Komouši - zpět na článek

komentářů 295

 1. Hele s těma komárama nevím. Jak to kdysi někde řekl Nárožný: ti by zas věšeli, kdyby mohli.

  1. Jenže nemůžou a nikdy už nebudou. Nemají za zadkem SSSR a Rudou/Sovětskou armádu.

   1. nuž, dnes vás len voľne a beztrestne zabíjajú neomarxistickí eurosocani (v západnej EU) – aj keď už sú (na rozdiel od svojich predchodcov, socanov nacionálnych či internacionálnych) leniví špiniť si paprče sami, a tento job pekne globalisticky outsourcovali na krimigrantov a merkelteroristov ktorých si za účelom rozbitia spoločnosti naťahali (staré kulturmarxistické plány ideológov z „frankfurtskej školy“)

    za náckov a komančov bolo aspoň každému (a to aj tomu príslovečnému „bežnému človiečikovi“ ) jasné kto je najväčší zločinec

    najhoršie je že keď sa tie naše gubernie konečne raz dostanú zo súčasného post-kom mafiánskeho štádia, spadnú presne do tých eurosocanských sračiek z ktorých sa Západ nevie vyhrabať (vrátane nadstavby, machiavelistickych technológov moci typu Makrela ktorá proste len zaklínanie socansko-zeleným náboženstvom využíva na udržanie sa pri moci)

    1. Už byste mohl vědět, že žid si zásadně nikdy sám nešpiní ruce. Ale že na špinavou práci si vždycky najímá nějakého toho šábesgoje. V tomhle případě tedy spíš šábesmuslima.
     I v těch západních neziskovkách vidíte mraky blonďatých užitečných idiotek hájících do roztrhání těla právo krimigrantů na beztrestné znásilňování a podřezávání jejích spoluobčanů.
     Žid tomu jen šéfuje a usměrňuje to tím správným směrem, ale ruce si sám nikdy nešpiní.
     Proč by to taky dělal, když jeho soukmenovci při „dlouhém pochodu“ vysokými školami a vzdělávacími institucemi vyrobili novou generaci neomarxistických užitečných idiotů, kteří si svoji zemi zlikvidují vlastníma rukama.
     Dnes už tito sedí ve všech státních institucích, od barnevernetu přes policii až po soudy a konají svoje dílo zkázy, ke kterému byli vyškolení svými židovskými profesory na školách.

     Viz první vlaštovka v Teplicích:
     https://usti.idnes.cz/napadeni-muslimu-teplice-pistole-vyhrozovani-zbran-pojidani-cunika-park-sanov-gcw-/usti-zpravy.aspx?c=A180731_090336_usti-zpravy_mi
     „Policie obvinila muže a ženu, kteří o víkendu ohrožovali zbraní muslimskou rodinu v teplickém parku Šanov. Podle vyšetřovatelů jim vyhrožovali zabitím. Incident se odehrál na akci nazvané Pojídání čuníka, který organizovala teplická místopředsedkyně Bloku proti islamizaci Iva Procházková.“

     -pomalu tu začíná naprostá beztrestnost muslimů, ve sporu s českým kafírem bude vždy obviněný on

 2. Klidek, tohle uz my nebudeme muset resit. Uz jsem to tu rikal nekolikat a rikam to znovu: Cinani na tzv. Zapade skupuji vsechno, co jeste ma nejakou cenu a rok od roku objem akvizic roste. Az skoupi nejakou nadkritickou cast, tak tu zacnou prevladat jejich zajmy a jejich poradky. Politicke strany pak budou jen nalepky, za ktere se ty zajmny zakryji, i kdyz navenek se budou tvarit jako velci souperi. Takto to uz minimalne dekadu funguje v Zemi Svobody – Republikani i Demokrati dnes ve skutecnosti haji zajmy velkych korporaci a vojensko-prumysloveho komplexu, i kdyz tomu tak drive nebylo. Zde je to rozebrano podrobneji:

  https://www.paulcraigroberts.org/2014/08/31/labors-demise-americas-demise-paul-craig-roberts/

  A nikde neni psano, ze treba za 20 let nebudou hajit zajmy cinskeho draka.

  1. No tak nadměrná hospodářská/politická angažovanost/vliv nějakého subjektu se již po staletí vcelku úspěšně řeší tu vyvlastněním, popravou na Pražském rynku, nějakou tou „pozemkovou reformou“, pak třeba „odsunem“ či „rozkulačením“ ..
   Dnes tedy krapet „civilizovaněji“, pouze znárodněním, že?

  2. Když jde o to neřešení komunistů, protože Číňané. Malá technická. Nejsou Číňané komunisté?

   1. Podle názvu. Jinak jsou spíše nacionalisté a ziskuchtiví pragmatici.

    1. Klasickej fasismus jak z ucebnice.

    2. Kdesi jsem četl, že prý rasa Ferengů ze Startrekovského universa měla svůj předobraz právě v Číně :).

     1. Mě teda Ferengové vždycky přišli spíš jak takový ty stereotypní židi. Kšeft nade vše. Zjevně nejsem jedinej a producenti Star Treku to nakonec museli žehlit s tím, že to je parafráze na lidstvo 20. století.

      1. A Ferengi without profit is no Ferengi at all.?

      2. A Kardassiani vůbec nejsou Prušáci.

       1. Co sou potom Klingoni? Nebo Romulani?

        1. Klingoni mi prijdou neco jako mongolsky najezdnici. Ale spis jde o archetypalni valecnickou civilizaci. Ony ty rasy ve Star Treku moc realnej predobraz nemaji. Romulane byli puvodne neco jako Rimani a k tomu emocionalne zdivocely bratranci Vulkancu, ale v roce 1966 nemel Rodenberry to lore zdaleka tak vymakany jako bylo u Next Generation a dal. TOS je v ramci scifi pomerne dost klisoidni, i kdyz většinou mel kvalitni scenare a cernou dustojnici na velitelskem mustku.

         1. Eště asiata, zapomínáte na pana Sulu.

          1. A Rus Chekov. Ale Uhura dost lidem vadila.

          2. Rus Čechov byl pěkným propagandistickým příkladem: všechny vesmírné pronárody, i ty, pocházející z plazů a tedy snad bez hlasivek, jakými disponují savci, dokázaly hovořit čistě anglicky, jen Čechov měl přízvuk.

   2. Ano. Ale celni predstavitele Zeme Svobody prohlasili, ze oni jsou „dobri komuniste“, protoze americke korporace u nich muzou levne vyrabet kramy, ktere pak draho prodavaji do zbytku sveta. No a kdyz to rikaj v Emeryce, tak to musi byt 100% pravda. Podobne jako Bile prilby v Syrii jsou „dobri teroriste“ nebo Saudska kralovka rodina jsou „dobri diktatori“.

    Zavery si udelejte sam.

 3. Bojovat dneska s komunisty je jako bát se ve třicátých letech restaurace Habsburků. Nacisty předvčerejška a komunisty včerejška jsou dnes „liberálové“ a jejich centrem je Brusel.

  1. Propaganda potřebuje bojovat proti očitým svědkům historie. Ti totiž narušují propagandu dnešních hujerů.

   A) Bojovat proti komunistům je dnes must sein. Protože hlavně je třeba vysvětlit, že dnešní doba západního eurohujerství je nejúžasnější z celé historie lidstva. Tedy je třeba média vyfutrovat tvrzeními, že současná demokracie a EU je nejlepší z možných a existujících společností na celém světě, které kdy existovaly. Zde je ovšem problém, že řada lidí pamatuje minulý režim. Ti pak zbytečně ruší kruhy a narušují (polopravivou) tezi, že současnost je vždy a ve všem nej.

   B) Ze stejného ranku je boj proti příliš svobodnému historickému zkoumání 2. světové války. Bylo třeba jej kontrolovat pomocí různých zákonů. Ať už proti popírání holokaustu, který se sice stal, ale tento zákon umožňuje kohokoli zkoumajícího 2. světovou válku předvolat před soud a zmáčknout ho jako malinu. Důvod se vždy nakonec najde. Teď se Němci silou mocí snaží přepsat dějiny 2. světové války, takže je třeba mohutně bojovat: 1) Proti ruské agresi. 2) Vysvětlovat, že Němci nebyli agresoři ve 2. světové válce, ale oběti. 3) Udělat ze sudetských Němců oběti českých sviní. 4) Zrušit Benešovy dekrety. 5) Zavést do podvědomí lidí lež, že Češi, Poláci a další měli koncentrační tábory – nejen Němci. … A tak se postupně krájí kolečko salámu.

   Závěry:

   A) Dokud budou existovat očití svědci minulého režimu, bude se bojovat proti komunismu. Po jejich vymření bude mít propaganda volné pole vymyslet jakoukoli pohádkovou verzi, aniž by jí kdo narušoval.

   B) Dokud budou existovat očití svědci války či poválečného stavu – bude třeba bojovat proti popírání holokaustu, proti „fake news“ o 2 světové válce typu, že sudetští Němci spolupracovali s Hitlerem a Henleinem a pomáhali rozbíjet český stát. Až ti očití svědci zcela vymřou, bude mít propaganda volné pole. Mladí budou postupně přeprogramování k tomu, že 2. světová válka bylo napadení mírumilovného Německa pod vedneím humanisty Adolfa Hitlera agresivním Sovětským svazem a Josefem Visarionovičem Stalinem.

   1. Když už tak musíte používat němčinu, najděte si, jak se píše muss sein.

    1. JakubR: To byla záměrná zkomolenina angličtiny a němčiny dohromady. Myslel jsem, že to někdo pochopí.

     1. Ich understood nicht ;-)

      1. I ten JKF se tu jednu větu naučil.

       1. JakubR: Chtěl bych upozornit, že v mém příspěvku je několik drobných typografických chyb. Tak kdybyste se chtěl ještě realizovat, máte možnost.

       2. Je suis ein Berliner? :-D

       3. JKF je JFK JakubeR? ;-)

        1. Měl na mysli toto. :-)

         https://www.jkf.ch/de/startseite

      2. Dachmeister: Tipuji, že v německé gramatice by znělo lépe: Ich understoode nicht.

       1. Pokud bychom se bavili o němčině rakouské, dostalo by to pikantní rozměry – tipuji zhruba takto: „Í ondestá net!“

        1. Nem tudom

 4. Skoro mě té pražské kavárny začíná být líto. Vždyť oni to s náma myslí tak dobře. Takové práce měli s šitím rudých trenek, tiskem červených karet a naposledy pro naše dobro museli poslat na onen svět i nějakého bezvýznamného slovenského pisálka s jeho sqaw. A toho vysvětlování, co jsou to ty správné (gay porno) západní Evropské hodnoty, že? To by bylo jednomu upřímně líto jak nevděčný ten český národ je, když po všem tomhle univerzálním dobru dá ani ne deset procent hlasů straně, kterou náš milovaný senátor po druhé světové označil za rudé nebezpečí. Já jim snad pošlu jménem Vaška ó velké Lahve celé balení papírových kapesníků. :)

  1. Pražská a brněnská kavárna to nemyslí dobře. Oni chtějí jen profitovat z dotací – a to jim jde. Veškerá jejich práce byla finančně i společensky oceněna více než štědře. Každé rudé trenky, každá červená karta bylo velké plus do peněženek i kádrových profilů velké řady lidí.

   Kdyby kavárníci nekřičeli za Kuciaka či neadorovali homosexualisty, případně nekonali demonstrace proti agresivnímu Rusku, které chce opakovaně otrávit Brity novičokem – tak mají po výplatě a po kariéře. A o tu jim jde především.

   Jste naivní, pokud si myslíte, že jim jde o prosazení nějakých myšlenek. Kdyby se změnil režim, klidně převléknou kabáty a budou obhajovat zcela opačné myšlenky. Ostatně enormní množství dnešních kavárníků byla kdysi kovanými zapřísáhlými soudry a estébáky.

   a) Nejhorší co by se kavárníkům mohlo stát je, že by jejich myšlenky byly prosazeny. Pak by je nebylo proč platit, že áno.

   b)Myslíte, že si procikánské organizace přejí zlepšení situace cikánů? Vždyť oni jsou placeni za řešení problému, ne jeho vyřešení! Přišli by o kšeft!

   c) Myslíte, že homosexualisté chtějí zlepšit postavení homosexuálů a toleranci? Houby s octem! Oni jsou zajímaví, placení a obdivovaní za problém, ne za vyřešení problému.

   1. Ono to není jen o penězích. Ale ten pocit ze sraní dobra, povýšenosti nad běžný plebs… K nezaplacení.

   2. Bohužel s Vámi musím souhlasit. Skutečně jsem se naivně domníval, že můj příspěvek je natolik okatě ironický a výsměšný vůči oné „kavárně“, že se snad nenajde nikdo, kdo by jej bral v tomto směru vážně. Asi budu muset příště použít nějaký hashtag či label. :)

    1. Ironii nelze v psaném textu vyjádřit, proto není divu, že lze vyložit přesně tak, jak je psáno :-)

    2. Nemusíte, pochopeno. Mohl jste přidat něco o prezidentu zkumavkovi.

   3. Takhle možná uvažují nějaké špičky, ale většina budou obyčejní užiteční idioti, co to tak opravdu myslí. Jednu takovou osobu dobře znám. Verbálně nemá ráda levici, je hrozně tolerantní a přeje všem svobodu, než dojde na témata jako třeba zákaz kouření a podobné. Tam to najednou neplatí, protože to je škodlivé a co je škodlivé, to se musí zakázat, protože lidi jsou blbí (řečník samozřejmě tolik ne, to dá rozum). A kam já můžu vlézt, tam je to veřejný a tam do toho můžu kafrat. Stejně tak řadoví členové neziskovek fakt věří, že pomáhají a prostě to tak musí být. Je správné odsávat od lidí peníze a dávat je jim aby páchali dobro, protože lidi jsou zlí a sobečtí a ty peníze potřebným by nedali. Stačí si odmyslet od jména ty tituly z humanitních věd a stojí před vámi klasický nekonzistentní blb.

 5. Popis presny, ale co s tim? Svobodni vymizeli, alternativu nevidet….tolik lidi uz to sere, jak to rozhybat?

  1. Teď jste na to kápl pane kolego jenyku.
   Kolik lidí to sere?
   Vezměte si poměrně jednoduchou, IMHO zcela apolitickou věc. Rychlostní limity na dálnicích.
   I v mé rodině je 90% proti přes osvětu 200+, kterou občas provádím na těchto pokusných vzorcích, ale s nulovým efektem. Sice se prý nebojí (anebo se bojí to říct) ale každý by tak jezdit neměl a kdyby mohl tak doom.
   Dokonce na mém pracovišti (montovna automobilů) je cca 50% limitářů, pravda v tom týmu, co jezdí testovat na autobahny severního chalifátu nebo letiště neb jinde to nejde, jich je minimum…
   A to je věc které „rozumí“ skoro každý. Možná každý řidič.
   Bavte se s průměrným voličem o sociálních dávkách, drogách, daních, armádě, policii, MHD nebo jen parkování u baráku.
   Já mám optimistickou představu, že těch lidí jiného myšlení bude tak 10% elektorátu.
   I zde na tomto webu je ovšem vidět jak taková skupina lidí je schopna se rozhádat na sebemenší pičovině, stejně jako naposled Svobodní… A nelze nevzpomenout bičování mrtvého koně Matějky panem domácím při posledních parlamentních volbách…

   1. Lidi prostě nechtějí volit Svobodné.

    Stejně tak jako pochopili, že aproximovat celý svět a veškerou realitu jedinou proměnnou zvanou prachy – jim nic dobrého nepřinese.

    Teď šlape ekonomika jako někdy, Česká republika má už delší dobu velmi pěkný ekonomický růst – a lidi z toho mají hovno. Akorát více odteče jinam.

    Navíc volby toho moc nezmění. V tomto státě má šeredně vysokou moc pátá kolona agentů zvaných neziskovky a korporace. Soudy a soudce řídí více přání Blesku a České televize než právo a zákony – viz případ Kramného nebo Nečesaného.

    1. Vlastně máte pravdu.
     Mám z toho takové těžké hovno.
     Z toho pršutu, sýru z Pagu, rohlíku slanac a červeného vína

     1. vína Babić, které jsem nemohl nekoupit nejen s ohledem na název.
      A to za pouhých 100 kun…

   2. Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Eurostatu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Článek publikoval uznávaný ekonom Piketty už v lednu, nyní nicméně v Česku jeho překlad začal obíhat po sociálních sítích.

    Výstižné je srovnání, kolik peněz ze střední Evropy v letech 2010 až 2016 odešlo na dividendách, a kolik sem naopak přišlo na evropských dotacích. Podle oficiálních statistik Eurostatu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. „V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun. Česká republika je tedy v minusu 1 689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky to dělá minus 5,7 procenta HDP…

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesi-jsou-porazenym-narodem-Na-clenstvi-v-EU-prodelali-nejvic-rika-jasne-svetoznamy-ekonom-Piketty-544980

    1. Nojo. Na dividendách se bude točit kdejakej kokot. Nechápu co vám vadí. Výplata dividend je naprosto legitimní záležitost. Někdo někde něco koupí, do něčeho investuje, něco postaví a pak chce aby mu jeho investice přinášela zisk. Nevidím problém. A že u nás investují, staví a kupují cizinci? A co jako? Jestli vás to sere, kupte si fabriku v Německu a „odklánějte“ si dividendy do Čech.

     1. foxtrot: Vám nedala stará či co?

      1. Ale dala, jen to za moc nestálo. Měl byste si ji lépe vyškolit.

     2. pokud ze státu neustále peníze sajete pryč, tak tomu státu musí chybět. Veškerý průmysl co tady byl zkrachoval, škodovkaje německá. Kolik a čeho jsme schopni my v ČR exportovat. Pak se divíme, že nemáme peníze a jsme cizinci ve vlastní zaprodané zemi.
      Z d-feensovy knížky, tento stát je infikován z 49% zmrdy a vohnouty, kteří nechcou pracovat, ale mít plat jak bankéř.

      1. Peníze státu? Odkdy jsou peníze, které vydělá soukromá firma státu? A jestli státu nějaké peníze chybí, ať méně utrácí. Nebo nemusel firmy prodávat nebo nechávat krachovat. Mohl je klidně přivést k rozkvětu a kasírovat dividendy :-}.

       1. Myslel jsem státu jako to uzemí vymezené hranicí.

        1. Foxtrot reaguje pouze první signální soustavou, a pouze na klíčová slova. Žádné vyšší funkce u něho nejsou vyvinuty.

         Stát samozřejmě peníze má, a dokonce je i vydělává. Například má podíl v ČEZu, patří mu Česká pošta a mnohé další. Ale to je samozřejmě nad IQ foxtrota.

         Kromě toho je jasné, že peníze vydělané na území České republiky buď zůstávají na jeho území, nebo odtékají pryč. Když odtékají pryč, Česká republika chudne. Když peníze vydělané na území České republiky nejsou investovány do ČR, pak z toho ekonomického růstu Češi nic nemají.

         Reálně Česká republika a lidé v ní chudnou, zatímco různé ekonomické ukazatele ukazují, že si žijeme jako Rotschildové. Prostí lidé rychle pochopili, že ekonomické ukazatele jsou mimo mísu. A pak přijdou různí přechytralí, kteří (nejenom) je berou vážně – jako Svobodní, Realisté. Není divu, že pak je lidé nechtějí volit, stejně jako jsem je nevolil a nebudu volit nikdy ani já. Nepochopili realitu.

         I běžná uklízečka ví, protože to musí denně zažívat, že cena zboží denní potřeby roste mnohem rychleji než udává oficiální inflace, i mnohem rychleji než rostou mzdy, a mnohem rychleji než je číslíčko ekonomického růstu. Tedy lidé chudnou, jejich kupní síla se zmenšuje. Oni to chápou, mnozí zde nikoli. A ti mnozí nechápající se pak diví, proč lidé volí tak jak volí – a že lidí nejsou tak hloupí.

         Mnozí jsou tak hloupí, že dokonce věří kravinám jako je anarchokapitalismus. Urza je zde protěžován, a ať napíše jakoukoli do nebe volající kravinu, je to zde uveřejněno jako slovo boží. Z toho hlediska je kdejaká uklízečka praktičtější a více v reále, než jakýkoli zastánce anarchokapitalismu či liberalismu.

         1. Děkuji, líp bych to nenapsal. Jen doplním, že spousta lidí ve vedoucích funkcích nebo ve funkcích kdy mají dost na živobytí žije zaseknutých v roce 1999. A když mají třeba někoho zaměstnat, tak mu nabízí třeba 20.000 měsíčně hrubého. Když se jim pak snažím vysvětlit, že jsou za blbce, tak na mě zírají jako na blázna že lidé chtějí alespoň 30.000,-čistého. Prostě nechápou že 20.000 je dneska nic, hovno v trávě.

          1. Přesně tak to je. Souhlasím.

           Na druhé straně oni nemohou dát více. Když musí Češi kromě sebe živit ještě Němce, Francouze a Brusel, tak musí velký díl z vytvořené produkce odeslat právě těmto státům. Není proto možné Čecha důstojně zaplatit.

           Já sám pracuji v zahraničí už 20 let, takže mě se to vyhlo. Ale když se podívám jak to v České republice je, tak je to jak v psychiatrické léčebně. Lidi mají čím dál větší existenční problémy, zejména ti dole – a do toho halda bláznů, kteří křičí: „máte se všichni jako prasata v žitě“, „ekonomika roste a Češi bohatnou“, atd. Mezitím se odsává mohutným penězovodem bohatství z České republiky na Západ, tedy na budoucí chudobu a rozvojovou zemi je zaděláno, je to jen otázkou času.

           Postupně tak nenápadně mizí možnosti zejména pro mladé lidi. Pořídit si vlastní bydlení před 20 lety nebyl vcelku velký problém pro většinu Čechů. Dnes už to začíná být dost nedostupné pro mladé. Zdá se, že mladá generace zažije rok od roku, že si bude moci dovolit čím dál méně – a bude to exponenciálním poklesem pro ni pokračovat.

           A do toho armáda mimoňů: Sluníčkáři, umělci, politici, ekonomové, univerzity, vědci, neziskovky, atd. – tvrdí pravý opak reality. Běžný člověk, který měsíc od měsíce musí čím dál více zvažovat, co si koupí aby vyšel – si přečte každou chvíli v novinách jak se má čím dál lépe a radostněji, a že si žije jako prase v žitě. Některé děti ve šklách už nejezdí ani na výlety a často nemají ani obědy – a mohou si skoro denně přečíst, že ekonomika roste, a mají se skvěle.

          2. Ludwig: když máte otroky, je potřeba jim ukazovat, že se mají fakt dobře. Proto používáte v médiích ukazatele, které všichni respektují, ale téměř nikdo jim nerozumí. Z nich pak vyvozujete závěry, které z nich neplynou.

           U nás vládne HDP, což je něco jako u firmy obrat. A ten máme pořád vyšší. Běžnému retardovi nedochází, že o bohatství firmy říká obrat pramálo. Raději budu mít obrat 10 mega a zisk 20% než miliardu a ztrátu.

           Jak jsme minulý týden řešili, proč si Janeček pase Urzu a jestli to je nebo není bílý kůň, tak sem teď přišel další dement foxtrot, který je další ukázkou, kam takové pasení vede. Jako otrokář prostě potřebujete jásavé blbce, kterým dáte pár peněz navíc a hlavně jim dáte možnost nedřít se na plantáži. Ti pak chodí a těm s pytli bavlny vypráví o dokonalosti systému, jeho nutnosti a o tom, že nebýt na plantáži, měli by se zatraceně hůř.

           Blbé je, že tehdy se zotročovali neználci, křováci, kteří nechápali nic než bič. Dnes jsou zotročeny celé národy a v jejich rámci spousta lidí, kteří to vidí. Jenže „spousta“ je relativní – z celkové populace je to zanedbatelný vzorek. Nabízí se otázka, jestli má smysl s tím kvůli těm „komoušům“, o kterých píše D-F něco dělat, navíc zhusta proti jejich vůli. Protože většina z nich uvěřila tomu, že když sem-tam dostanou o trochu rýže k obědu víc a když „ekonomika jede“, tak bič méně švihá, tak sebrat jim „pána“ by byla jejich okamžitá smrt. A když se nad tím zamyslíte, tak u nemála z nich to tak opravdu bude.

           V čem se D-F tragicky mýlí je představa, že je to specifikum ČR. Není, je to specifikum lidstva. Jen v jiných zemích se to projevuje jinak.

          3. Word.

          4. Bejt zmíněnej v jedné větě s Urzou je pro mě svým způsobem vyznamenání…
           Problém vás truhlíků je ten, že si pod slovem zahraniční kapitál, představíte korporát zabývající se především přerovnáváním šanonů. To se pa knedivím, že vás to sere.

          5. tak zrovna s těma odvodama a dividendama je to jednoduchý – odpůrcům Unie se nehodí fakt, že momentálně z Unie víc dostáváme než odvádíme. No a tak přišli s touhle konstrukcí, aby ukázali, že nás Unie vlastně vysává i jinak.

          6. shane: my nic nedostáváme. Proudí k nám peníze za účelem jejich vytažení ven z ČR. To je ono „zatím“. Nezlobte se, ale přijdete mi v tomto jako hrozný naiva – jako kdyby hypotéka s úvěrem 30% p.a. byla parádní, protože během stavby domu k Vám teklo o dost víc peněz než kolik jste musel splácet a tak je to bezva, vemete si klidně další. A další, a další. Až nakonec jen úroky jsou víc, než kolik jste schopný dát měsíčně dohromady. A je z Vás otrok banky, která si bude skrze soudy diktovat, kolik Vám toho seberou z platu apod. Jako jednotlivec už dnes máte možnost bankrotu, ale jako stát? To holt zadlužíte pár generací dopředu, však to nějak dopadne.

           Ignorujete fakt, že ačkoliv tuším Parouback prohlašoval, že státní dluhy se neplatí, soudruzi v Řecku mu ukázali, že to se dá vykládat jen když peníze tečou, ale ne už ve chvíli, kdy je to splácení potřeba utáhnout.

           Pokud jde o dividendy samotné, tak i když za ně nemůže přímo jen EU (ani jak jste správně napsal toto nenastalo až po našem vstupu), tak samotný fakt, že tady makáme na cizince se tím nemění a nic kladného na tom nevidím. Vám možná přijde fajn, že hodný strejda Deutsche Telecom Vám poskytuje konkurenční služby, které jsou tak tak ziskové, že dokonce do Německa za rok stáhne jen třeba 5 miliard (psal jsem o tom v jiném příspěvku), které jsme všichni museli vydělat, ale mě to moc fajn nepřijde.

           Stejně tak například trh s nemovitostmi, kde legislativa a banky pomohly pár lidem k miliardám a stovky tisíc zadlužily na úrovni, jaká jim v případě ekonomického otřesu umožní sotva přežívat.

           PS: jen pro upřesnění – pochybuji, že kdokoliv si myslí, že nás takto „vysává EU“. Nevysává nás EU jako instituce, ale státy, které ji vedou a jejich firmy, které podporují. EU je jen prostředkem, který vysávání legalizuje a vytváří pro něj podmínky. Něco jako IMF pro Američany v Africe nebo v Latinské Americe. Zotročení skrze dluhy není žádný evropský vynález.

          7. foxtrot: o tom nepochybuji. Pro kdejakého dementa na kole je taky vyznamenání být v jedné větě s Fillerem nebo Bouchalem. Je to takový jednoduchý test, jestli je dotyčný normální nebo fanatik bez mozku.

           Předpokládám, že jste velmi mladý a o skutečném fungování světa víte kulové. Takže je možné, že časem prohlédnete, protože tíha reality prolomí kdejaké růžové brýle. I spousta zapálených svazáků minulého režimu měla možnost prokouknout a mnozí následně prokouknout museli.

           Současně je ale možné, že to nepochopíte ani když budete za ostnatým drátem.

          8. A tak vobčas nad těma platama v korporátu žasnu. Ani ne že by to bylo samo o sobě strašně moc, to ne, ale na to, jak je ten korporát neefektivní – že většina lidí tam reálně akorát ten čas prosedí, rovnají papíry a dělají jiný naprosto neproduktivní sračky, a takovejch je tam tisíce…tak berou docela dost. Vony tam jsou mzdový náklady asi taky ty největší výdaje vůbec. To fakt jede na dotace, ne? Jak se to může jinak uživit?

          9. To jsou takové urban legends, i v korporátech se platy za stejné pozice mohou dost podstatně lišit. A rovnači papírů většinou žádné rakety nemají. Spíš bych řekl, že je typičtější pro korporát přezaměstnanost a zbytečnost některých aktivit než že by se přeplácelo (odhlédněme od dnešní situaci, kdy lze tlačit na platy obecně).
           Mzdové náklady jsou jedny z největších v jakékoliv firmě:)

          10. Ne že by tomu uhnije apod. nepřispívala povinnejma kvótama na ženský, drutěváky apod., že. Ale vono za naprosto zbýtečný rovnání papírů mi přijde i 20 docela dost. A ano, nřikám, že se to neliší, někde za to berou i 30 :D

           Pokročilý výroby kde se zpracovávají kvanta materiálu, je to hodně automatizovaný nebo to má vysoce drahý specializovaný vybavení (obecně průmysl, od těžkýho přes přesnej po elektroniku) na tom asi budou jinak než svářečská firma, nebo barák plnej buzerantů po telefonu (tzv. operátoři tele-tentononc) nacpanejch v chlívkách 1,5×1,5 m na několika patrech, že?

          11. No vtip je v tom, že náklady za materiál tolik neřešíš, protože ho platíš z výnosů, takže jeho absolutní výše není tak důležitá. Zisk realizuješ právě na nákladech typu mzdových.

          12. foxtrotl je dobrá piča když místo toho aby vysvětlila jak se podle něho věci mají, jen frajersky napíše že my víme o světě hovno. No to je teda gól ty píčo.

         2. protěžován prej…pak kdo tu píše kraviny

          1. ClitoLynx: Dfens Urzu protěžuje. Kdykoli napíše nějaký výblitek – je tu uveřejněn. Když napíše výblitek na nějaký ze svých četných webů – dfens ho dá mezi odkazy na hlavní stranu dfense, a ještě mu dá speciální místo.

           Upřímně je mi Urza u zadele. Spíše mě mrzí, že postupně získal a opanoval celou řadu webů původně s liberální tématikou, kde se sem tam dalo něco zajímavého najít – a ty teď zahnojuje svými žvásty. Je jako Blesk, Spy či Aha, který postupně otravuje vše kvalitnější.

          2. nepochopil jste, ale máte štěstí, poučím vás zdarma: https://www.pravopisne.cz/2010/10/protezovat-%C3%97-protezovat/

           a jak je vám Urza upřímně u zadele bych vám asi polykal mnohem ochotněji, kdybyste ho nejmenoval v každém vašem příspěvku minimálně dvakrát…

          3. ClitoLynx: Víte o tom, že se na začátku každé věty píše velké písmeno? A že se to učí v první třídě základní školy?

           Když už si chcete hrát na gramatického nacistu, měl byste nejdříve být perfektní sám.

           Ale děkuji, ClitoLynx, jdeš do ignore. Máte chlape štěstí, dostalo se vám velké cti! Jste teprve druhý! Málokomu se tak stane!

          4. Souhlas, Urza a Urzovci by měli být popraveni ve jménu pravdy a lásky. Jsou to zmrdi! Vyjebanci, Vohnouti co nechcou pracovat a vést se. Prakticky to jsou Piráti přes kopírák, malé děti které nechápou souvislosti a svět ve kterém žijí. Žijí v nějaké bublině svých naivných představ o životě. Mají ty své počítače a živí je západ, kdyby nebyl západ urza nemá ani na rohlík.

         3. To máte pravdu. Stát má i podniky které vydělávají. Zmiňovat v tomto kontextu ČP je ale solidní chujovina.
          Také máte pravdu v tom, že zde vydělané peníze buď zůstávají nebo jdou pryč. A že když jsou pryč, moc z toho nemáme. Jakkoliv je tato úvaha na úrovni základni školy, asi je vhodné za její provedení pochválit. A teď se zkuste zamyslet nad tím, za co si tu ti zahraniční investoři koupili ty firmy, z nichž teď mají dividendy.

     3. A tuhle teorii aplikujes i treba na svoji rodinu? Asi ne ze.
      Tak jak je zjevne, ze to neni nelegalni tak stejne zjevne je, ze to neni v nasem zajmu. U legitimity lze u mnoha pripadu nakupu nasich firem uspesne pochybovat, protoze to nehaji zajem volice, viz treba Veolia.
      Ale je hezke jak maji lide pekne vymytou hlavu. Tak jen, aby ty firmy nechtely pri dalsi krizi opet socializovat svoje ztraty.

      1. Jak bych to jako mohl aplikovat na svou rodinu? Jako třeba že bych mohl jabloň ze své zahrady prodat sousedovi ať ji hnojí, prořezává, češe a pak se divit, že si bere jablka? No samozřejmě mohl bych…

       1. jasný důkaz doublethinku vymytýho mozku. Na jednu stranu říká pravdu na druhou stranu mele totální zvrácený sračky a vůbec mu ten odpor nepříjde divný.
        Vezmeme to odzadu, tedy od jabloně, když prodám jabloň sousedovi, tak že mu patří jablka, tak ano, já se budu o jabloň starat, hnojit, prořezávat. Ale smeténku slízne soused.
        Stejně tak jako Veolie, které patří voda, ale o vodovodní řády se stará příslušná obec. Není to nadhera? Obec se stará o vodovod a vy jen prodáváte přes ten vodovod vodu a inkasujete peníze. Takže když Katušce asistence ředitele zasvrbí, tak se zvedne cena vodného a stočného, protože katuška potřebuje nový kozy, auto, piču, jychtu, bungalov v chorvatsku nebo nedejbože bytový dům pro pravidelný příjem celé rodiny, tím myšleno i rdinu jejich rodičů, včetně nákladů na bydlení, telefony a vozový park, včetně pohoných hmot.

        No a to už je ten krůček k té EU, o které vy pane foxtrote víte naprostý hovno. Vy tvrdíte, že my dostáváme víc než do EU dáváme. Víte vy vůbec kolik peněz ročně posíláme do EU a kolik se nám vrátí? Milej pane na tomto místě víte HOVNO. Protože ČR čerpá z evropských dotací zhruba polovinu toho co do EU posílá. Taková je realita. Takže kdejký zpičený hřiště stojí dvakrát tolik než je uvedeno na faktuře. Prostě firma které dětské hřiště postaví dostane prachy a stejný prachy dostane EU za nic, za to že nám naše peníze přerozdělila. To je ta Evropa do které jsme hlasovali v referendu že do ní chceme?

        1. Ne, Veolii voda nepatří. Vody patří státu a podniky vodu odebírající za ni státu platí.
         Dále: Veolie vlastní podnik, který udržuje trubky, používá je k distribuci vody a vybírá poplatky za dodávku vody. Obec vlastní trubky, buduje nové vodovody, vodojemy, zvyšovací stanice a platí velké opravy vodovodů. Veolia z poplatků za dodávku vody odvádí smluvený díl obci jako majiteli trubek.
         S kanálem je to stejné.
         Vodné a stočné patří mezi regulované ceny.
         Obce přicházejí na to, že některé služby opravdu není rozumné outsourcovat a pomalu se vracejí k „výchozímu“ stavu, kdy budou vlastnit trubky, dodávat vody a vybírat poplatky. Odpadne mezičlánek a dividendy zůstanou doma.
         Nesmyslný nápad s prodejem distribučních společností vyrostl z podhoubí devadesátých let, kdy okamžitý zisk přinesl okamžitou politickou výhodu a následná ztráta se dala připočíst na stranu pasiv aktuální politické representace.

    2. a to tím jako chceš říct, že kdybysme z EU vystoupili, tak že by se žádné dividendy do zahraničí neposílaly? Nebo co jako?
     Nebo že by měli investoři do ČR nacpat peníze a zisky rozdat českým lidem? Ses napil bahnitý vody nebo si byl moc dlouho na sluníčku?

     1. shane: Asi zjevně reaguješ na někoho jiného. Já nic takového nepsal. Miluji lidi, kteří vlastní myšlenky podsouvají jiným.

      1. OK, tak proč teda dáváš do souvislosti dividendy ze zahraničních investic a naše odvody do EU a z toho vyvozuješ, že jsme vůči EU v mínusu_ To je jako dávat dohromady náklady na provoz automobilu, cenu dovolené v Thajsku a hypotéku na dům a z toho vyvozovat, že auto je ekonomický nesmysl.

       1. shane: Zkus se zeptat první účetní, kteoru potkáš, jak peníze fungují.

        Verze podle shaneho: Mám 100 Kč a z toho 1000 Kč odteče pryč. Podle shaneho jsem stále 100 Kč v plusu. Těch 1000 Kč se nepočítá, to je jako „dávat dohromady náklady na provoz automobilu, cenu dovolené v Thajsku a hypotéku na dům“.

        Nezlob se, shane, ale já nemohu diskutovat s ekonomickými idioty. Už nevím, jak bych to napsal zaobaleně, tak to píši takto přímo a netaktně.

        1. Hlavně že ty jsi ekonomický génius. Ty dvě sumy spolu přece vůbec nesouvisí. Pokud bysme nebyli v Unii, tak ty dividendy proudí pryč furt, nemají s Unií vůbec nic do činění. Dividendy a výnosy zahraničních investic tekly z ČR už dávno před Unií a pokud z Unie vystoupíme, tak potečou ven dál. Pokud teda zároveň s aktivací článku 50 neprovedeš i znárodnění zahraničního kapitálu.
         Mícháš tady hrušky s vrabcema a ještě se plácáš po ramenou, jakej nejsi génius. Nejsi ty dvojče od Šichtářový?

         1. shane: Zeptej se prosím tě první účetní, kteoru potkáš, jak to funguje. Prostě penzíe jsou jedny.

          Já opravdu nemám příliš náladu ani motivaci se bavit s někým, kdo mi říká, že „tato žlutá krychle je ve skutečnosti modrá koule“.

         2. Shane: Tak si predstav, ze platis za obed manzelce a pak za obed v restaurci. Ty rikas, ze pokazdy mam obed za ty stejne penize tak kde je problem? Problem je v tom, ze v prvnim pripade ti zisk zustane v rodine a podruhe ne a „chudnes“.
          To je takovy pseudoargument. Dnes je jiz do oci bijici, ze se EU rozsirovala, aby nas zapad mohl podojit. Za nic jsme jim dali nesaturovane trhy, levnou pracovni silu a v mnoha pripadech i infrastrukturni firmy, ktere jen doji a neinvestuji, zatimco oni chranili sami sebe. Staci si vzpomenout jak dlouho jsme nemohli, ackoliv byli v EU, pracovat na zapade. Proste sami sebe chranili a nas dojili. Nebo nepamatujes ty raketove ceny za sluzby, ktere byly na zapadade za par eur. Nikdo na zapade uz neni schopen realizovat zisk jinak nez ze v nejake prdeli doji levnou pracovni silu. Proto taky velke zeme EU jsou cele nazhavene dal rozsirovat EU a kdyby nebylo ostrejsi mezinarodni situace tak je v EU uz i Turecko.

          1. Kuci,nerad se vam micham do pranice,ale co mi bylo vysvetleno z dobreho zdroje,tak jsme vuci EU lehce plusovi,skutecne jen lehce a to nesmime zohlednit fakt,ze zatimco dotace tecou v nemale mire do soukromych kapes,tak vydaje s nimi spojene (provoz ruznych uradu a agentur) se v majoritni casti (ne vsak uplne) financuji ze statniho.

           Samozrejme, ze odtok zisku nadnarodnich spolecnosti nema s EU lautr nic spolecneho a o ti proto, ze ne vsechny ‚matky‘ jsou z EU.

           Cela ta vec s EU se neda posuzovat ryze ekonomicky, protoze pak bychom museli uznat, ze sice jsme jako narod (rekneme) v lehkem plusu, nez kdybychom v EU nebyli, nicmene zase takova bomba, jak je nam prezentovano, to fakt neni.

           Jina vec ovsem je pohled z jinych stran. Predevsim tedy co se tyce ruznych zakazu, narizeni, prikazu apod. Pak se nabizi srovnani typu „Anco, tvuj starej te sice doma zavira a mlati, ale zase ti nechava cast vejplaty, kterou neprochlasta“. Je pak na Anci, jestli se ji vyplati mit v xichte modraky, ale valet se doma a nebo jit do hokny, ale zit si po svem.

           Ja osobne chci z EU a je mi u prdele ekonomicka bilance. Zejmena dnes, kdy je velmi moderni valcit ruznymi sankcemi, odsirame rozhodnuti nekoho jineho i my. Je velka otazka, jak by se projevil nas odchod z EU. Kvalifikovanych sil je v EU dlouhodoby nedostatek a pro Germana je zatim porad prijemnejsi nechat neco delat Cecha v Cesku, nez si dotahnout treba Ukra nebo Araba do Germanie. Takze v nejakou Sodomu&Gomoru neverim, ale bezpochyby by se dely veci a to zejmena proto, ze nemame ve vlade zadne tahouny, kteri by za nas kopali. Ti kopou jen a pouze za sebe.

          2. Sysop: co to je, že jsme „lehce plusoví“? Je totiž nutné si uvědomit, jaké peníze kam tečou. Dle mého jsme brutálně mínusoví, na náš úkor se má dobře spousta lidí na západě.

           Jinde v diskusi jsme narazili na infrastrukturu – řekněme, že sem přitekla třeba miliarda na dálnici. Jenže kam ta miliarda šla? Do Francie a do Švédska. Jasně, že něco muselo zůstat tady, ale ten, kdo vyhrál fakt není našinec. Máme sice silnici, ale za její postavení jsme zaplatili hromadu peněz, kterou možná nebudeme schopní vydělat a splatit. Takhle bylo „v plusu“ i Řecko a kde je dnes?

           Třeba takový T-Mobile. Tady neustálé fňukání, jak je nasycený trh, jak jsou tady služby drahé, jak musejí chudáčci investovat a tak musí účtovat kvanta peněz zákazníkům. Za rok 2016 si soudruzi schválili dividendu 4.7 MILIARDY, která odešla do Deutsche Telekomu. Peníze, které jsme tady museli vydělat a které odtekly do Německa.

           Takže jedna věc jsou přímé dotace, v podstatě takové dojení EU zahraničními firmami, které si sáhnou na peníze, které by „doma“ jen tak neměly, navíc v částkách, které by nikdo soudný nezaplatil (a díky kterým je pár superbohatých u nás, kteří tak prodali nás ostatní). Druhá věc je související business, kde opět u nás zbohatne pár lidí, kteří o tom rozhodují a umožňují tak zahraničním firmám dojit celý národ.

           V podstatě je to takový nový otrokářský systém, který se rozjel po celé planetě a bují primárně tam, kde jsou zdroje buď lidské nebo nerostné. V rámci toho systému jsou logicky snahy o utlumení lokálních vlád, protože je složitější pást v EU parlamenty v mnoha zemích když by stačilo uplatit ožralce v bruseli.

          3. Také by mě zajímal obsah šamanského pojmu „lehce plusoví“. Lehce plusoví k dnešku? Nebo to je diskontové cash flow projektu zvaný ČR v EU?
           Základní princip je ten, že nám nikdo nic nedává. Dotace přes příspěvky zase do EU vrátíme, takže jde defacto o půjčku. Navíc, a to tu už zaznělo, ne zrovna malá část těch dotací zahučela do předražených a totálních píčovin jako cyklostezky, rozhledny v údolí, atd. – a na tohle by si nevzala úvěr ani žádná z našich tupých vlád. Takže se vlastně chováme jak socky, které si za spotřební úvěr kupují dovolenou v Egyptě – bohužel ne dobrovolně.

          4. Jenže tahle paralela je úplně nesmyslná. Vlastně už to není ani míchaní hrušek a hrochů.
           V případě oběda, dáte peníze buď manželce a nebo kuchaři který se vařením živí a za stejný peníz uvaří lépe než manželka a manželka v ušetřeném čase uplete svetr. Nebo se se stará o děti nebo – cojávim – dělá něco co jí jde/baví.
           V případě dividend, přišel někdo, kdo měl peníze a shodou okolností byl cizinec a tady si koupil (ať už od státu nebo soukromého vlastníka) nějakou firmu. Nebo firmu založil. Každopádně na začátku stála nějaká investice kterou sem přinesl. Často tu nechává nějaké know-how. A za to si část zisku odvádí domů. Já v tom prostě nedokážu najít nic závadného. A skutečně by mě zajímalo kde v tom lze vidět problém. A ještě víc by mě zajímalo co s tím má co EU.

          5. Ten můj příklad nic nemíchá. Je to příklad simply clever pro idioty. To, že ty se do něj snažíš cosi projektovat, aby ti to vyšlo na principu těch finančních toků nic nemění. Ty finační toky totiž fungují bez ohledu na tvůj názor. No a stát je jenom množina rodin.
           Kde je v mém příkladu popisována závadnost? Příklad popisuje chudnutí, které předřečník nechápal.
           A k know-how, to začalo a skončilo u Škodovky. V drtivé většině případů se kupují fungující firmy a dojí způsobem OKD nebo Veolie. Tebe ta propaganda semlela na prach, koukám.
           Jestli nevíš jak funguje EU tak si to dostuduj, ale je celkem trapas, že diskutuješ o něčem, o čem nic netušíš.

          6. Ne, koupě oběda prostě nemá s dividendama cokoliv.
           Aby si někdo mohl vyplácet dividendy (a případně je odvádět do zahraničí), musí nejdřív něco někde investovat. Když si chce koupit oběd, proste si koupí oběd.
           Tak jo, znáš 5 firem a na novinkách si přečetl, že je jejich zahraniční matky dojej. Super. Tak vylez do světa a trochu se projdi mezi lidma. Možná zjistíš, že jsou tu tisíce firem, mnohé z nich mají zahraniční kapitál. A spoustě z nich ten zahraniční kapitál například otevírá zahraniční trhy.
           A s EU to skutečné nemá mnoho společného. Nicméně mi přijde zbytečné znovu opakovat, co už napsal shane.

          7. A tys doma nemusel investovat do kuchyně? Nebo tvoje žena vaří na koleni?
           Opakuješ tu stále jen fráze.
           Spíš bys ale měl do světa vylézt ty. Tys o tom možná četl, já to viděl na vlastní oči. Prošel jsem několika firmami vlastněnými zahraničním investorem a jediný zájem na fungování je do té míry, zda se splní odvod zisku matce a KPI pro manažerské/ředitelské bonusy a je jedno kdo se vyhodí nebo kde se to objebe, protože až na to dojde tak dotyční manažeři a ředitelé už tam dávno nebudou.
           Takže ty svoje hezké naivní rady poskytuj někomu jinému.
           Na chudnutí to stále nic nemění (zdá se, že ani moc nehovíš tomu, co je to vlastně zisk). Zda to někomu vadí, to si musí každý zodpovědět sám.

          8. No, nemusel. Ale investoval. A je na mě, jestli si tu kuchyni nechám nebo ji prodám, za utržené peníze si koupím něco jiného. Jestli si koupím dílnu kde budu pracovat nebo auto které mi pomůže obchodovat nebo děvky a koks což mi pomůžou relaxovat je moje věc. Ale divit se, že nemám kuchyň a musím jíst v hospodě může jen naprostej kokot.
           Ty vidíš jen jednu stranu rovnice. Tu, kdy peníze tečou pryč. Ale to, že na začátku musel někdo přijít, a nějaké peníze z ciziny přinést aby je mohl investovat ignoruješ. Když někdo někde investuje, je každýmu piču po tom, co udělá se ziskem. A jestli je ten někdo třeba z Guatemaly, asi se mu nedivím, že nechce svůj zisk stohovat někde v Čechách, jen aby místní duševní mrzáci neměli ujímání.

          9. Ty jsi jak zaseklá deska. Jak učebnice ekonomie.
           Já někde zpochybňují, že ty subjekty tu neinvestovaly? Jen říkám, že lákání některých zahraničních investorů je chyba a je a byla chyba jim minimálně prodávat státní, zejména infrastrukturní firmy, protože za prvé platí, že odtékají zisky, tedy chudneme a pak jsou ty firmy dojeny čímž chudneme podruhé, protože se investice a udržba bude muset někdy zaplatit tak jako tak a promítne se to do cen daných služeb. Investor ať si se ziskem dělá, co chce, ale z našeho pohledu je to špatně.
           A tady je ta přímá spojitost s EU. Západní země moc dobře věděly, že vstupem východních zemí se jim otevřou možnosti pohodlněji a při zajištění svých standardů, právní jistoty, atd. nakupovat levně firmy s levnou pracovní sílou.

          10. Ty to nezpochybňuješ, jen to ignoruješ. Každopádně pokud se dostáváme od „výplata dividend zahraničním investorů je pro nás nevýhodná“(což sice může být pravda, ale je to jen popis poloviny reality) k „lákání některých zahraničních investorů je chyba“ pak asi nemám problém souhlasit.
           Ovšem spojení s EU je stále velmi volné. Mrkni se třeba na datum prodeje PVK tvé oblíbené Veolii a srovnej s datem vstupu ČR do EU. A všimni si, že netvrdím, že prodej části akcií PVK (a dalších) a pronájem trubek byl správný, zákonný nebo jakýkoliv jiný. Jen tvrdím, že to nemělo s EU co společného.

          11. zakladni chyba byla ze stat se rozhodl privatizovat i sektory ktere maji povahu prirozenych monopolu ci oligopolu a nezajistil si paky na dostatecnou kontrolu nad nimi aby fungovala soutez (kdyz uz by vyjimecne v nektere situaci tak ucinil).

           Pokud jde o privatizaci PVK, tam je spatne uplne vsechno, je pravda ze Veolia nabidla ve verejne obchodni soutezi nejvyssi cenu (i nasledne na zbyvajici 34% podil) jenze smlouva je tak nevyhodna (zadne zisky Veolie nejdou do oprav ci vystavby nove vodarenske infrastruktury, zejm. cisticek ale i oprav potrubi atd., to musi dal financovat HMP), navic totalni chybou bylo prodloueni smlouvy o dalsich 15 let (nepoucili se ze svych chyb, podle mne je to tak do oci bijici ze to musela byt korupce)

          12. Za vším, co dělá HMP je nějaký Janoušek nebo Rittig v pozadí a zájem obyvatel mají v piči.
           Kdyby si stát nechal kontrolu nebo podíly bude to ale vypadat úplně podobně, jen ty jachty a vily bude mít dozorující orgán za to, jak správně a citlivě vybírá firmy v soutěži a jak a komu ukládá pokuty.
           Prodloužení smlouvy z pohledu pražana jistě chybou bylo, ale z hlediska lidí, co o tom rozhodli to je jednoznačná výhra. Zisky jsou moje, náklady vaše. Kdo z vás to má?

          13. Tak zrovna jsi popřel vůbec hospodářský smysl EU:)
           VOLNÝ pohyb zboží, služeb a kapitálu. Tak nějak zněla ta jedna z hlavních výhod EU pro firmy a podnikatele. Už neplatí? A jak v tom rozhoduje datum vstupu. Ty výhody trvají i nadále.
           Jinak nic neignoruji. Předtím bylo vlastnictví státní/nebo soukromé české tudíž většina zisků zůstala v ČR. Vlastnictví/koupě, na kterém se pořád točíš samo o sobě nic neznamená, protože vždy ten podnik bude někdo vlastnit:), ale důležité je kdo je vlastní – a to určuje právě to chudnutí tj. odtok zisků mimo ČR, které se tu ve velkém míře nereinvestují. EU indoktrinace zcela pochopitelně vsunula do hlavy lidem jako ty, že je jedno, kdo podnik vlastní. To jen ty ignoruješ co píšu já, a to je, že si bohaté země otevřely trh levných akvizic zcela cíleně via EU. Opačně to totiž neplatilo.
           Jsi učebnicový příklad sousloví „rozděl a panuj“. Ty jsi ještě vděčný, že chudneš a ještě to hájíš, že si to vlastně zasloužíš.

          14. Kde jsem popřel (nebo vůbec zmínil) volný pohyb zboží, … , v EU? Ptám se, jak je možné že EU, do které jsme vstoupili v roce 04, může za to, že Veolia v roce 2001 (2002??) koupila PVK.
           Ale jasně že firmu vždy bude někdo vlastnit. Jak jako jinak? Jde o to, že to nefunguje tak, že přijede cizinec, ukáže prstem a řekne:“MOJE“ a vodteď všechen zisk jde do ciziny. Ten cizinec musí tu firmu koupit. Za peníze které z ciziny přinesl. (Ano jsou vyjímky. Třeba si na nákup pujčít od J&T a ručit kupovaným majetkem.) Ale obecně bývalý majitel dostane nejaký balík peněz, který nějak invstuje (třeba tak, že koupí firmu v Německu a „odklání“ si dividendy do ČR). Nebo si otevře jinej kšeft, kterej ho bude živit. Prostě v tom nedokáži vidět problém.
           A že stát zhusta prodává blbě? No to asi jo no. To je asi vlastnost státu. Asi tak, jako že je voda mokrá.
           A opět tvrdím, že stím EU nemá co dělat. Velká část prodejů proběhla před vstupem ČR do EU. Má to co dělat s kupní silou.
           Já vidím spíš problém v tom, že se spousta čechů tetelí na zaměstnání někde v korporátu nebo nemá na nic jiného než osmičky u pásu. Aby pak obě dvě skupiny svorně držkovaly nad cizim šéfem. Místo aby šli sami s kůží na trh.

          15. K dividendám z bankovního sektoru, které jdou každoročně do ciziny (a to dost kulaté sumy): byl jednou jeden Klaus Raus a ten v době premiérování pěkně podporoval bankovní socializmus a úvěry podnikům ve špatné kondici, a když to prasklo (IPB, potom skoro všechny ostatní banky, nezbylo než je za babku nebo zadarmo před zahraničním subjektům a navíc oddlužit a zasanovat. Celková hodnota oddlužení bank se odhaduje k 500 MLD korun v hodnotách měny z let 2000 – 2005. Poté milé banky začaly pěkně vydělávat, jenže už patřily zahraničním maminkám. Proto v době krize oproti Západu u nás „premiantů“ bankovní krize neproběhla: proběhla dříve a už jsme ji zaplatili. S tím opět EU neměla co do činění; jen naši vlastní Klausové a další, kteří ten bankovní socík podporovali.

          16. Veolia byl jen příklad chování západního „investora“, ale doporučil bych ti ze sebe nedělat šaška výroky „Velká část prodejů proběhla před vstupem ČR do EU.“
           Postuduj si například zde: https://is.muni.cz/th/xuhhj/Diplomka_finalni_verze.pdf
           Zahraniční investice v mil USD
           1993 653
           1994 868
           1995 2 562
           1996 1 428
           1997 1 301
           1998 3 716
           1999 6 330
           2000 4 985
           2001 5 642
           2002 8 482
           2003 2 103
           2004 4 974
           2005 11 653
           2006 5 463
           2007 10 444
           2008 6 451
           2009 2 927
           2010 6 141
           2011 2 318
           2012 10 592
           Fokusuješ to? Rok 95 přidružená země EU, rok 2004 členství v EU.
           Ale to jsou jen tvrdá data, tím se věřící zabývat nepotřebují.

           No právě, proto že to cizinec koupil tak chudneme. To je tak, když zaměňuješ příčinu a následek.

          17. Hele, já jsem Veolii z klobouku nevytáhnul. Tak si teď nestěžuj, že to je jen příklad.
           Čísla hezký. Máš to očištěný o peníze ze zemí mimo EU? O inflaci? O kurzové rozdíly? ne? Tak proč to sem vůbec cpeš?
           Jediné co tvrdím je, že aby mohl nějaký zahraniční investor vyplácet dividendy a odvádět je do zahraničí, musí nejprve nějaké ze zahraničí přinesené peníze investovat. Dokud nepochopíš toto, nemá smysl v debatě pokračovat.

          18. To nikdo nerozporuje už poněkolikáte a ani na tom není nic k nepochopení, ale chápu, že chceš z diskuze utéct, když přijdou reálné argumenty.

          19. To, že cizinec něco koupil není reálný argument. To je fakt. Čísla o vypovídací hodnotě mého včerejšího nákupního seznamu nejsou reálný argument.
           To, že aby mohl nějaký kapitál odtékat za hranice, musí nejprve nějaký ze zahraničí přitéct, mi přijde jako tak elementární věc, že je mi stydno to znovu opakovat. Ale co se dá dělat…
           Netvrdím a nikdy jsme netvrdil, že stát prodává nejlépe jak může. Také netvrdím a nikdy jsem netvrdil, že s kapitálem který sem přitéká umíme skvěle hospodařit. Ani netvrdím a nikdy jsme netvrdil, že všechny zahraniční matky spravují podniky ku prospěchu tohoto státu. Ale tvrdím, že nic z výše uvedeného, není problém zahraničního kapitálu nebo EU. Je to problém náš. Protože raději prodáme a výnos (často) prožereme a pak nadáváme na cizince a EU, než bychom se sami starali.
           A tenhle přístup mě sere. Jak my bychom se měli kdyby nás ta zlá EU nechala. No ani hovno. Sami se musíme starat. Ať už v EU nebo bez ní. Ale samozřejmě – jestli si myslíš, že se můžeme k úspěchu probrečet – tvůj boj.

          20. foxtrot: Je to problém žebříčku hodnot. Lidé se snaží všechno přeměnit na peníze. Ale peníze mají jen zástupnou hodnotu, tedy žádnou, jsou to jen toaletní papíry. Skutečnou hodnotu má majetek, suroviny, energie, apod. – což si lidé uvědomí až budou mít ve státě hovno, a jen ty kupy peněz.

           Lidem se do blba opakuje lež, že peníze jsou hodnota. Nejsou. Jsou jen poukázkou na hodnotu či dluh, a pokud není hodnota, na kterou by poukazovaly, tak finíto.

          21. S tím v zásadě souhlasím. A proto nechápu to umanuté tažení proti dividendám. Odcházejí peníze. Ale nechám-li stranou do očí bijící sviňárny typu Veolia, je tu spousta zahraničního kapitálu který tu výměnou za peníze nechává nějaké hodnoty (Krom toho, že vždy přinese alespoň nějaké peníze). Které nám při troše štěstí/schopností zůstanou až/pokud se kapitál sebere a půjde o dům dál.

          22. foxtrot: To co je problém je vždy otázkou míry.

           Je problém odcházejících peněz? Ano, pokud to přesáhne určitou míru. Ne, pokud je to pod určitou hranicí.

           Je problém mít sociální záchrannou síť? Ne, pokud pomáhá skutečně potřebným. Ano, pokud slouží především pro parazity.

           Tedy míra odcházení majetku a peněz, včetně dividend z České republiky, je natolik enormní, že to problém pro Českou republiku je. A bude to pro ní mít velmi špatné důsledky.

          23. Ale jistě, opět v zásadě souhlasím s otázkou míry. A jaký je důvod tvrdit, že teď už je to přes čáru?
           Já jsem třeba přesvědčen, že nadšení minulého desetiletí pro montovny na greenfieldech výměnou za daňové prázdniny byla do nebe volající kundovina. Na druhou stranu si nemyslím, že toto je typický obraz zahraničního kapitálu.

          24. foxtrot: Myslím, že jenom slepý nevidí, že země a lidé v ní rychle chudnou. Když ze státu odvádíte více peněz, než do státu přitéká – není možný jiný výsledek. Z ekonomického růstu Česká republika nic nemá, zahraničí ano.

           Kundovin se tu odehrálo více.

           Já si naopak myslím, že ty montovny s daňovými prázdninami a pozemky za korunu jsou typickým obrazem zahraničního kapitálu dnešní doby – není to jen obraz České republiky.

           Lidé si kapitalismus strašně idealizují. Jaký zájem má zahraniční kapitalista přinášet druhým bohatství? Proč by to dělal? Kapitalismus je o tom vydřít z druhých zisk a dát jim co nejméně. O ničem jiném kapitalismus není a nikdy nebyl.

           Ve státě či zemi necháváte bohatství a dobře platíte lidem jen tehdy, pokud musíte a není jiného zbytí. Když nemusíte, neděláte to. Proč byste to dělali?

           A když máte Českou republiku, kde vláda, umělci, aktivisté, levice i pravice (politici i občané s levicovými či pravicovými názory), ekonomové a tisíce dalších pohůnků tlučou do bubnu, že stát musí být slabý, národ nesmí existovat, a vše pro dobro zahraničních korporací, protože to je ta skutečná pravice – pak výsledek jsou přesně ty montovny.

           Aby zahraniční kapitál přinesl prosperitu, musel by tu někdo zastávat názor, že něco za něco. Tedy udělat nevýhodné odvádění peněz ze státu. Tak jak to mnoho států v historii udělalo. Například vysoké daně na odvhzoí peníze. Pak to bude fungovat jinak.

          25. Na jednu stranu tvrdíte, že peníze jsou jen pozlátko a samy o sobě nemají smysl na druhou stranu vás strašně sere, že odcházejí pryč. Nevidíte v tom rozpor?
           Lidem obecně platíte jen tehdy když musíte (ať už cizinec nebo našinec). Stejně jako lidé pracují jen když musí. Na tom není nic špatného nebo dobrého. Tak to prostě je.
           A jak dopadly ty státy, které zdanily odchozí peníze?

          26. Tak ty jsi zábavný. To tys tu plácal ničím nepodložené „argumenty“, že velká část prodejů proběhla před vstupem do EU. Ja ti dal tvrdá data ukazující opak. Tak to najednou není argument? Víra je stále silná, koukám.
           Ano, kapitál musel přitéct, máš pravdu, poněkolikáté. A ano, když je ten kapitál zahraniční tak zisky odtečou do zahraničí. Tak to je. A poněkolikáte, my tím chudneme.
           To víš že jo, ti cizinci jsou úplní chudáci, oni si tu otevřeli trh levných akvizic uplně omylem a nechtěně a nakupovali taky omylem. Jo, brečím, brečím tu možná tak nad tvou zabržděností.
           A už přichází kýblovací taktika „co jsem nikdy netvrdil“. Mě je jedno, cos netvrdil, mě stačí cos tu napsal, to je výmluvné dostatečně.

          27. Ta „tvrdá data“ ukazují, že zahraniční kapitál přicházel ještě před naším vstupem do EU. A z toho plyne co?
           Navíc ta data nejsou zas tak tvrdá jak si asi myslíš. Protože dolar investovaný v roce 93 asi bude něco trochu jiného než dolar investovaný o 15 let později. Protože kurz, inflace, … rozumíme si?
           Mě přijde, že mluvím do dubu. Ale když už jsme se shodli na tom, že aby mohly nějaké peníze jít za hranice, musí nejprve nějaké ze zahraničí přitéct. Můžeš mi vysvětlit, co je na tom špatného? Ano, můžeme se bavit o tom, jestli s těmi penězi co přitešou ze zahraničí hospodaříme dobře nebo špatně. Ale kvůli tomu prostě není možné dividendy paušálně označit za zlo.

          28. Co z toho plyne? A sčítat umíš?
           Ne nerozumíme mi. Sám moc dobře víš, že se nejedná o rok 93 a dnešek, ale o roky řekněme 2003-2007. Nevím nic o tom, že by tu byla inflace ve stovkách procent:). Pokud ti na těch číslech něco vadí tak si jejich potřebné úpravy udělej, tedy pokud už nebyly provedeny. Ale z hovna bič neupleteš. Ale můžeme to pojmout naopak. Ty tedy tvrdíš, že účast ČR v EU neměla a nemá vliv na investice z ostatních zemí EU? A pak se divíš, že ti píšu, že popíráš hospodářský smysl EU?

           Co je na tom špatně? Za prvé, takhle ta otázka nestála už na začátku diskuze. To ty sis to omezil na dividendy. Špatně je, že chudneme, že jsme ti koupení a ještě stylem…já jsem bohatý dovol mi bez omezení koupit si co chci, za levno a zajisti mi podmínky jako u mě doma a já firmu a levnou pracovní sílu podojím. A že ty jsi chudej a na nákupy nemáš? Smůla no. Takhle nám EU neprezentovali, že?
           Jestli to stále nechápeš tak jde o použití. Hodíš dvacetikilovou kouli na zem. Ty řekneš Newtonův zákon. Hodíš ji někomu na hlavu a zabiješ ho a ty řekneš Newtonův zákon, žádný problém. No a já ti na to řeknu vražda. A ty furt dokola bude omílat, že koule nikomu nic neudělala a ten kdo ji hodil má právo ji hodit, protože si kouli koupil. A že tam stál zrovna člověk. Smůla no.

          29. Ale jo, tak pokud místo „za zahraniční investice může EU“ tvrdíš „na zahraniční investice má vliv EU“ tak se vůbec nemusíme přít.
           Na začátku diskuze stál Pikettyho článek kde porovnává dotace z EU a dividendy vyplácené do zahraničí. Což je samo o sobě naprosto debilní porovnání. Následně se na to nabalily kecy o inherentní škodlivosti vyplácení dividend a tom, že za vyplácení dividend může EU. Což jsou dvě věci, které rozporuji. Chudnutí sis dofabuloval někde cestou.
           Spánembohem.

          30. Tak tos mě upřímně rozesmál. Jasně, to není oranžová to je meruňková, úplně něco jiného. Tvoje argumenty jsou čím dál bizarnější.
           To víš že jo, tak moc jsem po cestě fabuloval až o tom chudnutí píšu už v úplně první reakci na Shane.
           S pánembohem pane věřící.

          31. Chudneme už jen tím, že ty zahraniční firmy sem přišly za levnou a kdysi i poměrně chytrou pracovní silou. Jenže, jak je poptávka jen po základně kvalifikované pracovní síle, tak klesá i poptávka po řemeslně kvalifikovaných lidech a ta obecná úroveň národa jako celku jde do prdele. Druhý segment firem sem přišel /při minimálních a nejnutnějších/ investicích jenom rejžovat. Obecná lež, že bychom udržování infrastruktur nezvládali finančně, je lež účalová a šířená těmi, kteří měli z prodeje rodinného stříbra největší zisk. Namátkou – Veolia, RWE, Transgas..dokonce firma, která měla na starosti strategické zásoby nafty pro ČR, byla německá. Veškeré zisky odváděla tamtéž a ve finále, působením českých chytráků ještě ukradla nafty za stovky miliónů. Tomu tedy říkám „péče řádného hospodáře“.
           Firmě, co vlastní TV Nova, jsme v 94 fakticky za pakatel předali kompletní pokrytí celé ČR signálem bývalého prvního programu. Byl opravdu doslova v kdejaké prdeli, stovky základních vysílačů a desetitisíce vykrývačů. Něco málo zůstalo Českým radiokomunikacím, aby se neřeklo, ale ta finanční skupina co vlastní Novu, ta už musela na těch sračkách a hlavně prodejem nablblé reklamy odtahat z ČR takový balíky, že si to ani neumíme představit.
           I když to později museli podle kmitočtového plánu a ještě později při digitalizaci předělávat, tak ty nejnákladnější záležitosti furt stojí ty původní, jen se přehodila technologie. Žádný nový Ještěd ani Cukrák nikdo z těch darebáků, co tenhle stát jen vysávají, nepostavil a ani nepostaví. Dtto mobilní operátoři. O jeden stožár nad kdejakou dědinou se šábli dva, pozděj doplatil ještě třetí operátor, dávno to mají zaplacený.
           Chci tím říct to, že tady začátkem 90.let byla spousta lidského i odborného potenciálu na to, aby telekomunikace zůstaly v českých rukou. Každá naše protelefonovaná minuta, byť po metalické lince, teče ven.

          32. servisdok: Vy jste fakt komik. My ne že bychom tu infrastrukturu nezvládali, my jsme tady žádnou neměli. Najděte si třeba počet čističek vody v obcích, kolik se jich muselo po revoluci postavit, mimochodem teď máme díky obnově vodovodního řadu přibližně dvoupětinovou spotřebu vody než za komančů a to rozhodně lidi nežízní ani nechodí smradlaví. Jen perlička. Blbí komanči po stížnostech Rakouska, že jim tam Dyjí tečou splašky, pokáceli lužní lesy a vybudovali nádrže Nové Mlýny, kdy ta horní je v podstatě obrovský septik, protože naše města proti proudu neměla žádné čističky vod.
           A kolik telefonních operátorů tady bylo za komančů? Proboha, ta infrastruktura se musela celá vybudovat od nuly. Sice obrovské baráky telefonních ústředen, ale s pravěkou technologií, přitom telefon jen pro pár prověřených bolševiků.

          33. cyklista: A proto se díky neudržované vodovovodní struktuře každou chvíli poserou z vody z vodovody nějaké čtvrti v Praze či jiná města? Obvykle tam, kde platí za vodu nejvíce?

           Vy jste, cyklisto, komik. Vytrháte si účelově, co se vám hodí do krámu.

          34. Nádrže Nové Mlýny byly od samého začátku navrženy a postaveny jako nádrže v první řadě závlahové, kterýžto záměr byl později pozměněn na nátlak probouzevších se zelených aktivistů. Druhotná byla funkce protipovodňová a rekreačním jak to u podobných staveb bývá.
           V době dokončení nádrží byla ekonomika závlah v ČSSR neudržitelná, takže se závlahové systémy nejen pod Pálavou, ale po celé ČSSR nedostavěly nebo nezprovoznily a hodně provozovaných systémů bylo odstaveno.
           Horní nádrž nemohla být „obrovský septik“ – zjevně o funkci septiku netušíte nic.

    3. Slysel jste nekdy o vztahu investic a dividend? Motat dohromady dotace a dividendy je, prominte mi to, nesmysl: https://roklen24.cz/a/SiTxK/je-cesko-krmelcem-evropy-odkud-cizinci-jen-vyvadeji-zisky

     1. jenyk: Bla bla bla! To je cleý obsah článku.

      Od stjen ých kreténu jsem četl nesmysly, které by nevyplodil ani mentálně retardovaný idiot. Například jak bylo super prospěšné, že Česká národní banka oslabovalal několik korunu a jiné žvásty.

      Příště prosím odkazy jen na seriózní články. Děkuji.

   3. Matejku snad radeji ani nezminujte. Ve Svobodnych jsem ho v jeho druhem udobi zazil a svym umanutym czexitem k jejich rozvratu prispel snad nejvic (Mach se svym zmizenim do Bruselu byl, pravda, v tesnem zavesu).

 6. S tím byl, nebo nebyl u STB… Byl, ale prý u té hodné…

  https://www.youtube.com/watch?v=XGxMbU-L2OE

  1. Něco od insidera (Z FB stránky Přiznání Iluminátů):

   Posledních pár dní se pořád řeší, jestli existovala nějaká „hodná“ StB. Ano, existovala. Šlo o spolek zhrzených estébáků-osmašedesátníků, kteří nesouhlasili se vstupem vojsk, utvořili malou tajnou organizaci a rozhodli se, že budou činnost „opravdové“ StB sabotovat. V letech 1970-1989 provedla celou řadu úspěšných akcí, například:

   1) Během akce Asanace dovážela disidenty zpátky do ČSSR. Protože je normální StB zase vyháněla, změnili občas během roku bydliště až pětkrát.
   2) Na koncertu vážné hudby sebrala, zmlátila a ostříhala Vladimíra Stárka, náčelníka X. správy FMV, a poslala o tom hlášení Čuňasovi.
   3) Občas unesla věřícího laika a poskytla mu tajné kněžské svěcení.
   4) Stavěla v lesích trampům chatrče a když odchytila zvadla na potlach, zkopírovala je na cyklostylu a rozeslala i dalším kamarádům.
   5) Nechala zpívat Mišíka. Někdy ho nechala zpívat i tři dny za sebou. Lidé si pak stěžovali.
   6) Plížila se kolem pionýrských táborů a když se nikdo nedíval, zasekávala sekeru do špalku.
   7) Místo výslechů zvala lidi na náslechy, kde jim obvykle pouštěla Plastiky a Kryla.
   8) Nasadila svého agenta do Svobodné Evropy. Uklidil jim tam, vymaloval a několik let zalejval kytky.
   9) Pořádala v tajných výcvikových střediscích rekvalifikační kurzy pro bývalé teroristy. Naučila Šakala háčkovat a Palestince vykládat Tóru.
   10) Zkoušela najít a sledovat lidi, kteří by v hospodě chválili Husáka.
   11) V listopadu 1989 poskytla včasnou první pomoc a novou identitu Martinu Šmídovi.
   12) Když se v prosinci hromadně skartovalo, hodní estébáci místo toho zuřivě psali nové náhradní spisy.

   Po revoluci jejich stopa mizí, obecně se soudí, že se nechali pod různými falešnými záminkami zavřít.

 7. Díky D-Fensi za článek, skvěle pojmenovává jak to cítím. Hlasování vyneslo do čela vlády slovenského veksláka a třetina národa tleská. Pro mě jsou voliči ANO trochu neviditelní (každý žijeme v nějaké sociální bublině) ale když už na nějakého narazím, tak slyším něco ve smyslu: „Ten už si nakradl dost, ten už krást nepotřebuje a udělá tady pořádek“. Šílená úvaha. Korupční manýry, které s sebou přinesla oposmlouva Klause a Zemana, mi kdysi přišly jako absolutní dno. Nicméně manýry lidí z ANO to dokázaly posunout na úplně nový level. Omlouvám se těm slušným, ale kam se podívám, tam je to karieristická sebranka, která ví, že teď jsou u cecíku a je třeba sát dokud to jde, protože žádné zítra nemusí být. Brno budiž příkladem, že kde sáhnou, tam tráva neroste… Čekal jsem, že takto konstruované seskupení lidí má v sobě zabudovaný jakýsi destrukční princip, kdy se pokusí namydlit schody vlastnímu vůdci. Ale zdá se, že narozdíl od Bárty je Bureš vycvičen a připraven krýt si velmi dobře záda…

  1. Už jedno ti D-feens psal, ať si zajdeš na nákupy do Kauflandu, nejlíp v pátek odpoledne. Setkáš se tam s voliči ANO i ČSSD, ale ten zážitek nejde popsat, to musíš zažít, jinak to nepochopíš.

   1. ono v Lidlu to není o nic lepší..

    1. Ale není to ono.

  2. Ještě tak před 2 lety. To vypadalo to mydlení schodů vůdci docela slibně. Pak se ale jeden díl lidí posral a druhej díl vyhodnotil, že se má tak dobře, že bude lepší ty schody nechat suchý.
   O lidech, co Bureše a jeho skvadru volili, asi nemá smysl nějak šířeji polemizovat.
   Všiml jsem si jedné zajímavosti. Volili ho i bývalí, fakt kovaní bolševici, co se ale vlastní blbostí/neschopností v devadesátkách už nedostali ke korytům. Nevolili ho primárně proto, že byl taky bolševik a případně estébácký donašeč jako oni. Volili ho proto, že „tady udělá pořádek“, přičemž každý druhý z jeho voličů si pod tím děláním pořádků představuje něco jiného.

   1. servisdok: Bureš se dostal nahoru pomocí podnikatelů, které uchvátil pomocí „budu stát řídit jako firmu“. Kdyby ho na startu nevolili podnikatelé, Bureš se nikdy do politiky nedostal.

    Ono vůbec je na politické scéně výběr jako mezi nechat se oběsit a utopit. Na jedné straně stará eurohujerská parta Kalouska a Bakaly: ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP09, STAN, Piráti. Na druhé straně pak Babišovo ANO a přidruženci. A pak různí mimoni ála Svobodní, Realisté. A za čtvrté partičky, kterým se snaží média namazat schody a vyrobit jim co nejhorší PR jako Okamura, Konvička, Bartoš.

    Babiš poprvé rozčísl zabetonovaný mocenský aparát. Obrovské množství lidí z vychcanosti vycítili možnost, že skrze Babiše se dostanou ke korytům a do politiky – tedy tam, kde to vypadalo jako obsazené území. A cítili to zcela správně.

    Takže Babiše vynesli do politiky podnikatelé. A pak ho tam drží ti, kteří sedli Babišovi na lep; dále ti, co berou Babiše jako beranidlo vůči Kalousko/Bakalovské klace; a nakonec ti, kteří pochopili, že Babiš je poslední možnost jak obsadit politické koryto – pro ty, kdo to nestihli v 90. letech na Havla.

    1. Nemyslím že za jeho startem stáli hlavně podnikatelé. Babiš se od počátku vymezoval jako alternativa proti tradičním zlodějským stranám. Takovejhle spásnejch stran už byla před ním celá řada, Zelení, Veverky, TOP09. V každejch volbách za posledních minimálně 15 let někdo takovej byl. Babiš měl tu výhodu že měl téměř neomezený rozpočet, najal si schopnou PR firmu a dokázal si vybrat dostatečně schopné a přitom loajální zaměstnace a tváře do své strany a dokázal je ukočírovat, což bylo něco na čem většina předchozích spasitelů dojela a zároveň postavil ANO jako stranu jednoho muže (podobně to má Tomio – jeden vůdce co se stal synonymem strany a pak zaměnitelná stafáž). Bez Babiše není žádné ANO a Babiš nedovolí nikomu, aby se mu v ANO v popularitě vyrovnal. IMHO na to dojel Stropnickej, kterej byl kromě Andyho jedinej známější ksicht v celý partaji. (Do jisté míry i Komárek, ale ten se mu hodil v první kampani a pak ho zašláp jako švába)

     1. shane: Za startem Babiše stáli podnikatelé. Bez nich by dodnes smutně seděl na Čapím hnízdě a koukal, jak se nedostal do politiky.

      Alternativy se tvářily všelijak. Ale Babiš se tvářil jako pravicová alternativa, a dal si záležet, aby měl řeči líbící se pravičákům a podnikatelům.

      Lidi moc nepřemýšlejí. Většina lidí reaguje na klíčová slova a břeskné fráze. Levičáci jako pravičáci. Když zde napíši „stát je zlo a měl by být zničen nebo totálně vykastrován“ – budu tu mít jen na dfensu obrovské množství zastáců. Aniž by domysleli, co by to mělo za důsledky. A kdyby dostali moc, klidně dovedou Českou republiku na úroveň Somálska nebo africké rozvojové země. A ještě by zvolili Urzu za prezidenta, takže by tu tisíc let tráva nerostla.

      Stejně tak stačilo Babišovi říci na začátku pár pravicových frází. A do toho dodat, že on maká, nekecá – ne jako ti budižkničemu levičáci či socani. A v tu chvíli byl Babiš volen pravičáky. A pravicově zaměření lidé a podnikatelé to dnes neradi slyší, ale oni pomohli Babišovi.

      V zásadě je to prekérní situace. Máme tu levičáky, socany, sluníčkáře – kteří jsou schopni udělat z naší země kůlničku na dříví, když se jim dá šance. A máme tu řadu pravičáků, kteří by udělali z naší země měsíční krajinu. Obě strany reagují na klíčová slova a nepřemýšlí. To je volba jako mezi zastřelením a elektrickým křeslem. Pak se velice těžko prosazuje jakákoli alternativa, která to myslí rozumně. Jinak řečeno, je to v rukou božích, protože lidé reagují spíše jako zvířátka na povely a fráze.

      1. Odesáci i socdem to provařili. Přes všechnu retoriku tu nikdo nechce ani liberalismus, ani socialismus. Poptávka je po něčem mezi – zajištění pro případ úrazu či nemoci a zároveň neživení očividných asociálů.

       1. Přesně tak. Ale nikdo to nenabízí z větších stran. Buď nabízí živení těch očividných asociálů – což je v podstatě i oficiální program Evropské unie. A nebo nabízí totální džungli a vládu vlčích smeček – tedy extrémní kapitalismus, který většinou ještě zextrémňuje tezí, že se nikdo a nic nemá ani náznakem regulovat.

    2. Babišovi voliči v mém okolí se do jednoho rekrutují z lidí, kteří mají plné zuby toho, co předváděly pseudopravicové strany (ODS/TOP09/KDU-ČSL) a tak to hodili Babišovi. A nepotěším vás – zatím mají pocit, že to není o nic horší, než když byla u kormidla banda z ODS/TOP09/KDU-ČSL/ČSSD, takže mu to příště hodí zase.

     1. Shi: Ačkoli Babiše nemůžu ani cítit, ti lidé mají bohužel pravdu.

      Babiš je stále menší zlo, než kdyby tu dělala majdan Bakalovo/Kalouskova parta se stranami ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN, Piráti, Zelení + pár dalších, které jsem zapomněl.

      Pokud se neobjeví jiná rozumná alternativní strana, tak to má Babiš navždy. Případně mohou Babiše zastřelit, pokud si sáhne příliš vysoko, kde ani dravci a nafie neodpouští.

      1. Ty jsi dobre indoktrinovanej. Dam ti domaci ukol: co KONKRETNE a ZCELA PROKAZATELNE ukradli Bakala s Kalouskem a co Bures (pocinaje Agrofertem Petrimexu)? Jsem pametnik devadesatek a na ten vysledek jsem docela zvedavy.

       1. a jako bonus by nám mohl objasnit, proč teda Kalousek nejenže nesedí, ale není ani obžalován, ba ani obviněn a dokonce ani vyšetřován, ačkoliv je od válu už 6 let a ačkoliv tu je již šest let u moci jeho úhlavní nepřítel Babiš, kterému Kalousek leží v žaludku jako nikdo. Jak to, že dosud Andrej na Kalouse neklekl, i když prostředky na to má.

        Buď teda připustíme že je Kalousek arciďábel, proti kterýmu je kardinál Richelieu amatér, nebo je Kalousek čistej. Tertium non datur. Teda je, ještě je možnost že jsou Kalous a Bureš ve skutečnosti kámoši a akorát hrajou divadýlko na masy, podobně jako ho hráli svého času Klaus a Zeman. Ale v tom případě to Kalousovi moc nevychází, když už není ani předsedou TOP09, která se navíc potácí na samém pokraji zvolitelnosti.

        1. shane: Ty tu naivitu jenom hraješ, nebo to máš doopravdy?

         1. pouč mě, ó moudrý

          1. Todle začíná bejt dobrý, mám se podívat po brambůrkách nebo podobným šrotu? Ale ať to má grády, trochu u toho začínám usínat…

          2. je pozdě, jdu chrnět.

          3. Behemot: Já ale s diskusemi se shane končím.

           Před chvílí mi tvrdil, že když si vydělám 100 Kč a pak odešlu 1000 Kč do zahraničí, tak mám stále 100 Kč, protože ty jsem vydělal v Čechách, to odeslané do zahraničí se nepočítá. Toto revoluční „Shaneho účetnictví“ by mohlo jít na Nobelovu cenu za ekonomii. Minimálně by ho uvítala každá žena: „Muži ta moje útrata za kozačky a šaty se přeci vůbec nepočítá do utracených peněz! To vůbec neber v úvahu!“

           Teď zase argumentuje s tím, že naše spravedlivé a nezávislé soudy tvrdě a nekompromisně jdou po jakkoli vysoce postaveném mafiánovi – padni komu padni. Což je dvojnásobně pravda od té doby, co počínaje Íčkem byl rozprášen elitní vyšetřovací útvar. A je padlý na hlavu, pokud si myslí, že budu v těchto kolejích a na tomto základě diskutovat.

           Zkrátka, shane je génius, na kterého nemám a doufám, že nikdy mít nebudu. Raději nebudu shaneho génia ani rušit byť jen tím, že bych na něho reagoval.

          4. Dostal jsi domaci ukol. Zatim za pet.

          5. jenyk: Ty jsi dostal za domácí úkol najít v mých příspěvcích, kde jsem mluvil o krádeži. Zatím za pět. Miluji idioty, jako je jenyk, kteří vkládají druhým do pera, co nenapsali – což si zde každý může ověřit. Doufám, že ti tato upřímná reakce otevře oči. Není mým handicapem, že jenyk má retardované kognitivní schopenosti – a není schopen pochopit obsah textu.

          6. Bohemot, shane: Člověk musí být ukrutně naivní a nepolíbený realitou, aby si myslel, že ti nahoře chodí před soud stejně nesmlouvavě jako ti dole. Že jakkoli vysoké zvíře má před soudem stejné postavení a je souzen stejně nestranně jako poslední dělník.

           Doporučuji vám oběma zkusit vyléčit svou naivitu třeba tím, že šlápnete na palec a zkřížíte cestu někomu opravdu mocnému ve vašem kraji. Jděte po něm tvrdě, nekompromisně a nesmlouvavě – a žeňte ho k soudu. Nijak se nežinýrujte, prostě s naivitou prostého shaneho víte, že právo a spravdlnost je na vaší straně – tak prostě do něj.

          7. Co si mě berete do huby? Jenom jdu kolem, tak se bavím, není nad dobrej flame. Kousek pravdy máte voba, akorát zas uvažujete nějaký jiný okrajový podmínky, hlavně shane se v tomdle vyžívá, a handrkujete se na píčovinách, asi nějak tak.

          8. Behemot: Jestli ony ty existující okrajové podmínky nelinkuje (současná) realita…

           Vůbec je taková doba, kdy se všichni diví, že mají „správný názor“ a „ví jak by to mělo být“, ale realita dělá často úplný opak. Kdysi v poctivé době se to bralo tak, že se lidé mýlili a realita jim to potvrdila. Kdysi tak fungovala dokonce i věda – ověřovala si teorie v realitě.

           Dnes to funguje jinak: Pravdu už nemá realita, ale lidi.

           1) Není pravdou, že lidé chudnou – vždyť se podívejte – ekonomické ukazatele to říkají zcela jasně!

           2) Není pravda, že Kalousek je zloděj, vždyť ho neodsoudili!

           3) Není pravda, že anarchokapitalismus je totální nesmysl! Vždyť si přečtěte Urzu, že tam píše, že by vše fungovalo jako po másle!

           Atd. atd. atd.

           A nakonec: Není pravda, že LudwigVonMises má pravdu! Vždyť se podívejte, udělal gramatickou chybu viz odkaz na Ústav pro jazyk český! (To byl nášup pro gramar nazi zde.)

           A tím můžete brambůrky zase schovat. Šou končí.

        2. Shane: Hale, a „sedet“ je nejaka objektivni jednotka nevinnosti ci moralnosti? Furt stat je spatnej a pritom papouskujes statni indoktrinaci.
         To si vzdycky clovek, ktery to napise, udela predtim lobotomii?

       2. jenyk: Dám ti domácí úkol: Najdi v mém příspěvku, kde jsem mluvil o krádeži. Jsem na ten výsledek docela zvědavý.

 8. Souhlas, komunisti jsou hovno hrozba a nebyli to „ti zlí externí komouši“ co kurvili tuhle zemi a posílali hrdiny kopat uran nebo rovnou na šibenici, byli to lidi z masa a kostí, měli reálná jména, bylo jich několik milionů a v 89 nikam nezmizeli a žijou tu s náma furt dál.

  Ale overcriminalization je něco, co do hlav lidem v téhle zemi natloukli germáni za staletí kolonizace našeho území, je to typické i u nich doma, tam je kurva VERBOTEN úplně všechno, mají vyhlášku i např. na grilování a bonzování mezi sousedy je taky národní sport. Silniční buzeace je tam také běžná, prostě jsme minimálně v tomhle jen východní gubernií třetí říše, ještě furt.

  Zaplaťpánbu ze slovanů i po staletích misbreedingu v nás zbylo tolik krve, že na papíře je sice všecko verboten, ale všichni na to mrdají, v hodpodě je furt guláš, když si objednáte rum, hospodský ví co chcete, v mnohých se dodnes kouří, protože „jebat stát“, na silnicích jezdí neskutečné vraky, protože STK se „nějak udělá“, atd. ve všech oblastech života. Za mě je tohle pořád jedna z nejsvobodnějších zemí ne li na světě, tak minimálně v evropě, tedy pokud beru průmyslové země, kde je elektřina, silnice, internet, nestřílí se na ulici a v obchodě mají zboží.

  Tady by každý chtěl furt někam zdrhat, ale neuvědomuje si, že např. všude jinde na světě krom státní prudy existuje taky CÍRKEVNÍ pruda, a to kurevská, takoví bigotní katolíci rozhodující o tom jestli jste správný nebo nesprávný člověk, to je taky fajn věc, zajeďte si do polska, bavorska nebo itálie.

  Takže podle mě zdrhat není kam. Když jste miliardář, můžete mít ráj s obrovskou svobodou v nějaké exotické zemi nebo možná v některých částech USA, ale jako obyčejní „peasants“ budete biti kdekoliv na světě ještě víc nebo aspoň přibližně stejně.

  1. Na té církevní prudě je nejsmutnější, že čím větší pruda, tím menší autentická víra. U nás do kostela chodí jen ten, kdo doopravdy chce, ne „aby sousedi neřekli“.

  2. Doporučuji film: Volyň – hatred 2016 !!! To jenom abys pochopil, jací jsou tví sousedi z vedlejší dědiny. A myslet že tobě se to nestane, je fakt velká naivita.
   Místa kde se dá žít jsou, ale nejsou na kontinentě jménem Evropa. Hlásat že člověk odsud chce jít pryč a napíšeš itálii? To je jak jít z deště pod okap. Mikronesie, nový zéland, nějaké odlehlé části jižní ameriky, prostě jak jsi to popsal, kde se mají lidi dobře, nestrádají a mají tam nějakou politiku a buzeraci u píče.
   Jinak co říkáte na ty vedra? Neměli by zase začít s chemtrails? Jako 37°C je už hardcore. Kde je chyba? Ledovce se rozpouštějí ale planeta né a né schládnout. Tak kde je problém? Podle mě vypouštíme příšliš mnoho vody zpět do moře a málo vodu zadržujeme.

   1. Prosím přečtěte si co jsem psal ještě jednou, asi jste to blbě pochopil nebo nečetl pořádně. Právě říkám že já zdrhat nechci, protože není kam, resp. získaný profit „svobody“ za to nestojí.

    Narozdíl od místních ankapáckých asociálů mám jaksi normální život a vzdát se rodiny, přátel, koníčků, oblíbeného piva, jídla, muziky proto abych byl fakt „echt svobodnej“ nechci. Nakonec mi vlastně nikdo nicmoc nedělá, pruda a byrokracie tady byla , je a bude vždycky.

    To jsou taková vzletná slova s tím odchodem ze země, pamatujete na vlnu celebrit, co měly odejít, když vyhrál Trump volby? Sedí všichni na prdeli doma.

    Nový zéland, mikronésie ….. určitě krásná příroda a svoboda, akorát vás tam většinou nepustí, je to tak daleko, že už se domů nikdy nepodíváte a co z toho, volnější dopravní předpisy a stavební zákon? pffff

    Popravdě svoboda není určena geograficky, svoboda je určena ekonomicky. A je jen pro bohaté. Bylo to tak v Římě, za Karla IV, za Hitlera a je to tak i teďka. Poddaní jsou poddaní a tak to prostě bylo je a bude.

    1. Tak to je mi Vás líto, že nevíte o místě kdy bse vám žilo svobodněji lépe a slepě věříte tomu že Vám tady kalousek vytvoří klid, mír, pravdu a lásku, která zvítězí nad lží a nenávistí.

     1. ježiš co do toho taháte kalouska a pravdoláskaře? vy jste se fakt všichni zbláznili tady. U nás na severu jebem na zákony zvesela a normálně žijem, na chalupě si můžu dělat co chci a nikdo mi tam neleze (třeba střílet nalitej do pařezu z čezety, oheň s šestimetrovými plameny nebo jezdit na mašině bez papírů do hospody atd…), brácha v bavorsku jednou blbě zaparkuje a už ho soused udá a volá na něj benga….

      jestli vás to tak strašně sere, tak si na ten zéland jeďte, mi to za to prostě nestojí, já mám rád beskydy, bramborové placky a radegast.

      žádná pravda a láska, u nás jede agrese a razovistost, tady nikdy nevíte, kdo vám rozbije hubu a je to tak správně

      to bude socilání bublinou, zajděte si někdy na pořádnej punkovej koncert a pak mi vykládejte o fašismu

      nebo to taky bývá tím, že někteří lidé mají v životě pořád jenom smůlu, problém a někdo je utlačuje či jim ubližuje, zatímco jiným se to překvapivě neděje, znáte to

  3. Kde je zrg? A jeho konspirace ?
   Jinak co říkáte na ty vedra? Neměli by zase začít s chemtrails? Jako 37°C je už hardcore. Kde je chyba? Ledovce se rozpouštějí ale planeta né a né schládnout. Tak kde je problém? Podle mě vypouštíme příšliš mnoho vody zpět do moře a málo vodu zadržujeme.

  4. Svobodna zeme? Jezismarja…zajedte si na podzim na navstevu autem do centra Brna. Jestli Vas tohle neprobudi, pak uz nic. IMHO jsme dosahli temer dokonaleho fasismu v puvodnim vyznamu. Vlada statni byrokracie + nejvetsich korporaci.

   1. jenyk: Jakto? Brno je dokonale svobodný flák!

    Na náměstích v poledne jsou běžně přepadáváni lidi. Brňané tolerantně vyklidí prostor. Sám jsem takto jel do Brna a jeden útočník dostal přes hubu. Nejvíce mě na tom dostal ten užaslý výraz toho mladíka (byl to běloch, dobře oblečený, žádný cikán). Nejspíše už kradl tolikrát a nikdy nenarazil na odpor! Prosím na náměstí, v pravé poledně – kolem cca 300 lidí!

    Revizoři tam běžně mlátí pasažéry v šalinách. Opravdu mlátí.

    V Brně můžou sudetští Němci vykřikovat cokoli. Třeba i to, že jim Němci ublížili.

    V Brně může řádit jakékoli anarchistická partička, třeba uzavírat dopravu v Brně.

    Jen v Brně bez odporu vzniklo muslimské centrum, odkud se řídí islamizace do zbytku ČR. Brno dokonce vychází vstříc tím, že přímo radnice píše radniční zprávy v arabštině. A pro další muslimské vojsko má 1200 sociálních bytů zdarma, aby se jim dařilo. Ostatně si přečtěte noviny! Každým rokem se šíří tuberkulóza a žloutenka z jižní Moravy! Totální vítězství svobody pro imigranty!

    Málokde je taková svoboda a anarchismus jako v Brně! Vůbec netušíš co povídáš. Až tam bude řádit bez vyrušování Jakuza nebo Lucianova mafie, vůbec se nebudu divit. Tam je absolutn í tolerance a svoboda.

   2. prostě se s tím smiřte, aut je moc, není je kam dát. V Brně to vyřešili po svém, bo to tak chtěli. Je to o prachách, ve vídni zaparkujete v centru úplně v pohodě, protože je tam hafo obřích podzemních parkovišť, akorát to stojí 10 EUR/h nebo tak nějak. U nás prachy nejsou, tak se prostě centrum zavře, protože se tam ty auta prostě nevlezou.

    Žádný fašismus, prostě nedostatek peněz. U nás ve Frýdku žádná buzerace není, všude se vjet a stát může, ale přestože jsme zapadákov, prostě ve městě nezaparkujete NIKDE a NIKDY, tak chodíme radši pěšky, protože MHD v takové díře nedává smysl a na kolo je tu moc velký kopec.

    Fašismus to jsou lidi postavení ke zdi před popravčí četu na náměstí za politický názor nebo nesprávný původ a kulka do hlavy, už se konečně uklidněte. Že nemáte kde zaparkovat a musíte běhat po úřadech kvůli stavebnímu povolení je otravné, sere nás to všechny, ale opravdový útlak vypadá jinak, můj děda ho ještě zažil a vyprávěl ….

    dřív jsem to tady na webu měl rád, ale ta paranoia se tu nějak moc rozjela , moc moc

    1. Chtěl říct 10E na den, že?

     1. střílel jsem, ale koukám že to je kolem 2-3 €/hod a celodenní 10-30 €, tak nakonec to není až tak drahé, v podstatě stejně s prahou

      1. Akorát mají trochu jiný prachy, 10E pro rakušáka je trchu něco jinýho, že. A je tam kdykoli kde parkovat v centru. To se nedá srovnávat, tady je to bordel na kolečkách a celkově východoevropskej rozklad. Úzká vrstva papalášů, pak stále se ztenčující střední třída a někde daleko je ten zbytek.

       1. no to samozřejmě, západ prostě má 3x-4x vyšší životní úroveň a my na ni nikdy nedosáhnem, o tom žádná, ale oni spadnou dolů k nám

        ale rozklad nevidím, minimálně ostravsko jde hodně nahoru, bylo to mnohem víc v řiti

        1. Jo, na úkor všech ostatních a stejně řvou jací sou chudáci a všichni ostatní se musí postarat, když i blbej vidí, že uhlí je stále hlouběji a kvůli normám na bezpečnost je těžba stále dražší, takže se to bude ve střednědobým horizontu utlumovat. Ale ne, stáde dej postarej se pyčo. Přitom stačí aby si tam začli rozebírat ty starý areály který už nikdy nikdo nepoužije, tam mají miliony tun železa a práce na další desetiletí.

         Měli by se ti cucáci někdy zajet podívat jak to vypadá ve SČK – katastrofa sama, tam už za chvílu bude ofrout nutnost, pže už kolikrát přestává jít poznat, jestli je člověk ještě vůbec na silnici.

         1. je vidět, že jste fakt asi nikde po republice moc nebyl. Dolování uhlí už je dávno v prdeli, asi tak 20 let. Havíř na ostravsku je typicky 60 letý strejda s knírkem, dávno na rentě/v důchodu. Ostravsko jde nahoru, bo obří automotive výroba, technologické firmy, IT centra atd., šachta už dávno nehraje žádnou roli, to byly jen blbé kecy v televizi. Méně TV NOVA a více sednout do auta a jet se někam podívat doporučuju.

          V SČK jsem teď byl, cesty fakt příšerné, celkový rozklad viditelný, taky jsem byl překvapen, jak šíleně líní tam jsou všichni lidi, nikoho jsem neviděl nic dělat, oni jen tak postávají a klábosí a to vydrží dělat celé dny. Ti pracovití makají v praze, v německu nebo někde, kde jsou fabriky, SČK jsou jen pole a rozpadlé dědiny, jak jsem si uvědomil.

          1. Zrovna sem tam byl, děkuju pěkně, a pokud se nemýlím, tak tam půjde zas několik miliard na různý dáfky a podpory a předčasný důchody za tu nedávnou zavřenou šachtu. To se to pak buduje za cizí prachy.

           Jo, akorát že mezitím co postávají a klábosí, tak chodí do práce přes týden a pak ještě dělají na tom vlastním hospodářství, někdo malým, někdo velkým. Docela rozdíl proti tomu jak si každej „oddělá“ těch pár hodin v korporátu (s daňovejma prazdninama, co zase za chvilku odtáhne jinam) a pak si jde vylejt palici, než zaleze do betonové králíkárny http://petr-kubac.blog.cz/1807/historky-astronomicko-alkoholicke

      2. Pospec: zbytečně se s tím všeználkem zdržujete. Záleží, kde v té Vídni chcete parkovat – sazby na úrovni 2 éček za hodinu jsou tam, kde nic není. Jakmile zajedete do centra na úrovni pražského Palladia (snad nejdražší, co tam je z veřejných parkovišť – 55 za hodinu), jste jinde. Sazby se liší dost dramaticky, např. u Stephans Domu zaplatíte třeba „jen“ 4 (tedy 2x tolik co v Praze), na „ringu“ (a to jak u muzea nebo na nábřeží) klidně i 17 za hoďku. Přitom člověk by si kolikrát myslel, že jede na levnější a ouha, jede na mnohem dražší, i když od centra dál (což je dané tím, že turista má typicky jiné cíle než Vídeňák a radnice cílí rýžování primárně na místní).

       Řešit cokoliv s dementem behemotova typu, co nikde nebyl, ale všechno ví, všechno zná a od všeho má dvoje klíče, to je fakt zbytečné.

       1. no právě si pamatuju služebky do vídně, že jsem vždycky za ten parking solil hroznou vatu, ale je to už dlouho a přesná čísla si nepamatuju, aly byly to i tisíce korun během třeba 2 dnů

        1. Pospec: pamatujete si to dobře, zbytečně jste se tím broukem pytlíkem nechal zviklat.

 9. Jasne. SSSR bylo neco jako dneska EU. Dej si facku.

  1. No není to úplně přesné. EU je mnohem horší.

   1. EU mi příjde horší v tom, že na rozdíl od Sajuzu je relativně bohatá a slabá. Žádný koule to uspořádání nemá. Jen bláboly seniorů a gerontofilů za EU kormidlem, žádná vize ani plán.
    Sajuz aspoň umožňoval lidem, aby se s ním nějak ztotožnili a zpívali ty budovatelský častušky společně, nebo aby proti tomu vedli boj anebo zdrhli.

    Tahle moderní amorfní slizká slátanina která se jmenuje EU se jen šíří jak smrad z kanálu, proniká, ničí, ale zabít se to nedá a utéct před tím taky ne.

    1. Je to babylónská věž uplácaná z hoven a podepřená fantaziema ultralevičáků, co v šedesátých a sedmdesátých letech vytloukali výlohy korporacím. Na stáří si zařídili dobrý bydlo v Bruseli a od těch samých korporací se nechávají uplácet a zavádějí buzerace s celoevropskou působností ve prospěch těch korporací. Zásluhou toho, že západní státy řídili aspoň část dvacátýho století lidi, co neměli místo mozku kokosovej ořech ale to sračkoimpérium jede a pojede strvačností,protože je furt kde brát. A když ne, natisknou se nový peníze jako to dělával už soudruh Stalin.

     1. Jasně, na jedný straně to vypadá, že EU je už namydlená stejně, jako lidová demokracie u nás v roce 1968. Taky to vypadalo, že to prostě musí jít do kopru, ale tankama to udrželi dalších 20 let. Jenomže to byla Varšavské smlouva. A ta měla několik předpokladů takhle dlouho vydržet, které EU nemá:
      1. téměř neomezené surovinové zdroje; když celým světem mávala ropná krize a i myslící lidé vyvíjeli auta na baterky, sovětský blok byl v klidu a nerostné suroviny byly naopak jeho hlavním zdrojem deviz
      2. silná armáda; jasně, kdo tam byl, se asi umlátí smíchy, ale jako celek byla ta Varšavská smlouva přinejmenším druhým nejsilnějším vojenským celkem na planetě
      3. železná opona; vlivem válečných událostí a historickým zkušenostem s Němci nebyl problém udržovat lidi za plotem s tím, že to je pro jejich dobro. I reálný socialismus byl pro většinu lepší alternativa, než vzpomínky na německý národní socialismus.
      Pak tu má dnešní EU jednu drobnou výhodu, kterou soudruzi prokaučovali a spáchali tak vlastně sebevraždu. Tvrdím, že reálný socialismus nezabila Charta ’77, Havlovy idiotské hry nebo touha obyvatel po pravdě a lásce, ale katalogy od Neckermanna a Quelle, francouzské detektivky a italské komedie. EU není vlastně nic jiného, než megakorupční supermrdník, který přízeň oceňuje neskutečným blahobytem, zatímco nepřízeň existenční likvidací. V tom ekonomickém uplácení je podstatně silnější než byla Varšavská smlouva, která prostě uplácet neměla z čeho.
      A zásadní otázka zní, zda je korupce silnější, než hlaveň tanku. Pokud ano, má EU minimálně dalších 20 let. Pokud ne, začíná končit…

      1. No pro jistotu chystají i tu tzv. „společnou“ armádu :D

      2. Jedna z mnoha pod-otázek by pak mohla znít ve smyslu „je vůbec ekonomické ten tank startovat a vyjíždět s ním někam, kde stejně nic není?“

      3. Oprava. Hrozba není hlaveň tanku, ale bestiální hordy negrů a Arabáčů.

      4. krásný postřeh, úplně jsem si vzpomněl, jak jsme čuměli na ten katalog, nebo na to , v jakejch bourácích jezdili bud spencer a terence hill

       nebo jak jsme poprvé vyjeli do rakouska, ty čisté fasády, nádherné muškáty, kopce nádherného zboží všude, na čistých cestách bez děr mercedesy a mezitím ta naše stopětka co jí střílely plameny z výfuku :)

       dneska když tam vjedete (La an der Thaja, Posdorf, Rheintal atd.), je tam větší bordel než u nás

       mám podezření, že za studené války západní mocnosti platily lidem v pohraničí, aby se měli jak ve výkladní skříni, aby vězni z ostbloku dalekohledem mohli čumět a závidět

       známý z německa mi tvrdil, že v západním berlíně fasovali nové zdarma brouky od státu, aby se dederoni čekající marně desítky let na trabanta mohli posrat závistí.

       možná je to urban legend, ale z propagandistického hlediska to smysl dává, relativně levná cesta jak vyhrát studenou válku a podkopat morálku na druhé straně

       1. Vyprávěl mi jeden člověk co byl ve Vídni hned po revoluci, služebně, a jel se ubytovat do nějakého poměrně luxusního hotelu, jak mu v recepci nacpali do ruky zlacenou kovovou krabičku s nějakým DDT insekticidním pudrem proti štěnicím, aby se prý v noci v klidu vyspal.
        Recepční byl docela překvapený jeho šokovaným a zhnuseným pohledem a nevraživě zavrčel něco v tom smyslu, ať mu netvrdí, že my z východu na vrab a štěnice nejsme běžně zvyklí.

        Ono to bylo spíš takové západní pozlátko, které člověk při krátké vízové návštěvě nemohl prokouknout. A ti co tam emigrovali se rozhodně nechlubili tím, že tam pracují jako podřadní untermenschové v profesích které se domácím nechce dělat, a tak všude podporovali ten pohled z reklamních katalogů Quelle apod. Protože za pravdu se v ČR styděli.

        Dnes, když jedete za hranice, tak přestože je to pár desítek kilometrů od Vídně, tak je to spíš takové místní Bruntálsko, jen bez těch děr v silnici. Nezaměstnanost, v obchodech ty stejné udřené ženské doplňující zboží do regálů za mizerný plat. A to zboží je v cca podobné (ne)kvalitě jako u nás.

        1. no děda měl známé z Linze, a ti vždycky říkali „Jindřich um Gottes Willen NIE nach Mistelbach !“ (okres severně od vídně), jak říkáte, Bruntál

         a co si budem povídat, my máme úplně jiný pohled na posledních 30 let než oni, my jdeme sice pomalu, ale pořád nahoru, oni jdou šupem z kopce, čmoudi jim vysávají socilání systém (Vídeň byla černá jak maroko už dávno před arabským jarem) a pšonci jim zkurvili pracovní trh a srazili mzdy, dodnes koukám , kolik poláků furt ještě dnes pendluje mezi rakouskem a domovem (jezdí to přes frýdek, takže v neděli večer nonstop kolona poláků za prací)

         a to rakousko je nejbohatší země EU

         1. Jasně, pořád nahoru. Proto i čoboláci mají hned za hraničním mostem sice samý cigány, ale novou silnici po kokot, zatímco my co dem nahoru tam máme klikatej tankodrom. Makes sense!

          1. život a země nejsou jen D1. Já narozdíl od většiny národa mám paměť dobrou, když jsem koncem 90. let brázdil silnice republiky na Jawě 250, musel jsem kličkovat mezi dírama jak vzteklý, aby mi nevypadl světlomet a nezkřivil jsem si kola, cesty byly úplně na sračku, všude po celé zemi, dálnice z Frýdlantu na Ostravu umožňovala rychlost tak 60 kmh, tolik tam bylo brutálních děr. Nemluvě o tom, že např. ostrava-brno nebylo spojení vůbec, tankodrom dálnice začínal až za olomoucí, nemluvě o napojení na polsko, teď dokončujou úsek na čadcu atd. , je toho kopec

           D1 je jeden obří průser a národní ostuda, to bezesporu, ale je to třeba brát tak, že lidi, co o tom rozhodují, lítají vrtulníkem a je jim to holt u prdele

           čoboli holt dali cestám větší prioritu, ale to napojení na Košice taky budujou už 100 let a prostě se podívejte na mapu, oni mají ty cesty jen 2, protože nejsou transitní země. Podobně poláci, hodně pokročili, ale je to jak kde, spousta důležitých tahů ještě nen furt dokončených.

           Ale jak říkám, země, to nejsou přece jen silnice, města jsou opravená, nové fasády, zámkové dlažby, lidi staví baráky za 10-20 mega po tisících, drni jezdí klimatizovanýma traktorama co valí 80 kmh, hospody se žrádlem za 5 stovek narvané k prasknutí, srovnejte si to s tím, jak to vypadalo třeba v roce 95. Samozřejmě hodně věcí se nepovedlo, chudina zchudla ještě víc, z velkých část měst jsou ghetta, Praha padla rusákům, no je toho hodně co by mohlo být lepší, ale rozhodně se jedná o dlouhodobé pomalé zlepšování.

           Za to u germánů to je jiná, těm klesla životní úroveň za posledních 25 let tak o 30 možná 50 %, hovno mercedesy, hyundaie a dacie tam jezdí, dokonce tu a tam díra na silnici, oproti časům za studené války jednoznačně z kopce dolů

          2. Pospec: infrastruktura je jeden ze způsobů, jak zotročit zemi. Že je to levota, na které vydělalo pár lidí, co doslova zaprodali nás všechny poznáte z toho, že zakázky dostávají cizí firmy.

           Je to forma korupce na úrovni států, která funguje tak, že já Vám přiklepnu nějakou dotaci nebo úvěr a Vy pak mě (mým firmám) dáte práci. Takže peníze z dotací obratem protečou ze země ven, třeba do Francie (Eurovia) nebo do Švédska (Skanska). Pochopitelně ale ve finále vše zaplatíte Vy (půjčky je třeba splácet – tom ví Řekové ještě o něco víc než my) a dotace jsou jen jejich jiná forma. Ideálně je to nastavené tak, že to nejste schopný splatit a jste mým otrokem už napořád, protože když nebudete skákat jak pískám, pohrozím exekutorem (Řecko).

           Takže to, že ekonomika jede a současně běžní lidé brutálně chudnou může působit paradoxně, ale není to tak. Naopak, je to s ohledem na nastavení systému logické – všechno „jede“, ale tady z toho zůstává jen zlomek.

          3. no tak stejně jako výrobní firmy, ty zisky ze škodovky a všech ostatních montoven jdou ze země taky ven, v podstatě tady platí jen sociální a zdravotní, ale aspoň lidi mají práci. Jsme jen evropská čína, levná pracovní síla, ale furt lepší než 30 % nezaměstnanost 90. let

          4. Pospec: zamyslel jste se třeba nad tím, že takhle určitě dost Pospeců mluvilo v Řecku před lety také? Kolik z nich dnes ryje hubou v zemi mnohem víc než předtím a jaká je naděje, že se to zlepší? Německo je drží za koule a fertig, na dlouho dopředu.

           Nás čeká výhledově to stejné. Zatím se to projevuje jen jako inflace, extrémní bohatnutí těch, kteří nás dále zaprodávají a stejně extrémní chudnutí těch, kteří otročí na plantážích.

           Uvidíme, jak moc se to pokaká. Nicméně nám tady prakticky nic nepatří. Paradoxně naší šancí je hlavně kolaps na centrále, který znemožní efektivní výběr daní v guberniích. Jenže na rozdíl od kolonií anglických, které byly daleko a pád jejich pána jim nic moc neudělal, nás se pád Německa dotkne velmi silně. Tak jak tak, nejsme ve vůbec dobré pozici s vůbec dobrým výhledem.

          5. Nemůže to být třeba tím, že ti jižané /Řecko konkrétně/ opravdu hromadu prachů doslova prožrali? Nezlobte se na mě, ale příplatky ke mzdě V PROCENTECH za včasné příchody do práce – to jsem úplně poprvé slyšel až v souvislosti s Řeckem. Že mají řečtí důchodci poměrně vysoké důchody je sice hezký, že se tak krásně starají o svoje zestárlé – ale vydělávají na to ty další generace? Pokud ne a řeší se to dalším a dalším zadlužováním na věčné časy /však na dluhy neprší/, tak je to z dlouhodobějšího horizontu špatně. Že to ještě neskončilo v Řecku občanskou válkou, to pokládám spíš za zázrak, či spíš výsledek jednání führerin. Ta usoudila, že by to EU jako takové nestálo za ten průser, hlavně ale za negativní reklamu – zvláště v souvislosti se zaječími úmysly GB. Anglánům by se bankrotem Řecka jen potvrdilo to, co si o financování EU myslí celá GB a už dlouho. Že je to letadlo, ne nepodobné třeba našemu největšímu, totiž zdravotního pojištění, co jednou musí spadnout, až dojde šťáva. A Angláni celkem logicky nechtějí být na palubě, až to poletí dolů.
           S tou Vídní a Rakouskem nemáte tak úplně pravdu. Byl jsem tam jak 1991, tak nedávno, jezdím celkem často. V roce 1991 to žádné popisované pozlátko nebylo, oni tam i na předměstích opravdu měli všechno v cajku a uklizený tak, že i já, buran z východní Moravy, jsem měl blbý pocit, když jsem za chůze klepal na čisťoučký chodník popel z cigára – natož abych někam hodil vajgla. Byl by jediný širokodaleko, ten můj.
           Taky mě třeba překvapila taková maličkost, když se podíváte výš – že skoro nikde nejsou žádný dráty, jako u nás. Tedy křížemkrážem zadrátovaný ulice spojařema i energetikou – všecko měli v zemi, už tehda, nikde vyjma speciálních, nebo FM jinak žádný antény. Paraboly zcela výjimečně, tak jeden z 10 domů a vždy velkou, nejspíš společnou. Tenkrát už přeci satelitní technika frčela naplno, vždyť jsme tam ty přijímače /Amstrad/ jezdili kupovat..
           A taky mě nedávno překvapilo, že v bočních uličkách pořád ještě /ale míň, než tehda/ existují a žijí takový ty typický „bastlířský“ malý krámky, který dnes vedou nejspíš synové či příbuzní původních majitelů. Dá se tam koupit za pár babek to, co ve velkým hobbymarketu nekoupíte, nebo věci, co už se dávno nevyrábějí. Šel jsem na pár adres jako skoro naslepo, procházkou. Čekal jsem, že to už dávno bude zrušený, jako všecko podobný padlo u nás – a ono to furt nějak žije! Nebo si spíš myslím, že stát a samospráva je nějak nechává žít.

          6. Řekové: ano, prožrali toho spoustu, utopili v olympijádě, dodneška asi nemají katastr… Důchody měli v roce 2011 cca 1500 EUR (ano, 1500 EUR), ovšem už tolikrát je kvůli průseru snižovali, až jsou na 900 EUR ( cca 24.000) a snižují dál. A to s mnohem menší HPD na obyvatele, než máme my (s důchodem kolem 12.000).

          7. ČM: tuším, že je to v Řecku, dokud není dostavěný dům, neplatí se daň, takže tam má každý na baráku +1 patro nedostavěné.

          8. Tak tak,toto plati v Recku a presne podle toho to tam tak vypada.

          9. servisdok: není to jedno, kde ty prachy jsou? Mě (jako otrokáři) je fuk, jestli mi na plantáži maká maník proto, že jel na splátky na Havaj, koupil si na leasing auto nebo má na hypo, které neutáhne dům.

           Osobně nevím, jak to v Řecku přesně bylo z pohledu obyvatel. Co bylo v médiích zavánělo enormní snahou udělat z Řeků flákače, kteří jen berou a tak najednou nic nemají. Kritika nízké ochoty platit daně, např. z bazénu a burcování do většího okrádání obyvatelstva. Nikde tam nic nebylo o tom, kdo jim peníze půjčil, na co to bylo a kdy a z čeho se to mělo splatit. To by totiž mohl i někdo tady pochopit, že ta „pomoc“, co nám tady EU předvádí je něco na úrovni rozdávání prvních dávek heráku zdarma.

          10. No tak minimálně ti důchodci měli důchody zcela neodpovídající ekonomické produktivitě země (snad třetí nejvyšší v EU, před škrty). Co pamatuji kolem řecké krize, tak tam bylo hodně německých bankovních peněz, které se posléze vyměnily za prostředy finančních institucí.
           Dnešní řecký důchodce bere na naše asi 24.000 a našich 12.000 by se mu asi vůbec nelíbilo; přitom ve schodku jsme s důchody pomalu už i my.
           No a v roce 2015 byla čistá průměrná mzda v Řecku necelých 35.000 a u nás něco přes 20.000 Kč (s naším vyšším HDP). To prostě nemůže vyjít bez následků.

           Řecko reálně zkrachovalo, jen se tomu tak neříká, stejně jako Kypr.

          11. Cerny Mor: jak jsem psal, je vcelku jedno, co s těmi penězi udělalo. Zkuste si položit otázku „proč se to udělalo“. Byli to takoví kreténi?

           Dojdete myslím nutně k tomu, že to nebyla náhoda. Každá země má nějaký potenciál a nějaká slabá místa. Pokud chcete protlačit sviňárnu, abyste se levně dostal k potenciálu, musíte využít slabých míst. Ani tady není jednoduché protlačit vše, ale jsou věci, které jde protlačit snáze a způsoby, jakými to ulehčit.

           Zkusil jsem rychle – bez úspěchu – najít historická čísla. Spekulace – nemohlo mít Řecko důchody velmi nízké a jejich zvyšování byla součást plánu, jak občany uplatit? Je to jen jedna z možností, nicméně vše má nějaký vývoj a nebude jen o tom, že v Řecku není nikdo, kdo by uměl matematiku aspoň na úrovni střední školy.

          12. @ fatwdi:

           zde ve stručnosti, jak došlo k tomu, že Řecko „najednou“ dlužilo kolem 340 MLD EUR a nebylo schopno splácet: zajímavé je, že to není tak dlouhá historie.

           „Dluhová krize v Řecku má svůj původ v počínání řeckých vlád v letech 1996 – 2009 , mj. za pomoci nesprávných statistik. Účelem bylo usnadnění vstupu země do třetí fáze Evropské měnové unie (tzv. Eurozóny). Tyto vlády připustily nadměrné výdaje jak státního, tak soukromého sektoru, které nebyly kryté skutečnou hospodářskou výkonností země. Výsledkem bylo mimořádně vysoké zadlužení u zahraničních věřitelů, usnadněné oboustrannou vírou v evropskou měnovou solidaritu, a dlouhodobě neúnosný schodek státního rozpočtu. K prohloubení domácí krize značně přispěla celosvětová krize hospodářská a především finanční od roku 2007.“

           V roce 2009 to prasklo: „Světová finanční krize v roce 2008 těžce postihla dvě tradičně největší řecká odvětví (turismus a dopravu). Výrazně deficitní vládní návrh rozpočtu v listopadu 2009 pak definitivně učinil přítrž levným půjčkám a naopak postavil Řecko před vážný problém splácení dluhů. V roce 2009 se
           Řecko se dostalo do vážných finančních potíží poté, tehdejší řecký ministr financí, v Lucemburku na schůzce ministrů financí oznámil, že bývalá řecká vláda lhala Evropské unii o schodku státního rozpočtu. Vláda totiž tvrdila, že schodek rozpočtu nebude ani čtyřprocentní, přitom do něj nezapočetla například platby za velké stavební projekty, jako jsou dálnice.Ve skutečnosti měl deficit rozpočtu na konci roku 2009 dosáhnout 12,5 % HDP, po revizi provedené Eurostatem dosáhl 15,4 % HDP. Veřejné zadlužení v roce 2009 dosáhlo 126,8 procenta HDP.“

           A od té doby se to hasí: odkládají se splatnosti, půjčuje se za podmínek reforem, snižují důchody atd atd.

          13. Cerny Mor: jinými slovy, vláda lhala a určitě ne jen tak. Současně se velmi rychle dostala do dluhové pasti skrze infrastrukturní projekty.

           Jak typické. Bylo by zajímavé zjistit, jak je možné, že jim to lhaní prošlo a odkud byly peníze na ty infrastrukturní projekty, které zvedaly zadlužení jen asi 4x oproti proklamovanému. Dle mého prostě pár Řeku pohádkově zbohatlo na tom, že skrze zfalšované prognózy umožnilo cizímu kapitálu rabovat. S čím se nepočítalo, že přijde krize a celé to praskne tak brzo.

           Současně je totiž nutné si uvědomit, jak brutální zadlužení znamenala olympiáda a že to musely být pro zahraniční stavební firmy neskutečné žně. Bez Řecka v EU by nejspíš nebylo ani jedno, ani druhé.

          14. @ Fatwdi: hlavně asi bez Řecka v eurozóně, kam nepatřilo a nakonec na to pořádně dojelo. Kdyby neměli Euro, neměli by levné úvěry. PLus troška lhaní a falšování; žádné reformy; mzdy a důchody nad poměry; zaostalé školství, olympiáda, a bum, s příchodem krize nebylo kde brát.

          15. Cerny Mor: těch zemí, které neměly dostat úvěry jsou celé mraky. Cílem ale nebylo jim stavět silnice, cílem bylo je dostat do nesplatitelných dluhů a de facto zotročit. Nevidím na případu Řecka nic, čím by se vyjímalo. Nevýhodou Řecka byl spoleh na to, co tady taky někteří výtečníci chtěli budovat – ekonomiku bez fabrik, založenou na turistech a „znalostech“. U nás máme montovny a v montovnách dělníky za pár korun, kteří „aspoň mají práci“. Docela jsem zíral, když jsem skrze známého nahlédl pod pokličku jednoho většího strojírenského podniku.

           Nicméně ano, zatím „mají práci“, nejsou na dlažbě a dluhy nejsou tak brutální. S každým opraveným kilometrem D1 ale narůstají a miliony pro cizince tečou, aby pár místních zbohatlo.

          16. @ fatwdi: opravy dálnic a miliony pro cizince? To teda nevím; ještě před pár lety se hovořilo o tom, že velké silniční stavby zde má propachtováno několik velkých (českých nebo původně českých) firem, které si vzájemně dělají stafáž při soutěžení a následně si dělají subdodávky, že to je jedna banda, která konkurenci mezi sebe nepustí. A realita je taková, že oprava posranýho mostku na D10 trvala a třeba půl roku (předloni). Člověk z ŘDS na to off record řekl, že máme smůlu, protože těch firem na zvýšené investice tak málo, že si rozdělí zakázky a pomalinku dělají, jak se jim hodí, a páky nejsou. A potom na opravě dálnice vidíte přes den 3 dělníky a v 5 hodin večer padla, zatímco technika tam bez lidí stojí a nic nedělá. To bych si za moje daně klidně dovolil cizí firmu, která by to udělala 2x rychleji, než ty „našinci“.

          17. Cerny Mor: Nefunguje to proto, že ŘSD chce dálnici na klíč a vzhledem k velikosti trhu nefunguje konkurence. Samozřejmě že jsou páky a to organizovat stavbu rovnou ŘSD s tím že ŘSD si bude najímat samo ty subdodávky, kde konkurence jakž takž funguje.

          18. Když jsme u těch „zabržděných“ rekonstrukcí a investic do silniční a dálniční sítě a hovoříme od penězích, tak podle skromných odhadů čekání a zpoždění a stání aut českou ekonomiku ročně stojí někde kolem 120 MLD korun. Na tom je vidět, jak si daňový poplatník, který odvede spotřební daň, DPH z paliva, DPH z auta, silniční daň a dálniční daň, nechá srát na hlavu. Většina těch peněz nepochybně mizí v rozpočtu úplně jinde.
           Prostě něco mezi Řeckem a Německem.

          19. Cerny Mor: mě přijde, že skoro na všech stavbách vidím buď logo Eurovia (která se proslavila i vlnovkou u Ostravy) nebo Skanska.

           Není náhoda, že způsob zadávání projektů ze strany ŘSD v podstatě omezil konkurenci na pár zahraničních megafirem, které tady skoupili co se dalo (Eurovia je původní SSŽ).

           Takový foxtrot by řekl, že je to přece v pohodě, protože Eurovia musela za SSŽ něco zaplatit, takže proč by teď nemohla vyvážet zisky ven. Můžeme se jen ptát, za jakých podmínek to v těch „zlatých devadesátkách“ získala a co z toho máme dnes.

          20. @ fatwdi: dnes z toho máme asi hovno, to souhlasím. Debilní Ťok (dříve SKANSKA) není schopen udělat ani soutěž na mýto, natož dobře nastavit rekonstrukce atd; stavby se vlečou stejně, jako když to bylo SSŽ nebo IPS a řidič stojí v koloně. Kde je čas rychlé stavby dálnice na Plzeň před 20 lety.

          21. Tuším že taky kouzlili s tím, že zahrnuli předpokládanej objem transakcí v šedé ekonomice do HDP :D Prostě co šlo, to tam napsali, co šlo naopak nenapsat do výdajů, to tam nenapsali.

          22. Jako ale zase na druhou stranu, REcko bylo v bankrotu za poslednich cca 200 let sve samostatne existece – 100 let? Mozna o trochu vic, mocna min. Recko je takova cerna dira :)

          23. no upřímně, já bych balkánskou zemi s balkánskou mentalitou, kde celé HDP tvoří faktor „máme fajné moře a kdysi tu žili lidi, co vynalezli civilizaci, než jsme je vyvraždili a zbyly po nich památky“ s naší silně industrializovanou zemí, která produkuje hrubo přes milion aut ročně + mraky dalších produktů nesrovnával. Úplně jiná ekonomika, úplně jiné principy. Tady se fakt maká na 3 směny úplně všude, to oni vůbec neznají, nevyrábí se tam vůbec nic.

           Země se může zadlužit, finance můžou jít do prdele, ale ty výrobní kapacity a lidi zvyklí tvrdě makat zůstanou a jako takoví se ve světě neztratí, proto bych to viděl optimističtěji.

           Ohledně prožírání – prostě poměr plat/HDP na hlavu, který je např. v německu a u nás +- stejný, měli podstatně lepší, takže na dluh.

          24. ty slusne tady plati i nejakou dan z prijmu po danove optimalizaci

           https://www.ekonomickymagazin.cz/2018/06/na-dani-z-prijmu-loni-statu-nejvice-odvedla-opet-skoda-auto/

           https://byznys.ihned.cz/c1-65307990-nejvic-penez-na-dani-z-prijmu-letos-statu-odvedla-ceska-sporitelna-predehnala-i-cez

           to odvadeni dividend do zahranici je spis priznakem toho ze bud tyto firmy nevidi smysluplne investovani techto prostredku na uzemi CR nebo spis tim, ze tyto firmy maji jako majoritniho akcionare matku v zahranici (pokud by mela mnoho akcionaru v CR tak by spis dividendy vyplacela tady svym akcionarum) a ta si pochopitelne stahne zisk po zdaneni sve dcery a vyplati jej jako dividendy svym akcionarum v zahranici

          25. Zrovna škodiffka rozpouští zaměstnancům i auta skoro za výrobku, jednak na nich můžou eksperimentovat (a současně vykázat najetý kvanta tzv. bez poruch, když to má prvotřídní tovární servis :D), druhak se případně zbaví neprodejnýho šrotu co zrovna nikdo nechce (tuším fóbia 2 nebo 3 byl docela provar mezi firmama, ne?) a za třetí jim lidi ty prachy co dostanou hned zase vrátí. Takže v MB fakt jezdí 8-9 aut z 10 všechno Schade. Proč ne, takovej baťovskej princip, dává to smysl.

          26. D1 na slovač? Ajaj, tady je někdo chytrej, co?

          27. Řekl bych, že mi paměť slouží, ale mám vzpomínky trochu jiné – od roku 1981 do roku 2004 jsem celkem pravidelně a bez problémů jezdil mezi obcemi Dukovany a Havířov, nejhroznější úsek byl tuším z Příbora do Mošnova.

         2. O tom, že „staré“ země EU jedou do pekla jak namydlenej blesk není třeba polemizovat. Když jsme v prosinci 1989 vyjeli tehdy do Vídně, připadali jsme si jako v jiném světě. Dnes je to opravdu tak, že člověk nepozná, kde je, a i ty díry v silnicích jsou tam úplně stejné, jako u nás. Jenom tam mají problémy, které k nám ještě naštěstí nedošly a je krajně žádoucí, aby k nám nedošly nikdy (protože jsou prakticky neřešitelné). A to ještě platí, že Německo, Rakousko, Holandsko či Francie profitují z naší levné práce (zhruba třetina HDP na osobu končí v těchto zemích).
          Pokud se podíváme zcela střízlivě například na Itálii, zakládajícího člena EU, tak je zcela evidentní, že Itálie roku 1990 (tehdy podle časopisu Ekonom země s nejvyšší reálnou mzdou na světě!!!) a Itálie roku 2018 jsou dva zcela paralelní vesmíry. A každý poctivě pracující Ital na otázku čím to je neřekne vůbec nic (nepočítáme-li sprostá slova). A to v IT mají vše, o čem Babiš sní, když bere dotace. Pokud se podíváme na „novější“ země jako Španělsko nebo Portugalsko, vidíme syndrom paraboly jako kráva. Ty země sice vstupem do EU velmi rychle zbohatly, ale jen velmi krátkodobě a obratem zase zpátky zchudly, jenomže mezitím přišly o samostatnost a nemají už šanci z toho kolotoče vystoupit. Navíc i tam se ukazují všechny chyby které po nich opakujeme a přitom bychom se z nich moli snadno poučit (například nemovitostní bublina – kterou ona mají za sebou a my v ní hnijeme právě teď; nezaměstnanost kolem 50 % u mladých do 30 let, zejména u absolventů tzv. „vysokých škol“, které žádnými Vysokými školami nejsou a produkují pouze nekvalifikovanou pracovní sílu v podobě různých umělců, žvanilů a svazáků, jejichž služby nikdo nepotřebuje a nikdy za ně neutratí dobrovolně jediné Euro atd.).
          A přitom stále platí, že ke spasení stačí slutečně velmi málo a netřeba býti prorokem: jen musíme dělat vše obráceně než lídři (tedy místo „více Evropy“ nasadíme dyskurz „méně Evropy“, maximalizace Švarcsystému, investiční pobídky pro domácí malé a střední podniky místo nadnárodních korporací, likvidace fízlungu, kontrolních hlášení, EET, omezování svobodné práce a svobodného podnikání, nepodpora „obnovitelných“ neobnovitelných zdrojů elektřiny, nepodpora elektromobility, apod.).
          JEDINOU CESTOU JAK NESKONČIT V NEŘEŠITELNÝCH PRŮSERECH, JE MÉNĚ EVROPY!!!

          1. Integrale: na straně jedné vidíte, jak funguje zotročování v rámci jižní Evropy a co to reálně přináší. V podstatě se jedná o rozkvět na dluh, který ale nejde splatit. Těch pár, kteří tento „rozkvět“ posvětilo jsou v nekonečném balíku, ostatní mají kulové (OK, ať nežeru, jsou ještě ti, kteří z toho slušně profitují skrze dodavatelské služby, ale to je zase jen pár lidí).

           Na straně druhé ale píšete o tom, co je potřeba ke spasení. Copak nevidíte, že to není v zájmu otrokářů? V jejich zájmu je další a další rozvoj na větší a větší dluhy, které zajistí dlouhodobou poslušnost. Představa, jak v rámci EU děláme to, co píšete je úsměvná. Naše politická reprezentace tady není proto, že ji chceme, ale proto, že ji chtějí jiní pro prosazení svých zájmů a jsou OK s tím, že kolaboranti se napakují, případně si vyřídí účty se svými nepřáteli (nebo obojí, že ANO). Však ten rozpor mezi tím, co se říká před volbami a co se reálně děje po nich je s každým volebním obdobím větší.

           Náš problém je primárně v tom, že když chytne sousedovi barák, je dost velké riziko, že chytne i Váš. Jenže když máte za souseda vedle svého 5+kk dvacetipatrový panelák a soused nejen, že nehasí, ale ještě přilévá olej, těžko s tím něco zmůžete. Uvidíme, jak moc bude hořet a kdo a jak bude hasit.

          2. „investiční pobídky pro domácí malé a střední podniky místo nadnárodních korporací“
           To je jen z bláta do louže. Úplně postačí nedělat pobídky nikde a nikomu a ořezat legislativu ohledně zakládání, provozování a hlavně různého kontrolování živností a výsledek se brzo dostaví sám.

          3. to je hezká idea, ale museli by se domluvit všichni. Když ale dávají pobídky všichni sousedi, musíte taky, jinak zbyde jen spálená tráva. Holt jeden trh no ….

          4. Pospec: Co takhle podporovat místní firmy namísto zahraničních? Co takto podporovat soběstačnost státu?

          5. Evropská Unie je jako ti falešní hráči pokeru na divokým západě. Ti taky nechaj z kraje párkrát vyhrát a potom dotyčnej skončí jenom v trenýrkách a s dluhem, co si musí odpracovat mytím nádobí v saloonu.

          6. integrale: nezaměstnanost mladých ve Španělsku má jednu konkrétní velkou příčinu: odbory. Ty si prosadily takové podmínky, že žádná firma v podstatě nemůže nikoho jen tak propustit. Kdyby nějaký plán rozvoje nevyšel, tak firma nikoho nepropustí, nedokáže snížit náklady a krachne. Takže pro jistotu ani nikoho nenabírají a nerozvíjí se, nerostou.

          7. Podobny to je ve Francii. Ochrana zaměstnanců je tak silna, ze je hodne tezky zbavit se nekoho jinak nez skrz duchod nebo penal

        2. kabrńáku, ty jsi dement, to se jen tak nevidí. Není to tak dávno, co si tady někdo stěžoval, že se u nás prodává podřadné zboží ve srovnání se západem, a už jsou šunty i na západě? Ty vole, ušetři si nějaké prachy a zajeď se tam konečně podívat, ať to vidíš na vlastní oči a nemusíš tady furt recyklovat ty bolševické fantasmagorie a urban legend.

         1. No je fakt, že se to taky snaží ojebávat co to jde (akorát to nejde tak rychle). Viz onehdá nutela, zákazníci sami chtějí míň kakaa a víc nějakýho bílýho šrotu (sušený mlíko?)/oleje, tak jasně :D

          1. Zákazníci jdou po ceně. Všude na světě. Jednu dobu se to ojebávalo tím, že se nechalo vyrábět v lacinejch prdelích, jenže ta konkurenční výhoda dlouho nevydržela a tak se začly nahrazovat dražší suroviny levnějšíma ekvivalentama (máslo margarínem a podobně), šetřit na množství v balení a nakonec na složení kdy se začaly nahrazovat dražší suroviny lacinou vycpávkou (sníží se obsah kakaa a oříšků a nacpe se tam víc tuku a ochucovadla). A to všechno jenom proto, aby nemuseli zdražovat, nebo alespoň ne moc.
           Nicméně, dokud budou existovat slušný ekvivalenty, tak mě to tak nesere. A u věcí který jsou svinstvo už z podstaty (jako nutela nebo třeba májka nebo lančmít) mě to nesere vůbec.

          2. K věci kvality produktů bych si dovolil uvést jeden poznatek, který plyne z poslední dekády sledování a testování kvality produktů, ať to provádí nějaká kontrolní instituce, nebo třeba spotřebitelské svazy: v mnoha případech se ukázalo, že tlak na bezpečnost i kvalitu výrobků přinesl výsledky a došlo ke změnám ke lepšímu, ať jde o pančování benzínu nebo třeba potraviny (dodržování uvedeného složení; překračování limitů kontaminací atd). Samozřejmě, když je někdo blb a kupuje buřty od Babiše, které deklarují, že v sobě nic kvalitního nemají, nebo kupuje párky za 5 Kč / 10 dkg, tak tam žádné pomoci není.

          3. Před časem jsem někde na webu narazil na článek někdy z roku 1905, jak se padělaly a pančovaly potraviny za starýho Rakouska. Jelo to celkem vesele a jako bonus ty padělky byly většinou dost zdraví závadný. Holt potravinářská chemie byla ještě v plenkách.
           Ostatně, jistý pan Goldner a jeho kvalitní konzervy málem pohřbil konzervárenskej průmysl v samotných počátcích, když se provalilo, co všchno do těch konzerv nacpal. Navíc to byl průkopník outsourcingu, protože konzervy pro britský trh vyráběl kdesi v Rumunsku. Bylo to někdy okolo roku 1845.
           Goldnerovy konzervy se mimochodem uvádějí jako jeden z možných důvodů záhuby Franklinovy polární expedice. Letování olovem nebylo úplně bez vedlejších efektů.

          4. Rakušáci by mohli vyprávět i příběhy z novější doby; v roce 1985 odhalili masivní pančování vína diethylglykolem, který nebyl naštěstí příliš jedovatý, a do vína jej přidávali za účelem „vylepšení“ chuti vína a jeho vydávání za drahé značky. Na pět let se jim potom zhroutil trh s vínem, ale podvodníky zavřeli, politiky (kteří vinařství neuhlídali) museli odejít. Potom se to napravilo – ale jen s důkladnou kontrolou a bezpečnostními mechanizmy.

          5. Černý Mor: samozřejmě že každý stát má nějaký průser, ale je rozdíl, jestli je to kriminální jednání nebo státní program. Protože můžu třeba dost podrobně porovnat výrobu potravin v ČSSR a výrobu potravy pro psy a kočky v Rakousku.

          6. Kovový olovo je poměrně dost inertní. Nebezpečný jsou, jako vždy, hlavně jeho soli. Nedovedu si představit množství kovovýho olova, co by museli sežrat, aby to vytvořilo akutní problém. Spíš byl šrot obsah těch konzerv, ne?

          7. olovo reagovalo s obsahem konzerv, neasi. jasněže nežrali ten plech.

          8. Re: Behemot
           2.8.2018 v 9:21

           Olovo oxiduje velmi ochotne a jed je to kumulativni, takze nekolikamesicni vyprava uz si muze prijit na sve. Indikatorem intoxikace olovem je obvykle cernani zubu, takze zrejme to tehda neznali.

          9. Moje firma zase udělala tu zkušenost, že Němci prudce snížili kvalitu. Před několika lety začali mohutné cost cutting. Moji firmu to donutilo stopnout všechny dodávaky od německých firem – a nahradit německé dodavatele serióznějšími a kvalitnějšími.

           Němci jednoduše zneužili své renomé kvalitního výrobce. A tak oholili výrobní náklady a kvalitu. Bohužel to neumějí, takže výsledek byl ve většině případů horší než Čína.

           Protože jsem jako dodavatele měl cca 8 německých firem, a dodávali mi cca 82 % všech dodávek, dost to bolelo. V současné době od Němců beru přesně 0 %. Museli jsem prostě Němce vypustit, kvalita šla příšerně dolů plus mají ten svůj nacistický náhled povýšené árijské rasy na jiné národy.

           Kvalita jde konstantně dolů. Na Západě i zde. Nic se nesrovnalo.

           Stačí se jen podívat do českých supermarketů se západními vlastníky. Zejméně německé a francouzské firmy dodávají čím dál větší hnusy.

          10. Tak jistě, je třeba živit nejen šéfy, ale i odborářský bossy a krimigranty, tak už to nejde jinak, než prodávat čínskou (nebo horší) kvalitu za německý ceny. Za chvilku už nebude stačit ani to.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!