Zneužívají naší slušnosti jako všichni zmrdi.


06.05.2011 D-FENS

12345 (14x hodnoceno, průměr: 1,36 z 5)
1 153x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:56

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!