Malá úvaha o tom, kde žijeme - zpět na článek

komentářů 95

 1. Řekl bych, milý Katodo,
  že Vaše jindy podnětné články se zvrhávají v dopálené skuhrání. Samozřejmě, že máte pravdu ve všem co píšete, ale Vás neměl tolik vytočit ten feťák, jež si aplikuje nitrožilně, ale ten strážník, který kvůli cigaretě obtěžuje Vás.
  Já vím, že leccos stojí za hovno.
  Jenomže se s trochou snahy dají najít věci, pro které stojí za to žít. Nedopusťte, aby se z Vás stal zapšklý penzista.

  1. Co chcete od vševěda který se nechá ojebat o více než mega kvůli bytu v díře po Rusácích.
   I když je tam krásně, 40min Elefantem na Masaryčku, lesy borové odminované houboplodné, rozmanitých cilů výletů v perimetru 40km nepočítaně…

 2. Chytristiku jménem dluhopisy nevymyslel nikdo, v daňových zákonech byl tento způsob zdanění již od počátku, tj. od roku 1993. Celá věc se zvrhla v okamžiku novely zákona o cenných papírech, kdy emise dluhopisů přestaly podléhat schválení ČNB – takže si je mohl vydat opravdu kdokoli, kdo měl do zadku díru… a taky to udělal.

 3. Je to zařízeno tak, že na většině míst nejsme „zákazník“, ale „náklad“. Proto když vám klekne auto a musíte využít MHD, tak na vás klidně bude řidič řvát, že nemáte prachy přesně a nevíte kolik stojí jízdenka.

  Anebo nejnovější zážitek z mateřské školky:
  Na tu přispíváte z daní a obědy si doplácíte. A pak nám v pátek onemocnělo dítě a u doktora jsme čekali do 11. Páteční oběd propadl, OK. a) nechtělo se nám pro něj jít b) nestihli bychom časové okno pro jeho odběr. Pondělní oběd nelze odhlásit, protože odhlášení MUSÍ proběhnout do 10:00 předchozího prac. dne. OK, tak ho tedy vyzvednu a nebudu muset vařit. Ale to nelze, to je protizákonné. Proč? No sice jsem ho částečně zaplatil z daní a částečně z vlastní kapsy, ale dítě už je nemocné druhý den, a já se NEBUDU obohacovat (sic!) na úkor státu a degradovat mateřinku na nějakou vývařovnu!! Dobrá, tak tedy doplatím (podruhé) na plnou cenu oběda. Nelze. Prostě jste zaplatil za jídlo, my ho v souladu se zákonem vyhodíme prasatům, a vy už běžte do řiti, prosím.

  1. Tak to se hluboce mýlíte. V souladu se zákonem je nespotřebované jídlo uloženo do speciálních kontejnerů a poté odvezeno nasmlouvanou certifikovanou firmou k ekologické likvidaci.

   1. v čem se mýlím?

    1. Psal jste „my ho v souladu se zákonem vyhodíme prasatům“. A to už několik let není možné – je výslovně zakázáno krmit zvířata odpadem z veřejného stravování – likvidace probíhá způsobem výše zmíněným. To že se to stejně krmí je věc druhá, ale není v souladu se zákonem. Jinak Vám rozumím, taky jsem měl párkrát jednání ve školce…

     1. oukej, ale co se s výplýtvaným jídlem fakticky stane je vně mého zájmu a rozhodně není těžiště zprávy. Pro mne to končí u toho, že se plýtvá jídlem a já byl okraden.

     2. Týká se to jenom už uvařenýho, nebo třeba zbytků (odkrojků apod.) z přípravy?

 4. USA jsou tak zoufalé, že se snaží procpat dostavbu Temelína i přes zkorumpované šmejdy ČEZ kde na 1. reaktoru zase testují novou generaci nekompatibilnách kroutících se tyčí.

  Něco podobného testují posledních pár let od doby co okupovali Ukrajinu, na tamních VVER reaktorech. DOchází tam prý k mnoha haváriím.
  Tak nevím, vážně chceme svoji energetickou bezpečnost na dalších 20 let svěřit firmě která se před pár měsíci vyhrabala z bankrotu a riskovat nejen jadernou havárii nekompatibilní technologie, ale i možnost, že Westinghouse zkrachuje definitivně poté co z našehio rozpočtu vytuneluje 500 miliard na dostavbu dalšího bloku, a nám zbudou dluhy a znefunkčněný Temelín do kterého nám nikdo nedodá palivo, protože to bude uzpůsobeno na palivové tyče zkrachovalé americké firmy?

  1. Tvl, co v tom Pítěru fetujete?

   1. Vlnu z ovčanů. To se vezme kupříkladu takový Cyklista, Shifty nebo Shane a oholí se mu veškerá vlna. Ta se nacpe do cigaretových dutinek a vykouří. Má to tak silný účinek, že po pár vdechnutích je možné se třeba dívat na libovolný TV sračkomet nebo číst libovolný výplod z Burešova nebo Bakalova tiskového impéria, koukat na DVTV, hovinky.cz lžidnes.cz apod. a člověk má pocit, že sleduje pravdivé zpravodajství a světu vládnou lidé co to s vámi myslí dobře a vše je v nejlepším pořádku, i přes tu milionovou vlnu migráčkůl a ekonomickými údaji hluboko v červených čílech.

    Být vámi, tak bych měl vážně strach, protože až se ti čeští hydroponiční vietnamci co mají rozsáhlé skleníky s ganjou dozví o tomhle neuvěřitelně silném materiálu, tak na ovce jako jste vy budou pořádat hony aby je pak mohli ilegálně chovat a stříhat místo té trapné slabé marihuany.

    1. Já jsem si vždycky myslel, že kvalitní matroš projasní den, ale jak vidím, i ten fet mají rusáci postavený do zhouby, zoufalství a beznaděje.

  2. Dneska mi prisel dopis z CEZu, ze od 1. 1. 19 zqalitnuji elektrinu, takze ta, co ji odebiram dneska, neni ani zdaleka tak dobra, jako ta, co ji budu dostavat za mesic a pul. Mam trosku obavu, aby mi ta vylepsena elektrika nesvihla s domacimi spotrebici. Ja tomu nerozumim, delam do fcel, tak tam asi radsi zavolam, esli jako muzu tu novou, lepsi elektriku poustet do svoji televize, abych neprisel vo tu CT1.

   1. Podle mě nová kvalitní elektřina fčelám neblíží.

    1. Elektrika je svina. Nectu, nevim.

  3. Sou tuším ze zákona po jisté době povinni měnit dodavatele, tak jdi brečet jinam. Myslim že sám ČEZ z toho moc nadšenej není.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!