Krnda jezdila autem a to se řekne

Featured Image

Pražský magistrát se za vaše prachy rozhodl rozšířit obzory majitelům, manažerům a zaměstnancům firem sídlících v byznys centrech a inspirovat je k tomu, aby pro denní dopravu po Praze, zejména na obchodní schůzky v centru města, využívali jiný způsob dopravy než služební vůz.

Majitelům a manažerům firem chce Praha ukázat, že podporou projektu získají spokojenější a výkonnější zaměstnance a ještě uspoří firemní provozní náklady na pohonné hmoty a parkování. A také sníží riziko havárie služebních vozů.

Těžko si lze představit spokojenějšího a výkonnějšího zaměstnance, který stráví dopoledne zavěšený jako netopýr na mastné tyči, aby dorazil na druhý konec Prahy pozdě a jako bonus ještě během cesty chytne rýmu, chřipku a žloutenku. Organizátoři kampaně zřejmě vycházejí z toho, že majitel firmy, manažer nebo zaměstnanec z byznys centra je nesvéprávný a autem jezdí proto, že si existence metra nebo tramvaje si dosud nepovšiml nebo že je neumí používat.

Primátorka Krnda (ANO) asi věděla svoje a pro svoji dopravu použila Škodu Superb v plný náloži. Asi nechtěla být výkonnější ani spokojenější, chtěla zůstat ta Krnda ze Slovenska pracující v Burešově firmě spolu rozvědčicí Kleslovou, fízlama a deep state estebákáma. Novinky Krndu z ANOFertu nachytaly stejným stylem, jako jsme kdysi nachytali zmr. Hudečka (TOP09).

Krnda nejen že nepřijela do práce na kole, neodjela z práce na kole, nejezdila na schůzky mastnou tyčí, ale navíc to dokonale zazdila, když novinářům sdělila, že měla už ráno o půl osmé jednání s premiérem a krátce po osmé už musela být na Žofíně a následně její program pokračoval na magistrátu, proto samozřejmě ráno musela použít automobil.

Tiskový mluvčí magistrátu poněkud rozpačitě dodal, že je na jednotlivých představitelích magistrátu, jak se budou dopravovat, a zmínil, že zmr. Dolínek snad již několikrát MHD použil.

Ano, Krnda to popsala dobře a zcela věrohodně. Musela jet autem, protože ta aktivisty celebrovaná alternativní doprava stojí za vyližprdel. Ty dopravní alternativy, co ta obskurní kampaň předkladá, totiž nemají s dopravou nic společného, to je pseudodoprava. Je nekvalitní, místy nebezpečná a navíc nepředvídatelná. Nikdy nevíte, zda někam pojedete sedm minut nebo hodinu, a když se zastaví, nikde se nedozvíte, proč se zastavila a kdy pojede dál. K tomu se její kvallita průběžně zhoršuje v důsledku diletantských zásahů imbecilů z IPRu a ROPIDu. Pizda ze Slovenska tím pádem stejně jako já už asi neví, že z Klárova k Národnímu divadlu jede tramvaj. Ale která to je po všech těch změnách? Dvacet dvojka? A která to bude zítra, až se nějaký hipster z IPRu špatně vyspí a napadne ho někde posunout zastávku někam do pekla, protože mu to ta vyšlo z internetového dotazníku?

Samozřejmě že je to celé fake projekt, jehož cílem je naplnit penězovod k aktivistickým neziskovkám a jeho propagátorům včetně vedení magistrátu je ale naprosto u prdele, čím budou lidé jezdit a kam. Hlavní je, aby prachy přešly z veřejných do těch správných neveřejných rukou.

A hlavně: Ano, bude líp. Jen jsme neřekli komu a kdy.

Bonus: Piráti. Kdyby vás náhodou omylem napadlo volit Pirátskou stranu, tak byste si asi měli poslechnout pirátního potentáta a z boží zvůle zastupitele Ferenčíka v rádiu (Čro Plus 6.9.2017 zhruba v 16:15). To je Auto*Mat reloaded. Je tam všechno, cykloobousměrky, “vytvořit pro cyklistiku podmínky”, bikesharing, Rekola, že není dost úředníků pro bezmotorovou dopravu (zde se hodí připomenout, že Piráti staví svoji kampaň na snižování byrokracie), preference cyklistiky, otevřené město, zase bikesharing, kampaně za naše prachy a tak dál. K zblití.

 


10. 9. 2017 D-FENS


Související články:


12345 (230x hodnoceno, průměr: 1,24 z 5)
16 747x přečteno
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!