Logika miléniálů - zpět na článek

Počet komentářů: 231

  1. „Mluvil jsem jeden vecer s jednim milenialem a tak ted napisu clanek o tom, jak jsou fsichni milenialove nahovno a kam to ten svet smeruje.“

    Jako ano, tohle je oblibene tema, pred lety se na D-f ale podobny styl clanku kritizoval a z lidi, jako autor, si delali ostatni ctenari legraci.

    http://dfens-cz.com/ta-dnesni-mladez/

    http://dfens-cz.com/vety/

    http://dfens-cz.com/ale-proc-vajicka/

  2. Mě se zdá ten článek takový moc rychle hotový, ve skutečnosti se člověk při takovým rozhovoru chtě-nechtě za ten nos musí párkrát vzít a alespoň v duchu si párkrát říct že věci se dějí různými způsoby. Navíc například to, že se železnice postaví sama si může myslet jenom dement, a podle předchozího textu to byl inteligentní člověk. Samozřejmě nemám nic proti tomu si dělat prdel z mladých, ale nesmí to být ve stylu všeznalého strýce…

    1. Ono se na to da divat i jinak – mladej je schopnej, uzivi sebe i rodinu. A je celkemu prdele, jak to dela a jakou ma zivotni filosofii. Naopak bych byl docela ve strehu, kdyby dcera dosmykala domu nejakeho vedatora, ktery sice bude mit svetonazor kompatibilni s mym, zato zcela nekompatibilni se spolecnosti, z niz chce vydojit penize.

      V soucasnem svete jde o prachy. A muzeme si o tom myslet, co chceme. Proste prachy jsou mazivem spokojeneho zivota. A ze sere pes na zpusob jejich vydelavani, muzeme videt napriklad u nasi modly – USA. Takze kdo chce uzivit rodinu, nedrit se jen v praci a ze zivota aky neco mit, musi umet v soucasnych srackach plavat a vyzdimat z nich maximum. Svoje vnitrni moralni hodnoty si pak muze nechat na doochod, tam pak muze polemizovat dost a dost.

      1. No koneckonců thematu výběru životního partnera se třeba onehdá dotkl Slávek Janoušek v jedné písni, myslim že kritéria úspěchu tam stanovil celkem jasně:

        „Kolikrát v životě se ti poštěstí natrefit někoho, aby byl skvělý.
        Nebyl idiot, nežil v neštěstí a chtěl tě – johohohó – a to je celý!“

      2. Ostatne, takhle tomu bylo vzdycky. Komous to sice zkusil pokrivit rovnostarstvim, ale i za sociku se slo po vyssim standardu. Sice tam byly anomalie ze krome penez si potreboval jeste znamy a lukrativni profese byly jiny nez na Západě (nebo dnes), ale princip byl furt stejnej. Idealu se nenazeres a penize sice nejsou vsechno, ale lip se place v limuzine nez v autobuse a lepsi bejt zdravej a bohatej nez chudej a nemocnej.

        1. Samozrejme, je to porad stejny. Snad jen, ze na rozdil od minulosti, kdy nektere veci proste byly dane (kdyz ses narodil do blby kolibky), tak dneska mas moznost hodne veci ovlivnit.

          Znamy dneska sice nepotrebujes tolik, jako za sociku, ale muzou hodne ulehcit zivot, ostatne jako vzdy. Moje zena se stale snazi byt nezavisla na okoli, aby nikomu nemusela byt za neco vdecna, ale pak je nasrana, ze kdejakej lempl v okoli neceho dosahne mnohem snadneji a to treba jen proto, ze na mistnim candrbale da pivo s nekym, kdo mu problem pomuze vyresit ajncvaj. Nehlede na shaneni dobrejch fleku, apod.

          Ale za komara jsi bez znamosti byl fprdeli totalni, samozrejme.

          1. Znamy se hodej vzdycky. Jak v oboru, tak i mimo. S lidma o kterejch neco vis se vzdycky jedna jinak nez s uplnym cizincem. A pak, dneska sice nepotrebujes moc veci vylozene shanet, ale zase potrebujes reference. Ja ti poradim s vyberem bouchacky, ty me s detskou sedackou. A tak podobně.

    2. vzdyt uz to rikam o par postu vyse, ze vyrok „mladez je takova a makova (=spatna) je predevsim kritikou predchozi generace, ze ji neumela vychovat.
      Anebo uplne polopaticky pro ty nejjednodusi jedince.
      USA po WW2 zazily obrovsky ekonomikcy boom ziveny tim, ze americky prumysl mohl dodat sebevetsi zmetek do rozbombardovane Evropy v ramci Marshallova planu, stejne jim i za ten zmetek urvali ruce a jeden americky stredoskolak uzivil bez problemu 16 dalsich lidi v rodine.
      Od te doby se prumysl presunul do Ciny, realna mzda stredoskolaka klesla na desetinu v realnych cenach, ovsem slavne US skolstvi jaksi opomnelo reagovat a statni skoly stale vychovavaji masu nepouzitelnych stredoskolaku, kteri nenachazeji uplatneni, akorat ze to, co tehdy byl stredosklolak, ma dneska pomalu titul z Harvardu v nejakem sociologickem oboru. Ackoliv se na to vynakladaji miliardy dolaru, jsou takovi lidi prakticky k nicemu a povetsinou skonci nekde na part time spatne placenem jobu, prinejlepsim ve statni sprave, zatimco posledni zbytky US prumyslu uz to vzdaly, vcetne high tech oboru, ktere uz se taky vyvijeji a delaji v Cine, protoze v USA proste inteligence vymrela a kde nic neni, tam ani smrt nebere.
      Takze mame v USA generaci debilu, kteri umi leda tak papouskovat vyroky, ktere nekriticky absorbovali pri smrdlani prstem po displeji smartphonu na sorosovych srackometech, kdyz stejne nic jineho nemaji na praci, zatimco v Asii nasi slavne zapadni civilizaci den za dnem ujizdi vlak, coz je mimochodem videt i na vysledcich naseho a jejich skolstvi. Protoze my jsme takove kundy, ze jsme nase skolstvi komplet prekopali po vzoru USA, aniz bychom se trebna zamysleli, ze model USA znamena katastrofalni vysledky za spoustu penez. Coz je opet jen tak mimochodem i vysledek ceskeho skolstvi po roce 89, kdy naklady rostou a vysledky se snizuji.
      Ano, veci se deji ruznymi zpusoby, ale v globale jsme po roce 89 nastartovali proces ekonomickeho zaostavani v montovnach, zatimco nase inteligence tady za statni prachy vystuduje a pak jde vydelavat a odvadet dane do zahranici, protoze ceska ekonomika dava lekarum, technikum, ale i zdravotnim sestram petinove az desetinove platy proti vyspelym ekonomikam, zatimco zivotni naklady tu jsou prinejlepsim polovicni a to kdovi jestli.

      1. Ty se z ty Ameriky jednou zblaznis. Se odstehuj do Ruska, tam maj Putina a ten te pred USA ochrani. Nebo do Ciny. Je vetsi jak USA a petrojuan ovladne svet.

      2. Já si také myslím, že bylo obrovskou chybou doslova zlikvidovat ty kvanta odborných učilišť, co tady byly. Machry z oboru /myslím tím mistry OV/ poslat buď do předčasných důchodů, nebo je nechat rekvalifikovat na něco, aby nějak přežili.
        Opravdu to začalo úplně špatnou koncepcí školství už brzy po 89. I dneska jsou mraky děcek, manuálně zručných, co se nechají prolejzat se čtyřkama nějakým současným maturitním oborem, kterým by dřív neměly šanci projít – ale učňáky s větším podílem OV a praxe pro ně byla výborná volba. Dneska tu šanci ani nemají – a to, co z učňovského školství zbylo, stojí dost zaprd. Je podfinancované a proto v něm dělají mistry OV pitomci, co by se v reálu rukama ani neuživili.
        A naopak – skuteční machři, kteří by svoje zkušenosti a um měli /za slušné platy/ předávat dalším generacím řemeslníků, se raději živí sami, nebo se nechávají zaměstnat ve firmách, blízkých jejich oboru. Proč by opravdu schopný mechanik-elektronik měl živořit jako mistr na učňáku, když si jako mistr ve výrobě vydělá 3x víc?
        Tohle jsem myslel tou debilní koncepcí a podfinancováním. V neprospěch řemeslných a technických oborů se začaly opravdu ve velkém financovat obory, které v dlouhodobém horizontu nebudou pro společnost nijak užitečné a nakonec ani pro jeho absolventy samotné. Takové ty argumenty, že se zrušila jenom učiliště, která by nebyla schopna bez financování státem přežít, to neberu. Nedaleko mého města bylo poměrně velké učiliště se střední školou pro elektrikáře, elektromechaniky a elektroniky, co produkovala opravdu kvalitně připravené lidi.
        V 90.letech, kdy si rodiče teenagerů mysleli, že už bez bolševika jim budou navždy do huby létat pečení holubi, poklesl o tyto odborné obory zájem asi na polovinu. V kombinaci s mizerným financováním jej ještě před přelomem tisíciletí zlikvidovali. Už se tady okolo dávno ví, jaká to byla obrovská chyba – bývalých absolventů toho učňáku je tu kvanta. Ti chtěli některé své potomky směrovat na tutéž školu – a ouha, je zrušená…

        1. Souhlasím s vámi, před pár lety jsem vylezl z elektrotechnické průmyslovky a v učitelské sboru byli buď neschopná individua co by se v praxi neuživili, důchodci co si přividělávali k důchodu nebo podnikatelé kteří neměli moc čas učit a schopnější studenty u nich mohli brigádničit.

        2. A tak já bych se rád nějakému řemeslu i vyučil / vyzkoušel si ho, baví mě třeba elektrikařina nebo servis aut. Jenže není kde. Systém není nastaven na to, že by se někdo rád učil po zaměstnání a řemeslníci zájem o tovaryše nemají, protože si přece nebudou vychovávat konkurenci, že. Tak si holt syslím know-how samostudiem a metodou pokus-omyl, zaměstnavatel mi umožnil udělat si certifikaci z vyhl. 50 na paragraf 6 a o pláči, že nejsou učni, si myslím svoje.

        3. CD, je to opravdu tak, jak jsem napsal. Tady ten region byl na tom bývalém učilišti docela závislý. Dneska malý živnostník – elektrikář, který má kromě syna zaměstnaného ještě i bratrance, potřebuje na větší akce sehnat 1-2 další elektrikáře, schopné plně samostatné práce – a nesežene. Kvůli tomu nemůže jít do větších akcí, třebaže kapitál i zázemí na to má. Prostě nejsou další dva kvalifikovaní lidi, co by tu větší akci pomohli udělat v termínu. Nejde tady o konkurenci – ne všichni, byť manuálně velmi šikovní lidé mají talent na samostatné podnikání a obchodního ducha. Je jim lépe pod třeba i malou střechou malé firmy, udělají svou práci a hotovo. Je to můj dobrý známý, co nedávno konstatoval, že ani učni, kteří dneska vycházejí z příslušných oborů, nejsou k seriózní a zodpovědné práci použitelní. Minimálně větší polovinu z nich to prý totiž vůbec nebaví, nechtějí to v budoucnu dělat, na obor šli jen proto, „aby něčím byli“. Použitelný zbytek je do praxe připravený tak zoufale, že je nutné cokoliv po nich pečlivě kontrolovat – to si sakra pak může radši udělat sám a má jistotu, že nebudou potíže či průšvih. V mé době nás za ručičku nikdo nevodil – tady je porouchanej přístroj, učili Vás to, tak to sprav.
          Jo, když bylo třeba, ochotně poradili i pomohli, ale žádné vodění za ručičku to nebylo. Tehdy neexistovalo, aby mladej přišel za mistrem s tranzistorem v hrsti a řka „asi je špatnej, co mám dát místo něj šéfe?“ – a přitom za zády byl plný sklad materiálu i katalogů..Dneska je to prý úplně běžný, absolventi vůbec nejsou schopni samostatné práce a proto je nikde moc nechtějí. V servisu majitel či provozák potřebuje chlapa, prakticky okamžitě schopnýho se postavit k práci a samostatně dělat. S současnou úrovní výuky a odborné praxe to údajně vůbec není možné. Pokud tedy ten kluk sám to nemá jako koníčka a např. doma na určitý úrovni nebastlí. Všichni, skoro do jednoho jenom čuměj do mastných placek, matlají po nich s obecným povědomím „dyť na netu je úplně všecko“, ale v hlavách mají už ze čtyřleté školy úplný prd.

          1. Castecne si za to muzeme sami, nejsme schopni mladezi ukazat, jak vypada opravdovy den v kancelari a spousta lidi k tomu vzhlizi a rukama nechce makat. A nemuze jim jit o penize, protoze v remeslu jsou prachy slusny. Jasne, programator ma ty penize nekde jinde, jenze at si nekdo z nich zkusi 6 hodin v kuse resit problem… vetsina mladeze absolutne netusi, jak vypada unaveny mozek z prace.

            1. A nepopiram, ze cast populace se v kanclu flaka. Taky nepopiram, ze cast populace se v kanclu bude nudit, ptze jejich prace bude zkurvene nudna. Ale ti vetsinou nemaji luxusni prachy(a ti, jenz maji, maji k tomu flakani treba zodpovednost, coz taky neni neco k zavideni)

          2. Servisdok: Pro mne by to do jisté míry byla rekvalifikace, takže zpočátku bych asi pod dozorem být měl. Ale rychle se učím. Sice už mám nějaké teoretické zkušenosti, doma si rekonstruuju elektrorozvody, takže nějakou praxi už mám taky, ale pořád mi chybí takový ten praktický základ a zkušenosti z reálného řemesla. Teď jsem řešil, zda je přijatelné mít přívod z domovního rozvaděče do rozvodné krabičky pod omítku a z ní dva kabely do podružných rozvaděčů (jeden v hale pro obytnou část domku, druhý dole v suterénu pro dílnu, elektrokotel a garáž) a na co si dát bacha (kromě průřezů kabeláže přívodu a odboček). Pro fachmana by to byla prkotina, já si to musel dohledat. Ale jak říkám, baví mě to a když pak člověk vidí tu hotovou práci, je to i o dobrém pocitu.
            Já jsem stále víc přesvědčen o tom, že je dobré umět řemeslo, které by člověka uživilo v případě, že by z nějakého důvodu vypadla jeho hlavní kvalifikace; jen je škoda, že se mu nedá nikde nějakým rozumným způsobem doučit.

        4. Servisdok: Učiliště nikdo nelikvidoval, jen se tam prostě už nechodí povinně jak za komančů a prázdné škol se nevyplatí udržovat. Copak to byla nějaká výhra, když po milionu urgencí přišel z nějaký instalatér z OPBH, který ten učňák udělal, protože musel, i když ho to vůbec nebavilo? Jak ta práce vypadala?

  3. Uff, tak teď už zbývá snad jen D-Fensův comming out.
    Generalizace a černobílé vidění světa je podstata článku. Autore, podnikal jste vůbec někdy? Z vašeho textu mám dojem, že celý život dělal jen jako „lepší“ zaměstnanec, pochopitelně technického zaměření. Já jsem čistý kapitalista, moje příjmy pramení jen z dřívějších investic, diverzifikovaných do různých portfolií, ale váš omezený pohled na svět je mi k smíchu. Stejně tak jako odsuzování čehokoliv, co nepřináší zisk nebo ho nepřináší okamžitě. Tohle myšlení je zkratkovité a primitivní, na světě jsou i jiné hodnoty než hromadění peněz. Nežijete sám ve vzduchoprázdnu, smiřte se s tím.

  4. neco na zpusob kdo neni komunistou ve 20 nema srdce, kdo je komunistou ve 40 nema rozum … podle mne dialog s milenialy muze byt oboustranne obohacujici pri oboustranne toleranci, oni jsou svym zpusobem tabula rasa, chybi jim zivotni zkusenosti jez prichazeji az s vekem a vycteni z knizky nepomuze tomu kdo neprozil, casto jim chybi i opravdove znalosti historie, alespon te novodobe rekneme od konce 18. stoleti, ale ta nepopsanost muze byt inspirativni i pro starsi generace podivat se na svet jejich ocima .. nicmene i ve starych kmenovych spolecenstvich byl nacelnikem vzdy staresina co uz neco zazil a mel zivotni zkusenosti, byt u nekoho s vekem se treba vic projevuje zkostnanelost a neschopnost flexibilne se nadale rozvijet, a treba i priznat ze se v necem mylil

    jinak podle mne historie se neustale opakuje, je to jako nejake divadlo kde se jen meni kulisy, takova nejaka opakujici se spirala, asi je to tim ze za vsim je proste zivy clovek, coz ostatne plati i o technologiich, jez nas maji zachranit a zbavit udelu (prip. jen tezke) prace

  5. To máme mládež, to máme mládež, doma řezali je málo, jak se zdálo, kam to vede se ptám.
    https://www.youtube.com/watch?v=q-XSY26A8AY

    No ještěže to tu máme klausovsky rozkradené, díky bohu :)

  6. Nechápu, kam se tenhle web dostal. Dřív to byl super web, ktery nabízel rozhled a různé pohledy, nápadité i méně nápadité řešení, člověk se při čtení textu častokrát pobavil.
    Teď už si tu připadám jak má sputniku nebo parl. listech nebo podobných webech, kde za vším stojí USA, Soros, NWO,…
    Nechápu, kde se bere nepřátelství ke studiu, asi komplex méněcennosti, protože ti to dává někdo vyžrat?
    Obory, které jste zmínil, mají řadu uplatnění. To, že je neznáte, je váš problém.

    1. „Obory, které jste zmínil, mají řadu uplatnění“ .. ano, jiste, napriklad specialista na pobirani EU dotaci, nebo koordinator pro imigracni a azylovou politiku. Takove krasne, slunickove a perspektivni obory. Akorat ze tyhle lidi nikdo nema rad, stejne jako za totace nikdo nemel rad pomocnou straz VB a za Protektoratu nikdo nemel rad praskace, kteri udavali Gestapu.

      Kokote, kokote, places na hodne spatnem hrobe s tim Sputnikem.

      1. Ano, tvoje omezená představa vidění světa. Myslím si, že mě platí Soroš. Nemyslíš? To, že je nemáte rád vy a vaše sociální bublina, neznamená, že je nemají rádi všichni. Navíc, tohle jsou věci, o kterých já vůbec neměl ponětí, že se dají dělat, aspoň k něčemu jsi dobrý.
        Nicméně jsi nenapsal nic, co by posouvalo diskusi dál.

        1. ne, myslim si, ze jsi kokot a ze te nikdo neplati, protoze takovy kokot je nerentabilni i pro sorose, ktery bere vsecko, co ma ruce i nohy.

          1. Kokot jsem, tak se jmenuju. Proč se nechceš bavit o tom, že školství a humanitní obory mají svoje místo? Proč myslíš, že humanitní obory svoje místo nemají? V čem je lepší technický obor před humanitním?

  7. amen. jsem ročník 80.maturoval jsem v 17-ti, VUT dodělal ve 22. mám kliku, jsem narozenej na konci července
    takže měsíc po 23nar jsem začal makat a jsem rád.
    myslím že spolužákům mojí dcery všechny ty odklady a devítky a zašívání na Vš, ani na těch humanitních neprospěje

    1. Ehm, poznámka, Vy jste mileniál, takže ten text máte vztáhnout na sebe.
      I když pravděpodobnější je, že autor jen používá špatný termín.

  8. “ … procento lidí studujících vysoké školy silně překračuje procento lidí schopných podle úrovně IQ tuto úroveň vzdělání legálně dokončit. A že je to důsledek lobby vysokých škol, které sají státní prostředky …“

    První polovina vašeho tvrzení je pravda, nicméně v té druhé půlce jste poněkud vedle. Vysoké školy o rozdělovacích pravidlech nerozhodují, takže jejich lobbing se týká maximálně nastavení šolíchacích koeficientů, které jsou již jen koeficienty ve zvráceného modelu financování. Jak mi tvrdil měkdo, kdo byl v 90 letech poblíž, tak stávající model financování vzdělávání na VŠ vychází z Vopěnkova provizoria (1992), které mělo platit nanejvýš dva roky.

    Ctění politici sedící na ministerstvu školství a jejich prodloužené ruce se opakovaně nechávali slyšet, že:
    Politické zadání je, že vysoké školy mají být otevřené pro každého, což bylo upřesněno jako že každý, kdo o to má zájem, má mít možnost to zkusit.
    Správně to dělá taková škola, která absolventa vyrobí co nejlevněji, rozuměj dá VŠ titul s co nejmenšími náklady pro státní kasu.
    Na tom, v jakém oboru je vzdělání poskytnuto, prakticky nezáleží, protože studie ukazují, že absolvent VŠ v libovolném oboru je zaměstnatelnější, než absolvent bez titulu.

    Současně platí, že resort školství fakticky nezajímá vůbec nikoho, což bylo krásně vidět, když ČSSD deklarovala a jaká koryta (ministerstva) ve vládě mají zájem. Už jste snad zažili, že by se nějaká strana rvala o Ministerstvo školství nebo Ministerstvo sociálních prací ? Všichni se vždy perou o vnitro, obranu, dopravu a zemědělství, tedy o resorty, kde se dá dobře tunelovat ve velkém.
    O resorty, keré mají zásadní avšak dlouhodobý dopad na fungování státu zájem jaksi není, respektive zájem je deklarován před volbami, ale po volbách jsou to ministerstva, kde se čeká na koho to zbude. Nakonec resort někdo obsadí a bez znalosti věci začně generovat nápady na reformu, takže reforma stíhá reformu.

    Osoba, která dlouhá léta působila poměrně vysoko na jedné technické VŠ, a která byla nohama velmi dobře na zemi, kdysi k mému zděšení před cca 10 lety pravila: „Asi nejlepší ministr školství, kterého jsem za své působení zažil, byl Martin Bursík.“ Následně upřesnil, že tím hodnotí pouze schopnost něco reálně řídit, což dokládá jaké kádry resort dostávaly na starosti.

    A výše uvedené vymezuje prostor, ve kterém VŠ mohou zkoušet lobbovat, takže ať lobbují jakkoliv, tak bude výsledek v zásadě pořád stejný.

    Co se týče dialogu vás a boyfrienda, tak příčina sporu je v horizontu, kterým na společnost hledíte. Z hlediska krátkodobého (jednotky let) má boyfriend pravdu. Z hlediska globálního to jde do kytek a systém jednou musí zkolabovat, ale to může trvat poměrně dlouho. A pokud si boyfriend našel dobře vymaštěné korýtko, tak ještě hodně dlouho na tom může být s netechnickým vzděláním podastatně lépe, než kdyby si na VŠ zkoušel lámat hlavu s „pružností a pevností“ či jinou obskurností vyžadující pro pochopení být na tom „lepším“ kopci gaussovy křivky.

    1. … konci Gaussovy křivky.

    2. Tak on je ten spor trochu o hovne, nebo spis o strawmanech, protoze jsem nikdy neslysel nikoho tvrdit, ze technicky obory jsou zbytecny a nema cenu je studovat. A to ani toho nejzarytejsiho intose. Takze jestli vono to nebude tak, ze pako zacal do boyfrienda hustit ze humanitni vzdelani je na hovno a zbytecny a kdo nema v kapse logáro a v supleti tabulky, tak je neuzitecnej parazit. No s boyfriend mu zacal logicky oponovat, ze dnes i humanitni obory najdou siroky uplatneni a nejen vazelinou ziv je clovek.
      Ony technicky typy maj dost casto problem dohlednout dal nez jsou vrata tovarni haly. Delnici tomu pak nasazujou korunu, neb podle nich je blbej parazit kdokoliv od mistra vejs.

    3. Dobrá. Proč si tedy všichni ti mladí myslí, že pojebanej splachovač, netěsnící kohoutek, nebo vyhořelou zásuvku jim budou opravovat „ti hloupější“, co nešli studovat nějaký obskurní obor? Obskurním oborem samozřejmě nemyslím nic, co je obecně prospěšné zbytku obyvatelstva.
      Prostě mi nějak přijde, že se absolventi humanitních oborů dívají na technické obory /a zvlášť mimo VŠ/ hodně spatra, jak jsem už naznačil výše. Určitě není dobře považovat lidi, co se živí rukama za hlupáky, co nedosáhli na jakékoli studium.

      1. Oni si to všichni ti mladí opravdu nemyslí. To je zase sbírka dogmat a předsudků tady v diskuzi, omg…

      2. Postoj k vyucencum je jina liga. Za tebe to asi bylo jiny, ale – ja mam ucebni obor s maturitou. Takova prumka light s vetsim mnozstvim odborne praxe. Nastup 1992. Spoluzaci nebyli zadni ajnstajni, ale normalni docela chytry kluci. Ale to co bylo uz tenkrat v nematuritnich oborech byl des bes. Tupouni, ikvaci, ale hlavne straslivi omezenci. Zadnej rozhled, zadny premejsleni, nic. A to bylo v dobe, kdy jeste tolik maturitnich oboru nebylo. Dnes uz to musi bejt fakt maso, kdyz kazdej kdo muze jde studovat.
        Takze je fakt tezky k tomuhle matrosi necejtit despekt po lidsky strance. To je fakt jinej svet.

        1. A to mam dost znamych a kamaradu, co se zivi rukama a ne spatne. Ale to je tak kazdej patej a to jeste zalezi na oboru a veku.

    4. Chodím do malé hospůdky, kam chodí i hodně študáků, převážně ale netechnických maturitních oborů, semotamo o víkendu i vysokoškoláci. Tvoří uzavřené skupinky a prezentuju jenom tak, jak jsem odposlechl. Párkrát mě opravdu svrběly pysky jim říct, že bez těch lopat, solvin, řidičů a spousty dalších se ani oni ve výsledku neobejdou, ale nakonec jsem, jako moudřejší držel zobák. Třeba na to časem přijdou sami.

      1. Na to přijde každej, kdo nebydlí u maminky. Takže bych byl v klidu :)

      2. Mimoto abys to s nima mohl fakt řešit, musel by sis s nima dát pár piv a ne jen slyšet pár útržků. Vono u piva se toho nakecá…

      3. No, neobejdou, ale asi bych rozlisoval profesi od cloveka. Znal jsem chlapika, co jezdil s kafilerkou. Uzitecna prace, bezpochyby. Ten clovek byl ale bezzubej poloviční vagus, spinavej, smradlavej furt nalitej a pomerne dost tupej. A vcil mudruj. Profese potrebna, nositel odpudivej humusak.

  9. Přesně pro jsem zastáncem školného. Ať si studuje co chce – když si to zaplatí (z budoucích příjmů).

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017