Milion chvilek pro Bábu

Featured Image

Musím říct, že jsem naprosto zkoprnělý, co se to posledních několik týdnů odehrává. Připadá mi to, že neosvazácká kulturní fronta už úplně ztratila soudnost a testuje, jak moc si ještě může dělat z lidí prdel.

Jmenuje se to Milion chvilek pro demokracii. Je to míněno asi tak, že když si všichni najdeme chvilku, tak že bude lépe. Až nás budou milióny, jak zpíval soudruh Wachsmann se soudruhem Werichem.

Milion chvilek se momentálně zastřílelo na Babiše, ale není to podstatné, stejně tak se mohli zastřílet někam jinam, a jejich hobby je, že se snaží vyplnit náměstí užitečnými idioty. Protože je demokracie v nebezpečí.

Je. Ale už dlouho. Ohrožuje sama sebe.

Znám jeden detail, který je sice pobuřující, ale zato je 100% pravdivý. Babiš není protikladem demokracie, on je jejím produktem. Byl zcela demokraticky zvolen poté, co mu to zhruba 30% oprávněných voličů hodilo.

Ještě horší než Babiš sám je synergie Babiše a Zemana. Zeman byl zvolen v přímé volbě. Ta byla zavedena poté, co si její veřejnost přála, protože byla nespokojena s tím, že nepřímá volba je demokraticky deficitní. Už tehdy se ozývaly hlasy, že přímé volby prezidenta budeme všichni litovat, ale nikdo na to nebral ohled, protože když se něco většinově odhlasuje, tak to přece musí být správně. I Zeman je tedy navýsost demokratický produkt, ještě demokratičtější, než kterýkoli český a československý prezident byl.

Co horšího. Oni si Bureše zvolili a věděli, co je zač, jen na to nedbali. Není to nic, co by se objevilo v poslední době, všichni věděli, co je to za ksindla. V rámci demokratického systému učinili naprosto vědomé a informované rozhodnutí. V mnoha případech v tom hrála roli naprosto přízemní motivace, například aby „pořádně zdanili“ toho hodpodskýho o ulici vedle, co nalejvá lidem „bez papíru“. Případně aby si nová vláda pevné ruky „došlápla“, „zatočila s“ nebo „zakroutila krkem“ nějakým lidem, kteří jim nebyli sympatičtí.

Chápu jako obrovské selhání politiků, novinářů, intošů všeho druhu a morálních autorit, že nedovedli nabídnout žádnou jinou stravitelnou vizi těm třiceti procentům voličů, kteří následně víceméně z nouze začali slyšet na Babišovu propagandu. Neřekli ani slovo, když probíhala kampaň proti tradičním politickým stranám, ve kterých prý „všici kradnů“, „kabelkový převrat“ a další tahle svinstva, která byla pravděpodobně kontrolována ze zahraničí nebo alespoň prováděna podle zahraničního know how. Paralelně k tomu američtí poradci Babiše budovali image „pana podnikatele“, který „se už na to nemohl dívat“ a bude „makat“ pro Českou republiku, a také to prošlo.

Nedovedli ani kurva otevřít hubu, když se objevovala ta úderná hesla jako „makat a neblábolit“. Nidko nenašel cestu, jak lidem sdělit srozumitelně, že to „blábolení“, tedy formulování a zaujímání různých stanovisek a jejich prosazování ve společnosti formou politiky je do jisté míry chrání před bezprecedentní zvůlí.

Serou si do kalhot ještě dneska, když se dívají na rostoucí moc státu, jeho orgánů a čím dál silnější propojení zákonodárné a výkonné moci, což je ideální prostředí pro Babiše všeho druhu.

Tohle je demokracie. Demokracie, ze které předtím někdo vyndal všechny pojistky.

Ještě komičtější mi připadá hlavní důvod, pro který Milion chvilek udává, totiž zjevně politicky motivovaná výměna na postu ministra spravedlnosti. Odtud byl odinstalován „nezávislý odborník“ Kněžínek a nahrazen Marií Benešovou, která je prohradně orientována. Benešová si to u pravdoláskomilů rozlila tím, že prohlásila veřejně, že v ČR si lze trestní stíhání objednat. Tomu by ale přece nevěříme, že ne.

Tohle má zřejmě vyvolat dojem, že za Kněžínka justice byla nezávislá a odborně vedená. Tak poslouchejte:

V květnu 2018 předseda senátu Městského soudu v Brně Mgr. Kabelík v trestní věci vedené proti obžalovanému MUDr. Zadehovi předal ke znaleckému zkoumání osobní mobilní zařízení MUDr. Zadeha. Znalecký úkol pak vymezil způsobem, který umožňoval seznámit se s e-mailovou komunikací MUDr. Zadeha a jeho obhájci, stejně jako s materiály obhajoby, a seznámit se s dokumenty ryze soukromé povahy, které nesouvisejí s trestním řízením. To vše musel činit s vědomím, že důvěrná komunikace mezi klientem a jeho obhájcem, tedy e-mailová komunikace MUDr. Zadeha s jeho obhájci podléhá ochraně podle §88 trestního řádu.

Pár měsíců na to dozorující státní zástupkyně Petra Dušková advokátovi Michalu Halvovi jako obhájci, v průběhu vazebního zasedání konaného dne 6.9.2018 před Okresním soudem v Kroměříži, proti jeho vůli odebrala advokátní spis, přičemž tento svůj postup odůvodnila ustanovením § 79 trestního řádu, dále si jej několik minut prohlížela, pročítala listiny v něm obsažené a následně jej advokátovi vrátila se slovy, že se nejedná o listiny, které by nebyly známé orgánům činným v trestním řízení nebo se samotnou trestní věci přímo nesouvisí. De facto se jednalo o přepadení advokáta státní zástupkyní.

Zanedlouho se provalí to, co policajti romanticky pojmenovali „kauza Beretta“. Jedná se o kauzu dlouhodobých a rozáshlých úniků informací z trestních spisů, ve kterých jsou zapojeni policisté, soudci a státní zástupci. Součástí dokazování jsou také odposlechy a GPS lokátory umístěné ve vozidlech hlavních podezřelých, tedy policisty a státní zástupkyně, které ovšem nebyly instalovány legálně, protože jejich umístění a provoz po dobu dvou let (!) si povolila vrchní státní zástupkyně Bradáčová sama. Více zde. Článek je velmi obsáhlý, budete se divit, kam až králičí nora vede.

Útok na advokátní mlčenlivost pokračuje, jen jinými prostředky. Kromě zjevného pokusu pirátské digitálně svazácké úderky na parlamentní půdě, kterou se protentokrát podařilo zastavit, existuje pořád dál snaha udělat z advokáta profesionálního práskače v rámci boje proti „špinavým penězům“ nebo proti terorismu. A když to nepůjde takto, tak je prostě začnou odposlouchávat.

Advokáti už dlouhou dobu pozorují, že jejich komunikace s klienty přestává být bezpečná a je často objektem zájmu přemotivované policie a státních zástupců. Říkal mi nedávno jeden advokát, že na veřejnosti v uzavřených prostorech se s klienty baví jen o modelových příkladech, takové to „co by se asi stalo, kdyby klient teoreticky…“, protože prostorové odposlechy jsou v příliš mnoha restauracích, a konkrétní témata si nechává do kanceláře, což mi ale také nepřipadalo úplně jisté, stačí si vzpomenout na to, co se stalo lidem z MSB Legal. Bude to asi tím, že prostorové odposlechy jsou z právního hlediska pole neorané a policie je začala milovat. Máme sice zákon na úplně všechno, ale na prostorové odposlechy ne. To je zajímavé.

Postrádal jsem jakoukoli výraznější reakci Ministerstva spravedlnosti na tyto excesy, takže se asi nebudete divit, když mě na protestech Milionu chvilek pro postdemokracii nikdo neuvidí. Podle mně jde justice ve spirále k zemi a s Benešovou to nemá nic společného.

Babiš z Milionu chvilek navíc profituje. Ono je čím dál jasněji vidět, že ta jeho „vláda odborníků“ co „řídí stát jako firmu“ spolu se sociálními demokraty jede z posledních sil. Ty „osobnosti“ z hnutí ANO jsou banda loserů, kteří by v běžném životě nemohli řídit ani lochnesku s kolotočem. K tomu koaliční projekt s mrtvým koněm ČSSD. I nepříliš bystrý většinový volič to začíná vidět, viz např. výsledek hnutí ANO v eurovolbách. Lid na barikádách je pro Bábu dar z nebes, směruje to diskusi tím správným směrem, dál od nebezpečných témat. On ví, že jich tam nikdy nepřijde dost, že nikdy nepřijdou na Chodov vyhodit ho a Prchala z okna, ale naopak mu to dovolí dál vymezovat se proti organizátorům a účastníkům a provozovat dál tuhle ideologickou diskusi, což mu vždy šlo. Nebude se muset vydávat na tenký led, aby zdůvodňoval to diletanské řádění jeho administrativy, agrofertizaci státní správy, nekontrolovaně bobtnající stát a sociální politiku šílené Maláčové. Takže pro Bábu prima, kdo chce Agrofert forever, měl by jít taky demonstrovat.


09.06.2019 D-FENS

12345 (345x hodnoceno, průměr: 1,61 z 5)
21 769x přečteno
Updatováno: 9.6.2019 — 21:59

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!