Majkova schizofrenická pozice

Featured Image

… aneb Zas tak moc bych se toho kokota nezastával :-)

Pohled č. 1 (Majkovi fanoušci): Je to bůh, je skvělej, můžu pochcat všechno co chci a když řeknu správnej password kterej se dozvim od Majka, tak mi všechno projde a můžu se chovat jako totální dobytek.

Pohled č. 2 (tzv. šestá opice – vysvětlím dále): Policajt i měsckej má mít respekt přece a když někoho chytěj že proved přestupek, tak má bejt chlap a přitopit Babišovi na hnízdo.

Pohled č. 3 – můj, a proto ho samozřejmě považuji za racionální.

V ČR dostoupila silniční agrese státu vůči vlastním občanům takového stupně, že pravidla silničního provozu tvoří zcela nepokryté dodatečné zdanění.

Jsou totiž nastavena tak, že pokud někdo řídí, tak prostě bude platit, protože dodržovat padesátku na čtyřproudé dálnici uprostřed polí, respektovat buzerační semafor uprostřed rovné silnice bez chodníku či přechodu, dodržovat padesátku až k ceduli přestože poslední domy jsou stovky metrů daleko a podobné vychytávky bez jediného selhání prostě zvládne málokdo.

A pokud by to přeci jen drtivá většina řidičů zvládla, tak prostě zavedeme povinnost před každou křižovatkou vystoupit z auta a postavit se na levou nohu na dobu přesně dvou sekund. Za každou setinu sekundy, po kterou bude doba státní na levé noze delší nebo kratší, zaplatí silniční pirát 100,- Kč a kasa se zase bude plnit. Experti to určitě zdůvodní a i kdyby to mělo zachránit jediný život.

Takový výběrčí dopravní systém má ale jeden problém. Pokud totiž bude platit každý, kdo řídí, platili by i lidé z řad vyvolených úředníků, obecních pohůnků a dalších příslušníků vládnoucí kasty.

Proto systém obsahuje spoustu méně či více sofistikovaných exploitů, které jsou v systému proto, aby insideři dopravní daň platit nemuseli. Chudák Majk je zcela mylně považuje za chyby, aniž by tušil, že se jedná o fíčury.

Jeho činnost je bezesporu prospěšná v tom, že demonstruje nevzdělanost ozbrojených pěstí radnic, katalogizuje seznam exploitů v rámci správního řízení a svobodomyslným lidem ukazuje, že není nutno nechat si od státu srát na hlavu za všech okolností.

Zároveň ale vzbuzuje odpor té části populace, která zastává názor, že uniforma má vždy pravdu a platil jsem vždycky, tak budu platit i dál a to bych se na to podíval, aby někdo neplatil, protože využívá tyhlencty právní kličky.

Šestá opice

Údajně se kdysi konal experiment, během kterého bylo do větší klece zavřeno 5 opic, uprostřed klece stály schůdky a nad schůdky byl zavěšený banán. Pokud se některá opice pokusila vylézt na schůdky, všechny opice dostaly dávku superledové vody z hadic ovládaných asistenty v neosvětleném okolí klece.

Většina opic relativně rychle pochopila, že pokus lézt na schůdky bolí všechny a přestaly se pokoušet na ně lézt. Opice, která byla méně chápavá a nedocházela jí kauzalita mezi schůdky a ledovou vodou byla ostatními, bystřejšími opicemi rychle zkorigována za pomoci fyzického násilí.

Po ustálení zvyklostí kdy se žádná opice ke schůdkům ani nepřiblížila, byla jedna z opic vyměněna za nic netušící exemplář. Nová, šestá opice neznala místní zvyky a když viděla banán, šla ke schůdkům a začala po nich lézt. Přestože asistenti s hadicemi již dávno opustili scénu, ostatní opice se na nováčka vrhly, rozbily mu držku, a to opakovaně, dokud šestá opice nepochopila lokální legislativu, že na schůdky se u nás prostě neleze.

Když byla po čase vyměněna další opice za čerstvý kus, a logicky se hrnula ke schůdkům, dostala opět nakládačku, a v násilí proti ní byla překvapivě nejaktivnější šestá opice, která se snažila začlenit do kolektivu a vehementně prosazovala dodržování místního pravidla, aniž by vůbec tušila, proč se vlastně na schůdky neleze.

Nevím, nakolik se jedná o reálný experiment, protože se mi nepodařilo dohledat relevantní research paper, který by měl existovat a měl by být veřejný, ale pokud to není fake, krásně to ilustruje okřídlenou větu „předpisy jsou od toho, aby se dodržovaly“.

Zajímavost: Proč byl v USA v roce 1974 stanoven federální rychostní limit právě na 55 mph, a ne třeba kulatých 50 nebo 60? Protože ropná krize a drtivá většina aut měla nejnižší spotřebu právě při rychlosti kolem 55 mph. Bezpečností se tenkrát vůbec neargumentovalo a některé státy z toho pak dokonce rády dojily slušné kredity na pokutách. (Odkaz https://en.wikipedia.org/wiki/National_Maximum_Speed_Law )

Rychlostí limity na území ČR pocházejí z 60 let, nevím kolik čtenářů má zkušenost s řízením dobového vozidla vybaveného bubnovými brzdami a diagonálními pneumatikami (o bezpečnosti při nárazu už ani nemluvím), ale jet v něčem takovém rychlostí 90 km/h vnímám jako daleko nebezpečnější, než jet v pár let staré E-Klasse 200 km/h. Ale limity na dálnici se zvyšovat nebudou, protože lidi by je ještě překračovali a experti to nedoporučují, že.

Majkova schizofrennost

Jak jsem již psal výše, jeho počínání má i svou pozitivní osvětovou rovinu, ale má i svou odvrácenou stranu. Majk sice vykládá o tom, jak jsou předpisy přísné a orgány ukládají brutální sankce, často za relativně bagatelní přestupky, ale o tom nemluví zase až tak nahlas.

Jeho zájmem není, aby se lidi probrali a začali tlačit na redukci dopravní represe na příčetnou úroveň, naopak, čím budou předpisy přísnější, tím víc lidí bude muset platit dopravní daň a stoupne poptávka po jeho družstevním produktu.

Svým vystupováním navíc působí na značnou část obyvatel (zejména ze skupiny šestých opic), která následně volá po dalším zpřísnění dopravní represe a po eliminaci „právních kliček“.

Pokud Majk prodává něco, v čem lidi vidí nějakou hodnotu a jsou ochotni mu za to platit, je to samozřejmě jeho věc a má právo uskutečňovat dobrovolnou směnu služby (nebo domnělé služby) za peníze.

Moje právo zase je, vyjádřit svůj názor a kritizovat etickou rovinu jeho businessu. Jeho „pojištění“ vnímám jako hyenismus využívající nespravedlnosti, něco jako krejčí, který by v roce 1941 prodával a našíval židovské hvězdy, a svým veřejným vystupováním by se snažil o to, aby bylo režimem považováno za židy co nejvíce lidí, aby měl vyšší poptávku.

02.04.2017 Fast_rider


Související články:


12345 (142x známkováno, průměr: 1,25 z 5)
11 613x přečteno
Updatováno: 2.4.2017 — 21:47
D-FENS © 2017