Kolegové živnostníci, zdražujme! - zpět na článek

komentářů 191

 1. Ti co dnes nejvíc chválí Babiše, budou první, co začnou brblat, až se začne zdražovat.
  Nejlepší gól je, že celé EET postrádá smysl v okamžiku, kdy se začnou dělat výjimky, a bude se přidávat další a další chaos do celého systému.
  Lidi si vůbec neuvědomují, že jediný kdo bude platit více je právě koncový zákazník.
  Jde jenom o ždímání peněz a další utažení šroubů, každý blbeček si představuje EET a pokladny jak Hurvínek válku. Nevidí tu administrativní zátěž, školení personálu udržování dalšího zbytečného zařízení v chodu. Nejvíc mně vytáčí ty řeči o levných pokladnách a aplikacích zdarma. Levné pokladny jsou krámy k ničemu a levné aplikace jsou tak pro lidi co dělají pár prodejů denně. Aplikace se můžou klidně zpoplatnit a kdo má čas si hrát s elektronickými krámy? Starší generace se v těch technologiích nevyzná a řada lidí nad padesát má problém ovládat chytrý telefon, když na to teda vidí. Ne tak řešit aplikace a certifikáty. A kdo vám zaručí, že stát nezmění certifikáty a můžete kupovat nové zařízení.

  I pro menší hospodu je investice tak v řádu 10-15 tisíc plus měsíční náklady, udržování systému, připojení na internet, složitější evidence jednotlivých položek v účetnictví.
  Větší hospody už mají sice provozy elektronicky ošetřené, včetně terminálů ale zase je tam problém ve velké administrativní zátěži, školení zaměstnanců a kontrolní činnosti. Bude se muset vést registr účtenek, musí sedět storna…. Jinak likvidační pokuty.

  Sranda začne v okamžiku, kdy začnou padat do EET další obory, kde budou muset pasovat zálohy na zboží, reklamace, vratky…
  Navíc ve chvíli kdy státní úředníci netuší, jak fungují e-shopy nebo moderní formy elektronického placení.

  1. Tak, vono i ten, kdo to dneska má, v tom pořád má tak trochu bordel. Hlavně ve větší hospodě, to bude vždycky lítat o nějaký love tam a zpátky. Ale nejenom v hospodě, všude. V momentě, kdy jsou tam likvidační pokuty za to, že to nesedí o pár korun…to je prostě mimo realitu. Ale vysvětlujte to parazitům, kteří v životě nemakali a nemají představu, jak to chodí.

   A třeba z Chorvatska se zdá, že země je v rozvratu, obrovská nezaměstnanost a byť to tam oficálně zůstává, tak už prej na účtenky každej sere a nikdo to neřeší. Takže jak se dá předpokládat, bude to čistka, obrovskej oser, spousta lidí skončí na pracáku…ale pak to přejde, někteří to přežijí a pojedou dál normálně jako před tím. Akorát je to bude stát moře peněz a sraní s jakýmsi šrotem, kterej pak budou moct akorát hodit ze skály.

  2. nekdo tu pastnul blabol, ze na tom vydelaji SW firmy. Ani omylem. Mali radobydeveloperi, davajici levne aplikace „jiz od“ ke stazeni nejsou zadne it firmy, to jsou podobani pubosi, kteri si IT predstavuji jako hurvajs valku a nekde na kolejich na vysce ve druhaku spachaji nejakou hruzu, co ledva projde zkompilovanim a rikaji tomu produkt.
   Samozrejme bez podpory, bez zaruky a bez integrace se stavajicim resenim.

   Velke a profi IT firmy to jenom zatezuje, protoze EET musi tak jako tak resit v ramci legislativni podpory a to vicemene ve vlastni rezii, pokud maji dobre vztahy se zakazniky, tak to vyvinou jednou za jedny prachy a pak to podeli poctem zakazniku a ty naklady mezi ne rozpusti, pokud jim to zakaznici odsouhlasi, ale pokud jsou na tom zakaznici financne blbe anebo je jich malo, tak z toho kouka akorat cista ztrata. Nehlede na to, ze veskera konzultanstska cinnost s tim spojena spada povetsinou do nejakeho predplaceneho pausalu a pripadne milionove pokuty, ktere z toho hrozi, se samozrejme mohou zvrhnout ve ztratu zakaznika a prezstize, v nejhorsim pripade celeho byznysu.

   Takze pro IT firmyu je to byznys pekne na hovno a kouka z toho leda viceprace, vicenaklady, reklamace a opruz, protoze Babis ma sice jasno v pokutach, ale uz mene jasno ma v procesech na sve strane Babisolandu, na veskere myslitelne chybove situace kdekoliv po ceste, ktere mohou nastat a jak na ne ma ta kokotina spravne reagovat, jednak aby to bylo podle zakona koser, ale zaroven technicky proveditelne, protoze tezko bude nekdo cekat na uctenku +é minut, nez se vsechny jednicky najdou nekde v cloudu.

   1. Vážený pane, souhlasím s Vámi. Tohle je zcela opomíjené téma. Představa „aplikací na EET“ za pár korun je mylná. Nikdo na tom moc nevydělal. Spíše to cenou zkouší nekonkurenceschopné celky. Příklad za všechny je taková Dotykačka.

    Průměrný vývojář je něco stejně strašného, jako průměrný volič. Svěřit EET do rukou stažené aplikace zdarma, bez jistoty další podpory, řádné smlouvy s poskytovatelem … z toho bych nespal !

 2. Ano, tohle si bohužel neuvědomují jen tupé ovce. Když jsem přesně toto napsal Babišovi na facebook do komentářů, tak se na mne jeho voliči sesypali jak hmyz. Že prý kdo neumí podnikat a platit daně podnikat nemá a že se zdražovat nebude, že jsou to kecy.
  Nenapsal jste v čem podnikáte, jen že se jedná o potraviny. Pokud jste řezník nebo pekař, vězte, že právě na Vás je tento zákon postaven a má za úkol Vás poslat pod drn. Vidím to i na sobě. V mém okolí začli restaurace silně zvyšovat ceny. V obědovém menu stojí hlavní chod minimálně 120,- Kč s daní. Důvody jsou asi velmi podobné těm, co píšete Vy. Výsledkem ovšem je to, že jsem chození ven na obědy dost omezil, domácí krabičky v práci mě při opomenutí času stráveného u plotny stojí třetinu. Pro Vás, jakožto maloobchod s potravinami, bude konkurencí blaf z hypermarketu. Drahé (a kvalitní) potraviny si spousta lidí nechce dopřát, budou se raději krmit šrotem od Agrofertu.
  Přeji pevné nervy a hlavně přijďte k volbám ať už volíte kohokoliv. Ještě jedno volební období s ANO u moci a v téhle zemi nebude k žití.

  1. V obědovém menu zatím stojí hlavní chod do 140,00 Kč (martinská husa, zelí, variace knedlíků).
   Asi je to i s daní – na jídelních lístcích je jen jden údaj.
   Referenční restaurace: U zlatého slona.

  2. Jinak: ve mně známých restauracích zvýšili ceny kolem pololetí.

   Co se týče voleb: jedinou konkurencí hnutí ANO byla ČSSD. Poslední dobou se vydala ve stopách své dlouholeté konkurntky, ODS.
   Lze předpokládat, že vítězem nejbližších parlamentních voleb bude hnutí ANO.
   Výhrou by byla menšinová vláda hnutí ANO, v reálu ovšem samozřejmě ANO s KDU-ČSL, s tradičními stranami v opozici (velkou koalici totiž dohromady nedají).
   Realistická spolupráce tradičních stran je ale nereálné, budou spíš pilně pracovat na odchodu z scény.
   Možná je to šance po Svobodné, možná pro DSS, zde se neorientuji.
   A má-li být opavdu špatně, vyrostou (bez ohledu na použitý název) zelení.

 3. Nezlobte se, ale mě ten článek přijde jako nesmysl, hned z několika důvodů. Tím, že zaměstnáváte lidi v rozporu se zákonem rozhodně nekradete, protože zákon už dávno nezaručuje morální integritu a za druhé rozlišovat veřejnost na ‚obyčejné lidi‘ a ‚kontroverzní podnikatele‘ vás naučila Nova. Jestli platíte zaměstnanci na ruku, bez dokladu, a obě strany jsou spokojené, tak s tím slušný člověk nemůže mít problém. Nezapomeňte, že ČSSD byla kdysi strana živnostníků. Živnostníci jsou taky lidi. Nejsou to velké korporace s ambicemi lobovat proti konkurenci v politice, živnostníci jsou ti obyčejní lidé, kteří si chtějí na rohu ulice prodávat ovoce, nebo sousedům opravovat topení. Ti, co si jedou na sebe a nechtějí nikoho obtěžovat, ani být obtěžováni. Myslím, že tohle je víceméně výkřik do prázdna od někoho, kdo věří v systém (rozdávat pokuty za rychlost je správné), ale nelíbí se mu aktuální implementace (rozdávat pokuty za rychlost I MĚ je fuj) a já to neberu vážně. Dokud se nezmění mindset společnosti, tj. úleva přijde tak, že systému odebereme pravomoce, a nikoliv tak, že v systému vyměníme pár lidí, který už fakt vopravdu nebudou krást a podvádět, tak se nic nezmění.

 4. Doporučuji:
  http://domaci.ihned.cz/c1-65534470-ministerstvo-financi-slibuje-po-eet-omezit-papirovani-na-podrobnosti-se-ptejte-babisovy-namestkyne-schillerove

  Cituji:

  29.11.2016 10:41 Jaroslav
  Přeji dobrý den. Jak se díváte na zdražení zboží a služeb po zavedení EET ? Byly v tomto ohledu zadány nějaké průzkumy ? Pokud ano, které ? Lze je dohledat ?
  29.11.2016 12:09 Alena Schillerová
  Dobrý den, ke zdražení zboží a služeb není v zásadě důvod. Náklady na EET jsou relativně nízké a podnikatelům se snažíme ulevit např. slevou na dani z příjmů fyzických osob nebo snížením DPH pro restaurace.

 5. Pánové, pánové, pánové…chvíli vás tu čtu a nestačím se divit…všichni jste stejný! (sorry, Mr. Smoljak)

  Tenhle národ má jedinou smůlu, a to tu, že neexistuje mistrovství světa v hořekování, kvílení a hledání cestiček, jak něco obechcat. To bysme byli kádři. Takhle jsme akorát všech pitomců futrál…

  Přitom jim stačilo – když ta banda složená z bolševiků a debilů prosazovala tuhle zrůdnost (+150dalších) – dát jasně najevo, že třeba 50% hostinských, živnostníků etc. si EET PROSTĚ NEPOŘÍDÍ. A NE a NE a NE…pasivní, či třeba aktivní rezistence, stávka, demonstrace občanský neposlušnosti. 50.000 lidí, JEDNOTNÝCH nikdo do basy najednou nepošle.

  Aby i tomu Burešbišovi došlo, že tady šlápnul do hovna. Stačí ty jeho tanečky, když mu nějakej volební mág pošeptal, že „prídě o voličou“

  Jenže evidentně nešlápnul. Protože zná svý pappenheimský. Tady není ani třeba nějaká diktatura v týhle zemi ohnutých hřbetů, kurev a lokajů. A tak se bude evidovat, udávat a jednotně zdražovat. A kňučet. Zemský RAJ to na pohled, Ble Fuj.

  VIVAT RUPRECHT !!!

  BTW milý autore : BÁDAT, ZDA JIM JDE O STÁTNÍ KASU je důkaz mentálního malomocenství.

  1. mas to hodne spatne zanalyzovane. Myslis si, ze Babis by sam tenhle svuj napad protlacil, kdyby to nehralo do noty Sobotkovi / Merkelove / Sorosovi – Rothschildovi – Rockefellerovi ? Tezko.

   Kdyby chtel prosadit neco rozumneho, treba minimalni stat, konec smirovani, konec mainstreamu, reformu soudnictvi, zruseni sprdeli a dalsich eurobolsevickych zprasku na hranici ustavnosti, tak to by pohorel.

   Ale jak jde o to protlacit nejakou kurevskou prasarnu, ktera je nice/to/have posvecena z Brusele, ala cirkevni restituce, porusovani domaci svobody, dotahovani priprchlencu a vysbirani zbrani, tak to jde vzdy hladce. Pekne s mainstreamem a s lobby placenych presstitutu za prdeli.

   Proto se tady taky nikdy nic poradneho nepovedlo od roku 89, vsecko jde akorat dolu vodou, prvni vec, co jsme udelali, ze jsme se pohadali se slovaky a to byl jen zacatek.
   EET rozhodne neni konec, dalsim logickym krokem bude zakaz hotovosti a pak zpoplatneni vyberu z uctu, coz uz maji zavedeno na natlak EU eurounijni soudruzi v Recku. A kdyz bude 10 milionu lidi stavkovat, ze se jim zpoplatnovani vyberu z uctu a ruseni hotovosti nelibi, tak tu klidne pusti menovou reformu jako v Indii a muzes se jit se svym mistrovstvim sveta v horekovani jit akorat tak vycpat.
   Protoze tahle hra se nehraje podle nasich pravidel, ale tech celosvetovych.

   1. Neda mi to a musim se zeptat. Jak se dela konec mainstreamu?

    1. velice jednoduse. Jeste porad mame antimonoponi urad a zakon o hospodarske soutezi. Oboji dvoji je v prikrem rozporu s realitou, kdy zapadni svet informuje cca 6 nadnarodnich korporaci, vsechno devky Washingtonu a WallStreetu. Samozrejme, kdyby tu byly nezavisle soudy, tak tu bandu hajzlu rozpusti a seberou jim licence, protoze to co delaji, je 100% nezakonne.

     http://www.businessinsider.com/these-6-corporations-control-90-of-the-media-in-america-2012-6

     1. Na to jsem asi moc blbej, abych to pochopil.

      Nebo nejsem soucast zapadniho sveta. A ti lidi okolo me taky ne.

      Jinak mam dojem, ze urad a zakon proti monopolum mai asi takovou ucinnost, jako usrum, prasek proti sakalum. Mozna je to prilis optimisticke, treba je to ve skutecnosti jeste mnohem horsi.

  2. re: hruucoon

   S tou občanskou neposlušností mě zaujal nedávno někdo, od koho bych to nečekal. Nenechá si udělat revizi kotle. Prostě to považuje za buseraci a padla, občanská neposlušnost. Jiný člověk neposílá na FÚ jedno z pravidelných hlášení. Uháněli ho z různých tel. čísel, psali emaily a teď to vzdali. Už dva měsíce klid.

   Třeba se něco hýbe pdo povrchem.

   1. Jo, klid před tím, než mu vyměří likvidační pokutu, ne?

   2. Kdyz jsem zjistil, ze ucetni zaverka poslana na soud je verejne pristupna komukoli na Internetu, prestal jsem je tam posilat. Par let chodily vyzvy a uz nekolik let je klid.

    1. Co tam máš zavřenýho tak tajnýho?

    2. Asi rodinu ve sklepě…

 6. Ty silácký řeči se mi moc líbí. Prvnímu, co mu dojdou peníze tu dohodu poruší, neb kapitalismus a peníze až v tý první řadě.
  Dokonce bych si vsadil, že tento chlapák nepřežije s tímto sebejistým zdražováním únor.
  Lidé co makají za 15 čistýho, a je jich většina v mimopraze, na jakýkoli zdražování nemají a mít ani nikdy nebudou. No nakonec k té politiky obávané deflaci stejně dojde a nic ji již nezastaví. Dokonce očekávám značný nárůst černoty. Vsadím se, že v horizontu roku se nakonec začne vybírat míň. Začíná to vypadat, že Babiš nebude až tak dobrý podnikatel.

  1. Kdyby byl dobrý podnikatel, tak by nemusel spoléhat na prorůstání firmy se státem a dotacemi.

  2. Vedle na ulici nedávno otevřeli zmrdi imitaci restaurace. Včera zkrachovali. Mají ale výmluvu, nezkrachovali kvůli tomu že vařili sračky ale kvůli EET. Zmrdi s Vohnoutama se vzácně shodli že za všechno může Blbiš a koblihy.

   1. A Babiš je vohnout, zmrd, nebo od každýho něco?

    1. Hlavně je to Blbiš

 7. Chvilku jsem počkal, zda-li (a kolik) se tady sejde kverulantů, co jsou sto let vykládat že něco nejde, než aby pohli prdelí a udělali něco pro sebe, něco proto aby to šlo, protože to je složuté a bolí to. Krásné bylo poslední „Máte slovo“ s Jílkovou, veliká taškařice. na straně odmítačů všeho a kverulantů byl bohužel tentokráte učiněn velmi špatný výběr, protože to byli pitomci kteří ani pořádně neví o čem ta EET je, ale už ví, že budou muset zdražovat o 50%. Já se jenom směju; čím víc bude těchle niemandů, kverulantů a ješitně uražených blbců, co by skončili kvůli své neschopnosti stejně dříve nebo později, skončí hned 1.12, tím lépe pro mě. Prosimvás, vždyť vy tady na to EET čekáte jako slípka na sopel, roční náklady vám stoupnout o 10, 15 tisíc a pivo zdražíte o 3 koruny, s témhle máte ty roční náklady zpět za 3 měsíce a zvytek roku už jenom rýžujete. No a kdo nebude blbě trucovat a bude chytrej, tak na tom může jemo vydělat … jenom prostě nebýt apriori „proto všemu“, ale to už je tu takový folklor :-D

  1. Bolvár nesleduju, ale říkáte, že odmítači nevěděli. Na to, že už to maj odmítači mít, a pořád ani nevědí, co to je, mi přijde povědomí o EET dost ubohé. To jim jako máte za zlé, že řezník neví, co EET je a k čemu to je, ale ví, že bude muset zdražit, protože nejnižší kalkulace na zavedení EET je v řádech desetitisíců a čas s tou srajdou strávený také něco stojí. To jsou jako ti blbci, co se jim smějete?

  2. CL, 1.12. končí jen některé nálevny. Cíl EET je jiný – zrušit řemeslnický stav, stav svobodných živnostníků, kteří nic po státu nechtěli, ani nemocenskou, ani dovolenou, a drželi ceny, nedávali si do nákladů skoro nic, prostě poskytovali nějakou službu, protože je to bavilo (nebo prostě neuměli nic jiného). TO skončí, postupně. Jde o likvidaci živnostníků. Polovina se na to prostě vysere, polovina se nechá zaměstnant. Výsledek – stejně vše bude dražší, jen se služby zhorší.

 8. JASNĚ VY DRŽKY, budete pořád jak OVCE dokola opakovat: „hnusnej Okamura! Okamura to dělá jen pro peníze, okamura je populista!“ A nakonec se seberete a jdete to hodit Babišovi, kterej to opravdu dělá jen pro sebe.
  Podívejte se na Kellnera? Co ten udělal pro českou republiku? Nic a krade a má kartelovou dohodu s T-Mobilem a Vodafonem a myjou si ručičky nad českým debilem co platí za FUP.
  Piča tak kdy uděláme novodobé národní povstání? Kdo má kdy nejvíc času? ještě před Vánocmi? nebo až na nový rok? Zbraně s sebou, budou potřeba, protože se budou sluníčka a hatefree střílet hned na ulici a bez soudu.

  1. A pudeme i po cyklobuznách?

   1. jasně

    1. Já bych ještě přidal všechny chlapy v elasťákách.

     1. Chlapi bych v lykře ti vadí?
      Zeptej se Uzla, třeba ti poradí co dělat s tvým problémem…

 9. A já si nakonec myslím, že je dobře, že do toho hodil Bureš vidle.

  Možná, kurva, doprdele, snad už někdo nahlas řekne, že vůbec nejde o tu 15 procentní daň, před čím se kličkuje ale jde o 34% údajně pojistného, co nám kromě té daně, berou a hovno z toho.

  Nikdo se nesnaží uhýbat dani, 15 procent je fajn.

  Je potřeba se postavit na zadní proti „pojistnému“ co pojištěním není, protože je nedobrovolnou daní.

  Ze svého odvodu na zdravotní si měsíčně platím superhrubou mzdu kvalifikovane sestry, aniž bych kdy jeji služby využil, ze sveho odvodu na socialku platim 2x tolik, nez moji rodice pobirali na duchodu.

  Tohle „pojisteni“ me nezajima, protoze navzdory tomu, co mesicne odvadim bych v pripade nemoci dostal jen zlomek toho odvodu.

  Nemam na vybranou, nemohu kratit prijmy ani calovat na cerno.
  To, ze to nekde slo, a umoznilo to fungovat, je spatne.

  Proste nejde to, nepujde to.
  Stat, ve kterem si stat bere 60 procent toho co vydelas a nic ti za to neposkytne neni dobry stat.

  Takze s Andrejem do Dunaja.

  Slovensky stbk se rozhodl znicit ceskou hospodu?

  Zaplatim pivo kazdemu, kdo mu da facku :-)

  1. Ja myslim, ze tady jde o dost zasadni nedorozumeni. „Pojisteni“ to neni proto, ze by pojistnikem byl platce, ale presne naopak, pojistnikem je stat, ktery si platce pojistil zakonem. A slovo „zdravotni“ je tam proste proto, ze dnes frci ruzne nazvy, jako „domaci“, „babiccino“, „poctivy“, „zdravotni“, atd. Je to proste privlastek, aby dany poplatek byl atraktivnejsi a lepe stravitelny.

   U „socialniho pojisteni“ je situace trosku jina, protoze zde platce hradi jistotu prijemce teto socialni davky a tento prijemce je pojisten pro staly prijem zakonem. Cili zde vztah poplatnika vuci pojisteni je pouze ten, ze poplatnik je donorem, ale jedinou jeho jistotou je, ze bude platit stale. Zadnou socialni jistotu neziskava. Pokud se mu cokoli stane, spadne do stejne skupiny cerpajicich, jako ti, kteri nikdy nepracovali.

   1. Jeste doplnim, ze bych nerad, aby si to nekdo vylozil spatne, ze napriklad zijeme v nevolnictvi vetsim, nez byl desatkovy system dani ve stredoveku, nebo ze snad nekdo nekoho obelhal a podobne. To je samozrejme hluboka mylka, protoze prece dobre vime, ze mame demokracii a svobodu. Pouze ale vocamcad pocamcad a tam, kde konci nase svoboda, zacina svevole… ehm, pardon… svoboda statu. V Ustave neni zaruceno, v jakem pomeru tyto dve svobody jsou.

    1. Je to přesně tak, jak jsi napsal, a tak to také většina živnostníků bere. jaksi bychom měli odvésti na sociálních odvodech cca dvoj až čtyřnásobek toho, co nám bude pak vyměřeno jako důchod. To se nám zdá poněkud špatný business.

     1. S duchodovym systemem se naopak udelal vynikajici business. S tim, co minula totalita nechala na uctu duchodoveho systemu, ze zamazl dluh konsolidacni banky, ktera na sebe vzala nejruznejsi rozkradacky 90. let. To byl prece sqely tah na branu. Bohuzel opakovat se nebude, bo duchodovy system je od te doby pouze prutocny.

      1. Průběžný byl vždy.

       Problémy jsou tři

       1) blbě nastavený odchod do důchodu vzhledem k době dožití.

       2) naorosto neodůvodněné benefitní důchody vybraných skupin (stbáků, lampasáků, fízlů, politiků)

       3) nehospodárná správa důchodového účtu, ohromné spravní náklady.

       1. Pokud se nemylim, tak prave to abrakadabra a nasledne zmizeni „prebytku“ duchodoveho fondu nekdy v roce ’93 (?) zaridil kouzelnik Klaus tim, ze tento fond spojil se statnim rozpoctem, kde puvodne nebyl. A to, co mu tam v rozpoctu najednou naskocilo (udajne okolo 300 mld) zmizelo v cerne dire konsolidaci.

        Od te doby uz je to jen cerna dira na penize a vzdy bude, pokud se zachova system. Samozrejme, ze duchodovy fond by se timto tempem postupne vycucal i tak, ale jako rozkradacka to bylo sqele.

      2. Žádný důchodový účet za bolševika nikdy neexistoval. Sice to tvrdila Bobošíková, ale ta je důvěryhodná asi jako web sputnik. Komanči dávali všechny peníze na hromadu, zaplatili, co museli a ze zbytku lepili největší průsery. Naopak za první republiky existovalo spoustu druhů spoření na důchod, ale pokud vím, tak to rozkradli nacisti za okupace.
       Tahle fáma podle mě vznikla za privatizace, kdy Klaus tvrdil, že peníze z privatizace půjdou mimo jiné také na nějaký důchodový fond.

       1. Klaus sam rekl, ze „spojil previs duchodoveho fondu se statnim rozpoctem“. Cili jak se ta cisla jmenuji, je celkem jedno. Podstatnejsi spise je, ze puvodne zrejme zily vlastnim zivotem.

       2. Takhle – pokud nekdo chape „duchodovy fond“ jako nejaky uplne samostatny sporici prvek, tak skutecne tak asi nikdy neexistoval. Byla to jen polozka ve statnim „uctu“, jako kazda jina. Ale z toho, jak to tehda Klaus popsal, to vypada, ze tato polozka blokovala coby pasivum nejake penize, ktere se proste presouply na zalepeni der konsolidacni banky jednou pro vzdy. Od te doby (zrejme) uz nikdy k prebytku nedoslo.

   2. Ale prd nedorozumění, nejde o pojištění ale daň.

    Stát nám bere cca 50 procent z toho co vyděláme, procenty z hrubé mzdy. Pod sankcí.

    Dále nám z již jednou zdanených peněz znovu bere 20 procent na DPH a spotřebních daních, dále nám bere na dani z nemovitosti atd.

    Do skupiny „čerpajících“ většina živnostníků nikdy nespadne, naopak, ve skupině „jen čerpajících“ jsou statisíce úředníků co vymýšlí, jak ty co něco opravdu dělají okrást.

    To, že se někdo snaží vyhnout se státnímu okrádání je akt sebeobrany, a stbácký slovník to v případě Agrofertu nazve daňovou optimalizací, v případě hospodského krádeží.

    Zmatení pojmů.
    Oni nekradou, jen se snaží se co nejméně nechat okrádat.

    1. No ja to myslel tak, ze „pojisteni“ to je, protoze „pojisteny“ to ma stat, ze to z nas vyrazi…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!