Křesťansko-židovské hodnoty v současné Evropě - zpět na článek

komentářů 126

 1. Nemůžu mluvit za ty kterých se ptáte, protože se na křesťanské hodnoty neodvolávám, ale domnívám se, že ono odvolávání se na evropské/křesťanské/podobné hodnoty v diskuzích týkajících se imigrace z islámských zemí vnímám jako snahu poukázat na to, že u nás například nekamenujeme (to myslím doslovně) nevěřící, nevěrné, nebo homosexuály (protože co je komu do toho kdo kam co strká, když s tím obě strany souhlasí, že), nebičujeme nevhodně oblečené, uznáváme osobní svobody ostatních nezávisle na tom co mají mezi nohama nebo v co věří, nevraždíme své dcery když se nám zdá že pošpinily něčí čest, hospodářská zvířata obvykle vraždíme efektivně bez zbytečných tyjátrů, tak nějak obecně v průměru ještě stále chápeme, že bez práce nejsou koláče (ano, tento bod je sporný a obhajovat ho nijak urputně nebudu), pokud jde přímo o ČR tak nejsme prudérní a tak dále a tak dále. Jsou lidé, kteří to považují za křesťanské hodnoty, protože v Evropě převládá křesťanství a tyto hodnoty se zde víceméně ctí. Tolik vysvětlení – neříkám, že je to z pohledu historie a faktů správné slovní spojení.

  1. Tak se nám konečně chlapci odkopali. Podle mě, je tam jasně mezi řádky napsané, že máme příjmat migranty, že nemáme trvat na svých zájemch. Takže jen další pomatení Vítači, kteří nechcou makat a navíc nám sem budou tahat špínu.
   Volím okamuru a nevěřím volebním průzkumům, protože jsem sám členem TNS AISA panelu a vím, že že to je zmanipulované tak, že Vám nejprve všem pošlou dotazníky jak by volili a podle zadaní vyberou ty uchazeče jak by se jim to hodilo a ty pak osloví podruhé. Však si všimněte, v jednom průzkumu se SPD nedostane nikam s 3,5% a v jiném průzkumu najedou mají 7,5%. Jde vidět, že vůbec neví, jak na tom ve skutečnosti Okamura bude a spousta lidí jej budou volit a domnívám se že to bude totální převrat!

   1. Konečně? Ale no tak. Vždyť LI je úplně jasnej od začátku. Jinak by se kolem nemotali lidi jako Pánek.

 2. Posledný krát som si čítal článok od tohto virtuálneho autora. Buď to píše celý kolektív toho ich inštitútu a bolo by dobré to tam uviesť, alebo to píše jeden konkrétny človek, ale potom by som uvítal, nech viem, s ktorým velikánom ducha máme do činenia.

  Pre ten ich inštitút len taká malá poznámočka: pokiaľ naozaj nevidíte žiadny rozdiel, medzi hodnotami, ktoré vyznávajú židia/kresťania a mohamedáni, tak porozmýšľajte prečo sa tí migranti tak silno tlačia ku nám a nie my ku nim.

  1. Zřejmě máte problém s chápáním čteného textu. Přečtěte si, prosím, článek ještě jednou.

   Autor vidí diametrální rozdíl nejen mezi křesťanstvím a islámem, ale i mezi křesťanstvím a judaismem/židovskou vírou.

   Pokračovatelů starozákonní židovské víry je na celém světě jen hrstka a není se co divit. Ono totiž vyznávat náboženství, jehož ústředním motivem je přinášet Hospodinu v jeruzalémském chrámě oběť a tuto oběť již téměř dva tisíce let nepřinášet, tak nějak sux (psal jsem to nedávno v jiné diskuzi, Židé o chrám přišli v roce 70 po vyplenění Jeruzalema pohanskými Římany a od té doby se jej nepodařilo obnovit). Stejně demotivující je i požadavek trpělivě čekat na Mesiáše, který byl Starým Zákonem předpovězen na dobu přibližně před dvěma tisíci lety.

   Judaismus (ať už talmudický či kabalistický) vzniknul až v reakci na Ježíše Krista a jeho ústřední knihou není Starý Zákon, nýbrž Talmud, popřípadě Kabala, čili knihy v zásadě pomlouvající Krista a Pannu Marii. V jejich nauce akt (dokonalé) oběti Hospodinu pro jistotu nefiguruje vůbec.

   1. Aha, tak to som sa asi zbytočne snažil čítať medzi riadkami. O týchto hodnotách sa dnes výlučne hovorí v súvislosti s vojnou, ktorá je vedená medzi „západným“/“židovsko-kresťanským“ svetom a „svetom islamu“. Pokiaľ to celé malo byť len o tom, že židia majú iné hodnoty, ako kresťania (myslím, že ich majú veľmi podobné, s ohľadom, aké hodnoty uznávajú ľudia iných náboženstiev), potom musím konštatovať, že ten článok je úplne o ničom. Predsa nikto netvrdí, že judaizmus je to isté, čo kresťanstvo (aspoň o tom neviem).

   2. S tim chapanim textu to bude asi pekne zapeklite.
    Ja to tedy pro sichr podruhe uz precetl a (snad krom jedineho zastrceneho a evidentne ironickeho vykriku) tam tu Vami avisovanou autorovu visi diametralnich rosdilu od bembloudaru furt nejak nenalesam.

   3. Pane Eibl, zajímavý a podnětný příspěvek (bez jakékoli ironie)! Nicméně, židé k tomu „čekání“ obratně namítají, že i křesťanství má jednu obrovskou díru – už od života Krista čeká na konec světa. A to tak, že už v éře Krista rozdávali majetky atd. Tohle chodí ve vlnách pak celý starověk, středověk a vlastni i novověk. A nic…
    Druhým jejich argumentem je, že předpověděn byl spasitel a král, což je v jejich pojetí a kontextu Starého Zákona nutně i panovník.

 3. Na zacatku roku jsem tu citoval ucebnici krestanskych hodnot (oficialni ucebnice pro statni skoly z doby parnich vlaku a fotografie, ne ze stredoveku), ktera prakticky mluvi o tom, ze obcan ma byt poslusny statu, nema reptat a i kdyby autorita byla sebehorsi, nema se ptat a proste drzet hubu a krok.

  Rozdil proti modernimu machometanstvi tam je, ale z pohledu obcanskych svobod relativne maly.

  1. Na začátku roku jsem na vaše chápání citovaného textu reagoval takto:

   Tomas Eybl
   2.1.2017 v 17:09

   …je samozřejmě smutné, že Církev je v krizi a má v současnosti takovéto biskupy. Nicméně s článkem nesouhlasím a dal jsem mu za pět.

   Ono čtvrté přikázání má jeden podtext, který se před stopadesáti lety nemusel zdůrazňovat, dnes však, Bohu žel, ano: Ano, poslouchat rodiče, Církevní představitele a vrchnost, ale jen do té míry, pokud je jejich požadavek KATOLICKÝ.
   Takže pokud současný papež po nás žádá, abychom nejen akceptovali, ale jestě navíc urychlili muslimskou invazi, tak jej samozřejmě poslouchat nemusíme. Dtto politiky. Učitel náboženské výchovy z 19. století by vám váš výklad 4. přikázání omlátil o hlavu.

   Správný papež by v současné situaci udělal to, co svatý papež Pius V. v době bitvy u Lepanta. Modlil by se za porážku invazivních vojsk (ono toho bylo víc – mimo jiné vyhlásil růžencové křížové tažení, v této souvislosti je zajímavé, že v průběhu bitvy došlo k zázračnému obratu větru proti osmanskému loďstvu). Co můžeme dnes dělat my? Modlit se za biskupy věrné katolické víře… a za obrácení papeže :-(.

   1. – Ciste legalne je to skutecne tak. Nezalezi na tom, jestli je vrcnhost dobra, nebo spatna (to je tam vyslovne receno), zalezi na tom, aby pozadavek byl „spravne“ krestansky (nektere krestanske odnoze jsou spravne, nektere spatne, i katoliku je vic druhu, ale dobre, pouzijme pojem „katolicky“ rozumime tim rimskokatolicky“).

    – Tim se dostavame k tomu hlavnimu problemu: Papez skutecne jedna katolicky. Katolik ma skoro ve vsem bliz k muslimovi, nez k takovemu bezverci, jak jsem treba ja, nebo 40% – 95% CR (zalezi na tom, jak to bereme). Akorat kvuli tomu, ze mnoho katoliku polevilo za posledni stoleti ve sve vire natolik, ze do kostela zavitaji jen obcas a narizenimi se neridi, to vypada jako velmi odlisna vora od Islamu, ktery zrovna zaziva protireformaci.

    – Kdo by si myslel, ze krestane a muslimove jsou nepratele, protoze spolu prece bojuji, bych rad pripomnel, ze Hitler a Stalin spolu taky bojovali (kdyz se jim to hodilo, kdyz ne, dokazali koexistovat, stejne tak krestane a muslimove).

    – Clovek by se mohl zeptat Papeze takto – Ktery scenar je horsi? Sekularni spolecnost, kde si kazdy muze zvolit, v co bude a v co nebude verit, jakym cirkevnim predpisum se bude podrizovat a kolik prostredku ktere cirkvi venuje, kde cirkev nebude mit vliv na politiku a kde nebude platit zadne nabozenske dogma, nebo system, kde je vira dulezita, veri se v jednoho boha, toho, ve ktereho veril sam Abraham, kde se netoleruje homosexualita, rouhacstviodpadlictvi, kde stat vynaklada znacne prostredky na podporu cirkve a kde cirkevni predstavitele maji politicky vliv?

    – To jsou ovsem vsechno jen teoreticke reci, prakticky je to tak, ze Papez doufa, ze mu tato migracni krize a tento stret kultur nazene ovecky zpatky do kostelnich lavic.

  2. A zkusil ses nad tim zamyslet? A ani za tu dobu od zacatku roku ti to nedocvaklo? Nebo jsi dalsi tupy opakovac „svobod“ jako treba neuromancer?
   Ne vzdy a na kazde spolecenske uskupeni lze aplikovat obcanske svobody, protoze s tim jednoduse nejsou schopni nalozit nebo do te faze nedospeli. Opet common sense nula. Nejsi schopen rozlisit, co se kdesi pise a jak to fuguje/fungovalo v realite a jaky byl ucel. Mas dojem, ze tu v dobe te knihy nekdo kamenoval zensky za neveru? Ty ses tady z tohoto webu tak zblblej, ze jsi schopen fungovani obycejneho statu srovnavat s oslomrdy.

   1. Neznam takove spolecenske zrizeni, kde by obecne platilo, ze je lepsi, aby za obyvatele rozhodoval nekdo jiny, misto toho, aby o sobe rozhodoval obcan sam. On totiz clovek jedna ve svem zajmu a ac se to muze nekterym levicackym smejdum hnusit, omezovani svobod nevede ani k prosperite, ani k „dospeni“ spolecnosti. Vede pouze a jen k degeneraci, lenosti, ignorantstvi a odporu vuci systemu, mnohdy krvavemu. Z doby vytisteni te me ucebnice je taky zakon o tom, jak se ma trestat cizoloznice – jeden mesic az pul roku vezeni, jejimu milenci totez.

    Takze ne, v dobe lokomotiv, fotografie a balonoveho letani seza neveru nekamenovalo, ale zaviralo se do vezeni. Jak uzasne.

    To je jeste moderni literatura, mam starsi, zajimavejsi (bohuzel doma v krabici, budu to muset na podzim poslat postou do soucasneho bydliste), kde moudry a schovivavy cirkevni hodnostar trpelive vysvetluje, proc se muceni prislusniku jinych cirkvi, jako treba evangeliku, nesetkava s uspechem a ze je to prekvapujici, ale idealnim zpusobem pretazeni na viru pravou katolickou je dusledna katolicka vychova. 18. stoleti.

    1. „Neznam takove spolecenske zrizeni, kde by obecne platilo, ze je lepsi, aby za obyvatele rozhodoval nekdo jiny, misto toho, aby o sobe rozhodoval obcan sam.“
     Moc nerozumim tomu, proc sis vyrobil neco, k cemuz jsem se nijak nevyjadroval, ale az takhle placat? Nespletl sis to s cajem o pate s logikem? Uz ta veta sama o sobe je preci nesmyslna. Ty snad vis lepe, co je pro kazdeho (nej)lepsi?
     Takove ideology mam nejradsi. Proste porucite realite.

     1. Ad starter25:
      Posaďte se a v klidu si zakuřte. Je to dobré na nervy.

      1. PanPredseda: Chapu. Rusim vas pri tom placani skrze ruzove bryle odkazem na realitu. Jsem ja to ale hulvat.
       Me jen prave zajimalo jak je to s tim osobnim rozhodovanim treba v zemich, kde tu svobodu rozhodovat pred par lety nabyli – treba Irak, Afghanistan ci Lybie. Nebo popis toho jak by za davnych dob indiani ve verzi „osobni svobody pro kazdeho“ prezili dalsi zimu. Zase rusim, ja vim, opet omluva.

       1. S prezivanim pres zimu je to rozhodne lepsi, kdyz ma clovek osobni svobodu. Ja vim, ze tohle se ve vlastivede neuci, ale osobni svoboda opravdu neznamena, nutnost odporovat ostatnim. Ja se napriklad rozhodl (osobne, svobodne), ze budu sdilet svuj majetek s dalsi osobou. Nemam prakticky nic, co by bylo vylucne moje.

        V Afghanistanu ztratil vliv Taliban, ta instituce, ktera masakrovala obyvatele a demolovala pamatky. Neni to tam moc ruzove, neni tam klid a mir, ani tam netecou cokoladove reky, ale dovolim si tvrdit, ze v prumeru je to tam lepsi, nez v dobe pred 20 lety.

        1. Demolovala pamatky…jj, to mistni palilo nejvice. Ja se neptal, co o tech zemich pisou na Buresnews, ale jak to tam funguje v realu. Taliban je instituce. Tak urcitee. A maji se v prumeru lepe. Bezpochyby.

         1. Tak ano, Taliban je instituce, mistnim patrne vadilo vic, ze Taliban (z vetsi casti pristehovalecka organizace z Pakistanu) masakroval obyvatelstvo a vedl obcanskou valku, nez ze odpaloval pamatky.

          Ano, maji se lip, pred tim tam byla valka, pred tim tam vladl Taliban, pred tim tam byla Sovetska okupace.

          Co pisou na Buresnews netusim, jejich clanky na tema „zivotni uroven v Afghanistanu vcera a dnes“ budou zrejme nekolikereho druhu, podle autora. Jako clanky o Brexitu, kde se da jasne poznat, co napsal Manert a co do toho doplnil editor.

          1. No prave, na Buresnews a v dalsich ceskych informacnich zdrojich se pise maximalne o tech pamatkach. O tom, ze taliban americkou demokratickou osvetu prezil pomerne dobre a jeho vliv je opet cim dal vetsi se tam nepise. K tobe se zjevne donesly jen ty pamatky. I kdyz i ja jsem obcas v mainstreamu zahledl jak bud par desitek mistnich policajtu bylo popraveno nebo par desitek vojaku zbehlo. Ale to vam dogmatikum nevadi, ze je realita jina.

          2. Vskutečnosti se spousta lidí má hůř. Protože jsou ve 2 sférách vlivu. Když tam zrovna nejsou spojenci, kteří se krčí ve svých pevnostech a jejich hlídky nejsou pravidelné(proč asi), tak tam vládne Taliban. Takže místní lidé musí balancovat na hranici toho, aby nesrali spojence ani Taliban přes míru.

           Částečně si za to mohou spojenci sami, částečně za to může fakt, že oficiální vláda je prostě loutka a mimo velká města nedosáhne.

           Vojensky byla válka v Afghánistánu vítězná. Politicky je to remíza s čím dál větší vizí v prohru.

           Talibán postupně získává svou moc zpátky a mimo vlivovou zón spojenců(která je malá) a velká města si získává zpátky své pozice.

           Ono se o tom moc nemluví, protože je to investice, která je totálně v prdeli. Vedle toho i Írák vypadá pozitivně.

       2. Jedním z vhodných prostředků k přežití zimy může být i uhlí. A takový uhlíř ho vyprodukuje více, když ho nikdo neotravuje, kupř. větičkami: „Máš zaplacený daně, uhlíři?“
        Jen tak mimochodem: Vy se osobní svobody bojíte?
        Jen tak mimochodem 2: Už jste si zakouřil a naučil se pochopit význam psaného textu?

        1. Nastesti na takove vyvolavace prilisnych svobod uz Nemci maji metr. V patek socdemaci v nemecke vlade protlacili, ze za neprijatelny obsah (rozumej: informace, ktere nejsou v souladu s hodnotami Rise) bude zodpovedny provozovatel lokalni site az do pokuty 50 megaojro a to i opakovane. Takze pravdu a svobodu samozrejme ano, ale vocamcad pocamcad a my vam ukazeme, jak ty mantinely budou blizko, svoloci jedna proletarska.

         Celkem zajimavou myslenku na toto tema rekl Vlk, ktery ocekava, ze podobny system Nemci udelaji i na silnicich, takze za prestupky na silnici bude pokutovan provozovatel silnicni site a to i opakovane. Videl bych to jako revolucni napad a stalo by za to ho prosadit i v CR.

         1. S vaším hodnocením situace plně souhlasím, až na tu svoloč, cituji „proletářskou“. Proletariát je naopak skutečným pánem jmenované země a vše co se děje se děje v jeho zájmu :-)

          1. Re: pzkudk
           4.7.2017 v 10:19

           Jeste si pamatuju marxak a tam nam tloukli do palic, ze proletariat nevlastni zadne vyrobni prostredky. Byt panem neceho a pritom nemit od toho klice se mi nejak nezda…

          2. Jo, nám to taky tloukli do palic. Ale ještě u toho zmínili, že proletariát má naopak jednu výhodu – je jich hodně (nadpoloviční většina) a rychle se množí (přímo z definice). Viz Říše Římská v posledním století své slávy.

         2. Německo má už všechny podstatné věci vyřešené a teď se jen dolaďují detaily:

          http://echo24.cz/a/i7jHN/nemecko-pokrocilo-zavadi-povinne-kondomy-a-zakazuje-skupinovy-sex

        2. PanPredseda: Indiani meli nejakeho uhlire? A dane? To jsou mi novinky. Bagatelizovat fakt, ze byly doby a mista, kde se bez omezeni osobnich svobod neprezilo nebo prezivalo dost obtizne je priznacne.
         Takhle se presne pozna dogmatik. A dogmatici jsou nebezpecni a je jedno, jestli pravicovi nebo levicovi, protoze misto rozumu pouzivaji dogmata.
         Ja se svobody nijak nebojim, jsem jejim zastancem. Proc ty nejsi zastancem svobody misto zastance ucebnicovych dogmat?
         Zivot totiz neni tak krasne jednoduchy jak ucebnicove priklady, v realnem zivote je ten henten clovek.

         1. Zkouším si představit, jak by pomohlo indiánům, kdyby si založili úřad, kde by sedělo pár vyvolených, vybírali daně a stavěli za ně koňostezky. A jak by jim to pomohlo lépe přežít …

          1. Už je to nějaký ten pátek, kdy jsem Kyberiádu četl. Teď vidím, že bych ji opět mohl vyndat z knihovny.

          2. Určitě pomohlo. Kdyby měli úřad, který by dal pořádnou pokutu Kolumbovi za to, že nemá červené a zelené poziční světlo viditelné pod úhlem 112°30′ a Cortése ani nevpustil na pevninu kvůli chybějícímu záznamu o očkování v námořnické knížce, tak by si spoustu problémů ušetřili.

         2. Ad starter25:
          Milý pane, nechápu proč tak dogmaticky lpíte na indiánech, místo toho abyste se soustředil na přežití zimy.
          Jen tak mimochodem: Jakéže přesně dogma to podle Vás zastávám?
          Jen tak mimochodem – reprisa: Už jste si zakouřil a naučil se pochopit význam psaného textu?

 4. všechno co přišlo z východu je k hovnu, včetně tej křesťanštiny a židoviny

  1. Ano, z vychodu prisla i nemala cast nasich predku. Souhlasim.

   1. pokud máte za předky cikánstvo, pak ano, pokud slovany , a přemalované slovany coby germány, tak nikoliv,,,,,,nicméně i já mám problém definovat východ, nicméně mněl jsem na mysli tzv. blízký východ, a to především Byzantince, v pozadí s těmi odpornými agenty Crhou a Strachotou, kteří mečem a mučením zaváděli ideologii smrti,

   2. Ano, a z vychodu sem denne leze i to votresny slunko. Souhlasim.

 5. „… je to jen všechno elitářský blaf, jen chcete vypadat chytřejší než ostatní občané, a chcete je oblbovat, abyste získali politické body a vydělali na strachu a neštěstí lidí, a chcete se při tom ohánět vznešenými hodnotami?“

  Tato věta je sama o sobě poněkud nadutá. Autor hodně studoval, jak píše, ale asi málo pochopil. Hodnoty – jednak jsou pro obyčejné poněkud jiné, než je v desateru a ony „židovko-křesťanské hodnoty“ jsou míněny tak, že náš způsob života (současný, ne starověký nebo středověký) včetně přístupu k Bohu je jiným, než přístup muslimský. Je to o vztahu k ženám, k vyšší autoritě, k osobnímu osudu a k uvažování vůbec.

  Jistě, je to nálepka, ale je krátkým vyjádřením, že „blízkovýchodní hodnoty“ nám nevyhovují. Ale ani tzv. „západní hodnoty“, dovedené do krajnosti heslem „silní berou vše, slabí mají smůlu“ nejsou pro nás tím nejlepším řešením.

  S náboženstvím nálepka „křesťansko-židovské hodnoty“ příliš nesouvisí. Spíše s tradicí, způsobem nazírání na svět.
  Takže rozebírat Desatero je dneska dost kontraproduktivní. Snad jen jako ukázka autorovy vzdělanosti.

 6. Ja bych teda rekl, ze ty Evropske hodnoty jsou spise:

  1. Pomahat nasim americkym a izraelskym pratelum bombardovat cmoudske zeme a zabit pritom okolo 2 milionu cmoudu, vetsinou pod totalne vylhanymi zaminkami.
  2. Pomahat nasim americkym a izraelskym pratelum tyto valecne zlociny kryt jako „boj za svobodu zen v Afghanistanu“, „odstraneni zbrani hromadneho niceni z Iraku“ a tak dale.
  3. Kdyz cmoudi ze znicenych zemi utikaji po statisicich, strasne se tomu divit.
  4. Vykrikovat do medii o tom, ze prichozi cmoudi maji jine hodnoty nez my, a my si ty nase nenechame vzit.
  5. Jinak ale sedet jak ovce a necinne prihlizet, jak evropska mesta tmavnou a s nimi se meni ty proklamovane hodnoty.

  1. boj za svobodu zen v Afghanistanu……to je zajímavé, mně je například skoro jedno, že někde musulmankaám vyříznou kundu, to skoro myslím tak, že bych klidně jim tam poslal nějaké žabikuchy na onu činnost, co se týká ukamenování ženských, proti kultuře žáden dišputát, pro Jakubčice potencialní dobrý kšeft, …….Jakubčice-je tam takovej fajnovej kamenolom

   1. Mne to napríklad jedno nie je, a je mi tých žien ľúto. Samozrejme iba do tej miery, koľko sa dokážem citovo angažovať v danej veci. Takže, keď si napríklad prečítam príklad konkrétnej ženy, tak by som bol kľudne ochotný jej nejako pomôcť v rámci možností. Za pomoc samozrejme nepovažujem ísť tam vraždiť skrze armádu. Detto video na youtube, kde by bolo kameňovanie ženy, tak sa nebudem na to pozerať a tváriť sa, že mi je to jedno a fasa biznis. Pokiaľ vy tvrdíte, že by ste boli ochotný vynaložiť úsilie na to, aby ste im prispeli na mučenie, tak to pozor, podľa mňa ste psychicky nie v poriadku.

    1. no, vy asi nechápete jednu pozoruhodnou věc, a to tu , že musulmanky rodí musulmany, tedy je to interesantní, že někteří nenávidí musulmany , ale milují a chtějí ochraňovat musulmanky, jakoby ony musulmanky nebyly šiřitelkami musulmanštiny, a tedy taky proti těm vašim tzv západním hodnotám,

     1. Nejsem zadnym prehnanym humanistou, abych se na netu bil v prsa pri vykricich, jak je potreba ted hned a do krve bojovat za prava zen vsude na svete, ale rad bych jen poznamenal, ze ciste z pragmatickeho hlediska by zlepseni postaveni zen v musulmanske spolecnosti rozptylilo radikaly a odvedlo cast jejich pozornosti jinym smerem, nez k boji proti zapadu na zapade.

      1. a jak to chcete dokázat? jedině plošnou likvidací.

      2. zakopaný pes jest v onom pojmu : zlepšení postavení žen,,,,,,to zlepšení je z pohledu onoho západu, není zdaleka jisté to zlepšení z pohledu oněch musulmanek,,,,,,jinak pro příklad, moji babičku, ročník 1903, si nijak nevzpomínám bez zakrytí vlasů, moje maminka ročník 1929, na veřejnosti se objevuje alespoň s náznakem šátku či klobouku, nikdy prostovlasá,co nosí moje cca 15let dcera a její kamarádky na koupališti, by se spíš dalo nazvat co nenosí,já se spíš kloním k té babičce, ale jsa již stár, moc tomu nerozumím, ale vím jistě, že v nahotě není pokroku

       1. Ehm, prava zen nejsou ani zdaleka o tom, jestli si nejaka ceska vybere nosit kloboucek… Kdyby ona dotycna babicka cely zivot chodila prostovlasa, asi by… si toho nikdo ani nevsiml.

        Moje babicka nosila od ctyricatych let na koupalistich velmi usporne plavky (deda hodne fotil, takze je videt, ze se nejadnalo o jednorazovou zalezitost a z celeho davu na plazi nema skoro zadna zena o moc vic latky, nez kolik je v mode dneska), moje matka se bezne opalovala nahore bez, ci tam, kde s tim nema spolecnost problem, naha. Moje manzelka nosi normalni plavky, ale pokud trochu vic fouka, preferuje nudaplaz.

        Co se tyce normalniho oblekani, ja sam nosim satek casteji, nez moje manzelka, matka a obe babicky dohromady a jak muzi tak zeny v moji rodne rodine (a u nasich znamych) se oblekaji podle teploty, cinnosti a mody (v tomto poradi). Nikdo se neobleka podle nabozenskeho proudu. Jinak, moje druha babicka (otcova matka), katolicka krestanka, nosila casto kratke rukavy, pohodlne sukne stredni delky a casto kalhoty, v rodine moji manzelky jsou to paradoxne ty dve vice verici zeny, ktere si udrzuji kratsi vlasy a nosi relativne moderni obleceni.

        Ale o tom zenska prava nejsou. Zenska prava jsou o rovnocennem postaveni muze a zeny, o stejnem legalnim postaveni muzu a zen, o tom, aby bylo pred zakonem jedno, zda ma dotycny pindika, nebo pipinku. Kdo redukuje celou otaku na „satek“, je bud debil, nebo moderni feministka… Tedy debil.

     2. Ešte by sa dalo pochopiť, keby niekto pragmaticky tvrdil, že tým, že si musulmani mučia vlastné ženy, tak redukujú sami seba, čo môže byť výhoda, pokiaľ sme s nimi vo vojne. To by sa dalo brať tak, že síce som proti neľudskému zaobchádzaniu, ale nemienim proti nemu bojovať dalším násilím. Ale tvrdiť, že im pošlem nože, aby mali s čím mučiť, tak to je naozaj choré.

  2. Zajímavý je, že
   1. velká část „čmoudů“ sice přichází z Libye, ale jsou původem z Kamerunu, Nigeru a dalších „americko-izraelskou agresi rozbitých zemi“
   2. migrantska krize se naplno začala řešit až ve chvíli, kdy začali prchat Syřané po třetím roce konfliktu, do kterého „americko-izraelska agrese“ tvrdošíjně odmítala zasáhnout a byla za to kritizována lidmi jako jste Vy.
   3. úplně nejzajímavější je fakt, že z Iráku žádná taková migrantska vlna nesla, a to tam „americko-izraelska agrese“ řádila dlouho.

   Ten Afghánistán je legrační, cítím tam takové to podebrane nehtovi při porovnání výsledků „americko-izraelska agrese“ a „sovětského mírového hnutí“ :-)

   1. Priznam se, ze nemam ted cas a chut se rypat v presnejsich cislech, ale kdyz jsem byl v Libanonu nekdy dva roky pred ruskym zasahem v Syrii, tak uz tehdy tam Syranu byl milion a pul a Iracanu asi pul mega. On ne kazdy je tam v lagrech, protoze maji v Libanonu hodne pribuznych.

    Treba takova Francie mela prvni velkou vlnu (co pamatuju) pocatkem 90. let, po zacatku dalsi valky v Alziru.Dneska uz se tvori treti generace techto utecencu.Ono prohlasit,ze imigrace zacala presne tehdy a tehdy asi dost dobre nejde.

    1. Stále žiju v přesvědčení, že se bavíme o „aktuální“ migrantské krizi. A že nebudeme vytahovat exodus do Francie na začátku 90. let, kolonizaci našeho pohraničí ve 13. století a například exodus Židů z Egypta.

     A znovu opakuju, že Obama, jak ho nemám rád, zásah v Sýrii několikrát odmítl a byl za to kritizován. Těmi stejnými, co kritizovali Bushe za Afghánistán a Irák a určitě těmi samými (nebo jejich otci), kteří kritizovali USA za zásah ve Vietnamu a předtím v Koreji. Jsou to titíž, co kritizují USA, že nezasáhly v MLR a ČSSR.

     1. Pokud ja vim, tak Obama osobne usiloval o bombardovani Syrie uz po prvnim fingovanem utoku Sarinem. Zrejme trpel schizofrenii.

      Aktualni migrantska krize? To jako ta medialni? A nebo od otevreni huby Makrely? Protoze ta rozglabila dvere na vychod, ale imigrace z Afriky uz probiha nekolik desetileti. Jedine, co ji vyrazne pomohlo, bylo odstraneni Kaddafiho (samozrejme take prace Obamovy kliky) a tedy to je vice na ocich. Nemyslim, ze je dobre se bavit o situaci za posledni tyden, ale alespon 10-20 let.

      Ja imigraci do Evropy vidim jako vicemene kontinualni proces uz alespon 20 let (drive jsem se do vetsi Evropy nedostal, tak nemuzu soudit). Kdyz jsem videl, jak vypada stredni skola ve Francii, tak tam nemuze byt o dusledku poslednich dvou tri let ani debat. A je to tam sama saze, mnohdy polovina. Prave proto nema smysl podlehat nejake hysterii, ze jeste pred rokem se nic nedelo a ted najednou Sodoma&Gomora.Hovno.Tento dej probiha uz delsi dobu,jen Wirschaffendas tomu dala forsaz.

      Co se Libanonu tyce, tak od domorodcu vim, ze imigrace tam zacala spolu s valkou v Iraku. To je jeste v casovem ramci, o kterem se bavime a nebo neni, protoze vime, kdo ji zpusobil a s jakou zaminkou?

      1. První fingovaný útok sarinem se odehrál v cca čtvrtém roce války…

 7. Vazneji mne zaujalo snad jen prikazani devate (jez Vas tolik rozesmalo), ale nebylo z toho nakonec stejne nic – evidentne jste nepraskl.

  A anzto se s nami o ty prave hodnoty evidentne podelit nehodlate, preji klidny navrat pod ochranna kridla onoho ustavu, jemuz jste zrejme trvalym mluvcim (i kdyz, pravda, ja bych se pod tohle s vlastnim nickem taky nijak nehrnul).

 8. Žena, zubní kartáček a otrok se zkrátka nepůjčují.

 9. Ano, uderil jste hlavickou o hrebicek, zakladem zidokrestanske civilizace je desatero.
  Prvni tri pravidla jsou pro ateisty irelevantni, stejne jako jsou irelevantni pravidla rizeni parniku pro ridice motocyklu.
  Zbytek sedi, je to obecne minimalni penzum pro fungovani civilizace

  Pokud mate problem s bodem 9, nejspis budete krivej.

  Vic v tom neni

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!