Kotrla! Nejste hluchej? - zpět na článek

komentářů 85

 1. Tak jsem se po dlouhý době zase pořádně zasmál. Mám bujnou fantazii a pár panáků v sobě, tak jsem si živě představil, jak Kotrla při brždění mizí dopředu…

  1. Jj, přesně tato pasáž je výborná. Termit „vzal ho Newton“ je skvělý klobouk dolů :))

 2. Co mi nejde na rozum, že tuhle práci někdo chce dělat dneska, kde všude shánějí lidi na smysluplnější a lépe placenou práci.

  1. Kdyz jsi blbej tak, ze uz te nechteji ani k mestapu, co si pocnes?

   1. G4 Securitas?

    1. Na to už musí být člověk bezúhonej, mít zbroják a spousta dalších nepříjemností. Na nošení placky DP jsou asi ještě nižší požadavky.

     1. sekuriťáci žádnej ZP nepotřebujou a bezúhonnej musí bejt i revizor

      1. Pokud vím, sekuriťáci (a celkem překvapivě dokonce i městapáci) na rozdíl od Čestapa ZP mít musí, pokud chtějí nosit bouchačku.

       Něco se v zákonech změnilo, zatímco jsem se nedíval?

       1. Pokud sloužej s bouchačkou tak jo. Ale na rozdíl od městapáků drtivá většina sekuriťáků bouchačku nejenže nenosí, ale pokud nejsou vyloženě zařazeni na místě kde zaměstnavatel bouchačku vyžaduje (ochran a osob), tak ji ani nosit nesmí i když ji vlastní. Samozřejmě existuje určitá sorta VIP sekurity, která se zabývá ochranou osob a podobně, kde jsou podmínky stejně přísné, ne-li přísnější jak podmínky pro přijetí k policii, čemuž taky odpovídá plat, ale k těm může průměrný sekuriťák akorát tak nábožně vzhlížet. Taky jsou to z velké bejvalí policajti a vojáci z lepší útvarů/jednotek.
        Takže neschopnost získat zbroják rozhodně není překážkou pro výkon zaměstnání sekuriťáka.

        1. To nevím. Ale moji sekuriťáci, co mi jezdí zkontrolovat barák, když houká poplach, bouchačku mají samozřejmě všichni (a je to tak jedině správně — představa, že kdyby tu náhodou ještě potkali zloděje, pacifikovali by jej pomocí hmatů a chvatů, je… no, bez komentáře).

         1. píšu, že jak kteří, ale většina ne. V Praze jsem zase viděl bouchačku akorát tak u převozu peněz. Běžnej sekuriťák co hlídá obchoďák nebo sedí na parkovišti má tak akorát pepřák a to ještě kdoví jestli. Ona taky většina z nich jsou Slováci případně Ukrajinci a podobně.
          Každopádně zbroják a schopnost jeho pořízení není podmínka pro získání práce sekuriťáka, což je to, čím jsem reagoval na Adu.
          Proti průměrnýmu sekuriťákovi je průměrnej městapák jadernej fyzik s praxí u speciální jednotky.

          1. Otázkou je, zda městapáci nedostávají pistole v rámci nějakýho hromadnýho zbrojáku. Kolik z těch pablbů by regulérně složilo ty zkoušky, které musí složit sprostý soukromý civilista?

          2. Ko-za: Nikoliv, městapák není příslušník ozbrojených složek a musí si vychodit standardní zbrojní průkaz skupina D. Toto se netýká Pachů a vojáků, ti jedou v režimu ozbrojených složek.

          3. Ko-za: Ještě odpověď na Vaši otázku, zkoušky na skupinu D jsou mírně těžší než pro běžné civily, tudíž každý MP s legální pistolí za pasem musel regulérně složit zkoušky jako sprostý civil.

          4. Na druhou stranu, jakkoli ze zákona není nejmenšího sporu, že to je tak, jak píšete Vy (a jak jsem já psal už výše), lze nepochybně spekulovat o tom, zda čirou náhodou v reálu nejsou zkoušky budoucích městapáků konkrétním provedením poněkud méně náročné, protože vrána vráně oko nevykole.

          5. OCS, no když si vzpomenu jak probíhala moje zkouška na ZP někdy kolem roku 2000, tak by to městapáci musečli dostávat hned ode dveří, aby to měli lehčí :)
           Jinak co mi říkal známej co dělá u MP Praha, tak ty zkoušky na ZP byly docela náročný, měli hodně suchýho nácviku a celkem i dost nastříleli a komisaře dělal chlápek co z praktický části dost nemilosrdně vyhazoval za kdejakou prkotinu a zejména spadeno měl na lidi co měli zbroják z civilu a bejvalý PČR. Nicméně prej tahle poměrně dost kvalitní příprava je pak totálně zazděná jakmile se octnou na ulici. Jednou do roka střelby s přídělem 50 nábojů a tím to hasne.
           Jak to funguje u jinejch MP netuším, asi se to bude lišit podle místních poměrů a toho kdo kde komu drbe záda. Asi jako všude. Ale prej empícká nalejvárna v Příbrami má taky nějakou střeleckou přípravu.

          6. V Příbrami vůbec neznám nalejvárnu, tam znám akorát policajty od zbraní — a ti jsou asi to daleko nejlepší, co je v dané konstelaci a za daných (dost debilních) zákonů vůbec myslitelné. Vstřícní, bez problémů komunikují mailem, korespondenčně vyřídí co vůbec jde, co nejde korespondenčně, to vyřídí aspoň na počkání při jedné návštěvě, atd.

          7. v Příbrami je velká škola na odbornou přípravu MP. Choděj tam snad všechny menší OP a MP. Míval to jistej Skarka, ale ten před pár lety umřel. Pak to vedla (či stále vede) jeho dcera, v tý době šéfka Příbramský MP.

          8. Koza, hromadný zbrojáky byly zrušený v roce 1996

          9. Proti průměrnýmu sekuriťákovi je průměrnej městapák jadernej fyzik s praxí u speciální jednotky

           Setkávám se oproti Vám zjevně jak s velmi odlišnou sociální bublinou sekuriťáků, tak i s naprosto zásadně odlišnou sociální blbinou městapáků.

           Mám zkušenosti přesně opačné: sekuriťáci bez výjimky normální a rozumní (a — což je víceméně synonymum — ozbrojení); naopak co městapák, to úplné hovado.

          10. Asi nepotkáváte ty řadovky z obchoďáků. „zásahovka“ z PCO má asi o něco vyšší úroveň protože musej bejt schopný si udělat zbrtoják. Je teda pravda, že co se začali hromadně nabírat Slováci a Ukrajinci, tak se úroveň sekurity zlepšila. Předtim tam byl matroš u kterýho byl zázrak že se najedli příborem. A to píšu z vlastní zkušenosti.
           Jenže co rostou platy, tak zase začala úroveň sekuriťáků klesat, protože ti schopnější Slováci a Ukroši si vydělalj lepší prachy jinde.
           Příště tam asi holt navezou Mongoly nebo černochy z rovníkový afriky

          11. U nás to byli Češi před dvaceti lety, když jsme se přistěhovali; a jsou to Češi pořád — už druhá generace, starý pán, jemuž ta agentura patřila tehdy, už je na pravdě Boží, a jednáme dnes s jeho syny.

           Asi jsem rád, že nežiji v tom Vašem světě.

          12. Hele, toto nelze paušalizovat.
           Příklad jedna. Před rokem hlídal bankovní pobočku starej chlápek, moc se po něm nechtělo – odkódovat, zapsat příchody, odchody, hlídat odvody peněz, dívat se na „ruch“ na pobočce (hlavně na prdele, jak říkal), dobrovolně nám vařil kafe (chtěl, protože jak říkal, to jen tak někdo neumí, udělat solidní kávu, což není totéž co kafe), pomáhal s nošením prachů, reklamních předmětů, občas z nudy i oprašoval atd. Tak nějak jsem ho vnímal jako součást pobočky, prostě rutinér. Jenže pak jednou došel japončík z Panasonicu na kasu a mluvil tak příšernou anglinou, až to nešlo zpravazleva. A tenhle dědek vstal a když už byly bezradný obě strany pultu, na něj spustil (sice lámaně, ale bambus rozuměl) japonsky. Zírali jsme všichni, včetně toho šikmookýho. Ten o tom musí mít dodnes blog, jak to Češi umějí. Po jeho odchodu z dědka vypadlo, že dělal dlouho pozici jak říkal „posaďhovna“ u I. správy, tj. rozvědky. A protože neměli zaplácnutou díru, tak ho poslali na fildu KU nastudovat japonštinu. Potom, furt nebyl dost dobrej kádr a mamánci dostávali lepší fleky, se musel kvůli Jižní Americe naučit portugalsky a španělsky. Vysral se na to u ivritu, kdy mu došlo, že s ním vymetají jazykový školy, vyslání či povýšení nikde a on dítě na cestě. Tak šel dělat do tehdejší ČSNB referenta styku se zahraničím. Plynule a písmem čtyři jazyky, lámaně další tři, tři státnice. Protože jsme čuměli jak boží telata, donesl nám ukázat diplomy a služební průkaz. Prý manželka po smrti, děcka ve svým, co by jako celej den dělal.
           Příklad 2) Jeho kolega. Bývalý zaměstnanec severočeských dolů, bydlel v Krupce, tak to neměl daleko. Učňák, ale žádnej blbec. Jednou, krátce po sametu, našel svou tehdejší ženu se svým do té doby kamarádem. Toho nechal utéct oknem (druhé patro), jí pak zlomil čelist a šel to zapít. Tři knedlíky v druhé cenové. Pak přišla první krize a to tě nezaměstnal ani hovnocuc. Tak šel do Prahy točit securitu do nového Tesca. Pak přešel k nám. Takový umění chovat se k lidem jsem ještě nezažil: dobrý den paní, mohu Vám nějak pomoci, malinko počkejte, je tady fronta, ale snad to půjde rychle, mohu nabídnout vodu nebo něco jiného? V životě jsem ho neviděl nasranýho, furt „Oldřich Nový“. Asi to ze sebe dostal tou jednou mířenou. Navíc to byl maniak do sportu a sázení (v malém) a nelžu, když řeknu, že řada dobrých klientů (advokáti, SKP, doktoři) do tý pobočky chodili naoko něco potřebovat, ale v reálu se poradit o tom, jak to bude Real hrát a jestli Ronaldo s tou bolavou patou nastoupí nebo jestli Kvitová ustojí ten řezanec.
           Příklad 3) Billa Březiněves. Jo, to je tupec, špinavý triko, smrdí potem na sto honů a dosud nepochopil funkci vytahovacího držadla u košíku. Njn.
           Case by case.

  2. Tak to bacha. Nevim jak v Budějkách, ale v Praze je revizor velmi dobře placená práce a navíc maj procenta z vybranejch pokut. Ideální práce pro vysloužilý státní policajty s výsluhou. Buzerovat už uměj a výsluha spolu s procentama se jim postará o královskej příjem.

   1. Měl sem za to, že nejen u nás v Plzni jsou revizoři mimo městské pmdp, že je to soukromá firma, ale nemůžu o tom nikde nic najít, tak nevím.

 3. Na Kotrly nejlip plati vyndat jizdenku z kapsy, kde mate alespon jeden posmrkanej kapesnik a podat jizdenku i s tim kapesnikem.
  Svuj ke svemu – nechutnost nechutnymu.
  Uvidite ten efekt:))

  1. tak zase pomalu s tou flintou. bohužel brát věci a neplatit (čili čerpat služby s úmyslem nezaplatit) je považováno za nějaké hrdinství a správnou věc, což zas tak moc není. když jdete do kina a uvaděčka trhá lístky, tak pozdraví, usměje se, požádá o lístek, vy taky úplně normálně pozdravíte, usmějete se a lístek ukážete. nevidím důvod, proč by to v tramvaji mělo být nějak jinak.
   samozřejmě aby mohlo nastat b), musí nejdřív nastat to a), tedy revizor by neměl vypadat jak kříženec pohodného s bezdomovcem a měl by se chovat slušně.

   1. Až mi režim přestane z kapsy brát minimálně 30000 ročně s výmluvou, že za to bude stavět silnice, pričemž jezdím po stále katastrofálnějších tankodromech, sníh odhrnutej taky není, aby z toho ve výsledku dotoval MHD a jiný vlaky, tak by tendle argument mohl mít nějakej smysl. Do té doby si to strčte víte kam – měli by si mě hýčkat jako VIP, že jim ten zkurvenej bordel platím, když už to pětkrát do roka výjimečně chci použít, protože každej rok mám předplaceno několik let dopředu, a ne na mě posílat nějaký vágusy.

  2. To je dost nepraktické řešení, když platíte prostřednictvím vlastního founu. A jak psal tady kolega, přece jen je to služba a za tu se zkrátka platí.

  3. Ale tady vubec nejde o neplaceni sluzby.
   Nikdo nema problem zaplatit sluzbu!
   Halllloooo je tam nekdo s mozkem?
   Jde o ten material, ktery se zivi touto cinosti.
   Znama v Britanii rikala revizorum:“Get better job please“.

   1. říká to ta Vaše známá také uvaděčkám v kině? průvodčím ve vlaku?

    1. Dame si tady protiklady:

     Revizor – pruvodci ve vlaku
     Vojak – pracujici delnik
     Policajt – ridic autobusu

     Mam osobni zkusenost, kdy jsem bydlel v jednom dome s revizorem…………….

     1. jednou mě do zatáčky přes horizont předjel polák. a ten jeden kolega z Brna, no darmo mluvit. no to jsou mi argumenty.

      bohužel anarchokapitalismus a poctivě míněná kooperace funguje rozumně do pár stovek lidí, zhruba tolika, kolik se vejde do neolitické osady. jak je víc lidí, tak strmě roste procento těch, co se jen tak vozí. holt kontroloři a revizoři a policajti bejt musí, protože málo platný, na obecní pastvině z cizího krev neteče. ano, intuitivně cítíme, že to může přitahovat určitý typ lidí. stejně tak jako jiné branže zase přitahují jiný typ lidí, například učitelky nebo ajťáci.

      1. BY me docela zajimalo, jak se ti podarilo do toho namontovat anarchokapitalismus.
       Me prijde, ze vubec netusis o cem mluvis, no hlavne si musis kopnout, protoze to tu je in.
       Pokud nekdo rekl, ze by v ankapu nemohli byt revizori, tak sem s citatem – me naopak prijde logicke, ze kazdy prepravce by si resil platby, jak by uznal za vhodne a pokud by to chteli resit pres revizory, tak proc ne. (Druha vec je, ze si v dnesni dobe umim predstavit MNOHEM lepsi zpusoby placeni za takove sluzby, ale co si myslim ja, tak na tom moc nezalezi, protoze neprovozuji dopravu a asi bych ji nikdy ani neprovozoval)

       1. omlouvám se za příliš rychlou zkratku od revizorů k policajtům a soudům. v ákápéčku by samozřejmě revizoři soukromé hromadně přepravní firmy byli. ale kdyby došlo na hádku (rvačku, přestřelku) mezi revizory a černými pasažéry, tak by to řešil prosím kdo? soukromý arbitr? a kdyby jedna strana (nebo obě) odmítly jeho rozhodnutí respektovat, tak by se prosím dělo co? střetnutí soukromých armád? nebo spíš soudy, policie, nebo nějakej (byť minimální) stát.

        1. Ozbrojená společnost je zdvořilá společnost.

         1. ozbrojená společnost je zdvořilá společnost, to je sice pěkný, třeba při chůzi po přeplněném nástupišti, kdy radši do nikoho ve spěchu hrubě nevrazíte ramenem, protože nevíte, jestli to není magor a bůhví, co má v kapse. potud souhlas. ale na velké prasárny to podstatný vliv mít nebude. (ne že bych měl něco proti zdvořilosti na peróně).

          1. LB: jedině, že by to byl policajt v civilu. Ostatní nositelé zbraní jsou obvykle celkem normální.

          2. Tak tim bych si teda moc jistej nebyl. Znal jsem par posuku u ktetejch jsem teda nebyl moc stastnej, ze si udelali zbrojak a poridili bouchacku. Kdyz necham stranou exoty typu reditele Berdara co vysypal plnej zasobnik do protijedouciho auta v domneni, ze tam sedi ti co mu pred chvili rozbili hubu (nesedeli), tak nejvyzivnejsi byl ten kousek, co ozralej cestou z hospody strilel z pistole do poulicnich lamp. Ten o tej zbrojak nastesti prisel.

      2. PLS dej mi kontakt na dealera, takovejhle matros se jentak nevidi.

       1. Jen ho nech, ty mindráky musejí někudy ven. Ať radši písmenkuje tady, než aby třeba venku někoho zabil.

   2. Známá si tehdy zřejmě nebyla schopna nahmatat určitý člen. A vůbec to byla nejspíš kráva. Hmátl jste si aspoň?

    1. ne-určitý člen

    2. Ne nehmatl jsem si, ale take neonanoval nad komentarem:)

     1. helke, a co tam ta známá dělala za superhodnotnýho? Brala aspoň víc než ten revizor? A byla místní, nebo si jako každá správná ekonomická imigrantka myslela, že se z ní místní obyvatelé poserou metr dvacet do vejšky? Takovejhle debilů máme plnou Prahu, myslej si, jak nejsou pupek světa a elitní vrstva společnosti a pak skuhraj ne dfensu, že si se čtyřicítkou čistýho na hlavu nemůžou v páru dovolit koupit v Praze dům, jakej by byl hoden jejich důstojnosti (před lety tu byl o tom článek)

      1. Už jenom to uvažování že za „něco měsíčně“ se „dá pořídit dům“. Tedy v zásadě dá; říká se tomu nájem a nic proti tomu. My, co si „pořizujeme dům“ za „něco, co máme“, jsme zjistili, že si ani se šesti miliony nemůžeme pořídit v okolí Prahy domek/domeček, který by byl hoden naší důstojnosti (což definuji velice úzce, jakože tam nebude totálně zásadní průser). Taky si nemůžeme dovolit vrtulník, chatu ve švýcarských horách atd.

       Tahle náročnost (správně spíše nárokovost) je vypěstována trhem, tedy společností. Příkladů se najde hodně, ale mě utkvěla v paměti reklama na schodech v metru, inzerující jakousi „IT college“ se sloganem „svět tě potřebuje“. Tohle se lidem říká – nechte se hýčkat, zasloužíte si, potřebujete, jste důležití. To je oproti laťce „hlavně nedostat od života před držku“ dost vysoko. Tak vysoko, že opětovný kontakt se zemí je nepříjemným překvapením.

       1. Nonevím. Já za cca 4 M (kompletně vyajťákovaných) postavil v okolí Prahy domek/domeček, který sice oproti plné důstojnosti naráží na spoustu různých více či méně nepříjemných kompromisů, nicméně nic jako „totálně zásadní průser“ jsem za těch dvacet roků, co tu žiji, nepozoroval.

        1. Zkus se někdy informovat o aktuálních cenách pozemků a nemovitostí v okolí Prahy. To vzalo za poslední dva roky takový švuňk, že se jeden nestačí ani divit. Měl jsem cosi v plánu, ale už mi zase chybí dva mio, stejně, jako před čtyřmi roky. :-(

        2. Tak jasně, prabábi taky koupila na okraji Prahy vilku za pár desítek tisíc. Jenže to bylo v roce 1930 :-)

         1. Tehdy ovsem okraj Prahy byl nekde u Vysehradu, ne? Pamatuju, ze nekdy pocatkem 70. let se fura prdeli okolo Prahy najednou stala Prahou a mistni nechapali, ze do centra to maji jeste pulhodinu Trabantem.

          Na druhou stranu, v male hanacke vesnici muj praded ztoporil na klic (hypo u banky) v roce ’21 prizemni rodinny domek i s 10 ary pozemku za 25 tKc. Nutno ovsem dodat, ze tehdy denni mzda delnika byla par korun, i kdyz si za denni mzdu koupil slusnou kosili.

          1. V tý době Praha končila někde u Libuše. To už ale existovala Velká Praha

          2. První velký rozšiřování Prahy bylo někdy v roce 1922 kdy vznikla Velká Praha, druhý velký někdy v 70. letech. Mezitím a potom snad byly i nějaký menší expanze.
           Jinak děda s babi nikdy neříkali že jedou „do centra“, ale vždycky „do Prahy“. Tyhle okrajový části byly vždycky spíš taková polopraha. To až dnes z toho kdejaká náplava nedělá div ne centrum. V Krči a na Lhotce dokonce tenkrát ani nepůsobila pražská „Státní policie“ ale venkovský četnictvo.

          3. Zhruba tehdy (jen o pár let dříve) stavěli za Prahou v jednom takovém satelitu Čapci svou vilu.

          4. Ono vzdy zalezelo, kolik se do toho narvalo. Nedaleko od meho bydla je dole v udoli Werichovu chatu, ten si ji nechal vystrelit na klic tusim v roce ’37 a jen za pozemek, kterej koupil od souseda (dodnes je tam mala pila) nijak velky pozemek za 12 tKc a za dalsich 30 tKc mu to zmakli na klic. Pritom nijak honosna stavba, kdyz tam prijela prazska umelecka smetanka na ‚soustredeni‘, tak v noci sli vystrizlivet na velhartickou faru, protoze na chate bylo malo mista.

          5. Bleee… sorry jako, preinstaloval jsem Mozillu a nestih‘ zakazat spellchecker, takze jsem v tech cervenejch vlkovkach nevidel moje ‚sklonovani‘. Chjo.

        3. ocs: Vy jste fakt komik. Diskuse s paní, která pronajímá moc pěknou garsonku (s menší terasou a parkováním) v Praze na Vysočanech, novostavba tak do 10 let stáří (kousek od Clarionu/Galerie Fénix): měla jsem štěstí, koupila jsem ji předloni za 3M a dnes by mě stála 4M.

         Ale to je za poslední 2 roky, to je něco jiného než vývoj cen za posledních 20 let, to se samozřejmě nezměnilo nic :-D

         1. Co jsem slysel, tak v Praze hodne Rusu a bohatsich Ukru investovalo do nemovitosti prave za ucelem pronajmu, nebo spekulaci, coz samozrejme sroubuje ceny hore. Pres to vsechno zajem je dostatecny, takze poptavka nikterak nevadne.

          Ja pamatuju, jaxme v polovine 90ek delali v Praze nastavby na panelaky a kdyz jsme za metr chteli 12 tKc, tak se lidem zdalo o certech. Pritom to byly byty velky jako krava, vsechno funglovka, jedina nevyhoda byla – holt nejvyssi patro. Jo, kde jsou ty casy.

          1. V polovině 90. se slušné nové byty v Praze už pohybovaly spíše kolem 20 za metr nebo víc. 12 bylo hodně málo a výjimka.

          2. Asi bych to nasel na mape, bylo to nekde okolo Cernaku. Ne v centru. Behem snad dvou tri let uz to bylo 18 tKc. Presto byli lide, co smlouvali jaxe dalo a pak koupili byty dva a hned pri stavbe nechali vyhodit pricku…

           Taky pamatuju typka, co koupil byt v nastavbe nad svym stavajicim bytem a nechal si tam spachat tocity schodiste.

          3. Sysop: to slýchám často, že je to kvůli Rusům, proto jsem opatrný tomu věřit :-) Údajně je spousta novostaveb v cenách kolem 7-15M (Libeň a další „atraktivní lokality“) prázdná, koupena Rusáky jako investice. Může a nemusí to být pravda, každopádně „co má jako být?“. Kdo chce fňukat, že na to nemá si samozřejmě v podobných teoriích lebedí.

           Nicméně, ceny jsou prostě vysoké a komici typu ocs co si myslí, že když před 20 lety postavili barák za 4M tak za ty stené peníze by ho postavili i dnes, co k tomu říct…

          4. fatwi: spíš je příliš mnoho inflačních peněz a lidi se snaží chránit před jejich znehodnocováním. Nemovitosti jsou první, co je napadne.

          5. Tak. V poslednich par letech zacal o zhodnocovani investice prostrednictvim najmu uvazovat kazdej jouda, tak se to rozmohlo. K tomu jestr airBnB, navic v Praze proste je vic moznosti uplatneni a lukrativnejsiho prijmu nez v mensich mestech. A ceny v priprazskych prdelich proste kopiruji trend.

          6. shane: Pravá příčina masivního zdražení bytů v posledních dvou letech bylo zavedení záporných úroků na účtech komerčních bank, vše v důsledku celosvětově chybného řešení krize 2008. Polopaticky prachatí lidé vybrali prachy z bank a poslali je do nemovitostí. A nejedná se jenom o investory české, dobrá polovina bytů prodaných v posledních dvou letech má majitele zahraničního.

          7. Bezny ani sporici ucty zadny zaporny uroky nemaj. Maj akorat urok nula nula hovno, coz maj uz vic jak deset let. Byty jsou zkratka provarenej zpusob investice a navic natolik jednoduchý, ze to zvladnej kazdej trouba, coz se o akciich nebo spekulaci na burze rict neda

          8. Chybný důkaz.
           Oba příspěvky jsou staré takřka tři roky. První uvádí, že se jedná pouze o klienty ze segmentu finančních společností (banky, pojišťovny, fondy atd.) s úložkou nad sto mega. To se asi nedotklo mnoho retailu. Druhý příspěvek se týká retailu, nicméně pouze v Německu. V Čechách co vím žádná banka nešla u střadatelů do mínusu. A nyní už lautr nepůjde.

     2. Kéž by. Holenku, já už si to musím šetřit. A potřebuju dopomoc.

   3. Jezdíte autem? Pokud najedete aspoň 15k ročně, máte předplaceno dlouho dopředu. Tak co by ještě kurva nechtěli?

 4. Pobavil jsem se dobre, ale musim se trochu zastat tech brnenskych – alespon ti 3, se kterymi jsem se setkal za posledni rok, zvladali vetu zacinajici „dobry den“. Ohoz porad hrozivej (gaybelka included, aspon uz nenosi ledvinky), ale jako cecenska milice nevypadali.

  1. Na druhou stranu, když revizor vypadá jak člen albánské domobrany, tak tím předejde řadě strkanic a případnému násilí.
   Představte si jak by to probíhalo s nějakým 60kilovým obrýleným sušinkou co vypadá jak absolvent filozofické fakulty.

   Buď by dostal přes držku, nebo by v případě znalostí bojových umění dal přes držku kontrolovanému co ho napadl, protože „tuhle sušinku zvládnu levou zadní woe“.

 5. DEFENS sa znovu vycepoval a napísal vtipný článok, po dlhej dobe som sa tiež nasmial. Chlap má nepochybne určitý druh literárneho talentu.

  Za seba len toľko, že si nedokážem vybaviť, kedy som naposledy MHD použil. Ako študenti sme brali jazdu na čierno a úteky pred revizormi ako istý druh adrenalínu, ale to bolo dávno.

 6. Třeba je ten revizor ze rvačky s budějickými studenty jen příznivec Bureše a hnutí NSD.. vlastně ANO, a v návalu adrenalinu si nějak spojil to burešovo zaklekávání na živnostníky s výkonem svého povolání a tak nějak zaklekl na frikulína.

  Pokud mu tam případně ještě probleskla nějaká vzpomínka na to jak kdysi coby PS VB naháněl nekalé živly s dlouhými vlasy a usárnou, kteří měli tu drzost být mladí, zdraví a veselí, tak se výsledek musel dostavit.

  A nebo jen předběhl dobu, domnívajíc se že babišův vítězný únor již proběhl a on bude moct rozkulačovat živly co nechtějí dát políčko do JZD, vlastně do Agrofertu a nahánět mládež jen tak se poflakující po ulici, když přitom mají za 40 kč makat u pásu vodňanské drůbežárny.

  1. PS VB jo? je třicet let po převratu, vole. Péesvébákům bude dneska nejmíň k sedmdesátce a ti mladí, zdraví a veselí vlasáči s usárnama už taky stříhaj metr do důchodu.

 7. “ Chodím místo toho pěšky a je to prima, takže to doporučuji každému“ … najednou :-D Když jsem Ti před pár lety doporučil, abys taky někdy někam zašel pěšky, když už neumíš jezdit na kole a nepařil si pořád jenom kule v autě, kde Ti akorát roste bachor a je z Tebe v tomhle věku chabrusák s permanentní rýmečkou a kašlíčkem, tak jsi mě označil za idota a socku. Někdo halt dostane rozum dřív a někdo (pitomec s dvěma „vejškama“) později no :-D Jinak článek pochoptelně opět o hovně no …

  1. Čuráčí Lebka přišla z hospody a vypotila příspěvek. :-D

 8. Jako, v poho.
  Já jsem měl konflikt s pražskym revizorem, ohledně názoru, že když si koupím 30minutovou jízdenku a tramvaj má dle jízdního řádu jet 20 minut a jede déle, pokutu bych neměl dostat a sdělil jsme mu, že osobní údaje mu neposkytnu. Po vystoupení mě tři chytili za oblečení a že čekáme na poldy. Padlo pár kreténů a debilů vůči mě, jistě, já jsem nejednal úplně v rukavičkách, sice jsem slovo debil nepoužil ani jednou, ale uznávám, že moje jednání mohlo točit labilnější jedince do červenejch, na druhou stranu, labilnější jedinci by asi tuhle práci dělat neměli. Po té, co jsme je ještě trochu provokoval řečmi typu „já vám rozumim, že nemůžete dělat jinou práci, co taky se šesti třídama základky“ a „nestrkejte do mě, vždyť přece víte, že jste v podmínce“ a oni mi to začali vracet stejným, ale tupějším způsobem („takový ubožáky jako vy řešíme denně“), jsem vytáhle mobil a ukázal jim, že už si je asi dvacet minut nahrávám z kapsy a oni se zatvářili jako upír, když mu ukážete česnek a začali si zakrývat obličej a jeden začal žvanit, že si ho nahrávat nesmím, na čemž jsem mu opáčil větou oblíbenou u poldů, že si pak může třeba stěžovat v občanskoprávním sporu. Najednou mi jeden z nich ten mobil vytrhnul a dupnul na něj botou, několikrát, dokud mobil nepřestal jevit známky života – nevyletěla z něj baterka. Mno, záznam tím nezničil, jelikož datové karty jsou poměrně odolné. Takže když mě policajti lustrovali na stanici, podal jsem rovnou i trestní oznámení za zničení mobilu (odloženo, ani to nezkusili nějak dotáhnout). Stěžoval jsem si na podnik – tam mi odpověděli, že mi mobil upadl, jak řekl revizor do protokolu a revizoři, narozdíl od cestujících, jsou pečlivě prověřování a mají psychotesty. Když jsme jim dodal záznam, kde je jasně vidět, jak na sklo foťáku dopadá jaksi trochu revizorská bota, asi po dvaceti urgencích mi dopravní podnik sdělil, že revizor to dělal v době svého osobního volna a nesouviselo to s výkonem jeho práce, neboť revizorem přestává být mimo přepravní prostor (wtf?) Ještě mi Podnik napařil pokutu za „nespolupracování s přepravní kontrolou“ DPP má normální mafiánský způsoby, nastavíme systém tak, aby z principu vznikaly chyby, revizní systém nastavíme tak, aby byly revizoři nepotrestatelní a inkasujem.

  1. No jako, dyž do toho lezete dobrovolně, co čekáte?

   1. Nevím jak v Brně, ale v Práglu se do toho vlézt často vyplatí. Třeba když chceš s lehkým zavazadlem v osm ráno z P8 na P4, je auto blbost.
    Druhá věc je teorie předřečníka, zda se doba platnosti vztahuje na reálně uskutečněnou dobu přepravy či na avizovaný jízdní řád. Bojím se, že a je správně.

  2. Za to si ovšem můžete sám. Jednak jste asi mohl předpokládat, jak bude reagovat vypatlanec, když s ním budete jako s vypatlancem zacházet, zejména když má vypatlanec moc a krytá záda. Zatímco pro vás to byla epizoda, pro dopravní podnik je to standardka, na kterou má nacvičené reakce. Druhak (omluvte mou upřímnost), přiznat vypatlancovi, že si jeho vypatlanosti nahráváte, může fakt jen vypatlanec (sorry again). A třeťak, nevím jak DPP, ale např. DPmB na tyhle situace pamatuje – platnou jízdenku musíte mít po celou dobu jízdy, přičemž jízda je doba, omezená nástupem a výstupem, ovšem s tím, že „Pokud ve zpožděném spoji cestující předloží jízdenku s prošlou časovou platností, bude mu jízdenka uznána za platnou nejdále do zastávky (stanice), ve které by spoj při jízdě dle platného jízdního řádu naposledy zastavil před ukončením její časové a zónové platnosti.“
   A snad ještě do čtvrtice: opět nevím, jak v Praze, ale v Brně je o řidiče i revizory taková nouze, že se je DP snaží rekrutovat a udržet za každou cenu a jejich případné průsery (snad kromě chlastu) dekuje (nějaké stížnosti na jejich chování zpravidla končí prefabrikovanou odpovědí a hurónským výsměchem).

 9. Pokud jsem pochopil správně český jazyk, tak kontrolovaný měl odpovědět:

  „Hele, hluchej jak netopejr, to nepopejrám. Nevejrej na mě a nech mě bejt.“

  1. popejrat je blbost nebo nějaký hodně obskurní nářečí. V ej se mění ypsilon a to ve slově popírat jaksi chybí. Viz potýrat/potejrat.

   1. Zaslechl jsem „dobejrat“, ale odkud ten bodrý venkovan byl…

    1. ja jsem zase zaslechl lejn pro Lín obecný – Wikipedie
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Lín_obecný

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!