Metanol

Featured Image

 

V ČT je k vidění dvoudílný seriál Metanol. „Případ, který spojil policii, soudy, novináře i politiky“, jak jsem se dočetl.

Trošku mi tam chybí Celní správa, ale ta se zřejmě nezapojila záměrně a asi věděla proč. Také díky její nečinnosti mohl v tak relativně malém městě, jako je Zlín a blízké okolí, fungovat více než 10 let obchod s nezdaněným alkoholem (myšleno „výroba“, neboť obchod kvetl na daleko větším území). A pokud by měli „míchači“ lepší známky z chemie, mohlo to tam takto nerušeně fungovat dále. Co na tom, že se v běžné maloobchodní síti léta prodával alkohol, jehož cena byla nižší než součet spotřební daně a DPH…O spotřební dani a DPH zřejmě běžný piják levného alkoholu nikdy neslyšel a vlastně by ho to ani nemuselo zajímat, má svých starostí dost a chce zřejmě u flašky levného alkoholu zapomenout na strasti běžného života. Od takových záležitostí je tady stát a jeho všemožné orgány a instituce, napadá mě minimálně policie a celní správa, ale ti se rozhoupali až poté, co začali pijáci umírat v množství větším než malém.

Dle mého názoru mohl tento obchod fungovat buď díky spolupráci výrobců a distributorů levného alkoholu právě s celní správou a policií (charitu bych v tom neviděl, takže si asi zainteresovaní celníci a policisté o nějakou tu korunu přilepšili) nebo díky jejich neschopnosti.

Česká televize na tomto seriálu s policií spolupracovala a i do budoucna bude chtít jistě spolupracovat na tvorbě dalších „detektivek“, takže jsem na jistou míru servility vůči práci PČR ze strany tvůrců z ČT připraven. Na druhou stranu – „mohli by alespoň naznačit“…

Co napsat na závěr? Orgány konat měly, ale nekonaly. Dnes už by se to jistě nestalo. Dneska jsou kontroloři důslednější.


03.05.2018 Luba

P.S. Článek byl napsán před odvysíláním pořadu i před zveřejněním minulého článku o filmu Metanol.

12345 (69x hodnoceno, průměr: 1,33 z 5)
10 462x přečteno
Updatováno: 3.5.2018 — 22:00
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!