Modré zóny diskriminují podnikatele - zpět na článek

Počet komentářů: 22

  1. Podnikání nebo dokonce vydělávání peněz je zjevně něco, co by se mělo trestat

    To přece víme dávno: živnostníci kradnú, a Kalúsok najviac.

    1. Přesně! Všici kradnú, jenom Andrejko čerpá. :-)

  2. trochu mimo téma. Modré zóny tady nemáme. U nás když zavedli placené stání v centru města. „Na rok na zkoušku a pak se provede vyhodnocení“. Haha. No žádné vyhodnocení se nekonalo, to dá rozum. Nicméně jsem se na to podíval sám. Z celkových volných parkovacích míst tvoří 65% předplacené karty pro rezidenty, podnikatele a místa pro invalidy. A to se oplatí, vlastním občanům města zpoplatnit parkování. Zajímavé je i že těch zbylých 35% zaplatilo na botičkách navíc půlku celé vybrané sumy. Takže to je krásný příjem do městské kasy a to hned 2x. Navíc to podpořilo zaměstnání tří lidí. (obsluha + dva měštácí). Sere pes, že to vylidnilo náměstí a podnikatelé píši na MU neustálé. To mega+ už je napevno rozpočtu.

  3. Jedinou věc, kterou místní lidé dosáhli, je výroba ghetta. Byl tu o tom článek v březnu. Firmy se začínají houfně stěhovat. Příliv lidí to těchto lokalit se zastavil.

    Celou záležitost vidím jednoduše. Magistrát chce z různých důvodů dojit. Obyvatelé „staré Prahy“, zase rádi z různých důvodů poškozují druhé. Mají představu, že hájí své zájmy. Vše jsem tak nějak shrnul ve svém článku zde. Někteří mají pocit, že jako přespolní (sám bydlím ještě v Praze, byť úplně na kraji, takže Pražák jsem) nemáte právo u nich parkovat. Někteří sami těžko zaparkují a proto tímto krátkozrakým způsobem projevují snahu své problémy řešit. A několik dalších motivací. Pokud bych měl já platit 36 tisíc za jedno místo (pardon, ne místo, ale povolenku), tak už jsem opravdu ve statisísích, jak článek uvádí. Což je naprosto nemyslitelné. V ČR umíme pracující lid omezit tak, že se jim práce nevyplatí a je lepší se na všechno vykašlat.

    A světe div se, lidé už na to kašlat začínají. V centru nikdo moc kupovat nechce. Od doby sepsání mého příspevku zde na D-Fensovi se věci pohnuli. Právě píši z nového sídla poblíž Černošic, kam firma z modré zóny utekla. Druhá společnost, mnohem větší, už naplánovala stěhování a v únoru to bude již druhá městská část s modrými, kam nebudu muset. Syn bude brzy řešit vlastní bydlení. Stejně jako jeho vrstevníky už ho ani nenapadne pronajímat si cokoliv v centru. Staré domy jsou ve špatném stavu, komfort bydlení a dopravní obslužnost příšerná.

    De-facto se tak možná stalo to, co se stát mělo. Obyvatelé centra jsou převážně starousedlíci nebo ti, co bydlení v těchto oblastech zdědili. Již teď to tam vypadá jako v ghettu. Když jedu z domova, který je de-facto úplně novou vesnicí, připadám si jako by se po cestě stala apokalypsa. V Praze nás chtě-nechtě čeká to samé. Není to ale problém jen centra. Taková velká sídličtě, jako Chodov nebo Černý most, což už dávno ghetta a sociálně vyloučené lokality jsou .. toho se budeme těžko zbavovat, nicméně mi to nevadí, protože to jsou pouze sídliště, kam nikoho nenapadne zasadit kanceláře.

    1. Podle me dojeni penez a vyhnani cizaku je spojeno dohromady, Praha chce prachy, mistni si zase ulevi ve sve frustraci, ze nemaji vubec auto nebo nemuzou zaparkovat, protoze tam stoji Pepik z Kladna. Mistni ovsem nedomysli, ze omezeni parkovani (dopravy) ma vliv na rozvoj lokality, magistratu to je asi uplne jedno (vetsinou dojde k presunu jen v ramci Prahy).

      Pokud jde o vesnici, tak naprosty souhlas, ale chce to jiny zivotni styl a „umet se o sebe postarat“. V panelaku clovek skoro nic nemusi resit, par drobnych oprav o ktere se nepostara SVJ/druzstvo/pronajimatel, kdezto u RD to je jine kafe.

      1. To určitě. Na baráku člověk musí umět na leccos šáhnout. Ale to snad, při troše dobré víry, dneska lidi ještě umí.

        Podobně pohodový život je k nalezení i v moderní bytovce. Pouze už nejsou tak nasekané na sebe, jeden vchod nemá 10 x 5 bytů. Zkrátka už to není bydlení v nejhorších možných podmínkách na nejmenším možném prostoru.

        Někdy si říkám, jestli to neřeší Americký systém. Tam žijí chudí jen v některých částech, většinou jedno předměstí. Jsou tak uklizení od ostatních a nemotají se různé sociální vrstvy. Vysloveně bohatí mají také své čtvrti. My v Praze máme sociálně slabé i v centru a střední vrstva bydlí na okraji, nebo pár km za městem. A je velmi, velmi malá. Logisticky to není právě skvělé. Lidé s ekonomickým potenciálem blížím se nule (hodně z nich si ještě chodí pro dávky k platu/mozdě) tak volí v městských částech, které drží nad vodou úplně jiná skupina obyvatel. Však už se to začíná projevovat, respektive na stavu objektů v „historických“ částech Prahy už se to projevuje dávno. Jediné, co je tam opravené, je firemní.

        1. Zajímavé, tohle mne nenapadlo. Možná by bylo lepší vysrat se na promíchávání společenských vrstev a nechat to pěkně oddělit, bohatí si odhlasují že v jejich čtvrti nebudou fabriky a ty ruiny v majetku města se za jejich vybrané daně opraví – a chudí že u nich budou zóny a že budou mít blízko do kolbenky. Třeba je to fakt řešení. Každému soudruhovi podle jeho vkusu a kapsy. Nemyslím to ironicky.

          1. tohle je nocni mura kazdeho urbanisty. Na jedne strane rostouci no go zony, slumy a indistrialni znecistovatele a na druhou stranu extra drahe residentni a kancelarske zony a bulvary s luxusnimi obchody pro hornich 0,1% obehnane ostnatym dratem. Takove mesto je naprosto mrtve a nefunkcni. Nicmene to k tomu logicky smeruje. Az teda na to, ze to vidim spise do budoucna na ty socky, industrialni znecistovatele, parkovaci zony a vybydlene ulice v centru, nez opravene bulvary s luxusnimi obchody a kancelaremi, protoze tohle tech par milionaru neutahne ani omylem. Obzvlast pri korupci, ktera na magistratech vladne…

            1. Znam par pastelkaru a jejich ambice se omezuji tak maximalne na obec do 2000 obyvatel, nebo mestskou ctvrt nevelkeho obydleni. A ty typy, co v bilych hadrech a dlouhou cervenou salou okolo krku hledi s rukou vztazenou nekam do dali jako Libuse, tak ti zase neumeji nic namalova tak, aby to fungovalo, nota bene v barvickach.

          2. Ono to je i logicke, ma-li clovek na ucte 10M, tak resi uplne jine problemy nez ten, kdo tam ma 100k, a ten resi uplne jine veci nez nekdo s 10ti exekucemi na krku. Ten co ma 10M okolo sebe chce mit podobne lidi, protoze potom s nimi neresi blbosti, ktere by resil s temi co maji 100k, a ti zase nechteji mit okolo sebe socialni vrstvy, ktere si neumi zaridit zivot.

            Podle me v historicke Praze dojde k likdvidaci bydleni a prostredi pro stredni tridu a potom se ty domy prestavi na luxusni bydleni s vlastnim parkovanim, ostrahou, atd. A tam bude bydlet „kdo na to ma“. Ze tam nebudou zadne obchody bude uplne jedno, protoze takovy clovek stejne nechodi nakupovat do samosky vedle. Nekolik takovych projektu znam.

            1. Nějak nemám problém s extrémně bohatými lidmi (relativní), kteří budou osidlovat centrum. Mám problém nerozvrstvenou společností a hrabání všeho a všech na jednu hromadu.

              Samozřejmě, že já mám jiné problémy a náhled než milionář od vedle. Principiálně s ním ale nemám problém. Vždyť ať tam je. Konec konců, bohatí třeba za své peníze ufinancují věci, na které bychom my chudší nikdy nedosáhli. Lokalita tak může být i pro turisty příznivější.

              Vadí mi jediné. Míchání office center s nedostatečnou kapacitou těsně vedle 50-70 let staré zástavby. To zkrátka v praxi nedělá dobrotu. Takové moderní office centrum, to je králíkárna v extrémní podobě. Hlavně banky. Vymóděné holky tam s klukama sedí v open spacu, jeden stůl na druhém. Množství lidí na m2 je extrémní, okolní kapacita oproti tomu zcela neadekvátní. Výhoda je, že většina zaměstnanců tam dojede MHD či přímo metrem, pokud budova na metru stojí.

              Takovou stavbu musel někdy někdo povolit. A místní, místo aby nakopali do zadku jimi volené zástupce, jim místo toho rádi dají mandát, aby je ještě podoji na modrých zónách. Místní tak tleskají lidem na radnicích za to, že mohou přispívat 1200 + n*12000 (n je počet dalších vlastnených aut) na vyřešení problému, který jim ti samí lidé způsobili. Blbost lidí mě vždycky zcela fascinovala.

              1. Ten problem maji spis ti ‚bohatsi‘ smerem k ‚chudsim‘. Je-li to rozdil rekneme maximalne radovy, tak je to jeste tak nejak v pohode, protoze se na spolecnem dohodnou … bohaty zaplati material, chudsi zaridi praci a koupi drobnejsi veci, je to win-win. Problem nastava, kdyz jsou rozdily vetsi. Ony ty rozdily jsou nejen ve financovani spolecneho, ale i v beznem souziti. Tedy bohaty nema problem topit plynem, kdezto chudy aby usetril nacpe do kotle petky. A chudemu porad v hlave hraje zavist k tomu bohatsimu, obcas na stejnou notu zahraje i manzelka.

                Se zbytkem souhlas.

        2. které městské části myslíte? Bydlím v centru a sociálně slabého aby tu s lucernou hledal a špendlíkem hrabal. Oni dokonce ani nevolí, protože každý druhý je tu cizinec a každý první odněkud z Vystrkova (2x Ostrava, 1x Slovensko).

    2. to je zajímavý názor, jak si představujete, že by jinak měli hájit své zájmy? Měli by zahodit auto a radovat se, že všude kolem parkují senochrupové? Bydlím v části Prahy, kde zaparkovat je umění, kde se vypíná parkovací asistent, protože nepředpokládá, že parkujete na centimetry.

      V centru nakupují turisté, dokážou zajistit slušnou tržbu a navíc nejezdí na nákup autem. Provozovny se přizpůsobily, takže buď prodávají sortiment pro turisty/poskytují služby, které poptává turista nebo jde o různá občerstvovací zařízení, kam stejně většina autem nejede. Mrtvé centrum hrozí v jiných městech, centrum Prahy tenhle problém nečeká, protože tam v některých obdobích pro turistu skutečně není kam plivnout a naopak místní se tam pohybují jen s krajním odporem, protože strkat se s turisty není žádný med. Chodov a Černý most je pochopitelně jiná píseň.

  4. Pochopí konečně ty lopaty, který nikdy nepracovaly, nebo maximálně někde něco bouchaly na určeným místě podle instrukcí, že ty náklady nejsou žádná bedna zlaťáků, ale něco, co se platí, tzn. si na to člověk musí napřed vydělat? V čem jako pomůže si snížit základ daně, když stále víc živnostníků a malejch firem to táhne tak, že už teď maj zisk minimální (a pokud i prachy nadělaj, tak je ovšem dále investují do rozvoje, modernizace…)? Taky kterej blb by generoval zisk, když akorát přijde režim a sebere mu to, že. Tak se nakupuje všechno od elektroniky přes auto po nemovitosti takříkajíc „na firmu“. Ne že bych proti tomu něco měl, všechno je zdaněný stejně už pětkrát, tak ať jdou buzeranti z magorsrátu a MČ s dalšíma daněma do Renaultu.

    1. Ale oni to ví. A nezajímá je to. Protože všichni jenom píčujou, ale nikdo se nevzepře.
      Mám v rodině jednoho menšího solárníka. Kdysi dávno se řešila nějaká žaloba proti státu právě kvůli solárním elektrárnám a zmenšení dotací a vybírali se peníze na advokáty. On to komentoval tak, že nikomu nic nedá, protože když ta žaloba dopadne, tak on se na úspěchu sveze a když nedopadne, tak aspoň nebude ve ztrátě.
      Proto se nikdo ohledně napadání modrých zón nebo sponzoringu Pecáka nepředře. Proč by to taky dělal? Ekonomicky je to nesmysl a dělat to pouze z ideových důvodů? Plz

      1. Když věci neděláte pouze z ideových důvodů, tak situace dospěje do stavu, kdy se těch důvodů „proč to dělat“, najednou objeví mnohem více.

      2. Já bych ho i podpořil, ale přiznám se, že jsem měl problém trochu se v tom jeho vyznat. Celý to bere tak nějak jako snahu dostat se k ÚS přes od řešení udělené pokuty. To mi je úplně volný, já to mám ošéfovaný a i kdyby ne, v Pze pořád většinou stačí dělat mrtvýho brouka. Jde mi spíš o to to shodit, protože to celý je nebetyčná píčovina.

        Druhá věc je, že honit ho někde po telefonech v pátek s plnou mocí když v neděli chtěl podávat žalobu už bylo trochu pozdě. Jestli se dá ještě do toho přidat i teď, tak se klidně přidám. Stejně teď byl zvolen do ReP Svobodných a nabízel sem mu tu pomoc na P6, tak uvidíme, až se s ním někdy potkám to proberem…

  5. Jinak dát desítky tisíc za možnost vůbec jenom zaparkovat je ještě pohoda (u více MČ to pak je klidně kilo), ale vyhrazené místo je ještě několik desítek tisíc navíc. V případě víc míst to je klidně čtvrt mega a víc. Se divím, že topmenedžment některejch firem ještě řeší nějaký audiny a podobnej šrot, že už nemaj firemní vrtulník. Vono se to nakonec i zaplatí.

  6. Pohoršujeme se že jde o nějakou diskriminaci, ale možná to celé je smyslem nařízení. Když vezmte v potaz EET a drakonické tresty za nevydání dokladu, omezování provozní doby provozoven pomocí vyhlášek obcí, dojde vám možná že živnostník je jen první na ráně. Pokračuje to přes sledování peněžních toků, cenzuru internetu a prolomení domovní svobody a ž k občanovi. Jsme lovná zvěř, jen někteří z nás to zatím nechtějí brát na vědomí, protože jsou rádi že zatím střílí po sousedovi.

  7. Jasne, že takáto cenová politika je diskriminačná (a na hlavu postavená) – ako každé rozhodnutie kde jedna skupina ľudí ma výhody nad inou skupinou ľudí. Tak isto je ale na hlavu padnutý ten kto vykrikuje, že na verejnom priestranstve pred jeho domom či panelákom určenom k parkovaniu má on výhradné (prednostné) právo parkovať lebo on tam býva. V nemecku majú (čo som si tak všimol) pred barákmi (malé či väčšie bytovky) súkromné parkovacie plochy – nakoľko sú to súkromné a na koľko len označené plochy neviem. Samozrejme, že tieto plochy nestačia a parkuje sa všade možne. Dokonca som videl v Darmstade, že je na cestách s 2-mi a viac jazdnými pruhmi v jednom smere dovolené parkovať v celkom pravom pruhu v určitý vymedzený čas (od večera cez noc až do rána). Takže problémy s parkovaním sú všade kde je koncentrácia ľudí a veľká hustota zástavby.
    Inak ešte k tým modrým zónam v Přahe – mám zopár známych žijúcich a pracujúcich tam (všetko Slováci) a už som povedal manželke, že ak ich bude chcieť ísť navštíviť a ja zistím, že bývajú v modrých zónach tak sa nikam nejde. Ja sa nemienim jedovať a hľadať parkovanie niekde v tramtárii.
    No a že podnikajúca stredná vrstva je najviac perzekuovaná je asi taký nejaký kolorit – u Vás, u nás v rakúsku….

  8. pro autora: Četl jste tu brožuru co d-feens tady propagoval, střelecká revue – braňte se.
    V jednom článku tam bylo dost pěkně napsané jak soudce povídá: „Přiveďte odsouzeného!“ ve smyslu: „odsouzen za každou cenu“.
    A opravdu si tady někdo myslí, že žalobou na stát něco vyhraje? Že něco změní? Že zlomi zlovůli pražských rodin, které tady tomu všemu velí? To je sranda :D :D :D

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017