Lokální prohibice

Featured Image

Parlament je fuj. Vláda je fuj. Zákony z Prahe jsou fuj. Souhlasím. Zastáváte názor, že by se měla většina pravomocí přesunout na města, potažmo starosty? Vyvedu Vás z omylu.

Představte si, že žijete v menším pohraničním městě, které má svoje problémy. Vietnamci neodvádí daně (ale od státu a sociálky nic nechtějí), drogy se prodávají na každém rohu a vykrádačky nabírají téměř exponenciální růst.

Nic se neděje, proti vykradenému autu nebo bytu jsou tu přece pojistky a policie, která ví, stejně jako všichni ostatní, kdo je pachatel, ale nejsou důkazy. Nejsou důkazy, nejsou odsouzení a tím pádem není problém. Na případné argumenty kontruje starosta novými projekty z europeněz (sportovní centrum, potůček ve městě, koupaliště na kopci atd.) nebo zvyšováním počtu obyvatel importem odborníků z vyspělých průmyslových částí republiky (Chánov, Cheb). Dnes se tomu říká multikulturalismus.
 

 
Drobné roztržky, rvačky nebo přepadení jsou jen nutným zlem, kterým si prochází každá slušná multikulturní společnost, ne?

Dosud vše v pořádku, plebs chodí a nadává, maximálně domlouvá mezi sebou domobranu. Je proč, přepadení děcka už není prdel. Věci se daly na pochod, až když starostovi neznámí pachatelé vybrali chalupu.

Zasedla rada, zasedl krizový štáb, nechyběli ani zástupci městské a státní policie. Lid si žádal řešení, lid chtěl, aby policie a úředníci dělali to, k čemu jsou určeni a za co jsou placeni, pomáhat a chránit svého zaměstnavatele, pardon občana.  Pro názornost, nyní jsme v bodě T + 1 rok od počátku zvyšování kriminality.

Kdysi jakž takž normální, rozumně uvažující, alespoň deklarovaný pravicový (ex – ODS),  starosta vydal mezi plebs návrh na vyhlášku OZV č. 3/2011:

Vydání vyhlášky je jedním z opatření k omezení rozmáhající se kriminality, narušování veřejného pořádku a dobrých mravů. Je navrhováno, aby se prostřednictvím vyhlášky omezila provozní doba všech hostinských provozoven na celém území města s tím, že konec provozní doby bude ve dnech předcházejících dnu pracovního volna a klidu (pátek, sobota) v 01.00 hodin, v ostatních dnech ve 23.00 hodin, koncerty a diskotéky s DJ budou končit ve 02.00 hod.

Na webu města se toto však nedozvíte, tam jsou jen pozitivní věci: cyklostezka, vedoucí odnikud nikam; granty; kynologické soutěže a varování o odtazích aut.

Zvedla se vlna nevole, zejména z řad provozovatelů klubů, hospod a barů. Nedivím se, také bych si moc nepískal, pokud by mi  někdo šlapal na moje ústavní právo, konkrétně Hlava čtvrtá, článek 26, bod 1:

(1) Každý má právo na svobodnou volbu povolání a přípravu k němu, jakož i právo podnikat a provozovat jinou hospodářskou činnost.

Mezi plebsem se začaly šířit zvěsti o určitých výjimkách pro některé podniky a tak starosta vyměkl:

Pokud se ale podnikatelé zapojí do projektu Klidné město, mohou požádat o výjimku. Ta by znamenala, že jejich zavírací hodina bude po celý týden ve dvě hodiny v noci a při pořádání kulturních a jiných akcí mohou mít pohostinství otevřeno do čtyř hodin, pokud následující den není pracovní.
Klidné město požaduje, aby tito podnikatelé instalovali ke svým provozovnám kamerový systém se 48hodinovým záznamem.

Tak. Policie nefunguje, nikoho nic nezajímá, máte jezdit na kole a ne si někde trajdat po hospodách. Máte starost o svoje provozy? Omezíme Vám provoz, aby se zloději po vykrádačce v klidu vyspali. Chcete výjimku a mít déle otevřeno? Pořiďte si kamery!

Jak je vidět, řešení s logikou mentála nepřichází jen z EU nebo Prahe, když se o toho opře demokraticky „pravicový“ starosta, který je takový blbec, že ho i z ODS vyrazili, není moc o co stát.

Pane Blažku, běžte do prdele. Pokud nechápete, že tito provozovatelé hospod patří mezi tahouny ekonomiky (spotřební daň z alkoholu a tabákových výrobků), zaměstnávají lidi a snaží se nějak uživit sebe a svoje rodiny a jsou de facto Vaši zaměstnavatelé, nemáte na Vašem postu co dělat.


Smety
5.7. 2011
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
76x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:56
D-FENS © 2017