Kisskačky v Thomadorfu

Featured Image

Minulý týden se na českobudějovickém náměstí odehrálo něco, co si budou vohnouti ještě dlouho pamatovat.

Na začátku stála tato proklamace:

Akce rádia Kiss Jižní Čechy Vysypeme na vás 100.000,- Kč. Místo a čas je prozrazeno….HLEDÁME DALŠÍCH 100.000 POSLUCHAČŮ
A PROTOŽE NECHCEME JEN BRÁT , ALE TAKY DÁVAT , TAK VELKÝ POZOR !PŘIPRAVTE SE NA TO !MOŽNÁ TOMU ANI NEBUDETE VĚŘIT ,ALE JE TO TAK !RÁDIO KISS JIŽNÍ ČECHY VYSYPE PŘÍMO MEZI VÁS STO TISÍC !!V úterý 7. dubna 2009 od 17 hodin na náměstí Přemysla Otakara II v Českých Budějovicích vysypeme 100.000,- Kč VYSYPEME NA VÁS STO TISÍC !!KOLIK PENĚZ SI NACHYTÁŠ, TOLIK TI ZŮSTANE , SLYŠÍŠ DOBŘE !!HLEDÁME DALŠÍCH 100.000 POSLUCHAČŮ A PROTO VÁM DÁME STO TISÍC.Notářský zápis je k nahlédnutí v rádiu Kiss Jižní Čechy, a.s. !!!

I stalo se. Z připravené zdvižné plošiny se záhy na vohnouty snášely poukázky v nominální hodně 50Kč. Podle hesla „kolik peněz si nachytáš, tolik to zůstane“ se vohnouti pustili do akce s vehemencí slevových bojovníků z nákupních center. Tatínkové zdvihali děti na ramena, aby získali výhodu výšky a mohli účinněji zbohatnout. Kreativnější vohnouti se vyzbrojili různými nástroji, které jim měly zajistit mimořádné bohatství, tedy například podběráky na ryby a deštníky. Poukázky zvané Kisskačky se snášely unášeny větrem za zvuků odrhovačky Cotton Eye Joe a hýkání moderátora balancujícího na vysoké plošině a také na hraně debility. Někdo napsal, že dav zešílel, což je poměrně nepřesné, protože zde se jednalo o racionální chování. Průběh akce nepochybně podpořila přítomnost homelessáků a hnědo-ne-Čechů. Záhy se stalo, co muselo.

Jeden z účastníků promo akce popsal svoje pocity takto: „Pamatuju si, že jsem ležel na zemi, pode mnou byli taky lidi, ale neměl jsem šanci se vyprostit. Leželo na mně na hromadě asi dvacet lidí, cítil jsem šílenou bolest a pak jsem omdlel. Viděl jsem opodál ležet zkrvavenou malou holčičku, prý je tady v nemocnici na JIPce..“ (zdroj)

Záběry akce najdete zde nebo zde. Zejména sledujte štkaní profesionální matky, která si stěžuje, že tam ubližovali jejím dětem. Po tomto sdělení zazněla v našem obýváku věta „Tak cos je tam brala, ty píčo z roští.“

Na straně vohnoutů došlo k určitým obětem. Celkem dopravily záchranky do nemocnice 24 osob kvůli různým zraněním majícím charakter pohmožděnin. U čtyřech osob byla zranění klasifikována jako středně vážná, dvě děti byly umístěny na JIP, desetiletá dívka je v nemocnici ještě nyní se zraněním hrudníku a pánve. Další štastnější posluchače rádia Kiss ošetřili medici na místě. Doufám, že hospitalizovaným přijdou Kisskačky vhod, až budou platit julínkovné. Zejména se vyznamenala Městská policie. Sbor ozbrojených zedníků se rozhodl, že bude celé události pouze příhlížet, protože není v jejich obvyklém fokusu (nasazování botiček ve spolupráci s Jihočeskou parkovací, spoluvlastněnou synem bývalého primátora Tettera). Do pomoci zraněným se zapojily dvě policistky, zbytek Geheime Stadtpolizei si honil péra na příjezdových komunikacích k náměstí a hlídal, aby neukáznění řidiči neporušovali dočasný zákaz vjezdu.

Rádio Kiss mohlo být spokojené. Takovou medyjádlní koveryč měla naposledy druhá správa StB v roce 1989, kdy „byl zabit“ student Šmíd. Příště by to možná chtělo svrhnout z plošiny mezi vohnouty několik kamenů nebo zápalných lahví, aby se to dostalo i do zahraničních médií.

Občané Thomadorfu se předvedli jako prvotřídní drni. Vohnoutí komunita zocelená Země živitelkou, nákupy v již zkrachovalém Meinlu a mocí omezenců jako Tetter, Thoma a Popelová, sáhla až na dno svých schopností. Když jsem o tom slyšel, vybavil jsem si ihned klip Dana Landy nazvaný Protestsong a událost, která proběhne v samém jeho závěru. Myslím, že tuto scénku, kdy politik vystoupí z limuzíny a začne rozhazovat lidu cukrátka, by měl každý volič modré, oranžové i zelené levice mít před očima 24 hodin denně, aby pochopil, jaká jsou pravidla moštárny.

Zaráží mě už jen nebývalá povrchnost mediálních komentářů k této trapné události. Prý se jednalo o selhání pořadatelské služby. Myslím, že tady selhalo něco mnohem závažnějšího. Netroufám si posoudit, zda by tato událost měla stejný průběh, kdyby se odehrála v jiném městě, každopádně se v jiných městech již odehrála, takže máme v Thomadorfu něco specifického. Nebude to tím, že již více deset let vedou toto město pochybné existence? To se přece někde musí projevit, když občan dlouhodobě žije ve stínu takových klientelismem uvláčených nul.

Ušlapání bývá v moderních dobrách spojováno už jen s událostmi religiózního nebo pseudoreligiozního charakteru (např. fotbalová utkání). Zdá se, že čím dál větší část populace věří v novou církev, na peníze „za nic“. Rádio Kiss však žádné peníze nemá, musí je vydělávat vysíláním debilních reklam zařazených mezi ještě debilnější hudební produkci. Kisskačky si vohnouti mnohokrát zaplatili v cenách zboží. To skutečně není těžké pochopit.

Představme si, co se bude dít zanedlouho. Až do tohoto prostředí budou vpuštěny fenomény jako šrotovné, vyšší daně pro „bohaté“, odpouštění poplatků ve zdravotnictví, protikrizové balíčky zadlužující další generace a další nástroje moderní evropské levicové politiky. Jak krásný svět to bude. My vám dáme pár tisícovek na auto, vy nám dáte hlasy ve volbách, je to tak OK?


11.4.2009 D-FENS

12345 (3x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
358x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:02

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!