Koho všechno je možné potkat na střelnici

Featured Image

Dnes to trošku odlehčím, protože se dost často pohybuji na střelnici a střelnicích, je někdy zajímavé vidět, jaké typy střelců tam chodí. Určitě něco exotického vynechám, ale tak jen základní typy…

Bouchalíci

Jedná se o lidi co si nejdou na střelnici zastřílet, ale zabouchat. Je jim naprosto jedno, jestli se trefí nebo ne, ale důležité je, aby byl kravál jak při útoku ruského frontu na německé zákopy. Většinou se pohybují v hejnech, navzájem se předhánějí jak nejlépe vytunit starou kosu aby se podobala vysněné M4. Ano, kosa, nebo-li civilní verze Samopalu vz. 58 je jejich nejčastější zbraní. Přestože se s touto puškou dá úspěšně trefovat na poměrně velkou vzdálenost, bouchalík s ní střílí na max. 50m, nebo ještě lépe na třicet a méně, přestože je vybavena kolimátorem. Ale výsledek v terči tomu naprosto neodpovídá, stejně si ten terč bere od správce střelnice „aby se neřeklo“, protože důležité není něco zasáhnout, ale bouchat, bouchat, bouchat. Že tím celkem obtěžují ostatní, je jim naprosto jedno, protože ti trapáci co střílejí v pětiranných sériích jsou jim prostě k smíchu. Střelnice je přece od toho aby to práskalo, bouchalo a nábojnice lítaly jak když střílí Arnie z rotačnáku. Obrana proti nim neexistuje, je třeba jen počkat až jim dojde střelivo a pak znuděně okukují zbraně ostatních a ti co nemají plnotučnou M4 nestojí za komentář.

A jen na okraj, ne všichni kdo mají kosu jsou bouchalíci, ale všichni bouchalíci mají kosu :-)

Akční hrdinové

Takový akční hrdina je jiná káva. S bouchalíkem se shodují jen v jednom, a to, že něco trefit je nepodstatné. Důležité je zaujímat u střelby pózy jak v akčnáku z osmdesátek, je třeba válet kotouly, důležitě se rozhlížet a pálit jeden zásobník za druhým ze všech možných pozic. Nejčastější zbraní je Glock, protože Glock vy neznalí kreténi je ta nejlepší pistole na světě, říkal to už Tomy Lee Jones v Šerifech a s tou pistolí na bázi Coltu 1911 jste všichni směšní a až přijde zombie apokalypsa, tak to bude teprve maso, protože zombíci chodí v zástupech a to já, akční hrdina určitě něco trefím….a budou mi na to stačit je tři zásobníky. Nedej bože aby akčního hrdinu doprovázela nějaká barbína, to jsou pózy dramatičtější, někdy až takové že ostatní osazenstvo střelnice napůl uzavírá sázky, kdy si ustřelí nádobíčko, když na třetí pokus frajersky zasune zbraň do pouzdra (stehenního, to dá rozum) a napůl se v obavách stahuje do boxů, aby neskončili jako trofej drsňáka s Glockem.

Na druhou stranu je akční hrdina i celkem zábavný, protože co jde ve filmu, nejde vždy úplně dle jeho snů na střelnici. Ale nejsou moc oblíbeni u správců, kterým vstávají vlasy na hlavě, co to přišlo za pako.

Střelci ryb v sudu

Tohle jsou celkem tiché typy. Dají si pistolový terč na 15m, ti drsnější na 25m, vytáhnou pušku z puškohledem, sednou si ke stolu a míří, míří, míří… čas na jeden výstřel se dá počítat v termínech pohybu kontinetů, jenže oni musí udělat svou pětirannou sérii, jako ostatní i když i ti pistoláři pijou druhé kafe a čekají, až můžou jít k terčům. Přestože střílí na tak krátkou vzdálenost, že pohnout puškou o kousek dopředu, tak ten terč protrhnou hlavní, musí všem důležitě ukazovat že trefili černý kruh. Pozor, ne samé desítky, ale černý kruh je důležitý, páč to je jako trefit násilníka do hlavy…teda kdyby ve skutečném životě tak hodinu postál jako by mu malovali portrét.

Důležití nováčci

Tohle je velice nebezpečná kategorie, sám jsem jich pár zažil. To si takový novopečený držitel ZP myslí, že jeho už nic nemůže překvapit, je od chvíle co dostal papíry vynikající a všeznalý střelec, stejně jako řidič v osmnácti, je dokonalý mistr volantu.

První co takový člověk udělá, je že sezve všechny lidi co má v mobilu, aby jim ukázal že má zbraně a střílí. Zbraně nekupuje podle toho, na co by je měl mít, ale podle toho kolik stojí, ať je jich co nejvíce a hlavně to musí být nějaká profláklá zbraň z filmů. No jasně, pumpa to je zbraň, se kterou se mu dle něho zvedne kredit až do nebe. A za sebe musím říct. Proboha proč někdo jde z brokovnicí na střelnici a střílí na pistolový terč na 10m? Fakt to nechápu, sám používám brokovnici jen na trap. Ale to jen na okraj. Takže vezme tu hustokrutou brokajdu, na palpostu svolá nohsledy do kruhu a důležitě jim vše vysvětluje a to včetně nabíjení. Ovšem puška přitom směřuje na ostatní střelce. Po řádném okřiknutí a seřvání se sice škaredě dívá kolem, protože právě padnul z piedestalu zbraňového experta na hubu, ale do nějakých protiargumentů se nepouští. Naštěstí je tohle většinou časem přejde.

Tak na co jsem zapomněl? Připomeňte v diskuzi a ještě bych rád dodal, že tohle je naštěstí naprostá minorita střelců. Většina se chová slušně s ohledem na své okolí.


21.06.2015 DanielX

12345 (2x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
626x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:51
D-FENS © 2017