Kolegové živnostníci, zdražujme! - zpět na článek

komentářů 191

  1. Předem svého příspěvku řeknu rovnou, že EET nepovažuji za věc, která by cokoliv řešila, ale ani ji nevidím černobíle, spíš na ni shlížím z hlediska spotřebitele.
    Napíšu něco, co s tím souvisí: v našem městě, řekněme střední velikosti, žila byla moc dobrá restaurace, vynikající kuchyně, často nabídky mimo menu z momentálně v kuchyni přítomných zcela čerstvých surovin, obsluha dělala čest svému povolání. Dosti často jsme tam zavítali a nejednou jsme byli v celém podniku (s cca. 40 místy) sami nebo jen jeden ze dvou obsazených stolů. Upozorňuji, že kvalita kuchyně byla celkem pověstná. Ovšem – a to je důležité – ceny byly vyšší, pro mne nikoliv nepřiměřené. A protože jsme často seděli v lokále sami, byl čas vlídně pohovořit s i jinak velmi příjemnou obsluhou. A tehdy to přišlo: jediné, co je drží nad vodou, byla polední „meníčka“ za 85. Za víc prý meníčka dělat nemohou, protože konkurence je silná (restaurace v centru města).
    Tato restaurace zavřela před dvěma lety, takže souvislost s EET nulová, prostě neměla dost zákazníků.
    Takže za mne: meníčko nestojí 85 a kvalitní rohlík je za 3,90; nikoliv za 1,90. Jenže reálnou cenu jídla tu zákazník neviděl už přes 70 let. Ale to už kritizuji vlastně i dotace, jejda…
    Zjednoduším to hodně, prosím v komentářích zohlednit: pokud zdražujete, abyste se normálně uživil při dodržování pravidel hry (a teď se nevyjadřuji k tomu, jestli s nimi souhlasím či nikoliv), pak já to přijímám. Ale rozumím, že těch, kteří to považují za svatokrádež, bude většina.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!