Kurz negativistického myšlení - zpět na článek

komentářů 27

 1. jj, proste jses takova spravna ovce…
  jeste existuje takove to heslo „nehas, co te nepali“, predpokladam, ze se jim ridis take..
  Tak hlavne, ze si to umis sam pred sebou vysvetlit, to je dulezite…

  1. On to ale není blbý přístup. V principu. Jen mi přijde že skatulka “ neovuje kvalitu mého života“ je nějak moc velká. A skatulka mužu ovlivnit se pro pohodlí zase hodně smrskla…

   1. škatulka „ovlivňuje kvalitu mého života“ se vlivem činnosti osob zločinně spolčených v mafii zvané stát neustále zvětšuje a zcela úměrně tomuto zvětšování se zmenšuje šktatulka „mohu ovlivnit“ – řešení stylem „nic neřešit“ je sice krátkodobě (pár let) dobré pro duševní zdraví, ale pak Vás to stejně dožene (protože „nežijete ve vzduchoprázdnu“). Z mého pohledu (zaměstnance v soukromé firmě) jsme to, kdo to musíme financovat, v demokracii prohráli už v okamžiku, kdy množina voličů (hlasů), jejíž (finanční) kvalita života závisí na příjmu od státu přečíslila množinu, která to musí platit – v té chvíli to navíc nabralo další dinamiku, a řešení (i tohoto socialismu) je opět stejné (jako všech předešlých) – opět to musí skončit krachem.

  2. Do velké míry to ale skutečně dává smysl. Neplač nad rozlitým mlíkem a tak.

   Ale jak píše D, potíž je v poněkud nevhodným rozhazování do těch škatulek. Už jen to, že se problém zveřejní a diskutuje o něm je první krok k jeho vyřešení. Takže třeba ohledně té politiky je možný dělat mnohem víc, než někam jednou za 4 roky hodit lístek (ale na druhé straně to chce rozumnou míru snažení, investovanýho času apod., aby to pak nebyla obsese jako u popisovanejch sluníčkářů vohledně SPOZa/Bureše).

  3. Představa, že pořvávání na ulici donutí Babiše opustit flek, je dost naivní. Představy, že „teď to konečně kolem sebe uděláme pěkný“, byly pro mnoho nadšenců devadesátých let smeteny z mysli hromadou zlodějů, prodejných politiků, a mnozí spadli do opačné apatie a někteří i k názoru, že za komunistů bylo líp. Každé volby v sobě držím plamínek naděje, že snad něčemu pomohu. Marně. Jestli si myslíte, že mě ti dva neserou, tak taky. Ale zrovna Babiš už má takovou moc, že ho prohra ve volbách trápit fakt nemusí. Dál nám bude vládnout prostřednictvím nakoupených politiků. Ovce jsou ti, kdo křičí Hanba, nebo Sláva a rozbíjejí si huby po hospodách. Taky jsme si v 89 mysleli, že můžeme něco ovlivnit. Svatá prostoto.

   1. The only thing necessary for the triumph of evil is that good men should do nothing.

 2. Ano. Je možné nabírat vodu řešetem nebo jít proti zdi. Nebudu sice ovce – ale zato blbec.
  Arabové nají přísloví: Psi štěkají ale karavana jde dál.

 3. Mě to trochu připomíná filozofii fekalismu: primo: Všechno stojí za hovno, secundo: Na všechno se můžu vysrat, ergo tertio: Všichni mi můžou vylízat prdel.

  A ty věci neovliňují mne/nemohu ovlivnit přeci jen malinko pošťouchnout lze- třeba poslat hlas do Slavíka Ortelovi, nebo ve volbách Kanimůrovi.

  1. A podepsal ho Zeman, kterej za povolení přeletu amerických bombardérů přes ČR dost zuřivě loboval ve Sněmovně.
   Jinak samozřejmě na samotný fakt bombardování Bělehradu neměl žádný český politik sebemenší vliv.

   1. V jaké Sněmovně? Povolení přeletu schválila vláda a podepsal premiér. Průběh podrobně popsal tehdejší ministr zdravotnictví. Nechat vojenskou akci NATO projít Sněmovnou ČR by bylo hodně odvážným počinem a vyžadovalo by plánování přeletu na léta dopředu.
    „Český politik jako zástupce úplně čerstvého člena NATO odmítl přelet letadel Aliance…“, o tom by se to psalo.

  2. Přesně! „Neřekl jsem, že to je humanitární bombardování, to bych nikdy nemohl a pan Falbr je lhář. Ty bomby nemají zištný, ale humanitární účel.“ Havel byl občas prostě dokonalý.

 4. Perfektní článek, skoro se to na tohle hnojiště nehodí :-D
  Jenom několik poznámek.
  Forma bažení je jenom jedna, objektů bažení je nepočítaně mnoho. Prostě každý slintá nad něčím jiným, zdejší vývojově nedospělá tlupa třeba po autíčku
  a pistolce (sen každého dítěte tak do cca osmi až deseti let, pak to už zůstane jen těm jednodušším a ti co za něco stojí se začnou zabývat věcmi adekvátně jejich mentálnímu věku).
  „Pro každého nositele bažení je jeho nerovnováha obrovský problém“, přesně, třeba někdo se pro samé bažení po autíčku a pistolce nenaučil v dětství jezdit na kole a tak mu kdesi v zakoutí toho prejtu co má v lebce zůstal hejt s názvem „nemám rád cyklisty.
  „Mnohým lidem bažení po odchodu Zemana či Babiše z jejich funkcí přerostlo v obsedantní psychózu“ … Tebe tady fakt nebudou mít rádi :-D
  A tu knihu jsem si asi před měsícem koupil na Ulož.to (audioknihu) a je poměrně k ničemu, nic co by normální člověk už dávno nevěděl v ní není. Je to přesně ten typ motivačních blábolů, jaké elegantně prodávají za těžké peníze pitomců třeba pan Gruber nebo pan Toman. Vypustí prd, naleští ho a prodají troubovi s dvěma vejškama :-D A já jim to přeju, na lidské blbosti se dalo vždycky vydělat nejlépe :-D
  Ko-Za můžeš! :-D

  1. Tento článek je opsaný Toman, někde doslova.

  2. Tvoje máma je tak tlustá, že když se z ní po šuku dvakrát odvalíš, pořád jsi na ní.

  3. Tvoje máti má tak dlouhý chlupy na zadku, že se vždycky při splachování musí snažit, aby jí to nevtáhlo dovnitř.

   1. :-DDD

  4. Primitivové. Jdu si přečíst Urzu vejš!

 5. Ano – Buran neovlivňuje – mohu ovlivnit velice omezeně
  Ne – Bureš ovlivňuje zásadně – mohu ovlivnit (když jeho „bobánci“ například zakleknou na firmu, která sponzorovala náš RC, když dá „nabídku“ která nelze odmítnout poslednímu slušnému uzenáři v JČ, když mi za barákem smrdí řepka, když vykrádá rozpočet a tím víc pak musíme všichni solit…)
  Stačí nebýt ovčan, vysoká politika není minutová záležitost jednou za čtyři roky a právě čuráci, kteří to tak pojali jsou kořenem toho, že nám vládne nejhorší zločinecký odpad.
  Ostatně už Platón řekl: „Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás.
  To je trestem za neochotu podílet se na politice.“

 6. Řekl bych, že tu vnitřní pohodu spíš dělá nalhávání si sám sobě, že něco NEmůžu ovlivnit, i když způsoby existují, stačí si vybrat. Sere mě Bureš natolik, že mám potřebu to řešit? Řešení je velmi jednoduché. Mně osobně je Bureš volnej, protože z principu řízení moci v současném zřízení bude Bureš nahrazen jinou sviní podobného střihu. Nemá prostě přijatelnou alternativu, tou je jen změna způsobu řízení, u čehož jsem ale zatím způsob přímého řešení nevymyslel…

 7. ředitel – nemako,
  sekretářka – omako,
  mistr – mako jako,
  dělník – mako jako pako

 8. Takový praktický nihilismus.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!