Metanol - zpět na článek

komentářů 58

 1. Rozkaz zněl jasně, obelhat veřejnost a vykreslit establishment v dobrém světle a to bylo splněno na 100 %.
  Říct veřejnosti, že se alkohol nadále pančuje ve velkém prostě a jednoduše nešlo, proto si vymysleli že se všechno udělal jeden člověk a toho hrdinná PČR dopadla a Soudci zabásli.

 2. Co tu furt brečíte. Byla nabídka, byla poptávka. Zcela v duchu svobodného ancap tržního mechanismu bez účasti státu jako takového došlo k obchodu. Tak o co jde?

  1. Tyhle kšefty se vyplácí dělat pouze proto, že to stát svou legislativou umožnil a přímo to podporuje. Nebýt debilních daňových předpisů a zákonů, nikdo by to nedělal, protože by se to nevyplatilo. Stát a jeho úřady má na ceĺé kauze lví podíl a to ani nezmiňuju zkorumpované fízly, co v tom jedou taky. Tohle je svobodný tržní mechanismus asi jako já jsem eskymák.

   1. Jakože za tím hňupem stál státní úředník s teleskopem a přikazoval mu do toho chlastu lít methanol:-)?
    Problém ve státu zjevně nespočívá. Podvody při prodeji jsou staré jak lidstvo samo a tomuto se centrální moc naopak snažila někdy lépe někdy hůře bránit.
    Navíc tipuji, že výrobní cena ethanolu pro konzumaci bude vždy vyšší než průmyslová výroba methanolu.

    1. starter25: Státní úředník nevyhnutelně musel ignorovat nesoulad v množství odebraných kolků a expedovaného legálního objemu alkoholu. To nebyl nějaký palič se samodomo kotlem ve sklepě co sousedům zahrádkářům pálí jabka, to byly desetitisíce litrů.

     Výrobní cena ethanolu vyrobeného z přebytků dotované zemědělské produkce je slušně nízká.

    2. No to jistě. A úplně nejlíp tomu zabrání státní moc prohibicí. Pak totiž lidi přestanou pít

     1. Tak. Pokud ani po 80 letech si nejsou někteří schopni uvědomit, co prohibice znamenala a jak to dopadne všude, kde bude snaha ji zavést (včetně byť i jen daňové), tak je to opravdu moc smutný.

    3. Stát svými zásahy zvedl cenu komodity na takovou úroveň, že se vyplatí to pančovat. A jelikož je ta činnost ilegální a výnosná, věnují se jí zmínění matláci. Průmyslová výroba ethanolu nebo methanolu musí být z principu dost podobně drahá, oboje jde vyrobit koneckonců z ropy. Na volném trhu by možná lihovarník nepoužíval třikrát destilovaný velejemný bramborový líh, ale nakoupil by cisternu lihu z ropy, obarvil karamelem a byl by z toho prima božkov, který by nikoho nezabil.

     1. Tak dekuji panove, ze o cenach nemate sajna, ale za to vite urcite, ze za hovadske chovani muze stat. Bez statu nebudou zadni gauneri, budou jen andilci. To uz se na to bezstati tesim:)

      1. Gauneři budou furt. Tady jim stát ale loženě vytvořil prostor k realizaci. A navíc s nima kamarádil. Že si gauneři najdou i jiné možnosti nemění nic na tom, že tady stát možnosti vytváří, ty pičusi.

       1. To vizejo. A zenska si taky muze za znasilneni sama, nemela chodit v te minisukni, ze jo….nee, pockej…vlastne za to muze stat, ze umoznuje tydlencty minisukne prodavat. A nektery fakt levne, to uplne vybizi si koupit znasilnovaci minisukni a nechat se znasilnit. Mas pravdu, stat je mocinky spatnej, vytvari prostor pro znasilnovani.
        Netusil jsem, ze se tu sejde tolik dusevnich titanu.
        Pokracuj. Zajimas me.

        1. Ale tak se klidně ztrapňuj dál, je to konec konců tvoje věc.

         1. Ko-Za: Ale on má pravdu. Umanutost některých, že za všechno zlo může stát. A že stačí zrušit stát a nastane všeobecný ráj. To chce hodně velkou ztrátu soudnosti.

          V tom případě to znamená, že nejkvalitnější život, zboží, alkohol je tam, kde je stát slabý či žádný. Tedy nejkvalitnější život bude v Somálsku nebo Afghánistánu. Zde se projevily všechna pozitiva toho, že stát dělal jen zlo, a teď tam mají ráj na zemi, kde všichni chtějí žít.

          Dokáži si velice dobře představit, jak by svobodný trh bez regulací přistoupil k alkoholu. Počet otrav a úmrtí by byl takový, že bychom se slzami v očích vzpomínala na methanolou aféru jako na neškodný čajíček.

          Podvádí se totiž proto, že je to součást lidské povahy a vždycky byla. Ne proto, že státy naučily lidi podvádět, to je nesmysl.

          1. Ne nemá. A tvá reakce na něco, co jsem vůbec nenapsal, ani míchání hrušek s jabkama na tom nic nemění.

          2. Má.

          3. to máte marné, místním ancap magorům to prostě nejde vysvětlit. Dobrý příklad ancapu někde, kde to enení zničené válkou je například Indie, kde daně platí snad jen 3 % populace a státní moc nemá vliv prakticky na nic. Upalování vdovy se zesnulým (0 kontrola náboženství), masová znásilnění (chabá policie), neskutečná chudoba (asi se porouchal ancap?), špína, bordel (0 kanalizace, zpracování odpadu), masové katastrofy se stovkami obětí (nejsou normy ani kontrola na stavbu a provozování budov), statisíce mrtvých na silnicích (nikdo nevymáhá dopravní předpisy) … atd. atd.

           Ale ankapák pořád bude vidět iluzi nějakého blahobytného divokého západu, kde byla hustota osídlení nula nic, bylo tam zlato, petrolej, úrodná půda a osadníci byli tvrdě makající němci, švédové a angláni vyznávající puritánskou protestantskou víru. (a postříleli domorodé obyvatelstvo, aby získali jejich zdroje)

           ten rozdíl nepochopí nikdy.

 3. OT: Bike share problems

  Tady só fotky „zaparkovanéch“ kol, nélepčí je to narvaný v hajzlu…
  https://www.instagram.com/litterbikesofaz

  Čtení:
  Is it time to regulate bike-share programs? Tempe’s considering it as other cities watch
  https://azc.cc/2rfrXrj
  via @azcentral

 4. OT:
  Cina a jeji military bases v zahranici:
  Pakistan
  https://thediplomat.com/2018/02/a-new-china-military-base-in-pakistan/
  Djibouti
  https://www.zerohedge.com/news/2018-05-03/china-accused-using-high-powered-lasers-harass-us-fighter-jets-over-djibouti
  Spratleys
  https://www.zerohedge.com/news/2018-05-03/taiwan-furious-after-china-secretly-installs-cruise-missiles-contested-spratly
  Vanuatu
  http://theconversation.com/response-to-rumours-of-a-chinese-military-base-in-vanuatu-speaks-volumes-about-australian-foreign-policy-94813

  Kdyby byl nekdo na pochybach, co to znamena:
  https://www.hoover.org/research/understanding-chinas-strategic-culture-through-its-south-china-sea-gambit
  Cina je nejen velky hrac, ale je to velky hrac s dlouhodobou koncepci a jasnymi cili a drsnymi praktikami. Z toho nekouka nic pozitivniho pro vybrainwashovane naskrobene a neschopne roztleskavace ala Petr Pavel v centrale NATO.
  Proto rikam znovu a znovu a znovu. Opustme tu potapejici se lod, ktera nam privodi do budoucna jen same problemy. Vystupme z NATO, dokud je cas a dokud nas nebudou vydirat „spojeneckymi zavazky“ , abychom hajili zahranicni zajmy USA, ktere tak jako tak prohraly svou valku o globalniho hegemona (i kdyz si to asi jeste samy neuvedomuji).
  Pestujme korektni a oboustrane vyhodne vztahy s Ruskem a Cinou, abychom v budoucnu nebyli nuceni akceptovat jejich jednostranne a pro nas nevyhodne podminky, ktere nam nadiktuji, coby porazenemu vazalskemu statu USA.

 5. OT:
  Cina a jeji military bases v zahranici:
  Pakistan (planovana), Djibouti
  https://www.zerohedge.com/news/2018-05-03/china-accused-using-high-powered-lasers-harass-us-fighter-jets-over-djibouti
  Spratleys, Vanuatu (planovana)

  Kdyby byl nekdo na pochybach, co to znamena:
  https://www.hoover.org/research/understanding-chinas-strategic-culture-through-its-south-china-sea-gambit
  Cina je zkratka velky hrac s dlouhodobou koncepci a jasnymi cili a drsnymi praktikami. Z toho nekouka nic pozitivniho pro vybrainwashovane naskrobene a neschopne roztleskavace ala Petr Pavel nebo Gavin Williamson s zivotnosti jednoho obdobi.
  Proto rikam znovu a znovu a znovu. Opustme tu potapejici se lod, ktera nam privodi do budoucna jen same problemy. Vystupme z NATO, dokud je cas a dokud nas nebudou vydirat „spojeneckymi zavazky“ , abychom hajili zahranicni zajmy USA, ktere tak jako tak prohraly svou valku o globalniho hegemona (i kdyz si to asi jeste samy neuvedomuji).
  Pestujme korektni a oboustrane vyhodne vztahy s Ruskem a Cinou, abychom v budoucnu nebyli nuceni akceptovat jejich jednostranne a pro nas nevyhodne podminky, ktere nam nadiktuji, coby porazenemu vazalskemu statu USA.

  1. Cina se nedohodla s USA na ukonceni trade wars a poslala US delgaci do(pr…)mů.
   After Trump Hikes Deficit Cut Demand, U.S.-China trade discussions ended without a concrete deal, only an agreement to keep on talking. The US trade delegation led by Steven Mnuchin, left China after two days of negotiations.

  2. „Pestujme korektni a oboustrane vyhodne vztahy s Ruskem a Cinou“
   …které budou korektní a oboustranně výhodné přesně do okamžiku, kdy o to Rusko a Čína budou stát (přičemž Čína si Ruskem vytírá prdel už zcela nepokrytě). Ani o pět minut dýl.
   Ovšem do té doby nás a) užiteční idioti, b) placení propagandisti samozřejmě můžou přesvědčovat o nutnosti udělat znovu stejnou chybu přivinutí se k slovanskému dubisku. Ale bacha, v CEFC už prý druhý měsíc nedostali vejplatu. A já se ptám, kam zmizel mlíkař, totiž soudruh poradce hradního ožraly?

  3. Kdyz uz je rec o te vojenske sile, tak Luftwaffe ma aktualne jen 4 bojeschopne stihacky, o cemz si verejne stebetaji i vrabci na Babisdnesu:

   https://zpravy.idnes.cz/nemecko-stihacky-eurofighter-typhoon-dxe-/zahranicni.aspx?c=A180503_091655_zahranicni_aha

   No, jsem si jisty, ze nas NATO pred „ruskou agresi“ hrave ochrani…

   1. Ano, to jsem taky videl. Nicmene dle logiky deja vu a dalsich zbrainwashovanych kokoktu s mozkem nadratovanym na sorosovy srackomety treba takove Svycarsko je jasna cinska kolonie, se kterou si rakosnici neustale vytiraji zadnice, protoze holt zkratka nekopou za JuEsEj a jedou sami za sebe. Logika trepky.

 6. OT: Zeman priznal vyrobu Novichoku v CR na zaklade setreni BISky, je toho plny internet. Tak to jsem zvedavy. Bude se GB omlouvat Rusku za false flag, Boris Johnson Putinovi za narceni z vrazdy, Mayova poda demisi ? Obavam se, ze ne. Ale je to panove a damy z primitivne-rusofobniho bloku namet k zamysleni. Zejmena potom, co jsme vyhostili 3 ruske diplomaty.

   1. jojo, mistni trollove, tomu, co predvedla CT a dalsi srackomety se odborne rika „damage control“.
    Kdybyste nemeli pamet trepky, tak byste si pamatovali puvodni vyroky mainstreamu , ze za Skripaly je jistojistotne Rusko protoze:
    a, Zapad Novichofky ani nic podobneho neumi vyrabet (lez, Novichok vyrabel Azerbajdzan a likvidaci tamni firmy provadela americka firma, ktera samozrejme prozkoumala a ukradla celou technologii a zkousel to kde kdo, napriklad i CR pred rokem, jak spravne zjistila BISka)
    b, pouzity dvoustupnovy nervovy agent byl pry udajne „vysoke cistoty“, zadne samodomorobo. Z toho srackomety vzhledem k a, usodily, ze to musi byt Rusko. Opet lez, protoze novichoky na profesionalni urovni delali nasi borci v Brne
    c, pamatovali byste si halasne tvrzeni vsech ceskych politiku, kdyz vyhazovali ruske diplomaty, ze v CR se rozhodne zadne nervove latky nevyrabely (Babis a spol.), coz jaksi neni v souladu se zpravou BISky.

    Zaver – jste picusi, zijte s tim az do smrti , pomoci vam neni.

    1. Kurva ti Rusové jsou sráči, každý kaBrňák umí syntetizovat cisternu jakéhokoliv novičoku, jen Rusové nic, to je úpadek…

    2. jo a jeste maly OT

     Nechvalne proslule Bile helmy maji od Trumpa uz 14 dnu zarazene prachy za to, ze tak blbe lhali ohledne DOumy.
     Mimochodem skrtnuti penez podepsal Trump, ktery kvuli DOumy poslal na Syrii 107 tommahawku.
     Ovsem vite jak. USA se nikdy neomlouvaji, i kdyby jim maslo primo strikalo z usi.

     Rusofobove – poserte se.

     US Department Of State Cuts Off Funding For Syria’s White Helmets
     The reduction of the White Helmets funding indicates that the US government understands that the organization is losing its credibility among international audience. It is also possible that the US decided to punish the White Helmets, by reducing of funding, for a low level of organizational and information support of operations around so-called “chemical attack in Douma”.

  1. Proč a za co by se měl někdo někomu omlouvat na základě blábolení jednoho ožraly, očividného ruského agenta?

  2. Tak ja zase jednou po dlouhe dobe nakrmim trolla…
   Vzhledem k tomu, ze se jednalo o uplne jine latky, kterym se sice hromadne rika „novicok“, ale jinak jde o docela jine slouzeniny, tak to co Zemam vypustil do sveta je informace, ktera ma vcelku nulovou hodnotu.
   Ale chapu, ze Rusove se z toho muzou poprdet, rusti trollove jako ty take a budou to vykladat za dukaz ze vsech nejdukazovitejsi.
   Coz vcelku jasne ukazuje, kdo Zemana ukoluje.

   1. Ja nevim cemu se tak divis. V posledni dobe se dukazy na mezinarodnim poli provadeji pouze „vyrokem“.
    Ze jsi tady nevyskakoval, kdyz to bylo naopak.

   2. Ale tohle je naprosto typický jednoduchý Zeman (navenek, kdo má co furt hlídat, kdo ho zrovna platí). Už asi třicet let. Vždyť je pořád stejnej, únavnej, pomalej, průhlednej.

   3. Já opravím lživá fake news pocházející od Lojzy.

    Novičok (což je skupina látek typu organofosfáty) se samozřejmě u nás vyráběl. A dodnes ho umíme vyrobit a naše protichemická jednotka ho čas od času vyrobí pro účely testování obrany proti němu. Ostatně naši chemici popsali výrobu i detekci novičoku zcela veřejně ve svých „Chemických listech“, což si můžete na internetu stáhnout kdokoli z vás.

    Lahůdka je ovšem toto: BIS popřel (poté co dostal za úkol zjistit od Miloše Zeman), že by se u nás kdy novičok vyrábel. Vojenské zpravodajství naopak zjistilo, že se u nás vyráběl a testoval. Jinak řečeno, BIS může být klidně pro nekompetenci uzavřen, není k ničemu.

    1. WTF? S cim presne, co jsem napsal, nesouhlasis? Jake lzi?
     Asi dalsi troll, no :-(
     Pokud ne, potom zkusim vice polopaticky: Zeman potvrdil, ze u nas byla nejaka latka, nazveme ji pracovne „A“.
     Kdesi za morem zabili nekoho latkou, nazveme ji pracovne „B“.
     Obe tyto latky se souhrne nazyvaji „Novicok“, coz je tak vsechno, co maji spolecne.
     Presto toto Zemanovo prohlaseni ruzni lide intepretuji tak, ze toho cloveka mohli zabit latkou, ktera se vyskytovala u nas, coz je velmi nepravdepodobne, vzhledem k tomu, ze maji odlisne chemicke slozeni.

    2. uz to tu nekdo vysvetloval, ze vyrobou se rozumi prumyslova vyroba na stovky kilogramu az tuny, zatimco laboratorni vyzkum v radu zlomku gramu pro detekcni ucely se za vyrobu nepovazuje.

     Takze BISka vlastne nelhala, my skutecne nevyrabime Novichoky (prumyslove na tuny), ale zaroven je umime vyrobit a pravidelne i vyrabime (v malych mnozstvich pro nasi armadu, aby meli na cem cvicit svoje detektory).

     Problem je v tom, ze mainstream zalozil svou Skripalujici sagu na tvrzeni, ze to museli byt Rusi, protoze Zapad Novichoky udajne nevyrabi (na prumyslove bazi), coz je ovsem polovicni pravda, protoze Zapad zcela zjevne Novichoky vyrabi v laboratorich v „malych davkach“ a jaksi z povahy veci vyplyva, ze i ty „male davky“ mohly klidne na par dnu Skripaly priotravit, jinymi slovy, Zapad sam sebe usvedcil z rusofobie, hysterie, kriveho obvineni a amaterskeho vysetrovani, ktere jaksi pozapomnelo, co to je presumpce neviny. Kdyz uz se Zapad rovnou neusvedcil z false flagu proti Rusku.

     Ono je to podobne, jako s usvedcenyma Bilyma helmama v Doume, kteri nastrrazili chemicky false flag na Assada, Zapad odpalil na Syrii 107 raket s plochou drahou letu aby se pak nezavislym vysetrovanim prokazalo, ze cely attack v Doume byl false flag, pricemz Bile helmy plati z USA.

     To je takovy pruser, ze kdyby neco podobneho udelali Rusove, tak je z toho treti svetova okamzite. Ze to ale udelali Americani, tak se o tom proste jen nemluvi.

  3. De iure maji pravdu obe dve strany. Podle smernic OPCW se synteza zakazanych latek pro vyzkumne ucely v akreditovanych laboratorich nepovazuje za vyrobu, i kdyz fakticky to vyroba je. Zadnou logiku v tom nehledejte, to je proste pravnicina.

   IMO jsou tohle vsechno stejne jen tanecky pro odvedeni pozornosti (coz evidentne funguje i na vas osobne). Oficialni zprava OPCW z roku 2013 totiz tvrdi, ze nemaji zadne dukazy o existenci Novicoku ci jeho vlastnostech:

   https://www.opcw.org/fileadmin/OPCW/CSP/RC-3/en/rc3wp01_e_.pdf

   Konkretne na strane 3 je tento odstavec:

   Regarding new toxic chemicals not listed in the Annex on Chemicals but which may nevertheless pose a risk to the Convention, the SAB makes reference to “Novichoks”. The name “Novichok” is used in a publication of a former Soviet scientist who reported investigating a new class of nerve agents suitable for use as binary chemical weapons. The SAB states that it has insufficient information to comment on the existence or properties of “Novichoks”.

   Ono celkove kdyz do Googlu hodite „novichok site:opcw.org“, tak to skoro nic nenajde. Stejne tak to nic nenajde, kdyz na jejich strankach vyhledate A-234, coz ma byt jed, kterym udajne otravili Skripala. Coz je prinejmensim zvlastni, uvazime-li, ze podle „zarucene pravdivych a overenych“ informaci z televize maji Novicoky existovat nejmene od 70. let minuleho stoleti.

   Kazdopadne na jedne strane tu mame priznani, ze ty sracky pry umeji syntetizovat a zkoumat jejich ucinky, ale organizace pro jejich potirani o nich oficialne nic nevi. No, nekdo tady asi lze, ale to uz necham na posouzeni kazdeho soudruha.

   1. „Coz je prinejmensim zvlastni“
    No je každopádně zvláštní, že o tom už v těch sedmesátých letech nebylo nic na internetu :). Ale ještě zvláštnější je, že zatímco na webu OPCW není skoro nic, tak na fakenewsových webech je toho o „novičoku“ jak když nasere a každý troll je okamžitě nejfundovanějším odborníkem na nervově paralytické látky, které se najednou syntetizují leckde po celé Evropě – teda samozřejmě krom ubližovaného a jak jinak než neprávem obviňovaného Ruska, které jako obvykle vůbec netuší, o co jde (o spiknutí kapitalistů a NWO proti němu, že)…

    1. Já opravím lživá fake news od deja vu.

     „Ale ještě zvláštnější je, že zatímco na webu OPCW není skoro nic, tak na fakenewsových webech je toho o „novičoku“ jak když nasere“

     Takže to, že Ústav ochrany proti zbraním hromadného ničení uveřejnil detailní údaje o novičoku už v roce 2009/2010 naprosto oficiálně ve vědeckých odborných časopisech vám nevadí?

     Odkaz je zde: http://www.chemicke-listy.cz/docs/full/2011_05_323-333.pdf

     Samotný novičok byl popsán v angličtině v odborných pracech v roce 1995 zcela veřejně. Informace o něm jsou už daleko daleko dříve.

     Deja vu, neserte se do věcí, kterým nerozumíte.

     1. Takze znovu: OPCW minimalne do roku 2013 nebyla schopna potvrdit, ze Novicoky opravdu existuji. Vsechny predchozi informace pochazeji z jednoho jedineho zdroje, a to od ruskeho zbeha Mirzajanova (vcetne vami linkovaneho clanku). Ten o tom pozdeji dokonce sepsal celou senzace-chtivou knizku, ktera se da dodnes koupit na Amazonu:

      https://www.amazon.co.uk/State-Secrets-Insiders-Chronicle-Chemical/dp/1432725661

      Vetsina recenzentu se shoduje, ze Mirzajanov si v ni spis leci komplexy ze svych ex-kolegu a s kvalitou vedeckych informaci to taky neni zadna slava. Take z ni pochazeji bombasticka tvrzeni, ze „Novicok je 10x jedovatejsi nez VX“ a dalsi. Nicmene dle OPCW se do roku 2013 nic z toho nepodarilo potvrdit.

      Na druhou stranu, rusaci se svymi verejnymi prohlasenimi ke kause Skripal de facto prokecli, ze Novicoky povazuji za realne. Takze Mirzajanov si to nejspis nevybajil uplne cele.

   2. a ted si odpovez na otazku, kolik toho nervoveho agentu bylo potreba na false flag (ono to vlastne ani nebylo otraveni, protoze to oba prezili). Miligramy ? Byla opravdu potreba vyroba, nestacil „jen“ vzorek pro vedecke ucely ? Ted pominu ty blepty nasich politiku, ze mnozstvi jedu bylo v desitkach gramu (tusim se tak vcera ztrapnil Stropnicky, nebo kdo).
    Novichok je 10x ucinnejsi nez VX, podle ofiko zapadnich srackometu, 100g VX by spolehlive vyhubilo nekolik bloku, jaksi si nedovedu predstavit, ze by v huste obydlenem Salisbury pouze priotravil 2 lidi.
    Tady si proste zapadni srackomety paradne nasraly do huby.

    1. Ha, takze uz to zapadni stetky samy pochopily a uz se „opravily“.
     No parada, jedna nekonzistence za druhou, to se mi libi. Hlavne, ze meli od prvni minuty jasno, ze za to muze Rusko :D :D :D.
     https://www.rt.com/news/425886-opcw-novichok-grams-correction/

     1. Hlavně když „Russia Today“ („Autonomous Nonprofit Organization “TV-Novosti”“ čili Kemlem financovaná oficiální hlásná trouba ruské propagandy) měla od první minuty jasno, že za to Rusko nemůže, a užiteční idioti to od první minuty bezelstně papouškují a linkují :).

 7. Dovolím si malé OT. Kdo máte zkušenosti s vyžádáním informací. Zajímaly by mě výsledky vyšetření konkrétní nehody motorkáře (fatální nehoda). Kde se mám zeptat a jak. Nejsem účastník ani blízký.

  1. Vyhledejte si na webu 30kmhcz, pokud to neznáte, je to taková komunitní poradna.

 8. Nevidím to tak, že by zrovna to jmenované médium chtělo do něčeho vnést jakousi pravdu a rozšířit občanovi obzor. Podle mého soudu se to dá shrnout do 30 min. reportáže. Tam šlo o to, že tvůrci dostali 180 min. vysílacího času, podle toho shrábli za dílo peníze a je vymalováno. Jakési rozvleklé srdeční scény pro pláče chtivých diváků a řada mono či dialogů je tam o ničem. Je to tak, jak to říká Soukup na TV Barrandov.

  1. No kdo brání panu Soukupovi a jeho čínským přátelům zafinancovat nějaký lepší biják na toto čí jiné téma?
   Mimochodem Soukup, to je ten co promrh(d)al 10 let bičováním mrtvých koní typu SZ, VV a žida Fischera než přilnul k mstivému lháři?
   Tak už mi chybí jen názor viceprezidenta (vicebuzeranta) za KSČ(m) vševěda Ovčáčka…

   1. Dachmeister: To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi, co mají mozek větší než angrešt.

 9. OT : F35 je pomaly, nemanevrovatelny, nepancerovany, s nizkym doletem, s nefungujici avionikou, produkujici falesne alarmy a nerozumici si s chytryma zbranema, nespolehlivy, rychle se opotrebovavajici a 15 let pozadu s 3krat prekrocenym rozpoctem, ktery je momentalne vetsi, nez HDP cele Australie a to se porad vyrabeji jen „predprodukcni“ letadla a prvni nasaditelne bojeschopne stroje jsou stale v nedohlednu a prvni pry budou nejdriv 2020. To vsecko jsou vicemene zname veci.
  Ted se jeste ke vsemu zjistilo, ze neni stealth.

  https://www.defensenews.com/air/2018/03/06/stealth-features-responsible-for-half-of-f-35-defects-lockheed-program-head-states/

  Vite, co mi to vsdecko pripomina ? Pamatna veta ze stareho Robocopa 1987:
  I had a guaranteed military sale with ED-209. Renovation program. Spare parts for 25 years. Who cares if it worked or not?
  „Mel jsem zajisten prodej ED-209 armade. Program udrzby. Nahradni dily na 25 let. Koho to zajimalo, ze nefunguje ?“.

  1. Tvl prave jsi dosahl nového levelu demence, kdy lepsi preklad textu vypadne uz i z google translatoru :-D :-D :-D

   1. Ani neviem aky nazvat to co urobil. Napisal tam svoje tvrdenia a „podlozil“ ich clankom kde sa pise o niecom uplne inom.

    1. Vazne ? Pisou tam, ze pri vsi US high tech nejsou ve fabrice schopni spasovat panely, navrtat dostatecne presne a male diry, zvladnout rovnomernost nastriku povrchu … to se prosim bavime o pohodove vyrobe v dobe miru a o par strojich v testovacim provozu, ktere neznaji nic jako bojove nasazeni v polnich podminkach.
     A pres to vsecko 50% zavad, kterych je asi tak na pet normostran textu se tykaji stealth, respektive „nestealth“.
     U kratkovlnnych radaru. Ted jeste zbyva dodat, ze veskera tzv. stealth letadla jsou lehce odhalitelna pasivnimi radary a radary na dlouhych vlnovych delkach.

     1. No ved prave. Nic tam nie je o rychlosti, manevrovatelnosti, dolete, avionike, atd. Cize clanok doklada jedno tvrdenie z dvanastich.

     2. jo a pro uplnost, tady je odkaz na tech 5 normostran stavajicich problemu, sice to je rok 2016, ale z toho , co tam je popsane, se jim za 2 roky nepodarilo vyresit absolutne nic plus se ukazaly nove a nove problemy (praskajici pneumatiky u F35B, nachylnost k cyberatakum, operacni nasaditelnost pod 50% atd…)

      https://warisboring.com/the-f-35-stealth-fighter-may-never-be-ready-for-combat/

  2. Proc to resis? At se tim vybavi cele NATO. Idealni stav, ne? Proc na tom hledat chyby, aby je pak nekdo odstranil? Naopak. Nechte to tak, je to uplne sqele ero, vybavte tim uplne vsechny zakladny.

   1. obavam se, ze takhle to nefunguje. cely svet chape, ze vojensky a politicky vliv USA upada. momentalne s nima uz drzi basu jen Francie a UK, i Nemecko bylo vicemene znechuceno false flagem v syrske Doume a odmitlo se podilet.
    nakonec se USA ocitnou v izolaci, na Filipinach bude Duterte prezdivat Trumpa zkurvysynem a v Cine mu na letisti nejen nerozbali koberec, jako Obamovi, ale rovnou ho kopnou do prdele. A idiotsti neoconi s egem v oblacich neunesou horkost reality a po jednom obzvlast smutnem neoconskem dychanku je napadne, ze kdyz uz teda america nemuze byt first a ze to s nepostradatelnosti a vyjimecnosti jejich americke rasy vypada blede, tak si aspon muzou zaridit paradni pohrebni oslavu s ohnostrojem. Coz je zase o neco aktualnejsi, nez kdy predtim, protoze vzhledem k hypersonickym nosicum se doba mezi zahajenim strategickeho jaderneho utoku a dopadem atomovek zkratila z desitek minut na jednotky minut.
    Riziko valky z duvodu falesneho poplachu nebo selhani techniky je tak vysoke, ze je jen otazka casu, kdy k tomu dojde, pri soucasne agresivite zahranicni politiky USA to plati dvojnasob.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017