Kořistkovy milióny

Featured Image

Poslanec Kořistka je prvním poslancem v České Republice, který má úřední papír o tom, že jednou nelhal. Možná.

Kdo neví, o co jde, tak si připomeneme obsah minulého dílu seriálové tragikomedie „politická scéna v ČR“. Pan poslanec za Unii svobody (to je taková ta strana, kde má poslanecký klub početnější než členská základna) pan Zdeněk Kořistka byl osloven lobbystou a spolupracovníkem pana Miroslava Topolánka (co si nechává furt říkat Mirek, jako by byl někde v gay clubu) panem Markem Dalíkem, že pokud bude hlasovat proti koaliční vládě, které je jeho pseudostrana členem, dostane za to deset miliónů korun českých. Pan Kořistka nabídku nepřijal, je poslanec za Unii svobody a tím pádem čestný muž. Namísto toho se po jednom měsíci od okamžiku, kdy byl osloven, obrátil na média a vykvákal to do světa.

Zajímavé je i to, kde poprvé oslovili pánové Dalík a Večerek pana Kořistku. Stalo se tak v nákupním centru. Těžko si pro podobné setkání lze zvolit lepší místo. Odposlech třetí stranou je tím téměř vyloučen. Být Kořistka, kladu si otázku, kdo mě všechno sleduje a má zmapovaný můj pohyb.

Anžto si pan Kořistka nepořídil žádný záznam a jednání proběhlo mezi čtyřma očima, stála celá kauza od počátku na úrovni „tvrzení proti tvrzení“. Topolánek dokonce podal na Kořistku žalobu, protože poskvrnil dobré jméno ODS. Špína byla natolik zažraná, že to pan Topolánek shodou okolností kvantifikoval také na deset mio.

Je jasné, že se muselo něco stát. Objevil se přístroj, který je základní přísadou detektivek s Perry Masonem. Detektor lži. Škoda že taky neexistuje detektor zmrdů. Pan Kořistka se podvolil vyšetření – nebo jak tomu říkat – na tomto rádoby exaktním stroji a výsledek je, že nelhal. Vedení ODS nyní neví, jak to vyhodnotit. Poslední verze je, že buď Kořistka je profesionální lhář, nebo je přístroj rozbitý…

Co si o tom myslet? Podle mě se jedná o základní konflikt, totiž utkání blbce a lháře.

Poslanec Kořistka, kdyby byl co k čemu, tak si vezme čas na rozmyšlenou, ohlásí celou záležitost policii, která ježto pod kontrolou sociální demokracie by po něčem tak vydatném skočila jak slepice po flusu, zaranžuje další schůzku, při které protikorupční služba oba pány sebere. Nebo naaranžovat něco jiného, jedno co, ale něco takového, co je právně závazné a dá se použít k trestnímu stíhání. Kořistka tak neučinil. Nechápu proč, jediné vysvětlení je, že je úplně blbej.

Panu Topolánkovi lze těžko uvěřit. ODS byla jeden čas v České Republice synonymem pro popření zákona, korupci a klientský systém. Všechny tyto jevy ODS v této zemi trpěla, za její vlády neobyčejně kvetly a ODS proti tomu nedělala vůbec nic. Sama čelila několika korupčním aférám a problémům s mrtvými dušemi v podobě legendárního Lájoše Bácse. Že by dnešní ODS byla korupčních praktik prosta, o tom nemám žádné iluze. Překvapuje mě, že Topolánek nepoužil taktiku „obětovat pěšce“ a neprohlásil, že žádného Dalíka nezná, v životě neviděl a že to není ten Dalík, co mu dělá tajemníka, to by totiž byla typická odpověď hodná ODSáka.

Pokračování této rádobykomedie jsme se dočkali tento týden, kdy policie zatkla Večerka a Dalíka, kdoví proč je převezla je vrtulníkem do Ostravy, vyslechla je a pustila, protože státní zástupce nepodepsal vazbu. ODS na to reagovala prohlášením, že ODS reagovala nepřiměřeně, což mě opět velmi rozveselilo. Možná by bylo nepřiměřené, kdyby policie sebrala kompletně celou ODS pro podezření z korupce, ale tohle mi až tak nepřiměřené nepřipadlo.

Jediné, v  čem je tato kauza pro diváky přínosem, je neobyčejně hluboký náhled to zákulisí české politiky. Ukazuje se, že politici sami dávno k ničemu nejsou, rozhodnutí vznikají úplně jinde, v různých poradenských a konzultačních firmách různých pánů Dalíků a Večerků, kteří podle zakázky bůhvíodkud takzvaně lobbují, čili ovlivňují různými metodami pimprlata zvaná „politici“. Ti sami jsou jen baviči, podobně jako Petr Novotný nebo Josef Náhlovský, a za pár peněz vykládají veselé historky. Nemají žádnou moc kromě toho, že jim „konzultační“ agentury sem tam dovolí sehrát nějakou scénku na téma registrovaného partnerství, potratů nebo zákazu pastiček na myši. Možná dokonce že ani žádní politici neexistují, že jsou to jen nějaké atrapy z papundeklu nebo počítačové animace, které ovládají na dálku mediální poradci a P.R. zmrdikonzultanti na dálku joystickem.

Do tohoto pojetí zapadá dokonale i akce páně Kořistky. Je to než další pokus té narudlé verbeže k odlákání pozornosti. Zatímco na sebe Kořistka a jeho odmítnuté všimné přitahuje pozornost, prosazuje si vláda protiústavní zákony se socialistickými principy, jako je například použití eurozatykače nebo vyvlastňování půdy v obecném zájmu. Je mi líto, že jim tohle ještě někdo žere.

Já osobně jsem z toho otráven, protože mám ve volbách 2006 zájem volit pouze a jen pravicovou stranu, ale ne korupční zmrdy, prosím. A jiní tu reálně nejsou!!


 


 
 03.10.2004 D-FENS

12345 (2x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
225x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:08
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!