Modus operandi aktivistů (nejenom v Brně) - zpět na článek

Počet komentářů: 53

  1. O Brno se nebojím, HonzaZZR tu kdysi tvrdil, že to tam má ošéfované a nic podobného se stát nemůže.

    1. Mimochodem, vedení města chce omezovat počet úředníků… asi proto přijalo dost nových úředníků na odbor dopravy na správní činnosti… proč asi, že? Protože se bude kasírovat o level výš, jakmile přijdou zony a omezení parkování. K tomu pár nových radarů na místech, kde to nemá s bezpečností nic společného…. už se těším.

  2. Aktivistům by měl někdo vysvětlit, že je to přesně naopak. Čím víc bude parkovišť, tím více aut bude parkovat. Čím víc aut bude zaparkovaných, tím méně jich pojede. A čím méně aut pojede, tím budou menší emise :-) Třeba tato trojí implikace zaměstná jejich mozkovou kapacitu natolik, že to bez dalšího přijmou za své a začnou prosazovat :-)

    1. Tuto implikaci jsem již několikrát zkoušel použít jako přesvědčovací argument. Byl zcela ignorován. Zdá se, že čím víc člověk jezdí na kole, tím méně mu fungují kolečka v hlavě.

  3. Stejný systém bude fungovat (podle insider informací) na D2 v okolí Židlochovic, takže se dá přepokládat, že těch plánovaných 25M výdělku do rozpočtu z dopravních pokut a „pokut“ naplní velmi rychle.

  4. neni trochu naivní předpokládat, že se zrovná Žít Brno nechce zase jenom napakovat, stejně tak jako každý kdo se dostane ke korýtku ? A samozřejmě k tomu prosazuje svůj program ?

    Za posledních 22 let co se pohybuji v českém politickém prostředí se nezměnilo ani prd, Klaus byl stejně nenažranej zmrd jako je teď Zeman ( btw pamatujete si jak kritizoval Kellnera, toho stejného jak s nim teď peče ) Kalousek je lautr to samý co Sobotka, kterákoli z nových stran (US, 4K, VV, ANO) se jen připojila k ( dle mého názoru normálnímu – takoví jsou lidi ) tomuto fungování, tak proč by to mělo být v Brně jinak.

    Aktivismus do toho nepleťte.

    1. Nepodceňujte fanatiky. Možná se budou snažit pakovat jednotlivci, ale strana fanatiků jako celek tak fungovat vůbec nemusí – možná se pakuje někdo, kdo jim podpořil kampaň a kdo se může spolehnout na to, jak se budou chovat, i když sami věří tomu, že páchají dobro. U nácků nebo komančů taky bylo dost lidí kvůli prospěchu, ale v raných dobách obou hnutí tam byli lidi, co pro své hnutí riskovali i život.

      1. Ony se všechny „silně ideologické“ strany stejně nakonec selekčním tlakem dostanou do stavu, kdy jsou fanatici, gauneři a užiteční idioti namícháni v té nejhorší možné kombinaci. Viz třeba KSČ za minulého režimu nebo Strana zelených a ČSSD dnes.

      2. Revoluce vždy žere své děti. Ony totiž ideály k fungování nestačí (anarchista z principu nemůže být dobrý vádce) a setkají se s realitou těch, kteří v tom umí chodit.

    2. Hnít Brno jsou na to moc hloupí. Oni je zneužívají jiní. Jako například: starostka MČ Královo Pole Karin Karasová, náměstek pro dopravu Richard Mrázek spolu s radním Brna-střed Petrem Bořeckým, kteří kopou (hrabou) za ANO. Ti si vymysleli (během čtyř dní o Vánočních svátcích) opravu jedné ulice za deklarovaných 350 milionů. Nádherný moment byl, když na veřejné diskuzi starostka suverénně prohlásila, že to bude platit EU, aby do ní rýpnul kolega vedle a pošeptal jí, že ne.

      1. tak samozřejmě, pokud se narazí na skupinku opravdových aktivistů, tak se to s vyhandluje, necháme Vás prosadit něco z programu a vy nám za to necháte náš byznys

        pokud to nejde tak se odstraněj jako třeba ProÚstí v UnL.

        Z toho, že Žít Brno se furt drží, bych to viděl tak, že to vyhandlovali

  5. Osobne me na tom nejvic desi, kolik bude stat udrzba mesta duchu, ktere v centru vytvori. Neda se realne ocekavat, ze se v centru udrzi podnikatele nebo obyvatele, kteri by se o mistni nemovitosti starali, takze realne budou asi 2 moznosti, bud nechame centrum zchatrat nebo budeme muset udrzbu skanzenu dotovat z dani.
    Jinak cely ten plan imobility dost pusobi dojmem, jako by byl delan pro nejake velke mesto, zastupitele by si meli uvedomit, ze Brno je spise vetsi vesnice a na blbosti typu P+R neni nikdo zvedavy, tyto veci jsou fajn ve velkych mestech, s extremnim mnozstvim navstevniku centra, kde je problem do mesta autem dojet a zaparkovat v nem a jizda MHD se casove mnohdy vyplati, ale to neni pripad Brna. Napriklad z navrhovaneho parkoviste na Pristavni mohu byt v soucasnosti v centru za cca 15 minut, v temne vizi budoucnosti, kterou nam nabizi Zit Brno, se mohu 45 minut presunovat za pomoci MHD (oficialne mene, ale chlapci nejak zanedbali drobnosti typu cas potrebny na zaparkovani, presun z parkoviste na zastavku, shaneni listu na MHD, cekani na spoj …).

    1. Hlavně pokud má Brno trvale bydlících lidí 350k, tak reálně jich tam žije dobře o 50k víc. Hromada lidí jsou dojíždějící študenti, kteří jim na nějaké P+R serou, protože chtějí mít parkování po celej tejden. Část těchto lidí jsou zahraniční zaměstnanci firem(reálně malá část) a další velká část jsou lidé pracující, kteří stále žijí jako študenti(bejvalí študáci). Poměr bych tipoval tak 6:1:3. Všichni tito lidé jim na celodenní parking serou, potřebují mít trvalé a stálé místo blízko bydliště. To neexistuje. Překvapivě spousta lidí žije v centru, protože se jim nechce každej den cestovat 30 minut MHD. Takže valná většina značek v centru jsou trvale parkované vozy s cizími značkami. Ostatně Brno v době prázdnin je město duchů a lze parkovat docela pohodlně =)

      Což je celý jádro průseru, na který se mrdá.

      OK, jenže to není jediná část průseru, protože:
      1) Brno je relativně malé(tramvaj jej přejede za 40 minut), jenže má kreténsky řešenou MHD. Takže pokud náhodou nejste na přímém spojení s pracovním místem, tak můžete v MHD strávit klidně hodiny denně(není výjimkou 45 minut cesta tam i zpátky), zatímco autem jste na 20 minutách… ehm =) Což je kurva rozdíl. Ostatně zúžení v Pisárkách(nebo v jaké díře to je, Brno ví) je vymyšlené naprosto epicky(pro neznalé, 3 pruhy se slučují do 1, autoškoly tam učí zip, zácpy zaručeny). Takže aby ubylo zácp, tak se zřídí povinná kola, aw yeah =)
      2) Většina Brna žije v tom, že jsou město. Brno není město, je to vesnice. U nás v práci už se lidi naučili žít s tím, že o Brnu se s američany(majitelé firmy) nemluví jako o městu. Většina jich je z Philly nebo NYC, máme pobočku v menším městě v Číně(8 m lidí) a většina jich přizná statut města pouze Praze(a kolikrát s odřenejma ušima :))
      3) Spousta lidí v Brně sere fakt, že před barákem nonstop stojí auta z jinejch krajů a Slovenska. Proto se tolik prosazují modré zóny

      A celá tahle bžunda je IMO za tím, aby lidé měnili trvalé bydliště podle toho, kde skutečně žijí, studentská města(jako je Brno) by si přišla na slušné peníze, že =)

      1. Jistě, že Brno není city, ale není to ani village. Znáte slovíčko town? :)

        1. Ale jo, znám. Já souhlasím s tím, že to není úplná vesnice, ale není to Praha, není to Vídeň, není to Paříž, není to Londýn! A to jsou města, ke kterým místní vzhlíží jako k sobě rovným, doprdele práce, chce to trochu soudnosti =)

          1. No jistě, co jsem viděl P+R v tom matroši, tak mě braly mdloby.

            Ale jak jsem na pár místech už psal, když jsem na to upozorňoval, ze zkušenosti projdou hlavně relativně levná a jednoduchá, zpravidla buzerační opatření. Na kterých se bude moct někdo napakovat. Čili čmárání po silnici, značky, zóny, odtahy a jiná buzerace městských opic. Výstavba parkovacích domů a podobná opatření nehrozí, protože to stojí moc, navíc pozemky, stavební povolení atd., to prostě smrdí prací a ani ta korupce za to už nestojí.

            Ani šulinu do Bohunic nikdo nepotáhne, když jen těch pár set metrů na Mifkovu stálo před už víc než dekádou stovky milionů. A to ten předchozí terminál je dneska vybydlená zkáza, kde nefungují snad dodnes ani ty výtahy. To by stálo tolik, že to je jen takovej vlhkej sen, asi jako okružní metro kolem Prahy. To radši kamarádům zadotují büzyklošérink, cáršérink a podobně. Nakonec, vony to jsou začínající nicky, pár desítek milionů na büzykly je pro ně z kraje dost.

            1. Jeden z hlavnich duvodu, proc jsem toto mesto po 25 letech opustil, byla katastrofalni doprava odkudkoli kamkoli. Tragedie byla, ze i kdyz clovek znal ruzne objizdne trasy, vychytavky a ulicky, byly mu ku hovnu, protoze bud byly take rozmrdane, nebo je znali vsichni.

              Brno se proste neda. Dopravnou hromadou je to v lete o zdravi (co pamatuju, tak hodne sulin v lete topilo, aby se odebrala nasmlouvana energie mezi DPMB a Eonem), autem je to ve spickach nerealny a jet s bagazi v obleku na kole? Nebo snad bruslich? Fakt neeee…

              Btw, nevite nekdo, jaky je aktualni status bruslare na verejne komunikaci? Uz se zase roji a priznam se, ze s nimi mivam dost problem, bo zaberou cely pruh a jeden nevi, na ktere dire si nabiji drzku a zaserou mi chladic.

              1. Bruslař je vyšší level chodce (chodec s právem použít stezku pro cyklisty).

                1. Chodec smi ale po vozovce chodit pouze vlevo. Bruslar?

                  1. Podle všeho taky jen vlevo.

                    1. Tak takoveho jsem jeste nepotkal. Ale mozna je to tim, ze nejezdim moc treba po Praze, tam se dela vsechno lip a dal, tak treba tam bruslari ve vozovce jezdi vlevo. Ale to musi bejt fakt husty. Bezne vidim, ze jede tak na sirce dvou metru…

                    2. Já jsem v Praze na vozovce ještě nepotkal bruslaře vůbec, takže nemám ponětí, jak to vlastně dělají :-)

                    3. Mozna, ze se obuji az na stezce a ve vozovce nezavazi. Ja je na malomestech ve vozovce potkavam. Vzdy vpravo.

                    4. Já jsem se byl pro jistotu podívat a pravé zrcátko mám celé, tak jsem asi fakt ještě žádného nepotkal. Třeba se přezouvají. Nebo neradi jezdí po dlažbě.

              2. Topící šuliny byly technickej problém – starý T4 tuším. V podstatě hrnuly odpadní teplo do interiéru. V průběhu modernizací se to vyřešilo jednak předělávkou pohonnýho ústrojí s vyšší účinností a taky chlazením ven mimo vůz.

                1. Nevím, jak v Brně, ale v Praze na Smíchově žádnou šulinu a už vůbec ne typ T4 nevyrobili. Typ T3 měl odporovou regulaci (takový hezký několikatunový buben – okopávali jsme ho se spolužáky na školní exkurzi do smíchovské Tatrovky). Odpadní teplo se vyfukovalo ventilátorem žaluziemi na boku ven a samozřejmě něco vzlínalo podlahou do interiéru. Typ T3-M už měl tyristorovou regulaci v bedně na střeše a díky tomu „zpíval“.

                  1. Je to možný. Ale určitě to foukalo dost i dovnitř, pod některejma sedačkama byl takovej širokej sloupek se žaluziema a tama to šlo přímo.

                    1. Používalo se kombinované topení. Základem jsou el. topná tělesa v nohách sedaček a dalo se pomocí klapky pouštět i odpadní teplo od reostatu. U T3M už to bylo jen el. topení v sedačkách, protože neměly reostat.

      2. Ano, týden stojící auta dojíždějících můžou být pro někoho problém, ale to není důvod rozesrat parkování pro všechny.

      3. Rád bych doplnil informaci ke studentům. Jelikož jsem v Brně studoval a nyní pracuji tak mám zážitky v živé paměti.

        1) „Studenti, ti hajzlové co si parkují svoje fára u baráku a stojí tam celý týden.“ Klasický řev, který je neustále opakován dokola. Bohužel ti co takhle řvou si neuvědomují, že tito studenti/hajzlové bydlí v podnájmu v bytech, které dotyční řvouni koupili od města jako „ruinu“ za pár drobných, aby je vzápětí prodali za cenu tržní, případně je výhodně pronajaly studentům.

        2) Jak je známo, že studentský život je spojen s „nedostatkem“ financí. Na první auto se šetřilo troje prázdniny. Každá koruna ušetřená na palivu se hodí. Často se na vysoké potká skupinka studentů (nástěnka, fejsbůk apod.), kteří mají bydliště pár km od sebe. Proto i jezdí jedním autem a podílí se na cestovních nákladech, při obsazenosti auta 2 a více již cestovné vychází lépe než socka, bus, vlak, nemluvě o pohodlí a časové úspoře.

        3) Brno se rádo prezentuje jako studentské město http://www.gotobrno.cz/brno-mesto-studentu/t1128 ale jen do té doby, než ti studentští zmrdi chtějí zaparkovat svoje auta, to pak zóny, P+R, trvalý bydliště a podobný píčoviny. Studenti na přepis bydliště serou, už z důvodu, že dostanou příspěvek na dojezdovou vzdálenost (za mě to tak bylo), pokud se jim zamezí parkování, tak změní privát do míst, která jsou přívětivější a majitelé bytů v centru ostrouhají.

        Souhlasím s názorem, že většina Brna žije v tom, že jsou město. Neustále se srovnávají s Vídní, Prahou apod. Pravdou je, že socka je v brně dražší než u „cajzlů z Prahé“ (a to Brno nemá metro), cesta z jednoho konce Brna na druhý vám zabere hodinu, městský okruh prakticky neexistuje. Finance se utrácí za pičoviny, tedy pardon, umění – šulin na Svoboďáku, Joštův šulin s koulema a naproti němu socha exekutora, který odnáší pračku.

        1. Já v Brně taky pracuju a díky tomu vidím ten propastný rozdíl mezi volnými místy k parkování v létě a mimo léto.

          A já souhlasím, se vším. Jenže všichni ten problém strašně zjednodušují, místo aby byl prezentován v celé kráse. Nikdo neřeší třeba následující otázky:
          1) Proč pracující nemění bydliště? (a těch důvodů je hromada, hrozným přístupem úřadů počínaje a leností konče :-))
          —- studenti bydliště měnit nebudou, váže se na to hromada výhod, že jo
          2) Kde ti lidé budou parkovat pokud bydliště změní? (pak zóny ztrácí svou „výhodu“ tak, jak je to prezentováno nyní, protože najednou ti lidé budou bydlet tam, kde doteď „dojížděli“)
          3) Proč hromada lidí nepoužívá MHD?

          A dalo by se pokračovat, ale konkrétně první 2 otázky pálí Brno nejvíc, při představě, že se ti lidé zlegalizují, tak zóny nic neřeší, kromě příjmu města, což voliče doufám potěší. A mimojiné to taky přinese NASRANÉ lokální voliče, což politikům moc nedochází(doteď ti lidé nemohli místně volit)

          1. Vetsina studentu zije v podnajmu, v takovem pripade by ke zmene bydliste potrebovali souhlas majitele bytu. Myslim, ze magistrat spoleha na to, ze vetsinou souhlas nedostanou.

            1. Student bydliště měnit nebude, v tomto případě se bavíme čistě o lidech, kteří studovat přestali, žijí stále v Brně a pracují zde. Tito změnit bydliště mohou :)

            2. Souhlas již není potřeba. Tedy pokud to doloží např. smlouvou (pokud ji má). Taky jsme takto hlásili dítě do Brna, aby měla nárok na školku.

          2. V létě jsou v Brně jiné skvělé kratochvíle pro motoristy, než obligátní hledání parkování. Například absolutní kolaps dopravy, jako minulé léto, kdy cesta z Olympie trvala 5 hodin.

            1. To se stava maximalne jednou za deset let (bez velke nadsazky).

              1. magore, v pondělí opět jedno velké parkoviště. jak dálnice tak přivadč na ostravské.

                1. Mrknete jeste jednou, na co jsem reagoval.
                  Slo o leto, toto pondeli urcite jeste nebylo leto. Navic bylo minule leto v soubehu praci na silnicich opravdu vyjimecne a 5 hodin z Olympie je extrem, kteremu se bezne komplikace spojene s letnimi pracemi na silnicich v Brne a okoli ani nepriblizuji.

  6. Možná bych se ještě zeptal, jaký má smysl, když se během dvou měsíců k něčemu vyjádří 500 obyvatel města, které má 400 tisíc lidí. Taková anketa je naprosto k ničemu, teda kromě toho, že se kolem toho dají vést politické kecy.

    1. Je přece jasné, že všechna rozhodnutí se musí provést co nejvíc nenápadně, co kdyby se to těm, pro jejichž dobro to děláme, nelíbilo? Tady se dějou jiné věci, kdy se účast na rozhodovacím procesu upírá i zvoleným zastupitelům.
      http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/radnice-nas-obesla-tvrdi-opozice-o-situaci-kolem-rekonstrukce-stefanikovy-ulice-20160311.html

      1. V Deníku maj aktivisti (nejen) z radnice kamarády. Pamatuju loni na článek, doprovázený velkou fotogalerií „občanů“, jak si na asi 3 hodiny zavřeném parkovišti na Veselé sluníčkově hráli místo zlých aut a titulek zněl nějak „lidé využili prostor okupovaný auty“ či tak nějak. Všeho všudy asi 6 hipsterů a byl z toho hned článek s fotogalerií. Přitom Deník jinak ignoruje běžně akce se stovkami účastníků, ale sem hnedka na zavolání naběhli. Náhoda to nebyla, že zrovna šla kolem redaktorka…

  7. To je duvod, proc jsem se ankety nezucastnil, prestoze nejsem z Brna. Mel jsem z te ankety stejny pocit a plnit funkci uzitecneho idiota jsem nechtel.

  8. Jsem z Brna, ankety jsem se neúčastnil, protože odpovědi byly jednostranné a účelové. Modré zóny mě opravdu netěší. Zapomíná se zmínit také to, že auto se po městě také používá k jízdě z A do B. Jako rezident dostanu „možnost“ koupit si virtuální nezaručené místo před domem, ale nemám šanci zaparkovat v bodě B (řekněme na druhé straně města, u přátel). To jako pojedu z A do P+R abych, dojel do B dvě zastávky šalinou? Co večer nebo v noci? Jak se dostanu z B do P+R, když rozjezdy jezdí jinými trasami, s centrálním bodem na hl. nádr.?

  9. Posledních několik let je elektronických dotazníků (anket) plný internet, jsou součástí seminárek, ale i bakalářek a diplomek. Sociální obory je totiž milují. Žít Brno tedy úročí to co se naučili ve škole. K vítězství ve volbách tomuto uskupení pomohlo řekněme „odtržení od reality“ místních politiků a úředníků. Ne že by to bylo snad v Brně o moc horší než jinde, ale v posledních letech to se sraním na občany na magistrátu nejspíš už přepískli a to před volbama nahrálo právě uskupení Žít Brno, které k vítězství přišlo jak slepý k houslím. V Brně je nyní krásně vidět, že pokud někteří lidé nedělají vůbec nic, tak to udělá méně škody, než když se snaží pomoct či nedejbože problém vyřešit.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017