L-turn Budweis style - zpět na článek

komentářů 64

 1. Budějovice by měly zažalovat Brno, protože jim brňáci tento způsob ukradli.

 2. Jedu si takhle domů navečer po okresce 120kmh, mezi polama, rozhled na kilometry, opadající vedro, takže takový ten chladnější vánek, všechna okna důle. Prostě italie. Přede mnou se objevila černá jedničková okta v díslu a na hlínách pyčo defensi! Jela tak 80, vezmu ho z leva, v protisměru jelo auto tak jsem se mu trošičku nalepil na prdel, ale rozestup tak 15-20m. Vyhodím blinkr, najedu do protisměru a uvidím, že před ním odbočuje doprava nějaké další auto kvůli kterému tak zpomalil. Přestal jsem předjíždět, bylo mi jasné, že ten s tou oktávkou na to šlápne a já si v klidu dojedu na odbočku která je za chvilku. A tak jsem v protisměru začal brzdit, že se zase zařadím za tu oktávku.
  Najednou čumím s vykulenejma očima, ten v tý oktávce si začal umývat okna a takovej oblak ostřikovací kapaliny za ním. Kdybych se ho nejal předjíždět tak mám celý okno ostříknutý.
  V tu chvíli už odbočovací auto odbočilo a on na to šlápl. Já se v klidu zařadil zpět do pruhu a jedu si pijánko na volnoběh.
  Říkám si no tak pako si potřebovalo asi umýt okno a já měl štěstí že jsem prostě zrovna zajel do protisměru.
  Nasleduje větší křižovatka, nikde nikdo a jedu dál, mírný kopeček.
  Na horizontu vidím onu pomalu jedoucí oktávku a už mi to došlo, neumýval si okno jen tak, bylo to na mě myšleno a čekal na mě. Blížila se moje odbočka doleva a jal jsem si ho vychutnat. Takže jsem přidal, on viděl že se na něj řítím, tak začal taky zrychlovat, opět jsem se dostal tak na 15-20m, ale už z dálky jsem vyhodil blinkr, že že odbočuju doleva. bylo mi jasné že nemocný mozek to pochopí tak že ho chci předjet. Ale šup, do protisměru, brzdím na správnou rychlost k odbočení a vidím jak mohutně ostřikuje prázdný prostor za sebou. Oblak kapaliny opět minul a já vysmátej odbočil. Takhle krásně jsem s kriplem dvakrát vyjebal a dělá mi to větší radost, než kdybych měl super auto, předjel ho, zastavil a rozbil mu držku, protože za takovýhle chování si to zaslouží.

  Jinak proč jsem to semka psal? Třeba kdyby sem to pako chodilo, aby si to přečetl jak jsem ho vyjebal a jakou z toho mám radost.

  A taky chci vyslovit úžas jak se nad „buzerantskou“ otázkou sešlo 365příspěvků, což je za poslední měsíce suveréně nejvíc příspěvků. Jde vidět, že jste z buzen vzrušení, což mě vede k závěru, že si budu dávat větší pozor na to s kým si tady píšu a radši Vás už doprdele posílat nebudu.

  1. A já si myslel, že na frustráty mám „štěstí“ jen já. Jak vidim, tahle agrese, kdy si jakoby meju okno nebo se jakoby najednou rozjedu, je celkem roz šířená.

   Co s tím? Co by to stálo, udělat z mich CHLAPY? (PROTOŽE ŽENSKÝ TOHLE NEDĚLAJ …)

 3. SkReT:
  Tobě to člověče vůbec nemyslí ekonomicky. Místo abys byl rád že ušetříš za kapalinu do ostřikovačů a někdo ti umožnil zadarmo umýt čelní sklo, tak si tu ještě stěžuješ :)

  Co se týče tuzingových potahů na volant tak s tím jsem měl problémy na stk. Vadilo že nebyl homosexuologovaný. Prostě na všechno musíte mít bumážku na papíře. Že pak pustí dvacet vražd, naskrz prohnilých, s tekoucí převodovkou a čoudící jak parní lokomotiva, to na stk nevadí protože to je ze spřáteleného autoservisu od kterého dostanou všimné.
  Co mám dělat když je originální volant v létě rozpálený a v zimě mi na něm přimrzají ruce, to už mi neporadí. Že si na to řízení pak z nouze vezmu třeba zcela nehomologované palčáky od ťamanů za 50,- ve kterých to fest prokluzuje, to už nikoho nezajímá.

  Docela zajímavá by byla anketa kolik dfensáků jezdí na stk s autem osobně a kolik to řeší přes spřátelený autoservis aby tzv. „neměli problémy“.

  1. Covece, tys dodnes nepochopil to, co uz davno vi treba VW, ze stav, ve kterem se jezdi na STK se diametralne lisi od stavu, ve kterem vozidlo jezdi po silnici? Proc nechavas na volantu kondom, ktery zbytecne drazdi aktivni debily? Sundam ho, projdu STK a zase ho vratim na misto.

   Kamarad ma na prives magneticke lampy, protoze ty ma na STK. Sviti, napucovane, neposkrabane, nerozbite, proste super. Vyjede z STK, zase je oddela, aby jejich stav zustal zachovan a zpatky zapoji puvodni osvetleni.

   Ja mam takto na dvou autech dokonce vlastni prepinac „blikam normalne“ a „STK“. Holt, amerika je amerika, co nadelas…

  2. Asi v devatenácti letech jsem koupil za 1 Kč stopětku, která potřebovala na STK. Netušil jsem jak to chodí, trochu jsem ji oprášil hadrem, vyměnil nějaké žárovky a vyrazil na stanici XYZ. Ukázal jsem světla, pobrzdil na válcích, pan technik si založil palce za kšandy montérek a povídá „Hele, já bych tě pustil, ale máš fakt zrezlý paraboly, ruční brzda ti brzdí nesouměrně, já si todle nevemu na svědomí, chápeš jo, zase rozumně nějak se musí, bla bla bla“. Tak jsem rovnou odvezl techničák do spřáteleného servisu a odpoledne si vylepil známky vydané přesně na té zásadové stanici XYZ. Pak jsem v dalších letech úspěšně absolvoval ještě asi tři kontroly s různými auty, až přišla ta poslední. Měl jsem celkem co dělat, nechtěl jsem strávit celý den ve frontě, tak jsem dorazil na stanici půl hodiny před otevřením. Po té půl hodině se mistr měřič emisí nezjevil, po další čtvrt hodině se nezjevil, no, nebudem se rozčilovat kvůli otevření o dvacet minut později. Pán přišel rozesmátý, mě si nevšímal, ovšem člověka za mnou z dálky zdravil „je nazdáár voléé“. Pět minutek si popovídali o životě, až přišel ten vytoužený okamžik, kdy jsme se kolektivně dohodli, že bych si pomalinku nechal změřit ty emise. Ukázalo se, že tisícovka je na měření emisí moc, takže teda ten druhý pán musel jít první, aby technikovi rozměnil. Uf… Hodinu po otevření stanice jsem přišel na řadu. Pán cosi kutil kolem auta a najednou někam do protějšího rohu dílny prohlásil „máte netěsnost“. Vůbec jsem nepochopil že mluví se mnou, takže jsem nereagoval. Pán se otočil téměř mým směrem a říká „povidám, že tam máte netěsnost, ten špinavej motor ani nekomentuju!“ Řekl jsem „aha“. To jsem se asi dotkl nějakého citlivého místa: „No žádný aha, já vám to prostě nedám, vám to nemůžu s netěsností změřit, si to nechte vyměnit a přijeďte znova, naskle!“ A to byla úplně poslední technická kontrola, kterou jsem absolvoval osobně, nejedu k těm sráčům už ani náhodou.
   Od té doby můj dvorní mechanik projel dvakrát technickou a jednou evidenční kontrolu, řekl mi pokaždé co je v jakém stavu a příplatek je tak mírný, že vlastně nechápu, proč jsem to takhle nedělal vždycky.

   1. Přesně tak, za ty dvě stovky navíc to mám bez nervů a bez nákladů na opravy píčovin.
    A vcelku jim ty prachy bokem přeju. Máme politickou reprezentaci, která akorát vymýšlí, jak nás více buzerovat a technici STK nás té buzerace za příslušný poplatek zbaví.

   2. Sice jsem na technické byl před 4mi roky, ale chlapci doporučuji Vám to. Teda pokud to není shnilá popelnice, si to párkrát zkusit na živo. On si pak člověk uvědomí jakej bordel platí ze svých daní.

 4. ešče bych dodal, že v česku se podle všeho jezdí vlevo, a někdy, tedá často, se nedá pozna kudy se jezdí, bo tak nějak vlevovpravo, na což jsou jihočeši kabrňáci,kabrňák, to jest mix karviňoka s brňokem,

  1. Ono správně se (tam, kde je dost daleko vidět, samozřejmě) jezdí uprostřed, protože to minimalisuje risiko srážky se srnou nebo s mizerně viditelným opilcem. Doprava (tady na kontinentu) či doleva (v Británii či několika dalších tradici moudře ctících zemích) se zajíždí pouze při míjení se s jiným vozem, případně tam, kde není vidět dost daleko, takže to míjení může nastat nečekaně.

   1. Uplne staci se v zime podivat na stopy, ktere jsou na zasnezene, neprotazene silnici. Vzdy jsou tri. Nikdy ctyri.

    1. Asi u Vás jezdí moc Velorexů :)

     1. Vzhledem k rozteci bych tipoval spise Piper, nez Velorex :-)

      1. a to mám jako dělat pluh na kraji aby byl nějakej pičus z dfeensu spokojenej? AŽ budu mít Dodge RAM 6,3litru tak si klidně dopředu ten pluh klidně dám, ale s břichoplaza si kurvit nebudu.

   2. ano, jede uprostřed, odbočuje uprostřed, například na tříproudé cestě se jezdí uprostřed,kupodivu při odbočování vlevo ani ne tak uprostřed jako pod střed, tedy do protisměru, v jednosměrkách uprostřed, pochopit , že v česku se jezdí v pravo, je pod intelektualní schopnosti naprosté většiny řidičů, všech polycajtů, i těch, co se nazyvaj učiteli, tedy těch blbů v autoškole co vyrábí neřidiče,……pokud se věnuji řízení a rychlost přizpusobím všemu, tak riziko srážky s čímkoliv je prakticky nulové, tu nenulovou možnost přisoudíme teroristům, MZ, či jiným božským zásahům,idioti jezdíci uprostřed a vlevo znemožnují předjíždění,a táké uhybný manévr do prostřed silnice, typickým představitelem prostředníku je cyp v ochcávce v dechtu 1,9 + parodie na turbo,který jakože chce furt předjíždět s tím tahem vodcpodka proto se cpe vlevo, ale nějaké vnuknutí mimozemské inteligence mu našeptává , že ten tah vocpodu mu na ten traktor nebo favorita nestačí, alternativně cypi v chujdaju í30 nebo chujvijake 1,5dci hdi ddcci nebo co, patří ke stejným cypům, co v obci předjíždějí jedoucího 50 , aby mohli jet 54, bo nizká pokuta ,no prostě já vám ukážu jak jezdí moje služební ochcávka 1,2tsi ha ha ha

    1. Jenže ta piča v 1,9dehtu si neuvědomuje že na silnicích může jezdit ani něco rychlejšího než je on sám.
     A ještě horší je když chceš/potřebuješ jet rychleji a máš 1,4ku a nějaká taková piča tě blokuje rychlostí 45kmh protože nespěchá a když nespěchá tak ani ty nebudeš spěchat.

 5. Přes spřátelený servis. Vědom si faktu, že na cizího psa na stk by se našlo i několik holí na bití.
  A ještě ke všemu – co kdyby ten cizí pes, co osobně na téhle stk nikdy nebyl, byl náhodou nějaký provokatér?
  Nemám úplně nejmladší auto a při trošce snahy ze strany stk bych jako neznámý klidně mohl přijít o techničák, ačkoli ty nejdůležitější části vozu jsou v perfektním pořádku – to už kvůli sobě a hlavně těm, co jezdí se mnou.
  Mohou se jim třeba nelíbit staré modely bezp. pásů, co se už mírně ztuhlé neochotně navíjejí..takových věcí by se našlo.

  1. Přesně tak. Bez spřáteleného servisu kolikrát neprojde ani nový auto, důvody uvedeny v podstatě přesně. Nedávno jsem potřeboval protáhnout technickou jeden dopravní prostředek, co neměl ani v nádrži palivo a neměl ještě několik dalších věcí nutných k tomu, aby vůbec jel. Dopravní prostředek byl na technickou dovezen jiným dopravním prostředkem a zase odvezen. Bez závad. Až potom to jelo do servisu na kompletní zprovoznění a uvedení do stavu „jako nový“ (bez manipulace s tachometrem – doplňuju jen pro sichr).

 6. Jedině spřátelený servis. My, socky, co máme jen starou plečku abychom nakoupili mámě nebo se přiblížili na vlak nemáme za potřebí se nechat školit chytrákem že mám trochu orezlý blatník. Brzdy, světla, geometrie ok, nic neteče. Stejně to, jestli ohrozim soudruhy na silnici, ovlivní nejvíc jestli pojedu jak prase a budu při řízení krájet chleba a smažit vajíčka a nebo normálně řídit.

  1. Ano i ne. Brzdový systém, tlumiče a stav pneu + vůle v řízení bývají vcelku zásadní. Předpokládejme, že jezdíme do zatáček i na mokru. Jestli u toho člověk krájí chleba nebo smaží vejce je celkem jedno. :)

   1. Jo a neorigo volant, sportovní židle, pětibodový pás či polyuretany v podvozku místo zteřelých dvacetiletých silentbloků jsou pro STK problém i v takové přátelské civilizaci jako Zlínský kraj, pokud nejste ten správný známý.

    1. Ono STK je beztak jen čistě buzerační svinstvo, bez jakéhokoli positivního rysu.

     Sám jsem nedávno měl několikaměsíční problém se STK, daný tím, že na voze americký výrobce vyrazil pouze tu podstatnou (individuální druhou) část VINu, zatímco vyražením té (naprosto zbytečné, pouze typ vozu redundantně identifikující) prvou se neobtěžoval. Pro českého úředníka to bylo prakticky neřešitelné :(

     Buzerace kolem folií na sklech, pevnostních nárazníků apod. jsou velmi dobře známé :(

     Ale co se nějaké bezpečnosti provozu týká, zažil jsem prasklý přední čep po cestě domů ze STK.

     1. Viděl jsem auto, které na dvoře STK po vylepení známky nenastartovalo.

      1. Tak že ty známky jsou nebezpečné svinstvo, to vím; ale že až takhle nebezpečné, to jsem netušil!

       1. Hlavne by mne zajimalo, kolik je mozne pozadovat po statu za ten reklamni prostor na mem aute.

        1. ČR STK známka: 0,-Kč
         EU symbol: 14,5Kč

      2. To já zažil auto, které bylo protaženo technickou servisem, předáno jako zcela OK a první cesta vedla na dálnici, kde mu zachrastilo v kole a toto se pak efektně oddělilo, prosvištělo rychlým pruhem a skončilo ve křoví. Nekecám, seděl sem v něm a náležitě si to užil. Jak se později ukázalo, soudruzi nějak zapoměli přidělat součástku, která by tomu zabránila, ale což, nálepku to mělo a vo to tam šlo především:)

       1. No kdyby při STK zkontrolovali za 800Kč celé auto, tak by to bylo docela levné.
        Místo toho je to ale byznys stojící celý na rozhodnutí státu, tam není nabídka ani poptávka, zákazníci jsou jistí a obrat se dá nakrásně předvídat. Zákazníci jsou 2 – stát a majitel. Majitel vozu za těch 800Kč chce zelenou samolepku. Stát zase pár fotek a podpis. Kdo že to má zájem, aby to auto vůbec někdo kontroloval?

 7. Tohle platí i kolem Prahy. Hlavně část o nadjíždění si jak s kamionem.

 8. Blinkr? Was ist das? To jsem už dlouho neviděl. Jste třetihory za mamutama. Neboj, kdo vytáhne v Budějcích hlavu z prdele, rychle se kchúlfrajeřynu ňygdyneblykatpáčjsemmegaultrahustofrajeranaavšechnyokolosebeseru naučý.

  1. Znam jednu krizovatku, kde hlavni odbocuje doleva, pak je vedlejsi rovne a vedlejsi doprava. A nyni quiz: kolik myslite, ze aut, jedoucich po hlavni smerem k teto krizovatce a nasledne odbocujicich doleva da blinkr doleva? Sledoval jsem to, vetsinou kazde pate. Cili kdyz pak chce jet po hlavni rovne do vedlejsi, zrejme blikaji doprava a pokud jedou po hlavni doprava do vedlejsi, tak blikaji dvakrat rychleji.

   Je to fuk? No neni, pokud nestojite v te protejsi vedlejsi a nechcete jet rovne. Protoze pak cumite jak pero z gauce, jestli ten, co jede proti vam po hlavni a neblika, skutecne jede rovne a nebo to sekne pres vasi trajektorii a takhle tam hnijete nekdy i pekne dlouho, protoze do krizovatky prece nesmite vjet, pokud je pochyb…

   1. Stejně řešená křižovatka v německu, řídil kolega. Jeho teorie byla že „po hlavní přece neblikam“ … následovala diskuse se mnou (to nechtěl), od tý doby blinkr hází pokaždý. :)

    1. Tuhle účinnost vám závidím. Kéž by mě někdo v tomhle poslouchal :-D

     Když přijíždím po hlavní, která odbočuje doleva, ale já jedu rovně, a doprava to nejde, tak dávám pravý blinkr. Už jsem za to mnohokrát od spolujezdce dostal vynadáno. Nasrat, většina lidí tam blinkr nedá, byť jede doleva, a přijíždějícím z té vedlejší to dost komplikuje odbočení vpravo. Raději dám blinkr zbytečně. Už mi taky jednou zachránil přinejmenším lak, to když jsem se v tunelu pokusil zařadit do pruhu, kde byl kamion. Prostě jsem ho neviděl, netuším jak je to možné. Ale blinkr jsem dal včas, kamioňák byl duchapřítomnější, a v tomto případě zahřměl klakson výjimečně oprávněně. Fuj, nechci vědět, jak by to dopadlo, zvlášť v tom tunelu.

    2. tak domnívám se je to jasně dáno, pokud opouštíte hlavní štráse doprava tak blikáte doprava i když jedete rovně. Proto vozidlo přijíždějící z první vedlejší by Vám mělo dát přednost a NEpředpokládat že zatočíte.

     To e zablikáte doleva je takový nadstandart, domnívám se že nemusíte blikat.

 9. Tomuhle se říká pull feed, nebo supply feed nebo tak nějak. Je to standardní způsob jak řídit auto a žádná autoškola v Británii vás nepustí ke zkouškám, dokud nepřesvědčíte intruktora, že to ovládáte. U zkoušek potom musíte odpovídat na spoustu řidičských otázek, například kolik smogu vyprodukuje běžné auto, proč je lepší kupovat elektroauta, a podobné nepodložené, sugestivní otázky, na které lze odpovědět jedinou schválenou lživou odpovědí. Po obdržení řidičáku všechny tyhle sračky zahodíte z hlavy a řídíte normálně, ale pokud jste hejl kterýho stát indoktrinoval, tak s tím budete mít problém. Kamarád kdysi udělal autoškolu, pochlubil se a tak jsme jeli na projížďku, bylo to poprvé co jel bez instruktora nebo komisaře a v první zatáčce prorazil pneumatiku o ostrůvek, protože „nedojil“ dostatečně rychle. Když jsem tohle viděl, tak jsem ho vzal na polygon a tam jsem ho naučil zatáčet normálně jako člověk.

  1. No jo, vodicske skusky a kokotiny spojene s nimi. Ja som syna najprv naucil jazdit a ked mal najazdenych nejakych 5k som mu najal instruktora nech ho nauci prejst skuskou…

   1. Podobne to zariadil mne a môjmu bratovi môj foter: za volantom idúceho auta som sedel ako 6 ročný stým, že otec obsluhoval pedály a páky a ja som točil volantom. A na „černocha“ sme jazdili s fotrom až dokiaľ sme si neurobili vodičáky. Keď ma zobral prvýkrát inštruktor na cvičisko a ja som si správne nastavil sedadlo a späťáky a zapol pás tak na mňa kukal, že čo sa deje. Ale po štyroch rozbehoch bez zaváhania zahlásil, že ideme do prevádzky, lebo na cvičisku by sme len strácali čas. Proste prax ničím nenahradíš….

    1. Jojo. Já řídil od dvanácti let (samozřejmě, že pod dozorem táty a na odlehlých okreskách v pohraničním pásmu, kde projel akorát jednou za hodinu gazík s pohraničníky). Pak na střední škole jsem měl řidičský kurs jako jeden ze školních předmětů a tam to dopadlo tak, že jsem si první hodinu na parkovišti navykl na ovládání auta a jeli rovnou do provozu. Učitel to nijak nekomentoval, jen poznamenal: „Koukám, zase jeden, co tajně jezdil s tátovým autem, co?“

  2. to jsem viděl u kamošky, furt nechápala jak má auto řídit, furt jezdila jak začátečník, tak jsem ju vzal na opuštěný parkoviště a učil ji plynule se rozjíždět a přeřazovat. Po půl hodině jsem pochopil kde je chyba. Oni jí v autoškole naučili řídit auto plynovým pedálem. Po vysvětlení a nácviku toho, že celé auto ovládá spojkou a plyn na to vliv nemá, to pochopila/naučila se a dneska jezdí po celým brně jak fitipaldi.

   1. Tak tu sem asi dnes potkal, ještě teď se třesu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017