Losna nebo Mažňák – a není to vlastně jedno? - zpět na článek

Počet komentářů: 42

  1. Jakkoliv mě Kalousek sere, tak je lepší, že se tam TOPka dostala na úkor snížení počtu mandátů pro ANO.Také se mohlo stát, že se tam nedostane TOP, KDU i STAN a Babiš by si mohl vybírat, s kým bude mít ústavní většinu…

  2. Rodina = kravina, daleko větší omezování svobody než stát. Kdo se už nemůže živit, měl by být utracen.

    1. No nevim. Vidim okolo sebe hodne modelu, kde rodina funguje velmi, velmi dobre a nezavisle na stavu ekonomiky.

      1. Nedívejte se tak moc na televizi…

        1. TV is out of my focus. Americke, ani ceske sracky nemusim. Spis sleduju lidi, se kterymi ziju treba tady v horach.

          1. Ty anglicismy jsou cool. Jen takovej malej fídbek. Člověk si hned řekne, že to asi nepíše blbec. Na horách si asi takhle lidi dost pokecaj. Hlavně mezi starousedlíky,což?

            1. Se starousedliky se tady sprechti napul dojc, s tema novejma uplne dojc. Dokonce posledni rodina, co sem prisla, neumi cesky vubec. Prej jsou z Poryni a tady jsou hezky kopce. Ale u piva German prolatl, ze delal ve firme, kde montovali jakesi kontejnery (nebo boudy) pro imigranty a tak nejak pochopil, ze v Germanii lip uz bylo.

              Jinak ano, nez jsem tam tu vetu prasknul, tak jsem si sam rikal, ze zrovna delam neco, co sam nemam rad. Jenze kdzy zapnu bednu a treba i neco potomstvu, tak prvni, co tam na mne vystekne, je nejake anglicke slovo :-Z

    2. Tak vidím zásadní rozdíl mezi rodinou a státem – totiž, že rodinu lidé vesměs zakládají dobrovolně, nikdo je u nás do toho nenutí (jako detail vnímám fakt, zda rodinu posvětil stát, církev, nebo nikdo). Člověk do své plnoletosti může vnímat rodinu jako omezení své svobody, nicméně minimálně od střední školy s tím může něco dělat (odjet studovat francouzské lyceum, např.) a od své dospělosti může mít osud plně ve svých rukou a se svými rodiči zcela přerušit kontakt a odstěhovat se třeba na Nový Zéland. Jen pozor na založení rodiny vlastní.

    3. To měl být rádoby vtipný rýpanec, nebo to vážně myslíte vážně? Jste kovanej militantní buzerant, nebo baba přebouchaná z chlapa?

  3. > A ještě jeden postřeh: Zeptejte se deset kilometrů západně od Aše, kdo je v Čechách prezident. Nebo kdo je to Babiš. Budou na vás koukat jak na idiota, a nejspíš vám řeknou, že je Rusko nezajímá.

    Jo a zeptejte se deset kiláků na východ od Aše, kdo je v Německu prezident. Nebo v Polsku, Rakousku nebo dokonce Slovensku. Lidem je tak nějak u prdele, kdo je kde prezident. Jo, jedině že se o někom víc mluví (Trump, Makrela, Putin…), pak si ho zapamatujou.

    1. Asi tak.
      Navic v dnesni dobe si na zapad od Ase hodne vsimaji, co se deje na vychod od Ase. Uz si vyhlizeji mista, kam budou zdrhat, az se to posere uplne. Proto se Zeman proslavil vyrokem, ze CR prijme jakekoli mnozstvi uprchliku z Nemecka, pokud budou mit nemecky pas. I kdyz v mnozstvi nemovitosti skupovanych Nemci ve vychodni Evrope vede zatim jednoznacne Madarsko.
      A Babis je dokonce v nemeckych verejnopravnich zpravach zpodobnovan jako satan, ktery chce Cesko primknout k migrantum-nepratelskemu bloku Madarska, Polska a Rakouska. Coz jsem teda zatim nevedel. :-)

  4. Trapný výplod senilního pana Bosche o krizi pozdního středního věku, kdy nedokáže se svým životem nic udělat, se snahou vinit z neúspěšného svého života na voliče politických stran.
    I kdyby volby vyhráli komunisti nebo Matějka, stejně by pan Bosch by byl smutný, protože by se jeho život stejně nezměnil.

    Já jsem rád, Bába bude muset hledat pro své návrhy souhlasy jiných stran, které mu jen tak lehce nepůjdou na ruku. (Vlastně nebyl to d-feens, který tvrdil že by byl rád aby to přesně takhle dopadlo, kdy politici budou tak rozhádaní a nic neschválí, čímž bude pro lidi zabezpečen relativní klid?)
    A netrpělivě očekávám jak se do toho pustí Okamura… přál bych si to, pak bych všude chodil a říkal: „vidíte to, já ho volil!“

  5. To už je taková klasika no. Nevyhrála ta moje strana (která měla naprosto nulové šance už rok před volbama) tak to byla komedie. Kdyby vyhrála ta moje strana, tak by to byly regulerní a demokratické volby. Vtipe vylez ….

  6. Mohl by autor nějak dokázat, že výše dividend opouštějících ČR je rovna HDP? Chci tvrdá data. Mě to vychází zcela jinak. Taky by bylo dobré si uvědomit, že ty zahraniční firmy u nás často nemálo investovali a dávají práci nemalému množství lidí. A právě jejich práce je opravdu produktivní, na rozdíl od státních úředníků a poslanců v EU, kteří se chlubí jak ze svých daní živí potřebné.

    1. Tanguero: Nejsou to jenom dividendy do zahraničí jako třeba v případě mobilních operátorů, ale i řádově nadhodnocené faktury za služby, typicky IT služby a konzultace, z centrály v Západní Evropě do pobočky v ČR, jako v případě bank. Dohromady se úniky počítají ve stovkách miliard ročně.
      Velké zahraniční firmy tady nejsou z nějakého altruismu a právě těmito transfery z Východní Evropy si vylepšují HDP doma.

      1. To nejsou žádný úniky, ale normální optimalizace daní a to hausnumero HDP je každýmu normálnímu člověku u prdele.
        Žádná firma, velká, malá, domácí, zahraniční tady není kvůli altruismu, ale kvůli zisku, takže se tak chovaj.
        Některé firmy dokonce mají vládní zastoupení, že?:-)

        Vono kdyby se odstranili daně z příjmu fyzických a právnických osob (asi 17% příjmu rozpočtu) tak by se hovno stalo, a ty firmy by zisky nikam nevyváděly, naopak by je nechávaly tady. Ale to by nám EU asi nesežrala, a socani ve všech stranách by srali ježky.

  7. „Dojděte koupit té své kytku, dort (polde založení), dětem nějakou hezkou knížku, a vyražte na výlet nebo aspoň vypněte televizi a dejte si Člověče, nezlob se. A na ty kretény u vesla se vyserte“

    – Ono se zase tak moc vysrat na ně nejde. Slunce sice vyjde vždycky znovu stejně a politici to změnit nemůžou (i když), ale kdo ví jestli si jednoho dne budu moct koupit tu kytku nebo dort nebo knížku nebo vyrážet na výlet. Či Člověče nezlob se. Zákazy a omezení a regulace se na nás ze strany státu a EU neustále valí.

    Abychom se jednoho krásného dne nevzbudili v gulagu :)))

  8. Pokud se autorovo vnímání politiky omezuje na nálepku „korupce“, nedívím se omezenosti jeho závěrům.

    Já žiji v této zemi dost let na to, abych chápal, že „rychlá schvalování nových zákonů bez jakýchkoli pojistek“ je ta nejhorší noční můra, jaké se mohu dostat. Protože to dává politikům, médiím, lobbistům a aktivistům obrovský kyj s nápisem „udělat občanům ze života peklo“.

    Jak Bureš, tak Okamůra přitom kandidovali právě s programem prosazovat co nejhorší zprasené zákony co nejrychleji a hlavně aniž by jim do toho kdokoli mohl mluvit, natož jim v tom zabránit.

    Okamůrovo referendum, bylo-li by přijato, by umožnilo po týdenní hysterické mediální/internetové kampani zakázat cokoli od zbraní přes motorkáře až po pěstování bylinek.

    Burešovo zrušení Senátu, zrušení opozice, „zrychlení prosazování zákonů“ a hlavně diktatura jedné strany – pardon, on tomu říká „volební systém vítěz bere vše a jednobarevná vláda“ – by, byli-li by přijaty, zase umožnily prosadit libovolné „utažení šroubů“ ve jménu „efektivity státu řízeného jako firma“ – od zrušení „triku s osobou blízkou“ až po zákon o vyvlastňování majetku po kterém touží megakorporace.

    A to je fundamentální rozdíl – něco takového tu nikdy od roku 1992 nebylo.

    Koala Bureše s Okamůrou, kde by oba mohli prosadit své perverzní ústavní změny s cílem „rychle schvalovat zákazy“, pardon, zákony, je v tomhle tou nejhorší noční můrou. A osobně se obávám, že Okamůra i Babiš by do ní šli rádi.

    1. Já si myslím, že koalice Bureše s Okamurou, by zase taková tragédie nebyla. Ona by vládla tak půl roku, během kterého by se rozhádali takovým způsobem, že by přišli o polovinu voličů.

      1. Myslím, že to pevné jádro, co přešlo od komančů, jen tak nezvikláte. A další, bacha abyste se neprobudil znovu někdy v roce 1953, měnová reforma a volit někoho jiného už nejde.

        1. Jakože by si Babiš znehodnotil měnu ve který má uloženej kapitál?
          To by byl „majtrštyk“.

          1. Pokud je mi známo, má míň než nic…

        2. Pevné jádro, komunisty volí dál. Problém je, že to pevné jádro prostě vymírá.

      2. Tak po Únoru si také spousta lidí říkala, že komunisté tu svoji vládu poserou během takovým způsobem, že ještě rádi půjdou během roku od válu a že živnostníci a sedláci se nemají čeho bát…

    2. Jan Mrcasik 30.10.2017 v 12:26

      Je zajímavé, že vás děsí „koala Bureše s Okamůrou“, že by snad šlo „rychleji schvalovat zákazy“. Máte opravdu za to, že to „koale“ Bureš+sosani+nekřesťani (nebo jakémukoli předchozímu slepenci) šlo nějak pomalu? Nějaká „pojistka“, co zafungovala? Nic? Také o žádné nevím.
      Vše pojede ve starých kolejích, pouze s jiným obsazením. Zakazovat, nařizovat a omezovat se bude dál. I ta rychlost bude stejná. Ona se neodvíjí ani tak od „pojistek“, jako od schopnosti vymyslet produkt, který část ovcí uspokojí a který zároveň zajistí koryto. A o to jde. A proto ti, co právě přišli o koryta, řvou jak Viktorka u splavu.

  9. Že nebylo třeba chodit k volbám? Do roka a do dne poznáte zač je toho Bureš.

    Jedinéo čem se diskutuje je to, jestli z nás do konce volebního období bude druhá Ukrajina (tvrdí optimisté) nebo druhé Zimbabwe (tvrdí pesimisté).

    Vzpomeňte si jak ODS dokázala zcela rozkrást český průmysl během jediného volebního období. A Babiš je v tom ještě schopnější. Jenže ono už není co ukrást. Tak bude žebračovat přímo nás. Tisíce živnostníků a desítky firem už ekonomicky popravil. Teď budou následovat další.

    A vohnouti co ho volili budou ještě čumět jak jim zruší pracovní právo a stanou se z nich otroci konkurující dovezeným ukrajincům.

    1. Není třeba volit někoho kdo se zvolí sám.
      Smysl té šárady byl v končícím zákonu o biopalivech (2014)
      – bylo potřeba asi to pohlídat, další pohromu vidím v pozemcích…

      Megapohromu, protože k běžnému ovčanu proniká tolik informací zvrchu
      asi jako k hloubkovému potápěči. Svinstvo ve změně bonit i nedávná výměna
      státních odhadců ukazuje navýšení 400% pro obce a více, přesunu zatřídění pozemků
      což je pro obce rapidní zátěž, kterou přesunou – hádejte na koho.
      Je opravdu dojemné, že za těchto okolností šel běžný český i moravský debil k urnám.
      A bez ohledu na toho koho volil. Tady je kardinální problém – blbost celoplošná, totální.

      1. O co má jít s těmi pozemky a obcemi?

      2. Ke změně bonit bylo publikováno toto:

        Ve sbírce zákonů byla zveřejněna vyhláška 432/2016 Sb., kterou se s účinností od 1.1.2017 mění vyhláška č. 298/2014 Sb., o stanovení seznamu katastrálních území s přiřazenými průměrnými základními cenami zemědělských pozemků.

        Pro rok 2017 došlo pouze k minimálním úpravám cen z důvodu aktualizace bonitačního mapování a změny výměr zemědělské půdy v některých katastrech. Průměrná základní cena zemědělských pozemků byla upravena celkem u 80 katastrálních území (z celkového počtu 13 030 katastrálních území s evidovanou zemědělskou půdou), z toho ve 37 případech došlo ke snížení ceny a v 43 případech ke zvýšení ceny.

        K největšímu poklesu průměrné ceny došlo v k.ú. Lužec nad Cidlinou (o 3,86 Kč/m2), naopak k nejvyššímu nárůstu ceny v k.ú. Charvatce u Loun (o 1,43 Kč/m2). Průměrná základní cena zemědělských pozemků za celé území České Republiky v r. 2017, stejně jako v r. 2016 bude činit 7,14 Kč/m2.

        Ceny zemědělských pozemků dle novelizované vyhlášky mají vliv zejména na stanovení výše daně z nemovitých věcí pro zemědělské pozemky.

        Ceny za jednotlivá katastrální území platné pro rok 2017 naleznete jako obvykle na stránkách http://www.farmy.cz v menu “Cena půdy 2017“. Tamtéž naleznete i ceny za předchozí období, ceny dle BPEJ, koeficienty navýšení ceny pro jednotlivá katastrální území i kalkulačku daně ze zemědělských pozemků.

        Do 31. 12. 2015 byla aktualizace BPEJ prováděna Výzkumným ústavem meliorací a ochrany půdy. Od 1. 1. 2016 je prováděna Státním pozemkovým úřadem. V rámci bonitačního mapování se projevuje i trend degradace zemědělského půdního fondu zejména vodní erozí. Vodní erozí je aktuálně v ČR potenciálně ohroženo víc jak 50 % zemědělského půdního fondu.
        Zdroj: FARMY.CZ – 23.12.2016

      3. Změnou státních odhadců míníte co? Respektive: co je podle vás státní odhadce?
        Máte ponětí, jak BPEJ vznikly (a jak rychle musely vzniknout?), jak se zjišťují a jak se od samého počátku (právě kvůli metodice určování) zpřesňovaly (aktualizovaly)?

        Navýšení ceny BPEJ znamená zvýšení odhadní ceny pozemku. To je pro majitele hodně dobrá zpráva. Ve skutečnosti jsou ale tržní ceny pozemků vyšší než ceny dané vyhláškou (podle BPEJ), a to i násobně.

        1. Kdepak.
          Jako zvěrstvo uvedu poscelování parcel pro SJV pod domy z hlediska placení daní z nemovitostí.
          Pokud má objekt 10 vchodů a samoostatné č.ev, pro každý vchod, platil donedávna za půdorysnou výměru jen vchodu.
          Není platí ne za jeden ale za 10, za celý obrys stavby. A že těch paneláků je dost…Dobrý co ?
          Další je v rapidním zvyšování nájmů – obce mají celou řadu ploch v nájmu… to ani nekomentuji.
          Tady jde o pozemky v nájmu, kteréžto mají osoby různého statutu nebo subjekty – obce.
          Pokud jste vlastníkem stavby která sousedí s zem. pozemkem, nepočítá vám odhadce BPEJ cenu pole, ale rovnou stavební parcely 400 Kč/m2
          a hotovo i kdy by to bylo pole úhorový. Na to třeba dojeli zahrádkáři v Praze neb Hradci, kde při odkupu EVIDOVANÉ ROLE, na které stojí zahrada
          dostali cenu za odkup jako u stavební parcely – bo pyčo – město je blízko ne ?
          A na nějaké BPEJ nebo LV see vůbec, ale vůbec nedívejte. To záleží jak my to posoudíme. To mně řekli na katastru, škoda že sem si to nenehrál.
          Cenu za odkup se žadatel dozví až po podání žádosti…

          Abyste to celé pochopil – – – teprve teď nastává ta správná junda.
          Obce nemají na zvýšení nájmu v řádech několika set procent peníze a začnou rozprodávat ulice i parcely jiným zájemcům
          aby vylezly z dluhové pasti. I ten nepoužitelný úhor za nádražím stát však odhadne na 600 Kč/m2 – proč by ne ?
          Obec za pár metrů čtverečních ročne musí solit 40000 Kč. Rozpočet komunálu úpí , mají-li takových parcel 100vky.
          Ve finále jednotlivé ulice začnou skupovat velké firmy nebo spekulanti. Územní plán de do prdele.
          Namísto opravy kanalizace, vlastník začne těžit alej a vytrhávat žulovou dlažbu z cesty.
          Na kšeft.
          Rozumíte?
          Tohle se už děje.
          Vítejte v ČR drahý cizinče.

          1. Musím s lítostí přiznat, že vašemu textu nerozumím.
            Mohl byste uvést nějaký zdroj?

            K textu (tedy jeho srozumitelným nebo odhadnutým významům):
            Pokud vlastník pozemku zvýší nájem, dělá to na základě nějakého nařízení?
            Úhorové pole:

            Část první
            Zemědělský půdní fond
            § 1
            (1) Zemědělský půdní fond je základním přírodním bohatstvím naší země, nenahraditelným výrobním prostředkem umožňujícím zemědělskou výrobu a je jednou z hlavních složek životního prostředí. Ochrana zemědělského půdního fondu, jeho zvelebování a racionální využívání jsou činnosti, kterými je také zajišťována ochrana a zlepšování životního prostředí.
            (2) Zemědělský půdní fond tvoří pozemky zemědělsky obhospodařované, to je orná půda, chmelnice, vinice, zahrady, ovocné sady, trvalé travní porosty a půda, která byla a má být nadále zemědělsky obhospodařována, ale dočasně obdělávána není (dále jen „zemědělská půda“).
            (3) Do zemědělského půdního fondu náležejí též rybníky s chovem ryb nebo vodní drůbeže a nezemědělská půda potřebná k zajišťování zemědělské výroby, jako polní cesty, pozemky se zařízením důležitým pro polní závlahy, závlahové vodní nádrže, odvodňovací příkopy, hráze sloužící k ochraně před zamokřením nebo zátopou, technická protierozní opatření apod.
            (4) O tom, že jde podle odstavců 2 a 3 o součásti zemědělského půdního fondu, rozhoduje v pochybnostech orgán ochrany zemědělského půdního fondu.

            Dále: Stavba nemůže stát na zemědělském pozemku, odhadce tedy postupuje správně.

            Cena za odkup se v případech odpovídajících popisovanému stanoví ve výběrovém řízení, jde o cenu tržní, ne odhadní.

            Dále: Obce mají ulice v naprosté většině ve svém vlastnictví, zabýval jsem se poblematikou v mnoha obcích skoro ve všech krajích ČR.
            (Samozřejmě, jsou případy, kdy část pozemku vlastní sousední obec nebo stát.)
            Soukromé vlastnictví pozemků ulic a silnic je skutečně výjimečné a je obvykle chybou obce, že to neřešila – většinou je to dáno nedostatečnou kompetencí zastupitelů. V devadesátých letech jsem to v naší obci řešil několika výměnami a několika nákupy a prodeji (řešil znamená: identifikoval problém, zajistil geometrický plán, odhad, zpracoval smlouvu a vklad do katastru).

            Nepoužitelný úhor za nádražím neznamená nic. (Nezemědělské pozemky, pozemky určené územním plánm k zastavění…)

            Alej bez povolení nesmí těžit ani vlastník – při rekonstrukcích silnic zejména III. třídy to přináší problémy a dlouholeté průtahy.

            Podzemní síť je v komunikaci uložena, ale majitel komunikace nemusí být vlastníkem oné sítě a ve většině případů není. Může tedy místo opravy kanalizace dělat cokoli jiného. Obec může být ráda, že její kanalizaci na svém pozemku strpí.
            Vyměnit kryt komunikace vlastník může, co je na tom divného?

            Závěr: Možná jsem cizinec, ale ne trouba.

            1. Nu já Vám uvedl praxi a Vy pořád s tou teorií.
              Tak tedy jinak – znáte Větruši ?
              Vysvětlete mi jak je možné podle památkového zákona
              PŘISTAVĚT CELÝ HOTEL k památce jako její součást – pravé křídlo,
              a to vše z obecních peněz a dotací pro soukromou osobu.

              1. Tak tedy jinak:
                Vysvětlete mi, jak souvisí znalost Větruše s růstem cen nájmů půdy a cenou úhoru za nádražím.
                Přistavět cokoli k památce jako její součást je možné na základě dobrého projektu nebo dobrého managementu zakázky.
                To je jiná problematika než aktualizace BPEJ, kterou jste zmiňoval jako naprostou katastrofu pro občany ČR.
                Jinak:
                S památkáři jsem se potkal několikrát a vždy jsem se z toho musel léčit, ale se změnou krytu komunikace to souviselo jen jednou a pro mě bez léčení, mrtvici dostala jedna z majitelek sousedící nemovitosti. V onom případě se aplikovala historicky věrná dlažba místo živičného krytu.

                Závěr: váš způsob diskuse je sice svérázný, ale pro mě příliš široce rozmáchlý na to, abych v něm mohl pokračovat.

              2. Sice to nebylo na mne, ale jako rodilý Ústečák Větruši znám a znám i její historii – bývala to výletní a vyhlídková restaurace s možností ubytování. Sice ne úplně akceptuju to, co tam vyrostlo teď, ale svým smyslem to moc neuhnulo od toho, čím Větruše kdysi bývala. A pořád je lepší žijící hotel s restaurací, než ta chátrající ruina, co tam leta letoucí bývala.

              3. Ještě poznámka:
                „…řešil znamená: identifikoval problém, zajistil geometrický plán, odhad, zpracoval smlouvu a vklad do katastru).“ je podle mého názoru popis praxe a z věty:„V devadesátých letech…“ lze ovodit i délku oné praxe.

                Tolik k vašemu rozlišování teorie a praxe.

                1. Ygorku že se tady s těmi trolly trápíte…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017