Máselný doom - zpět na článek

komentářů 192

 1. V Říši se cena nehnula …

  1. prosím o prominutí, ale dovolím si podotknou, že říše je říši proto, že má kolonie, a ty kolonie jsou součástí té říše, čili vaše věta by se mněla opravit na např. v centru říše, a pod, tedy podle toho , co jste tou říší mněl na mysli, manipulací s oněmi pojmy vznikl např dojem, že protektorát čechy und morava byl samostatný stát pod patronací berlína, a ejhle , on byl součástí Velkoněmecké říše, chvilku i Třetí říše, tedy po tu chvilku co trvala, což vede k fascinujícímu závěru, že v květnu 45 kus německa vyhrálo vojnu nad jiným kusem německa, mimo jiné důkazem , že WWI až WWII obsazením ukrajiny EU a vyhnáním británců za kanál snad blíží se konci,je přechod s válečné výroby margarinu na mírovou výrobu másla, což jistě se neobejde jak vidno bez problémů, jak jistě všichni víme, tak výbuch angloamerické letecké pumy tříštívého typu 500kg, způsobí pasoucím se kravám v okruhu 20km něco jako uhranutí s následným nedojením , případně následným snížením tučnosti mléka, neb tuk odejde leknutím se kravky jiným otvorem na zem, kde sic nejpřijde v niveč, kde přírodními pochody z něj vyroste žírná travka, ale tento samo proces přec jen trvá nějakou delší dobu, no a jak všeci víme, poškození DNA oním leknutím se projevuje až v následujících generacích, což jest evidentně teď, onen ulek pochopitelně se projevuje i u lidí, u říšských lidí má evidentně za následek změnu sexualní orientace ve smyslu barvy pleti, a preferování pozadí, např když si kleknete a tvář zaboříte do koberce, tak vystupující pozadí je znakem oné preference, předesílám, že s migranty to nemá zcela nic společného, je to následek británského bombardování říše,,,,chtěl byh závěrem poznámky upozornit na to, že nahrazení leknutých kravek kozami s pouště onen nedostatek másla se nevyřeší, bo i kdyby dali říšské mozky hlavy dohromady a mezitím neutekly do usa,a vynalezly kozu o dojivosti 15l mlíka, tak přeci jen kozí máslo je komodita která kravské máslo jistě původnímu obyvatelstvu nenahradí

   1. …fakt je to jedna veta…? 8-)

    1. Tezko rict. Nema to velke pismeno na zacatku a tecku na konci.

  2. S podpuštěním věděj hovno, kolik co stojí v říši. Poživatiny nakupujeme povětšinou tam. Před máselnou krizí 1,10 1,20 a v současnosti 1,90 evropánků, bráno povětšinou z regálu s akční nabídkou.

   1. Stále je to o 50-80 eurohalierov menej ako v Krajine mastného vlasu z Popradu.

    1. No jo, jenze v tom Reichu ti zemedelci taky maji „trochu“ vyssi dotace.

    2. Aby sa vniesla rovnováha do diskusie tak včera bolo v Spare v Rakúsku maslo v akcii za 2,19E a normálne za 2,39E. To len pre tých (hlavne Blavákov), ktorý furt remcú, že v Rakúsku je všetko lepšie a lacnejšie…..

     1. V NL u Albert Heijn je momentálně běžné máslo za 1,69, tj. asi 45 Kč. V Tescu v CZ jsem minulý týden kupoval za 60…

      1. Tak je samozřejmě Tvoje rozhodnutí, jestliže jsi ochoten jim za kostku másla těch 60,- dát. Já zastávám postoj, že patří zboží, které je nabízeno za neadekvátní cenu, prostě nekupovat. Zejména u potravin se pak prodejce může chytit za nos, až ucítí ten smrad z kazícího se zboží ve skladu.
       Mimo cestu: Poté, co jsem ráno musel dost vydechnout, abych dopnul, tak nějaké máslo, sádlo, škvarečky, uzeniny a jiné dobroty, jsou pro mne na delší čas zase tabu. :-(

      2. jen bacha aby to nebylo 45 kč za 200g. Těch plus mínus 60 je za 250g. Pár lidí už si takhle s „levným“ máslem naběhlo.

   2. @ Capoditutticapi 17.9.2017 v 7:17
    Ale hnula: http://www.clal.it/en/?section=burro_germania jen je třeba se líp informovat.
    Máslo je nová ropa. Avokado taky. Spekulujte spekulanti!

 2. Při mé spotřebě mi ta další kostka v mrazáku nejspíš vydrží až do doby, než se to zase přežene. Jistý cykly v tomhle probíhají dost často.

  Ostatně, faktorů je ještě víc. Před zákazem vývozu všeho do Ruska stávalo máslo 30-40. Pak protože najednou výrobci nevěděli, kam s tím, tak stálo i pod 20. Někteří nejspíš omezili výrobu tak nějak logicky sami. Najednou se zvýší poptávka, začnou to chtít jinde (Čína, nevim, to je pro mě novinka) a ještě do toho uhnije dotuje nechov krav (jako fakt?), no tak se to spojí v extrém a stojí pade. Taky bych se nedivil spekulačním snahám to natáhnout až do Vánoc, protože teď se může většina lidí omezit a používat něco jinýho (snad krom restaurací), ale na svátky většina domácností zatne zuby a koupí to.

  Nemyslim, že uhnije je primární příčinou, ale zase svejma zásahama to obvykle vyřeší tak, že to je ještě podstatně horší, než by bylo. Ostatně jako většiná stádů, hromadný opatření v podobě kobercovýho bombardování obvykle fungují právě tak, že pomůžou úzké hrstce na úkor všech ostatních, nevim, co se kdo pořád diví.

  1. My maslo docela kupujeme, ale i tak to dela ani ne pade mesicne navic. To bude jak s vejcema pred par lety. Do Velikonoc 7 kacek za vejce a pak to spadlo zpatky na tri. A plny balkony slepic :-)

   1. Naštěstí je dojnice trošku dražší, větší a těžší než slepice…

    1. Nekde jsem cetl, ze v Rusku se obcas najde i tur domaci v panelaku. Kozy jsem v Baku v panelaku videl na vlastni augle.

     1. v Rusku je mozny asi vsechno. V Indii v Dilli jsem videl kozu v hotelu na schodech. Ten hotel sice nebyl zadnej velkej luxus, ale stenicarna to taky nebyla.

    2. nastesti. Vony i ty slepice nadelaj docela bordel a smrad. Jinak znam lidi co by byli schopny tu kravu na ten balkon narvat a lebedit si ze usetrej.

 3. Já si myslím, že Zaorálek dostal po čuni plánovaně, jako varování.

  1. Měli ho zaorat.

 4. Tak za drahe maslo unie zjevne moc nemuze. Vzdyt to sam v clanku pises. Krize srazila ceny a bylo nerentabilni to vyrabet. Tedy zbavit se krav a vseho okolo byl zcela trzni krok. To co unie udelala bylo jen to, ze ty producenty nenechala zkrachovat. A vstoupit opet do jakehokoliv primarniho odvetvi ma vysoke fixni naklady, proste to neni jako se zivit natacenim na youtube z pokojicku.

  1. psst, nekaz mu ten krasnej hejt. Ted je moda svadet vsechno na EU.

  2. Moc nevěřím na srážení cen krizí u potravin. Nové auto si koupit můžu, ale „chleba a mlíko“ musím, tak blbě aby neměl na jídlo na tom v Evropě díky krizi nikdo nebyl. Zbavit se krav by sice byl logický krok a bylo by to v pořádku, cena mléka by šla nahoru až by zůstali ti kteří by se uživili a v případě zvýšené poptávky by mohli výrobu navyšovat. Jenže … v roce 2014 byla EU vypsány dotace na rozšiřování a modernizaci živočišné výroby a v roce 2016 pak dotace na neprodukci mléka, to všechno za peníze daňových poplatníků a nebudu teď rozebírat, že na dotace dosáhne jen ten správný. Fakt to dělá EU dobře?

   1. No to je skoro ideál:
    Pepa má statek v Dolní Lhotě, Tonda ho má ve Lhotě Horní. Pepa si zažádá o dotaci na neprodukci mléka, Tonda o dotaci na rozšíření živočišné výroby. Pepa prodá krávu Tondovi a oba shrábnou dotace.
    Za rok si o dotaci na neprodukci mléka zažádá Tonda, Pepa si zažádá o dotaci na rozšíření živočišné výroby, Tonda prodá krávu Pepovi a oba shrábnou dotace.
    Za rok…..
    S kráva o tom ani neví, pořád se pase na pastvině mezi Horní a Dolní Lhotou :-)

    1. Tak… a ted se toho chyti Babis. Ale s tisicema krav pri jedny transakci :))

 5. Je málo krav. Z toho mála kráv jich jen málo dojí, ostatní krávy se věnují komunitní práci a aktivismu. To, co máselně aktivní krávy – dojnice nadojí, obsahuje málo tuku.
  Na rozdíl od časů socialistického zemědělství, kdy byla preferována kombinovaná užitkovost, kdy krávy dojily méně, ale byly zmasilejší, se dnes preferuje specializace, chovají se plamena mléčná a masná. Krávy masných plemen vyprodukují mléko jen pro vlastní tele, nedojí se. Zato je na trhu více hovězích stejků.
  Je-li toto komunitní práce a aktivismus…
  Počty dojnic, produkce mléka: jestli ona se nějaká pravidla nedojednala pro vstup do EU.
  Produkce mléka: pokud je možno dovézt polský jogurt obsahující o 50 % více škrobu než tuzemský, ale na litru o 1 Kč levnější, tak se doveze. Proč potom v tuzemsku produkovat mléko?
  Atd.
  ________________
  Před mnoha měsíci jsme zde s Urzou vedli debatu o sýru.
  Ten sýr se vyráběl v tuzemské továrně. Dnes se vyrábí v Polsku, u nás se přetaví a zabalí (tuzemskou i polskou továrnu vlastní jedna firma, uvedený postup je pro ni nejjednodušší. Stejně jako pro Mondelíz vyrábět v Opavě tak složitý výrobek, jako dětský piškot, a rozvážet ho po celé Evropě.
  Proč tedy v tuzemsku produkovat mléko?
  Protože nechci obdělávat pole v rytmu pšenice-řepka-pšenice, abych udržel půdu alespoň trochu v kondici tou trochou hnoje a vložením krmné směsky do osevního postupu?
  Atd.

  1. Puda, ktera stoji za hovno, se jako louka jeste da pouzit. Malokdo pase kravy na bonitni pude,to by byl uplne blbej.

   1. Jak jsem napsal, pasou se hlavně krávy, které se nedojí.
    Tedy masná plemena, jalovice, prvotelky.
    A MD.
    Pást dojnice je možné, ale ztrátové.
    Energie z krmiva můž být použita na produkci mléka, nebo na dopravu (přehánění), nebo na produkci tepla. Ne na všechno najednou.

    1. Samozrejme, nechtel jsem brednout do detailu, ze louku nekdo sdela na dve otavy a tim pak futruje dojnice. Nicmene, i tady se dojnice pasou, ale samozrejme v bezprostredni blizkosti chleva a pres den. Az to spasou (coz je vzhledem k veliksoti stad raz tri), jsou holt v chleve.

     Jak tu ted byl minuly tyden ten pruvan z Germanie, hodne se lidem trhaly ohradniky padajicimi stromy, takze masneho dobytka v okoli bylo mozno videt vsude hojne a to i bez luftaku.

 6. Co maslo, ale eidam podrazil jeste vic! Narodni kuchyne je v ohrozeni! Unie nam chce vzit spagety s kecupem a ajdamem tricitkou a kuřplátek s broskví a sejrem! OKAMZITE VYSTOUPIT Z EUSSR. ZEMAN A TOMIO TO TAK NENECHAJ! Za KOMUNISTU to byl nejakej EJDAM ne ten UNIJNI HNUS jako dneska!

  1. Je spis sranda, ze zatimco v dobe, kdy vykup mlika byl za 13 Kc/l, bylo levnyho masla vsude habakuk. Kdyz mliko spadlo na polovinu (a ted se skrabe pomalu nahoru, ale uz ne k puvodnim hodnotam), tak naopak mlecne produkty stoji o polovinu vice. Trh s mlikem si dela, co po nem soudruzi v EU chteji, protoze mleka je nadbytek (viz Madeta a jeji ruseni smluv s drobnymi dodavateli k 1/2017). Ja vim, ze se v tom promitla i sankce vuci RF a jeji odveta, ale aniz bych se koukal na nejake Jureckovy slinty, taxe mi nezda, zeby tak moc spadly stavy mlecneho skotu. I tady na Sumave ho pribyva. Soused zacal pred sedmi lety se dvema kravami a peti hektary, ted ma pres 110 ha a 70 krav. Dotace mu davaji v ekorezimu cca 14 tKc/ha, mliko prodava Germanum a nestezuje si.

   My sezereme masla minimum a syry si delame svoje, takze to mam u prdele.

  2. Ano.
   Eidam se vyráběl v tuzemsku.
   Nyní je k mání hlavně polský (Danone nebo jiná velkovýrobna výrobků odpovídajících specifickým nárokům východoevropanů)a Polsko údajně do Unie patří.

 7. Maslo je v pohode, ale co takovi umirneni rebelove ? To je teprve narez.
  Takovi hrdinni kurdsti pesmergove, napriklad, kteri netusi, co je leva ruka a prava noha a nekdy je z toho dobra pantomima, treba na statnim kurdskem pohrbu.
  https://www.youtube.com/watch?v=jj3WX1JXAFs

  Jeden den jim dodame-darujeme naboje do Sa58 a oni je druhy den prodaji ISIS. Clovek by rekl, ze to je celkem jedno, kterou demogracii nase vojenske surplus strelivo bude hajit. Jenze ouha. Za dva dny na to Kurdy bombarduje nas spojenec NATO Erdogan. http://www.telegraph.co.uk/news/2017/04/25/turkey-says-bombed-kurdish-terrorists-syria-iraq-us-kurdish/
  Erdogan musi byt nas spojenec, protoze prece je clen NATO, ktere momentalne lifruje stovky tanku do Polska a take hajil demokracii sestrelenim ruskeho bombarderu, ktery bojoval proti ISIS. To znamena, ze Rusove jsou zli, Erdogan je hodny, ISIS jsou hodni, Kurdove jsou hodni, ovsem jak je potom mozne, ze Kurdove bojuji-nebojuji s ISIS, ISIS bojuje nebojuje s Kurdy a Turecko bojuje s Kurdy a podporuje ISIS a smeli s nimi ropu? Je to nejake zmotane.
  Pak se objevi jeste zpravy, ze USA evaukuji generaly ISIS vojenskymi vrtulniky pred blizici se ruskou invazi v Der er Zoor a ze jich evakuovali skoro 2000. http://iuvmpress.com/17001
  Clovek by se skoro bal zeptat, kam je evakuovali. Do Afghanistanu asi ne, kdyz tam po 16 letech US invaze ovladaji protiamericti rebelove 70 procent uzemi a ostreluji Kabul. Do Iraku asi take ne, do Libye taky ne, co takhle do Londyna potazmo Berlina anebo jinam do spratelene Evropy ?
  Prece hen ta ISIS jsou ti spravni, kdyz je USA evakuuji a my jim dodavame munici, navic jsme byli i svedky, jak jim stihacky NATO delaly palebnou pripravu.
  https://www.nytimes.com/2016/09/18/world/middleeast/us-airstrike-syrian-troops-isis-russia.html
  Nez se sesel rok a den, tak je to takrikajic naopak,
  http://www.zerohedge.com/news/2017-09-16/race-deir-ezzor-russian-jets-strike-us-backed-forces-syria
  ruske letectvo bombarduje americke umirnene rebely, kteri se snazi zabrat pro USA ropne plosiny na vychod od Eufratu.
  Do toho pro zmenu izraelske letectvo naletava na Libanon a vyhrozuje vybombardovanim Assadova palace.

  Takze v tom mam konecne jasno. Rusove hajici demokraticky zvoleny Assaduv rezim jsou ti spatni, Americani lifrujici urezavace hlav a vojensky material do Evropy jsou ti hodni a nejake drobne nesrovnalosti s Tureckem jsou proste neco jako nedulezity projev folkloru mezi vsemi americkymi spojenci, od Izraele, pres Saudskou Arabii, az po namezdne zoldaky ze Somalska a Eritreje.
  Hlavne nezapomenme hajit nase narodni zajmy, dodavanim nasi munice vyse uvedenym a branim priprchlencu, na ktere nam osvicena EU uz stihla stanovit maselne kvoty.

 8. Maslo je v pohode, ale co takovi umirneni rebelove ? To je teprve narez.
  Takovi hrdinni kurdsti pesmergove, napriklad, kteri netusi, co je leva ruka a prava noha a nekdy je z toho dobra pantomima, treba na statnim kurdskem pohrbu.
  https://www.youtube.com/watch?v=jj3WX1JXAFs

  Jeden den jim dodame-darujeme naboje do Sa58 a oni je druhy den prodaji ISIS. Clovek by rekl, ze to je celkem jedno, kterou demogracii nase vojenske surplus strelivo bude hajit. Jenze ouha. Za dva dny na to Kurdy bombarduje nas spojenec NATO Erdogan.
  Erdogan musi byt nas spojenec, protoze prece je clen NATO, ktere momentalne lifruje stovky tanku do Polska a take hajil demokracii sestrelenim ruskeho bombarderu, ktery bojoval proti ISIS. To znamena, ze Rusove jsou zli, Erdogan je hodny, ISIS jsou hodni, Kurdove jsou hodni, ovsem jak je potom mozne, ze Kurdove bojuji-nebojuji s ISIS, ISIS bojuje nebojuje s Kurdy a Turecko bojuje s Kurdy a podporuje ISIS a smeli s nimi ropu? Je to nejake zmotane.
  Pak se objevi jeste zpravy, ze USA evaukuji generaly ISIS vojenskymi vrtulniky pred blizici se ruskou invazi v Der er Zoor a ze jich evakuovali skoro 2000. http://iuvmpress.com/17001
  Clovek by se skoro bal zeptat, kam je evakuovali. Do Afghanistanu asi ne, kdyz tam po 16 letech US invaze ovladaji protiamericti rebelove 70 procent uzemi a ostreluji Kabul. Do Iraku asi take ne, do Libye taky ne, co takhle do Londyna potazmo Berlina anebo jinam do spratelene Evropy ?
  Prece hen ta ISIS jsou ti spravni, kdyz je USA evakuuji a my jim dodavame munici, navic jsme byli i svedky, jak jim stihacky NATO delaly palebnou pripravu.

  Nez se sesel rok a den, tak je to takrikajic naopak,
  http://www.zerohedge.com/news/2017-09-16/race-deir-ezzor-russian-jets-strike-us-backed-forces-syria
  ruske letectvo bombarduje americke umirnene rebely, kteri se snazi zabrat pro USA ropne plosiny na vychod od Eufratu.
  Do toho pro zmenu izraelske letectvo naletava na Libanon a vyhrozuje vybombardovanim Assadova palace.

  Takze v tom mam konecne jasno. Rusove hajici demokraticky zvoleny Assaduv rezim jsou ti spatni, Americani lifrujici urezavace hlav a vojensky material do Evropy jsou ti hodni a nejake drobne nesrovnalosti s Tureckem jsou proste neco jako nedulezity projev folkloru mezi vsemi americkymi spojenci, od Izraele, pres Saudskou Arabii, az po namezdne zoldaky ze Somalska a Eritreje.
  Hlavne nezapomenme hajit nase narodni zajmy, dodavanim nasi munice vyse uvedenym a branim priprchlencu, na ktere nam osvicena EU uz stihla stanovit maselne kvoty.

  1. Dulezite je, ze „se to mele“ a tedy zbrane jdou na odbyt. Plus v nejakem nestrezenem okamziku se podari zabrat nejaky ten ukrajinsky pristav, nebo litevske letiste pro zajmy USA. Ehm, pardon, zajmy NATO. Mir je prece pruser.

   1. Spise je dulezite, ze Americani si zacinaji uvedomovat, ze jsou smesni.
    Ja nesleduju nas mainstream, ale v USA uz sem tam prosakne na verejnost, v jakem je skutecne stavu US armada.
    Treba https://www.youtube.com/watch?v=GRR43XgUeG0

    Na jednu stranu chce Trump predat vzkaz (deliver a message) Cine, na druhe strane se jeho raketove torpedoborce v jihocinskem mori stavaji lovnou zveri pro civilni rybarske lode a tankery, ktere proste z principu veci NEMOHOU premanevrovat trikrat mensi dvakrat rychlejsi a vysoce manevratelne vojenske lode.

    Moznosti jsou dve. Bud je americka armada v totalnim rozkladu, asi jako rusaci po tazeni v Afghanistanu, jeji velitele nekompetentni , nedisciplinovani a polodebilni, anebo (coz povazuju za pravdepodobnejsi) maji Cinani na tankerech jammery, ktere na dalku ovlivnuji americanum jejich citlive elektronicke systemy a zrejme umi torpedoborce znehybnit. Nejake naznaky uz byly s torpedoborcem Donald Cook, asi take neni bez zajimavosti, ze kolize torpedoborce McCain a Fitzgerald se tyka stejne tridy Arleigh Burk.

    Rikejte tomu konspirace, ale takova konspirace mi prijde mnohem prijatelnejsi, nez vysvetleni, ze slo o „nahodu“, ktera se jak na potvoru opakuje mesic co mesic.

    Jen tak pro predstavu, raketove torpedoborce Arleigh Burke tvori pater americkeho namornictva a bylo jich vyrobeno pres sedmdesat kusu a v soucasnosti jsou to jedine lode chranici veleke letadlove lode a dalsi strategicka plavidla proti raketam, ponorkam atd…

    Pridejte si k tomu blamaz USS Zumwalt a blamaz neletajici F35 a pretrvavajici zavislost americke armady na ruskych raketovych motorech nazyvat americkou armadu papirovym tygrem je jeste eufemismus.

    1. debile, NASA nema s US Army vubec nic spolecnyho. Je to civilni agentura. Zbytek tech tvejch sracek nema vubec cenu komentovat. Mimochodem, ta firma v Rusku co ty raketovy motory vyrabi je napul americka, protoze nebejt americkyho kapitalu tak krachli uz v 90. letech, protoze ruskej vesmirnej program stoji uz skoro 30 let za vylizprdel. I ty blby Cinani a Indove jsou na tom lip. O USA kde se v tom na vlastni triko za vlastni penize angazujou i soukromy spolecnosti ani nemluve.

     1. Zkuste si za domácí úkol dohledat vlastníky výrobce zmiňovaných motorů. Čistě ruská společnost. Napůl mají jen tu obchodní v US a to jen pro zjednodušení dovozu. Jinak vyližprdel si postavila nový kosmodrom a novou nosnou raketu. Letošní skóre je 19/13/8/5 (USA/Rusko/Čína/Indie), z toho to dvěma posledním každému po jednom kuse spadlo.
      NASA nemá s US Army nic společného, to je fakt. Stejně jako že Area 51 spadá pod ministerstvo energetiky.

      1. https://www.youtube.com/watch?v=RCLW_OdqWPU
       https://www.scientificamerican.com/article/what-went-wrong-with-the-f-35-lockheed-martins-joint-strike-fighter/

       Sami americani si uvedomuji , ze situace fakt neni nijak ruzova.
       Ovsem u nas v Evrope se o tom proste nemluvi, my jsme porad v modu hip hip hura.

 9. To jsem čekal kdy se to tu objeví, palec hore tentokrát.

  Ceny potravin rostou min o 30% ročně, ale ani ne tak kvůli vstupům,
  jako kvůli toho, že řetězce chtějí zisky a chtějí je větší a chtějí je hned.
  -Proč zdražujeme? Protože můžeme.
  A blbej českej vohnout na to skočí a řeší to, přinejmenším v nákupním vozíku.

  Pamatuji si jak po revoluci zdrahla vejce řekněme z 0,5 Kčs na 2 Kčs skokově o několik set procent a nijak zvláště nebyla k mání.
  Rázem se vyrojilo hodně spekulantů, ale ještě více zoufalců – a všichni svorně kvokali – nebudou vejce je konec !!!
  Se mi na trhu jeden takovej podbízel -pane ! vejce za 2,5 Kčs, berte!! levnější NEBUDOU !!!
  Mu povídám – tak se obejdu, mně stačí ty dvě moje…hodně štěstí s prodejem -…
  Málem se složil, že nereaguji adekvátně…

  A že vohnoutů je u nás nepočítaně dokládá nedávná prohibice na alkohol, jak v pátek po vyhlášení vzala kvanta
  vystrašených jedinců markety útokem a ti vyváželi hromadně 10ky ba i 100vky lahví sraček typu vodka brandy rum
  jen aby přežili katastofu – co kdyby pyčo už vůbec nebyl alkohol ?

  :-)))

  Už máte koupenou máselnici ?

  —————————

  Kurva někdo zvoní !!!!!
  Ježíši honem, to musí být anglická královna !!!!!!!!!!!!!!!

  :-p

  1. to je ta deflace a ekonomicke ozdraveni a rekordni rust ekonomiky v praxi.
   inflace na potravinach, najmech a energiich jeste ani nezacala, to jsou jen prvni vlastovky.

   1. Zadny problem. Vlada statnim zamestnancum prida a soukromemu sektoru naridi minimalni plat 40 tKc a vsichni se budeme mit dobre.

    1. aby to nedopadlo, jak rust platu ucitelu za buzkove. 15 procent pridano, ale zaroven skrtnute osobni ohodnoceni a zrusene trinacte platy. Kdyz jsem si prepocital mzdu po tom proklamovanem „zvyseni“, mel jsem rocne a onejak 4 tisice mene, nez predtim. A to se vyplati.

     1. Jediné co poroste jsou daně.
      Tvrdím s absolutní jistotou.
      :-(=

      1. To ale nebudou dane. Dneska uz se take nerika „dluh“ alebrz „schodek“. Zni to lip, nu ni? Takze v okamziku, kdy uz je verejnym tajemstvim, ze celkova mira zdaneni je nyni okolo 60 %, je na case „dane“ prejmenovat na neco stravitelnejsiho. A to brzy prijde. Uz se tesim.

       1. Sysop: Bude se to jmenovat Záporné úrokové míry, polopaticky dneska se peníze na účtech úročí 0,05 až 1,30 p.a. % a v budoucnu to bude -1,00 až -0,05 % p.a. Hotovost bude zrušena.

    2. Jistě….ve zdejší kotlině máme německé ceny, tak z toho logicky plyne, že nemůžeme mít německou minimální mzdu…

     Třeba prodavačka německého řetězce v ČR ve stejné obchodě, se stejnými technologie jako v Německu markuje zboží s třetinovou produktivitou práce, podobně doplňování zboží, proto je logické, že má oproti německé kolegyni třetinovou odměnu za vykonanou práci..

     1. No samozřejmě, že má třetinovou produktivitu práce. Ona totiž produktivita práce je definovananá vyprodukovaná hodnota dělená vstupy. A u té prodavačky je vyprodukovaná hodnota její mzda. Takže když vstupy jsou stejné a mzda je třetinová, tak je třetinová i produktivita práce.
      Produktivita práce je ekonomický termín, který počítá jen se vstupy a výstupy. Nemá to vůbec nic společného s vloženou námahou nebo tím, že by někdo makal a jiný se flákal.
      Veškeré odvolávání se politiků na produktivitu práce je vlastně začarovaný kruh: Proč máme malé mzdy? No protože máme malou produktivitu práce. A už neřeknou, že máme malou produktivitu práce, protože máme malé mzdy…

      1. vbl: Produktivita práce dle selského rozumu je rozdíl obrat – náklady včetně práce.

       Produktivita práce dle přitroublých ekonomů je obrat všech podniků ve státě za rok děleno počtem odpracovaných člověkohodin za rok v podnicích ve státě. Z toho vyplývá co tento parametr znamená a že spíše než pracovní úsilí ho ovlivňuje míra exportu, hodnota měny na světových burzách a případné machinace měnou.

     2. nemecky ceny fakt nemame. Nebo mas pocit ze nemeckej kopac kanalu nebo prodavacka maj stejnou zivotni uroven jako cech se stejne vysokym platem?
      Nemci maj o neco malo levnejsi zradlo v diskontech typu Aldi a o neco levnejsi masove vyrabeny spotrebni zbozi a „znackovou“ konfekci typu Adidas (protoze jsou velkej trh, firmy maj vetsi obrat a staci jim mensi marze). Lepsi jidlo v lepsich retezcich nebo na trzich a kramcich je drazsi, hospody, fastfood a zradelny o dost drazsi (i ten blbej kebab u nas stoji pulku nez v Reichu), stejne tak sluzby a najmy a nemovitosti jsou kurevsky drahy. Pravda, pokud jsou v nejaky oblasti typu Chanov, Most nebo Jirkov tak jsou jen drahy.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!