Milankovičovy cykly

Featured Image

V době, kdy nevzdělaná autistická hysterka inkoherentně vříská How dare you, je rozprava o faktorech způsobujících oteplování Země vedena pouze na emočním základu. Díky tomu mainstream kromě uhlíku o jiných možných příčinách klimatických změn nehodlá informovat, což je docela průser.

Milutin Milankovič byl srbský geofyzik, který vytvořil teorii, že na ohřev planety má zásadní (a podle všeho rozhodující) vliv pohyb a sklon Země vůči Slunci. Během první světové války začal pracovat na problematice změny teplot na Zemi a poté v roce 1920 vydal svou stěžejní vědeckou práci Matematická teorie tepelných jevů vyvolaných slunečním zářením. Toto dílo dokládá závislost vývoje klimatu na sklonu osy Země a změně excentricity oběhu Země kolem Slunce. Teorie Milankovičových cyklů byla údajně v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století potvrzena výzkumem hlubokomořských sedimentů. Jeden z mnohých cyklů hovoří o době 26 tisíc let, další o 41 tisících a třeba perioda ekliptiky se pohybuje kolem sta tisíc let. Proti tomu stojí „dlouhodobá vědecká pozorování klimatologů“ trvající dvě stovky let, a to ještě s vývojem měřící techniky a její řídkosti v době nedávné se dá dost úspěšně pochybovat o exaktnosti takových měření. Spekulace o zamlčování Milankovičovy teorie nechám na každém podle jeho stupně paranoii.

Nemyslím si, že pálení uhlíku je něco zdraví prospěšného, ale přeci jen lidstvo stále ještě nevymyslelo nic lepšího, pokud nechce umřít hlady a zimou. Jaderná energetika se potýká s odpadem, v jehož světle jsou oxidy uhlíku vlastně sranda. Soláry a větrné elektrárny mají stejný problém – už jen s výrobou samotných zařízení, o potížích s likvidací opotřebovaných křemíkových destiček a větrníků raději klimajugend urputně mlčí. Jimi prosazovaná uhlíková neutralita je jen pokus zblbnout lidi a vytahat z nich peníze na nesmyslná opatření, která mají na vývoj klimatu Země vliv asi jako pyj mravence na sexuální apetyt slonice.

Před pár lety jsem navštívil muzeum v malém alpském městečku Mittersill. Mimochodem velmi povedená expozice, doporučuji k návštěvě. Pokud máte v plánu kochat se krimmelským vodopádem, rozhodně si tam udělejte zajížďku, za ty prachy to stojí. A především speciální animace vývoje ledovců na základě geologických průzkumů, kterou si můžete sami vyzkoušet: Držíte v ruce kolo času. Před vámi je zobrazeno jedno z ledovcových údolí. Můžete točit tam a zpět až několik milionů let. A co vidíte? Období, kdy hory byly zcela skryty pod ledem, ale i časy, kdy v téměř třech tisících metrech nebyla ani vločka. Pochybuji, že v době, kdy se naši předci honili s klackama po Africe, dokázali vyrobit s táborovými ohníčky tolik oxidu uhličitého, že to roztavilo alpské ledovce. Možná to mohla způsobit stamilionová stáda slonů, antilop, pakoňů a dalšího skotu, která prděla v té době miliony tun CO2, aniž by jim v tom nějaká Greta či další stávkující studenti mohli zabránit. Změny teplot muselo způsobit něco jiného, a v tu chvíli přichází na řadu teorie pana Milankoviče anebo možná taky něco dalšího.

Je málo pravděpodobné, že akce klimatických fanatiků zvrátí vývoj podnebí na Zemi. Čína, Indie, v podstatě celá Asie na tuhle naši srandovní ekohysterii z vysoka sere. A jestli se nepletu, je to dost podstatná část lidstva. Takže pokud se chce Evropa zlikvidovat, dobrovolně uvolnit veškeré trhy rozpínající se Asii tím, že evropské výrobky budou díky klimafašistům neprodejné kvůli ceně, jsem dost proti. Kecy o konci světa už lidstvo ovlivnily tolikrát, že už nezbývá než se šiřičům takové poplašné zprávy smát, tedy pokud by jejich počínání nebylo tak nebezpečné.

A jsme zase u svobody, tedy jejího omezování. Nevím, proč by mi měla nějaká nedomrlá autistka nařizovat, jak mám žít. Jediné, o co se snažím, je nedělat kolem sebe bordel. A pokud jde o starosti s vývojem klimatu, měl bych v záloze jedno moudro, které pronesl jakýsi Siddárgha Gautama: „Má-li problém řešení, je zbytečné zabývat se starostmi. Nemá-li problém řešení, starosti nepomohou.“

Takže nedělejte si starosti, ať si jimi ničí zdraví jiní. Ono se zas ochladí. A možná víc, než nám bude milé.

 


20.12.2019 Pako


Související články:


12345 (332x známkováno, průměr: 1,26 z 5)
14 559x přečteno
Updatováno: 20.12.2019 — 23:20
D-FENS © 2017