Malá úvaha o tom, kde žijeme (zcela neplánovaná část druhá) - zpět na článek

komentářů 375

 1. Doporučuji přečíst si dokument – https://www.pecina.cz/files/Usneseni_OS-HB_21.7.2015-an.pdf?fbclid=IwAR2VeEynWEc1fvWxW2pItmFarIuiihAg_T5gwZa-YuRSk6TjwE5h1t0orJo
  Možná trochu najdete jiný názor na věc. Nebo existuje druhá možnost – policajti na D1 byli Babišem st. zaplaceni, ošetřující lékař v Havlíčkově Brodu také, vyšší soudní úřednice, která vedla s Babišem ml. rozhovor taktéž, soudce, který vydal to Usnesení, taky, všichni víme jaká je v Česku soudcovská mafie. Nebo je něco pravdy na té jeho nemoci?

  1. Pecinův web nečtu nějak pravidelně. Občas si tam ale zajdu počíst, neboť jazyk i styl, kterými je ten web veden, jsou pro mne velmi osvěžující.
   Jinak ale pan Pecina bude velmi schopným v tom smyslu, že má zřejmě dobře prokouknuto fungování státní správy.
   Jinak by ani nebylo možné, aby kdokoli jiný, kdo v tom neumí takto chodit, „drze“ požádal o tak delikátní záležitost. Investigativci o ni možná žádali, ale jistě se zrovna nehodila do krámu.
   Nežádal nejspíše ani Prchal, to už by dávno zpráva visela na nárožích podobně, jako na Burešův fb Prchal bryskně zavěsil „důkazní fotky“ s činčilami a Ukrajinkou.

  2. Anebo se nemoc něčím zrovna vyvolala. Nepochybně náhodně.

   1. Mit fotra takovyho curaka a pritom zustat bez mentalni ujmy by podle mne byl nadlidsky vykon.

 2. Katodo, porušil jste základní pravidlo, a to, že na základě novinových článků nelze usuzovat ani faktický stav věcí natož pak činit dedukce. Dokud jste psal o vlastní zkušenosti či hodnotách, tak to bylo poctivé a vnitřně pravdivé (neříkám správné). Nyní prostě jen vycházíte z cizích neověrítelných tvrzení.

  1. To je sice hezké, ale když tu někdo vytáhne zprávy co nejsou z oficiálního tisku a dalších sračkometů, tak je hned označen za konspirativního magora. Ikdyž všichni víme, že v televizi lžou jak když rudé právo tiskne.

   1. Orwell byl optimista a amatér. Dneska je to vše o několik urovní výš.

   2. To je velký omyl. S přihlédnutím k roku vzniku románu /koncept snad 1947/, byl G. Orwell špičkový vizionář a myslím, že i dobrý znalec lidí.

    1. servisdok 23.11.2018 v 16:40
     Znalec lidi? Lidi jsou furt stejni poslednich… prinejmensim …5,000 let.

 3. Odhadem 60 % spoluobcanu je to u prdele.
  40 % STBak nedonutil zvednout prdele.
  z tech 60 % ho volilo 30 %.

  Jestli dobre pocitam(a je pozde a ja jsem unavenej), tak to je 58 % spoluobcanu, kterym Bures nevadi, nebo ho primo adoruji i pres to vsechno, co delal. A ver tomu, ze soucasna afera na tom nic nezmeni, mozna mu to klesne k 50 %, ale pochybuju.

  Vis proc? Protoze pres to vsechno, co Bures dela, ostatni jsou na tom v ocich obcanu jeste hur. Muzeme se bavit o tom, jestli to je kvalitnim Buresovym PR, blbosti obcanu nebo cim, ale proste tak to je. A ja se tomu nedivim, kdyz ho srovnas s dalsimi moznostmi(a tady nastupuje klasicky klam toho, ze hlas mimo velke strany zapadne), tak tu mas KSCM, CSSD, SPD, ODS, KDU… no ja ti nevim, ja bych z toho taky nevybral nic a vybral ANO :D (ja to teda nedelam, nez volit ANO to bych radsi volil Komunisty, ti jsou alespon poctivi o tom, ze jsou to komuniste, ne jako soudruh STBak)

  1. 18%, osmnáct procent voličů volilo Kamaraden Partaj Stbáka Bureše. Už si to jednou zapamatujte.

   1. Ano, ale 40 % ani nezvedlo prdel aby slo k volbam. Takze jim Bures co? No ocividne nevadi natolik, aby sli volit kohokoliv jinyho.

    Kvuli blbcum jako ty jsem to rozepisoval, ale bylo to marny, marny, marny.

    1. Takhle jednoduché to není. Tak třeba já jsem k volbám do PS nešel; ne proto, jak se obecně říká, že „není koho volit“, ale proto, že volbou kohokoli bych si připadal jako hlupák. Nejde tedy o to, že mi „nikdo tak úplně nesedí“ (to je normální), ale že mě všichni serou a nejradši bych je viděl přinejmenším na pracáku.

     Ani pro příští volby nejsem rozhodnut – „logika“ nejmenšího zla mi napovídá volit SPD. 1) Je to hlavně jejich zásluha, že pragmatický vítač Babiš otočil na pragmatického odmítače. 2) Tím, že půjdu volit, budu se podílet na možném vyřazení STAN a TOP09 z PS, což by bylo úplně nejvíc. Jenomže volit Lobotomia a nepřipadat si jako hlupák? Je to těžké …

     1. Dobře. Takže těch 18% oprávněných voličů tedy volilo co?
      Volili takzvaně Nejmenší zlo, anebo volili vůdce, co s těmi údajnými zloději už konečně zamete?
      Jestli převažovalo to druhý, pak nám ale už není pomoci. Jako národu.
      Potvrdí se tím jen to, že když se bude 1000x opakovat, že všetci kradnú a já s nima zatočím, tak minimálně 18% voličů tomu nakonec uvěří.
      Joseph Goebbels se musí chudák kdesi stydět, jakej byl amatér.
      A to měl v tý době Goebbels k ruce vlastně všecko, co mít mohl. Včetně filmu – ten ještě Agrofert koupený nemá.

   2. 1) Platí váš přepočet i pro jiné partaje jiných předsedů?
    2) Pokud cca 40 % voličů nevolilo nikoho, pak by bylo namístě zavést anarchii, tato možnost by se v Ústavě hezky vyjímala.

    1. @ygorek
     Ten prepocet plati na vsechny. Jenom je nutne davat pozor na to, ze ja netvrdim, ze Bures ma podporu 58 % volicu, ale ze 58 % jeho aktivity nevadi dost na to, aby sli volit proti nemu(nebo nekoho jineho – pro tech 18 %). Kdyz tam ponechas to negativni vyzneni, tak si to prepocitej pro koho chces :)

     At nemusim postovat 2x
     @Sandstorm
     Jasne, ale Bures te nesere natolik, aby ses zvedl a sel na truc volit kohokoliv jineho. Jinymi slovy – jeho aktivity v politice trpis. Coz je to, co se tady snazim rict. Zbytek viz vyse pro Ygora

 4. Jeste dodam zlomyslnou myslenku.

  Ta kunda ze Slovenska, soudem prohlasenej STBak, prolhanej kokot – 3x prisahal na zdravi svych deti. Mstit se na detech je nizke, ale … neco o bozich mlejnech :)

  1. k těm božím mlýnům … na druhou stranu jak ho vidím jak se tam potí a vzteká, evidentně nevyspaný, furt v zápřahu, přitom ve věku, kdy normální lidi už si hrajou u krbu s vnoučatama, vracím se k myšlence, že peníze a moc fakt nejsou všecko. Až si říkám jestli ho do těch sraček nenutí ta mafie, která ho „udělala“, protože upřímně ten chlapec není „criminal mastermind“, spíš takový čobolský zlý kokot a nějak čím dál tím míň věřím tomu, že takhle geniálně nakradl vlastním přičiněním, podle mě ho am tlačila celá zájmová skupina a ta teď trvá na tom, že se musí držet zuby nehty nahoře až do hořkého konce, který stejně dřív nebo později přijde. Buď se mu vysere zdraví nebo to ti dementi s volebním právem nakonec pochopí.

   Normální člověk by sebral miliardy, lehl na pláž v nějakém ráji a užíval si kurev a koksu.

   1. Asi jste blíž pravdy než tušíte. Přinejmenším ta Andyho volební kampaň, která vypálila rybník všem těm Kradlouskům a Langerům (o neschopném Bohušovi ani nemluvě) a dalším mafiánům za kterými stojí profíci z americké ambasády. A ti mají takovou moc, že dokážou zfalšovat volby aby se do sněmovny dostal jejich šíbr, jen si vzpomeňte jak zázračně a bleskově přehoupla TOP09 hranici 5%.
    Když tedy někdo zvládne ve volební kampani zymést s takovýmito profesionálními gaunery, tak za sebou skutečně musí mít někoho velmi, velmi mocného.
    Podobně jako Zeman, na kterého jsou všechny pokusy o převrat a sesazení podivuhodně neúspěšné, ačkoliv se na tom podílí operativci z US ambasády které svrhly za posledních 17 let vlády v několika zemích a dosadili tam svoje loutky. Naposledy na Ukrajině.

    1. kaBrnak 23.11.2018 v 9:17

     Naposledy na Ukrajině.
     Omyl. Naposledy na Slovensku.

     1. Ale prdlajs.

      U nás na Slovensku došlo len k náhrade niekoľkých ksichtov za iné z tej istej partičky, také, čo zatiaľ nie sú až tak zjavne skompromitované. De facto vláda vôbec nepadla, nanajvýš formálne.

      1. No, celkem jedno jak se zbavit „novináře“ – jestli kulkou mezi oči,
       lebo ho rozporcují na jeho vlastni ambadasade v Tramtarii, na nothingburger.
       Vlada nepadla, ale kokoti v orloji se otocili o par pozic.
       S tim MbS (MeatboneSaw) to bude takisto.

       1. Shakti: Tu kauzu nesleduju, ale pokud nějaký novinář skončil takhle, tak byl blízko nějakého většího chapadla nebo dokonce hlavy, protože normálně se novináři nelikvidují, protože se jim většinou předhazují jen malý chapadla, oni se na tom udělají, buď je nějaký větší chapadlo povýší, poplácá po ramenou, udělá z nich hrdinu pro masy, protože klidně obětuje to malý chapadlo, který není důležitý a má jich hafo, anebo se zavřou do vězení na nějaký čas, vytvoří ze z nich trpitelští hrdinové systému, aby měla veřejnost nějakýho skutečnýho hmatatelnýho trpitele, protože bez fyzických trpitelů pro masy hlava nemůže v klidu pracovat.

     2. Na Slovensku nezuří občanská válka. Tam šlo jen o to, aby se tam mohla volně promenádovat US army s těžkou technikou a raketami středního doletu.
      Pobaltí skoro mají v kapse, ale napadení Běloruska nějak nevyšlo, navzdory tomu že mobilzovali celý Wehrma…ehm Bundeswehr.
      Tak z toho na poslední chvíli udělali jen cvičení NATO. Každá země s rozmístěnými raketami a logistickými zásobovacími body se hodí, i to Slovensko.
      U nás aspoň tajně nalili miliardu $ na úpravu českých základen pro logistické účely války.

      Fakt ale je, že rozšíření občanské války z Ukrajiny do Ruska ale i směrem do Evropy skutečně měli v plánu, souběžně s migráčky. Prostě převrátit Evropu vzhůru nohama a udělat z ní předpolí války proti Rusku, pokud se nepodaří ho rozložit zevnitř jako Ukrajinu.

      1. To rozmisťování různých raket někam, přemisťování té vojenské techniky a další zbrojení by Vás nemělo překvapovat, protože se rozpadá ekosystém, tudíž v té globalizaci Vás čeká ještě migrace a ta bude obrovská, to budou přesuny, který si ještě neumíte představit, protože ten ekosystém se na některých místech v budoucnu úplně zhroutí. Část planety bude neobyvatelná, takže když budete pevnost, jedině dobře pro Vás, jinak hladové kobylky všude a bez lítosti skončíte na konci potravního řetězce.

       1. Nepřeceňujete trochu plavecké schopnosti afričanů narozených v savaně? Přece jenom přeplavat středozemní moře do Evropy není zas taková sranda. A to nemluvím o tisících kilometrů přes africké pouště než se k tomu pobřeží dostanou. Bez jediného dolaru v kapse. Když i u nich doma měli horko těžko hrst prosa na den a polovina sourozenců umřela hlady.
        Nějak vám ta teorie o migraci milionů podvyživených domorodců kulhá na obě nohy.
        (ty co sem přijeli s luxusní sorosovou cestovkou „pašeráci bez, pardon vlastně lékaři bez hranic“ nepočítám)

        1. kaBrnak: A kde je v mém textu napsáno, že hladová kobylka rovná se nutně jen africkej domorodec? Myslíte, že hladové kobylky budoucnosti jsou jen černé kobylky?

    2. no zrovna na CIA bych to neviděl. Bureš totiž vykradl voliče dementním soudruhům z KSČ a ČSSD, kteří se propadli na samé dno, protože přišel jinej debil s politikou „všem rozdáme a všechno bude zadarmo a zatopíme sviním podnikatelským“, akorát na to měl moderní marketing a ne hesla z roku 1920

     1. Pospec: Je úplně irelevantní komu nějaký Babiš vykradl voliče. Pokud v globalismu nebudete mít v čele buldoka a to Babiš je, tak s nějakým mopslíkem se z Vás v budoucnu stane tak akorát jedno velký ghetto, ve kterém budete mít akorát nepoužitelný lidský potenciál, všechno se Vám bude rozpadat a kolem Vás nějaké rezidence s buldoky Vám vyzobou všechen ten použitelný lidský potenciál a budou vzkvétat a Vy budete v zaostalém ghettu jen řešit neustálé nepokoje, průsery a problémy.

    3. Chápu, že v tvém případě je to těžké, ale laskavě vytáhni hlavu z prdele a přestaň pořád opakovat ten blud o „zázračném přehpupnutí TOP09“ přes 5%. To fakt žádný zázraz nebyl, oni mají totiž většinu voličstva v Praze a pražské volební obvody jsou vzhledem ke své velikosti sečteny vždycky až naposled.

     1. je to tak těžký nekrmit ty debilní troly?

    4. kaBrnak: Ti rozvratníci dávno nejsou jen z USA, USA je produkt někoho daleko sofistikovanějšího, Amerika má svých problémů jak nasráno a bude jich přibývat, ono to fouká v tom globalismu od jiných gentlemanů, i když od nich to foukalo vždycky, protože v historii průkopníci tajných služeb, to se nezapomíná stejně jako jízda na kole https://ac24.cz/-/anonymous-zverejnila-zakazky-velke-britanie-na-propagandu-proti-rusku-prisla-reakce-poslancu?redirect=%2Fweb%2Fac24%2Fuvod%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT%26p_p_lifecycle%3D2

   2. Taky si myslím, že je tam nedobrovolně. Držej ho za koule a nutěj dělat co chtěj oni. Proto se mu třeba v té mezinárodní politice stává, že něco prohlásí a pak zas prohlásí opak. Zkrátka se spletl v tom, co jeho páníček chce. Taky si všimněte jak děda za tu dobu co je v politice zešedivěl, vlasů mu ubylo a vůbec tak nějak zestárl.
    Fór je v tom, že když padne, tak se najde další hajzl, co mu procházeli zlodějiny 30 let a je schopnej manager. Prostě si ho vytáhnou a řeknou, a teď to budeš dělat ty, protože na to máš, a protože na tebe máme tolik špíny, že to nebudeš schopnej odmítnout.

    1. moje řeč

    2. Nemyslím si, že je tam nedobrovolně a že ho fakticky někdo drží za koule.
     Jistě, o bývalé provázanosti StB a KGB není zásadního sporu, třebaže ty organizace už fakticky neexistují a z větší části už nepůsobí ani původní lidé. Vtip bude možná v tom, že v současnosti jen jde o stejný typ lidí, s vazbou na stejný stát a stejnou organizaci, byť se jmenuje jinak. Nemusí to nutně být titíž, jako v roce 1991, ani jejich potomci.
     Přesto si ale nemyslím /už s ohledem na majetek a vliv AB/, že by jej někdo za ty koule držel.
     On momentálně opravdu má k dispozici struktury, styky, prostředky i peníze na to, aby se zbavil úplně každého, kdo mu byť jen přeloží stéblo přes cestu. Dokázal to už několikrát, jak v podnikání, tak v politice. Je mu tuším pětašedesát, něco tedy už zažil a do současné pozice se nemohl dostat jen pomocí vlivu někoho jiného.
     To vlastní přičinění, ať už jakýmkoli způsobem, tam být musí a to hodně velké.
     Multimiliardářem se člověk nestane jen šikovně investovanou desetidolarovkou, to je pohádka pro Američany.
     Myslím, že ty koule v něčí hrsti, natož v něčím svěráku můžeme vypustit.

     1. Tak. Babiš rozhodně není žádný ořezávátko. Je to vychcanej bezskrupulozni hajzl kterej se dostal tam kde je, protže je mnohe větší psychopat a hajzl než ti, co mu v minulosti zkřížili cestu.
      Troufnu si říct, že psychopatů Babišova formátu ani mezi úspěšnými lidmi moc nebude.

     2. Teď si na chvilku zahraju na Sibylu:
      Nejpozději do dalších trnek, maximálně pálení, je Česká pošta součástí Agrofertu.
      To, co momentálně provádí a předvádí její management, totiž k ničemu jinému nesměřuje.
      Oproti Sibyle mám konkurenční výhodu. Mluvím s „řadovými“ lidmi od ČP, dosud využívám některé její služby.
      Mnou viděný, katastrofální stav i věštěná budoucnost nevychází jen ze situace na nějaké malé pobočce, děje se tak v různé míře ve všech. Snaha osekat ČP od „neproduktivních“ či ztrátových poboček, obecně dokurvit úroveň služeb a přijímáním kdekoho dokurvit i úroveň jejich zaměstnanců. Výsledkem toho všeho, co na vlastní oči vidím, může totiž být jen gigantická ztráta hospodaření ČP a následně nízká cena celého kolosu při prodeji.

      1. Česká pošta má málo lidí. Já to vím, mám jednoho zaměstnance v příbuzenstvu. Jeho kolegyně odešla a za půl roku se vrátila na své původní místo, protože se nepovedlo ho za tu dobu nikým obsadit. Vedení už zaměstnance ani tol8k nebuzeruhe, aby prodávali ty posraný produkty bank a pojišťoven, protože se bojí, aby jim i ten zbytek neutek, za ty prachy se tam nijdo nepohrne.

       1. Tak, za ty prachy a buzeraci jim odchází celý davy někam jinam. Hlavně že čuráci ve vedení zase zdražili, že prej na platym aby si přidali pár desítek milionů na vodměnách a těm u lopaty přidali pár stovek měsíčně.

      2. Možná hloupě, ale stejně mi to nedá, abych se neoptal: Proč se na původní místo vrátila?
       Už předem vylučuju, že by na tom stejném místě mezitím přidali peníze.
       Přepážky jsou sice furt plné píčovin, ale stejní zaměstnanci už to dneska tak agresivně nevnucují, jako před rokem, to je fakt.
       Nejnovější nařízení teď, před Vánocemi: Balíkové přepážky do 14.00 pouze vydávají došlé zásilky a přepážku pak obsluhuje, kdo má zrovna čas. Od 14.00 se zásilky i přijímají, ale kvůli „kolečkům“ pracovníků to často dopadne příšernými frontami okolo 15.30 až 16.00, kdy ženské cestou z práce nosí hromady firemní pošty i vozíky a koše balíčků k odeslání. Stane-li se, že na balíkové přepážce ve výše uvedeném intervalu skončí pracovnice, která s provozem této přepážky nemá zkušenosti, nebo je teprve získává, je pro nervy i využití vlastního času nejlepší odejít.
       Tohle se před asi 2-3 lety nedělo. Přepážku obsluhovaly pracovnice, které už to „měly v ruce“ a i přes občasné zadrhávání skrzevá papírování to odsejpalo. Současný stav ale nelze nazvat jinak, než havarijním a katastrofickým zároveň. V tom nastalém zmatku a pod tlakem fronty pak může zásilka díky hloupé chybě skončit úplně jinde, než měla. Přijde tak za týden, místo avizovaných 24-36h v případě Balíku do ruky.

       1. Protože pošta, stejně jako zbytek rozpočtové sféry personálně vydělala na krizi 2009, protože sice nenabízal nějak zvlášť úchvatný peníze, ale nabízela jistotu zaměstnání, což tenkrát nebylo úplně špatný lákadlo a lidi byli ochotní i zkousnout celkem nemalou buzeraci. No a když krise pominula, tak ti už zapracovaní a zkušení zaměstnanci podali výpovědi a odešli někam, kde je líp zaplatěj než pošta. Takže pošta musela nabrat nový lidi a na rozdíl od krizových let si ani nemohla vybírat, takže se tam teď sešla ta nejhorší kombinace – nepříliš schopní a nezkušení zaměstnanci.

       2. Přesný důvod neznám, bylo v tom něco osobního.

      3. Už aby to bylo. A kdyby si k tomu přibral České dráhy, jenom dobře.

     3. A do třetice – jak se ostatně dalo sedláckými počty předpokládat, hajzl to ustál.

      1. Psychopat nemá svědomí, ani neví, co to je.

       1. To nemá. Ale tady šlo o kombinaci toho, že ČSSD a komouši se držej koryta co to jde, Okamura se začal okamžitě nabízet že Bábu výměnou za vládní posty podrží a navíc se ten starej hajzl na Hradě nechal slyšet, že i když Babiše nakrásně odvolaj, tak ho tam stejně dosadí znova. Nikoho jinýho jako premiéra ANO nemá, protože ANO je Babiš a i kdyby nakrásně vyvolali předčasný volby, tak to mezitím odvládne banda Ovarovejch kámošů a to by byl fičák. Takže ono asi fakt nemá smysl Bábu odvolávat.

        1. Ale je sranda to pozorovat.

   3. Pospec: peníze a moc nejsou všechno, to ví každý. Ale „vědět“ a „uvědomovat si“, to jsou dvě zcela odlišné věci. Proto někteří pracháči přejdou na charitu a jiní hrabou dál.

    Současně „normalní člověk, který by sebral miliardy“ by se nikdy na takovou pozici jako Bureš nedostal. A člověk, který se tam dostane, ten pochopitelně nedřel proto, aby pak někde v klidu utrácel. Pro spoustu schopných lidí (a teď je jedno, jakým směrem ty schopnosti používají, jestli jsou to svině nebo slušní lidé) jsou peníze nikoliv cílem, ale vedlejším produktem jejich práce. Osobně jsem přesvědčen o tom, že skutečně slušné peníze vydělají právě jen ti, kteří primárně pro peníze nedělají. A protože primárně nedělají pro peníze, dělají věci, které je baví a/nebo které jim jdou a tím těch peněz mají hodně.

    Na lidi, kteří se honí za penězi typicky zbývá frustrace. Peníze jsou forma vyjádření odměny a honba za penězi není něčím, za co se peníze dávají. Ty se dávají za dobře odvedenou práci, whatever that is. A ano, v případě estébáků je ta „dobře odvedená práce“ odporná. Nicméně to nese, to přece není nijak v rozporu.

    Dále je nutné sem zahrnout vlastnosti člověka, které studovali už před stovkami let a dávno zjistili, že to, z čeho se jednomu zvedá kufr může jiný dělat s naprosto čistým svědomím (ano, pochopitelně tehdy šlo primárně o náboženství a církve, dnes máme mnohem víc podobných možností). Pokud skutečně uvěříte, že Babiš koná dobro, pak budete plivat na všechny jeho odpůrce a ještě si u toho budete připadat čistý jako lilie, naprostý morální vítěz. Stejně jako víra v neotřesitelnost Malleus Maleficarum umožňovala i (na svou dobu) velmi studovaným lidem klidně spát i po té, co kvůli uhranutí selat poslali čarodějnici na hranici.

    Emoce, to je základ všeho. Kdepak rozum, ten se používá jen proto, aby emoce nějak zdůvodnil. Ale to nelze popsat v odstavci a je to spíš na knížku než na pokec na netu:-) Pokud Vás to zajímá, doporučuji Kahnemana a jeho Thinking, fast and slow. Plus třeba Huxleyho Devils of Loudun jako zdroj dobových informací. Tam narazíte na tolik věcí, které jako by z oka vypadly dnešní době, až se budete divit, jak málo jsme se jako lidé posunuli. Jen ty kulisy jsou dnes mnohem příjemnější (pro nás obyčejné lidi), ovšem opět jen proto, že lepší neznáme – a protože ani tehdy nevěděli, že se mají špatně, měli se stejně jako my, žili ve své realitě. Kdo ví, za 300 let se na nás budou taky dívat jako na čuňata v hrozném, nebezpečném světě s nesmyslnými názory na věci, které se do té doby převrátí naruby nebo je další poznání udělá stejně směšné jako se nám dnes zdá ono uhranutí.

   4. Ale houby, je to obyčejnej egomaniak. To jeho „nikdy-nikdy-nikdy“ snad stačilo k dokreslení.

    1. Obyčejnej teda rozhodně neni. :)

     1. Za obyčejnou považuji tu diagnózu, ne osobu.

  2. No, ona i ta příslušnost k StB je pro řadového občana bohužel taková „na vodě“.
   My starší a poučení víme, že v jeho tehdejším postavení /PZO/ nemohl nebýt příslušen k StB.
   Žáček, Blažek a další kompetentní tvrdí, že krycí jméno Bureš se prolíná napříč všemi příslušnými svazky tak, že je naprosto vyloučená jen nějaká imaginární příslušnost, nebo dokonce zfalšování. Přes rok byl na rezidentuře v Maroku, zprávy zachovalé.
   Na Slovensku proběhl soud, nějaká ta odvolání sice byla, ale původní rozsudek platí – byl estébákem, tečka.
   Viděl ale někdo z nás jakýkoli dobový, nezfalšovatelný dokument, který by jeho příslušnost k StB věrohodně a spolehlivě potvrzoval? Dokonce ani novináři se tím nezabývají, což mne zase přivádí k myšlence, kdo má asi tak vnitro dnes pod palcem.
   Možná, že kdyby obyčejný lidi na vlastní oči a na příslušných dokumentech viděli, co to je za kurvu a lumpa, že by ho takhle houfně nevolili. Jenže ono to bude v praxi mnohem složitější, než to z našeho pohledu vypadá.
   A takhle je to u nás se vším.

 5. Prohlášení dítěte za psychicky nemocné a jeho odklizení na Krym – patří pod Rusko a Ruská ochota vydávat trestně stíhané osoby je malá – je perfektní dílo Agenta STB Bureše, prostě úřaduje jako za mlada. Holt se provalilo Čapí Hnízdo, tak minimalizoval škody, Babiš ml. se nedostane před soud jako svědek. Lékařka co vystavila Babišovi ml. falešné zdravotní vysvědčení pro jistotu zmizela ze zdravotního ústavu, aby nebyla konfrontována s novináři a možná i soudem. Z hlediska STB solidně odvedená práce.

  Že jsou Češi národ idiotů, z nichž 1 500 113 zvedlo prdel a naházelo to do urny Burešovi je věc jiná, s tím se asi nedá dělat nic.

  1. …tady vubec nejde o to, jestli Rusko je, nebo neni ochotne nekoho vydat, ale ze my NEUZNAVAME Krym za soucast Ruska, takze bychom ani Rusko zadat NEMOHLI. To je, jakoby se Rus uklidil treba do Kosova.

   1. Nebo Australan na equadorskou ambasadu?

   2. žádat bysme asi mohli, sice neuznáváme legitimitu ruské anexe Krymu, ale uznáváme fakt, že tam jsou rusáci nalezlí a i po vládě námi považované za okupační je možno žádat vydání. Problém by byl spíš v tom, na základě čeho žádat jeho vydání. Pokud se nepletu, tak mladej Babiš má švýcarské občansnství.

    1. Jako že Čechy požádají Rusko o vydání švýcarského občana na území Ukrajiny?

     Nejni to překombinovaný?

     1. poněkud. Ale o tom řeč nebyla. Jen o možnosti žádat Rusko o vydání někoho, kdo je zrovna nalezlej na Krymu.

      1. Já bych se na to vysral, škoda času.
       Kdo neměl mezi ušima bramboračku, už si obrázek udělal a zařídí se podle toho za tři roky. Kdo ne, tomu stejně není pomoci. Do tý doby s Andrejem stejně nikdo nepohne, protože on má základ jak betonovej slon.

       1. Souhlas.

       2. V tomhle svetle je zrejme, ze Bures je charakterni clovek, ktery nemeni sve zasady. Nejprve zasadne nechtel do snemovny a ted zasadne nechce z ni.

        To ho samozrejme slechti, skoro az na slechtice.

       3. Tak tak. tohle s ním nepohne a rozhodně vláda nepadne. Maximálně si čssd definitivně podřízně větev a vyvolá předčasný volby. To by bylo už vyloženě tragikomický u týhle absolutně demokratický strany, která se bude pořád jenom hádat, místo aby pochopila, co lidi chtěj…(jejich voliči chtěj silnýho a pevnýho vůdce. Proto taky volej Bábu že..)

    2. @shane: tak o vydání bychom mohli žádat třeba na základě toho, že na jeho fotra určitě maj u sebe kopie všech svazků nebo možná i svazky o jiné spolupráci, o kterých nevíme, a oni by nám potom určitě o to radši vyhověli :-)

     1. Si myslim, ze v pripade Burese je jeho spoluprace s StB jen v podstate neprijemna prkotina. Trestny to neni a stejne by to bylo promlceny. Mnohem vic stazenou prdel musi mit pri predstave co by se delo, kdyby se naplno proflakly jeho aktivity predevsim z devadesatek.

      1. Však se lidi divěj, že ho někdo nesejmul za to, jak podfouk bývalé kamarády (z Stb, přepokládám). Možná má za sebou ještě mocnější ochranu. Vzhledem k tomu, že po roce 1968 byla StB jako detaš KGB a pracovala pro ně a poslouchala je, tak si málokdo umí představit, jaké bezpečnostní riziko Bureš ve skutečnosti může být, kde na něj můžou ležet důkazy.

    3. Myslis, ze bychom mohli pozadat Americany, aby nam Syrie vydala nejakeho obcana jen na zaklade toho, ze jsou tam Amici nalezli?

     No… nevim nevim. Cetl jsem nejaky pravni vyklad, ze prave u toho Krymu bu se nam Rusove vysmali a nebo nejprve by pozadovali uznani. Ale… spekulace, samozrejme.

     1. Co vím tak ona ta spolupráce v tomhle směru celkem funguje. Oni i Rusáci totiž občas potřebují někoho vydat a když se vysmějí oni nám, tak pak i my jim. Nicméně je jasné, že co půjde zamítnout to zamítnou, ale musí mít právní důvod.
      Sýrie není země okupovaná USA, ale jinak ano, po okupační moci je možno žádat o vydání uprchlíka skrývajícho se na jimi okupovaném území. Okupant totiž z principu věci na onom území vykonává státní správu a nahrazuje legitimní vládu.
      Jiná věc jsou pak zase válečná území, to jsou v podstatě země nikoho. Dostat někoho z Luhanska nebo Doněcka je dnes prakticky nemožné.

     2. Domnívám se, že žádost o vydání člověka z Krymu, by bylo svým způsobem uznání Krymu jako ruského území. Byť částečně. Takový vaření žáby v mlíku…

  2. Jen technická, mladej už je z Krymu zpátky domka ve Švajcu a podle všeho to byl opravdu jen vejlet. Babiš to má především posichrovaný tím, že mladej je cizí státní příslušník a navíc má diagnozu na schizofrenii, cimz je jako svedek k prdu

   1. Mezi námi – shluky jedniček a nul na poloanonynmním internetovém fóru – já bejt mladým Bábou, tak mi z toho taky mrdne.

   2. Proč myslíte?
    Dokud ty shluky používáte jen jako pomocníka a nestanete se jejich otrokem, je všechno v pořádku.

  3. Jenže ABjr. nemá procesní postavení svědka, je spoluobviněný. Takže celá taškařice by mohla skončit prostým „odmítám vypovídat“, dalších opičáren netřeba.

   1. Není absence „odmítám vypovídat“ to, co blokuje ukončení vyšetřování, tedy to, co vadí?

    1. přiznání pachatele naštěstí zatím ještě není bezpodmínečně nutné k vyšetření zločinu a odsouzení pachatele.

     1. Takhle jsem to nemyslel, nikdo po něm žádné přiznání nechce. Chápu to tak, že absence výslechu jednoho z obviněných brání uzavření trestního šetření technicky. Pak ty šarády smysl dávají.

 6. Když vás zase jednou popadne grafomanský záchvat, tak zkuste aspoň předtím trochu namáhat mozek, nebo to dopadne jako vždycky.
  Při lehkém zamyšlení lze dát mnohem lepší odpovědi na otázky.

  Kdybych byl Andy kterému jde v tomhle národě po krku každá hyena, od politiků až po novináře a američany financované ziskovky, tak si taky pořídím jako hlídače pro cáklého a nepředvídatelného syna ruský pár nenapojený na lokální české mafie a mocenské struktury. Myslím že Andy litoval že si na to rovnou nepořídil Číňana.
  Čech by totiž za 30 stříbrných touto dobou vykvákal Slonkohyeně i to co neví a my bychom se denně dozvídali formou seriálu v Blesku pikantnosti na andyho jebnutého synka.
  Takže se mu ani trochu nedivím, že to vyřešil přes Protopopovi, možná ještě nedostatečně důsledně.

  To je asi taky důvod proč svěřuje důležité věci jen svým estébáckým soudruhům. Nechce totiž dopadnout jako Okamura, kterému už druhou stranu zevnitř sabotují a rozkládají podrazáci co do ní nalezli jen za tímto účelem.
  Dnes, zvlášť když se dostanete k penězům nebo k moci, nemůžete vědět komu se dá věřit. Což z mocenského hlediska nevýznamná socka jako Katoda těžko může pochopit.

  1. kaBrnak: Asi tak, myslím, že máte představu, která bije, pokud se v tom globalizovaném ekonomickém prostředí nebude podnikatel chovat jako predátor, převálcují ho větší predátoři, způsoby převálcování či rovnou té podnikatelské likvidace jsou neomezené, rozuměj vše je povoleno, navíc se nikomu v té ekonomické či politické mafii nedá věřit, všichni ti predátoři na globálním trhu trpí dnes různými psychickými bludy, stihomamem, nedůvěrou, nemají skutečné přátele, protože v tomto dravém prostředí prostě přátelé nejsou, takže se opírají o někoho z minulosti, koho znají a mohli by mu věřit.
   Třeba tohle je docela solidní pohled do podnikání na Krymu, nevím do jaké míry si zprávy LN upravují, ale myslím si, že to jádro „jedna mafie hází klacky pod nohy druhé mafii“ je všude stejné, neplatí to jen pro Krym, je to všude, kde se podniká a kde tečou prachy. https://www.lidovky.cz/svet/chov-lvu-na-krymu-nici-byrokracie-stezuje-si-majitel-zoo-na-krymu.A180328_115630_ln_zahranici_mha

 7. Pospec 23.11.2018 v 7:42

  “ evidentně nevyspaný, furt v zápřahu, přitom ve věku, kdy normální lidi už si hrajou u krbu s vnoučatama, vracím se k myšlence, že peníze a moc fakt nejsou všecko.“
  Asi trpíš tímto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ageismus ?

  Donald Trump je o 8 roků starší (72) nez Babiš (64), ale kolem nějakého mileniála běhá s chutí a
  sílou co mileniál ze sebe nedostane ani kdyby se posral.

  Zjevně si protiřečíš „Normální člověk by sebral miliardy, lehl na pláž v nějakém ráji a užíval si kurev a koksu.“
  Gerontovi se nepostaví a kurvy ho už nebaví, že by bledá závist či podle sebe soudím tebe?

  1. Vono neni nahodou, ze miliardari kolikrat jsou lidi, kteri neumi vypnout a furt jedou na plnej zaprah. Snad jedinej Bill Gates se na to vysral a je otazkou, jak moc vypnul, kdyz se tedka cini v nadaci. Jo a jeste Harvey Weinstein, ale ten byl vypnut a odejit. Mozna Hugh Hefner, ale u nej to byl zivotni styl :D

   1. deacon: vypnout neumí nikdo z nich. Ale umí svou energii věnovat užitečnějším věcem než dalšímu hromadění peněz a/nebo moci. Případně blbostem, to taky někteří dovedou. Nicméně tu energii tam mají pořád, protože je jim vlastní a dostala je v první řadě tam kde jsou nebo byli.

    U nás z těch co „vypnuli“ mě napadají hned dva týpci, ale bohužel ani u jednoho z nich si nevzpomenu na jméno. Každopádně jeden není nijak mediálně známý, z prodeje firmy je miliardářem. Stále vstává v pět ráno a věnuje se primárně svým koníčkům. Druhý se dal na vzdělávání, ten mediálně známý je (peníze také získal prodejem firmy).

   2. Takovej Dan Bilzerian si taky jenom užívá. No taky ty miliardy vyhrál v pokru :) https://www.youtube.com/watch?v=yJS-aSZihoI

    Zajímalo by mě, za jak dlouho by mě to přestalo bavit…kundy, kvéry, káry, jachty, šampaňský a kila koksu…. :D

    1. Me by to bavit neprestalo, ale kazdej jsme jinej :)

     1. To si myslíš práve preto, že to nemáš…

      1. no právě. jako pár měsíců bych to asi taky dal… ale asi je to ve finále děsná prázdnota.

      2. Ale prt, vim cim travim volnej cas :) Jako moje skladba by byla jina, ale znudenej bych fakt nebyl. Jenom ted mam v koniccich plany na rok dopredu :D A porad se ten plan prodluzuje, ptze neni poradne cas.

       1. Jo no tak kdyby to byla moje skladba + to ostatní zmíněno výše, taky bych byl asi dosmrtně spokojenej, to je jasná…myslel sem to tak, že to co dělá bilzerian je ve finále prázdnota. A to asi strašná.

        1. Jako to je mozny, ale lidi jsou ruzni. Kazdej mame svoje konicky :D

         1. Máš v plánu rok smažit koks a šukat kurvy? Jo to taky neni špatnej koníček no xD

       2. Přesně tak. Maximálně několik měsíců, vytrvalec tak rok. Potom by všecky to mrdání barbín, sjíždění lajn a cestování po světě přestalo bavit.
        Ve finále byste dali nevímco za to, abyste si mohli sami, vlastnoručně nanosit šutry k ohništi, nasbírat klestí a dřevo, rozdělat oheň a opéct buřta..:D

        1. Přesně tak. Ideálně si pak ráno zajít na ryby…

   3. Ada to taky nedelal pro prachy a v dobe, kdy na matros jeste nemel ani prachy, ani dochtora, skoro nespal a objizdel svoje volice. Az byl zvolen, dal kmital do aleluja, pricemz na potomstvo sral, sex stal za hovno… jako jo, Normandii nakonec prochrapal a byl z nej megaspotrebitel chemie, ale predtim…

    1. Sysop: ..ale předtím ho „vyprofilovaly“ nešťastné oběti špatných poměrů.

  2. Shakti: Peníze a moc jsou v globalismu všechno, takže Pospec se mýlí. Bez moci jste dnes mopslík, který nemá absolutně žádný vliv ani na úplné prkotiny, protože nemůže bez toho mocnějšího rozhodnout ani prd. A bez peněz se dnes neobejde ani obyčejný občan, natož podnikatel. A podnikatel si nelehne na pláž i když má miliardy, protože ty prachy neustále v tom byznyse točí, takže si užene tak akorát tím stresem a neustálým tlakem v tom podnikatelském dravém prostředí nějakou chronickou chorobu. Je vidět, že Pospec nemá, o skutečném dravém podnikatelském prostředí v globalismu, ani páru.

   1. ex.lex
    „Peníze a moc jsou v globalismu všechno, takže Pospec se mýlí.“
    Pochopitelně (se mýlí). A lineárně – čím vic peněz a moci, tím líp.
    Stačí se podívat na jednu sezonu (jeden díl) House of Cards, a je to jasné.
    Ale tam to je teda hodně pančované vodou, bo jinak by se na to nikdo nemohl dívat.
    Co tu hento tento Babiš. Drobné do klobouku uličního muzikanta.

    1. Shakti: Říkám furt, že Babiš je malinkatý chapadýlko, v podstatě produkt – následek, dokud nemáte hlavu – příčinu, nezměníte nic. Takže celý ten hon je prostě jen něco, co Vás má zaměstnat na nějaký ten pátek (než vymyslí zase další hon na něco nebo někoho), abyste nešťoural do většího chapadla, který je blíže k hlavě, ale to byste pak mohl dopadnout jako Cattani.

 8. Další článek ze svazku „O hovnu“.
  To, že dokážeš nabušit do klávesnice a potažmo ti to naloudujou na web, neznamená že MUSIS psát.
  Prostě ti nahoře jsou „in drinking club“, ale většina včetně tebe, tam není.

  1. Myslíte něco jak o tom mluvil George Carlin? It’s a big club and you ain’t in it:
   https://www.youtube.com/watch?v=i5dBZDSSky0

   1. Tak, tak. Carlin to viděl jasně = they got you by the balls…. ;-)

 9. Jen pár slov ještě k Čapímu hnízdu. Osobně si myslím, že celá kauza Čapí hnizdo bude časem zametena pod koberec. Jediným hodnověrným podkladem, kromě výslechů svědků, je zpráva OLAF. Jenomže z celé zprávy OLAF, byly publikovány TŘI nic neříkající odstavce. Zbytek je pořád a pravděpodobně i zůstane nadále v režimu utajení. OLAF dokonce zatím neuvolnil tuto zprávu ani pro europoslance. Proč asi? Vše totiž vypadá tak, že OLAF při prověřování této kauzy zjistil, že podobným způsobem byly vydány dotace na desítky podobných „čápích hnízd“ nejen v Česku, ale zejména v Německu a Francii. Pokud si potomek nebo manželka oligarchy rozjede pod svým jménem vlastní business a začne čerpat dotace, není to v rozporu se zákonem, jedná se o začínající firmu, malý podnik, a proto může čerpat evropské dotační tituly pro malé a střední podnikatele. A vůbec nikoho nepřekvapí, že po 5 letech, kdy běží lhůta tzv. udržitelného rozvoje zrealizovaného projektu, skončí nakonec projekt v rukách miliardáře, protože ten umí najít využití pro takové zařízení vybudované za evropské peníze.

  Na podobném systému fungují dotace např. pro různé sportovní kluby. Sportovní klub chce hokejovou halu, ale sponzor do její výstavby nechce dávat své soukromé peníze. Průmyslový kolos jako Siemens nemůže požádat o dotace EU, takže se dohodne s městským zastupitelstvem. To zažádá o dotaci v rámci rozvoje sportu, mládeže a tělovýchovy, spoluzafinancuje halu, (ze sponzorského daru) a po dobu pěti let ji jako udržuje. Ve skutečnosti zajišťuje její provoz sponzor a po 5 letech město halu převede na soukromý průmyslový kolos, protože náklady na provoz haly zatěžují město. Kontrolní protikorupční agentura OLAF v dokumentu k Čapímu hnízdu pravděpodobně odhalila, jak tímto způsobem funguje v Evropské unii dotování staveb, které nakonec končí v rukách velkých průmyslových podniků a nikoliv v rukách malých a středních podnikatelů. Jedná se o systémový problém evropských dotací, a proto OLAF nechce do kauzy nijak vrtat, protože by to vrhlo světlo právě na německé a francouzské dotační tituly pro malé a střední podnikatele, ale také pro města. Největším problémem s dotacemi je právě ta následná udržitelnost.

  1. Nobody: Vám to pálí ;o) Kdyby za „čápa“ odsoudili Babiše, museli by odsoudit hafo dalších. Celé by se Vám to sesunulo jako věž z karet, jak vyndáte jednu ze základů, jdou k zemi všechny.

   1. Nemuseli. Rátha odsoudili přesto že měl krajské zakázky naceněné v souladu se skutečnými náklady a cenami na trhu. A Bakaly co ukrad byty a vytuneloval OKD, či kohokoliv z té stovky českých multimiliardářských zlodějů se to nijak nedotklo.
    Vzpomínáte na tu kauzu jak nám švýcaři naservírovali až pod nos důkazy a Bakalu na stříbrném podnosu? Tiše se to zametlo pod koberec. Kde byla tehdy ta superinvestigativní Slonková, he?

    1. Dav chtěl krev, a Rath byl solitér, za kterým nikdo nestál. Něco jako procesy se Šlingem, Clementisem, Reicinem a spol.

     1. Jihočech Honza: Teď chce dav taky krev, pod slovo dav účelně skryjí vždy ten vzorek populace, u které dělají ty průzkumy. Zeptají se pár tisícovek lidí, položí jim vždy určité otázky a z toho vyvodí závěry. Třeba: 63 procent lidí je proti té a té vládě. Je to furt stejný. A pak se těchto průzkumů „ve jménu dobra“ chytne nějaká opozice, která systematicky začne troubit na poplach, že vláda, která nemá důvěru tolika lidí (rozuměj výčet z těch pár tisícovek), bude drasticky omezovat standard chudých a důchodců (v minulosti se cílilo vždy na dělníky, protože jich bylo nejvíce). To je typický příklad manipulace na určitou sociální vrstvu populace skrze média – rozsévat strach z budoucnosti ((mezi chudé a důchodce, nebo mezi bohaté a střední vrstvu – podle potřeby toho systémového modelu).

     2. Rath skutečně dojel na svoji neskutečnou domýšlivost, že má šanci uspět jako solitér a přečůrat tu masu miliardářských dobře organizovaných estébáků, kteří pasou celou politickou scénu, celou policii i soudnictví. A teď jen kňučí a líže si rány.

      S tou první částí ale nesouhlasím. Dav „si žádal krev“ protože ho k tomu všechny média hecovaly, a dav byl šťastný když mu předhodili obětního beránka na kerém se mohli vyvztekat. Vlk se nažral a koza zůstala celá.

      Zajímavé je že si dav nežádal krev když padly Nečasovy a Topolánkovy vlády a každý z ministrů si z resortu vytuneloval stamiliony a zanechal mnohamiliardové škody a dluhy.
      Kde byl ten dav? A kde byli novináři co předtím uspořádali mediální lynč kvůli 7 milionům?

  2. Vidím to podobně. Proto si myslím, že Babiš má pořád významnou podporu, protože spousta lidí ví, že takové kšeftíky dělal kdekdo.

   1. Jihočech Honza: Ten globalismus totiž funguje hlavně na bázi ekonomiky (kapitalismus, podnikání, konzum) a geopolitiky (území, která budou i v budoucnu obyvatelná a mají potenciál udržet lidstvo při životě). Ty vyšší entity to vědí a proto se všechno mění a jde to rychle, protože není čas. To nejsou apokalyptistický vize, to jsou prostě fakta. Proto si ti světoví lídři dělají různý šprajcy, jako jsou třeba i ty různé sankce, tahají ten podnikatelskej potenciál do jiných částí té planety, v podstatě přemisťují migrací nejen tu pracovní sílu, nýbrž i tu mentální. Ten globální systém prochází změnami v té ekonomické, sociální i politické rovině.
    Třeba tohle je článek, který vlastně dokazuje, jak ten Západ „tahá“ zpátky ty svoje podnikatele a hodlá je rozmístit jinak, čímž uvolní zase prostor pro jiné aktivity, protože buď si v tom území postiženém sankcemi poradíte nebo máte prostě smůlu. https://www.irozhlas.cz/ekonomika/krym-anexe-hotel-opusteni-podnikani-sankce-rusko_1808032138_pla

   2. Nebo třeba ještě tenhle článek, tady máte v takové kostce lehce demonstrováno (samozřejmě v rámci možností, ti protřelí novináři nevyblejou všechno, jen v rámci co se smí a koho se zrovna honí, jinak pohřeb jako Cattani), jak v podstatě pak funguje zase ta podnikatelská mafie https://www.euro.cz/politika/zvetrale-sampanske-na-krymu-1405404

  3. Zpráva Olaf je už dost dlouhou dostupná celá. :-( Že to nevíš a přesto máš chuť se k tomu vyjadřovat je tristní. Zrovna tak spousta dalšich důkazů na jejichž zjištění je potreba tak minuta na googlu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!