Modré zóny a vidláctví jako politický program - zpět na článek

komentářů 334

 1. Že by Říčany nenapadlo řešit parkování jako v Praze? Daleko větší díra nedaleko Říčan seznala, že je málo světová a na náměstí, které bys kamenem přehodil, nainstaluje hned osm!!! parkovacích automatů. Tam, kde je pár usmolených obchůdků se nebude smět zastavit jinak než za prachy. Čekám, kdo koupí modrou barvu a ozdobí ulice čarami a bude vybírat od vesnických drnů poplatek. Další vylepšení pro „zklidnění“ dopravy bude úsekové měření rychlosti! Nevím, kde najdou dost dlouhej úsek bez děr a propadlých kanálů, aby se na něm dalo měřit, ale tahle fíčura v naší prdeli chybět nesmí! Místo, aby byli rádi, že sem vůbec někdo přijede…

  1. Inu, dopadne to jako ve všech malých městech, kde tohle zkoušely. Obchůdky se odstěhují do většího a levnějšího na okraj města, kde spontánně vytvoří malou obchodní zónu (s vlastním parkovištěm) a v centru zůstane jen nálevna a tři herny. A už nikdy to nepůjde vrátit zpátky, protože obchodům se na tom okraji bude dařit lépe.

   1. Přesně tak to je a bude. Nacestuji se dost, každou sobotu jinde a celý den tam, takže už vím, kde to funguje, kde ne. Radnice zvolila cestu do hrobu, něco zcela proti obyvatelům městečka. A jak přesně píšeš, za pár let bude centrum (a život v něm) města zničené/ý a už to nepůjde napravit.

   2. Jeste bych doplnil, ze z centra pak postupne odejdou i bezni lide, protoze tam nebudou moci zaparkovat auto a uvolnene byty mesto nabidne neprizpusobivym, protoze tem je fuk, kde to demoluji. Presne tento vyvoj to melo ve meste kousek ode mne. Takze dneska je ghetto primo v centru. Sqely napad.

    1. Ano, presne tak. Koho to dneska zere ? Nemecko je zapleveleno miliony muslimskych bezencu na urovni ranneho stredoveku, nasi cigani jsou oproti tomu uplna elita. Presne o to tu jde. Podporovat darmozrouty na davkach, tisknout penize, rozhazovat je z vrtulniku a kupovat si za ne politicke hlasy vzpatlane luzy. Stary Rim reloaded. Vladne ten, kdo zaplati luze chleb a hry, na nejake stesky starousedliku a stredni tridy, ze je luza likviduje z jedne strany a oligarchove z druhe strany se nebere ohled. Proste tu bude par miliardaru, pak armada jejich poskoku v mediich a statni sprave a pak uplne dno, ktere si bez pujcky nekoupi ani hajzlpapir A PRESNE TAK TO TU JE NAPLANOVANO a presne timto smerem to tu jde na plne kule od 89teho, kdy jsme si zacinkali klicema a rezignovali na svou statnost a stali se loutkovou kolonii USA. Kcharl na hrad, placka s cirem a volebni kampan na xichtoknize a kdo neskace a nelajkuje neni Cech.

     Protoze mame demokracii, ze…

  2. To je normalni, u nas v Dobrisi je to uz davno to samy….parkovani u namesti zpoplatnene (pres ulici obchody), ale predevsim je zpoplatnene parkoviste podel silnice az za namestim, kde je rada obchodu (potraviny, zelezarstvi a podobne). V podstate se tu neda zaparkovat pred obchodem a jit si nakoupit, aniz by clovek zaplatil. Osobne na to seru a MP posilam do haje, pokud je tam potkam, ale lidi – lidi proste platej. Cumim na to jak blazen. Ty lidi proste prijedou pred obchod, vystoupej, zaplatej, a jdou do obchodu.
   Evidetne dneska uz projde cokoliv a lidi to akceptujou.
   Cili proc by si to na radnici nedovolili, ze…Kdyz to lidi zkousnou a stejne je znovu zvolej…

   1. Já kdybych tam zastavil, tak taky zaplatím. Jiná věc je, že bych pokud možno začal nakupovat jinde, abych tam nemusel parkovat.

 2. S autorem souhlasím, s jednou výhradou. Zákaz kamionů. Ano, někteří „kamioňáci“ jezdí zásobovat i Pražáky. Většina z nich však převáží zboží z „Východu“ na „Západ“ a přes Prahu jen projedou. Vozí rajčata z Turecka do Drážďan, malé Peugeoty z Kolína do Paříže, nábytek Ikea, vyrobený v Rumunsku, určený, pro Patagonii, do „logistického“ skladu třeba v Brémách nebo Hamburgu, co já vím. A do toho všeho pražská MHD, lidi, kteří jedou do práce autem, živnostníci, kteří jedou za svýkrami pražskými klienty, sanitky, policajti, kravaťáci, kteří nepojedou sockou ani náhodou. Opravdu je nutné, aby Prahou museli projíždět ausgerechnet dovozci rajčat z Turecka do Němec či přepravci rumunské Ikey do nejbližšího vhodného přístavu pro vývoz do Patagonie? A pokud ano, tak proč hergot už dávno není dokončen pražský dálniční obchvat, aby se „tranzitáci“ nemuseli zdržovat průjezdem pražského Spořilova?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!