Klimatická, nebo mentální nouze? - zpět na článek

komentářů 103

 1. Pokud vyhlášením klimatické nouze Praha 7 myslí, že její obyvatelé a jejich zvířata přestanou srát na zem a chcát na zdi nebo že přestanou házet odpadky na zem, tak jim fandím!

  1. spis ze kvalita zivota v Praze 7 a Praze 6 (zvlast pro starousedliky ktery jeste pamatujou lepsi casy) je spatna. Ono totiz Praha 1,2 uz je ve stadiu ze pricetnej clovek tam autem nejede, ale bydlet treba na Praze 6 v Patockovy, na Evropsky … nebo v Praze 7 ve Veletrzni, Bubensky (u magistraly) je hodne spatny … horsi uz je snad jen bydlet v Legerce nebo Sokolsky. I kdyz Praze 7 se Blankou nejspis trochu ulevilo, furt je tam ten provoz velkej a bydlet tam u hlavnich tras neni prijemne (byt je tam Stromovka, Letenske sady), holt Praha 6,7 jeste nema ten statut NO GO zony jako Praha 1,2

   1. Šestka už se chystá, viz odkazy v záhlaví.

   2. Nikdo nikomu nedrží pistoli u hlavy, aby tam koupil byt.
    Evropskou si pamatuju jako kluk – řádově menší provoz, jenže z nemalého procenta Trabantů, Wartburgů a Icarusů – mňamka. Do toho kravál z tramvaje….
    V Sokolský snad už ani nikdo nebydlí, samé kancly…a nemůže za to automobilismus, ale bolševik, který se rozhodl protnout Prahu dopravní tepnou místo okruhu.

    1. ona bude zajimava i Korunovacni,Zitna, Smetanovo nabr. Horejsi nabr.,

 2. Když jsme se se synem shodli na tom, že množství CO2, které produkuje ročně člověk jsou 4 procenta oproti 96 procentům, které vytvoří přírodní procesy, argumentoval jsem pak následovně:

  a) geologové mají vypozorováno z rozborů hornin, že v historii naší planety vždy napřed bylo teplejší období po dobu i několika set roků a pak se zvýšila koncentrace CO2. Koncentrace CO2 se v průběhu miliónů let radikálně měnila, teplota planety se i jen 10.000 roků dozadu měnila od doby ledové, kdy celé Polsko až po Krkonoše bylo pod ledovcem a pak zase naopak Grónsko bylo zelený ostrov a ne ledová pustina jako dnes …. bez jakékoliv činnosti člověka.

  b) většina povrchu zeměkoule je pokrytá vodou a ta v sobě váže CO2 – v oceánech je rozpuštěno 20x víc CO2 než kolik je ve všech rostlinách a organismech na zeměkouli (https://wiki.bildungsserver.de/klimawandel/index.php/Kohlenstoff_im_Ozean). Důležité je vědět, že rozpustnost CO2 ve vodě s narůstající teplotou KLESÁ, to znamená, že když se zeměkoule otepluje, bude tím růst množství CO2 v atmosféře (to odpovídá bodu a, že? :) Takže na rozdíl od „skleníkového efektu CO2“, který prokázaný není, opačná kauzalita je prokazatelná naprosto triviálně, protože to jé učební látka chemie střední škola!

  c) když stojíš u malého potůčku, který odtéká do lesa a čůráš do něj (přidáváš třeba 4 procenta k jeho průtoku), určitě se nijak intenzivně nezaobíráš tím, že se po 1.000 letech tvého čůrání vyleje z břehů a „zaplaví“ zeměkouli – přídavek čtyř procent je prostě zanedbatelný v tomhle systému a k ničemu takovému nedojde, protože systémy mají v sobě zpětné vazby a takovéhle mini-vlivy vykompenzují.

  d) jestliže se zaobíráš bodem c) a děláš kolem toho mega-propagandu, tak jedině v případě, že očekáváš stovky miliard z daní kreténů, kteří se dají zblbnout – jen v Německu už odsouhlasili vybírat CO2-daně ve výši miliard euro (https://www.focus.de/auto/ratgeber/kosten/acea-2019-tax-guide-steuerlast-fuer-autofahrer-steigt-weiter_id_10628530.html)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!