Mnoho povyku pro nic

Featured Image

Zpráva: Na Ruzyni přistálo unesené letadlo!

Tak nám zase jednou Voloďa ze Sajuzu připravil překvápko. Jaksepatří.

Why not. Hlavou mi běží scénář jako vystřižený z true_action_movie ála Holywood. Pár fousatejch maníků se semtexem mává letušce před šňupákem vyklechtanejma Kalašnikama z Československa, ta to psychicky nevydrží a skládá se na podlahu. Mezitím dvojka ze zásahovky (v civilu, ofkorz) zosnuje s obtloustlým pánem přes uličku plán na zneškodnění útočníků. Využijí chvilkové nepozornosti jednoho z útočníků (ten mezitím pigluje knokautovanou letušku), vrhnou se na zbytek a tlouštík běží spasit pilotní kabinu. Co čert (Murphy) nechtěl, spustí v křečí sevřených rukou útočníka AK-47 full_auto uličkou. Tlouštík je rázem jako řešeto a papundeklová přepážka nebyla s to ochránit pilota s ko-pilotem, takže scéna z Pulp Fiction „ta pistole spustila náhodou“ je na světě.

Letadlo jde vývrtkou k zemi a kormidla se nedobrovolně chytá příležitostný hráč Microsoft Flight Simulatoru.

„Já to ale umim jen s Cessnou a vobčas si dám Free Flight s Harrierem, ještě k tomu ízy na lou dítejl!“
„Kuš hajzle.“

Letadlo dosedá za kvikotu podvozku na ranvej, cestující se přestávají křižovat a vyskakují na gumové klouzačky, dole je chytají záchranáři, „pilot“ si vymění pár vlhkých pohledů s kočkou z první třídy a mizí ze scény. Osazenstvo letounu mezitím křepčí na přistávací ploše pokryté sněhem.

Tak takhle nějak to klidně mohlo být. Ale ono prd. Žádnej semtex ani štěkot AK-47, hrdinství u kniplu v kabině při podtklaku , dokonce ani žádnej mozek rozptýlenej po pilotní kabině. Jen jeden ožralej Rus, kterej se při cestě jaksi nepohodl se svými (osmi) rodinnými příslušníky, trošku se poliskal s personálem jakožto důsledek jeho snahy dostat se do pilotní kabiny, padlo přitom pár výhružek typu „Chci Jelenu, 100 rublů v neoznačených mincích, a letadlo fofrem směr Káhira“. Jakmile se pilot dozvěděl požadovanou Fajnl destinejšn, neváhal a ohlásil únos letadla. (pozn.: všiml jsem si, že jakékoliv slovo, které byť jen minimálně ve své podstatě odkazuje na východ nebo východní kulturu, použité při výhružkách v podobných situacích, vyhodnotí osobu téměř okamžitě jako teroristu. Zvláštní.)

V době, kdy už se Voloďa válí na podlaze se zkroucenou rukou za zády a udatným nabíječem na zádech, startují do vzduchu stíhačky, Ruzyně přijímá krizová opatření, vyklízí ranveje a sjíždí se k ní všechno, co má maják, může hasit, poskytovat první pomoc a prodávat donuty. Televize a rádia této novině věnují minimálně prvních deset minut zpravodajství a předhání se v superlativech.

Při pohledu na obrovské kolony hasičů a záchranek v ulicích Prahy, přihlížejíc k nákladům na ochranná opatření letiště a nákladům na nasazení „všech nezbytných složek zajišťujících bezpečnost situace“ mě jako (nepřímého) daňového poplatníka zajímá, kolik nás tahle sranda mohla asi stát.

Nebo raději ani ne. Každopádně za tu taškařici díky. Cestování zdar !

Pozn.: Autor vychází z faktů známých těsně po incidentu. Veškerá jména v článku byla změněna.


29.12.2006 Petiny

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
68x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:05

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!