Křížkovat. - zpět na článek

komentářů 59

 1. Tak jsem si prolistoval volební lístky a nevím jestli mám brečet nebo se smát.
  Zajímavé je věkové rozvrstvení. Že má KSČM věkový průměr snad 75 let, to se dalo čekat. Ale dost zajímavé je, že na čelných, volitelných místech převažují „husákovy děti“ s komunizmem vypěstovanou morálkou doplněnou ideologií „zákona džungle“ 90. let.
  Řada příbuzných a známých co nedávno odešli do důchodu, popisuje velmi podobný scénář:
  „chtěl jsem tam vydržet ještě pár let, ty zkušenosti a schopnosti co mám, jsou pro firmu/úřad těžko nahraditelné, místo mě budou muset vzít aspoň 2-3 lidi“ (což se po jejich odchodu potvrdilo)
  „Jenže tam nastoupili mladí (35-45) všeho schopní blbečci, kteří nerozumí ničemu, ale sebevědomě kecají do všeho. A když se takový hňup stal mým šéfem, protože má papírově stejný titul jako já, ale znalosti a zkušenosti na úrovni středoškoláka, tak to opravdu nešlo. Jen jsem dokola žehlil průsery které vznikaly jeho diletantstvím a přehnanými ambicemi. Byl jsem z toho tak utahaný a zdeptaný, že jsem raději šel do důchodu.“

  To mě docela děsí, co se stane, až tito lidi budou mít v politice většinu. To budeme teprve zírat, co je to úřední buzerace a failed state na vlastní kůži.
  Kam se poděla zkušená generace mezi 45-60 ?
  A aby toho nebylo dost, tak husákovým dětem šlape na paty šmatlafounová generace, a to zdaleka nejen u Pirátů. Jak může někdo dát na kandidátku frikulína kterému je 27 nebo dokonce 23, to mi není jasné.

  1. Ono se těžko rozlišuje, jestli tam víc škody napáchá frikulín, nebo zasloužilý člen LM, který se z nudy rozhodl položit prst na tep doby.

   1. Zkušený geront se znalostmi a dlouholetou praxí, versus mladá euro-svazačka tupá jak necky se sebevědomím až na půdu? Pokud mám jen tyto dvě možnosti (jakože bohužel mám) tak volím první variantu.
    Geront možná trochu zbrzdí vývoj svou konzervativností, ale zase nás nedostane do naprostých sraček svojí nekompetentností, nezkušeností a neadekvátním sebevědomím.

    Viděl jsem několik podniků a institucí jak dopadly, když jim odešli zkušení geronti do důchodu a nahradili je otitulovaní frikulíni a uhrovití MBA experti. Proto s hrůzou zírám na věk na kandidátce a mám nutkání volit ty osmdesátníky z KSČM. Raději nějakého Tekela, než „konopou doktorku“ Budařovou a nebo čerstvý brněnský přírůstek: 2. místo na kandidátce Zelených, Bc. 31 let, „marketingový manažer a organizátor slam poetry“.
    Kurva co to je, kandidátka lidí co mají pečovat o naše město aby vzkvétalo, nebo cirkus (freak show)?

    1. Jasně, uhrovitej čtyřicátník. Koukni se, čemu se říká Husákovy děti a nauč se počítat, blbe.

    2. A bude hůř, mám dost z toho když příjde jen na brigádu patlafounový absolvent, si myslel že dostane ferrari, notebook, patlafon, vlastní kancelář, sexsekrátářku a 47.000,-Měsíčně čistého… když mu pak vysvětlíme co po něm chceme tak se brekem rozutíká za maminkou. Řítíme se do velke prdele a všechny maminky vychovávajíc své dětičky tolerantní a volnou výchovou, by se měli zbičovat na jednu hromadu.

     A ještě z jiného soudku, strašně moc lidí v mém okolí 30-40let je na tom zdravotně špatně, rakoviny, vysoké tlaky, bolesti hlavy, doktoři prakticky neví co jim je a na co je mají léčit. Já to tipuju na černobyl, takže ty bolesti v podbřišku co mám tuším, že je nejspíš taky rakovina… Nenaděláš nic, ozáření se nezbavíš i kdyby jsi jedl ultrabiopotraviny… nic nepomůže. Už teď jsme všichni mrtví. Kdo se dožije 60sáti je borec.

     1. Není problém si ve věku mezi 30 a 40 lety uhnat „vyhoření“ a z neustálého stresu všemožné zdravotní potíže včetně rakoviny. Ostatně celá tahle společnost je prolezlá kultem výkonu, aktivním odpočinkem (který žádným odpočinkem není) a podobnými věcmi. A k tomu konzervanty ve všem na co se v hyper-super marketu podíváš. Nehledal bych v tom Černobyl.

   2. Jako sorry, ale někdo komu je kolem 40 rozhodně neni frikulín. Husákovy děti jsou děti narozený v letech 1975-1982, takže 36-43 let.
    Ale samozřejmě chápu, že pro důchodce je i čtyřicátník mlaďas co nic nezažil a ničemu nerozumí.

    1. Tento web je podle mě typický web „husákových dětí“ co se věkového průměru týče. A ty názory na to jak by měla fungovat naše společnost jsou tu občas dost děsivé. Většinou je to nějaká ideologická zpitvořenina morálky rozkládajícího se komunizmu 80. let kdy už nevěřil nikdo ničemu a klausových floskulí z 90. let, které do sebe tehdy mladý člověk nasával jak houba. A dodnes je nebyl schopný podrobit nějaké kritické analýze.
     Takže navzdory tomu, že třeba úmysl je dobrý, důsledky jsou pak tragické. Pozoruju to i v generaci husákových dětí tady v Brně. Nejhůř jsou na tom ti co utrpěli nějaký výrazný úspěch daný tím že měli kliku ve volbě oboru, který nebyl v devadesátkách rozkraden a vytunelován.
     Ti co si prošli kolečkem: mizerně placená práce – pracák – podpora – ještě hůř placená práce, ti mají aspoň střízlivý a kritický pohled na svět a na život, na rozdíl od těch, kteří hned ze školy šli do nadnárodní korpárny kde jim nabídli hromadu peněz a ještě zdědili byt po babičce, nebo zavedenou firmu po tatíkovi.

     1. tak jdi na novinky, tam se budeš cejtit jako doma.
      To, že má někdo jinej názor než ty nutně neznamená že je blbej, bez zkušeností,že o věcech nepřemýšlí nebo že ten názor nemá podložený a má vymytý mozek.
      Ti, co si prošli kolečkem mizerně placená práce-pracák-podpora-ještě mizernější práce budou mit zcela jistě jiný náhled na život než lidé co si prošli kolečkem SŠ-VŠ-slušně placená práce-dobře placená práce-skvěle placená práce-bohatý rentiér, nicméně příklad bych si radši bral z těch druhých. bejt lúzr není žádná zásluha.

      1. cože? bavím se s dost lidmy na Moravě, Vyočině, Znojemsku a Hodonínsku, majitelé nemovitostí, baráků i nezpevněných ploch. Lidi co si koupili barák a budují a oddřou to, s nimi se dá relativně bavit a mají jakž takž ještě rozumné názory, na věku nezáležíjc. Ale takový ti vychcánci co něco zdědili, ty píčo to bych majzl tyčkou po palici místo pozdravení rukou. To jsou zkurvené svině až na půdu, z nich nikdy nevypadne nich chytrého, to jsou ovce na porážku, zdegenoravý myšlení. Vygumovaný mozky…

     2. krom tohom, kanrňáku, ty jseš fakt slabej v matice, žejo?
      Husákovejch dětí jsou statisíce. Ve všech sociálních vrstvách. Bezdomovci, socky, chudina, dělňasové, střední vrstvy, boháči, vzdělanci i pologramoti. Fetky a flákači i pracanti. a všechno mezi. A každá ta skupiná má různý názory a pohledy na svět.

  2. Ve 40+ už maj lidi životních zkušeností dost a dost.
   Ale koukám, že matika neni zrovna tvoje silná stránka. Tu tvoji éru zákona džungle 90. let má na svědomí právě ta tvoje zkušená generace dnešních 50-60, která v tý době měla dost sil a prostředků aby urvala co mohla. Husákovy děti byly totiž v roce 1989 ještě na základce a do pracovního procesu se začaly zapojovat až v druhý půlce kdevadesátek, kdy ty divočárny už většinou skončily. Vysokoškoláci dokonce až kolem roku 2000.

 2. Všude na plakátech nějací vytlemení týpci (a týpkyně), se kterými jsem neměl nikdy pražádnou potřebu se vidět (a nechápu, proč se na mne odefšad tlemí). Vidím kolem jen tristní výsledky jejich „práce“. Nejde mi to dohromady. Doma jsem řekl, že obec k ničemu nepotřebuju (fakt jsem nenašel jediný případ, kdy by mi k čemukoliv v naší části o 5 domech za vesnicí byli). Dostalo se mi poučení, že za prvé to jsem celý já, a za druhé nebýt obce nebylo by A, B, C… – nic co by si lidi nedokázali zařídit bez obce sami). Tož, to je ta „demokracie“. Přitom chci tak málo – aby mi všichni dali pokoj, když já od nich fakt nic nežádám.

  1. jj ten chodník se tam postavil sám, ten vodovod a plynovod se tam natáhl sám… bože ty seš fakt kokot. Kdybys alespoň věděl kolik vesnice za to že tam máš trvalé bydliště dostává prachů… to by ses možná potom zajímal o to na co jsou vynaloženy… Když čtu co tady žgrgleš za hovna, tak se nedivím měšťákům, že nám nadávají do lonťáckých nýmandů… ty seš hvězda

   1. tak sis ulevil skřítku? Ano, vím o kolik prachů mne ta státní mafie stáhne, a kolik z toho dostávají kluci od nás ze zastupitelstva k rozfofrování – ale stejně jako u té opravdové mafie mi to je tak na dvě věci. Vodovod ani plynovod není věc obce. Na chodníky ti dlabu. Stačí?

    1. Vodovod (a kanalizace ještě víc!) není věc obce? Pán spadl z moruše a myslí si, že si výstavba infrastruktury na sebe vydělá z poplatků?

     1. A nebo taky má svoji vodu, septik se zemním filtrem a elektrika fakt není věcí obce a cestu od okresky má svoji prašnou. je to tak těžké,si to představit?

 3. Viděl bych prostor i pro podvod. Máte např 15 zastupitelů a tedy i možných hlasů. Zaškrtnete 5 vašich sympaťáků. Teoreticky může vaše nevyužité hlasy použít někdo z komise podle svého. Ano, je jich tam více a hlídají se. Ovšem příležitost tady je.

  1. Podvádí se následovně:
   – odvolí se i za lidi, co k volbám nepřišli
   – využije se mobilní urna, se kterou se chodí za nemohoucími občany (a něco se tam přidá)
   – vhodným dokřížkováním se zneplatní nepohodlné lístky
   – nahlásí se menší počet hlasů – třeba když volič zakřížkuje napříč kandidátkami, pak se na některé hlasy „zapomene“

   Příklad ze života. Pokud jsou ve vesnici dvě strany, pak každá může jmenovat jednoho zmocněnce. Starosta nanominuje do volební komise všechny svoje a musí tam strpět jednoho z opozice. Na něj se pak ušije nějaká bouda, přitlačí na něj a vystresují ho. Sám všechno neuhlídá, využije se okamžiku, kdy je v místnosti frmol nebo když musí jít čůrat, hlasy se tam nahází přes noc a tak.

   Něco se pohlídat dá. To se třeba musí kandidáti opozice domluvit a chodit volit v dostatečných rozestupech, aby si jejich zmocněnec mohl odskočit a hlídat ve volební místnosti místo něj, v noci dávat pozor, zda se na úřadě nesvítí apod.

   Při sčítání je tam ale zmocněnec opozice stejně úplně sám …

  2. Dopsáním textu „zaškrtl jsem pouze jeden hlas“ a vedením šipky k němu se volební lístek nezneplatňuje, ne?

 4. Tak jsem se podíval na volební lístek naší obce, a D-FENSovo rady jsou mi k ničemu – sestává se totiž z jediného sloupce 15 lidí (pro 15-členné zastupitelstvo – prakticky u toho jen chybí nápis „Podporujeme kandidáty jednotné Národní fronty“). To může jít jen starosta hodit jediný lístek a všichni jsou zvoleni. Křížkovat nemá smysl, jít k takovým „volbám“ nemá smysl (jde vůbec o volby, když složení zastupitelstva i starosta jsou dopředu známi?). Ale jak jsem psal – nepřišel jsem na jedinou věc, k čemu bych obec potřeboval, co bych si nedokázal zařídit sám a líp.

  1. No já na ni přišel. Sám si nevysmahnete pokutičku za cokoliv :-)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017