Konspirační vidění světa - zpět na článek

komentářů 225

 1. Celkem slušná ráda konspiracnich teorii se ukázala být pravdivá. Potopení Lusitanie nebo útok na Pearl Harbour se po patřičných letech ukázaly v úplně jiném svetle- ne jako náhoda nebo nevyprovokovana akce zlotrileho nepřítele, ale jako kontrolována provokace a pohádka pro lidi aby prošel vstup země do války. Stačí počkat 50 až 70 let a dozvíme se i pravdu o WTC, chemickém útoku v Sýrii atd. Ale dnes se to fakt nedozvime.

  1. Pearl Harbour? Jako že ho zinscenovali Američani, nebo jak to mám chápat?

   1. I ta Lusitania by mě teda zajímala o co ta mělo jako jít. To, že ji potopili němci torpédama se snad nedá pochybovat… :D

    1. …ze ten blbec Heydrich se nakonec odbouchnul sam?

     1. Heydricha v skutečnosti skolil Syfl jako klému, ale protože Beneš a Dolfi byli kámoši (chodily spolu do lidušky na výtvarku), vymysleli Antrophoid, aby to nevypadalo, že náckové jsou kurevníci.

    2. Barbarsky čin Němců, který „zatahl“ USA do války.. Na palubě vozili munici jedné z valcicich stran, německá ambasáda polepila město varováním, ze je loď legitimní cil… Opět hezky rozpracovana provokace, aby zaútočili ti druzí a národ se jen branil…

     1. Potopení Lusitanie bylo z tehdejšího pohledu OK:
      – byla to britská loď
      – byla vedená jako auxiliary cruiser, Cunard dokonce od Admirality dostal na stavbu dotace a loď musela splňovat požadavky Royal Navy na pomocný křižník
      – převážela střelivo a vědělo se to
      – dodržování pravidel pro zajímání civilních lodí bylo velice problematické a spojené se smrtelným rizikem pro ponorky, vědělo se to a s porušováním pravidel si začali spíš Britové
      – německá ambasáda zveřejnila pod inserátem Cunardu na plavbu svoje varování, že cestovat Lusitanií nedoporučují, protože je to spojené s přílišným rizikem

      Němci z toho byli nervozní – ponorková válka bylo to jediné, co na Brity fungovalo, ale zase to vedlo k riziku vstupu USA do války.
      Britové se na to vyloženě těšili, protože zatáhnout USA do války potřebovali.
      Vláda USA to neměla snadné. Jasně sympatizovali s Brity, jenže zase jít do války?

      Argument i pro Američany byl, že obviňovat jednostranně Němce z nemorálnosti, že vedou ponorkovou válku proti obchodním lodím, moc nešlo. Britové prováděli sami zcela bezohlednou námořní blokádu centrálních mocností a nechávali půl Evropy prostě vyhladovět.

      1. Bylo to OK z pohledu mezinárodního práva, ale byl to přesně ten pěkný moment, kdy se přidá ono veřejné mínění na tu správnou stranu a prezident po vyhlášení války nesklidí pískot a občanskou neposlušnost, ale aplaus a zástupy dobrovolníků. Tedy z pohledu Britů i Američanů, výborně mediálně zpracované téma, z pohledu Hunů – sežrali návnadu. Hněv veřejnosti dopadl na Huny místo aby se někdo ptal kterej bezmozek prodává jízdenky na loď, která veze munici do války, nemá to ani žádnou ochranu a ani vlastní velení nevaruje kapitána i když vědělo o ponorkách v oblasti.

       1. Mno. Kapitán o ponorkách věděl, proto taky zvolil kurz jakej zvolil, vyhýbal se oblasti s ponorkovou aktivitou. A věřilo se, že Lusitanie s její rychlostí 18 uzlů těm ponorkám jednoduše ujede…

       2. Potopení Lusitanie nic moc nezpůsobilo. Britové byli vyloženě zklamaní nereakcí Američanů. Na frontě se vadným granátům, co nevybuchly, když měly, přezdívalo Wilson :-)
        Američané dokonce zvažovali, že sice útok odsoudí, ale odsoudí i britskou námořní blokádu.

        Byla jen otázka času, než se něco takového stane. Když se kácí les, lítají třísky. A tehdy se kácelo ve velkém.
        Zájem na tom mohli mít jen Britové a ti ostatně byli i v podezření a propagandisticky to dojili, co mohli.
        Tedy ne, že by v USA hledali záminku, jak vstoupit do války, ale spíše že Britové dělali co mohli, aby USA do války zatáhly. USA byly jasně na straně Britů, ale chovaly se velice zdrženlivě. Chtělo to hodně provokovat – neomezená ponorková válka, Zimmermanův telegram …

     2. Až teda na tu drobnost, že Lusitanii nikdo nikam cíleně neposlal, plula na pravidelné obchodní lince…
      Jako že by se amíci a tomíci domluvili a nechali trajdat Lusitanii sem a tam, dokud ji konečně nějakej trouba v ponorce nepotopí? Ale no tak. Ta pravděpodobnost, že ji někdo just na téhle plavbě potopí, byla spíše v oblasti náhody. Pokud by tohle někdo vymýšlel jako cílenou provokaci tak to by musel být hodně velkej optimista.
      Spíš to byla nešťastná náhoda, kterou obratem propaganda využila. Ale to nemusela být Lusitane, to mohlo být cokoliv jinýho.

      1. kde jinde chytit loď než na pravidelné lince, nechápu?

       1. Podle neměckých logů byla ponorka de facto na cestě domů, měla málo paliva a jen posledních pár torpéd. Že se jí do cesty přimotala Lusitania bylo jen dílem obrovské náhody, protože její kapitán se cíleně vyhýbal oblasti kde byly hlášený ponorky…

       2. jinak taky ta detekce v dané době nebyla nic moc. Vědět že tehdy a tehdy popluje tahle loď do tohohle a tohohle přístavu bylo sice fajn, ale pořád ta možnost zachycení jednou ponorkou byla nula nula nic, spíš ta náhoda, protože oceán je velký a kapitán lodi mocný. Z conning tower u ponorky je toho prd vidět…

   2. Rooswelt chtěl do války, ale ovečky byly silné proti. A pak jako blesk z čistého nebe je napadli Japonci a veřejnost byla pro válku. Dle dostupných údajů šli ale USA stesticku naproti tím, že dlouhodobě provokovali Japonce na poli obchodním, tak aby válku začali oni (kvůli PR). To že to nakonec byl Pearl Harbour a ne třeba Filipíny bylo v Japonské režii. A jistě byla jen náhoda, že zprávy rozvědky nadřízení ignorovali, hlášení radistu na Havaji také, zodpovedni velitele si vzali náhlou dovolenou a jako náhodou těsně předtím odjely letadlové lodě na cvičení. Jo a pak taky ta mírová amerika měla pár rozestavenych letadlovek v docich a zbrojní výrobu na spadnutí. Takže namísto sokujiciho překvapivého útoku spíše dlouho očekávaná záminka vstupu do války. Asi jako když boxer někomu nadává tak dlouho až dostane facku a pak ho vyklepne s tím, že on si zacal.

    1. Japonci vypověděli Washingtonskou dohodu v roce 1936. Kongres schválil skromný Naval Expansion Act v roce 1938. Po pádu Francie v roce 1940, když už bylo jasné, kam se to obrací, schválili Two Oceans Navy Act, což už byl program významného rozšíření loďstva. V okamžiku Pearl Harboru byly však práce zahájeny jen formálně – to „lay down a ship“ znamená asi něco jako „poklepat základní kámen“ a u většiny plánovaných lodí z programu nebylo ani to.

     Jestli si USA Pearl Harbour udělali sami, zastihli se slušně nepřipravené :-)

     1. Nikdo netvrdí, že si to udělaly USA samy, stačí se připravit a počkat. Pak mám krásný ohňostroj pro lidi, zachráněné letadlovky v suchu a další rozdělané v docích.
      Něco jako 11. září. Netuším proč nakonec spadnul ten barák dolů, ale najít v muslimském světě pár debilů ochotných naprat letadlo do baráku nebude až tak složité. Zbývá pak otázka, kdo ten plán vymyslel a zafinancoval. Mohl to být strýček Usáma, ale klidně to mohla být i některá tajná služba přes dvě proxy – a o tom kdo skutečně podepisuje výplaty nemusí ten pošuk z letadla vědět nic.
      Nejčastějším hybatelem věcí bývá ten, kdo má z výsledku dlouhodobě největší prospěch.

      1. Mně tato teorie nikdy smysl nedávala. Dejme tomu, že jsem USA a chci válku s Japonskem. Vyprovokuji Japonsko, aby mě napadlo. Stane se. O čtyři dny později mi vyhlásí Hitler válku (WTF?). A ještě ten měsíc s Brity na první washingtonské konferenci vyhlásím strategii Germany first a válka s Japonskem se tudíž octne na druhé koleji, přesměruji zdroje do Evropy a na válku s Japonskem zdroje omezím. Hm.

       Kdybych já stál za spiknutím, nasměruji Japonce na Sovětský svaz, budu pomáhat Britům proti Němcům, Sovětům proti Japoncům a Němcům a bude se radovat, jak se všichni perou mezi sebou. A pak někomu vpadnu do zad, mu he he.

       1. Storch: nedobře se na to díváš, soustruhu. Vysvětlím ti to po Konspiračním.

        USA přece ovládá kdo? No židi. Teda vlastně sionisti. A sionisti chtěli co? No Usrael. Pardon, Izrael. Ale tam oxidoval kdo? Okupační správa. Čí? Britská! A tudíž Spiklenecké Síly Temnoty V Pozadí spáchaly útok na Pearl Harbor tak, aby odklonily US. zdroje pryč od Británie a tím umožnily náckům britskému impériu dát více do těla, oslabit je a donutit pusti mandátní území.

        A je tu samozřejmě i dookaz. Co se stalo po WW2? Británie zbankrotovala a musela pustit kolonie. A kdo ji nahradil? Usrael! Tedy, zlí jazykové by mohli upozornit na to, že USA začaly pořádně pomáhat Izraeli až v ’73 a předtím se spíše škorpily, ale to už půjde nějak šikovně reinterpretovat aby to nestálo v cestě.

        1. židi můžou za všechno, dokonce i Titanik prý potopili. Nějakej rabbi Iceberg…

       2. Mám velkého mocenského rivala v oblasti – Japonsko. V Evropě podporuju co to da svého spojence Británii (na hraně vyhlášení války Německu), kterému zatápí doma Němci a v koloniích Japonci. Doma mám obyvatelstvo naladěné na nevměšování se do cizích válek, ale vedení země je přesvědčené o vstupu do války.
        Po Pearl Harbouru byli všichni ukřivdění a nasraní z nenadálého útoku, na úřade se hlásily tisíce dobrovolníků a prezident na vrcholu popularity hlásal jak se budou bránit.

        Kdyby napadl Japonce a Němce, s tím, že si to situace žádá, tak by ho to taky mohlo stát volby. Totalitní země takové mediální humbuky dělat nemusí, páč nemají ty volby. Dnes se přece v médiích dělá to samé – aktuálně třeba Saddámovy chemické zbraně nebo zlotřilý Asadův útok na civilisty a podobné šarády pro masy.

     2. Japonci si to především mezinárodně posrali vyvražděním Nankingu. Ty zvěrstva co tam ty žlutý svině prováděly neměly v civilizovanym světě obdobu dobrejch 150 let. Celkem neni divu, že se americká (nejen) veřejnost stavěla dost protijaponsky. Krom toho se japončíci nijak zvlášť netajili svou ideou o Sféře společného blahobytu nebo jak ten svůj plán na ovládnutí Asie nazývali.

      1. Mmchdm, dodnes je Nanking v Japonsku zakazane tema.

       1. se nedivim. Oni se Japonci k těm zvěrstvům z války radši nehlásej.

      2. Ono to spíš bude, jiný kraj, jiný mrav. Asiati obecně jsou dost tvrdí kluci s odlišným přístupem k lidskému nebo zvířecímu životu než má humanistická západní civilizace. Navíc tam kde by evropan takové chování u svého vojska nějak přešel, přikryl a nemluvil o něm, tam japonec pošle novináře a píše pochvalné články.

       1. Jsou, ale tohle bylo silný kafe i na asijský poměry. Jiný asijský národy se ve válkách až takhle krutě nechovali.
        No a evropská veřejnost to nepochopí tuplem.

    2. Hlavně jim zmrazili všechny devizové rezervy, takže Japonci byli naráz nasuchu.

   3. JSH: Lousitania, Pearl Harbour, Tonkinský incident a 9.11.2001 jsou čítankové příklady konspiračních teorií, žel u všech se nakonec ukázalo že byly zorganizovány USA za účelem vstupu USA do války. Protože je USA odlehlé od zbytku světa a žádní mrtví z válečných konfliktů tam už dlouho nebyli, tak si je USA musí vždycky vyrobit.

  2. To teda musí chudák Nagumo i v hrobě páchat harakiri když mu dnešní konspirátoři upírají i ten Pearl Harbor ..

 2. No já nevím, jestli to je konspirace, nebo schválnost, nebo jen blbost redaktorů ČT, al koukněte se na dvě videa. V tom prvním – vysílání ČT o útoku na Syrii, cca od 01:20 minuty jsou záběry (jak je prezentuje ČT) na noční Damašek při útoku. Řada ohňů, výbuchů, pozor na ouška. Malým problémem je jen to, že to jsou záběry z útoku ukrajinské armády na Luhansk v roce 2015. Každý to může porovnat:
  Videeo ČT: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2449915-usa-s-britanii-a-francii-uderily-proti-syrii-po-chemickem-utoku

  Video z Luhanska: https://youtu.be/jL4ZP-RVhpo

  1. To totiz CT udelala tu velkou chybu, ze jednou prevzala neco z ruskejch zdroju. Holt se jednou spolupracovnik RT trochu unahlil, a postnul omylem neco ze slozky Ukrajina. https://twitter.com/MuradGazdiev/status/984972764590338050

   1. Cokoli přebírat bez řádného ověření je prostě hrubá chyba.

   2. Jo, jenže ten ruský zpravodajec to obratem zjistil, video odstranil a omluvil se. Ale ČT, která má, nebo by měla mít, profesionály, ten záběr opakovala ve vysílání celý den. Klikněte si na ten odkaz a podívejte se na komentáře. To si nikdo z ČT nemohl přečíst, aby se tak neblamovali? A nejhezčí v tom pořadu ČT je na konci projev Stropnického o „dezinformacích“. To k tomu Fake záběru opravdu sedí.

  2. Je „konspirace“, když Putin předváděl výdobytky ruské vojenské moci videi z videohry ArmA?

   Je „konspirace“, když Novinky u článku o izraelském tanku dají fotku samohybné houfnice, nebo u článku o „tureckém náletu“ dají fotku britského Typhoonu?

   Potisící: „konspirace“ znamená spiknutí.

   Je ČT „utajená“ organizace, do které nikdo nevidí?
   Proti komu a s jakým zločinným cílem se ČT spikla tím, že ukázala jiné video?

   1. CT nemela obrazovy material o bombardovani. To je do televize fakt blby. Tak brali holt vsechno. Je to neco na urovni Novinek a „ilustracni foto“.

    Do CT je videt velmi dobre, zastava „evropske hodnoty“. Cili ano, konspirace tezko. Jen bohapuste novinarske svinstvo.

    1. Sysop: plný souhlas. Jen bych to nenazval „svinstvem“ – to by bylo např. kdyby tím videem „dokazovali Assadova zvěrstva“, nebo „dokazovali že Assadovy PLR 9M9 padají do Ghúty a vraždí tam nebohé civilisty“ – nýbrž jen „trapnou novinářskou nekompetencí“.

     1. Ano, termin ‚svinstvo‘ se pouziva pro umyslny podvod, zatimco tohle byla jen demonstrace nekompetentnosti. Pravda.

 3. Slabí i mocní mají určité důvody nemluvit pravdu, proto někteří posluchači pochybují a hledají různá alternativní vysvětlení pro pohled na věc. Jako důkaz manipulace s pravdou ve všech patrech.. stačí dokázat najít (nemusíte si to pouštět, stačí to nalézt) toto: „Česko hledá prezidenta“ vysíláno z Hudebního divadla Karlín provázel Karel Voříšek.
  Duel sledovalo v průměru 2,2 milionu diváků, tj. zhruba 48% podíl na tuzemském televizním vysílání, což představovalo největší sledovanost večera. Vlastně se jedná zrovna o rekordní s největší sledovaností v celé 25 leté historii televizní skupiny Prima. Někdo má dlouhé prsty aby ten záznam pro obyčejného zvědavce zmizel, ale „odborných“ rozborů zrovna toho pořadu je všude až moc. Oficiální zdroj zde, ale ouha http://play.iprima.cz/cesko-hleda-prezidenta?subcat%5B%5D=p15289 a přepis (ale bez kotle a mimoverbální komunikace) https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/vystoupeni-prezidenta-republiky-v-debate-na-tv-prima-13863#from-list

  1. Pro teoretiky spiknutí, třeba tam ve vypjaté chvilce zaznělo něco co už nikdo nikdy nesmí slyšet. Třeba já byl a jsem naladěn. Pokud záznam máte, podělte se..díkuji

   1. tak napiš co! To mám jako číst celou debatu?

 4. Ad1) „Lidé s konspirativním viděním světa tak nevěří na součet mnoha dílčích sil. Věří, že v pozadí dějin prostě musí působit jedna konkrétní obrovská (ideálně globální), ale skrytá MEGAsíla, která ovládá všechny hráče a nutí je jednat podle nějaké své tajemné agendy.“ – Zajímavá konspirační teorie o konspiračních teoreticích. Tak tedy, ke konspiračním teoriím se řadí například tvrzení, že do pentagonu nikdy nenarazilo žádné dopravní letadlo. Zdůvodňuje se to absencí příslušného množství trosek i velikostí otvoru do zdi, který by stěží stačil. Já nevím, jestli narazilo, nebo ne, myslím, že spíš jo, ale proto to nepíšu. Konspirační teoretik bude říkat tohle. Magor bude tvrdit, že za tím stojí Aštar Šeran. Nechápu zobecnění konspiračního teoretizování na to tu druhou variantu. Je to, jako by jste vzal v potaz pouze tu lihovou sračku z Božkova a na základě této zkušenosti prohlásil, že rum (rozuměj rum z cukrové třtiny) je hnusnej.

  Ad2) No, poslouchaj, souboj dobra a zla je ale většinou spíš Patos a ne Konspirace. Zbytek odstavce jsou úplné sračky. A opět: Magor bude tvrdit, že Donald je satan a Vladimír móc hodnej kluk. Nebo obráceně, to už je na libovůli každého píčuse, který nechce pochopit, že jsou oba stejní hajzlové. Rumový příměr platí i tady.

  Ad3) Já teda sakra nevím, ale když „konspiruji“ já, řeším třeba že ocel taje při 1500° a kde se kurva ve WTC taková teplota vzala. Konspiruji o tom, že samotná NIST prý nenalezla známky teplot přesahujících 600°C po dobu delší než 15minut -> to znamená že jádrové sloupy se nezahřály na teplotu vyší než 250°C při niž ocel ztrácí 1% pevnosti (test byl proveden za základě změn povrchových struktur oceli). Slavná fotografie Edny Cintron v perforaci severní věže celkem jasně ukazuje, že v místě hoření leteckého paliva to asi žádný karmagedon nebyl. Nebo když něco rozžhavíte na 1500°, popřípadě teplotu blížící se, bude po vyhoření spáleniště o tolik chladnější? Takže co dělám? Jen se ptám proč a jak. „Oproti tomu lidé s konspiračním viděním světa mají „proč” zodpovězeno jednou provždy dopředu: odpovědí na každou otázku, vysvětlením každé události světa je Spiknutí Sil Zla.“ Takže hovno, tohle už není ani na Rumový příměr, to už jsou prostě jen hovadiny.

  Ad4) „To se má tak: „pokud někdo nedokázal, že se něco nestalo, má se za prokázané, že se to stalo.”“ No, většinou se to aplikuje na oficiální verze vysvětlení různých incidentů. (Dokaž, že věž WTC nespadla nárazem letadla. Kruci, já nevím, ale mám pochybnosti a od dokazování je snad ten vyšetřovatel, ne?) Viz, momentální chemický útok v Sýrii. Nebo Skřípal otrávenej prošlým Novičokem ze Sappy. Nebo nevím. Nemá ten chlap bejt teda sakra mrtvej? A fakt Sověti nedokázali vyvinout smrtící plyn, kterej by byl smrtící? A má někdo teda důkaz, že za tím stojí t’Rusové, když se jim za vlády Borise Kořalky ztratily snad i atomovky a kromě toho údajně „recept“ na novičok dávno vyšel v nějakých chemických sbornících (to si fakt nedokážu ověřit), či co? Ale opět, většina konspiračních teorií zpochybňuje právě oficiální vysvětlení. Mnohdy k tomu vede to, že bývá (někdy z dost pochopitelných důvodů) děravé. V každém případě je důkaz absencí často používán proti, konspiračním teoriím, nikoliv pro jejich podporu.

  Celkově je článek snůška blbostí. Konspirační teoretizování má průnik podmnožin úplných nesmyslů, přes fantaskní, ale možné scénáře (ale proč?), až po velice smysluplné závěry kritického myšlení. Autor si vybral pouze část s podmnožiny úplných blbostí. Stejným způsobem se dá zpochybnit psychologie, nebo fyzioterapie. Četl jsem hodně konspirativních článků, které byli úplné blbosti a tahle konspirace o konspirátorech jim směle konkuruje. Takže bych tu rád nakonec vyvodil, že Autora dozajista očipovali zlý ještěrkové z temných pekel, temnějších planet, nejtemnější osmé zatáčky úplně nejvíc nejtemnější galaxie, jsem přesvědčen, že ho Aštar nespasí na meteorit a kromě toho je to určitě soused Kalouska. Mnohem pravděpodobněji si, ale nahání sebevědomí tím, že na internetu vyhledává tzv.konspirační bláboly těch největších blbečků a ukájí se nad tím, jak jim to nandal.

  1. Tak to bychom měli krásnou ukázku „Důkazu absencí“, neboli „dolož mi WTC a Pentagon a Novičok a pokud se ti to povede, já vytáhnu nanotermit a britské laboratorní zásoby novičoku a můžeš začít odznova.“

   Jen jediná otázka: skutečně jste si myslel, že se někdo na tomto serveru – po všech zkušenostech s odpovídáním Zrg1 – nachytá?

   1. Jan Mrcasik: Žádný důkaz absencí, dosud se nikomu nepodařilo racionálně a precizně vysvětlit, jako by mohlo dopravní letadlo shodit k zemi budovu s ocelovými nosníky o hraně 30 cm k zemi a to rychlostí volného pádu.

    1. No tak co si postavit kopii WTC, pojistit, zabydlet, sehnat jedno natankované letadlo (v Mojavské poušti by se pár 767 našlo) a polovina nevěřících může jít potvrdit své teorie do 10.patra a ta druhá třeba do 80.patra?
     Takový větší starý dobrý vyšetřovací pokus.
     Neb těch cinklých 3D simulací a modelů už bylo dost! ;-)

     1. A není to málo, Antone Pavloviči?
      Už jsem tu kdesi psal, jak je to prosté: postavit někde v Nevadě aspoň deset těch věží – podle původního projektu, stejnou technologií ze stejných materiálů…
      Potom řekněme do třech jebnout letadlem a ty zbylé nechat složit různými metodami řízené demolice…
      Kdyby všichni, co o tom na celém světě debatujou, poslali finanční příspěvek, muselo by se to zvládnout…
      Průser by byl, kdyby všech deset baráků lehlo stejným způsobem…

     2. Dachsmeister: Věřit není čemu, důkazy nebyle předloženy. Do WTC #7 vůbec žádné letadlo nenarazilo, vysoká teplota tavící ocel u WTC #1 a WTC #2 nenastala z důvodu výskytu živých lidí a přeseknout Boeingem několik ocelových nosníků o hraně 30 cm bez podstatné destrukce Boeingu ještě mimo půdorys budovy je nemožné.

    2. Ne? Dejte si jeden semestr materiálovýho inenýrství a pochopíte co umí udělat teplo s ocelí.

     A když už budete u toho, stavte se i na stavárně ať vám vysvětlí jak bylo WTC postavený – jednotlivý patra přichycený na středových nosnících, a co se stane když se jedno utrhne. Jako praktický pokus doporučuji postavit za sebe kostičky domina a pak do jednoho cvrnknout.

     1. Lyssor: Ano, to byste skutečně měl udělat, abyste konečně pochopil že ocel se teplem nezlomí jako sklo, ale začne se ohýbat. Dále oheň rozhodně nepůsobil na jednotlivé nosníky stejně, tak by nutně nemohlo dojít k destrukci všech několika desítek nosníků ve stejný čas. Dále ohýbání oceli nade vší pochybnost negeneruje oblaka prachu.

 5. Článek je zcela mimo, důkazem je prostý 17.11.1989. Ze začátku miliony osob věřilo, že si 10 000 STBáků a nepočítaně SNBáků nechalo napochodovat na náměstí tisíce lidí a následně nechali svrhnout komunistický režim, který neměl problém likvidovat nepohodlné lidi i fyzicky. Informace o tom, že 17.11.1989 naplánovali sami komunisté kolem dvojice Lorenz-Čalfa ve spolupráci s poradci ze SSSR, byla na začátku z ranku konspiračních. Dneska se situace obrátila konspirační teorie je mainstream a původní mainstream je konspirace :-)

  Vliv šedých eminencí v pozadí, jako Soros, Rockelferrer a mnoho dalších a na ně navázaných organizací, jako třeba Římský Klub, na chod světa je nesporný, i když zatím se zdá že jejich moc není absolutní a občas jim něco nevyjde, jako třeba Trump.

  1. Ten Římský klub co v něm místopředsedoval Zeman nebo až ten Drahošův?

  2. Tomu říkáte konspirace? Co tedy řeknete na tuto konspiraci? A je to opravdu jen kospirace?

   V neděli 18/12/1988 (tedy rok před Sametovým podrazem) se stále ještě viceprezident, ale už zvolený prezident George Bush setkal ve své kanceláři v západním křídle Bílého domu s Henry Kissingerem. Dále přítomni byli James Baker a Brent Scowcroft. Henry Kissinger přišel s nápadem, který ve svých dalekosáhlých důsledcích způsobil nejen Sametový podraz, ale i dnešní situaci v ČR a SR. Kissingerův nápad byl následující: „You are about to become the first president with a real opportunity to end the Cold war. Why not discreetly negotiate a deal? Gorbachev would promise not to use violent force to suppress reform and liberalization in Eastern Europe; in exchange, the West would promise not to exploit any economic or political changes that occurred there at the expense of ,legitimate´ Soviet security interests – Stanete se prvním prezidentem s opravdovou příležitosti ukončit studenou válku. Proč bychom se s nimi nemohli diskrétně dohodnout? Gorbačov slíbil, že nepoužije násilí k potlačení reforem a liberalizace ve východní Evropě a my mu za to slíbíme, že nebudeme využívat ekonomických a politických změn, které se tam dějí, proti ,legitimním´ bezpečnostním zájmům Sovětského svazu.“

   15/01/1989 přilétá do Moskvy Henry Kissinger a v kapse má „soukromý“ dopis stále ještě viceprezidenta Bushe pro Gorbačova s návrhem, jak to s tou východní Evropou zařídit.

   ve středu 18/01/1989 je Kissinger přijat v Kremlu Gorbačovem, za přítomnosti pouze tlumočníka a Anatolije Dobrynina, který byl předtím 23 let velvyslancem v USA, nyní poradce Gorbačova. Kissinger předal Bushův dopis a Gorbačov je nesmírně polichocen skutečností, že mu americký prezident píše už týden předtím, než může oficiálně psát na hlavičkovém papíře Bílého domu jako prezident.

   Gorbačov se poradil s dvěma spolupracovníky. První byl Anatolij Černjajev, komunistický aparátčík, se kterým se znal od padesátých let. Černjajev vyjádřil úžas nad tím, že jim Bush východní Evropu předhazuje jako neohlodanou kost a podivil se „jistému rozporu: Bush slibuje kontinuitu, ale navrhuje, že by mohl změnit americkou politiku – certain contradiction: Bush promised continuity, yet suggested that he might change American policy“. Ale, to je přece báječné!

   Druhým byl Gorbačovův asistent pro východní Evropu, Georgij Šachnazarov, který Gorbačovovi doporučil, aby Kissingerův plán bral všemi deseti. A tak dva lidé, o kterých lidé v Československu asi nikdy neslyšeli, Černjajev a Šachnazarov, rozhodli o komunistické dominanci nad východní Evropou i v dalším miléniu.

   28/01/1989 Kissinger přijíždí do Bílého domu a informuje Bushe, Bakera a Scowcrofta o svých jednáních s Gorbačovem, Bakerovi se to celé příliš nelíbí a žádá o názor své dva experty na východní Evropu, kterými jsou Rozanne Ridgway a Thomas Simons. Oba dva Kissingerův plán odsoudí jako zcela špatný, scestný a nemorální. Oba jsou vzápětí přehlasováni Dennisem Rossem, který má za to, že jednání s Gorbačovem o východní Evropě je „common sense“. Tehdy ještě nikdo netušil, jak nám jednou Dennis Ross vyroste.

   07/03/1989 Během soukromého setkání v paláci Hofburg ve Vídni se sovětským komunistickým ministrem zahraničí Eduardem Ševarnadze říká James Baker: „We really hope that you succeed – Opravdu doufáme, že uspějete“.

   25/10/1989 Gorbačov v Helsinkách oznamuje to, co později mluvčí ministerstva zahraničí Gerasimov nazval Sinatra doctrine: Sovětský svaz dovolí svým vazalským státům „do it their way – dělat si to jak chtějí“, což značně připomíná Brežněvův výrok „eto vaše dělo! – to je vaše věc“.

   09/11/1989 Berlínská zeď je otevřena a Bush není příliš potěšen: „I am not going to dance on the wall – Nepůjdu na tu zeď tančit“, protože se bojí, že to popudí Gorbačova.

   2 – 3/12/1989 Malta Summit. Bush a Gorbačov dosahují shody (tajné) o baltských státech i o východní Evropě všeobecně: Gorbačov slibuje, že nepoteče krev a Bush slibuje, že mu v tom případě nebude dělat problémy, ať si to tam tedy zařídí, jak chce. Na Maltě jednali George Bush a Michail Gorbačov za přítomnosti ministrů zahraničí Eduarda Ševardnadze a Jamese Bakera a amerického poradce pro národní bezpečnost Brenta Scowcrofta.

   Gorbačov pochopil, že žádná obdoba norimberských procesů se konat nebude a že exkomunisté budou moci pokračovat ve výkonu svojí ekonomické, manažerské, správní, právní a zákonodárné moci. Den na to, 03/12/1989, se Václav Havel v Praze setkává se dvěma důstojníky KGB v Mánesově ulici za přítomnosti svého přítele, kameramana a disidenta Stanislava Miloty a dovídá se, že bude dalším prezidentem ČSSR. Stanislav Milota tuto schůzku po dalších deseti letech potvrdil Lidovým novinám. „Účastnil jsem se jedné takové jakoby tajné schůzky s KGB v jednom konspiračním bytě v Mánesově ulici,“ řekl Milota, který se jako jeho důvěrný přítel v Havlově nejtěsnější blízkosti pohyboval v týdnech po 17. listopadu a prvních pět měsíců roku 1990 působil jako vedoucí jeho prezidentského sekretariátu. 4. prosince 1989 tiskárna politické správy Pohraniční stráže dostala rozkaz tisknout plakáty „Havel na hrad.“ Bez souhlasu komunistů se v Česku neupekl ani rohlík. Plakáty „Havel na hrad“ tisklo StB.

   29/12/1989 Československý parlament, obsazený 100% komunisty a jejich pomahači, volí za prezidenta Václava Havla.

   03/10/1990 Východní a západní Německo se sjednocuje.

   13/01/1990 „Krvavá neděle“ ve Vilniusu (Litva), patnáct zabitých Litevců

   20/01/1990 „Krvavá neděle“ v Rize (Lotyšsko), sovětské „Černé barety“ zabíjejí čtyři Lotyšce.

   25/10/1991 Gorbačov rezignuje a Sovětský svaz přestává existovat.

   Příslušné odkazy si může každý vygooglit sám, jak jsem si to udělal já.

 6. Zajímalo by mě, proč ty síly v pozadí usilují o vymazání povědomí o existenci latinského jazyka…
  Označit slovo „konspirace“ za anglicismus* přece musí být součást nějakého širšího/hlubšího/dalekosáhlého záměru, to nemůže být jenom nějaká zkratkovitá nedomyšlenost…

  * Ostatně se s tím setkávám u různých pojmů nepříjemně často – a to už nemůže být náhoda…

 7. Vezmu to metodou Kabrnak, tedy zareaguju tim, ze zalozim vlastni thread. Tak zaprve, zrg1 neni v bunkru bez elektriny a internetu, akorat zrg1 nema cas reagovat na provareneho picusa(e) a ocasa Mrcasa s jeho „vyvazenymi pohledy“, notabene kdyz posledne k tomu svemu blabolu o vyvazenem pohledu na Syrii dostal hodnoceni kolem 4 a ten jeho soucasny paskvil uz se blizi hodnoceni 3. Navic jsme znacne nakrocili k celoplanetarni znicujici atomove valce RUSKO+Cina vs NATO, mimochodem nikoliv kvuli nejakym zinscenovanym false flagum s chemickyma zbranema v GB a Syrii, ale z ciste ekonomickych duvodu a na objednavku centralnch bank a globalniho Zidovstva, o cemz tu mimochodem pisu minimalne 3 roky a coz byl opet mimochodem i pravy duvod WW2 a WW1.
  Dale me unavuji prazdne debaty, jestli 11.te zari bylo nebo nebylo zorchestrovane tajnymi sluzbami, protoze je uz davno dokazane, ze podle ofiko verze to byt nemohlo, viz mych 6 namitek ani ne 14 dnu zpet, takze vylucovaci metodou, pokud to nemohlo byt dle ofiko verze, musel to byt false flag. Mimochodem, matematicky se tomu rika dukaz sporem a je to zcela validni dukaz, poser se Mrcasi.
  Pokud vezmu konspiracni videni sveta, ano, spousta lidi veri konspiracim, tedy tem sorosovskym picovinam oficialne sirenym mainstreamem. Kriticky clovek neverici nikomu a nicemu takovym blabolum verit nemuze, protoze jsou v rozporu s elementarnimi skutecnostmi, fyzikalnimi zakony atd.
  Dale zde spousta lidi onanuje nad Trumpem, treba Kabrnak. Trump je prachobycejny sulin, sice se jevil jako lepsi volba, nez Hitllary, ale ve skutecnosti mezi nima neni zadny rozdil. Jeden z poslednich „rozumnych“ lidi ve Washingtonu je ted Mattis, ale to je jen jeden poradce, bohuzel ted Trump angazoval vedle nej jeste Boltona, coz je provareny neoconsky jestrab, nad jehoz nominaci by Clintonova zatleskala. Co se ted stalo v Syrii je nadherna ukazka primitivni zapadni zahranicni politiky „nejdrive neco rozjebeme a pak se zamyslime, co jsme tim vlastne chteli dokazat“, ktera prinesla tak „krasne“ ovoce v Lybii, Ukrajine, Jemenu, Afghanistanu atd. Mezi nma, to je to posledni, co Trumpovi zbyva, aby ho neimpeachnuli.
  Samozrejme, ze nic neni cernobile, i Rusaci si v Syrii prihrivaji svoje „zajmy“ , stejne jako Turci a Iranci a dalsi potizisti, ale ti to aspon nedelaji tak blbe a okate a nevytvareji zcela falesne pretexty, ktere urazeji inteligenci deti v materske skolce. Ne ovsem americanu, protoze inteligence americanu zdatne konkuruje inteligenci trepek a Trumpovi po utocich v Syrii zase narostly preference u jeho trepkoidnich vypatlanych volicu, protoze jakoze „ukazal rozhodne gesto“. To je mimochodem stejne v USA i Rusku, staci nekde venku neco vybombardovat a preference rostou. Akorat ze v USA uz je to asi ta posledni zoufala moznost, jak si prodlouzit agonii plynouci z hospodarske recese, zmasakrovani domaciho prumyslu a tragickeho deficitu obchodni bilance s Cinou, zatimco v Rusku tu kartu mohou klidne nechat nejakych deset, nebo padesat let u ledu, protoze narozdil od predluzenych USA, v Rusku ani zdaleka nevycerpali moznosti sveho dalsiho rustu a nezijou jen z toho, ze nekde neco rozjebou u souseda.

  Takze drazi curaci, pekne si tu konspirujte a produkukte „vyvazene “ pohledy. Fakt je ten, ze EU visi na dodavkach ruskych surovin, bez kterych si ani neusereme na hajzlu, ze EU visi na cinskem spotrebnim zbozi, bez ktereho by nase posrane zivoty nebyly ani zdaleka tak komforni a ze uz par let nemame ani vyrobni kapacity na high tech zbozi, ale bohuzel uz nemame ani know-how, protoze vsecko nasi cuiracti centralni bankeri a kapitani nadnarodnich korporaci odjebali do Asie a ze to zakonite s nasi rozvinutou ekonomikou sluzeb pujde do poradne pice, i kdyz si sami zapalime barak a dame si do HDP naklady na jeho haseni – viz Merkelova a priprchlenci. Posledni odvetvi – zbrane valecna masinerie – uz take neni co byvala, kdyz uz USA ani nejsou schopne udelat poradny nalet na Syrii, kde to vypada, ze za velkeho povyku rozborili jeden sklad, jednu fabriku a jeden bunkr, na coz vyplacali 107 Tomahawku v cene 1.6 milionu USD za kus, zatimco cena tech cilu v Syrii byla nula nula hovno. Ale vite jak. Americky superstealth b2 Spirit se tam neodvazi letet, protoze by jim ho sundal i Assad zastaralym BUKem nebo S200, kdyz tyhle muzealni zbrane z dob SSSR kupodivu perfektne funguji na nejmodernejsi US stealth technologie, zatimco vice versa to nefunguje a „supermoderni“ analogie v NATO jsou primarne urcene na co nejvetsi vydaje a vlastni bojeschopnost je az na poslednim miste, viz F35 double inferior vs predchozi generace zbrani ala F16.
  A to je asi tak vse, muzete zase 14 dnu mlatit prazdnou slamu.

  1. Teď se mi ale doopravdy ulevilo. Vždyť já už se bál, že s prvním zábleskem nad Sýrií jste v předzvěsti blížící se apokalypsy polkl pilulku.

 8. Hm. Ceska televize ma nejak rozfazovany obraz a zvuk. Jasne slysim, ze mluvi o bombardovani Syrie, ale na videu vidim tri roky stare bombardovani Lugansku.

  https://youtu.be/FgvPNnOwDM4

  Kdepak udelali soudruzi chybu? Jeste, ze si to zpravodajstvi platim.

  1. Eeeh… Mlho, vzdyt uz tady o tom notnou chvili hovorime… sorry jako, nevidel jsem.

 9. Tak to tera prrr, vážený Zrg1. Já tady Trumpa nijak zvlášť neprožívám. Jen tvrdím, že se mu chce docela žít. A není tak vylízaný jako neoconi, kteří se domnívají, že 3. světovou jadernou válku lze nejen přežít, ale dokonce i vyhrát.
  Trump má své pány (GP) kteří jsou sice strašní zmrdi, klidně by celou naši civilizaci bez mrknutí oka poslali do doby kamenné (což se za posledních 10 000 let stalo mockrát). Problém je v tom, že jaderné zbraně by poslaly do doby kamenné i je, pokud by to vůbec přežili. Takže momentálně kupodivu, ale zcela logicky máme s těmi zmrdy a Trumpem společné zájmy. Tedy aby nebyla 3. světová. Na opačné straně stojí neoconi, sionisti a tydýti (Shifty, Shane, Lola,…).

  Zcela vám Zrg1, uniká toto základní postavení figurek na šachovnici. Kdo je kdo, komu jde o co a kdo je proti komu.
  Na vaši adresu tu od místních tydýtů zazněla spousta neuvěřitelných blábolů. Ale jeden z nich je docela relevantní: jak to že sakra už dávno nepropukla 3. světová? Podle vašich informací bysme si touhle dobou ve výbuchy vymlácených bytech opékali nad ohýnkem z rozštípaného nábytku radioaktivního potkana (v lepším případě). Proč se to nestalo?
  V tom je právě jádro pudla.
  Někdo na pozadí celý tenhle proces brzdí. Protože Putin sám by na tohle nestačil, proti zbytku světa s americkými neoconskými loutkovými vládami, ani s pomocí Trumpa.
  Ten někdo zcela logicky disponuje podobnou utajenou výzvědnou a mocenskou strukturou ve kvalitě CIA, NSA (ovládané neocony) nebo FSB. Tak si zkuste představit, jakou ten někdo musí mít moc.

  1. osobo, dyť já mám prdlačku zásluhy! že vy mě dáváte na seznam jen kvůli genderové vyváženosti?!

   1. A tak zase funkce zdarma, no neberte to!

    1. ale já si vůbec nestěžuju… :-) ať už jsou důvody jakékoliv, jsem v milé společnosti, byť bez výrazných zásluh…

     1. Nakonec ty kvóty nejsou tak špatný, co? :D

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017