Klimasheldon zvedl kotvy - zpět na článek

komentářů 110

Přidat komentář
 1. „začala po vylodění tvrdit, že je Columbus nebo Napoleon“
  Větší sranda by byla, kdyby prohlásila, že jaderná energie není fujky a že Němci jsou kokoti, když své moderní a bezpečně provozované elektrárny chtějí zavřít.

   1. Hus za pravdu umřel.

    1. Tím myslíte, že se Greta vymkla kontrole, takže ji utopí?
     Mělo by to styl a kult by dostal i mučedníka…

     1. …a budou na krku nosit aqarko…

     2. Nebo by ji mohli nechat rozsekat větrníkem.

    2. Nebyl dostatecne ekofasistickej a neumel v tom chodit. Stacilo rict, ze uhlikova stopa jeho upalenim bude donebevolajici.

  1. Hustý… Na druhou stranu kdysi mohl mít duševní průjem akorát Marx a pár dalších kteří si sehnali sponzora, protože ostatní museli makat aby se uživili. Teď jsou podobných „feministických kritiček české patriarchální společnosti“ (jak se autorka sama tituluje) všude tři prdele, tak snad to přispěje k tomu, že se dezorientovaná pokroková mládež nebude moct rozhodnout, kdo je její vůdce a třeba to jednou vyšumí :-)

  2. Jsem nevedel, ze na nekterych klavesnicich misto „č“ je „x“…

 2. Peknej clanek. Budu muset udelat Dolmetschera pro kolegy v praci.

 3. Osobně moc nevěřím tomu, že díky činností lidstva dochází k tak obrovským klimatizačním změnám, že to ohrožuje celou planetu. Myslím si, že „matka příroda“ si s tím dokáže poradit. Vezměte si takovou věc. V roce 1980 při výbuchu sopky na ostrově Svaté Heleny, ztratil vulkán 2,8 miliardy m3 materiálu. Za jediný den sopka vychrlila do atmosféry 520 milionů tun popílku, což znamená,že erupce do atmosféry uvolnila větší množství skleníkových plynů, než vyprodukovalo lidstvo svou činností za celou dobu své existence. No a takových vulkánů jsou na zemi stovky a matka příroda si s tím vždy poradila. Více mě trápí, že se mílovými kroky blíží zánik naší evropské a možná i americké civilizace, jako takové. Vědci, ktzeří se touto problematikou zabývají zjistili, že všechny vyspělé civilizace v daleké historii, které zanikly,postupně naplňovaly řadu faktorů, jež v důsledku vedly k jejich zániku. Velmi hezky o tom mluví anglický novinář a publicista Paul Joseph Watson ve videu „Kolaps civilizace“. Video s českými titulky lze najít na Trubce, ale raději bych byl, kdyby jste se na něj podívali na mém webu, ať se mi zvýší návštěvnost – https://www.topcz.net/paul-joseph-watson-kolaps-zapadni-civilizace-cz-titulky/.

  1. Šílená agitka :-D

  2. Možná by bylo užitečnější něco takového:
   https://www.youtube.com/watch?v=DYTVxPuK814

  3. Hlavne kdyz si clovek projde ty „vedecke“ cerne scenare, tak
   1) uz nam 3x dosla ropa
   2) Holandsko uz je zatopene
   3) roztala vetsina ledovcu a na polech rostou kyticky(cemuz neodpovida ani severni, ktery opravdu taje, ani jizni, ktery vesele zamrza)

   A nic z toho se nedeje :(

   1. Taky měli vymřít lvi, sloni, gepardi….

 4. Začíná mi celá kauza kolem Grétky připomínat jednu epizodu ze Švandrlíkova románu Tlustý muž pod Jižním křížem. A sice tu pasáž, kdy je hlavní hrdina uvězněn mladou dámou, která je očividně mimo, což dokazuje prohlášením: „Objednala jsem si tapíra – je to tedy tapír“, nicméně disponuje jistou mocí, která ji umožňuje náhodně vybrané subjekty zbavit svobody a posléze s nimi nakládat dle své vlastní vůle.
  Pokud se zblázní jednotlivec, je možné ho identifikovat a učinit kroky směřující k tomu, aby dotyčný(/á) nebyl(a) nebezpečný(/á) sobě či svému okolí. Pokud stejná diagnóza postihne skupinu čítající větší než malé množství jednotlivců, důkazní břemeno se obrací, neboť ONI jsou nyní ve většině a naopak VY jste povinen dokazovat, že nejste blázen….

 5. Je tu ještě jedna šance – Aspergerem postižený jedinec nemá pod kontrolou, co ho zrovna baví. Takže Gretu může začít bavit zase nějaká jiná blbina a skutečně ze dne na den začne ohledně aktuálního „problému“ komunikovat asi tak, jako dnes komunikuje kolem jiných témat, tedy vůbec. Na lodi bude nuda a vjemy, kterým ani dementální kouč nezabrání.

  Netušil jsem, že ji pase otec, to musí být strašné hovado. Na druhou stranu není sranda takhle postižené dítě mít a většina lidí s takovými dětmi se moc dobře nemá. Gretin fotřík zjevně přišel na business plán, jak své zvířátko zpeněžit a hele, kdo by to byl čekal, už ji lifruje kopat zlato do Ameriky.

  Nejzajímavější na celé věci je pochopitelně to množství greténů, kteří se nového kultu chytli. To není ani tak o absenci realistického programu v oblasti životního prostředí, ale především o absenci znalostí a donebevolající tuposti nemalého procenta občanů. Takhle se prostě rodí církve – hlásají se hovadiny, hlupci na ně skočí (protože „they don’t know any better“) a ti rozumní raději drží hubu, protože s blbcem se nelze hádat, vhodně zvolené dogma nelze spolehlivě vyvrátit a blbec nechodí pro Loesung daleko, takže je lepší žít než planout. Přesvědčili se o tom kdejací „pohané“, znají do Němci z dob Hitlera, známe to my z dob minulé totality. KSČ měla 1.5M členů, kolik z těch zbývajících cca 12 miliónů lidí, kteří ve straně nebyli* se veřejně projevovalo? Jasně, ne každý nečlen byl odpůrce režimu, ale s ohledem na to, že červená knížka byla klíčem k mnoha výhodám se dá říct, že ti, kteří ji neměli minimálně nebyli aktivní podpůrci. Přesto, spíš ale právě proto, byli ticho. S negretény je to podobné.

  * beru, že dnes je cca 80% populace 18 let a více, takže tehdy z 15M v celém Československu to bylo podobné

  1. Grétin otec pro svou dceru udělal to nejlepší co mohl. Z rozumnou pravděpodobností ji zajistil výnosnou kariéru a na dlouho zbavil existenčních starostí. Že se z toho může milión jiných lidí posrat, je v tomto kontextu už nevýznamné :-)

   1. pzkudk: netroufám si odhadnout, jak moc by bez této kariéry byla gréta nespokojená – když si o takto postižených lidech něco přečtete, zjistíte, že jim typicky stačí velmi, velmi málo. Spíš prostě tatíček ucítil šanci si nahrabat, když už se k němu osud otočil zády a nedal mu normální dítě. A tak pomocí toho svého ničí život těm nepostiženým. Vcelku normál, řekl bych. Nenávist skryjeme za vyšší cíle a je to.

    Zas tak nevýznamné to být nemusí, podobně frustrovaných a společnost nenávidících lidí už dokázala mnohem víc než jen blbnout na sociálních médiích. Chytnou se toho pracháči (už se chytli) a najednou máte z bezvýznamného kecala parádního fuhrera. Jsem si celkem jistý, že spousta německých velkopodnikatelů, podporujících doflíka by změnila názor, kdyby tušila, kam to dojde. Ale dokud se sypaly obrovské státní peníze, vše bylo v cajku. Takže bych gretény sice nepřeceňoval, ale ani nepodceňoval. Co z toho vyleze se teprve uvidí.

   2. Poslouchal jsem poměrně velký počet führerových, ale i Goebbelsových projevů.
    Hitler byl zatraceně zdatný rétor, co navíc moc dobře věděl, na které struny brnkat.
    Jsem přesvědčený, že naopak skoro všichni, kdo do Hitlera rvali fakt velké peníze, moc dobře věděli, kam to bude směřovat. Vždyť on téměř nic netajil, nepřekrucoval a Mein Kampf tenkrát četl skoro každý. Věděli, do čeho jdou a co přijde, věděla to i ta většina chytřejších Židů, co stihla zdrhnout.
    A jsem přesvědčen, že i takový Krupp byl velmi dobře informovaný i o stavu SSSR a mohl docela dobře tušit, jaké to může vzít konce.
    Taky jsem přesvědčen o tom, že formátu Hitlera ještě nic v Evropě nedorostlo; jestli ano, tak to nemá potřebnou mediální podporu, kterou ostatně měl i Hitler. Co si lidi nepřečetli v novinách, nebo neslyšeli v rádiu, to si řekli mezi sebou.
    Jenže dneska už spolu lidi ani nemluví, média jsou zdegenerovaná na ultimo a trpí takovou cenzurou/autocenzurou, že mimo úletů ala Greta nejsou schopny ničeho vážnějšího.
    Dokonce i internet je už kompletně v prdeli a to jsem si myslel před koncem tisíciletí, že to jednou bude nejsvobodnější médium na planetě, které uchová úplně všechno podstatné, v původní podobě a nikdo ho nebude cenzurovat.
    Já vůl.

    1. servisdok: Hitler byl možná zdatný rétor, ale jeho význam byl před tím, než do něj velkotovárníci narvali peníze, čistě lokální, jestli vůbec.

     Nesouhlasím, že „moc dobře věděli, kam to bude směřovat“. Klidně bych si vsadil na to, že si mysleli, že válku do Vánoc, možná do roka, vyhrají a bude hotovo. Protože přece převaha, Blitzkrieg a v Rusku tak maximálně žerou kořínky, takže koho nepřeválcují silou, ten to raději vzdá. Začátek jim hrál do not skvěle – my to vzdali, Polsko přejel jak na výletě, Belgie, mažinotka…

     Kdyby tušili, že to projedou na plné čáře, hromada jich zařve a spousta jich o svůj business během pár let přijde a pak je budou okupovat Amíci, nemyslím, že by do toho šli s takovým nadšením. Podcenění nepřítele je tak staré jako lidstvo samo.

     Co totiž především projeli – svou moc. Hitler si začal žít svým životem, obrátil se proti těm, kteří ho dosadili (co nám to dnes připomíná, že jo, volí Jančura pořád bureše?), obklopil se kretény, jejichž hlavní devízou bylo fanatické lezení do zadku (to taky známe, ÚV KSČ taky nebyla primárně o odbornosti) a tím to vlastně celé nakonec prohrál všem. Jasně, že tam měl pár schopných velitelů, ale kádrový profil byl důležitější než schopnosti.

     1. No ono k tomu německému vítězství mnoho nechybělo. Kdyby tenkrát Churchilla to auto v Americe jen nezranilo, ale zabilo, premiérem by se stal Halifax a oni už by se nějak domluvili, žádnej strach. Bez potřeby držet západní Evropu a válčit ve Středomoří mohli v Rusku vyhrát.

 6. Nevím, zda šílenou Grétu z Klimaarku pase otec nebo matka, ale je to jedno; voni to mají v rodině.

  Nedávno jsem četl na iDĚSU, že jejím prapředkem (s licencí jisté volnosti asi tak prastrýcem) byl Svante Arrhenius, význačný Švédský chemik a nobelista. No a když jsem si uvědomil, že si ze školy o tom pánovi nepamatuji tolik, kolik si všeobecný přehled žádá, tak jsem se dovzdělal.

  I dočetl jsem se (není třeba chodit ani moc daleko, https://cs.wikipedia.org/wiki/Svante_Arrhenius ), že již tento pán se zabýval vztahem k CO2 ke globálnímu oteplování. Také ovšem, že již tento pán spočítal skleníkový příspěvek CO2 blbě. Navíc ovlivňoval udílení Nobelových cen ve prospěch svých přátel a v neprospěch svých oponentů. Ergo kladívko je vidět, že chování lidí, kteří se označí za klimatology, se po staletí kurva nezměnilo. IPCC, který ohýbá data … ti „správní“, oficiální klimatologové, kteří blokují výzkum, publikační činnost a akademické působení těch „nesprávných“ …, to všechno mělo svůj vzor již před sto lety v prapředkovi Klimagréty, prof. Arrheniovi, sic !

  No a když se dočteme, že tenhle pán byl u založení Švédského institutu pro rasovou biologii, pak už se člověk nediví vůbec ničemu.

 7. Gréta je marketingový produkt určený ke zblbnutí mládeže, protože kdyby mládeži řekli rovnou, že cestování nebude, maso taky ne a pole se bude okopávat motykou, tak to mládež tak lehce nezkousne.
  Micméně vybrat si za pastýře nové církve polovičního magora se nejspíš ukáže jako vysoce kontraproduktivní krok a riziko,že si mlaďoši všimnou, že král (princezna) je nahý (nahá), je velice vysoké.

  1. Jsem jen zvědav, kdy někdo přijde s tím, že největším státníkem 20. století a opravdovým vizionářem byl Pol Pot, dělník z kaučukové plantáže. Demokratická Kampučia byla nepochybně ekologicky trvale udržitelná.

   1. No on ten jejich požadavek na uhlíkově neutrální Evropu nic jiného než Polpotovce nepřipomíná.

   2. Pol Pot neměl s pracující třídou nic společného. Zkrachovalý student elektrotechniky a kavárenský povaleč z Latinské čtvrti. Tam načerpal i marxistickou ideologii, kterou se po návratu do Kambodže pokoušel aplikovat v praxi.

  2. monday: nesouhlasím, naopak si myslím, že výběr není náhodný – magor je ideální, dá se s ním orat jak je třeba, odstavit ho když je třeba, nahradit vhodnějším magorem a zdiskreditovat dle potřeby. Navíc se ani nedá říct, že by to bylo nehumánní – třeba takové zneužití Johna veverkami mu v podstatě zničilo život (teda možná ne, třeba je mu teď v ústraní konečně dobře), zatímco jestli greta drží duhovou vlajku nebo samopal, pořád se u toho bude tvářit jak v cirkusu a bude o tom, co dělá, tušit naprosté kulové (protože holt sociální cítění a dopad toho, co dělá na lidi kolem je nula, takže výčitky taky nula).

   Mlaďoši, kteří si toho všimnou jsou součástí většiny (ti normálně vychovaní, bez úchylek) a tedy jim nezbude, než držet hubu, aby je nečekala spravedlivá odplata greténů.

   Neříkám, že to vyhrají, ale jak dlouho se drželi minulí komanči než to lidem začlo vadit? A to, co jim vadilo nebyla absence svobody, ale konzumních hovadin. Ty je dnes možné dodávat mnohem levněji a déle.

   1. No nevím, že by se zrovna s polovičním autistou dalo nějak snadno orat? Furt si myslím, že někdo se schopností zpětné vazby by na tu práci byl lepší.

    1. monday: když ve jménu toho, co Aspergerem postižený zrovna uznává dáte dotyčnému do ruky samopal, bude se s ním tlemit stejně dementně jako když mu v tom stejném jménu dáte duhovou vlajku. A nebude se na nic ptát. Někdo se schopností zpětné vazby by se ptát mohl – a to Vám přece k ničemu není. Vy víte, co chcete, aby opička dělala. Od toho si ji cvičíte – ne aby s Vámi diskutovala, ale bez keců dělala. Postižený je tomu tak blízko, jak to lze. Alternativou je psychopat a-nebo sociopat, jenže ten se sebou nenechá orat a rád si jede na sebe, na rozdíl do postiženého také ovládá, co bude dělat. S tím se pracuje mnohem hůř.

     1. @fatwi
      jenže, aby opička dělala svou práci dobře, potřebuje zpětnou vazbu. Neříkám, že to nemůže být tak, jak říkáte,ale já bych měl furt strach, že mi to ta opička celý posere.

      1. monday: to je právě ono – ve chvíli, kdy to přestane fungovat, ji snadno odstřelíte. To s psychopatem a-nebo sociopatem dost dobře nejde, ten by na to „dal zpětnou vazbu“.

       Klidně bych si vsadil, že greta bude jednou odstřelena právě proto, pro co je dnes vyzdvihována. Jakmile ani (de)mentální kouč nezvládne udržovat potřebnou komunikační linii (a počet „vyhazovů novinářů“ bude růst), najde se greténům nový fuhrer a původní greta skončí s tím, že „její zdravotní stav neumožňuje další šíření pravdy a lásky“ a udělá se z ní kult osoby, která v honbě za správnou věcí navzdory vrozeným hendikepům nepolevila a to ji chudinku totálně vyčerpalo a fertig. Uklizena, kanonizována, nahrazena. Kult může pokračovat a jako bonus je posílen o mučenici-zakladatelku. Na trůn by třeba mohl usednout sám otec, který bude v odkazu své milované dcery pokračovat. Nebo bude mít vhodného pošuka, který bude dál dělat špinavou práci pro něj a on bude v pozadí jen kasírovat (tím to přejde to zcela běžného politického spektra).

       1. Kdyby ta její jachta zmizela v bouři, to by bylo teprve HLP.

        1. JH: myslíte v bouři způsobené CO2 a globálním oteplováním? To zní silně.

         1. Zvýšením teploty moře mocně vybublá CO2 a převrátí jachtu. Je to jednoduché. Navíc by smrt několika lidí nebyla zbytečná, byl by to pádný důkaz, že se otepluje mnohem více než jsme se báli.

          1. JASAN: kdo ví, třeba se už její čas a využití naplnilo. Do USA nepřijede postižená osoba, ale legenda mytických rozměrů. To na Amíky platilo vždy. Uvidíme.

 8. Já teda vidím hlavní problém trochu jinak.

  Pozornost, proč se takovým bláznům věnuje pozornost. Proč i my, kterým je jasné, že to je nějaká mentálně postižená kráva navíc ze země, která se celá chová jako psychicky nemocná, to vůbec čteme, diskutujeme o tom, řešíme to.

  Podle mě za to můžou tydlecty internety a ostatní s tím spojené čertoviny, smartfouny a tak.

  Chodím na jednu humoristickou stránku, když mám volnou chvilku se odreagovat a tam jsou ty dementní trendy krásně vidět, co udělá doba lajků a matlafounů čtených na hajzlu a v autobuse s trendy. Tuhle nějaká počítačová hra vyšla s tím, že hlavního hrdinu bude hrát přeanimovaný Keanu Reeves. Ten dokonce vystoupil na uvedení hry a choval se velmi sympaticky, skromně, protože on je takový, navíc má husté háelpéčko (HLP – hluboký lidský příběh). Celý týden nebyl internet plný ničeho jiného než chudáka Keanu. Mládež lajkovala, lajkovala a lajkovala. Tisíce příspěvku a všude Keanu, fotomontáže i prosté zbožňování. A pak … nic, celý internetový svět na Keanu zapomněl.

  Chci říct ,že ty trendy jsou strašně rychlé a úplně nesmyslné. A taky pěkně cinklé. O co šlo v tomhle případě? No prodej řečené hry v pre-orders roztrhal všechny rekordy. Není to nic jiného než teleshopping, akorát starý dobrý Horst Fuchs aspoň narovinu přiznal, že se vám snaží něco prodat, tihle to maskujou.

  A stejně Gréta prodává, ještě ani nevíme co. Obchod se strachem, s pocitem viny za zničenou planetu, výborný byznys.

  A my jak blbci na to stejně kliknem a dáváme jim to co chtějí, pozornost. Jo freak show táhne.

  1. Západ odložil křesťanství, jenže lidi potřebují něčemu věřit, potřebují se podílet na něčem větším, než jen každodenní shánění živobytí. Tak si holt našli záchranu planety.

   1. …nejvyšší čas, najít nějakou jinou planetu.

   2. Jenže kdyby to ti kokoti mysleli aspoň vážně.

    Já totiž s ochranou planety velmi souhlasím, neskutečně mě serou pet flašky najebané v lese a gigatuny zkurvených plastových obalů, v kterých je úplně všechno, i když to nedává smysl. Koupíte si třeba 2 obyčejné tužky tvrdosti HB a už je to ve zkurveném plastovém blistru. Nebo nůžky. Nebo zapalovač. Proč proboha? Plýtvání palivem , kdy každý jezdí jak debil 50 km do práce z práce sám autem. Jebání zkurvených obřích montovan na ornou půdu, které ani nemají soláry na střeše, protože soláry se dávají zase na jinou ornou půdu. A pak vození dělníků tisíce kilometrů z rumunska a ukrajiny do těch montovan, protože platí tak na hovno, že tam čech dělat nebude. Města plná opuštěných starých budov k hovnu, které se prostě nechají ležet a postaví se satelit vedle, zas na orné půdě. Já v tom tu šílenou nesmyslnost vidím, ale někdy mám pocit, že jsem sám.

    Ale tohle neřeší nikdo, protože jak psal fatdwi ti co tomu velí jsou asociálové bez dětí a bez selského rozumu a vzdělání a jde jim právě jen o ten marketing a vyvolávání strachu, ne reálné řešení.

    Narozdíl ode mě , který má děcka, a chce , aby si taky ještě užili motorky a auta a v lesích nebyl bordel a řeky nebyly špinavé a nežili na jedné velké skládce.

    1. Velka cast lidi se snazi o sdileni vozidel a malokdo si jezdi sam do prace. Pokud jezdi sam, tak k tomu ma vetsinou rozumne duvody(napr. ze po ceste zpatky vyzvedava haranty, jezdi na nakupy atp.). V mem okoli neznam nikoho, kdo by se vyzival v solo jezdeni do prace.

     Mozna v okoli Prahe to je jinak, ale tam ty nesi, ne? :)

     1. no když kouknu na parking před naším kanclem, tak kromě mojeho ani v jednom autě nepřijeli dva. Netobože víc.

      Do fabriky občas chlapi jezdí spolu, protože na 3-směnný provoz to jde a dělá jich tam hodně ze stejného města, ale do kanclu vůbec, každý má jinou pracovní dobu a bydlí někde jinde.

      Nikdo se v tom nevyžívá, každého to sere, ale nedá se nic dělat.

      1. Kde je práce, tam lidi chtějí bydlet a je tak i drahé bydlení. Někdy je dojíždění jedinou možností. Pravda vystěhovat se do satelitu a pak hodinu jezdit do práce, no…

       1. nojo, jenže ta práce NENÍ zaplacená tak, aby si to bydlení mohli pořídit.

        Takže vlastně skoro všude a furt je dojíždění jedinou možností.

        Lidi jsou taky obecně dost jeblí a nepočítají to, speciálně baby. Znám ženské, které kvůli práci za 18k/měsíc jsou schopné jezdit 50 + 50 km denně, když jim zkusíte vysvětlit , že auto at nežeru stojí cca 4,5-5 Kč/km tak projezdí 10 000 Kč měsíčně a to je lepší sedět doma na podpoře, tak to nepochopí. No bo auto platí starej, že a benzín asi taky nebo co a ona chcě dělat v kanclu v pičí farmě s kafíčkem a ne ve vesnické samoobsluze s důchodcema. Je to věc prestiže, ne racionální úvahy.

        1. Pospec: většina věcí, které děláme, není o racionální úvaze. I ta prestiž má něco do sebe, nic není zadarmo. I ten manžel třeba raději dá peníze na benzín a je rád, že je manželka spokojená, než by ji měl věčně nasranou doma na podpoře. Psychiku nelze jen tak nahradit racionální úvahou a přepočítat na čísla.

      2. K nam do kanclu jezdi hromada lidi pohromade, k mati do kanclu jezdi hromada lidi pohromade. Asi mas blbej vzorovej kancl :)

       1. je to možné, ale tak to je

    2. Pospec: dojíždění do práce a plýtvání palivem? V čem je lepší dojíždění MHD a plýtvání časem? Pokud někdo jezdí 50 km denně (25 km jedna cesta), je často rozdíl třeba hodina denně (půl hoďky jedna cesta). To není úplně málo, za 5 hodin se dá v týdnu udělat docela dost. Jakmile se k tomu přičte jakákoliv extra aktivita, jde to mrhání časem do obrovských výšek (například stavit se cestou za sportem může samo o sobě vygenerovat další hodinu navíc v MHD, vyzvedávání dětí a převoz za jejich aktivitami taky, pokud už to pak tyhle věci totálně nepohřbí, protože to mimo město bez auta prakticky nelze provozovat).

     1. nene, alternativou není MHD ani bicykl. Tak jsem to nemyslel. Problém je v tom, že současný systém funguje tak, že kde je práce není bydlení a kde je bydlení není práce, a proto všichni jezdí jak debilové tam a zpátky. 50 km v JEDNU stranu, např. naše sekretářka tak jezdí, hodinu a půl v zácpě tam a pak hodinu a půl zpátky, pohodička. Protože barák je v Píšti a tam není nic, je to řiť. A v ostravě je robota, ale je tu tak hnusně, že tu nechce nikdo žít.

      Převzali jsme to ze západu, který nám aktuálně prakticky chce sebrat auta a mobilitu obecně, už se tím ani netají.

      Měl jsem to štěstí prvních 9 let pracovat v dostřelu pěší chůze a byla to taková paráda, prošel jsem se, netloustl jsem, Getz stál v garáži a vůbec se neopotřebovával a ještě to bylo zadarmo. A bez nervů se zkurveným provozem, parkováním atd.

      Ani v okresním městě se nedá pořádně najít práce, musí se dojíždět. Kde je práce, tam je to zas na hovno s bydlením. Hnusné odporné sídliště nebo megadrahý byt v centru bez parkování nebo satelit, který je už úplně přecpaný, protože všechny parcely jsou už zabrané.

      Připadá mi to jeblé. V tomhle to bylo za starých časů lepší, byla fabrika a k ní rovnou byty, aby se nemuselo trajdat, protože to tehdy ani nešlo. A to nevymysleli komunisti, ale Baťa.

      1. Je to zpusobene treba tim, ze CR ma 3. nejdrazsi bydleni v EU :) Nedavno nekde vysel clanek, ze u nas bydleni stoji 11 rocnich platu prakticky vsude jinde min. Je samozrejme otazkou, do jake miry je to pravda, je to ta sama agentura, co nam rekla, ze v Ricanech je uroven zdravi a zivotniho prostredi 10/10, coz fascinovalo nejednoho cloveka, jenz u ty diry stal v zacpe. Nicmene realitou je, ze stehovani se za praci je pro mnohe lidi sci-fi.
       (je mozny, ze si pletu Ricany s jinou prdeli)

       https://domaci.ihned.cz/c1-66609750-novy-byt-vyjde-cechy-na-11-rocnich-platu-nejvice-v-evrope-z-metropoli-rostly-ceny-nejrychleji-v-praze

       1. V těch podělaných Ríčanech míváme školení, takže tam dvakrát ročně jak debil musím jezdit. Absolutně jsem nepochopil, proč zrovna tahle prdel je „nejlepší místo k žití v ČR“, pro mě ani náhodou. Zanedbané špinavé rozjebané městečko s obřím satelitem bez infrastruktury všude kolem, protože tam jezdí příměstský vlak z prahe a v praze chce žít přece každý.

        Jako je to hezčí než orlová, ale že by to byl nějaký zázrak, řekl bych prostě průměrné české malé městečko.

        Jinak bydlení – to je jasné, vůbec se nestaví, tak je to drahé, města se vůbec nerozvíjí. Paneláky z roku 1970 dneska už nevyhovují požadavkům lidí, jako by nevyhovovala škoda 100 ze stejné doby. Pro 4 člennou rodinu dneska už nikdo nechce byt 60 m2. Žije se v tom z nouze.

        1. Proto pisu, ze danou agenturu je nutne brat s urcitou rezervou.

         Ja bych s tim problem nemel, pokud by to bylo zalozene na nejakych ukazetelch a ja je znal. Nicmene metodiku jsem nikde nenasel(a moc jsem nehledal, uznavam, ale zurnalista by to u sveho clanku napsal, nebo by odkazal, no smula, no). Ono je mozny, ze diky vekovemu a kariernimu prumeru to tak vychazi. Ale bez metodiky nevim.

        2. Ten žebříček je vůbec nějaký divný:
         https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/kvalita-zivota-porovnani-mest-v-cesku-2019/r~b8d2b052ba8511e9b6a9ac1f6b220ee8/
         Že by u nás na Jihu byla nejlepší místa k životu Třeboň, ČB a Kaplice?

         1. já bych to viděl, že to je prostě zaplacená reklama.

          Praha number 2? To jako fakt jo? Nemluvě o tom, že „praha“ je kurva široký pojem, jako já bydlel na studiích na jižáku a to sídliště jsem měl hnedka pod nosem, 1/4 obyvatel prahy žije tam, 300 000 lidí. Hnusnější odpornější místo jsem neviděl, fakt humus. Samozřejmě Sergej s Ivanem co mají celé patro s podzemní garáží v secesním domě někde v centru, ti mají kvalitu asi vysokou.

          Oni prostě podle mě vzali průměrný plat a vzdálenost na úřad a tím to poměřili.

      2. Pospec: já tomu rozumím, ale co s tím chcete dělat? Stavět fabriky hned vedle sídliště? Možnost stavět fabriky mimo místa, kde se bydlí, je tu právě díky mobilitě obyvatel. Kdysi to nešlo – Baťa potřeboval lidi v docházkové vzdálenosti, protože jak by je tam svážel? Dnes to není nutné, přinejhorším si firma pořídí autobus a sváží to z okolí jako benefit.

       Není to jen o praktičnosti (kdo dnes chce fabriku hned vedle domu?), ale taky o cenách (stavební pozemek ve vilové čtvrti nedovoluje skoupení dostatečně velké plochy pro stavbu TPCA).

       Další věcí je možnost volby práce. Dřív se prostě makalo v místě, protože to jinak moc nešlo. Dnes si můžete dělat co chcete kde chcete, pokud akceptujete, že tam budete muset dojet. Každého volba. Chtělo by se mi sekretářkovat hoďku a půl autem od baráku? Ne. Ale když to paní baví, kdo jsem já, abych jí v tom bránil?

       Chápu, že Vám to přijde jeblé, ale co byste teda rád? Baťa model se vším všudy?

       1. Aspoň v Praze je jediná možnost: podporovat podnikání developerů, protože nikdo jiný ty byty reálně nepostaví a nic jiného byty nezlevní než dostatek bytů. Ale řekni to prostému lidu, opupínkuje se z toho a půjde provolávat slávu Hřibovi a jeho konfiskačním choutkám :-)

       2. Predne cast lidi bude dojizdet, protoze proste proto(v minule praci borec dojizdel z Mendlova namesti na Holandskou ulici, najdete si to, budete cumet(je to neco lehce pres 1km)). Je potreba si priznat, ze s nekterymi lidmi nelze hnout dokud nebude teleport :)

        Resenim je dobra dopravni obsluznost a tim nahnat lidi do (M)HD. Problem je, ze u nas je kolikrat MHD struktura dobra, nicmene zastarala. Hele, posledni roky mame tropicky vedra. Kolik autobusu/tramvaji ma klimatizaci? Jak chces nahnat v lete lidi z aut do MHD, kdyz nemaji klimu a pekne do nich pere slunce? Je to az paradoxni, ze v necem vedou CD, ktere modernizuji primestske vlaky a ty kolikrat maji jak klimu tak WIFI. Jenze ne vsechny a hlavne z tech vlaku se pak prestupuje v tech vetsich mestech do tej MHD… A primestske busy taky tu klimu nemaji.

        A to je jenom jeden priklad. Ta hromadna doprava ma dalsi problemy a o tom by se dalo napsat clanku, no jeje :)

        Lidi by samozrejme radi vlezli do alternativy, ale ta alternativa nesmi byt vyrazne horsi nez jejich aktualni doprava.

        1. Ono je tam víc věcí. Nutnost plánovat, sdílet cestovní plány s ostatním, sedět ve vlaku a koukat na další lidi, přestupovat bez ohledu na počasí, čekat na spoj, nemít možnost ad hoc změnit plán, … Jinými slovy řádka důvodů proč i já jezdím do práce sám autem :-)

        2. deacon: to jsou kiláky spíš dva, ne? Hledat se mi to nechce, ale chodit by se mi to taky nechtělo – je to taková ta vzdálenost akorát na hraně, kdy je škoda startovat auto, ale tak blízko, aby tam člověk došel za 5-10 minut už to taky není (chodil jsem svého času 25 minut a když bylo hnusně, vzal jsem si taky občas plechový deštník). Současně zrovna Mendlák – Hornbach netuším, jestli vůbec něco jezdí (já chodil těch 25 minut proto, že MHD to bylo 2x s přestupem a trvalo to stejně dlouho, přitom to taky bylo něco přes 2 kiláky, autem něco přes 3). Autem jsem nejezdil, protože mi bylo líto ho kurvit, takže možná i z toho Mendláku bych nakonec chodil, stejná story. Ale rozumím, proč to někdo nedělá.

         MHD je v pohodě, horší je příměstská. Že bus nemá klimu je menší problém než že jezdí 1x za hodinu, že je nutné přestupovat na vlak a pak stejně ještě na MHD. Kdybych jezdil třeba půl hoďky v kuse jedním spojem, klidně budu jezdit MHD, vezmu si knížku a je to. Ale jet busem 15 minut, pak vlakem 15-20 a nakonec ještě 10-15 MHD je nekonečná otrava, kterou hravě nahradí poslouchání CD během 20-25 minut v autě.

         S tou poslední větou lze jen souhlasit, horší je ji uvést do praxe. Doprava ode dveří ke dveřím se čímkoliv veřejným „ve stejné kvalitě“ nahrazuje blbě.

         1. Ja to chodil 25 minut ostrejsim tempem, mozna ke dvoum.

          Klima byl jenom priklad jednoho z mnoha. Ano, vlak jede kazdych 30 minut. Co se jim nelibi? No, ze kdyz to nestihnou, maji v prdeli 30 minut cekanim. Vzdyt musi jenom jednou prestupovat? No ano, a to i za sychrava. Vzdyt… ono toho je vic a nelze vyhovet vsem, ale je spousta veci, ktere jsou objektivne spatne. Klimatizace, cistota, navaznost, delka cestovani atd. atp.

          Nikdy nevyhovis vsem, ale pokud mas jet v 50 let stare tramvaji bez klimatizace, ve ktere je smrad jak v opicarne, spina vsude, kam se podivas a jeste navic jsou narvane vsechny 3, co za tech 30 minut jedou, tak holt nekod zvoli osobni dopravu i pres to, ze je drazsi a pojede dele.

          Jak jsem psal, o tom by se dalo psat dlouhe stohy, ale nic to nezmeni. Oni lidem naproti jit nechteji, coz se ukazalo behem „smogove krize v Brne“, kdyz se radni nechali slyset, ze za to mohou oskliva auta, ale jizdne zdarma pro ridice kurva nebude :D

          1. deacon: však auta jsou zlatý důl, to není jen o pokutách, to je hlavně o benzínu a naftě. Důležité je všechny obírat a současně dělat maximum proto, aby těch obíraných neubývalo. Skvělá MHD stojí prachy, hromady lidí v autech prachy vydělávají, jednoduchá rovnice.

       3. Bata model, minimálně u montoven, proč ne? Ti opičáci co tam dělají stejně zřídka mají svoje a bydlí takjaktak v nájmu.

        Jinak prostě to všechno nemá žádnou koncepci. Tady třeba u nás v zóně máte desítky fabrik i velký kancelářský komplex, ale nejede sem kurva tramvaj z ostravy, jen autobus, který ale nejede do centra. Z frýdku se sem prostě nedá MHD dostat, velká sranda už jen dát auto na 2 dny do servisu :)

        Jistě volba práce, ale jak pro koho. Např. kanceláře v našem okresním městě prakticky nejsou. Žádná větší firma tam není. Moc tomu nerozumím, proč všechny firmy mají tendenci podnikat někde, kde nikdo nežije, ideálně na poli za městem? U fabriky to pochopím, ale kancly? Konkrétně naše město je plné opuštěných budov, v kterých žádné firmy nejsou. Asi to prostě nepodporujou nebo to nestojí za to , nevím, moc nechápu.

        Další věc je úplně nulová výstavba nějakého důstojného, ale „affordable“ bydlení. Developerský projekt, byt 60 m2 za 4 míče? Really? A na periferii ! Proč to stojí 4 míče, když za stejnou sumu lze posavit barák 150 m2 i s dvojgaráží? WTF? Fakt tak drahý pozemek. … ve frýdku, v ostravě, v žilině? ale to snad ne, tady si někdo z někoho střílí. Jako alternativa satelit namrdaný domek na domku , není zastávka, pošta, hospoda, obchod, škola, ale máme domeček mámo… ale jistě, furt lepší než pidibyt za stejnou cenu, že.

        1. Pospec: tak TPCA to zrovna takto dělá, má nějaké bydlení pro dělníky. Ale obecně to není jen o tom mít bydlení vedle fabriky, ale mít tam taky lidi, kteří tam bydlet chtějí. Postavit fabriku vedle sídliště nic moc, postavit sídliště vedle fabriky taky nic moc. Prostě to nemá atraktivitu ani pro jednu stranu dostatečnou na to, aby to přebilo jiné ekonomické ukazatele.

         Ano, MHD a koncepce, to je kapitola sama pro sebe. V Brně se jakž-takž snaží, ale je to vždy s pořádným zpožděním a tak napůl.

         Proč stavět affordable bydlení, když můžu stavět luxusní za 4 mega? Vždyť na tom druhém vydělám daleko víc. Kdybyste byl developer, uděláte to stejné.

         Problém začíná a končí u socialismu – není tady kontinuita, přirozená odpovědnost vůči komunitě. To je obrovská koule, kterou si neseme a kterou se teď snaží bruseláci rozesrat i jinde, takže zlepšení je v nedohlednu. Heslem je „nahrabat si dnes“, tak to má strašně moc lidí. Od toho se odvíjí motivace úřadů (tam je to vidět hmatatelně, prostě válka, okrást koho můžem, lézt do prdele těm, co nejdou okrást), firem, všeho.

         Když zkusíte udělat něco pro lidi, jste podezřelej a beztak to děláte kvůli nějakému úplatku. Například story z doby ne až tak dávno minulé, lehce po přelomu století: obrovský hit jsou vestavby a nástavby. Panelák. Investor se zájmem o nástavbu. Člověk, který dojednal, že nejen, že udělá výtah, ale ještě navíc dá snad milion do fondu oprav. Zablokováno na schůzích SVJ. Proč? Dotyčný má jistě úplatek (neměl z toho ani hovno, jen hromadu běhání a domlouvání). Takže nástavba není, výtah není, milion ve fondu oprav není. Za pár let se holt střecha udělala na úvěr asi 700k, starousedlíci, co tehdá záviděli úplatek prndají, že se platí moc do fondu oprav a že chodí pěšky do schodů.

         Lidi jsou kreténi, s tím nenaděláte nic.

         1. jo lidi jsou kreténi.

          Ale ten fenomén té nekontinuity, to je asi to hlavní, to je to co nám tu naši zemi rozesírá.

          Frýdek je typický příklad, ze všech známých a kámošů co doma mám, je doopravdy rodilý Místečák už 3. generaci jen jeden jediný. Zbytek je půlka náplava z dědin okolo a půlka úplně z prdele, z opačných konců republiky, ze slovenska atd. Komouši hrdě stavěli, byli jsme město s největší výstavbou bytů na obyvatele na světě !! A rozvoj průmyslu, ale kdo tam bude žít? Někoho dovezem. A tak moji rodiče jsou z Brna/Těšína, od kámoše babka je slovenka, od druhého fotr z českých budějovic, od třetího dokonce z Plzně, čtvrtý z jeseníků, pátý z Goralie……a podle toho naše betonová díra vypadá, nikdo z těch starších k tomu nemá vztah, jsou tam naplavení a teprve moje a mladší generace začíná to město zvelebovat a brát to jako svůj domov, který za nás nikdo lepším neudělá, musíme my.

          No a když není vztah, není ani odpovědnost, snaha věci zlepšovat, zájem o veřejné dění. Prostě je to pro ně jen noclehárna, kde se dá levně ožrat a pervitin seženete na každém rohu. A tak je všude bordel, vandalismus atd. Resp. se to hodně zlepšuje, ale pomalu.

          Velký podíl na celkově bídném stavu měst v regionu má zmrd Bakala a jeho ukradené byty, protože velkou část bytů má on a jeho obchodní strategie je „úplně totálně rozmrdaný panelák na který se nešáhlo od kolaudace v roce 1977, v něm nájemníci – totální hovada z nejnižších společenských vrstev“ protože korporaci je jedno, koho ubytuje, narozdíl od soukromých vlastníků bytů. Je to tak krásně vidět, před Bakalovým barákem jsou vždycky střepy a vajgly, zatímco já si před svůj vlastní vajgle fakt neházím, mám popelník.

          Takže ano, problém začíná a končí u kořenů v komujnistickém hnusu, který dokurvil půl evropy a návrat do normálu netrval 20 let, jak jsme si mysleli, ale vidím to tak na 60, jsme teď v půlce procesu.

          1. Sto dvacet let. Vždycky je to krát tři.

          2. myslíte až tak? že když bylo 40 let marasmu tak 3x tak dlouho na vyžehlení?

           já doufám že ne, mám pocit že těch současných 30 už je hodně vidět, např. jsem si povšiml že jen od roku 2004 klesla kriminalita na čtvrtinu, že obecně lidi tolik nekradou a žijou už víc jak na západě, restaurace, koncerty, kultura, koníčky…

          3. Pořád je rozdíl. Podívejte se třeba na dederóny :-)

          4. mám známého se zajímavým životním příběhem Afghánistán-BRD-DDR-Ostrava, přičemž v DDR strávil celé dospívání, celá 80. léta.

           Občas tam jezdí, říkal že je to tam na piču, protože zatímco češi prostě v devadestákách padli na hubu a museli se naučit žít a poradit si v kapitalismu, dederoni už 30 let chodí jen s nataženou rukou za bohatším bráškou, aby je vytáhl z průseru a vůbec se nenaučili makat a starat se o sebe a je tam paradoxně ten komunismus zakonzervovaný mnohem víc než u nás nebo v Jožkolandu

           Pěkný příklad je spíš takové Slovinsko, které je taky z komunismu a aktuálně už to tam vypadá líp než třeba v itálii nebo španělsku nebo i chudších částech francie, to už je prakticky země 1. světa se vším všudy

          5. Pospec: jo jo, ono s tím „náplava, co nemá vztah“ se pojí i názor dětí „už se těším, až odsud vypadnu“. To kontinuitu dále drobí.

           Nemyslím, že se to spraví, protože se to ještě ani nestihlo a už tu máme místo Moskvy Brusel s tím stejným. Ideálem je úchyl co nemá děti, nežere maso a v kožené bundě s trávou v hubě zachraňuje zemi tím, že chodí do duhového průvodu a chová čivavu v kabelce. Nepřítel je normální člověk, který má rodinu, maká a cestuje. Kripl jeden hnusnej, má ty prachy dávat nám, potřebným!

          6. jo tohle mě taky bavilo, vlastně jsem byl taky takovej, když mi bylo 18, „až odsud vypadnu“

           20 let poté všichni nadějní spolužáci z gymnázia co vystudovali a žili různě v praze či brně jsou zpátky doma v betonové díře, krom těch, co vyženili velký majetek jinde nebo slečen co ve 37 letech stále žijí jako puberťačky v práglu, klubíky, co 3 měsíce jiný přítel atd.

           Ostatní jsou doma a spokojení, prostě zjistili, že v tom jiném kraji je divná voda, hnusné pivo, mluví se tam divnou řečí, nechodí se na šmigrust, nejsou tam beskydy, není s kým zajít na pivo, zelí se tam dělá hnusně sladké atd. Což jsou věci, které jsou vám buřt, když je vám 20, ale s blížící se čtyříctkou bez nich být nechcete. A do klubíků už stejně nechodíte, spíš pro plínky a sunar.

           Že komplet „elita“ stojí totál za hovno, to je bohužel pravda, stačí se podívat na naši vlastní kocourkovskou vládu, což kdyby mi někdo v roce 99 řekl, že za 20 let bude na hradě polosenilní zlý ožralý zmrd, vládnout bude čistě sám slovenský stbák/devadesátkový tunelář za veselé podpory fašounů a bolševiků a že ústava bude kus hajzlpapíru, vysmál bych se mu.

           Ale já to furt beru tak, že lidi na to co se děje navrchu celkem obecně serou a běžný život si kurvit nenechají. Viz popelníky v hospodách, cinklé STK, stavění bez povolení a tak. Zákony jsou na hovno, tak se na ně prostě sere.

          7. Nejsmutnější je, že třeba na Hrad jsem mstivého ožralu taky volil, ve dvaceti bych taky nevěřil, že mu dám přednost před solidním akademikem…

           P.S. Co je „šmigrust“?

          8. šmigrust – vidíte, proto jsou kolikrát kulturní rozdíly i v rámci republiky nepřekonatelné

           šmigrust se snad údajně v některých částech čech nazývá oblévačka. Je to součást velikonočního chození s karabáčem, kdy se v našem kraji děvuchy zpravidla vůbec nešetří a jde se od 6 rána do 12 h kolik se toho stihne po všech kámoškách (mladí) v dospělosti už jen po rodině. Součástí je kromě výprasku i polití děvčat vodou „z řeky Cedron“, což v rodině typicky znamená pokapání trochou vody, ale zamlada se holka hodí do vany nebo se zlije kýblem, případně poleje nějakou lacinou fakt smrdutou voňavkou. Pak se dají panáky vaječňáku, rumu nebo slivovice, požere se zapékaná klobása, vyfasuje se obarvené vajco na tvrdo a jde se dál, dokud jste schopní jít aspoň trochu rovně.

           Co jsem vysledoval, v čechách se to moc nenosí, občas nějaký ten karabáč vidno, ale je to celkem slabota.

          9. U nás dole jen s pomlázkou a bez klobás…
           „děvuchy se nešetří“
           Jen počkejte, oni vám tu toxickou maskulinitu vyženou z hlavy!

          10. je to dávno, co si ale pamatuju, holky se na to sice bůhvíjak netěšily, ale ty co byly fajn, ty chlastaly s každou partou a kolem 10-11 už to byla velká sranda a smích. Samozřejmě mnoho děvčat, která nesouhlasila se uklidilo k prarodičům a člověk se nedozvonil. Nakonec nikdo neměl zákonnou povinnost bandě puberťáků ty dveře otevřít.

           Kura dneska už jako maminy můžou jen vzpomínat jací to fešní chasníci za nima chodili.

           Já spíš sleduji čím dál větší rozkol „oficiálního mediálního“ světa od toho skutečného, asi jako za komárů rozdíl mezi rudým právem a realitou.

           To je všude toxická maskulinita a LGBT buzny, ale každá normální holka chce furt pořádného chlapáka, co ji pozve na večeři a bude umět zardousit medvěda holýma rukama, těm holkám se ty buzničky nelíbí stejně jako klukům se nelíbí tlusté lesby s červenýma vlasama v maskáčích. Jen to jen jako, virtuální realita v médiích, svět je ve skutečnosti furt stejný.

          11. dlouhé, ale moc pěkné, no vidíte, není ještě všechno v piči, s paní Zlámalovou velmi souhlasím.

           Ať si establishment a teplá americká PC média melou co chtějí, odspodu zní úplně jiné hlasy.

           Nakonec i na mezinárodních sociálních sítích si mladí lidé z celého světa dělají z celé té agendy a politické korektnosti akorát tak prdel

           https://www.youtube.com/watch?v=G39AJrNlWw4

          12. Pospec
           20.8.2019 v 8:49

           A tak samozřejmě, že chtějí namakanýho chasníka, ale taky aby měl aspoň 20/20 (20 cm, 20 melounů na kontě, nebo aspoň v majetku, nějaká ta vilka, jachta).

          13. no pud zajistit mláďata, ať se mají dobře no, nic nového pod sluncem.

           Spíš je varovné to procento těch, co si myslí, že je to normální a že to dostanou.

          14. Pospec
           21.8.2019 v 12:44

           No právě, a když ne, tak sou furt nasraný a i přes rodinu a děcka klidně vezmou prvního co de vokolo, a to většinou co má jen 1× 20, což je taky OK.

           Vobčas žasnu kolik lidí programově podvádí a přijde jim to naprosto v pořádku.

    3. Rikam – nejde o zadnou planetu. Na tu defekuje nemecka doga. Mame kapitalismus a v nem nejaka ekologie nekoho zajima pouze ve dvou pripadech – kdyz na ni muze vydelat, a nebo kdyz uz se mu bordel sere do obyvaku.

     Vsadim se, ze skutecne jde jen o masaz pred prechodem na novy danovy system. Tak, jako dneska nejlepsi pracovni mista jsou v oblasti obchodu s nehmotnymi statky, tak uhlikovou dan lze naparit komukoli a jakkoli. Pak, pomoci vyjimek a dotaci to dokrivit ku obrazu svemu.

     1. Pokud by se drsně zdanily suroviny a naopak přestala danit práce, nemusel by to být tak špatný systém. Ale to spíš k současným daním napaří ty uhlíkové. Jsme zvědav, kde povstanou další žluté vesty.

  2. To je holt ta mediální zkratka a šílenství. Dneska se každý bojí, že když okamžitě nedá najevo, jak ho pohoršuje jakákoliv (i smyšlená) fobie, stane se sám obětí mediálního lynče. Je to vlastně taková brutální autocenzura, všimněte si, že kolikrát už ani žádní aktivisté na nikoho prstem ukazovat nemusejí, buď to za ně udělají novináři, nebo se dotyčný „přizná“ sám.

   Greta vydělává asi hlavně papínkovi a pár dalším, co se na ně přisáli. Mě to vyhození novinářů z konference, které Gretce vzápětí PR uvědomělejší soudruzi rozmluvili, docela pobavilo – panáčkové od novin měli aspoň na chvilku možnost poznat, co vlastně pomohli stvořit a jak je to absurdní. A nakonec jsme ve vleku i my, jinak bychom se o tom nebavili :)

  3. Ano. Aniž bych to chtěl jakkoli ironizovat, tak internet je momentálně špatný sluha a ještě horší pán.
   Namísto toho, aby nám život všemožně usnadňoval /s tou ideou taky vznikl!/, tak nám ho všemožně komplikuje.
   Internet v přístroji, co měl původně sloužit k telefonování, už to jenom doráží.

  4. Mno, jako hrac se k tomuto vyjadrim, bo jsem tuten prispevek minul.
   Ta hra ma hype dlouhodoby, Reeves to pouze nepatrne zvysil(to si nedelam legraci). Problem totiz je, ze za poslednich par let(dejme tomu 3) moc dobrych her nevyslo. Jako bonus dost vyrobcu her se navazelo a navazi do hracu(jo, neuveritelne, ale bohuzel kapitalismus a trh v tomto odvetvi nejak nepremava, protoze zakaznici jsou blbci). Takze tu mame v odvetvi AAA her situaci, kdy vetsina her propadla, firmy za to vini hrace, hraci jsou nasrani a ted tu mame spolecnost, ktera se vuci mainstreamu vymezuje a jeste navic za sebou ma serii Zaklinace. A tak vznikl hype kolem Cyberpunk 2077 :)

   Reeves samozrejme ty lidi nadchnul a naprosto vyborne zareagoval(je videt, ze PR veci zvlada na vybornou), ale i bez te reakce a bez nej by ten hype existoval :)

   Samozrejme hype okolo Reevese a jeho reakci utichnul brzo, ostatne tyden se venovat jedne reakci(jedno jak vyborne), je moc :)

   1. Taky co by chtěli s neustálejma sračka typu hašašín krýd, co chtějí pomalu rendrovací stanici aby se to vůbec rozjelo, a přitom je to nestabilní děravá sračka s ovládáním optimalizovaným pro štvereček a trojúhelníček nebo co to je na těch bednách pro pitomce?

    Tudle sem se pustil konečně do serálu, tak sem si pustil i Pokémona Yellow na emulátoru. Dokonce sem mimochodem vyhrabal gejmboje originál z roku 1989, stačí tomu vyčistit a propájet kontakty. Člověk si v klidu vyhraje s tímdle, nebo se starejma strategiema apod., na co nějaký grafický orgie, abych musel vrážet cenu auta do HW co to rozhejbe? Pche.

    1. Paradoxne vetsina uspesnych(fanouskovsky) her byla na „krabicich pro pitomce“ :) God of War, Red Dead Redemption 2 a tak :)

     A paradoxne se ukazalo, jak je kral nahy, kdyz vsechny hry byly kriticky uspesne prijate(zatimco fanousci z toho byli … nasrani)

     1. To je tak úspěšný, že se vo tom v životě neslyšel.

      Co takle Red Alert, Fallout, Baldur’s Gate, Half Life, Far Cry, F.E.A.R., z nověších třeba Kerbal Space Program?

      Hele střílečky prostě vůbec na tom shitu nejdou, dokud k tomu teda po 20 letech nešla připojit myš (a jelikož to má x86 kompatibilní HW, je z toho proprietární black-box PC, ehm). To samý strategie. Lepší RPG nechutnej vopruz (proto na tom byly maximálně tak blbý hack’n’slash, což je dobrý pustit jednou za čas jako oadreagování z práce, ale do toho co člověk zažívá s Baldur’s Gate to má světelný roky daleko).

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!