Logika miléniálů - zpět na článek

Počet komentářů: 231

  1. To máte dobrý že se na tupou logiku mileniálů díváte s odstupem fotra. Co má dělat takový mladý člověk, věkem sice mileniál ale názorově průměrný čtenář dfens? polovina vrstevníků se nějak fláká nebo jsou z nich profesionální zlatokopky/případně profesionální matky, a zbytek kromě pár vyjímek studuje humanistické pavědy, gender studies nebo jiné hranolkové univerzity. Jako bonus k tomu všemu i někteří spolužáci z elektrotechnické fakulty tvrdí jak je super oprudit si šourek jízdou na sdíleném kole cestou do fair trade kavárny nebo rovnou propagují hatefree a sluníčkářské názory.

    1. Odpozoroval jsem, ze milenialove jsou sveho druhu stadova spolecnost a maji neco jako nepsana pravidla cool a uncool chovani. V pomyslnem mistrovstvi milenialu existuji celkem jasne definovana pravidla, napriklad pate misto je za nadavani na Zemana a na Rusko, ctvte misto je utracet prachy v multikine za filmy, ktere si muzu stahnout z torrentu v HD tyden pred premierou zadara, treti misto je chytnout v tom kine vsi a blechy, druhe misto je jet do toho kina na elektrokole za ctyricet tisic a nechat si ho ukradnout a top je koupit si hned druhy den dalsi elektrokolo za dalsich 40 tisic a po ceste do prace se na nem zabit.

      Jsou i dalsi atributy, jako napriklad kourit elektrocigarety, chodit do prace pozde, nejlepe hodinu pred obedem a odchazet ve tri odpoledne, cist Reflex a papouskovat Sorose a Kavarnu, utracet za uplne zbytecne znackove veci, jako napriklad posledni model Iphonu, ktery je uplne stejny, jako predchozi model, ktery kvuli toho museli na dalku softwarowe zpomalit…

      Proste je to svym zpusobem zabavna parta, tihle milenialove.

    2. @Skopy
      Tak to máš blbý. Já jsem to měl kdysi jednodušší – žili jsme v nesvobodné společnosti, která způsobila, že jsme byli podivně jednotní – nezajímali jsme se o politiku (až na velmi řídké o krátké zanadávání na komouše, které končilo optimistickým konstatováním, že stejně jednou skončí a bude fajn), balili jsme holky (s těmi jsme se o politice už nebavili vůbec), jezdili jsme na chaty, lyžovat, na vodu, v zakouřeném pokoji na kolejích jsme přes noc zvětšovali fotky … Přemýšlím, jestli existovalo něco, co někdo měl a způsoboval tím napětí v okolí, které to nemělo a mít chtělo, ale nevzpomínám si.

      Po plyšáku jsem zjistil, že svoboda umožnila každému předvést, co v něm je a já jsem postupem času zjistil, že jsem kokot. A dalším postupem času se ukázalo, že jsem totální kokot. A přesto, že mám člověka (jedince) rád, tak skupina (mnohdy už dva) – dav – národ – … už je nad moje síly. Před čtyřmi roky mi praskla aorta, nevím proč, ale přežil jsem to. Abych se srovnal s tím, že mě tak nečekaně zradilo tělo a já přišel o pocit bezpečí i doma a k tomu 60%ní prognóza náhlého úmrtí do 5 let po operaci, začal jsem chodit k psychoušce. Strach ze smrti jsme rozpustili celkem snadno (musel jsem to řešit rychle, protože silné bloudící bolesti, závratě a další podivnosti mám stále) a tak jsme se pokusili vyřešit můj psycho problém: VÍM JACÍ LIDI JSOU, VÍM, ŽE SE CHOVAJÍ, JAK NEJLÍP DOVEDOU, VÍM ŽE TO JINÉ NEBUDE A ŽE JE TEDY VŠECHNO JAK MÁ BÝT, TAK JAK MÁM UDĚLAT, ABY MI TO NEVADILO. Za 3 roky jsme to nevymysleli, tak u ní příští týden končím a budu prostě improvizovat.

      A jsem rád, že jsem prožil, společně se svým okolím 32 let v blažené naivitě a nevědomosti.

    3. „Co má dělat takový mladý člověk, věkem sice mileniál ale názorově průměrný čtenář dfens?“

      Já bych řekl, že to je nejčastější kombinace.
      Alespoň co jsem viděl lidi s názory podobnými D-Fensovi, většinou se narodili v pozdních 70. až 90. letech- čili právě mileniálové.

      Navíc, jak se říká: „Kdo není ve 20 komunista, nemá srdce. Kdo je komunista ještě ve 30, nemá mozek.“
      A v nastupující generaci post-mileniálů prostě těch 30 ještě není.

      1. Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.

        Winston Churchill

        jen podotek…

        1. Já to znám taky spíš v té Shiftyho verzi… Jen mě tak napadlo, jestli autor výroku zahrnul tehdá do množiny myšlených levičáků i ty, kterým se dnes tak sveřepě (zejména v médiích) přezdívá „extrémní pravice“… Já jen, že pokud ano, asi by sám byl rád, kdyby tenkrát ty miliony (převážně) Němců to srdíčko vůbec neměli…

          1. v klidu, Churchill nic takovýho neřekl a ten citát se objevuje ve verzích s komunisty, socialisty, liberály a nejstarší doložený s americkými republikány (v 19. století byli američtí republikáni něco jako dnes demokraté. V průběhu let se totiž dokonale prohodili):
            https://katecarruthers.com/2005/02/alleged-quote-by-churchill-on-being-a-socialist-or-conservative/

      2. Mileniálové jsou sociologická definice a tudíž nejsou definováni věkem, nýbrž chováním (implikace). Věk pouze naznačuje kolik jim bývá statisticky často (korelace).

  2. Šuká ti dceru, strká jí svýho neumtýho šulina do její pusinky, které jsi kupoval zmrzlinku. Ba co víc olizuje jí ústí močové trubice a ty ho nakonec obhajuješ že jsou tví?
    Kurva takovej boreček se rozespye před prvním průšvihem. Pochybuju že tu tvou dcerunku udrží na uzdě, jakmile bude těhotná, hysterická, náladaová pak se teprve pozná jestli to je chlap nebo bačkora. Podle mě je to bačkora, co uteče k mamince a radši bude platit alimenty než aby se staral o posratýho fagana. Celá tahle generace je totálně v píči, sice najdou se lidi co chtějí pracovat a makat, ale je jich jako šafránu. Ekonom VŠ, nástupní plat průměr ČR 10.000,-Kč měsíčně, Praha 13000 měsíčně, prodavač v Kauflandu: 24.000,-Kč, obráběč CNC 45.000 měsíčně… kokot

    1. Ad SkReT:
      Odvážil bych si tipnout, že tu dceru to baví. Nebo teď holt nedostává zmrzlinu, ale nové boty. :-P

      1. takže zlatokopka

        1. To netuším. Já se s ní nestýkám.

  3. Autor ma zrejme deficit, kdyz ne ve spolecenskych vedach, tak rozhodne v dobrych mravech, protoze udrzovat s navstevou tema debaty, ktere je ocividne nevhodne, muze jen hlupak, ci hulvat, nebo, a to je posledni moznost,ten, kdo chce navstevu bud urazit, nebo ji dat jasne najevo, ze neni vitana, coz jiste nebyl tento pripad.

    1. Anebo dát najevo, že fotr té holky je hrozně chytrý Husákovo dítě, který má vždycky pravdu a všechno ví nejlíp.

  4. Je to ještě trochu jinak. Technické obory jsou všeobecně v nemilosti proto, že absolvent technického oboru nutně více či méně přičichne k realitě, k reálnému stavu věcí a proto je o něco hůře manipulovatelný propagandou. Absolvent humanitního oboru sežere naprosto cokoliv, například prospěšnost pálení řepky v motorech, nutnost bojovat s globálním oteplováním, nulové emise u elektromobilů, pasivní domy, prostě cokoliv a kdykoliv si vymyslíte. Proto součástí propagandy je zesměšňování technických oborů a pokus outsourcovat cokoliv co s nimi souvisí ven z republiky nebo alespoň na cizince bez českého občanství tedy bez volebního práva.

    1. technicke a kriticke mysleni jsou vicemene totez, protoze kazdy technik vi, ze kazde reseni miva svoji typickou aplikaci a prinasi vyhody a nevyhody a zvazuje, jak konkretne resit takovy a makovy problem. Coz je presny protipol neomarxisticke filozofii, kde vsecko krasne slunickove funguje jako mavnutim kouzelneho proutku. A humanitni obory se zabyvaji podpurnym vyzkumem, jak co nejefektivneji zacilit reklamu, brainwashing a zmanipulovat dav, aby se prekonal rozpor mezi ruzovou neomarxistickou ideologii a sedou realitou vsedniho dne.
      Takze ono to neni tak, ze humanitni obory jsou jako ztracene ovce visici nekde ve vzduchoprazdnu. Humanitni obory davaji elitam do ruky nastroje, jejichz vysledkem je napriklad fakt, ze drtiva vetsina Nemcu si stale mysli, ze ekonomicti paraziti jsou fajn pro ekonomiku, ze USA skodici nemeckym firmam jako napr VW v radu stovek miliard euro jsou jejich spojenci, ze US tajne sluzby odposlouchavajici Merkelovou nejsou bezpecnostni riziko, kterym je naopak Rusko atd, atd, atd.
      Kdyby nebylo armady sorosovskych devek s know-how z humanitnich oboru, tak by to byla trochu jina story.
      Takze osobne bych se nad humanitnimi obory neosklibal. Ty jejich poznatky v praxi funguji. Ze je elity zneuzivaji ke svym nekalym praktikam je trochu jina story, ale za to ta veda jako takova nemuze.
      A je pravda, ze brainwashing proti techicky zalozenym lidem s kritickym myslenim moc nefunguje. Ale na to oni maji metody, jak to eliminovat. Kdo treba z politiku ma kriticke mysleni, nebo aspon „selsky rozum“ ? Krom Putina teda….

    2. pane, ono je to možná ještě úplně jinak.
      každý nějak něčemu rozumí (někdo je v tom něčem výjimečně i dobrej), o něčem má potuchy a o zbytku světa (a zbylých oborech vědění a řemesla) má jakési mlhavé ponětí formované v lepším případě letmou a statisticky nezpracovatelnou osobní zkušeností (typicky medicína, právo…), přáteli a známými z toho či onoho oboru (aniž ovšem umí posoudit relevanci toho, co ti známí v hospodě nakecají) a nebo v horším případě jen z mejnstrýmu sdělovacích prostředků, z televize, rádia, gůglu a pochybných tlachacích webísků.

      no a průser je v tom, že málokdo je schopen extrapolace. když nějakému oboru rozumím, tak samozřejmě vím, že je to rozhodně jednak hrozně důležité, druhak děsně složité a třeťak je vzdělání v mém oboru velmi kvalitní. extrapolace znamená, že se tak nějak zamyslím, že i ti ostatní něco umí, uživí se (pomiňme fakt že někteří z nich jsou napojeni na cecky veřejných rozpočtů) a jsou přesvědčeni o tom jak je to důležité a složité, a řeknu si, že na tom možná kurva něco bude a že je možná fajn nápad trošku vykouknout ze své ulity, a že v těch ostatních oborech je nějaké vědění obsaženo.

      fachidiotský hovadismus je bohužel velmi široce a rovnoměrně rozptýlen mezi celou populací, a s technickým či humanitním zaměřením koreluje jen velmi volně (jestli vůbec koreluje). tedy, soudím dle své bubliny, kde vidím duše otevřené i uzavřené, bez rozdílu povahy vzdělání.

      1. Lukas B.: Fachidioti absolventi přírodních věd byli ještě zlatí, ti dobře věděli že každé zákoutí přírodních věd má svoje přírodní zákony a s těmi lze nesouhlasit, ale nelze je ohnout. Naproti tomu absolventi humanitních věd mají utkvělou představu že přírodní zákony se definují identicky jako humanitní teorie, že o nich rozhoduje nějaký komitét na schůzi, takže když se rozhodně o uzavření JE a jejich náhrady obnovitelnými zdroji, tak to prostě bude fungovat.

        1. Ono naštěstí průmysl vždycky porazí ideologii. ;) Oproti např. Křetínskému hraje libovolný ekofašoun, co se týká schopností dotahovat věci do konce a ohýbat svět podle sebe, divizi. Takže klid. Nechte je řvát :)

          1. Podívejte se na Německo, Energiewiende, zavírání jaderek, Nord Stream 2 a pak mi to o těch ekofašos neschopných dotahovat ohýbání světa do konce řekněte znova…

      2. No ono je to možná ještě trochu jinak. Než jsme vstoupili do EU, zaznamenal jsem propagandistický hesla, jak tragickej máme počet vzdělanejch lidí oproti „vyspělý“ Evropě. Úkol byl jasnej – dohnat a předehnat. A stále ještě zaostáváme, tuhle jsem četl, že máme něco přes 70 procent středoškolsky vzdělaných lidí, takže zase stále ještě zaostáváme ve výrobě ocel … pardon – vzdělanců. A protože Gaussovo křivku ministr školství ani aktivisti neohnou, a to ani kdyby se na hlavy stavěli, výsledek je zákonitej. Otevírání pseudoborů s obchodníky s deštěm a celková devalvace pověsti vzdělání, titulů a nakonec i vědy.

        Nebudu tady adorovat předchozí systém, sám jsem měl kádrový problémy a někdy to bylo doslova k posrání, ale tohle je cesta z prdele do ještě větší prdele.

    3. Ale houby, technici jsou stejne nachylny verit picovinam jako humaniti. Jen se na ne musi jinak. A kdyz technokrat fusuje do hummanitnich ved, je to stejna tragedie jako kdyz intos kafra do techniky. Vtip je v tom, ze kazda oblast vyzaduje specificky typ uvazovani. Technici jsou zvykly uvazovat binarne – ano x ne, dobre x špatně, funguje x nefunguje. A kdyz opakovany experiment vychazi pokazdy jinak, je tam neco spatne. Jenze lidsky chovani neni binarni, je chaoticky a i kdyz existuji ruzne skatulky lidi a reakci, tak i v ramci ty skatulky je kazdej jedinec jinej. A dost casto tam ani neexistuje „dobry“ a „spatny“ vysledek a naprosta vetsina jevu se nefs kvantifikovat ani zmerit a uz vubec nelze vymyslet vzorecky, zakony a axiomy. A to spousta technicky zamerenych lidi nedokaze rozumem vstrebat. A intelektualove zase mivaji problem pochopit binaritu technickeho sveta. Pokud se kazdej drzi svyho parketu tak je to OK, jenze moderni doba zada mit nazory na vsechno a podle toho to vypada.

      1. shane: Nepovídej. Neznám ani jednoho technicky zaměřeného člověka, který uvěřil báchorkám o možnosti ukončit benzínovou a naftovou trakci v osobních automobilech do roku 2040, většina se rekrutuje z humanitních věd a pavěd.

        1. Zase verej jinejm blbostem. Obzvlast vyzivny je, kdyz se technici pustej do pravniciny nebo kriminologie. V lepsim pripade to skonci frenologii, v horsim u sledovacich kamer, softwaru na rozpoznavani osob nebo cipu pod kuzi. Neschopnost pochopit ze to, co zabralo na ne nemusi zabrat na Frantu uz je jen tresinka na dortum

          1. To ale není v rozporu. Chtít sledovací kamery a čipovat lidi je o vnímání svobody a o aplikaci toho co dotyčný považuje za správné. Dost lidí v mém okolí např. obhajuje preventivní bezdůvodné silniční kontroly, protože pořádek musí být a vyhmátne se tím opilec nebo hledaná osoba. Nemají o nic vetší nebo menší znalost práva nebo pravomocí represivních složek než mám já, prostě to tak chtěj.

            1. Protoze uverili tomu, ze je dobry obetovat jedince ve prospech vetsiny. Coz urcitym zpusobem dava smysl. Dokud tim obetovanym jedincem nejsou oni. Nebo dokud to nedosahne meritka, kdy tim obetovanym jedincem nakonec neni vetsina.
              Nachylnost k verenim picovinam opravdu nesouvisi s typem vzdelani. To urceje maximalne druh picovin kterym uveri. A nekdy ani to ne. Komouse nebo ANO volej jak technici, tak intosi.

        2. Btw, zkus si udelat podobnej pruzkum mezi stavarema, matematikama nebo treba astronomama nebo geodetama. Mozna se budes dost divit.

          1. shane: Nebudu se divit, již to znám. Rozdíl je v desítkách procent v neprospěch humanitních. Doporučuji hnutí Flat-Earth, tam je to téměř 100 %.

            1. Protoze sis vybral technickou parketu, tak je logicky ze technici tomu rozumej lip. Kdyz si vyberes humanitni parketu, tak tam zase vic pohorej technici.

              1. shane: Jakou humanitní parketu? Kterou běžnou civilní humanitní parketu nezvládá průměrný absolvent technické VŠ ?

                1. napr. pravo

                2. Tak asi jedina bezna civilni humanitni oblast je pravo. To obvykle nedavaj. Z tech ne uplne okrajovejch pak psychologii a sociologii. Z tech vzacnejsich, lec hodne probiranejch pak kriminologii a viktimologii. S tim castecne souvisejici pedagogika a andragogika.
                  Jo, milej zlatej, humanitni obory nejsou jen genderove studie a filosofie.

                  1. shane: Tím se dostáváme, co z toho zvládají humanitní absolventi. Právo nula, psychologie a sociologie základy, o kriminologii a viktimologii v životě neslyšeli.

                    1. mezi ciste technicke bych neradil ani ekonomii, ona to opravdu neni jen matematika, statistika apod. ale i psychologie, sociologie a dalsi, radil bych ji nekam na pomezi trochu blize technickym, ostatne ne nadarmo se rika ze ekonomie je neco mezi vedou a umenim

                    2. Ze je ekonomie technicky obor asi tvrdi jenom ekonomove. V praxi je to humanitni obor s matikou, exaktniho a vedeckyho tam moc neni. Ale radsi jsem ji z vyctu vynechal.

                    3. Ty vole, to vsechno co jsem vyjmenoval jsou ciste humanitni obory a jejich absolventi jsou tedy nutne humanitni absolventi. Ergo humanitni absolventi tyto obory zvladaji velmi dobre, kdyz je absolvovali.
                      Mel by ses naucit kdy s tim trollenim prestat, abys nebyl za blbce.

                    4. ostatne i treba medicinu je tezke zaradit, je to siroky obor se spoustou specializaci

                    5. Medicina se radi mezi prirodni vedy, ne?

                    6. ano pak je ale asi falesne to nikym vyslovne neuvedene binarni rozdeleni na humanitni a technicke vedy …

                      https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Bda#D%C4%9Blen%C3%AD_v%C4%9Bdy

                    7. Mam spis za to, ze ty tzv. Prirodni vedy jsou krok stranou tam, kde se to neda kor moc napasovat ani do jedny ze skupin. Akorat ti ekonomove zase vyjdou zkratka :-)

                    8. ja bych mezi technicke radil asi ty kde se vyucuje a je podstatna matematika .. i kdyz i to je sporne protoze dulezitou soucasti filosofie je logika ktera ma v nekterych pripadech k matematice (v dane oblasti logiky) velmi blizko i z pohledu filosofu

                    9. No to je docela sranda, protože matematika je nejspíše přírodní věda, a taková fyzika už bezesporu.

                    10. shane: Ekonomie je technický obor a dává se za ni titul Ing.

                      Zbytek osobní zkušenosti, přesah do jiných oborů obvykle blízký nule.

                    11. Ing se dava snad akorat u nas. Komousum bylo asi blby davat za to doktora a magistr byl tenkrat akorat v lekarne. Technickyho je tam pramalo. Ekonomku ma manzelka. Technicky vlohy a mysleni 0, zato soft skills ma pozehnane.

                    12. shane:
                      No já nevím, označuješ tu ostatní za blbce a pak napíšeš, že ekonomii hodnotíš podle svojí manželky:-)
                      Ekonomie jako taková využívá matematického aparátu, tos uhodl dobře, ale poradil bych ti, spíše než na svoji manželku, se podívat za co se dostávájí třeba Nobelovy ceny za ekonomii nebo si něco postudovat například o pojistné matematice, operačním výzkum či ekonometrii. Zjistíš poměrné rozsáhlé a hluboké využití aplikované matematiky a statistiky. Nepochybně ale existuje mnoho absolventů dávaček jako například podniková ekonomika (ať si panimáma nebere osobně).

                    13. Nobelova cena za ekonomii neni prava Nobelova cena, ta ma jine obory za ktere se dava

                  2. Pravopis

                3. Pravopis

                  1. Jo je to super systém tady.
                    Tak tedy do třetice, dost absolventů technických oborů má problémy s pravopisem…

                    1. To i humanitních. To bych nikomu nevyčítal. Nebo všem. (jakže je to s tim okem a břevnem? :) )

            2. Ostatne, neni treba chodit daleko. Jak to vypada kdyz technicky vzdelany clovek fusuje do spolecenskych ved nam nazorne predvadi absolvent matfyzu a ajťak Urza.

              1. Hehe, to mi připomíná, jakým „tahákem“ ve volbách do obcí jsou doktoři, hlavně praktici (svým způsobem také technický obor): o správě obce a jejího majetku vesměs neví nic, ale jejich pacienti jsou přesvědčení, že když je léčí, tak rozumí všemu. (Samozřejmě toto se nevztahuje na lékaře, kteří se politice věnují dlouhodobě, to jsou světlé výjimky, ale jinak co lékař – kandidát do zastupitelstva, to volební jistota)

                1. Tak kdyz vykuryroval strejdovi Bohousovi hemoroidy, tak vykuryruje i zanedbanou obec, to da rozum, ne?
                  Neco podobnyho jsou i herci, ale ti takovej volebni trhak nejsou. A kdyz jo, tak vetsinou jen jednou.

      2. „Technici jsou zvykly uvazovat binarne – ano x ne,“

        Technici jsou především zvyklí uvažovat „příčina – > následek“, technici vidí svět spojitý, k binárnímu vidění mají sklony pouze někteří lidé z IT. Když opakovaný experiment vychází pokaždý jinak, tak opravdoví technici mají k dispozici statistiku. Slabinou techniků je, že podceňují lidský faktor, aplikují „podle sebe soudím tebe“ a neznají historii, takže se z ní nejsou schopní poučit. S výjimkou techniků profesně zaměřených na bezpečnost, mají technici tendence hledat (jednoduchá) řešení, která v kontaktu s lidským faktorem budou selhávat, protože v životě neslyšeli o zákoně nezamýšlených důsledků a nepředpokládají, že jimi navržené systému bude někdo chtít zneužít, „ojebat“, nebo použít způsobem, který by „technika“ znalého toho, jak nenapadl.

        Většinu výše uvedené nedostatky by netechničtí intelektuálové teoreticky mít neměli, ale bohužel, mají je často také. navíc mnozí z nich postrádají snahu hledat příčiny tam, kde skutečně jsou, případně mají pocit, že o přírodních zákonech se dá demokraticky rozhodovat (hlasovat), a jimi navržená řešení jsou tím pádem (z pohledu technika) často na první pohled iracionální, ale oni to nevidí.

        Z výše uvedeného škatulkování mi jako relativně nejrozumnější část populace vychází přírodovědci zkoumající živou přírodu.

        1. … „technika“ znalého toho, jak systém uvnitř funguje, nenapadl.

        2. Pricinu a nasledek zkoumaji a hledaji i lecktere humanitni vedy, spis jde o to, ze tam se to neda merit. Psychologie, sociologie, viktimologie, to vsechno je o hledani pricin. A spousta dalsiho.

      3. Shane, to bylo na Tebe dost chytrý :D :D

        1. Taky mam technicky vzdelani, no ne? ;-) (tak ne kazdej kdo ma jinej nazor nebo jiny videni sveta musi byt nutne blbej.)

  5. typickej absolvent humanitního oboru, např. FHS, je naprostý netáhlo neschopný čehokoliv. Takovýho si soroš nenajme :) Nevím, co studoval Prchal, ale ať už to bylo cokoliv, byl v tom kurevsky dobrej. A stavárna to asi nebyla.

    Nezaměňovat humanitní zaměření a neschopnost/lenost. Ano, tyhle dvě věci spolu korelují, protože vystudovat FS na Čvut není zrovna brnkačka, takže lemplů bude % míň tam než na andragogice. Na druhou stranu, právníci i daňový poradci taky mívají „humanitní vzdělání“. A nemyslím si, že by neměli představu o realitě ;)

  6. To máte těžko, já jsem „starý millenián“ první generace před faceliftem ajejich „hodnoty“ nevyznávám, jsem konzervativní a rozumím si spíš s lidmi co mají zkušensti než s idealisty, humanitní blbosti mi byly k smchu vždycky.

    Tedy asi tak, i v generaci mileniánů je spousta pragmaticky a konzervativně myslících lidí, mimozóvé byli, jsou a budou vždycky, jen jsou na internetu dneska víc vidět, protože mají čas na pičoviny.

    V 90. letech tento typ lidí všechen studoval fildu, nosil batikované tričko, číny od vietnamce a batoh z etnoshopu. Dneska mají dřevorubecký plnovous, designové boty a patku na hitlera k tomu a to je tak jediný rozdíl. Prostě mají víc prachů a tomu odpovídá i styl a názory.

    Jo je to generace která toho asi spoustu zkurví.

    Generace narozená 1960-1970 rozkradla republiku v transformaci, zavedla sem mafii a balkánský nevkus.

    Generace narozená 1940-1960 přivedla zemi k bankrotu švejkováním v normalizační ekonomice. Prý z politických důvodů, ale spíš se jim prostě nechtělo makat.

    Generace narozená 1900-1920 zničila evropu válčením ….

    Všude se najde něco, kdo jaký je není otázka generace.

  7. Nemyslím si, že technicky vzdělaní lidé jsou nějak zvlášť odolní vůči ideologické masírce. Oproti humanitním oborům které v současné době jsou z 80% ideologickou masírkou jsou pořád ještě v pohodě, ale zas takový zázrak to není.
    Když si vezmete člověka který šel po ose základka – průmyslovka – ČVUT, tak jeho znalosti ze společenských, přírodovědných a dalších oborů jsou v podstatě na úrovni Franty Lopaty, který šel po ose základka – hornické učiliště. A protože dotyčný utrpěl VŠ vzdělaní a má papír na hlavu, tak si myslí že sežral šalamounovo tentononc a může fundovaně kecat úplně do všeho.
    Když je to doprovázeno ještě k tomu leností si přečíst aspoň pár knížek z daného oboru, do kterého hodlá kecat, tak tragický výsledek můžeme vidět například i na tomto webu. To jest dotyčný sebevědomě plácá o věcech o nichž má jen velmi povrchní znalosti, případně se ještě snaží aplikovat poučky a pravidla z jeho technického oboru tam, kde platí pravidla zcela jiná a technické zákonitosti tam zcela selhávají.

    Nejtypičtějším případem jsou libertariáni, ajťáci (nebo technicky vzdělaní), co se svoje úzkoprofilové (počítačové) vzdělaní snaží aplikovat na sociální a ekonomické systémy, výsledkem čehož je pak paskvil, který je k smíchu lidem co mají aspoň základní pojetí o ekonomice, sociálních systémech nebo psychologii. Kdo měl 1-2 semestry takového předmětu, tomu ty jejich teorie připadají jak žvatlání dětí v mateřské školce.

    1. Psychologie je asi taková věda jako čtení z lógru.

  8. 1. Nevím, jestli autor řadí statistiku mezi humanitní buržoazní pavědy, ale nevypadá to tak, vzhledem k argumentování Gaussovou křivkou.
    Takže by měl 100x opsat:
    Dva lidi, navíc partneři, nejsou náhodný a už vůbec ne reprezentativní vzorek.

    2. Mileniálové je jiný termín pro generaci Y. Lidi, kterým je nějakých 25-40 let.
    Z článku to nevypadá, že autorova dcera do té generace vůbec patří, možná spíš autor.

    3. U lidí, kteří studují školu a živí je rodiče, jsou takové názory úplně normální. Já jsem si to ve dvaceti myslel taky.

    4. Naopak u generace rodičů nastupující generace je normální si stěžovat na tu nastupující generaci.
    Nejspíš každá generace v historii lidstva byla podle té předchozí generace zkažená.
    Viz např.:
    „Naše mládež miluje přepych, má špatné mravy, opovrhuje autoritou, nerespektuje starší.“ – Sokrates, 5. stol. př. n. l.
    „Ztratil jsem všechny naděje, pokud jde o budoucnost naší země, když dnešní mládež převezme do svých rukou kormidlo řízení. Je to mládež nedisciplovaná, drzá, nesnesitelná“ – Hesiodos, 8. stol. př. n. l.

    1. Jen technicka, u nas se milenial bere spis nekdo narozenej po roce 1989 nebo tesne pred. Tam byl ten velkej spolecenskej prelom. Ctyricatnici jsou husakovy deti, to je trochu jina kategorie,vyrustali jeste v jinem svete. Na západ od RaJe plati to co píšeš, ale tam ten zlom prisel driv, uz nekdy za Reagana a Thatcherovy
      .

    2. Ano, jde o naprosto úzký vzorek, je to asi tak, jako když dělá výzkum CVVM. Nestavím to tak, že „Dnešní mládež je zkažená, hloupá a k hovnu“, ale chtěl jsem naznačit výsledek masáže, které jsou tito lidé vystaveni. Nikdy nezažili komunistu, nikdy neměli existenční problém, a tak jim neomarxistické ideologie přijdou tak nějak sexy, i když vůbec nechápou podstatu věci. Mě je jich líto, protože jednoho dne přijde krize a oni narazí. A bude je to extra bolet. Jo, a už nikoho neživím, to skončilo předáním VŠ diplomu.
      Nestěžuju si na „mladou generaci“, upozorňuju na to, že někdo tady manipuluje s fakty a dělá z dnešní generace mladých lidi naprosto nepřipravené na chvíli, kdy začne být zle.
      Asi za to může Putin. Ale spíš bych to viděl na toho zkurvence od S.

      1. Ona nekdy byla v minulosti nějaka spolecnost pripravena na to, ze bude zle (resp. ze bude mnohem hur nez je ted)? A ze kolikrat bylo kurva zle. Ne to, ze podrazej hypoteky a vzroste nezamestnanost, ale ze bylo tak zle, ze z toho pochcipaly desitky procent populace.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017