Když si stát usmyslí, tak si klidně pojdi - zpět na článek

komentářů 450

 1. Víceméně většinu problematiky už tu všichni rozebrali, podle mě… no potěš koště :/ Máte za sebou půlku učebnice kardiologie snad se vším co se dá tak slíznout, klobouk dolů před všemi co vás udrželi naživu, ale snad ještě víc, že jste nehodil vidle do hnoje. Jak už tu psal kundohlav, zmrdi si na všechno namalovali tabulky a když do ní něco nespadá, tak to prostě neexistuje. Tabulky, doporučení a další vznikaly už dost dávno a prostě se a lecčíms k benefitu státu nepočítá – takto komplikované vrozené srdeční vady se operují z hlediska sociálky nedlouho a v podstatě se ještě nedožil dostatečný počet lidí pro ně zaujímavého věku, tudíž to moc lidí neřešilo.
  S tím řidičákem i vůbec řízením auta to vidím dost bledě – před časem jsem v rámci samostudia na tenhle problém už narazil, DGK – Německá kardiologická společnost sestavila přesné směrnice jak postupovat u způsobilosti k řízení se srdečními obtížemi a i když v Česku buď neexistují nebo nejsou plně přenositelné, ale lidi stonají +/- stejně všude na světě, takže to bude podobné – https://leitlinien.dgk.org/files/2011_Pocket-Leitlinien_Fahreignung.pdf – v krátkosti – v momentě jak máte ICD tak nejste pro profesionální řidičák způsobilý a i na „osobní“ ŘP je to s hooodně omezeními. Inu držím palce, snad se Vám povede najít něco jiného mimo řízení (garážmistr? kancelář ve spediční firmě?…), hlavně to nevzdávat.

 2. Přestal jsem číst po prvním odstavci. Kdyby stát neexistoval, tak jeho život končí někde krátce po narození.

  V USA, kde není socialismus, by se nedostal ani zdaleka tal daleko ve své životní pouti, jako se dostal zde v českých zemích. Pokud by nesehnal bohatého mecenáše (kterého tam shání stovky tisíc lidí), a těch zase tolik není. Pro komerční pojišťovnu by byl nepojistitelný, a vypověděla by mu pojistku hned po první operaci.

  Od českého/československého státu dostal zaplaceno mnohem více zdravotní péče, než kdy na daních + pojištění v životě odvedl.

  Takže po prvním odstavci jsem přestal číst. Pochopil jsem, že to píše nějaký blbec, který si stěžuje na stát, který mu dostlova zachránil krk a nacpal do něj tolik peněz, co by bez státu nikdy nedostal. V nestátním zřízení by dostal tak kamenem do hlavy, aby se netrápil. Případně ve Spartě by ho hodili rovnou ze skály.

  Dále toho idiota číst nemusím, to se na mě nezlobte.

  1. No a co. Nejste první ani poslední.

  2. První odstavec zní doslova takto:

   Vážení dfensáci. Píšu sem po docela dlouhé době. Důvodem je to, že Vám chci ukázat další příklad toho, že pro stát jsme jen dojnice a nic víc. Vím, asi je to, svého druhu, nošení sov do Athén. A zvlášť tady na tomhle webu. Byla tu už jistá plejáda podobných příkladů a většinou od podnikatelů a živnostníků. Tak Vám tedy předložím příklad od tzv. obyčejného člověka.

   Jestli jste dál nečetl a dokázal si udělat obrázek ve smyslu toho, co jste vyplodil, jste fakt dobrej.

   1. Prostě jsem mu nesympatický. Já mu to neberu.

    1. Pane, mně je nesympatických lidí hafo, ovšem to neznamená, že je srazím ze skály, to není známka outlocitu, to je známka vyšší duchovní podstaty, smysl člověka je jinde. Fyzická schránka člověka je nepodstatná, jenže vy ji potřebujete, protože váš mozek potřebuje kyslík a srdce je pumpa, takže mozek bez tohoto orgánu je ztracen – nepřežije, beru to ryze pragmaticky, kdyby mohly mozky jen levitovat, nepotřebujete vůbec to tělo, které se pořád někde porouchává ;o)

     1. +1!!!

     2. Víte co, já vím že takových výlevů si vůbec nevšímám. Takových suverénních internetových hafíků jsem už potkal. Poradil jsem si s agresivními pasažéry, tohle je pod moje rozlišovací schopnosti.

      1. Ludwig není internetový hafík, on zná, občas je drsnej, drsnost mně nevadí, když ten člověk používá mozek a je schopen plodné debaty a umí souvislosti, nemám s tím problém, shane je taky občas na zabití, ale v mnohém není hloupej, i když se při některých tématech „štěkáme“ – teda on štěká a já si většinou zapálím cigaretu a čekám, co vyplodí, někdy je v pohodě a někdy má fakt blbej den. Internetový hafík je lobotomic, v mé řeči to znamená, že je mozkově víc omezenější než diencefaloni, hafíci štěkají napříč internetem i reálem všude a na všechny, chtějí být středem zájmu, vše vědí a jsou hlasití, používají silná slova i gesta, vše ironizují, znevažují myšlenky jiných, zasahují do těch debat jako typičtí rušitelé, chtějí být středobodem a rozmělnit tu debatu na sračky a vlákna většinou úplně odkloní jinam, rozhádají celé to osazenstvo debaty, napíšou (nebo řeknou) slova a není v tom žádný vědění, smysl, ani sofistikovaná pointa. Můj známej tomu říká, že „melou hovna“.

       1. Výstižné.
        LVM napsal, že přestal číst po prvním odstavci.
        Neštěkal tedy pak?

        1. Neštěkal, nesmíte číst jen – že přestal číst po prvním odstavci. Ta pointa jeho příspěvku je pro mě jasná a LVM má recht, protože kdyby neexistoval stát tak, jak ho máme nastavený, tak by skutečně autor článku už nedýchal, jeho život by skončil záhy po narození, nikdo by ho při životě nedržel a necpal do něho prachy na vyléčení. Že to pojal Ludwig drsně mě nepřekvapuje, protože jeho korektnost končí tam, kde začíná u jiných sentiment a emoční labilita.

         1. Hmm. Snad mu tenhle přístup vydrží. Přál bych mu to.

          1. Hele, neblázněte, víte kolikrát tady někdo z nás zažil, že mu jiní nadávali? Vy to berete moc osobně. To bych se jako člověk musel neustále hroutit, když tady čtu některé „výlevy“ jiných diskutérů. Prostě LVM má názor jako většina, ta většina to nepřizná, protože se za to stydí, protože nejméně půlka té populace ví, že kdyby neměla takový skutečně řekněme benevolentní zdravotní systém, tak už je půlka těch nemocných dávno pod drnem. Ono shánět mecenáše na drahou léčbu není vůbec jednoduchý. A přirozený výběr funguje i v medicíně, jestli Vám někdo říká že ne, tak lže. Takže v podstatě jste vyhrál, protože do Vás investovali, to znamená, že Vás neodepsali, mohli klidně říct, že to nejde, cokoliv, v přirozeném výběru jste jako pacient vyhrál, to není málo. Ludwig to prostě jen napsal na plnou hubu, protože je to prostě Ludwig.

         2. → Že to pojal Ludwig drsně mě nepřekvapuje, protože jeho korektnost končí tam, kde začíná u jiných sentiment a emoční labilita

          Začínáte mě fakt bavit. Což není míněno jako ironie, ale jako hluboká poklona. Pište prosím dál, čte se mi ta vaše „nesnesitelná lehkost bytí“, věru víc než dobře.:-)Za což vám patří – mezi těmi co melou jen hovna – můj upřímný dík!

         3. Co bych nesměl? Pokud mi to diskutující předloží k uvěření, pak nevím, proč bych to neměl číst a nevěřit mu. Nevím, kde končí Ludvíkova korektnost, vím ale, kde končí jeho pravdomluvnost. Napíši-li „přestal jsem číst po…“ a potom napíše tento svůj řekněme hodně nekompromisní, nicméně komplexní náhled, pak mám jasno. Ludvík lže hned v první větě svého příspěvku. Jediné, co dosud nechápu je, proč si vybral toto jméno jako přezdívku.
          Nerušte nyní diskuzí nad jeho postoji ohledně článku, zastavte se na chvilku nad tou první větou….

          1. Misako, Vy jste hroznej rejpal. Vám se nikdy, skutečně nikdy nestalo, že jste přestal číst třeba článek už na začátku, po pár větách, nebo v půlce, protože jste usoudil, že to pro Vás nemá smysl, že Vám to nic nedává, ničím Vás to neobohacuje? Víte, kolik knih je v podstatě zbytečných? Respektive třeba pro mě nemají vůbec smysl, protože je v nich už to, co dávno třeba vím, protože už to dávno někdo sepsal dříve? Prostě LVM usoudil už na začátku, že ten článek pro něho nemá smysl, je to tak nepochopitelné? A co se týče víry, věřit můžu v cokoliv, ale přesvědčovat někoho, aby věřil v to samé, to nemám ve zvyku, každý ať si udělá vlastní názor, od toho máme svobodnou vůli a myšlení.

          2. Nedočtením ztrácíte právo na hodnocení díla. Nic ve zlém, ale zastáváte neobhajitelné. A ano, nedočetl jsem spoustu věcí, pak jsem si ale nedovolil tu ambici je kritizovat.

          3. misaka: *Takže po prvním odstavci jsem přestal číst. Pochopil jsem, že to píše nějaký blbec, který si stěžuje na stát, který mu dostlova zachránil krk a nacpal do něj tolik peněz, co by bez státu nikdy nedostal.*, Ludwig neměl potřebu číst celý článek, protože po prvním odstavci pochopil.. Někteří lidé nemusí číst celý článek, nebo knihu, protože prostě jim stačí jen kus díla a mají jasno. Víte, že v některých detektivkách dokonce po první kapitole někdo už ví, kdo je vrah? A přesně takto to funguje i s jiným textem, pokud to není vysloveně technicky či jinak vysoce odborně vědecky pojatý text se specifickou terminologií, který čtenář ještě nezná.

          4. To nemohl technicky bez přečtení následujícího textu vědět. Víc už z té prdele nemůžete čouhat. Prostě ať příště nelže a vy zkuste být víc…samostojící

          5. Ale mohl, tomu se říká přirozená dedukce, že Vy potřebujete číst celý text neznamená, že to tak mají v mozku všichni. Misako, Misako.. méně penisů a více dedukce.

          6. z textu „Vážení dfensáci. Píšu sem po docela dlouhé době. Důvodem je to, že Vám chci ukázat další příklad toho, že pro stát jsme jen dojnice a nic víc. Vím, asi je to, svého druhu, nošení sov do Athén. A zvlášť tady na tomhle webu. Byla tu už jistá plejáda podobných příkladů a většinou od podnikatelů a živnostníků. Tak Vám tedy předložím příklad od tzv. obyčejného člověka.“ vyplývá, že argumenty teprve přijdou. Váš kolega je tedy ještě nemohl znát. Já už nevím, jak můžete jasnozřivost svého „kolegy“ dál obhajovat. Tedy pokud se pojmu „přirozená dedukce“ neříká pojmu „kdo to píše, je debil“.

          7. To, co citujete, to je úvod, to nechápu já jako první odstavec, protože to začíná jako dopis „Milá tetičko, v úvodu Ti chci napsat, co bude následovat, co jsem prožil, bla, bla..“, pak teprve začíná nějaký děj, takže první odstavec je až po úvodu, ve kterém jsou většinou takovýty cancy, jak uvést to jádro toho písemného děje, díla, básně apod. v „život“. Vy musíte nejdříve napsat nějaký cancy, protože nějak musíte uvést ten článek, nevím, kdo to vymyslel, ale na netu je to běžný. Někteří autoři článků jedou bez úvodu, takže ten úvod je rovnou první odstavec, ale takových autorů je málo, většina začíná úvodem „Milá tetičko..“

          8. Takže první odstavec není vlastně první odstavec. Je to úvod. Něco jako „Přestal jsem číst po prvním odstavci.“ se v tuto chvíli vztahuje na co? Na druhý, třetí, poslední odstavec? Relativizace. Není lepší napsat „přečetl jsem si to celý a autor je ….“ a neplácat si tady játrama?

          9. Oh wait, on ani druhý odstavec nenese stopy kritizovaného jednání/stavu, jestli on se Ludvík přeci jenom nedostal v textu na jeho konec či minimálně půlku. Čili lhal a vaše teorie o dedukci se nám trochu bortí…

          10. Nikdo nic neplácá, já Vám vysvětluji, jak to je s psaným textem. Prostě úvod je úvod, to není první odstavec. Vy se točíte na naprosto pro mě nepodstatných věcech. I kdyby Ludwig napsal, že si přečetl jen jednu větu a udělal si nějaký závěr – dedukci, je to jeho volba, místo, abyste přemýšlel o jeho dedukci, motáte se neustále kolem toho, kolik toho z článku přečetl. Že zrovna Vám to neštymuje do Vaší škatulky, s tím já nehnu.

          11. Ano, já se točím jenom na to, co doslovně napsal váš kolega, to zní: „Přestal jsem číst po prvním odstavci.“
           Psaná platí.
           A vy mi tady začínáte litanie o tom, že první odstavec je vlastně úvod, že to tak prostě není blablabla a že já jsem hlupák, co to nepochopil.
           Přesně takto se dá zpochybnit všelicos. Tak ať ten váš kolega příště napíše „přečetl jsem si úvod“. Jenom naprostí zmrdi si ad-hoc relativizují svoje vlastní výroky, za ty větší to dělají ty tuplovaní, tj. jiní, co to vlastně ani nenapsali, ale jsou v hejnu a hájí náčelníka.

          12. No, vidíte, Vy se točíte na „odstavcích“ a já na dedukcích, pro mě je relevantní ta dedukce, pro Vás je relevantní naprosto nepodstatná, úplně mizivá informace „Přestal jsem číst po prvním odstavci..“. To je právě to třídění, uvědomění si textu, co je pro koho relevantní a vidíme, že pro každého je relevantní úplně něco jiného.
           Náčelník to není, protože kdyby byl, nenechal by nás tady o sobě krafat, anebo by se do toho rázně vložil, čímž by nám vzal vítr z plachet a udělal by blbce z nás obou. Nepodceňujte skutečné náčelníky, na netu nikdy nevíte, s kým krafete.

       2. Tím jsi popsal celou svou zdejší existenci.

    2. O to nejde, měl potřebu si to srovnat s úesej. Geografické a časové „štěstí“ nebere v potaz. Jasně, že v Nepálu byste skončil už na stole porodní báby. Jenže vy jste se nenarodil Nepálu.

     1. A v Číně by provozovatel takového webu seděl v koncentračním táboře.

  3. → Případně ve Spartě by ho hodili rovnou ze skály.

   Obávám se, že k tomuto „bodu“, či jak to nazvat, plíživě a neodvratně blížíme. Nebo vracíme? Všechno už tu totiž bylo. A není to až zas tak dávno.

   https://zoommagazin.iprima.cz/historie/akce-t4-tajne-nacisticke-vyvrazdovani-deti-nemocnych-postizenych

   1. Já jsem se asi nevyjádřil dost jasně, ale já jsem vděčný že jsem byl zachráněn implantací ICD. Jen bych uvítal, když by se implantát použil na 100 procent a umožnil mi sto procentní život. Furt poslouchám jak je málo pracovní síly. Medicína je úžasná, jen se nevyužívá naplno. Také jsem se smířil s tím, že už profesionálně jezdit nemohu, nicméně mi to pořád přijde škoda. Protože vím v jakém stavu jsou obecně dopravní prostředky a řidiči, tak strach nemám.

   2. Je mi jasné že by se mnou bylo dřív naloženo jako s biologickým odpadem. Ale aby se toto nestávalo, tak proto máme rozvinutou medicínu a oháníme se lidskými právy a „lidskostí“.

    1. → oháníme se lidskými právy a „lidskostí“.

     Oháníme se kde čím. Oháníme se asi tak jako před dotěrnými mouchami, a to je taky tak všechno a finýto. Všechno ostatní jsou jen další kecy, kecy, propaganda a lež. Ve jménu a pod fanglí tzv. „lidských práv“, jsou provozovány ty největší zvěrstva.

    2. → Ale aby se toto nestávalo, tak proto máme rozvinutou medicínu

     Pozor! Zdání klame. Od té doby, co se pacient „transformoval“ na klienta, je všechno jinak. Považute-li za rozvinutou medicínu sbírání výkonů a bodů, budiž, je to vaše volba. Nezapomínejte však ani na vteřinu, že pro SYSTÉM, kterej je, kromě jinýho, promořenej pokrytectvím skrz naskrz, jste (jsem, jsme) úplný HOVNO. Zkrátka, zaplať, nebo chcípni. Biologickýho odpadu jsou plný čekárny.

     1. No tak on přežil a žije i v tom hnusným systému. Asi měl štěstí, nebo co si to vlastně chtěl říci? U něj to (s problémy) zafungovalo – žije. I s takovou diagnozou… Asi si nikdy neležel na JIPce. Možná máš pravdu, ale nedělej z toho pravidlo.

      1. → Možná máš pravdu, ale nedělej z toho pravidlo.

       Nápodobně. Nefňukám, ale mám toho za sebou dost a natolik (Pod Petřínem, Vinohrady, Ikem, Motol, jipky nevyjímaje), abych mluvil tak jak mluvím.

       1. Já Tě chápu.

       2. Nevím, asi jste se v pravý okamžik ozval. Rád bych Vám oběma připomenul, že žijete, dokonce píšete. Asi to ve zdravotnictví nebude úplně optimální, ale výsledek je důležitý. Nebo co je tedy vlastně tak hrozně špatně, konkrétně z vašeho pohledu nyní?

        1. → Nebo co je tedy vlastně tak hrozně špatně, konkrétně z vašeho pohledu nyní?

         Princip. Ze všeho, zdravotnictví nevyjímaje, se stalo prachsprostý zboží. Všichni v tom jedou, všichni na to nadávaj, ale těch, který maj tu odvahu říct, je to celý na postavený hlavu a celej ten „byznys se zdravím“ a především s důvěrou, je na píču a jeden gigantickej podvod, aneb „císař je nahej“, je zatím žalostně málo.

         1. Jasně Honzo, ale dovolím se opakovat. Autor článku měl fakt na svojí zdravotní karmu nasráno od hvězd asi od narození – výsledek: žije a dle jeho slov bez omezení, kromě legislativních. Ty jsi uvedl čtyři nemocnice plus případné jipky a neuvedl jsi, že potom všem jseš nějak rozbitej, nefunkční. Ani jeden z toho nemáte hypotéku za léčení zpětně.
          Jasně, můžu kritizovat principy, zákony, postupy – ale když se do toho mlýna dostaneš a vyjdeš z něj funkční….co je tak hrozně špatně? Celá ta pyramida je postavená na důvěru ve zdraví většiny platících a minimum nákladů na ty nemocný. Furt lepší než na přímý linii, kdy tě třeba postihne choroba z genetických předpokladů, co stojí majlant a nebudeš na to mít.
          Vím, že z toho žije spousta lidí z farmaceutických firem, spousta doktorů – ale pro mne je důležitý život. Že to přežiju. A (jak uvedl Sysop u příkladu své maminky) i za cenu toho, že budu řvát. Jo budu, jde o hodně. A kde vlastně dneska nemusíš řvát, abys dostal to, co chceš za své peníze?

          1. → ale pro mne je důležitý život.

           Fajn, to pro mě taky. Ale navíc jsem schopen důsledně a do mrtě rozlišovat. Rozlišovat mezi životem a přežíváním. A věř nebo nevěř, ale mezi tím je opravdu propastný rozdíl.

           → Jasně Honzo, ale dovolím se opakovat.

           Tak se opakuj..:-) Třeba do alejůja. Na prosté pravdě, že sám PRINCIP je absolutly a záměrně na píču, se tím nic nemění.

          2. V tom principu „na píču“ jsi přežil. A já, jako ve čtyřiceti jednou hospitalizovaný (v devíti na spálu) a jinak v režimu prohlídky u obvoďáka (moje tchýně, což je jedno, účtuje si mne stejně jako cizího, navíc bere kapitační platbu) jednou za dva roky + dvakrát ročně na zubním – jsem za to vděčný. Nemám problém. A beru to tak, že jiní mají chyby už od narození, tak je to holt dražší. To potom náklady rostou. V tomto jsem solidární.
           Jestli ten princip vidíš tak strašně na píču, tak mi popiš, jak bys to v našich podmínkách zařídil ty. Jednoduché.

          3. Hej, len to nezakrikni. Ja som sa tiez este nedavno chvalil sam sebe ze aky som vo svojich 49 zdravy. Dnes, o tri roky neskor, ma moja karta hrubku 10 cm (nas rodinny lekar si z nejakeho dovodu vedie evidenciu rucne)
           Nastastie, vyzera to tak ze mne ten nahovno system predsa len pomohol.

          4. Jsem za to vděčný a ťukám na dřevo. Třeba se to jednou sesype najednou a bude vymalováno. Ale do té doby jsem za tento systém rád a nenadávám na něj. Poskytuje mi za řekněme vyděračskou, ale ne likvidační cenu to, abych nezkapal při prvním kýchnutí. A neporovnávám ho za každou cenu se zeměmi, kde to nemají.
           Kamarádka dělá v soukromé klinice na prdelní nemoci, 85% zákazníků na kolonoskopii mají ze zahraničí. Proč asi. Já mám prohlídku zdarma. Z pojištění.

          5. Jeho názor. Sám jistě rád chodí na preventivní zdarma prohlídky, stejně jako jeho žena a děti. Odkaz na web, na kterém 95% souhlasí s názory komunistický mlátičky jakožto našeho představitele na návštěvě Putina (resp. Ruska) mne nechává chladným jako půlka prasete v mém mrazáku.
           Zeptám se jen pro pořádek: opravdu zrg1 zmizel, nebo se jenom proměnil v nové nicky?

          6. Nemám nic proti PL, dokonce nemám nic proti žádnému médiu, protože si vybírám kde a co si přečtu a na co se budu dívat, mám právo volby, až nebudu mít právo volby, budu to řešit nějakou alternativou, kterou uznám za vhodnou. Nevím, kdo je komunistická mlátička a je mně to u systému.
           Jestli Vás to uklidní, tak já zrg1 skutečně nejsem.

          7. Přesně. Sice mě různé sluníčkové weby rozčilují a považuji je za pitomost, ne li naivní kolaboraci, nezakazoval bych je. Ať si lidé svobodně přečtou ty hemzy aniž by se tyto „šokující“ informace šířily pomocí toho kterého „disentu“. Kdo je alespoň trochu moudrý, tak si přečte oba dva extrémy, poptá se v mainstreamu, pak si to spojí dohromady se svou zkušeností nebo alespoň názorem, a pak se může (kvalifikovaně) rozhodnout jak to vidí.

          8. → Kdo je alespoň trochu moudrý, tak si přečte oba dva extrémy, poptá se v mainstreamu, pak si to spojí dohromady se svou zkušeností nebo alespoň názorem, a pak se může (kvalifikovaně) rozhodnout jak to vidí.

           Nic ve zlém, ale „rozhodnout jak to vidí“, ještě zdaleka neznamená moudrost. Zdání klame a slepota má tisíce podob. Názor má každej, kdo má do prdele díru. Ale schopnost oddělovat zrno od plev, to je přece jen úplně jinej levl.

          9. Přesně, internet chrlí x informací na minutu, takže třídit, třídit, třídit.

          10. Do jisté míry máte pravdu. Nicméně, já znám spoustu lidí co věří např. jen jednomu médiu nebo jednomu způsobu intepretace a tím pádem je jejich názor předem daný. Víte, lidi tak moc prahnou po nových zprávách, že zapomínají na sebe a svoje starosti. A tak se z nich stávají konzumenti cizích názorů.

          11. Konzument cizích názorů, to je dobrý, jenomže konzument cizích názorů je každý člověk, protože ta společnost Vás něco učí odmalička, takže jste konzument nejen názorů v té své rodině, ale i ve škole, v zaměstnání apod. Vše to jsou cizí názory, myšlenky, ideje, předávají Vám je ostatní a těm je zase předali jejich předci, žádná myšlenka už není úplně nová, může být jiná v té formulaci, ale ne nová v tom smyslu vědění. V podstatě vše už je vymyšleno, člověk už to jenom dalším myšlením zdokonaluje, vymýšlí relativně nové a nové teorie, které ale vycházejí z těch základních filozofických myšlenek dávných filozofů. Vy v podstatě nevíte jako člověk pořád nic, teorie není vědění, to je nějaký myšlenkový model, to co víte, to je mizivé procento toho, co znamená vědění.

          12. Jak pravím já: lidé jsou pořád stejní, propaganda a vědění o světě jako takovém se pořád nezměnilo. Podléháme různým komediantům, vykukům a „šmejdům“ úplně stejně jako kdysi. Ony se totiž ani ty principy vedení a manipulace nijak nezměnily. Nicméně je pořád rozdíl mezi „ofčanem“ který se podívá na TV a bez diskuse přejímá už zpracované a upravené názory. Pak jsou zde lidé, kteří se v informacích nimrají, přemýšlí, porovnávají a hlavně si oni sami vybírají z různých mediálních kanálů. Ano, sami můžeme poznat jen mizivé procento informací, ale VŽDY je jen na nás, jak je zpracujeme. Pro jednoho je událost z dění v Kolíně nad Rýnem, kdy nějaký magor v vypálil „nějaké místo“ a „skoro upálil“ nějakou dívku jen další (nezajímavá) událost támhle kdesi, a pro jinho je to obludný útok zdivočelého mohamedána který vraždí a loupí ve jménu pedofilního proroka a jeho Boha.

          13. Adanedhel: Tohle je sen autorů jakékoliv propagandy. Nevím, kde vznikla představa, že když to necháme na lidech tak to bude to nejlepší. Většina lidí si vůbec nic sama nepřebere a za druhé to jsou knížecí rady – již dneska k mmnoha tématům prostě nelze získat pravdivé informace.
           Když to necháme na lidech tak dojdeme do něčeho jako další komunismus nebo se staneme zaprodanou loutkou nějaké velmoci.
           Proto u nás dochází k řízené degradaci hodnot, protože to vede k degradaci elit společnosti, které ji řídí. Pokud nakrmíš vhodnými informacemi lůzu tak aby zvolila lůzu tak to podle toho dopadne.
           Je to samokatalytický proces – zde na DF popsáno jako zazmrdování.

          14. → Jestli ten princip vidíš tak strašně na píču, tak mi popiš, jak bys to v našich podmínkách zařídil ty.

           Už jenom tvůj terminus technicus – v našich podmínkách – je odpovědí více než dostatečnou a výmluvnou. Najdeš-li něco, co není „v našich podmínkách“ na píču, dej mi prosím vědět. Na zařizování jsou tu jiný (rozuměj: zvolený idioti) a destinace typu Zimbabwe mě nazajímaj.

          15. Takže víš, že to je na píču, ale na změnu jsou tu jiný. Ty sám nevíš co udělat, ale nadáváš. Typický, Hašek by jásal.

          16. Nevím, Hašek nejsem a nejásám. Chrochtáš-li si v tomhle z gruntu na hlavu postavenýmu a neřešitelným systému, prosím, proč ne. Proti gustu žádnej dišputát.

          17. Honza777: Asi bys měl trochu pocestovat. Jak z prdelí světa tak z úžasných západních zemí jezdí Češi za doktory zpátky do Čech, když to jde. Ostatně by ses u toho mohl zamyslet, proč čeští doktoři míří opačným směrem.
           Záleží pak vůči čemu porovnáváš. Jestli jsou to utopistické sny tak to bude nahovno jakékoliv zdravotnictví.

          18. → Záleží pak vůči čemu porovnáváš.

           Ale já vůbec nic neprovnávám, jak se patrně a mylně domníváš. Mně bohatě stačí mít otevřené oči. Iluze přenechávám bláznům. A jestli už „něco“ porovnávám, tak jedině vůči pravdě, taky se tomu říká „ve světle pravdy“. Notabene dnes, „éře“, která je kecama a lžemi všeho druhu, promořená doslova skrz naskrz. Asi jsem divnej, ale je to tak, a nemám s tím nejmenší problém.

         2. Zdravie malo charakter tovaru uz za cias Ibn Sinu. Ono ti sice bolo trocha utlmene a strcene do krabice s nazvom „pokryvanie potrieb ludu“ za cervenych, ale to platilo pre vsetok spotrebny tovar.

          1. Za časů Ibn Siny se zdravotnictví řešilo mezi elitou tak, že zkoušeli fragmenty antických poznatků a modlitbu, kdežto živý inventář se modlil sám aby nemocný nebyl.

    3. *Je mi jasné, že by se mnou bylo dřív naloženo jako s biologickým odpadem*, tak, Podle anarchokapitalistů už byste, Adanedheli, nežil. Protože charita je na míle vzdálena vědecké medicíně.

  4. Ludwig: Ze skály by museli hodit nejméně půlku lidské populace okamžitě, většina by nepřežila už po narození (nedonošenci, skryté vady, zjevné vady, různé vadné syndromy apod.), další vysoká procenta populace by pochcípaly na různé choroby, vysokého stáří by se dožil málokdo, takže díky dnešní vyspělé medicíně jsme přemnožení, tudíž jeden dojemnej příběh obyčejnýho řidiče, který dostal už od narození do vínku špatný srdeční sval, by nás neměl tak rozčílit ;o)

   1. Víte, tyhle řeči mě nepobuřují. Já moc dobře vím, že tyto okamžiky přichází nečekaně a může jít i o zlou náhodu. Nyní už vím, že “ nevíte dne ani hodiny“ je platné.

 3. Zkuste zvážit získat řidičák v zahraničí. Raději pojedu s Vámi na zajezd autobusem. Než bych jel ve vlastnim voze vedle Poláka na dalnici.

  1. Také mě to napadlo, ale toto řešení je v podstatě celoevropské. Škoda že nikdo neshání osobního řidiče nebo kurýra pro speciální zásilky. Osobním vozem se dá v podstatě dojet kamkoli na sever a západ od Rozvadova. A to v pořádku a za dodržení všech předpisů 😁 už deset let jsem nedostal body.

 4. Jeste jeden napad. Dle Vasich reakci a odbornemu vystupovani si dovolim tvrdit,ze byste mel nabidnout trhu tuto svoji odbornost a zkusenosti. Poslete CV a motivacni dopis do nejake spedicni firmy, i kdyz zrovna misto neinzeruji. V mot dopise nepopisujte svuj pribeh, jen tam napiste stav a odkaz na Vas clanek zde.

  1. Většinou narazí na hradbu formálního vzdělání. Musel by specificky nějakýho člověka s mozkem z nějaké takové firmy.

   1. A lidí s mozkem je po čertech málo. Já od února nedřepím na kraji postele a nehulím. Poslat tento článek na Dfens je další pokus rozšířit povědomí o současných zákonech a situacích.

 5. Všichni jste laskaví a vy co nejste, tak vaše názory také respektuji. Rád bych vydal dvě brožury pro řidiče autobusů, potřeboval bych pomoci s obálkou, s volbou formátu. Můj mail je tarherunumen@gmail.com zkouším to sám už od srpna, ale prý je sezóna a pořád je plno.

 6. Držím vám palec, každopádně věřte, že nějaká cesta k normálnímu uživení se najde, ale chce to trochu hledat a možná něco kousnout. Víte, můj manžel má v 45 letech chronické srdeční selhávání, invalidní důchod a šanci na zlepšení nijak výraznou. To je teprv v …víte kde. Chápu Vaše rozhořčení, ale pořád nejste ve fázi, kdy byste měl házet vidle jen proto, že Vás nepustí k volantu. Najděte něco jiného, co Vám bude dávat smysl. Přeju hlavně to zdraví!

  1. Děkuji pěkně a pánovi přeju rychlé uzdravení.

 7. A co takhle neco jako import ojetych kcharu? Nemate nejake kontakty v tomto smeru? Prece jen zapad (a potazmo i ten sever) je pro CR/SR hlavnim zdrojem, a nevypada ze by tomu bylo jinak. Nerikam zrovna otevrit si bazar, ale staci odtahovka s vlekem, a nekdo kdo ma ‚obchodni naturu‘ pokud byste to nemel byt primo vy. Verim, ze jakozto clovek od volantu mate v tomhle jiste nejake zkusenosti.
  Preci jenom, soude dle nasi ekonomicke situace nevypada, ze tu zacneme pres noc kupovat nova auta.

  I kdyz samozrejme zalezi na vasi podnikavosti, preci jen to vyzaduje nezanedbatelne investice na zacatku a jistou miru rizika.

  Mimochodem libi se mi vas pristup k jezdeni, mam k tomu obdobny vztah, ten pocit „sednu do auta a jedu“, alias „kopnu do vrtule“ a neresim nic. Idealni je, kdyz je to nejaka mnou jeste neobjevena, nebo alespon neojezdena cesta. Pracovne jsem si doposud vystacil s CR a SR, ale to spis bude tim, ze prilezitosti k temto cestam nemam tolik. A u planovani dovolene je pro me planovani (nekdy spis cilene neplanovani) cesty temer dulezitejsi nez vymysleni samotnych bodu zajmu.

 8. Pisete: „Po operacích vypadám dobře a cítím se skvěle, moje výsledky jsou vlastně ještě lepší než před těmi událostmi, hned bych skočil do auta a jel někam, klidně až za konec světa, nechci nic zadarmo.“

  A ja rikam, to je dobre, to je dobre. Co zkusit neco jineho, cokoli, nez profesionalniho ridice? Umite jazyk? prehladatel? Co nejaka mechanicka sikovnost, hodinar? programator CNC frezek? grafik, obsluha tiskarny, scanneru? Co klasicke IT? naucit se nejake minimum o sitich a delat spravce nekde na poste/skole/urade pokude nechcete moc cvrktot, nebo v komercni firme, pokud chcete slusne penize za slusne nasazeni? Jak rikam, moznosti je fura, a kdo chce, ten si neco najde. Specialne ted, kdy berou kazdeho, kdo ma meritelne EKG.

  1. Právě, já mám třeba ty CNC stroje zakázané kvůli elektromagnetickému poli. Je toho víc. Ale někudy se budu muset vydat.

   1. CNCcko neni svarecka nebo NMR magnet, to je jemna mechanika, zadna kovarina.

    1. Popřemýšlím. Je třeba doladit co vlastně můžu a nemůžu dělat. Jinak, mě osobně by kovařina jako taková nevadila. Překrásné řemeslo.

     1. Nikomu to neříkejte, ale i přes stejná varování jsem už řádil se sbíječkou nebo svářel obloukem. A dobrý, na kontrole to nepoznali :-)

      1. Držím palce do budoucna. Je do dobré vědět. Ony ty stroječky nebudou tak háklivé jak se zdá.

       1. Docela by mě zajímalo, jak je to s e-autama. Přece jen tam nějaké pole musí vznikat. Odstíněné to určitě bude, ale jak dokonale?

        1. To je zajímavé. Nicméně takhle od stolu se mi chce říct: A zajímá tohle někoho ? Přece jen elektromobilů je málo, lidí s ICD ještě méně a ještě méně jich řídí. Takže bych řekl, že to nikdo neřešil.

         1. No i v e-autě se dá spolujezdit :-) Asi si k tomu zkusím něco zjistit.

        2. Pole vznika i v normalnim aute v zapalovani. Pamatuji si z dob analogovych televizi, jak zacalo vysilani sumet pokazdy, kdyz jela kolem domu nejaka stodvacitka

 9. S nepoužitelným srdcem si udělat řidičák a pak se hrozně divit, že vám ho seberou když se obtíže zhoršují? Každý s IQ nad 80 si umí spočítat že je jen otázka času s takovým srdcem, než mu řidičák seberou.
  Buďte rád že vám nechali sk. B, jinak byste jako hlava rodiny byl totálně v hajzlu.

  Na druhou stranu, dnes je nutné dávat si pozor co vykecáte dochtorovi, a s některými obtížemi raději platit vyšetření na dřevo na falešné jméno. (třeba závažnější potíže se zrakem)
  To se stává častěji, že doktůrek se chce sichrovat a tak vám zakáže řízení nebo jinou činnost na které jste existenčně závislý, ačkoliv de facto ji vykonávat můžete, protože vaše problémy nejsou až tak velké.

  Jsou i případy, kdy vám seberou profesní způsobilost, tím pádem se stanete nezaměstnaným (nebo dokonce nezaměstnatelným), přiřadí vám plný invalidní důchod, ale ve výši 4 000,- takže nemáte z čeho zaplatit jídlo a nájem. A jako bonus vám zakážou registraci na Úřadu práce, protože jste de iure práce neschopný.

  A nejhúř je, když vám doktor odmítne ještě ke všemu dát zdravotní potvrzení zaměstnavateli, když si po dlouhé době konečně najdete jinou práci (tohle bylo i v televizi).

  1. Hele, než jsem kdysi začal jezdit, tak jsem se ptal i lékařů. Ti mi naopak tu řidičinu doporučovali, protože to je fyzicky nenáročné zaměstnání. Také píšu, že já o žádný důchod nestojím, já chci pracovat. Boužel, někdy se věci v životě poserou. Někdo si je zaviní sám, někdo udělá špatné rozhodnutí, někoho potrefí zlá náhoda. Nikdy jsme nekouřil, neožíral se, testy byly tak nějak v pořádku, nebyl důvod si myslet že se mnou je něco v hajzlu. Stalo se. Lakonická věta, nicméně, nic to nevystihuje lépe. Nyní sami lékaři prohlásili že ze zdravotního hlediska není problém, ale stupidní zákony mně omezují.

   1. Lékaři jsou banda arogantních polointeligentních imbecilů, kteří nesedí v kriminále jen proto že ta jejich mafiánská organizace jim kryje záda, ikdyž za sebou vrší hromady mrtvol, v lepším případě doživotních mrzáků. Řadový lékař je nesrovnatelně nebezpečnější, než deset Adanedhelů řítících se ve 40t monstru po přeplněné D1.
    A kdo dbá jejich rad, ten spláče nad výdělkem. I proto, že vám za 2 roky doporučí to co vám předtím vehementně zakazovali a naopak. Podle toho, který farmaceutický koncern jim zařizoval povinné přeškolování skrze svého „úředně certifikovaného a zcela nezávislého školitele“ který přijel na přednášku ve svém zánovním Jaguáru.

    Vážně, ty jejich školení připomínají školení rekrutů Amway, ZFP nebo podobných MLM letadel. Minimálně co se výsledků týče.

    1. kBrnak: Potíž není přímo v lékařích, asi nikdo nejde studovat na lékařskou fakultu aby pak úmyslně škodil lidem.

     Problém je v manipulaci s informacemi které se k lékařům dostávají, farmaceutické firmy mají dostatek moci na šíření od základu vylhaných studií a zastrašování jednotlivců kteří by snad chtěli zveřejnit pravdu. Typický průser je očkování, jehož bezpečnost se na veřejnosti vydává za srovnatelnou s injekcí Vitaminem C a v zákulisí se potichu vyplácejí miliardy USD lidem poškozených očkováním.

     1. Ale noooooooo, hádam nechceš skončiť na black liste väčšiny lekárov za ten tvoj výmysel o škodlivosti očkovania.
      Tak a teraz bez irónie. Pediatrička nášho juniora nám pri jednej prehliadke zarvala, že:“Aaaaaaa, keď prídete nabudúce na kontrolu preventívnu tak malý už bude mať tri mesiace tak ho rovno zaočkujeme.“ V manželke by som nebol krvi dorezal, tak som pediatričku schladil tým, že chcem informácie o tom čo mu chce pichnúť. Tak som dostal pár slovnú odpoveď v jednej vete, že to je očkovanie proti tom u a tomu a tomu a že je to fajn a bezpečné. Ani slovko o zložení vakcíny, rizikách, možných problémoch atď. Za odpoveď som poďakoval a ešte som si overil kedy najneskôr môže dostať junior túto prvú dávku. Samozrejme keď si človek zadá do googlu či iného vyhľadávača výraz „očkovanie a problémy po očkovaní“ tak ho čaká pekná kopa hnoje čo treba prehádzať aby sa v tom človek orientoval. Švagriná ako vyštudovaná doktorka nám dala jasne najavo, že degradujeme „jej“ povolanie keď neveríme bezvýhradne tomu čo nám povie doktor a že nechápe ako môžme o tom vôbec pochybovať a že očkovanie je úplne bezpečné. Je to skurvená dilema keď človek rozhoduje o tom či vystaví vlastné dieťa riziku očkovania, alebo možný následkom choroby proti ktorej sa očkuje. Nakoniec junior dostal len tie najnutnejšie povinné očkovania, ale vždy sme dobu očkovania potiahli na maximálne neskorý termín ako sa len dalo. Chvála všetkým rohatým sa mu evidentne nič nestalo, ale ten pocit ostáva…….

      1. Nijak nerozporuju, že řada lékařů je banda namachrovaných a přemoudřelých dacanů, kteří sami sobě přikládají větší význam než skutečně mají. A také vím že existuje suma lidí kterým očkování uškodilo více či méně. Přesto, já nechal synka očkovat proti všem různým nemocem a tak jsme nikdy nezažili neštovice, spálu, Červenku a prasečí mor a další nepříjemné nemoci. Syn není nijak víc nemocný a není to skleníkové děcko. To jak jsou děti rozmazlené a ustrašené a tlusté je tím, že rodiče holt nemají dost pevnou vůli, aby dětem nepodléhali a naopak si vynutili dodržování určitých zásad, které se dětem vyplatí.

       1. Adanedhel: Ve které zemi na světě se očkují lidé proti spále, července a prasečímu moru?

        1. Asi v Stredozemi.

      2. SatanOkkY: Nejméně 3 mld. USD není výmysl ale fakta, fakta jsou rovněž příbalový leták k očkování, který se ovšem rodičům nesmí dostat do rukou :-)
       Lékařům, co argumentují jakousi lékařskou nadřazeností nad prostým občanem, je třeba opakovaně omlátit o hlavu provádění lobotomie, za kterou dokonce byla udělena nobelovka.

       1. Asi som sa nevyjadril dosť presne – nie som zástancom očkovania, ani nesúhlasím s nadmerným požieraním tabletiek či placeba pri každom zakašľaní, lekári a lekárki (hlavne obvodní) sú u mňa na mojom osobnom black liste, ale zase viem, že sú lekári ktorým musím dôverovať ak potrebujem napr. tú lobotómiu, či operáciu srdca, alebo niečo iné na čo nestačí príroda a moje schopnosti.
        K tým odškodneniam vo výške 3 mld. USD by bol aj nejaký link kde by sa to dalo pozrieť?
        Tak čo som zaregistroval tú lekársku nadradenosť tak sa to týka hlavne mladých doktorov a doktoriek – postupom času sa to vykryštalizuje a časť z nich „zmúdrie a skrotne“ a začnú pristupovať k pacientom s pokorou, časť z nich príde o ilúzie a zapadne do systému, časť ide do súkromného sektoru a tam je vzťah pacient-lekár trochu iný no a časť ostane nadradená a je to s nimi na hovno.
        Ono verím, že je to aj pre lekárov ťažké ak mu tam bio-matka chodí s deckom pri každej drobnosti a diskutuje s ním, a vyvracia jeho zistenia tým, že ona predsa na ModromKoníkovy čítala, že tie a tie príznaky nie sú obyčajné nachladnutie ale nílska horúčka a že keď dieťa nedostane rýchlo nejaký super-bio-eko-fairtrade liek tak do hodiny umrie.

        1. Asi tak. Kdyby to tak nebylo, tak bychom si vystačili s babskýma radama a žvýkáním bolehlavu. Ale holt to tak není.

        2. Myslím si, že každé dítě by mělo být očkováno proti spalničkám, tetanu, obrně, tyfu, paratyfu, záškrtu, dávivému kašli, TBC a pravým neštovicím. Tohle pokud některý rodič podcení a odmítne dát dítě očkovat, je z mého pohledu naprostý hazardér se zdravím toho dítěte, a takového rodiče mít není žádná výhra.

         1. ex.lex: Potíž je v tom, že v ČR na většinu z nich nekoupíte očkovací látky, jediná možnost je individuální dovoz ze zahraničí a to je značný opruz. v ČR je k dispozici pouze Infanrix Hexa, hádejte proč, můžete 3x.

          1. Aha, takže chcete říct, že tyhle vakcíny už nejsou, respektive se jimi už neočkuje? Ani Poliomyelitis, morbilli taky ne? Tak to děkuji prozřetelnosti, že jsem ročník, který ještě dostal všechny ty mnou jmenované vakcíny.

          2. Nevyznám sa v tých vakcínach ale ak internet neklame tak v SR sú povinné tieto jedy:
           Hexavalentná (šesťzložková) vakcína, ktorá chráni deti pred 6 ochoreniami: diftéria (záškrt), tetanus, pertussis (čierny kašeľ), ďalej proti invazívnym hemofilovým infekciám, poliomyelitíde (detskej obrne) a hepatitíde (žltačke) typu B. Ochrana pred prvými troma chorobami (diftéria, tetanus, pertussis) bola po desaťročia zabezpečovaná jednou spoločnou vakcínou DTP. Očkovania voči invazívnym hemofilovým infekciám, poliomyelitíde a hepatitíde B boli do očkovacieho kalendára pridávané postupne v priebehu rokov. Proti niektorým z týchto ochorení je možné očkovať aj izolovane, teda s použitím samostatnej vakcíny pre každé ochorenie.
           Pneumokoková konjugovaná vakcína chráni pred najzávažnejšími ochoreniami spôsobenými pneumokokmi. Do očkovacieho kalendára bola vakcína pridaná v roku 2009.
           MMR vakcína je trojzložková vakcína proti vírusovým ochoreniam osýpok, mumpsu a rubeoly.

          3. Takže už se neočkuje každou tou specifikovanou vakcínou zvlášť, nýbrž jsou už vícesložkové vakcíny, zajímavé, já jsem ještě ročník, který to dostal všechno zvlášť, jediná kombinovaná vakcína byla na tetanus, dávivý kašel a záškrt. Takže oni to pojali vše už jako vícesložkové-kombinované a přidali ještě hepatitidu, pneumokoky?, proč pneumokokové vakcíny? – to musím ještě nastudovat, a další choroby jako rubeola-zarděnky, mumps-příušnice – to nejsou závažné choroby, ty mám prodělané, zvláštní, hmm.

          4. pre ex.lex 18.10.2018 v 13:31
           Ak by si za tým očkovaním chcel vidieť nejaké spiknutie tak sa narobili viaczložkové vakcíny aby sa rodičia toľko necukali, že treba všetko zvlášť, ale aby im to podal pediater ako cool vec, že teda dáme Hexa-vakcínu a tam to máte 6 v 1. Samozrejme ak sa dobre pamätám tak tá Hexa sa ide trikrát s odstupom asi 3-4 mesiace medzi jednotlivými dávkami, aby bol zaručený účinok. A pritom sa naša pediatrička ani len poriadne nezaujímala o stav nášho juniora, hlavne, že boli odškrtané povinné návštevy (zaplatené poisťovňou) a radosť z toho, že môže vo veku troch mesiacov narvať do dieťaťa ten jedový kokteil. Inak keď som sa jej spýtal pred prvým očkovaním, že teda čo sa nachádza za látky (zaujímali ma hlavne tie nebezpečné) sú v tej vakcíne tak na mňa kukala a kukala kým dostala spásonosný nápad a vypýtala si príbalový leták k vakcíne a išla mi ho prečítať – to som ju stopol, že teda čítať viem a že už to mám prečítané. Totálny nezáujem proste – štát niečo nakázal tak ako ovca to pekne bez mozgových pochodov budem rvať do tých detí. A vždy ma dostal paradox keď nám niečo kvákala o zdravej strave a tie veci okolo a ona zo sestričkou vyhuľovali vonku pred budovou jedna radosť (nehovoriac o veku a váhe oboch korpulentných dám).

          5. Nejnutnější nastudováno. Takže vakcína pneumokok jasnej, v podstatě nutnej, chrání hlavně před obrnou, takže tuhle vakcínu mám taky, protože mám očkování proti obrně.

          6. pre ex.lex 18.10.2018 v 13:41
           Ty si povolaním niekto v obore medicíny, farma-industry, alebo ťa to len zaujíma?
           Inak nechcem ti búrať vzdušné zámky tvojej imunity a pripravenosti tvojho tela vďaka všetkým očkovaniam, ale veľa očkovaní „vyprchá“ za pár rokov a navyše nikde nieje istota, že nepatríš k vyvolenej menšine (asi 1% alebo 1 promile) u ktorých sa ani po očkovaní protilátky nevytvoria………..

          7. SatanOkkY: Takto „vyprchávají“ moderní acelulární vakcíny. Ty staré poctivé celulární nevyprchávají, například očkování proti TBC za bolševika bylo fakt na celý život.

          8. Satan: Mě zajímá všechno dostupné vědění a co není úplně dostupné, musím řešit přirozenou dedukcí z toho dostupného.

          9. pre ex.lex 18.10.2018 v 14:06
           Takto nejako začínal zrg1 a skončil pri takých konšpiráciách že aj „časopis“ Zem a Vek sa od hanby pod zem prepadol. Ale asi už toho zrg1 našli a odpojili od Matrixu, lebo sa tu už pekne dlho neukázal….

          10. Hehehe, nevím jak začínal zrg1 a je mně to šumák, základ znalostí je vzdělávání, hlubší základ znalostí je vědění. Je to podobné s tím, že když lékař vidí pod mikroskopem kolonii bakterií vzdělává se, když je dokáže i pojmenovat a rozlišit, je to vědění. Těžko Vám pak skočí na nějakou konspiračku, že na sklíčku pod mikroskopem viděl malý ufonky, protože mu do hlavy implantovali čip tajné spolky, aby mu záměrně zkresloval jeho vidění. Omg.

          11. ex.lex: Tak to jste zaspal dobu :-) Jednosložkové vakcíny existují, ale nejsou rozumně sehnatelné v ČR. Vícesložkovými vakcínami se očkuje hlavně proto, aby se musely nakoupit od té správné firmy. Například se takto v hexavakcíně očkuje proti Hepatis B (+ k tomu 5 racionálně zdůvodnitelných nemocí), přestože k očkování proti Hepatitis není zdravotní indikace, prostě si to Ministerstvo rozhodlo jen tak z plezíru.

          12. jak: a to ještě nevíte, že v některých zemích nekoupíte ten Infanrix a jediná možnost je speciální klinika, která je schopná ho zajistit. Hádejte proč, můžete 3x… (spiklenecké mrk mrk, jakože jsme děsní insajdři, každej ví, že je za tím spiknutí).

          13. Nehovoriac o tom, že v Rakúsku je očkovanie nepovinné (sú odporúčané a poisťovňou hradené Hexa a MMR, ale môžeš ich odmietnuť) a vraj proti TBC sa tam od roku 2000 neočkuje resp. nesmie očkovať. Plus samozrejme si môžeš za svoje peniaze dať v Rakúsku doočkovať pomaly čo len chceš. Ako je to ale s informovanosťou o rizikách očkovania priamo od pediatra to neviem, ale zrejme to bude podobné východnej európe (t.j. závislé od povahy doktora).

          14. Hexavakcína je takový nicneříkající pojem co nevzbuzuje emoce. A když už, tak ty pozitivní, něco jako Optiminerál nebo Multivitamín.
           A většina vohnoutích rodičů je příliš líná aby se zajímali o to, z čeho se vlastně skládá a proč do jejich novorozeňete cpou látky proti nemocem co se dnes skoro nevyskytují ani v té severní Africe.
           Tudíž hexavakcína není pojem lékařský, ani vědecký ale čistě marketingový. Což názorně ukazuje o čem je dnešní zdravotnictví.

           Nehledě na skutečnost že proti TBC už se neočkuje, ačkoliv ta je zase na vzestupu. Naopak se stále nesmyslně očkuje proti tetanu, který hrozí jen těm pár procentům populace co pracují v zemědělství s hnojem. Je to jen byznys, se zdravím to nemá nic společného.

          15. kaBrnak: Hexavakcína nepřekvapivě poukazuje na skutečnost že očkovací látka obsahuje antigeny proti šesti nemocem.
           Proti TBC už se neočkuje nejenom proto, že výskyt je malý, ale hlavně proto že včas diagnostikovaná TBC je léčitelná antibiotiky. To v počátcích očkování proti TBC rozhodně možné nebylo.
           Tetanus hrozí všem co přijdou do kontaktu s hlínou, očkování je legitimní.

          16. jak: No, že se už proti TBC neočkuje, to není moc dobrý, já teda to očkování naštěstí mám, spoléhat na antibiotika při tubeře v dnešním léky předimenzovaném světě, kdy každý něco pořád zobe. Kdyby přišla epidemie tubery, tak Vám pochcípá hodně neočkovaných lidí, tubera je vysoce nakažlivá choroba, jsou tam různý formy odolný proti lékům a v době volné neřízené migrace tahle chronicky bakteriální infekce může být hrob, přenáší se lidmi i hovězím dobytkem, je to tzv. bílá smrt (podobnost s Bílá nemoc-Čapek, tam měly zase nemocní bílé fleky, bez vakcíny umírali).
           Cituji: „V rozvojovém světě se TBC začala paralelně objevovat s HIV/AIDS a smrtelnost obou chorob se zvýšila, protože každá z nich urychluje tu druhou. Spojení mezi TBC, chudobou, podvýživou a chorobami jako HIV/AIDS jsou zřetelné a ohrožují stále životy milionu lidí.“

          17. ja bych tady jen neco ocitoval, z jine diskuse a zrejme od cloveka, co tomu rozumi vic nez laik

           Negativa plošné vakcinace nejsou pouze o nežádoucích účincích na jedince. Problematika je mnohem komplexnější. Musíme uvažovat o celé populaci. Pár střípků:

           – V ČR jsme OPV (živou orální vakcínou proti dětské přenosné obrně) zcela vyhubily původní virus, nahradily ho 3 „neškodné“ vakcinační kmeny. Tyto kmeny ovšem byly vyrobeny pasážováním na myších buňkách CNS (50 pasáží), nikdo dnes neví za jakých podmínek a za jak dlouhou dobu se mohou tyto viry stát opět nebezpečnými, i z důvodu opuštění živé vakcíny a návratu k inaktivované, která je součástí hexavakcín.

           – Pertuse (dávivý kašel) se dle nových studií dobře šíří v proočkované populaci ve formě asymptomatického nosičství. S ohledem na nízkou persistenci protilátek (nízkou časovou účninnost vakcín DTaP) udávanou 3-5 let může dojít v blízké budoucnosti k velkému rozšíření této choroby. Dříve byla epidemiologická situace v populaci zásadně odlišná, neboť lidé, kteří pertusi prodělali měli doživotní imunitu a lidé očkovaní klasickou DTP vakcínou měli ochranu zajištěnu na 16-19 let.

           – Vakcinací proti příušnicím dle všeho došlo s ohledem na krátkou persistenci protilátek u dětské populace pouze k posunu nemocnění do pubertálního a adolestcentního věku, což vystavuje obzvláště chlapce vyšším rizikům (zánět varlat). Na Bulovce mají mezi hospitalizovanými tj. s těžkým průběhem 50% očkovaných.

         2. To jsem právě já udělal a myslím si to samé.

        3. SatanOkkY:
         Dříve je školili tak, že na všechno se předepisovaly hned antibiotika.
         Posledních 10 let ty opice v bílém plášti dostávají masírku že „antibiotika jsou špatná, ááááno“ protože jejich cpaním do krav, prasat a drůbeže vznikly rezistentní kmeny, které se vesele šíří po celém světě třeba skrz nečištěné klimatizace v letadlech.

         Tím pádem vám antibiotikum předepíšou až je pozdě – když máte pokročilou bronchitidu nebo zápal plic – a nakonec musíte do nemocnice, kde do vás musí nacpat troje antibiotika naráz aby to vůbec zabralo.
         Protože cvičená obvodní opice není s to použít zdravý rozum ani prostou logiku a dělá to co do ní nahustili na přednášce.

         1. Tak verím, že záleží od obvodnej cvičenej opice, ale podľa masáže z mainstreamových novín sme vraj stále riadne premedikamentovaný v tej východnej Európe. Na druhú stranu ani Nórsky extrém nieje celkom v poriadku.

          1. Podle masáže z mainstreamových novin tu máme taky blahobyt jako nikdy předtím, naprostou svobodu slova a sluníčkovou demokracii, a bolševici v roce 89 zřejmě nasedli do UFO a odletěli neznámo kam, protože od té doby tu máme samé demokraty a poctivé podnikatele co zbohatli vlastní prací a nikoliv privatizací přes kamarádíčky :-P
           S těmi medikamenty je to podobné. Masírka o tom, jak jsou v lékárnách plné kontejnery na staré léky, jede v televizi každý měsíc.

          2. Jsme provincie Západu, co jste čekal? Jsme závislé území se vším všudy. Jste si jako myslel, že si vycinkáte na Václaváku zemi zaslíbenou, svobodnou, nezávislou, neutrální, spravedlivou? To jste se mě mohl už tenkrát zeptat, že nevycinkáte. Otázka je, jestli byste mně to tenkrát věřil, asi byste mě hnal vidlemi.

         2. No, ale Vy přece nemusíte poslouchat obvodní cvičenou opici, když se Vám to zdá divné, to co Vám předepíše užívat, můžete to přeci konzultovat i jinde, přece nemáme jen jednoho lékaře na světě, takže když se mně něco nezdá, zjistím ještě více informací, než nabízí informační příbalový leták k léku, máme přece specialisty a když mi obvoďák napíše něco, co mi přijde spíše jak jed na krysy, přečtu příbalový leták, zhodnotím rizika, jestli to mám fakt zobat, mažu za specialistou a chci vědět víc a chci znát další alternativy, jestli není nějaký menší zlo, slabší jed na krysy apod.

         3. Kabrňáku, ta obvodní cvičená opice je především Váš konzultant ve chvílích těžších. Jest studovaná (vy ne), jest zkušená (viděl,a slyšela, zažila, tisíce lidí, vám podobných). To je cenné. Je ale zcelka na Vás, na co se té opice ptáte a jak naložíte s jejími odpověďmi. Zodpovědnost je vždy a všude jen a jen na Vás. Ne na té opici. Stěžujte si na lampárně. Vy sám zodpovídáte za to, že z opice dostanete to, co Vás zajímá a to, co potřebujete. Pokud Vám tento styl nevyhovuje, změňte opici, pojišťovnu, místo pobytu, město či stát. Je to ale na Vás.

          1. Nejlegračnější je, že ty moudra studované a zkušené dochtorské opice, které na mě v ordinaci chrlí, většinou dokáže do 10 minut zcela rozmetat pan Google.
           Všichni mají srandu z těch různých e-mimin a mimibazarů, jenže takováhle stránka kde jsou reálné zkušenosti mamin, může vašeho potomka zachránit třeba před doživotní vadou, kterou způsobí arogantní kretén v bílém plášti.

           Mám třeba od insidera zprávy z „elitní“ onkologie na Žlutém kopci, která má velmi seriózní pověst a dobré renomé. Podle toho co od něho vím, bych tam nedal léčit ani dítě svého úhlavního nepřítele. Je to jedna velká zlodějina, jen se tam mezi sebou perou o prachy na úkor umírajících dětí, čirý hyenizmus, nic víc. Ale tak je to obecně v celém onkologickém byznysu, žluťák je jen exemplární případ.

           Lidi mají strach z funebráků, ale meli by mít mnohem větší strach z jejich dodavatelů – arogantních hyen v bílém plášti.

          2. kaBrnak: není nic jednoduššího než „opice v bílých pláštích“ nenavštěvovat a rovnou přejít na emimino a google. Pro jistotu pak do peněženky k přihrádce s doklady „neoživovat-nepomáhat“ pro případ, že bys nebyl ve stavu, kdy bys opici mohl razantně odmítnout sám a pak s hrůzou zjistil, žes přežil. Na straně druhé, z takového traumatizujícího zážitku by určitě byl fajn článek. Jsou to dilemata.

          3. kaBrnak: Hele, asi každej by chtěl, aby ho v případě zdravotního problému léčil dr. House, jenomže dr. House je seriálovej doktor, takových géniů v praxi je asi minimum, kde byste je jako asi chtěl brát, naklonovat si je neumíme ty geniální lékaře. Lékařů je čím dál méně a lidí je jako sraček. Každej se cpe do politiky, nebo na práva, to jsou takový bezpracný prachy, na medicínu se hlásí čím dál méně lidí, protože k tomu musíte mít totiž nejen to vzdělání, ale i předpoklady, talent, vhled, musí to být zároveň něco jako Vaše hobby, jste v podstatě něco jako praktický vědec, kolikrát musíte na sále improvizovat když někoho otevřete a nesmíte se splést, to není jako stavět dálnici nebo vokecávat obhajobou vraha u soudu. Chápu, že je průser, když se dostanete do léčení takovým těm Cvachům, říká si to lékař, ale splete si na snímku žaludek s maligním nádorem.

          4. Že nepotkám Dr.House je mi jasné. Protože kdyby se mu někdo blížil, tak jej ostatní lemplové vyštípou ze zdravotnictví, bo jim kazí morálku a pacoše, kteří mají srovnání se skutečným odborníkem.

           Já mám skromější požadavek, aby tam nebyla převaha Dr.Mengelů a Dr.Grunsteinů a lidí typu „na řemeslo se nehodí, na měšťanku je hloupej, tak aby aspoň tu maduridu a pak medicínu měl“.

           Ovšem může být hůř, doposud všichni ti strašně schopní, podnikaví a stěhovaví lidé co se všude vychloubají jak se v cizině hezky zařídili, přilétají jednou za rok zpět do českých krajin jako stěhovaví ptáci, aby si tu udělali kolečko po doktorech, protože v té úchvatné cizině je buďto komplet africký personál, nebo by je to na nějaké lepší klinice finančně zcela zduinovalo, když disponují platem gastarbeitra-podržtašky.

          5. Myslím si, že v medicíně to ještě takhle šíleně nefunguje, to je spíše model do politiky – lemplové, vyštípat ty lepší, oblbnout voliče, aby neměli srovnání se skutečným politickým odborníkem, tam je navíc ještě ten morální kredit totálně v prdeli, to sedí přesně do politiky jak poklice na hrnec.
           Dr. House potkáte i u nás, je jich asi menšina, to nepopírám, ale jsou. Dokonce je máme i mezi mladými mediky. Řeknu Vám příběh, malé dítě mělo často bolesti břicha, pediatr ho léčil jak uměl stylem něco špatného snědlo, klid na lůžku, to bude zase dobrý. Ten pediatr ho nikdy neposlal na žádný rentgen, dítěti bylo pořád hůř, stav trval sedm let, až se dostavil první větší záchvat, dítě zkolabovalo a rodič toho dítěte ztratil trpělivost a tvrdě se domáhal specialisty, pediatr usoudil, že tedy asi jo, přijela sanita a odvezla dítě do fakultní nemocnice. Dítě prošlo všemi možnými krevními testy, testy kostní dřeně, testy vykazovaly něco špatně, dítě jezdilo v rentgenovém tunelu tam a zpátky a pořád nikdo nemohl určit, kde je ten problém. Sešlo se konsilium odborníků a pořád si prohlíželi ty snímky, až najednou mladý medik zaostřil a povídá, co je to za divný stín, to dítě má dva žaludky? Nepatrný stín, kterého si mladý medik všiml zachránil dítěti život, protože orgán v těle překrýval obrovský nádor, který bujel v těle dítěte a prorůstal do sleziny. Díky tomu medikovi se dítě dožilo dospělosti a žije si zřejmě svůj život, sice bez sleziny, protože byla úplně napadena nádorem, museli ji vyjmout, ale bez té se dá žít. My ty dr. House taky máme, jenom Vy o nich asi nevíte.

          6. → My ty dr. House taky máme

           Souhlas. Pravda, není jich moc, ale existují. Zaplaťpámbů za to.

          7. Honza777: Jo, my tady o dr. House, kaBrnak o afrických doktorech na Západě a my na tom jsme tak, že u nás zase doktoři ukrajinští nekvalifikovaní, my ten Západ dohoníme, i kdybychom měli všichni pochcípat, to si počtete https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Marikova-SPD-Pacienti-budou-kontrolovat-lekare-556205

          8. → to si počtete

           Hmm, zase jen další krok k tomu, jak rozeštvat a postavit proti sobě lidi. Rozděl a panuj na tisíce způsobů.

          9. Hehe, to bude takový neostředověk, v ruce budete mít nejnovější powerbanku, auto bude reagovat na Váš hlas, do letadla budete nastupovat po skenu sítnice, zámek domovních dveří otevřete dotykem svého palce, nový vyhledavač Globallive Vám všechno najde, ale budete umírat na tuberu nebo na otravu krve :oD

          10. kaBrnak: Jo, stěhovaví ptáci, hele, trochu pátrání a třeba v Polsku mají na tisíc obyvatel jen 2,2 lékaře, to je masakr, jestli to takhle funguje všude, tak se nedivím, že se každej jezdí udělat kolečko po doktorech do ČR.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017