Matějka má křišťálovou kouli - zpět na článek

komentářů 84

 1. To video-posolstvo na záver je síce pekné, ale chýba aspoň náznak toho ako to riešiť v prípade, že Svobodný by u Vás vyhrali najbližšie voľby, resp. ak by ich kandidáti uspeli v komunálnych voľbách. Už veľakrát sme sa poučili, že „Nikto Vám nedá to čo Vám ja teraz sľúbim“…..

  1. tak tak…
   Žádná agitace nevolitelné straně nepomůže D-fensi, sám jsi napsal že 2/3 strany tvoří retardi a převlečení komunisti z ODS… jedním slovem nasrat. Okamura rulezz!!!

 2. To jako můžeš kopat jak chceš a můžeš poukazovat na co chceš, lézt do prdele komu chceš, protože je vhodná doba … bezvýsledně. Mezitím, co ty ses zmohl akorát na bohapusté chvástání se, jak všechno víš, všechno znáš a všechno bys dělal nepochybně lépe, přičemž jsi nikdy nepředložil jediný důkaz, tak pan Matějka JEDNAL. Je mi naprosto jasné, že využiješ příležitosti se svézt, protože sám nejsi, vyjma stupidní kritiky, schopen naprosto ničeho, ale alespoň se netvař, žes něco někdy samostatně vymyslel, navrhnul, vyřešil, nebo dokonce vyhrál. Na to jsi nikdy neměl a nikdy mít nebudeš a jestli máš pořád dojem, že nějaký gastarbeiter, který měl prostě jenom kliku, bude zajímavý donekonečna … tak nebude. Ale na to jsi příliš mladý, hloupý a ješitný, takže na sobě makej, abys fakt nedopadl hůř, než ti, co permanenmtně kritizuješ …

  1. Co prosím pěkně jednal? Zatím má ten jeho super web ani ne 7500 signatářů, to některý trapnější petice na webu maj za měsíc. Ukradli mu doménu .cz na nějakej šrot. Hodně řečnil o nějakých plánech, tak uvidíme, co teda má.

  2. Matějka krásně symbolizuje cestu Svobodných do zapomnění. Hodně křičet veliká hesla bez jakéhokoliv konkrétního obsahu a poslední dobou i bez jakéhokoliv provázání s realitou.

   1. O těch heslách bez obsahu a odtržen íreality slyším často. Nikdo mi ale ještě nedokázal odpovědět co se tím konkrétně myslí.

    1. To je jen taková fráze.

     Svého času se chytla fráze ohledně Paroubka „Paroubek je nabubřelý“

     Sice jsem ten poslední člověk na světě, kdo by Paroubka volil, ale nepřipadal mi zase tak „nabubřelý“

     Dneska tu máme nabubřelé kokoty jako je Sobotka a Babiš, ale tuhle hlášku jsem prohlašovat druhé o nich ještě neslyšel.

     Pak tu máme Tomio Okamuru. O něm se furt říká „Je to populista“ a „je to brouk pytlík, co všechno zná a všechno ví.“

     Opět, nejsem volič Okamury a nijak s ním nesympatizuju. Každopádně zase – Sobotka je třeba větší populista a brouk pytlík, než 10 Tomio Okamurů dohromady.

     O svobodných se teď říká „nemají kontakt s realitou“ a opět je to jen jakýsi mém, který se opakuje a šíří a přitom doopravdy tu kontakt s realitou opět nemají „mainstreamový“ politici – z ČSSD a ANO.

     Takže je vidět, že se tu často o nějaké osobě XYZ vypráví nějaká hláška, kterou řekl nějaký blb a ostatní ji opakují jako opičky a všichni z nich ignorují, že to mnohem víc sedí na ty, co volby vyhrávají.

     1. Ještě bych věděl o jednom nabubřelém kokotovi. Říká si D-Fens.

    2. Momentálně vede urputný boj za to, aby jediným tématem Svobodných do parlamentních voleb byl czexit. Tím se vyřeší všechny neduhy našeho dnešního světa. I když ani ten czexit nemá vůbec rozmyšlený. Důsledkem bude nejenom další propad ve volbách, ale i rozpad Svobnodných. To mu ale v jeho sebestřednosti vůbec nevadí. Ctělo by se mi napsat, že ten člověk je pro Svobodné čirým neštěstím, ale když si ho jako místopředesdu zvolili…..

     1. Ježkovy voči… Ne že bych měl něco proti czexitu, ale Svobodní v čele s Machem si ho představují jak Hurvínek válku. Už vidím, jak Německo a Francie, zneuctěné tím, že se ČR vykašle na jejich skvělou EU, s ní budou budou nadšeně sjednávat rozumné smlouvy bilaterální nebo podmínky v rámci EEA..

      1. odpůrci czechzitu na dfens?

       jsem tu dobře? nejsem na nějakým sjezdu čssd?

       1. Nikolivěk. Já jen nemám rád, když Svobodní tvrdí, že vlastně o nic nejde, protože těch pár výhod členství v EU se snadno nahradí. Základní problém je v tom, že Svobodní ze sebe dělají nedůvěryhodné blbce a tím do jisté míry diskreditují i jiné odpůrce EU (či její současné podoby). Každému marginálně soudnému člověku je jasné to, co jsem napsal – že rozhodují Francie a Německo a že Svobodní zatím nepředložili žádný náznak plánu na to, jak je přimět ke spolupráci v rámci EEC.

        To, co navrhují Svobodní je jako byste měl ve firmě společníka, tomu byste demonstrativně hodil na hlavu svůj podíl, všude byste (pravdivně) vykřikoval, jaký je to kretén a pak byste za ním přišel, že potřebujete udělat vjezd do Vaší garáže přes jeho pozemek. Ano, teoreticky je snadné dohodnout se, uzvařít nějakou smlouvu nebo prodat pozemek apod. V praxi Vás soused téměř jistě nakope do řiti. Jediné, co Vám potenciálně pomůže je když se Vás bude bát nebo Vás k něčemu bude hodně potřebovat.

        Já osobně jsem jednoznačně pro obnovení podunajské monarchie. Když nic jiného, tak při vyjednávání s Bruselí by měl takový útvar podstatně lepší posici než současné státečky.

        1. No bližší partnerství v rámci V4 rozhodně k zahození nebude, už jen proto, že si s takovou plochou a tolika lidma Francie nebo Reich jen tak prdel nevytře. Hlavně Reich, kterej je na svých bližších sousedech dost ekonomicky závislej (což platí oboustranně).

         Jinak na druhé straně, trochu kacířská myšlenka, ale jako reálně, mě je celkem u prdele, jestli vystoupíme kvůli Svobodnejm, Pitomiovi, komoušům nebo svatýmu Petrovi. Hlavně že budem z toho ESSR pryč. Místo aby byli ve Svobodnejch ukřivdění že u toho nebudou voni by měli bejt rádi, že i jejich přičiněním se nálada ve společnosti mění a eventuelně se toho chopí někdo, kdo to bude schopen spáchat.

         1. Tobě to sice u jisté části těla být může, ale ono je to jako obvykle složitější.

          Pokud by vystoupení z EU přišlo jako důsledek nějakého zázračného prozření 99 % lidí a reálně zvýšené poptávky po svobodnějších poměrech, tak ok. Daleko pravděpodobnějši ovšem je, že by to bylo narychlo uplácané účelové spojenectví Tebou jmenovaných (a dalších) sil, které se shodnou jen na tom, že nechceme EU, ale neshodnou se na realistické alternativě (což jsme viděli na brexitu, kde jeho zastánci slibovali všem všechno). V takovém případě první problémy po exitu naženou velkou část voličů zpět k zastáncům EU. A takový průser by se napravoval podstatně hůř.

          Prostě do ozbrojeného boje s okupantem se nemůžeš pustit hned poté, co seženeš první pistoli a pět nábojů. Nebo můžeš, ale pak musíš mít sakra dobře promyšleno, jak s těmi náboji naložíš.

          1. Pohyb zboží a kapitálu je jako voda. Vždycky si najde cestu. Možná to nějakou dobu bude bolet, pro mnoho firem, co se transformovaly na dnešní hnijící socialismu to bude jako náraz do zdi, ale ti schopní to zvládnou. Zájem nakupvoat a prodávat bude stále, a myslím si, že pokud dojde k odstranění tolika bariér co tam dneska jsou, tak to rozhodně nebude taková katastrofa, lidi si velice rychle najdou cestu. Nevěřím tomu co se neustále tvrdí o tom, jak nás bude někdo bojkotovat, ekonomiky EU jsou tak provázaný a jsou na tom tak bídně, že si nemůže nikdo dovolit přijít o sebemenší odbyt. A i kdyby jo, no tak se to bude dělat jako obvykle – prodá se to přes třetí stranu, jako se to děje s Ruskem.

         2. Díky. Podstatou bude právní transformace. Ani si nedovedete představit jak se mi do toho nechce, protože to bude humus, ale považuji to za svoji historickou povinnost, protože nikdo za mne ten můj díl práce pro czexit a jeho realizaci neudělá. Navíc málokdo ví, že jsem cíleně svoje studium zaměřoval na mezinárodní právo soukromé (to jsem ještě netušil jak to moc přijde vhod), což je přesně ten obor, který bude po czexitu najednou velice potřeba a pokud někdo bude připravovat právní transformaci pro czexit, tak toto musí znát – zjednodušeně jde o kolizní problematiku právních řádů a musí být schopen lidem jednoduše vysvětlit, jak bude fungovat pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu v jakémkoliv nastavení, v rámci dosavadních struktur (přiměřeně) nebo zcela mimo něj. Už je načase, aby se o Svobodných přestalo mluvit jako o kecalech co vůbec neví do čeho jdou.

         3. Re: Behemot

          Hlavně že budem z toho ESSR pryč

          Jsou situace, kdy je jedno, kde jinde budu, protože na původním místě je to nejhorší možné nebo tak špatné, že se tam nedá chvíli vydržet. EU není ani jedno. Proto si myslím, že je třeba nejen říci odkud, ale i kam.

     2. Vona to vůbec začíná být prdel…tak nějak se na sjezdu všichni shodli, že tisícovka je ještě horší, než „pojmout kampaň jako referendum o vystoupení z EU“ nebo tak nějak, ale Mach si jede dál :D

      1. Musím říct, že kroky Svobodných jsou pro mě čím dál méně pochopitelné. Czexit v tuhle chvíli v mém okolí naprosto nikoho nezajímá. Čekal jsem, že v rámci spuštění EET a bonzwebu vymyslí nějakou kampaň jako se žárovkama. Bohužel, nula, nic.
       Jinak sem přidám jednu věc z xichtoknihy, proč Blábolišovo PR funguje. Třeba se to bude hodit.

       Tak jsem si prošel všechny ty nářky o EET, jak to Babiš propagoval a jak to v terénu hájil. A řeknu vám jednu věc – pan Babiš tak dlouho prohlašoval, že není politik, až se stal vlastně jediným politikem, kterého máme. Jak to myslím? Andrej Babiš je jediný politik, který účinně pracuje s lidmi. A protože je maniakální workoholik, tak i s těmi lidmi pracuje maniakálně – a ono to funguje. Když někdo na internetu napíše, že Babiš je blbec, tak mu Andrej Babiš osobně pošle SMSku a pozve ho na kávičku příští sobotu odpoledne. Takhle už se Andrej sešel s polovinou republiky včetně třeba mě. Výjimečně silné charaktery (jako třeba ten 16letý profesionální potížista Jakub Čech) ho pošlou do hajzlu jako bossové, ale většina lidí se s ním okouzleně sejde. Okouzleně proto, že poslední bohatý člověk, kterého viděli, byl Džejár z Dallasu, a teď najednou budou moci popíjet piccolo s pravým miliardářem a ministrem financí a ten jim bude naslouchat. (On teda Andrej při těchto schůzkách nenaslouchá, na to je příliš plný vlastních úvah a vlastní moci, ale stejně – pili jste piccolo s chlapem, který by si k tomu kafi mohl koupit i tu kavárnu! A v mnoha případech si ji už koupil…) Mimochodem, já jsem se v posledních měsících setkal v Praze se spoustu aktivních a tzv. viditelných lidí, kteří mi chtěli pomoci s naším hnutím. Chtěl jsem trošku zafrajeřit a mezi řečí jsem se zmínil o tom, jaký je Andrej naživo a co mi řekl. A víte co? ONI SE S NÍM VŠICHNI SEŠLI TAKY! Všichni! Všichni mi hned odvětili, že oni s ním dali kafčo už dřív a že mu to pořádně vytmavili a že tohle a že támhleto… Andrej Babiš je něco jako veganství nebo bezlepková dieta – najednou to chytili všichni a všichni se s tím do 10 minut pochlubí. Třeba se s Babišem neshodli – ale na rozdíl od ostatních politiků ho zažili „lajv“. A nejsou to jen tyhle schůzky jeden na jednoho. Andrej dělá i další rozumné věci. Točí videa. A když zavede něco nepopulárního, jako třeba to blbé EET, tak hned první den osobně obrazí pár hospod a kaváren. A dá se u toho natočit, jak čelí lidem přímo na místě. A to je to! Lidi tomu říkají, že Babiš má geniální píáristy, ale ono na tom není nic geniálního. Politici na západě se takhle chovají k lidem úplně normálně. Protože politika JE hlavně o lidech. Akorát my jsme byli 25 let zvyklí na takový ten ukrajinský level politiky, co u nás jela ODS, ČSSD, Topka, vlastně všechny velké strany. Tihle borci nás naučili, že politika se odehrává za zavřenými dveřmi všelijakých sekretariátů, na mítincích s developery a při tajných telefonátech s Rittigy a Janoušky. On tohle Babiš asi dělá taky, ale NAVÍC ještě věnuje obrovské množství času hranému nebo opravdovému zájmu o lidi. O nás. Workoholik Babiš nás odpracuje. Kolikrát šel třeba Jeroným Tejc do terénu s kamerou, aby přímo mezi lidmi obhájil nějaké svoje nepopulárn opatření? Kroutíte hlavou, no ano, působilo by to směšně – půlka lidí by ani nevěděla, co to Jeroným Tejc je. A to je prosím chlapík, který se už léta udržuje ve špičce ČSSD a byl předsedou jejího poslaneckého klubu. Což jen dokazuje, v jakém svrabu ČSSD je. (Osobně pana Tejce vůbec neznám, třeba je to hodný táta od rodiny, ale..) Kožený Sobotka to samé. Kalousek voliče na ulici maximálně propleskne. A to je naše politika, takhle my si tu žijem. (Mimochodem, ťukání na základní kameny, to se nepočítá, to je nultý level. A druhé mimochodem – další člověk, který u nás konzistentně pracuje s voliči v krajích, je jistý pan Zeman. Ten jede svůj level tlačenka a panáček, ale to taky stačí. A schválně se podívejte, kteří dva politicii jsou v zemi nejdůvěryhodnější.) Tohle je jeden z hlavních důvodů, proč to Babiš příští rok vyhraje. Ne jediný. Mluvil jsem teď nedávno s jedním velmi upřímným a inteligentním člověkem od nás z Benešova a ten mi otevřeně přiznal, že bude Babiše volit. Řekl mi – „Hele, Martine, pro mě je to jasně Babiš. Za prvý – líbí se mi, jak jednoduše k lidem mluví. Možná mluví napůl slovensky a divně, ale já mu to věřím a rozumím mu. Za druhý – nemá skandály. Jen jedno Čapí hnízdo, a to stejně byla nějaká pitomá EU, to nikomu nevadí, ta se okrást může. Předchozí vlády sbíraly skandály od prvního dne a po dvou třech letech už ani nemohly dál. To za Babiše je klid. No a za třetí – ekonomika roste, nezaměstnanost není, státní kasa plná. Možná Babiš jen chytl růstovou fázi hospodářského cyklu, ale mně to stačí. Ti předtím neuměli ani to.“ A v tom to všechno. „Ti předtím neuměli ani to.“ To je celé kouzlo Babiše a důvod, proč příští rok ty volby úplně rozšlápne. Teď si asi říkáte, že jsem se zbláznil, že tu pěju ódy na Babiše. Ne, můj pohled na něj se nemění. Furt mi vadí, že toho má v rukou až příliš, že je to estébák a má pořád estébácké metody a že nás bere jak děvečky a pacholky na své rodinné farmě. Ale bohužel musím říct, že proti té bídě, co předváděli jeho předchůdci, Andrej Babiš zvládá alespoň _některé_ disciplíny politického desetiboje. Což jen ukazuje, na jak bídné úrovni u nás politika byla. A vláda? Já z ní odvázaný nejsem. Já chci od vlády víc než jen málo provalených skandálů a dobré účty. Pro mě je tahle vláda dost staromódní. Nedělá to, co pokládám za klíčové pro budoucnost – tj. modernizaci školství, infrastruktury (zde je Babišův Ťok stejně tragický jako jeho předchůdci), digitalizaci a zkvalitnění státní správy či Marshallův plán pro chudé kraje. Místo toho jsme dostali jen EET, které se nám jistě prodá jako velký úspěch, i když zatíží jen ty malé a vynese směšných 10-20 miliard. No ale skandály opravdu nejsou a nekrade se viditelně – a to samo bude příští rok stačit na vítězství. A protože to Babiš dělá tak, jak jsem popsal, tak si akorát se Sobotkou otočí role. A proto jsou průzkumy takové, jaké jsou. https://www.facebook.com/panjaros/posts/10154769917053630

       1. Sakra práce, já jsem se s ním sešel taky :-(.

       2. ítý nevynese vůbec nic, bude to znamenat strašnej úpadek a zmar jako všude, kde to zavedli

        ťuk je über kretén, kdyby nedělal nic, tak by bylo ještě dobře, místo toho jenom zavádí další šmírování a další podobný sračky proti řidičům

        modernizaci školství přece máme, můžete si přečíst hned první link nahoře v aktualitách

        dál nám bureš zvýšil počet stádních vyžírků o několik desítek tisíc, ačkoli lhal až se mu z huby prášilo, jak žádný nový úředníky nabírat nebude, možná byste to mohl těm yntelygendním člověkům tam od vás připomenout, i se všema těma jeho biopalivama a dalšíma dotacema, což jsou mimochodem naše prachy, protože do uhnije posíláme přímo velký desítky miliard a další desítky miliard celej ten sovětskej svaz západu stojí na přímejch i nepřímejch nákladech

       3. Ale jinak souhlas, musí se to dělat mezi lidma. Na což lidi, kteří v těch krajích makají opravdu odspoda a dostali se díky kvalitní práci aspoň do místních zastupitelstev, Matějka v podstatě prohlásí za čuráky s tím, že má za pár kliknutí támdle „odděláno“ mnohem víc. Což je ten jeho web, kde má poslední dobou tak celý dva signatáře denně.

        Jako neberu mu to, že se snaží a zkouší na to jít jinak, ale sebestředně se povyšovat nad lidi, kteří to už někam dotáhli (byť jenom do komunálu) je humus, to jsem od něj nečekal. Pokud to tímhle stylem povede dál, tak možná nabere nějaký hurá voliče populismem k vystoupení z uhnije, ale zároveň se na to vyserou skalní členové a příznivci a půjde to celý do prdele.

       4. Svého času takhle mezi lid chodíval Schwarzenberg, ne? To je při všech výhradách k politice TOP09 a některým jeho osobním excesům alespoň vzdělaný a civilisovaný člověk, takže si dovedu představit, že posezení u kávy s ním může na někoho zapůsobit.

        Ale u Babiše to fakt nechápu. To si fakt netriviální část populace sedne na zadek jen proto, že ten člověk má spoustu peněz? :-O

      2. Kdo je to Mach? Co je to za zmrda?

     3. Dobrý den pane Jenyku, role pana Matějky je v první řadě podobná roli Nigela Farage – on musí czexit prodat. Realizovat ho (případně) budou lidé jako já, tedy přinejmenším co se týče právní transformace směr zpět právní stát. Vůbec si nedovedete představit, co mne čeká za humus. Ale odpovězte si na otázku, můžete se spolehnout na policii a soudy? Jak se cítíte v kramflecí se svým vlastním vlastnickým právem vůči např. různým diskriminačním provokatérům? Jak jste spokojen s vyhlídkou na státní důchod šest klacků, pokud vůbec? To jsou témata, která pálí každého. A jak koukám, nemáte ani trochu představu, jak moc je pro navrácení těchto témat do nějakých normálních intencí nezbytně nutný czexit. Spousta věcí lze vyspravit, aniž bychom vystoupili z EU, to ano. Na to jsem připraven primárně. Ale pokudu nevystoupíme, pořád to bude jako každoroční novelizace občanského zákoníku 40/1964 Sb. Pořád tam bude ten komunistický rok a pořád tam bude komunistická filosofie. Czexit je nový občanský zákoník 89/2012 Sb., použiji-li tento příměr, který měl přinést liberalizaci, ale zkostnatělý socialismus se jej snaží vykládat postaru, jakoby nebyl. Proto je z mého pohledu czexit nezbytnost a i když to bude humáč, jsem na to připraven. Podrobnosti Vám ale v tuto chvíli nemohu sdělit, protože bych předběhl co nemohu.

      1. No, zatím mu to nejde prodat ani mezi členama, tak nevim, jak to chce prodávat ven. Reálně hrozí, že se už tak malá strana rozpadne na dvě menší, takže výbornej výsledek, jen co je pravda.

 3. Co je špatně s libertariány?

  1. absolutne vsechno. Odtrzeni od reality. Slepa ideologicka vetev, ktera casem uhnije a odpadne, nebo ji starostlivy hospodar odrizne.

   1. Bures Podlaha uz na tom maka.

   2. tak to sorry, že zastávám názor, že se ti nemám montovat do života a nic po tobě nechtít

    1. Jenze to by ten nas stat pekne dopadl! Kde by sehnali fleky ti, co jich jeste pred 16 lety bylo ve statnim 170 tisic a ted uz jich tam je 430 tisic? Kde by brali penize ti chudaci na davkach, co sice praccovat mohou, ale nechteji? Z ceho by se rozkradalo?

     Nene, nic takoveho. Neni mozne vzdat se obcanstvi a nejak se z toho vykroutit. Narodil ses, tak kurva makej a plat!

     1. jj kapři si nevypustí rybník

      1. To je ten pakovy efekt imperialismu. Mala skupinka ovlada velkou skupinu, ktera pak u voleb prosadi to, co mala skupinka chce. Bohuzel nejsi soucasti te male skupinky (tam bys mel libertarianstvi u prdele, bo by sis svedomi vykoupil prachama), ale jsi v te vetsi skupince, kterou nepresvedcis, ze jsou banda curaku s ohlymi hrbety. A karavana jede dal…

       1. My rikame „You are not in the club“ ;-)

    2. Dneska po mne mozna nic nechces, ale zitra si to vezmes bez optani, protoze to povazujes za samozrejmost.

     1. od toho uz mame stat, kvuli tomu by nebylo potreba nic menit

     2. to si pleteš libertariány se socialisty

      já jsem po lidech nikdy nic nechtěl a nikdy chtít nebudu

      jen aby mě nechali být

      1. Tak běž do prdele a neotravuj tady lidi, když po nás nic nechceš.

       1. ty bereš nějaký drogy nebo něco?

 4. Zajima mne, kde Buses vzal tech 13 mld. To jako vybrali vic, nez kdyby hlaseni nebylo? A to spocital presne jak?

  1. No prostě to řiká, tak je to pravda. Von by přece nelhal, dyž slíbil jak to povede a bude líp a vůbec, co se do toho vrtáš, seš nějakej zloděj z prahe ne?

   1. No ja skoly nemam, delam do fcel, ja mu samozrejme verim!

    …jen to nechapu.

    1. Ty chápat nepotřebuješ, ale neboj, Andrejko zařídí a bude líp. Jemu určitě :D

 5. Není mi úplně jasné, proč jeden slovenský poměrně bezvýznamný estébák a průměrný miliardář tolik vzrušuje českou veřejnost. Vždyť nám tu vládnou estébáci už od prvního kola privatizace, kdy se z nich díky jejich kontaktům a špinavým praktikám stali miliardáři a „kapitáni českého průmyslu“. Jen někteří opoždění tržní komsomolci a chroničtí pravdoláskaři si toho všimli poprvé po 25 letech.

  Jediný rozdíl oproti Burešovi byl v tom, že ti předchozí estébáci (co privatizovali Chemapol, Mosteckou uhelnou apod. za stovky miliard) nebyli tak naivní jako tento čobol a český stát ovládali skrz svoje nastrčené politické, policejní a úřední a soudní figurky. Tím navíc byli naprosto beztrestní a nestíhatelní, nehrozil jim žádný Lex Babiš a podobné věci.
  Řekl bych dokonce, že tento mediální lynč Babiše spustili právě mocní miliardářští estébáci, kterým tento drzý čobolák neomaleně leze do zelí. Hlupáci jim to samozřejmě sežrali i s navijákem.

  1. Ale to je zcela jednoduche, mily Watsone. Zatimco ti prvni StBaci brali ze statniho, tento uz zacina brat ze soukromeho. Holt statni uz je po 25 letech definitivne rozkradene a ted zacina level2.

   USA take z druhe valky vyzily az do konce 60. let, pak prisla faze plato a nasledne uz jen sesup dolu. Jenze valka byla vetsi injekce a nasledny napad s virou v papirky zatim funguje. U nas tyto pilire kapitalismu nemame.

  2. Babiš samozřejmě není naivní. Jen ho už nebaví u poslanců prosit, naléhat, lobovat a tak se rozhodl že nejlepší bude když si to udělá sám. Zatímco ti před ním rozkrádali ze státního, čobol zjistil že prostřednictvím zákonů se dá velmi dobře rozkrádat a odkloňovat i ze soukromého. A protože to dělá legálně a demokraticky, je beztrestný a nestíhatelný. A proč mě vzrušuje? Protože za jeho tříleté vlády jsem přišel o 5x tolik osobních svobod jako za těch 23? let předtím dohromady.

   1. Vylézt se svým ksichtem na veřejnost odkloňovat peníze v době, kdy už lidem jde o holou existenci a začínají místo Gotta volit Ortela, to si koleduje o velký průser.
    Z toho mi vyplývá, že je Babiš opravdu trouba, oproti těm, co po vytunelování průmyslu ihned zmizeli i s penězi v daňových rájích a rozkrádání zbytku státu a proměnu občanů v nevolníky řídí přes svoje nastrčené lidi ze své vily, opalujíce se na soukromé pláži, někde v karibiku.
    Kellner, Bakala a spol dělají mnohem horší svinstva a zlodějiny, přičemž zmínka o tom, je jen kratičký článek na předsposlední stránce v novinách. Babiš je zcela pravidelně na titulní straně. Nepřipadá vám to divné?

    Ze soukromého se rozkrádalo už koncem 90. let, když ODS došly privatizační prachy a rozpočtový schodek se musel vyrovnávat ze silně přebytkového důchodového fondu. A dnes vám pravicoví demagogové budou tvrdit, že důchodci stojí strašne moc peněz a že dědeček a babička ujídají chlebíčka. Prostě český vohnout si toho rozkrádání všiml až dnes, když Babiše pravidelně cpou na titulní stranu Bakalovo a Křetínského mediální impérium.
    Rovněž si většina vohnoutů nevšimla, že třeba nižší sazbu DPH zvýšily již předchozí pravicové vlády, které zároveň snížily daně těm nejbohatším. Takže logicky prachy v rozpočtu chybí a vybírají se zvýšením poplatků a pokut od socek. I Babiš zdědil spoustu kostlivců po předchozích vládách.

    To je podobné, jako když kindermanagement vyhází zkušené a „drahé“ zaměstnance a najme místo nich ukrajince, co vše pokazí a ještě ukradnou co není přišroubované (od surovin na výrobu až po mýdlo na toaletách). Pár let takhle firma může fungovat a manažeři si vyplácejí milionové odměny za „zefektivnění firmy a za úspory“. Když se to začne sypat, tak dají výpověď se zlatým padákem. A na ty chudáky, co přijdou po nich začnou vypadávat ti kostlivci co jim zanechal předchozí kindermanagement. Ale akcionáři začnou nadávat jim, protože tabulkově klesá zisk až teď.

    1. Na důchodový fond sáhla nikoliv ODS, ale až CSSD se Zemanem v čele. To jen tak na upřesnění.

     1. Nesahla, protoze zadnej duchodovej fond nebyl. Za komara byl stejnej prubeznej system jako dnes. U nas byly duchodovy fondy naposled za prvni répy.

      1. Nebyl fond. Ale v rozpoctu byl duchod vedeny samostatne. Je to slovickareni, ale podstata je jinde. Nebyl to zadny „fond“, to je samozrejme pravda. Prutocne to bylo taky. Ale z toho, co vim, tak ne primo. Z jedne strany pritekalo, do druhe odtekalo, ale zustavala rezerva. Ta padla az s Klausem, respektive ten se busil do prsou, ze on byl ten, kdo definitivne toto odtekani a pritekani zaclenil do statniho rozpoctu bez rezerv.

       1. Ta rezerva samozřejmě mohla být. Podívejte se na průměrné dožití za komančů a dál po revoluci. Dožití roste rychleji než odchod do důchodu, celkové náklady na důchody se zvyšují a to dost zásadně.

        1. Nepochybne. Dalsi vec je, ze za minuleho totace se sice take „upravovaly ceny“, ovsem ne tak, jak se upravily po roce ’93, kdy k reforme duchodovych financi doslo. Jenze Lahva slibil, ze zdrazovat a propoustet se nebude, takze kdyby se zvedly dane (odvody na S&Z) v odpovidajicim pomeru, asi by pak nedostal to letiste a hafo lavicek. Takze se zacalo jet na dluh a vymyslely „pilire“.

         1. Vzhledem k tomu, že prezident u nás nemá prakticky žádné výkonné pravomoci, tak je to docela úsměvný výrok. Když se podíváte na vývoj zadlužení, tak bylo poprvé drobné za Klause a razantní za Zemana od r. 2000.

          1. Tento vyrok meni svoji vahu v case. Po prevratu byl Lahva Buh a kdo se chtel nekam prosadit, musel s nim byt kamos. Az postupem casu, jak zacal senilnet, jeho „sila“ klesla. Ne snad, ze by primo o nejakou moc stal, ale proste byl pasovan do vudci role prevratu a ta mu ze setrvacnosti celkem dlouho vydrzela.

           Samozrejme nezpochybnuju to, jaxe pak nase vlady s realne vykonnou moci podilely na kurveni teto zeme. Dokonce Zeman dnes rad kritizuje to, co ale sam puvodne posral.

        2. ad: Podívejte se na průměrné dožití za komančů a dál po revoluci.

         Nechci vám bořit vzorce myšlení, ani brát iluze. Ale mezi dožitým (prožitým) věkem a kvalitou života, je setsakra propastný rozdíl. Mezi náma, přežívat na práškách a na plenách, není rozhodně nic o co by člověk stál.

         1. „…věkem a kvalitou života, je setsakra propastný rozdíl…..přežívat na práškách a na plenách…“
          1+
          plus mlady,krasny,bohaty je lepsi nez stary, krabaty, chudobny, ale ty plinky me fakt serou!
          ;-)

         2. Podle toho, co vidím ve svém okolí i ta kvalita života ve stáří po roce 1989 roste docela slušně.

         3. Ano, na uroven treba rakouskych doochodcu, kteri podzim zivota travi cestovanim po Evrope, se zrejme uz nikdy nedohrabeme. To je ale prevsim problem nasi ceske natury, ktera je na hony vzdalena te rakouske a cas na to nema zadny vliv.

          Co mohu sledovat rozdily jen v nasi rodine, tak rozhodne ano, pribuzni po prevratu zemreli v nesrovnatelne lepsich podminkach, nez pred nim. Otazka je, jestli to nejak vyrazne souvisi s rezimem. Spis bych rekl, ze socialni uroven v Cesku vseobecne jde nahoru, jaxe vyviji spolecnost. Horsi to bylo pred 100 lety, mene hrozne pred 50, nez ted.

       2. takze teda jediny co klaus (nebo Zeman nebo ktery cert) udelal, ze se do duchodove kapitoly statniho rozpoctu prestalo psat vic penez nez bylo nutne. Teda sorry, ale to je jako kdybych si na obed za 95 korun prestal brat z domova dvoustovku a zacal chodit jen s kilem a to druhy kilo presunul z obedoveho fondu do zabavniho fondu, coz jsem sice uz delal predtim, akorat ze az na konci fiskalniho mesice kdy jsem alokoval rozpoctove prebytky.

    2. Bures je v tezky pohode, protoze zatim se mu primo nikdo rozbit hubu nechysta. Dokud ma tretinu volicu na sve strane, let’s surf!

 6. Je to jasné, Matějka je tajný agent ANO ve Svobodných a občas si pustí pusu na špacír :)

 7. Dyž voni jsou libertariáni a „libertariáni“. Ta druhá skupina nápadně připomíná svazáky a taky by z nich svazáci byli, kdyby je někdo hodil v čase pár desetiletí nazpět. Točí dokola pár hesel a doufají, že je ta kovanost dostane do křesel, nebo alespoň křesílek.

  Skutečným libertariánům ti sociali…ehm, Svobodní, pěkně smrdí.

 8. „Zajímavou otázkou je, jak to Matějka asi dělá.“. Ano, to je opravdu záhada. Aby člověk predikoval, že Babiš ex post řekne to, co ex ante říkal, je potřeba křišťálové koule aspoň o velikosti cepelínu.

 9. Jsem si ani nevšiml že už D-Fens není straník. Rozhodně to tedy není poznat z jeho příspěvků…

  1. Já myslim že z kontextu je jasný, že už zase je. Jak jinak by se dostal na sjezd? Nejsem si jistej jestli tam můžou i jenom příznivci.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!