Když si stát usmyslí, tak si klidně pojdi - zpět na článek

Počet komentářů: 450

  1. Jistě to budete mít načtenější než já (nejsem kardiolog), takže tento spisek – http://old.kardio.cz/resources/upload/data/409_posuzovanizpusobilostikrizeninovelizace-2012.pdf – mne také rozšířil obzory. Vyplivl to na mne strejda Google, snad je to ještě platné…

    Narodit se s transposicí velkých cév je pech – ovšem před sto lety by nad tím pechem ani postižený, ani rodina nesmutnili dlouho… Pár dnů, maximálně. Takže z jistého úhlu pohledu klika. Dtto následné komplikace – CMP, arytmie – vše situace nesmírně závažná, ale se štěstím v současnosti překonatelná. Implantovaný ICD v jistém smyslu činí člověka méně ohroženým (neb Vy si nosíte svůj defíbr sebou, ostatní by se sháněli po AED či čekali na rychlou).

    Na druhou stranu – ICD opravdu nezabrání ztrátě vědomí. Nabízí se srovnání s epilepsií, tam je to s ŘP také velmi vachrlaté (a proto se část pacientů s epi bojí jít léčit…).

    Nemám na to vyhraněný názor a jistě nikdo z nás nevíme, co nám tiká v těle. Ale měl-li bych se někam přiklonit, pak bych při vědomí Vaší diagnózy asi Vaším autobusem jet příliš nechtěl…

    Držím palce při hledání profese – cítím ze článku slušnou intelektuální úroveň a tudíž šanci na dobré uplatnění.

    1. Ahoj kolegáčku, co před sto lety. Na to co popisuji já, byla do roku 1978 pouze 100% úmrtnost. No, ta metoda aplikovaná na mě, byla prostě první generace, v roce 1990 se už prý přestala používat. Dnes je zde metoda nová a pacienti už nemají absolutně žádný rozdíl ve výkonnosti srdce. Já jim to přeju.

  2. V životě jste se dokázal pobít s lecčím a zatím vyhráváte. Máte rodinu. To není pro začátek málo.

    Rozumím nasrání, že Vás nechtějí pustit k něčemu, co umíte, dělal jste rád a slušně si tím vydělával. Rozumím i tomu, že když Vás z druhé strany „tlačí složenky“, propadáte beznaději (bez ní by Vás ani nenapadlo být naštvaný, že nedostanete důchod – pokud svou dnešní situaci zvládnete, jednou se tomu slušně zasmějete, jak Vás to mohlo vůbec napadnout).

    Nerozumím ovšem, proč se upínáte na řízení, když je jasné, že tohle už je passé. Obraťte svou energii – které dle svých slov máte víc než dřív – pozitivním směrem. Nebuďte naštvaný na stát, jak jste už zjistil, ten Vám peníze nepošle, je to plýtvání časem. Místo toho si vemte 4 stránky v sešitu a:
    – Zamyslete se nad tím, co jste dělal rád jako dítě a co Vás bavilo – sepište si to (především jaké hry, ať už počítačové, deskové nebo karetní)
    – Projeďte inzeráty s nabídkami práce – nemusíte přečíst celý jobs.cz, ale udělejte si ucelený obrázek o tom, co lze dnes vůbec dělat a zapište si, co by Vás bavilo (neřešte v této fázi zda je to reálné, na to ještě dojde)
    – Sepište si předměty (nebo jejich části), které Vás a) ve škole bavily a b) Vám „šly samy“
    – Zkuste mezi tím, co jste sepsal najít průsečík aspoň ve 3 kategoriích, tedy „práce, která se mi líbí – co mě bavilo ve volném čase – co mi šlo ve škole NEBO co mě bavilo ve škole“

    Nejspíš se začne rýsovat něco, pro co ještě neumíte úplně všechno, ale můžete začít aktivně řešit chybějící dílky skládačky a začít se dívat konkrétním směrem, kterým byste chtěl jít. Budete mít jasněji a nebudete uprostřed chaosu, kdy nevíte, co vlastně dál.

    I kdyby Vám to cele k ničemu nakonec nebylo (nejsem žádný psycholog ani kariérní kouč, navíc Vás neznám a nemyslím si, že Vám dokážu pomoci takhle od stolu), jeden pozitivní efekt to mít bude v každém případě a proto to stojí za to: přestanete se litovat a živit svůj hněv vůči státu a místo toho zaměstnáte mozek na pár hodin něčím užitečnějším.

    PS: ten stát, který tak nemáte rád Vás udržel naživu a dal do Vás předpokládám řádově více peněz, než jaké jste odvedl na zdravotním, takže není úplně od věci si tohle občas uvědomit než začnete nadávat, že Vám nedává ještě víc. V dnešní době není problém zkusit ještě jednu věc, kterou si můžete nakalibrovat mozek: seznamte se s někým, kdo to má opačně, tedy peníze má, ale nemá zdraví a ani ho mít nebude. Opět když nic jiného, získáte zase trochu jiný pohled na svou situaci, protože ač Vám to tak nemusí připadat, řešit práci je mnohem lepší problém než řešit rakovinu a Vaše prognóza je o dost lepší než kdybyste se narodil se svalovou dystrofií.

    Každopádně hodně štěstí, ať už budete dělat cokoliv.

    1. Moc děkuji. Já jsem asi jen omezený jistým směrem a když jsem se na zkoušku účastnil zaměstnání které mě teď čekají, úplně jsem se zhrozil.

  3. Držím palce, ale být tebou, na stát, který do tvé léčby investoval miliony, bych zase tak moc nenadával. Holt nemůže v životě každý dělat to, co by chtěl.

    1. Je to pravda, na to nic nového a moudřejšího říct nemůžu. Budu to muset nějak pořešit. Ještě nevím jak.

    2. Hodnej stát. Vzal vlastní peníze, které si poctivě vydělal prací a pomohl Adanedhel s léčbou.

      Vůbec to nejsou peníze, které jsme platili my všichni. Vděčnost patří státu, ne nám, co platíme zdrav. a soc.

  4. Co tak jezdit někde v uzavřených areálech, není to možnost? Můžou to být klidně i těžký stroje typu těch velkejch důlních sklopek, anebo možná i přímo ovládání těch důlních mašin a tak, tam by vás nevzali? To je mimo PK, tam je asi řidičák nezajímá ne?

    1. Je tolik byrokratických obezliček, omezení a vyjádření, že se dneska fakt člověk jen tak neuprdne, aniž bys neporušoval něco co se „nesmií“.

      1. No tak jistě, ale pro vás hraje to, že lidi nejsou a rozumnej předák by to mohl uhrát, protože potřebují každýho. Pokud se budete hlídat a fakt nedojde k průseru, tak se nemusí nikdo nic dozvědět.

        1. Jenze tohle zadnej soudnej zamestnavatel riskovat nebude, to by musel bejt hodne zoufalej.

          1. Zoufalej anebo chamtivej. :-)

            1. Jipocar jeden čas hledal řidiče, kteří jenom manipulují s kamiony po jejich areálu, aby skutečným šoférům neběžel výkon a mohli točit pauzy. Popojíždění, přeparkovávání, najíždění k rampě. Jasně, není to cash jako MKD a diety taky hovno, nicméně člověk si fakt zařídí.
              A Karta řidiče? Chacha

    2. Uz vidim jak zamestnavatel sveri stroj za miliony nekomu, kdo se mu za volantem muze kdykoliv slozit. Milionova skoda, odstavka produkce a usly zisk, tot sen a touha kazdeho prumyslnika.

      1. Na druhou stranu, pologramotný ukrajinec (a ti jsou ještě zlatí), či např. v Norsku povininé zaměstnávání migrantů, to byste nevěřili co je všude možné. Osobně nerozumím tomu, že někdo připluje z muslimského kulturního okruhu sem, z latinky zná sotva tři písmenka S, E, X, a je mu „vnucena“ práce řidiče autobusu, aniž by měl papíry předtím. Viděl jsem toho docela dost. Dost věcem by lidé ani nevěřili.

  5. Behemot mě přived na myšlenku, zkusit to jako řidič VZV (ještěrka, paleták) někde ve skladu. Není to takovej vejvar, ale uživit se nechá. Navíc je po skladnících dneska poptávka.

    1. To mě napadlo jako první, ale IMHO bude na větších strojích víc, navíc když už má praxi s kamionem, busem. Zase povrchovej důl/lom není na každým rohu a vyžadovalo by to větší dojíždění nebo být přes týden na ubytovně. I když proti MKD vlastně žádnej rozdíl :D

      A co tak tramvaj, strojvedoucí? Tam neproleze přes doktora? Nebo metro? To je de facto jen dohled, metro už se dneska řídí skoro samo a pokud se tuším co minutu nehlásí tlačítkem, tak se i samo zastaví, ne? Jaký je tam riziko?

      1. Na strojvedouciho se delaji zdravotni zkousky tez. Ja jsem je prosel teda pred 20 lety a byly dukladne jako barvocit, sluch, nejaky dalsi testy. Ano u vlaku je „živák“, kterej se musi mackat co cca 2 minuty a v pripade signalu stuj v podstate furt. Ale 2 minuty pri 120 km/h jsou 4km a teprve potom nastava faze autobrzdeni, coz je dalsi 1-2 km.

        Nevim esli by treba nesli lesaci. Furt se ted tezi drevo a z meho laickeho hlediska ten ridic harvestru ani nevyleze z budky.

      2. Jak jsem pochopil, noty má zpátky a pokud mě paměť neklame, tak na dodávku nikdo profesák nevyžaduje. Jen by tam mohl být problém v tom, že třeba u balíkovky by se nadřel a to by se mu kousla pumpa, ale je u dodávek více variant.
        S tramvají by pravděpodobně nepochodil. Navíc z Jindřichova Hradce to má k nejbližší tramvaji krapet z ruky :-)
        Až stráví ten šok, zjistí, že pokud jde o prachy, bude člověk i pasírovat hovna, pokud za to bude rozumnej peníz. Jde jen o to se kouknout víc kolem sebe a nesoustředit se jenom na řízení náklaďáku a nebo autobusu.

        1. Bude muset. Zdravotni pozadavky na profesionalni ridice se rozhodne zmirnovat nebudou.

        2. Hele, já jsem se byl koukat na pár míst, a problém je v tom, že s těmi všemi omezeními je možná tak práce v call centru a to je děs běs.

        3. Ad Viro: Dodávka je profesionální ježdění bez profesáku, navíc nové dodávky už mají integrovaný tachograf a bundespolizei trvá na dodržování 561 a tak se vlastně i čeká nárůst kamionové dopravy, protože se dodávky už nevyplatí. Zatím není 561 pro vozy do 3.5 tuny, v režimu obchodu a transportu kodifikována, ale už by to mělo být velmi brzy.

          1. Proti tomu zase jsou firmy, který berou ty nový superdlouhý dodáfky do 3,5 tuny, na hranicích je narvou paletama (klidně 5 tun) a pošlou tři dodávky místo jednoho kamionu, protože mýto. Neveřil bych statistikám, který si sám nezfalšuju :D

            1. Nemám důvod Vašemu tvrzení nevěřit. Peníze jsou vždy až na prvním místě. Na druhou stranu, jestli sledujete na FB skupiny dodávkářů, tak právě tam se množí víc a víc případů vážení dodávek, kontroly kontrolbuchů, různé oprcávačky atd. Přestává to být prdel. Užívají na ně normy jako na kamiony. To jest tolerance je 0,5% procenta tusím. To je u dodávky sto sedmdesát pět kilo. I kdyby to bylo procento, tak je to 350 kg. A je to tuším v Rakousku 400 euro počátek, až po zabavení auta a nucené přeložení + pokuta. Kamion kterej veze zboží 24* 2000 euro tak se ty vícenáklady rozpočítají snáz, než to samý vypláznout za zboží v hodnotě třeba 3* 2000 euro. A navíc, je pěkný že mýto, ale zase spotřeba. Kamion má spotřebu tak 30 -35 l/100 v průměru. Co jsem slyšel, tak dodávka jezdí tak za 15l/100, sice by mohla méně když by se nehonila, nicméně pak odpadá výhoda expresního dodání. Ale 15 x 3x (lízing,sociální,zdravotní,amortizace,etc) tak jednoznačně vede kamion. No a navíc, to nejhlavnější ? To co che podnikatel, potažmo živnostník, to obecní rady, městské úřady, lidskoprávní nadržené matky a politiky v globálu vůbec nezajímá. Dokud do dýcha, zdaňte to, až to dodýchá, pošlete tomu dotaci.

              1. Mě to po dálnici bere kolem 9-10 dle naložení, ale všude se prsí jak henty moderní tentonocy sou úsporný, tak třeba to po 20 letech fakt pokročilo, to by mělo jezdit pod 10 i dost naložený…

                1. Fiat Ducato Maxi r.v. 2015 stým najsilnejším turbo-dízlom, ale vo verzii kabína najkratšia pre 3 osoby a vzadu otvorená ložná plocha 4 metre dlhá jazdí pod 10 l/100km len prípade, že ideš tak do 90 km/h a duje ti celých 100 kilometrov vietor do chrbta. To len na margo úspornosti. Normálna jazda po diaľnici (tých 120 až 130 km/h tachometrových) je za 12 litrov na stovku a to ešte nie si ani poriadne naložený (max. záťaž je tam ale asi len 1500 kg aby to vliezlo do tých 3,5 tony).

              2. Proč kruci nejdete dělat toho dispečera? Zkušenosti, znalosti podle všeho máte, znáte dopravu jak z pohledu toho, co na vaše řidiče budou zkoušet odběratelé/dodavatelé/policie tak toho, co na vás budou zkoušet vaši řidiči (nafta, diety apod.), nečeká se od Vás šoférování….. Samá pozitiva a plusy. Po Vás všude hrábnou s vděkem a rozhodně ne za dvacku netto. A kdyby Vám to vyšlo i s invaliditou, ještě budete pro zaměstnavatele daňový bonbónek…
                Základku neřešte, ještě jsem neviděl zaměstnavatele, který by si ověřoval maturitní vysvědčení – když bude nejhůř.

                1. Ahoj. Nemyslete si že to nebylo to první co jsem se ptal. Všechny tyto řeči jsem uvedl, ale bohužel nejsem dost dobrý.

                  1. to chce soukromníka, kterej ví co chce a člověk na pohovoru mluví s majitelem, ne nějakou rádoby emancipovanou HR píčou.

                    1. Já souhlasím. Proč chodit ke kováříčkovi, když můžu rovnou ke kováři. Ale zatím se to nějak nevydařilo.

                    2. spíš jde o to, že majitel menší firmy, kde osoba majitele a ředitele splývá, není omezen různými korporátními politikami. Navíc z vás má přímý prospěch, prostě má dispečera, navíc pravděpodobně velmi šikovného a levného (protože jste v prdeli a nemůžete si moc vybírat, tak proč vás přeplácet žejo). Kdežto když HR z DHL dispečera sežene, dostane 10. další měsíc úplně stejnou vejplatu jako když ho nesežene. A když se koukne do tabulek, že minimálně SŠ, tak prostě minimálně SŠ a není motivovaná k nějaké aktivitě, třeba rozhovoru s nadřízeným na téma „když on je fakt dobrej“.

                    3. „…není omezen různými korporátními politikami.“
                      Jako třeba nedlužit zaměstnancům tři měsíce na mzdách:-)

          2. Ja s dodavkou jezdim, prace mame dost a necekame, ze i pres ocekavany zavedeni tchg by to melo byt jinak. Kamion se pro dve tri palety nevyplati honit. Spotrebu mam na trilitru okolo 12 litru a jediny co se ted opravdu resi jsou vahy.

            1. No, to není úplně pravda. Několikrát jsem vezl jednotlivou a samotnou zásilku o váze míň jak tunu, rekord je deset kilo. Spíš se dodávka vejde všude. To je její deviza. Jeden majitel autodopravy mě řekl, že dodávky už úplně zrušil. Také jsem s návěsem rozvezl za dna dny i čtyřicet zásilek. To jsem si dělal legraci, že jsem jen pošťák s velkým autem.

              1. Nejmensi zasilku jsem vezl z letiste Munchen do Budapesti, vazila 0,4 kg. Solo s dodavkou. Ted vezu 6 palet, necelych 600 kg, z Rakouska do Norska, zadnej spech, vykladka pristi tyden.S kamionem 1200 kilometru za den neudelas, s dodavkou pujde delat 1000 i po zavedeni tchg protoze nebude jako u kamionu omezovac a pry se vyrabeji tchg do rychlosti 180. Mozna se zacne Francie a Italie jezdit po dalnicich, ted jezdime mimo, takze doba dojezdu z SK do Zaragozy zustane na dvou dnech jako je ted, jen se mirne zvedne cena. Ale uz jsem jel taky BA-Grenoble a zpet za 28 hodin. Pravda, s plechovkou, a no limit. Mam za sebou jizdu Valencia-Graz za 25 hodin,celkova doba pauzy 48 minut. A tak…zivot s dodavkou umi byt pestrej

                1. To chápu, ale prý chtějí i pro dodávky zavést stejnou 561 jako jezdí kamiony. Já s kamionem za desítku ujel standardně 750-800. Sice znám pár lidí co za desítku ujeli 850+, ale to už je o štěstí.

                  1. To jo, ale 561 neomezuje rychlost, jen cas. Je jiny kdyz jedes s kamionem omezenych 90 nez kdyz jedes s dodavkou neomezenych 150.

                    1. Chtějí omezit i rychlost na 90 km.

    2. Problem je, ze skladnik obcas musi vylezt na zebrik a neumis si predstavit, co je za onanii dostat z doktora stempl, ze muzes byt na zebriku metr nad zemi. Neveril jsem vlastnim ocim.

      1. Právě.

        1. vůbec tomu nerozumím, ale a co:
          novej obvoďák. Starou dokumentaci mi sežral pes, musíte si mne vyšetřit nanovo. Mladýho chlapa nikdo na kardio posílat nebude. Mám zkušenost, že obvoďák podepíše cokoli, jen aby už dostal zaplaceno. A nikde nevidím seznam povinných vyšetření. A pokud to s váma (nedejbože) šlehne, a stroj se rozmlátí, tak protože jste rozvedený (že?), tak dluhy jdou do dědickýho, které se štědře odmítne.

          1. VOBROVSKA jizva na hrudniku. To by musel bejt vylozene administrativni doktor, aby si tohohle nevsiml :D

            1. Já mám dvě plus třetí asi ta jako krabička cigaret v podklíčku. Holt jsem bývalý šerif a chci si za volantem odpočinout.

            2. Jazva na hrudniku je obrovska aj po operacii chlopne. A po nej byvaju obmedzenia minimalne – ked vobec nejake.

          2. Zdravotní dokumentace je velmi podceňovaná co do úniku hodně choulostivých a potenciálně dost zneužitelných osobních dat.
            Kdyby se nějak dostaly do rukou řekněme nějaké velké nadnárodní personální agentury, tak budete mít dost závažný problém najít práci, pokud je těch zdravotních problémů víc.
            Nehledě na to, že se to má časem digitalizovat a pak už vůbec neuhlídáte kdo se k tomu dostane a na co to použije (obzvlášť v tomto státě).

            Takže přemýšlím, že až odejde obvoďák do důchodu, tak si taky dokumentaci nechám „sežrat psem“.
            Jen nevím jak to zařídit, oni si ti hajzlíci dokumentaci posílají poštou, pacošský mukl to do ruky nedostane.

            1. kaBrnak: souhlasím, že „pacošský mukl“ (tedy např. ty) to do ruky nedostane. Normální pacient to samozřejmě do ruky dostane a naloží s tím jak uzná za vhodné. Neznám teda zatím nikoho, kdo by tím krmil psa, nicméně to bude možná v pozadí vysvětlení, proč to muklům do ruky raději nedávají.

              PS: tak mě napadá – jaká dokumentace? Kde by ji ta „opice v bílém plášti“ vzala, když k ní nechodíš?

      2. Hodně záleží co a kde dělá, někde fakt nemusí. A hlavně píše, že funguje normálně, akorát nemá srdce tak výkonný, tak nemůže zrovna třeba běhat. Ne že ale ani nevyleze na žebřík nebo sem-tam nepřendá krabici…?

        1. To že Adanedhel také niečo dokáže ešte neznamená, že je „papierovo“ v poriadku. Tak ako veľa amerických áut jazdiacich v ČR či SR – jazdia na kopu popísaného papiera a nie na 15 litrov na 100 kilometrov benzínu.

  6. prijde mi to jako velky nevdek vuci nasemu statu (zdravotnictvi) ktere do Vas vrazilo miliony a Vy si toho nevazite. V USA byste byl davno mrtvej. Budete si muset najit praci kterou legilsativa umoznuje vzhledem k Vasemu zdravotnimu stavu.

    1. Pane socan, von ale taky nejspíš na výpalným zaplatil už teď víc, než vy zvládnete za celej produktivní život. Myslim, že má zaplaceno tak akorát.

      1. Nevim kolik odved trevor, ale autor coby tricetilety točvolant zatim rozhodne zadnou zavratnou sumu neodved, ani kdyby makal celou tu dobu co je ze skoly, coz nemakal. A vzhledem k tomu, jaky palky jsou kardiochirurgicky zakroky a veci s nima spojeny, tak si troufnu odhadnout, ze za celou dobu nevydelal ani v hrubym tolik, kolik ty jeho zdravotni problemy staly.
        Jinak mu preju at se uzdravi.

        1. Pokud dostává třicet, tak ročně do systému zaměstnavatel sype tak 300, takže bych se zase na tvým místě uklidnil.

          S ohledem na unikátnost stavu je to pro personál výukovej případ, ti sou eště nadšení, že to vůbec mají.

          1. Coz je asi o 30 000 vic nez medianovy Cech.

          2. Behemot – zamestnavatel rozhodne nesype 300.000 rocne na zdravotni, prestante uz blabolit

            1. konkretne pokud ma mit 30 cisteho tomu odpovida cca 39 hrubeho a za rok odvede zamestanec na zdravotnim 21.060 Kc a zamestnavatel 42.120 Kc

            2. Na zdravotní daň ti mrdám, všechno výpalný jde do jedné společné černé díry, nic jinýho v nějaké zajímavé výši než tudle zdravotní péči nečerpal. Myslíš si že tady ta vaše směšná taktika rozděl a panuj bude fungovat? Leda piču – většina platí 50-70 % všeho, co vydělá, režimu. To je fakt a tvoje žvanění a dělení na hromádky si nech na schůzi ÚV, všechno to sežere jedna stádní černá díra.

              Nikým nežádaný stádní „služby“ a armády stádních vyžírků, buzerantů a jinejch budižkničemů si strč do prdele rovnou, ani to sem nezkoušej tahat. Zdravotnictví, pokud pomineme zkurvenost celýho toho systému, je jedna z posledních věcí, co se dá tak jako považovat za prospěšnou službu, co stád ovčanovi dává. Ale olupuje ho i vo prachy na všechny možný a nemožný další píčoviny – na který zvysoka seru.

              1. ja uvadim presna cisla, jsi jen zvanil uz se s tebou bavit nebudu hlavne doufam ze nebudes cerpat zadne sluzby od statu vzhledem k tvemu nazoru na stat a hodne stesti v duchodu

                1. Jo, já taky, protože když něco chci, stojí to za piču a akorát mě zmrdi ještě naserou. Pokud člověk neskončí zrovna v nějaké fakultní, tak je větší pravděpodobnost, že ho tam domrdají ještě víc, než že ho dají dohromady, děkuju pěkně.

                  1. jj, ve fakultní mě léčili pár let zpět. Doživotně poškozenej zrak. Taky děkuju pěkně.

                    1. Víte, oko, noha nebo srdce, když přijde nějaká nemoc která znemožňuje normální obživu, je to vždycky špatně. Nepovažuji to svoje za nic extra.

                    2. za mě nic srovnatelného s Vašimi problémy. Nicméně jsem se kvůli neschopnosti doktorů provést diagnozu a kvalitně léčit, kdy padaly hlášky:
                      Dochtor: No, tohle testovat nebudem, testy jsou drahý a léčba taky
                      Stepan: co je podle Vás drahý?
                      Dochtor: no asi 5000
                      Stepan: berete karty, nebo si mám někam skočit vybrat?
                      Dochtor: nene, zkusíme prvně tu levnější variantu
                      Stepan: já chci oboje a normálně to hodlám zaplatit
                      Dochtor: to nejde

                      skončil tak, že kvůli „diagnoze v příliš pozdním stádiu“ mám zjizvená víčko (bo to stihlo nakompletku vyhnisat) jednoho oka zevnitř, takže na něj zaprvý hůř vidím (1,5-2dioptrie doporučeno, nasrat na vás) a zadruhé mám oko neustále přivřené, ergo vypadám jak napůl sjetej dement.

                      Nicméně do práce normálně chodím, v záznamech nemám nic. Já jenom, že ta fakultní nemocnice taky není žádný žůžo. A btw. vyléčit (ve smyslu zabít bacil a zabránit napadení druhého oka, případně celého těla) mě byli schopni až u soukromého lékaře, kdy to stálo na doplatcích míň než Masaryka a to fakultní nemocnici nepřičtu ke zlýmu doplatky na všechny prášky, po jejichž dobrání následovala věta „tak tohle to asi nebylo, zkusíme další testy“.

                    3. Fuj, to je otřesný, je mi to líto. No, víte, já tvrdím to, že když se vyskytne nějaká taková nemoc, tak je to jedno, co je to zač. Pro mě osobně není ta moje nemoc nic hrozného a tragického. Pociťuji to jako legislativní problém. Asi neznám skutečnou a pravou míru tohoto handicapu.

                    4. No řikám, že je tam šance, ne jistota. Otec takhle taky přišel vo zrak, protože ho místo primáře nakonec operoval nějakej mladej lopaťák a zkurvil to, klasika.

                    5. V Brnenske fakultce lecili stryce moji zeny,mel problem s odchlipovanim sitnice na jednom oku.Nastesti kapl na odbornika,takze dneska uz ma klid.Je slepej uplne.

                      Moje mati v brnenske fakultce si zase poridila suvenyr,ktery mela tak rada,ze ho nosila az do konce zivota.Byla to 6 cm dlouha infuzni jehla,ktera ji zarostla v plicich,protoze sestra po ukonceni infuze si sice vsimla,ze te cepicce na konci hadicky neco chybi,ale nepovazovala to za zasadenejsi problem.Za ten to povazoval druhy den dochtor po nahodnem rtg trisel,kde uvidel ‚dratek‘ a prcal moji mamu,proc ze jim nesdelila,ze je po operaci kycli.Pak nastal velky fofr,mati na sal,pokusy chytit jehlu v krevnim recisti,protoze byla na ceste k srdci.

                      Jehla si to nakonec rozmyslela a zustala v plicich.Takze doktorum se oddechlo,ale jen do okamziku,nez se ukazalo,ze behem teto zachranne operace podali krevni konzervu s jinou krevni skupinou.Takze mati jeste na rozlucku ze salu napumpovali nejakym antikoagulantem.

                      Jako jo,v Brne to zije.

                    6. Tak ohledně zapomínání mám jenom jednu storku, na zádech mi vyndavali poměrně hnusný mateřský znamínko, vyřízli a zašili na 4 stehy. Vyndání štychů proběhlo, ale furt to hnisalo a celkově bylo takový debilní.
                      Tak jsem to šel nechat zkontrolovat, oni mi tam jaksi 2 zapomněli :-)

                      Demence doktorů, to je věčné téma, nejhorší v mém okolí je rozhodně otcův kolega, kdy mu jinak úplně zdravýho syna přidusili na pupeční šnůře. Kolegyně v práci říkala, že její neteř vypadla sestře v porodnici z náruče, chytla ji za ruku a vyškubla kus ramena, takže celoživotně snížená hybnost, nad rameno ruku nezvedla nikdy.
                      Otec byl v nemocnici a doktor mu říká, že na 75 let vypadá slušně. Bohužel se splet a vzal si kartu jeho otce. Tohočasu 10 let mrtvýho, kdyby doktor chytil diagnozu včas, toho času 2-3 roky mrtvýho.
                      No já bych to dělat nemohl.

                    7. Se stehy mám také svoji zkušenost, po operaci odchlíplé sítnice mi zapoměli ustřihnout na bulvě tu nit, kterou mi to zašili. Tři měsíce jsem si stěžoval na dráždění rohovky, jak se mi tam ten konec plácal. Až nakonec jeden mladý doktor povídá jeé vy tam máte nit.
                      Jinak víte kde jsou nejlepší doktoři ? Na sociálce, měl jsem deset let invalidní důchod na oči a přestože se od předchozích posudků metodika nezměnila, vlezl jsem k posudkovému doktorovi a za pět minut jsem byl zdravý a to mi říkali že ta odumřelá sítnice už nikdy nedoroste.

                    8. Fuj. To je úplně strašidelný. Na druhou stranu, na mě taky hulákali že neberu warfarin i když jsem jo bral. A taky nijak neřešili co by to se mnou udělalo když by mi chyběl. Nebýt druhé mrtvice, nikdo by nic neřešil.

                    9. Warfarin? Warfarin, to je sajrajt všech sajratů a jed na krysy hadr. Zmrdal jsem doktora, co že to mojí máti sere do těla. Že prej „standartní“ postup lege artis. Od tý doby co přešla na Xarelto, (pravda, dávka na tři měsíce stojí fakt ranec) klid a mír.

                    10. jenda 20.10.2018 v 18:38

                      S tymi posudkovymi doktormi je to ako to bolo s doktormi na vojenskej sprave. Vsetci boli schopni…

                      Adanedhel 20.10.2018 v 20:29

                      Warfarin je to comu som sa vyhol za cenu skoro rocneho cakania na operaciu. Mimochodom, viete ze na vrch vsetkych tazkosti co ste uz doteraz mal vam este vdaka tomu implantovanemu bazmegu hrozi aj endokarditida? Takze pozor na chronicky kasel a nahle zapaly klbov.

                    11. Ad Wildcat:
                      Taky se říkalo: lékař léčí, velitel uzdravuje. ;-)

          3. Doporučuji méně sledovat pokleslé seriály o zdravotnících. Či kde jinde jste na takovou kolosální pitomost přišel.
            Ve skutečnosti máme totiž z podobných případů jako je zde autor asi takovou radost, jako když vyšetřovatelé „mohou řešit úžasný pád Jumba“ nebo jako když hasiči „mohou hasit krásně toxickou chemičku“

            1. Tak samozřejmě, že většina by se tam nejradši kopala do prdele a eště brala aspoň dvakrát tolik. Ostatně, tak je to skoro všude. Ale vobčas se najde i někdo, kdo se nechová jenom jako zvíře (urvi co můžeš).

              1. Bla, bla, fuj ti líní dochtořřři!
                Podobně jako k hasičům by dle mého soudu neměl jít kdokoliv, kdo rád oheň (neb to je pyroman a né hasič), tak do zdravotnictví by neměl jít nikdo, kdo má rád utrpení druhého (neb to je psychopat a baže i hůř). Tudíž myšlenka, že lékaři vítají někoho fakt raritně nemocného, je na úrovni jako když si Aboridžinec představuje let na Mars.
                Takže, nevím čím se Behemote živíte, ale nekafrejte do něčeho, co znáte pouze z televize…

                P.S. To já bych bral nejraději i třikrát tolik a bez kopání do prdele!

                1. No je celkem zřejmý, že budete spíš na pozici řadovýho řezníka, než kapacity co se snažím to někam posunout, že…

                  1. Tak mne je z Vašich komentářů zřejmé jen to, že nic nevíte o zdravotnictví, nic nevíte o mně, zato jste schopen si učinit názor, který ve své neochvějnosti považujete za kvalifikovaný…

                    Mohu než doporučit, vystudujte medicínu (není to zas tak složité, věřte mi – termín podání přihlášek je do konce února, vyplnit přihlášku jistě stihnete, nebo Vám se složitějšími kolonkami nějaký kamarád určitě pomůže), za necelých dvanáct let odedneška odatestujte v nějakém nosném oboru a pak nám všem můžete ukázat, jak to dělat lépe.

                    1. Hmm… a do tý doby šoupat nohama, držet hubu a krok, tak jste to myslel?

                      http://www.meras.cz/2018/10/prevalence-gramsci.html

                    2. Dajte mi skalpel a 12 hodín (návod si nájdem na nete) a ideme na vec……… načo 12 rokov. Keď si spomeniem na niektoré doktorov a doktorky čo som zažil doteraz tak tých 12 hodín mi bude bohate stačiť.

                    3. SatanOkkY 17.10.2018 v 16:41

                      S takymito hlaskami by som bol opatrnejsi. Volakedy som som mal moznost vyskosat si fakoemulzifikaciu na treningovej sosovke a potom kompletnu operaciu katarakty na prasacom oku. Nebolo to az tak jednoduche…

                    4. Kataraktu umeli resit uz stari Rimane.Pravda,sice jen vrazenim cocky do sklivce,ale i tak,solidni vykon na tehdejsi dobu.

                    5. Da sa to dnes urobit ked uz mate jednu vysoku? Volakedy to neslo…

                    6. Dnes již bez problémů – pokud nemáte nedokončenou VŠ, pak se za každou další VŠ (až do počtu řádných let studia) platí vcelku směšný peníz. Za překročení té standardní doby (do které se započtou i nedokončená předchozí řádná studia VŠ) je už ovšem ten poplatek za semestr výrazně mastnější. Za šokialismu to bylo jiné, jistý kolega kdysi vystudoval k LF ještě PřF jen díky tomu, že ztratil občanku a na nové mu popletli rodné číslo (!)
                      Usuzovat na to, že „po dvanácti hodinách na internetu může člověk dělat medicínu“ je zhruba na té úrovni, jako že po dvanácti hodinách můžu dělat architekta či advokáta. Každý, kdo vystudoval nějakou respektovanou VŠ (ne typu gender studies…) tak samozřejmě ví, že během let studia získává člověk „tak nějak mimochodem“ vhled do oboru a souvislosti. Je to vidět na zkušených sestrách, které sice pracují v oboru léta, ale když dojde na nestandardní situaci, tak se mohou spolehnout jen na „dělá se to přeci takto“ a už v tu chvíli si nejsou schopny poskládat „teď to bude jinak, protože…“

                      Takže opravdu, když to může dělat každej – tak probůh přestaňte žvanit a šup do toho, nejpozději po atestaci můžete měnit svět!

            2. Máte asi pravdu, protože právě to šlo tak pomalu, protože s mojí uvedenou indispozicí na mě de facto zkoušeli naroubovat učebnicové postupy plus vlastní zkušenosti.

          4. Behemot: Seknul jste se o třetinu :-) 30 000 hrubého znamená zdravotní 1 350 + 2 700, sociální 1 950 + 7 500, daň 2 615. Celkem za rok 193 380.

            1. snad nechcete vzhledem k predmetu clanku zapocitavat socialni pojisteni ktere ma uplne jine urceni nebo uz to tady kleslo tak hluboko ?

              1. trevor12: Sociální a zdravotní daně jsou daně jako každé jiné, liší se to jenom názvy aby se voliči moc nebouřili, ve výsledku je to všechno příjem státu, nenechejte se zmást že část peněz jde rovnou na konta pseudosoukromých zdravotních pojišťoven.

                1. pokud vim mame prubezny system ve vztahu k duchodum tak bych prosil striktne odlisovat socialni a zdravotni pojisteni

                  1. Máš to napsaný nahoře, daň jako daň. Bavit se vo tom, že v tom mraku není jedna velká černá díra (stádní pokladna), ale je to vlastně černodírokupa (zdravotnictví, důchodci, školství… …) už je debata hlavně akademická.

                  2. trevor12: Takový systém vůbec nemáme, prostě veškeré vybrané daně jsou příjem státu a vláda ve spolupráci s parlamentem schválí státní rozpočet s plánovanými státními výdaji, nepřekvapivě se takto plánují i státní výdaje na důchody, sociální služby a zdravotní péči.

                    Asi jediná výjimka byl II. pilíř důchodového spoření, ale ten zrušili.

                2. Na duchodce jde ctvrtina rozpoctu a nejde ty penize soupnout jinam. Ani bych se nedivil, kdyby vybrane prostředky ze socialni dane nepokryly celou kapitolu a musela se dotovat jeste z jinych dani. To same zdravotní.

                  1. to by mne zajimalo taky, nevim jak se dostat k tem cislum ani se to neobjevuje v nejakych clancich jak na tom momentalne duchodovy a zdravotni system momentalne je …

                    1. jinak kdyz se clovek podiva ne nasi demografii do budoucna (rekne 50 let dopredu) je naprosto jasne ze bez opravdu hodne ekonomickych mladych migrantu (jasne ze ne muslimove ale aspon trochu kvalifikovana pracovni sila z trosku civilizovanych zemi) se neobejdeme pokud se duchodovy system nema zhroutit ..

                    2. V příštích padesáti letech se to tady zhrouti hned několikrát, debata se dá vést akorát vo tom, který hovno vletí do kterýho větráku a jak to asi bude vypadat. Proto taky jenom magor mladší 40 do toho systému dává byť jen halíř navíc a spolíhá se na stádní důchod, trolol.

                    3. trevor12: Systém se nebude hroutit, ale bude se zvyšovat věk odchodu do důchodu. Udržet 65 let je sci-fi, brzy bude pokořena hranice 70 let a ani pak se to nezastaví. Co s lidmi 60-70 let bez práce a důchodu zatím nikdo neví.

                    4. Ale sesype, to se neboj. Stačí se podívaj jak vypadá zdravotnictví – je protiústavní stanovit standard, takže všechno všem :D

                      Celý se to roztáčí po spirále, se podíval tak vypadá školství, to co z toho leze má systém utáhnout? Jako že úředník produkuje nějaký hodnoty? Ehm.

                    5. Že seš neschopnej ale chytrej jak rádio je tvůj problém. Nebylo to tady tak dávno, co to někdo postoval – zdravotnictví i penze jsou v prdeli a to právě kvůli důchodcům, kteří čerpají jak o život a stád jim na zdravotním platí nějaký mrzký drobný. Dotují to zaměstnanci a samoplátci. Dával celkem věrohodný roční sumy, tuším že to bral někde ze staťáku.

                      Ale řešit konkrétní čísla je úplně podružný, na hovno je celá západní medicína, která zpravidla končí u toho, že důchodce žere denně 15 prášků a troje kapky a je na tom spíš hůř, než když přišel, což přijde měsíčně na x tisíc všechny strany a to ani nemusí vylézt z baráku k tomu felčarovi. A většina návštěv důchodců je akorát vo tom, že pan doktor jim musí napsat recept na další kufr tabletek, protože z nějakýho důvodu nejde mít až do odvolání ten jeden. Nebo že by snad jo, po té, co se do hentěch slavnejch elektronizací už narvaly desítky miliard, že už by to snad v roce 2018 jako že i fungovalo?

                    6. trevor12: Příjmy z vybraného sociálního 489 miliard, výdaje 591 miliard. Příjmy z vybraného zdravotního 265 miliard, výdaje 259 miliard.

                    7. jak – diky zajimave udaje btw odkud si je lze precist ze schvaleneho statniho rozpoctu ?

                    8. jak – bral jsi udaje za rok 2016

                      v roce 2017 to nejspis bylo lepsi

                      http://www.zdravotnickydenik.cz/2018/09/verejne-zdravotni-pojisteni-bylo-loni-zisku-95-miliardy-korun/

                      a letos treba duchodove je zatim v plusu cca 8.5 mld Kc k srpnu vcetne

                      https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/statni-rozpocet/hospodareni-systemu-duchodoveho-pojisten

                    9. No vida. Sotva to vzal pan Babiš do ruky, najednou to jde.

            2. Snad 30 čistýho, řidič MKD co se domluví nějakou severní exotičtinou si myslíš, že ti bude jezdit za 20něco? Aha.

              1. Nojo, pak se ale může říci, že budu platit daně jinde a nechám se léčit tady. Prostě tak jak jednají boháči co se utíkají k českému zdravotnictví, když se jim ouvej.

                1. S ohledem na ten bordel tady a tydle závistivý ubožáky, co se divíte? Brácha samozřejmě dyž měl možnost taky jezdil pro německý firmy za tamních podmínek.

                  Ale zase existuje řada mezinárodních dohod právě o těchto věcech a podle nich je to zcela v pořádku. Ostatně tady taky dělá stále víc Němců a beztak samozřejmě daně odvádí tady, ale ovčani jsou stále doma a odtamtud jim bude vyměřen důchod atd. Ve výsledku to pro stádní rozpočet vyjde +- nastejno, ale do toho už blbci nevidí a tak budou vřískat jak buržousti neplatí daně apod. :D

                  1. No, já asi sepíšu článek o tom, co jsem venku viděl. Ono je to pro spoustu lidí jen to, co dávno znají, ale myslím, že i tak to překvapí. Jo, Čechy jsou „jakoby žumpa“, ale proti tomu, co je za Rozvadovem a co je tady, to je rozdíl, to se musí zažít na vlastní oči. Zatím hrajeme baráž o největší ovce Evropy. Venku sse perou o finále.

                    1. No tak jasně, řešení je i pomalovat se načerno, nasadit turban a s pořkikem nemlufit šésky se dožadovat dávek :D Cigánům to docela jde…

                    2. Ano, sepište, myslím, že je to skutečně potřeba. (Články neznámkuji, ale za tenhle máte ode mě jedničku za ten lidský, pro jiné prachobyčejný, příběh).

                    3. Udělám to. Článek bude.

      2. Nevíš nic, ale plácáš hodně.

        1. To Jon Snow taky a kam az to dotah B-)

          1. Co je mu platné, že je King in the North, když mu zombie drak uřízl zeď jak autogen, a do království se mu valí horda zombíků, White walkers, a ten drak.

      3. Behemot: normálně nereaguju, ale když už tvoje tupost jde tak daleko a současně je to tak snadno dohledatelné:
        – Kamioňák má u nás průměr těsně pod 27k. Řekněme, že mohl mít 30, ať se to dobře počítá, zbytek diety, takže o kus víc, ale to vliv na platby SZ nemá. Při 30k jsou ROČNÍ zdravotní odvody následující:
        — Zaměstnanec: 16200 Kč
        — Zaměstnavatel: 32400 Kč
        — Celkem: 48600 Kč

        Pokud by makal s tímto průměrem 10 let, pak odvedl plus mínus 500k. Jen extrémní hlupák tvého typu může plácat něco o tom, že do systému odvedl víc než čerpal.

        1. Víme kolik odváděl? Nevíme
          Víme kolik daní teče do zdravotnictví odjinud než z „pojištění“? Nevíme
          Víme kolik si účtovala pojišťovna? Nevíme
          Víme kolik ty zákroky reálně stojí a o kolik je to nad- nebo pod-hodnoceno tabulkama? Nevíme
          Ale můžem udělat skvělý flamewar o tom kdo komu co platí.

          1. Ada:
            Kolik odváděl: nevíme, můžeme ale vyjít z vcelku solidních dat. Není problém, aby data dodal, pokud by chtěl.
            Kolik tam teče: irelevantní
            Kolik si účtovala pojišťovna: nevíme, máme nějakou přestavu. Opět by mohl z výpisu pojišťovny data dodat, kdyby chtěl. Sám ví velmi dobře, jaký je poměr „kolik odváděl“ vs. „kolik to stálo“
            Kolik zákroky reálně stojí: irelevantní. V rámci daného systému nemá cenu spekulovat, to už můžeme spekulovat o reálné výši pojistného (v USA byste se s Vaší vrozenou „condition“ na pojišťovny moc nesmál).

            Neděláme framewar, jen korigujeme debila behemota, toť vše. Pokud jste skutečně na zdravotním odvedl víc než kolik stála Vaše léčba, pak klobou dolů a zvážím, zda se na Vaše uvolněné místo řidiče Flixu nepřeučit.

            1. Asi jste se chytil nějakého mimózního vlákna, ale já uznávám že stát na mě vydal víc než do mě vložil. Ale jinak bychom ten stát nemuseli mít. Ale takhle: Mě jde hlavně o to, abych doplatil hypo, vychoval ze syna hodně spokojeného a úspěšného „daňového poplatníka“. To a to teď prostě nevidím. Jak říkám dokolečka. Já vlastně nic jiného dělat nemohu, tak mi to přijde docela nespravedlivé. Jako když by Vám po totálce zadarmo spravili auto které milujete a potřebuje, ale dali omezovač na 50 nebo aby Vám opravili automatickou pušku s tím, že je naprosto v pořádku, ale už nemůžete střílet dávkou.

              1. Klid, to vlakno se netyka tebe, ale toho blba Behemotha

                1. V pohodě, já bych se stejně nezlobil , i kdyby jste si to o mě myslel, já tak háklivý nejsem. Víte, ono se to lidem hrozně dobře mektá, dokud jsou zdraví a nic jim není. Většině lidí to prochází celý život, nebýt nikdy hospitalizován. Ale potom stačí uklouznout na zledovatělých schodech, naštípnete si kyčel, zlomíte loket nebo prsty a pak se člověk diví.

                  1. Stacej blby zuby a litaj v tom desetitisice.

                    1. Právě. Ale tak, bolest zubů je mučivá a strašlivá, ale žít a pracovat a BÝT SAMOSTATNÝ se bez nich dá. Ale Blbě zlomená noha, nebo ruka nebo „bolesti hlavy“ stačí k tomu, aby se ten dosavadní život a azžité pořádky úplně zbortily. O ceně za léčení se nemá smysl bavit, to bychom neměli tedy léčit novorozence. Ti také nezaplatili (ještě) nic.

              2. Adanedhel: chytil jsem se dementa behemota a jeho mouder o tom, že jste na zdravotním odvedl víc než kolik stála Vaše léčba. Na to fakt nepotřebuju výpisy abych viděl, že je to mimo mísu.

                Současně nevidím tu nespravedlnost tak ostře jako Vy. Chápu, že „mě se to kecá“, ale já Vás nechci litovat, za to si nic nekoupíte a ani jste na mě článkem neudělal dojem životního fňukala. Naopak, doteď jste se životem probíjel velmi úspěšně. Takže si myslím, že když se přestanete litovat, máte šanci se brzy zase vrátit do stavu, kdy budete vydělávat a obava o osud rodiny Vás nebude trápit.

                Jenže – nejde Vám říct „nelitujte se“, takto mozek nefunguje. Co Vám ale lze říct je „dělejte něco pozitivního“. Co konkrétně jsem napsal v (delším) příspěvku nahoře. Cílem není něco nedělat, to mozek neumí. Umí ale dělat „něco jiného“.

                Abych to přiblížil na příkladu: když řeknu „nemyslete na oranžového hada“, na co myslíte? Na oranžového hada. Pokud nechci, abyste na něj myslel, je nutné Vám říct „myslete na zelenou veverku“. V tu chvíli myslíte na ni. Nejde na něco nemyslet, lze ale myslet na něco jiného. To je moje rada „ja z toho ven“ (a nejen myslet, ale taky následně konat, pochopitelně).

                1. Jste moc chápavý a milý. Víte, jak píšu v příspěvku na další stránce, byly věci co jsem posral a měl jsem je udělat jinak, ale vždycky jsem se snažil obejít se bez státu a jeho podpory a když jsem hledal práci, hledal jsem ji sám. S papíry to byla hračka, když bych byl kývl, mohl jsme si vybírat, ale teď je zle. A když vidím a cítím a vím že mám lepší lékařské výsledky než byly i před těmi událostmi, tak mi to přijde prostě takové nehotové, nedodělané. Zbytečné. Myslel jsem na rodinu a na to jak budu zase pracovat a nebudu mít strach, ale dopadlo to tak jak popisuji.

                  1. Adanedhel: zatím to nijak nedopadlo – jen jste se pod „zase budu pracovat“ upnul na „zase budu jezdit“. To nejspíš už nebudete (minimálně ne tak, jak dosud), ale že byste kvůli tomu ani nepracoval? Můžete buď propadat beznaději a utápět se v lítosti, že nemůžete jezdit nebo začít aktivně řešit něco jiného. Bude se Vám to dělat mnohem líp dnes, když je všude nedostatek lidí než když se prolitujete do další krize a s Vaším životopisem rozhodně k lidem, co najdou práci bez problému patřit nebudete. Takže bych nemarnil čas žehráním na osud, naopak bych mu poděkoval, že se cítím skvěle a šel to nějak smysluplně využít. V diskusi zatím jen píšete co všechno nejde, takže jste pořád v negativismu – já se Vám snažím ukázat, že na to nejste sám (máte rodinu a hele, i ta podpora od cizích na blogu tu je, i když složenky nejspíš nezaplatí, ale ukazuje spoustu možností).

                    Lidem se dějí různé věci. Vítěze od poražených často dělí jen způsob, jakým na ně reagují – co jeden vidí jako konec světa, druhého posune o level dál. Kdybyste po všech těch peripetiích skončil na vozíku, nevím, čím bych Vás utěšil, ale když se dle vlastních slov cítíte líp než kdy dřív, tak Vás zkusím aspoň takhle diskusně pokopnout k aktivitě. Jestli to uděláte nebo ne je na Vás.

                    1. Máte pravdu. Bojím se nových začátků. Děkuji.

                    2. Adanedhel: fakt se nových začátků bojíte víc než banky a rodiny pod mostem?

                    3. Těžko odpovědět, takhle. Mě spíš zasáhlo to, že jsem ztratil vůli jednat a něco dělat.

              3. A nějaká neziskovka by Vám nepomohla, když jich máme tolik, a pomáháme všem okolo, jenom ne vlastním lidem, kteří pracovali a nyní díky zdravotnímu omezení už nemůžou vrážet do rozpočtu prachy z výdělku?

                1. No jasne, treba dovyzt obed, uklidit, nebo vycvicit vodiciho pejska :)
                  Ale vazne, neziskovek co pomahaj v socialni oblasti, nemohoucim a postizenejm je hodne a fungujou vcelku uspokojive.
                  Trochu problem je, ze adenedhel nic z toho neni, akorat ma zdravotni omezeni co mu neumoznuje vykonavat tu jedinou profesi kterou umi. Jinak muze pracovat, lec nic jineho neumi. Neni lezak, neni dement, neni na voziku, vidi, slysi atd. Jediny co pro takovy lidi muzou neziskovky udelat je, zajistit mu rekvalifikaci.

      4. Myslíte, že zaplatil na pojištění celoživotně asi 4 mega? (Minulé léčení nepočítám), cena ICD jen za materiál je asi 1MKč. Cena seldingerovy katetrizace je cca 50kKč jen za matroš. Cena streptokinázy je cca desetitisíce, cena 1 dne na JIP je cca 20 000 Kč. Pán je dost nemocný, měl by být rád, že žije, ale chápu ho. Má ženu a dítě. Když nebude ženušce klopit z výplaty, tak si najde někoho jiného a kopne ho do řiti. Soud mu pak vyměří alíky na základě příjmu, kdy pracoval jako řidič. A dítě už neuvidí. To je dost silná motivace si něco najít, čili chápu jeho paniku i nadávání na stát. Já bych taky radši někoho potenciálně sejmul na ulici, než tohle.

        1. No, moje žena o nikoho jiného nestojí, já jsem ten kdo chce pracovat. Sice jsme byl smutný že rodinu tak často nevidím, jenže jsem nacházel inspiraci v životech předků. Ti také po staletí vyráželi za prací a obživou do Vídně, do německých zemí, kamkoli se to vyplatilo. Perioda od roku 1948 – 1989 jen toto kontinuum přerušila ale mám ten pocit, že se tato skutečnost vrátila. Říkám, že je to ostuda našeho státního zřízení, že lidé musí prchat ven, aby se alespoň trochu důstojně uživili. Sice jste i tam póvl a nicka jako tady, ale děláte lulana za třikrát tolik. Koneckonců, když by se to tamním lidem nevyplácelo, nedopustili by to. Navíc chci aby po mě něco zůstalo, něco, co jednou můj potomek a jeho následníci ocení. Je pravda že vše se dá ukrást buď fyzicky anebo právně, je pravda že věci se (z)ničí. To všichni víme a přece se všichni snažíme mít lepší materiální statky. Nikdo není rád nahý, hladový a nezaopatřený.

        2. Pán má „štěstí“ že jeho manželka je na tom zdravotně ještě hůř. Takže potenciálně nemá kam utíkat.
          Takových optimistů „moje žena o jiného nestojí“ jsem taky za život potkal dost. K vystřízlivění stačilo aby byli třeba půl roku bez práce, ani nemuseli mít nevyléčitelnou chorobu. A zjistilo se, že naopak stojí o kohokoliv jiného i kdyby vypadal a zaváněl jako zvoník od Matky boží, jen když jí zajistí stejnou životní úroveň jako měla předtím.

          Samohybný bankomat se porouchal, pořídíme nový.

    2. Nevdacnost statu? Preco? Je to system ktory nam stat vnutil. Stat nam hovori ze „vezmem ti polovicu prijmov a ty sa nemusis starat o naklady na liecbu etc“. Cize v autorovom pripade stat len plni zmluvu ktoru nam vnutil a ktorej dodrziavanie vynucuje pod hrozbou trestu.
      A to tvrdenie „V USA byste byl davno mrtvej“ ma prenieslo 35 rokov dozadu, na hodiny obcianskej nauky na gymnaziu. Vzhladom na to ze sa autor narodil este pred clintonovskym vyvozom jobov z USA, velmi pravdepodobne by jeho rodicia pracovali, boli poisteni a jeho vlastny problem by bol asi rieseny nejakou modernejsou metodou.

      1. a co spoluucast ?

        1. To by zalezalo od zamestnavatela a od zmluvnej poistovne. Je mozne, ci dokonca pravdepodobne ze by to nebolo nic nezvladnutelne. Nasi kolegovia v Rolling Rock Brewery* mali spoluucast stanovenu pevnu a na dost nizku sumu – prvych 2000 USD zdravotnych vydajov na rodinu rocne. A to bolo okolo roku 2005, cize v casoch ked uz zamestnavatelia zamestnancom benefity prali jedna radost.

          *Spomenul som Rolling Rock lebo tam som mal info priamo od ludi co tam robili.

          1. naklady na zdravotni peci jsou v USA nejcastejsim duvodem vyhlaseni bankrotu

            1. Dnes. Boli aj pred 30 rokmi?

              1. to nevim musite googlit

                1. A preco? Je to vase tvrdenie.

                  1. ja mluvim o dnes, nerozumite psanemu textu ? Pokud Vas zajima historie ja to za vas hledat nebudu, mne to nezajima. Mimochodem mozna by je predbehli bankroty za skolne na VS jenze tam je vyhlaseni bankrotu zakazane zakonem.

                    1. Hej, krotte sa trocha, OK? Autorovi ste napisal ze v USA by bol mrtvy. Autorovu primarnu operaciu by boli urobili pred 30 rokmi a zrejme by by to bola Mustardova procedura. Cize je dost mozne ze dnesne problemy by nemal. Cize dnesna situacia okolo zdravotneho poistenia je nepodstatna.

                    2. autorovi delali operaci pred 30 lety ? wtf

                    3. Ad trevor12:
                      „No, začneme před třiceti lety. Tehdy jsem se narodil a po narození mě byla diagnostikována tzv. transpozice velkých cév, načež to bylo řešeno Senningovou korekcí, čímž došlo k celkové změně stavbě a funkce srdce ale přežil jsem. Z vyprávění vím, že jsem si v Motole pobyl cca první rok a půl života.“
                      Psal jsem to již v některé z předcházejících diskusí: Kdo umí číst, je ve výhodě.

                    4. obe metody jak Senningova korekce tak Mustardova procedura jsou z 50. let, predpokladam ze u nas byly na konci 80. let dostupne. Zvolili de lege artis pro Vas vhodnejsi zakrok (byt Mustardova operace je jednodussi). Mustardova procedura ma do dnesni doby, natoz na konci 80. let pomerne vysokou mortalitu a life expectancy taky neni kdovijak zazracna. Proste at tak nebo tak reoperaci v dospelosti byste se stejne nejspis nevyhnul. Ceny soucasne ani pred 30 lety obou zakroku jsem nedohledal.

                      https://en.wikipedia.org/wiki/Mustard_procedure

                    5. Otázka ovšem není, co bylo dostupné v 80.letech v Těžkozlodějsku, nýbrž co a v jaké kvalitě v USA. A tehdy ten rozdíl byl propastný. Dnes máme zdravotnictví na světové úrovni. Ale tehdy tady zrovna „anarchističtí buřiči“ z řad lékařů snili vlhké sny o CT Scan, který možná měla (což neznamená, že uměla používat a používala) ÚVN, zatímco v USA byl naprosto běžný už asi dvacet let.
                      Čili vaše tvrzení, že v USA by byl autor dávno mrtví, je vysoce nepravděpodobné, protože v té době měli lidé v USA obvykle zdravotní pojistku, takže by na péči jeho rodiče měli a pravděpodobně by se mu dostalo péče s diametrálně odlišnými výsledky. Můžeme se bavit o tom, že lékaři v Těžkozlodějsku dokázali navzdory podmínkám zázraky, ale to nic nemění na faktu, že zdravotnictví tady tehdy bylo proti západnímu světu prakticky středověké.
                      Mimochodem je až obdivuhodné kam až to (ten nenáviděný) stát za těch 30 let dostal. Na rozdíl od komoušů tady skutečně do jisté míry platí, že dohnal a předehnal.

                    6. No nevim. Ve fakultních nemocnicích jsou sice přístroje špičkový, ale taky za jaký prachy a velice záleží, komu se dostanete pod nůž. Rozdíly jsou propastný. A ty samozřejmě v žádným případě nestíhají odbavovat ty davy, co stojí ve frontách. Proti tomu řada okresních nemocnic zůstává v tom středověku a samotní saniťáci v rychlé vám řeknou, že s něčím komplikovanějším tam fakt nejezdit, esli to chcete přežít.

                      Ve Státech je to samozřejmě taky docela rozhozený, na menších městech taky nebude špitál kdovíjakej. Šak je to taky velikostí někde jinde, že. Ale ty nejlepší zařízení jsou pořád někde jinde, než tady…

                    7. vzhledem k tomu jak byla ke konci 80. let a je dosud vysoke uninsurance v USA + dalsi faktory co uz zde byly uvedeny spoluucast atd… neni vubec jiste ze by v 80. letech na tu Vasi bajnou svetovou lekarskou peci dosahl … nikdo netvrdi ze za zeleznou oponou jsme byli spicka pokud jsme nemeli dost deviz a staty rvhp to nevyrabely, nicmene rozhodne jsme patrili minimalne k prumeru (viz napr. umrtnost novorozencu, ale i kardiochurgie atd..), samozrejme byly obory co uvadite zejmena laparoskopicke operace, CT, PET, gama nuz, laserove, roboticke operace kde jsme dohaneli svet bud se zpozdenim nebo spis az po revoluci

                      nicmene tato tabulka mluvi za vse

                      https://en.wikipedia.org/wiki/Health_insurance_coverage_in_the_United_States#/media/File:U.S._Uninsured_and_Uninsured_Rate_(1987_to_2008).JPG

                      https://www.reuters.com/article/us-usa-healthcare-uninsured/u-s-healthcare-uninsured-rises-most-in-near-decade-gallup-idUSKBN1F523O

                    8. tak musite zkopirovat cely link vcetne toho jpg na konci redakcni system je tady na picu to nemluvim o razeni odpovedi atd …

                    9. jeste pripominam ze v roce 1988 byl pocet obyvatel usa cca 240 milionu oproti dnesnim cca 326 milionum

                    10. https://en.wikipedia.org/wiki/Health_insurance_coverage_in_the_United_States

                      prumerne je cca 16% obyvatel USA zcela nepojistenych

                      je to prvni obrazek vpravo v casti „Causes“

                    11. Ano, byla to Senningova korekce, dnes je metoda nová, byl bych v podstatě zdravý jedinec.

    3. Nevděčník jeden! Sám Zeman s Babišem a Kalouskem a Václavem Klasem Ml. se na to složili ze své výplaty! Jak můžeme být tak zlí na ten stát!

  7. Jisté je, že v anarchokapitalismu byste to nedotáhl ani do roka a půl. Protože ze závěrečné věty „Stát na mě prdí, a lidi mi nepomohou“ by stát neexistoval.

    1. Tak škoda, že neexistuje pojištění…oh, wait.

      1. Jak to souvisí s tím co jsem napsal? Nebo je to jen něco z generátoru náhodných ancap vět?

        1. Souvisí to s tím, že meleš hovna.

          1. Argumentace level Behemoth opět nezklamala. No nic, jdi si stavět svoje protistádní anarchozámky, pusinko :)

        2. V normální společnosti se dá pochopitelně pojistit cokoli, na co se dá alespoň trochu odhadnout pojistné riziko. Jen ve státem regulovaném trhu to tak není. Třeba pojištění nenarozených dětí by jistě byl trhák, proč to jen nikdo nenabízí…

          1. To zní s pár „nehodama“ jako dobrá mašina na peníze :)

      2. Pojištění existuje, ale v čistě komerčním systému je člověk jako Adanedhel prostě nepojistitelný, a pokud jej přece jen někdo pojistí, tak s tak rozsáhlými výlukami a navýšením pojistného, že to pojištění bude k ničemu anebo to prostě nezaplatí. To píšu jako člověk, co pět let pracoval v životní pojišťovně.

        1. No jiste. Klic je v tom slove komercni. Pojistovna neni od toho aby sponzorovala pojistence, ale generovala zisk svym majitelum. Vyplata pojistneho je jen neprijemna externalita jejiz dopad se pojistovny snazi minimalizovat co to jde.
          Pro evidentne ztratove pripady tu je charita, ne komerce.

        2. O tom je právě volnej trh. Vy jste dělal v pojí-štěnicovně, takže jste velkej odporník a proto podle vás se nastaví stádní systém, kupředu levá atd.

          Že ve výsledku i já jako laik vidím hned moře způsobů jak to řešit je právě kouzlo trhu – vždycky bude někdo, kdo neví, že to nejde, vaše kecy ho nebudou zajímat a prostě pude a udělá to :)

          1. Žijte si dál ve svém vysněném světě…a zkuste mi prosím napsat aspoň pět z toho moře způsobů, jak pojistit na zdravotní péči (léčebné výlohy, tedy to, co dnes dělá VZP & spol.) člověka s vadou jako Adanedhel bez výrazného navýšení pojistného anebo bez rozsáhlých výluk.

            1. v USA by ho nikdo nepojistil ani Medicare, Medicaid,by ho nezachranil, spousta stropu, vyluk, primo urcena zdravotni zarizeni do kterych musi pacient jit a do ostatnich nesmi (aby neplatil silene castky cash), komercni pojistovny jedou na zisk, USA se exponencialne zvysuji naklady na zdravotnictvi nikdo si s tim nevi rady, zamestnancum se nezvysuji realne mzdy protoze se pouze zvysuje prispevek jejich zamestnavatelu co jim prispiva na zdravotni peci

              https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/453880-zdravotni-pojisteni-pro-vsechny-usa-jdou-proti-proudu.html

              https://stryczek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=593514

              https://en.wikipedia.org/wiki/Health_care_in_the_United_States

              1. Já vím. Ležel se mnou pán, bylo mu 89 let (nebyl jediný a byly tam i starší lidé co na ten přístroj čekali) a dávali mu kardistimulátor. Přišel za ním syn a snacha a ti mu říkali, že u nich v USA se tyto operace provádí myslím do 65 let věku. Pak buď keš anebo ji vám chtějí rozmluvit, že je to neúčelné, v tomhle věku.

                1. Na todle ale tendle systém padne a pak to tady bude jak na Ukrajině, lékařská péča blízká nule, protože někdo nedovedl udělat (inteligentně) čáru co je minimální péče, co částečně a co plně hrazený a tak má nárok každej na všechno. Teda má nárok na to být na pořadníku, reálně pak je to naprostej vabank kdo dostane a kdo ne.

                  Jinak ovšem je na mstě připomenout oblíbenou hlášku, jak je sice v USA všechno na piču a zdravotnictví na dvě, ale i tak by se tam nejradši nastěhovala celá planeta a voni jich pouští jen pár desítek tisíc ročně, šmejdi, co? :D

                  1. Víte, co život není jen o zdravotnictví, a jak jsem tady psal už několikrát, je spousta lidí co za celý život byli maximálně tak u obvoďáka, hospitalizovaní nebyli vůbec. Já jim to přeju. Ale holt je zde nezanedbatelná suma lidí, co to štěstí nemají. Navíc, všichni jednou budeme staří.

                    1. No, jistě, proto je ale nesmyslný tvrdit, že komerční pojišťovna nechá všechny náročnější případy pomřít. Vo tom to je, většina nečerpá nic, pár jich čerpá hodně. Pojí-štěnicovně se to rozpustí. A vono veřejný mínění dělá hodně, hlavně pro korporát.

                      V neposlední řadě, VZP taky nechává spoustu lidí pomřít, i když by jim pomoct mohli. Miroslav Červenka ml. by mohl vyprávět, kdyby ještě žil. Voni dodnes ani nedokázali nastavit ty podmínky tak, že se platí nějaká paušální částka a pokud chce někdo něco jinýho, tak si doplatí zbytek. Ne: buď postupy na přístrojích starejch desítky let, nebo si to zatáhni celý. Nic mezi tím obvykle není.

                  2. nemyslim si, ja bych treba do USA nechtel (do jinych zemi ano) z nekolika duvodu – skolne na vysokych skolach (v poslednich desetiletich astronomicky roste i kdyz plat absolventu tomu neodpovida) ktera cloveka hodne zadluzi jeste nez zacal vydelavat a splaci to podstatnou cast produktivniho veku, zdravotnictvi (o tom byla rec), absence statniho duchodoveho systemu, celkove nezajem o chude kterych je vetsina, at se kazdy snazi jak umi nebo chcipne, pokud vim nejvoc se tam cpou hispanci ktery zaplnujou ty nejmene kvalifikovana povolani, vetsinou nacerno, jinak ten cely jejich slavny system se driv nebo pozdeji musi totalne rozlozit protoze je zalozen na neuveritelnem zadluzeni (vlastne vsechno je na dluh), v pomeru statni dluh/hdp jsme na tom oproti USA jeste vyrazne lepe, nema Fed ktery by v dobe recese natisknul 4 biliony usd a vrhnul do aktiv bank(likvidita) event. vymenou za junk cenne papiry (ty „zajistene“hypoteky s ratingem AAA)

                    vsude je chleba o dvou kurkach jasne ze nejaky spickovy vedec z Evropy s pozvankou na Standford to bude videt jinak

                    1. No hlavně že tady ten systém nejede na dluh a je úplně supr…oh, wait :D

                    2. jenze vy se zmuzete jen na obecne kecy hodinky nebo holinky, dabel je skryty v detailech, v pomerech, to je nad Vase chapani ..

                    3. V jakejch poměrech? Něco je lepší tady, něco tam, v průměru je to tak stejně na piču a jde to do prdele v obou zemích. Rozdíl je akorát ten, že dyž to padne dřív tady, tam si toho nevšimnou. Dyž to padne tam, v prdeli budeme i my.

                    4. No jasne. Jeden umre ve spanku, druhyho tri dny zaziva stahujou z kuze, ale v prumeru jsou voba mrtvy, tak proc resit nejaky detaily. Ty ses fakt vul.

                    5. Shlédněte film Volyň z roku 2016. Tam je obojí.

              2. V USA nemají tržní zdravotnictví ani pojištění. Je to klasický regulovaný trh, kde snad vynechali jen regulaci cen, které pak odrážejí tu nefunkčnost regulovaného trhu.

                1. Tohares – to je oxymoron (regulovany trh bez regulace cen)

                  1. Ne, není. Pokud rozdávám koncesi na vaření piva, podnikám hygienické výpady do provozu a berně zaklekávám na účetní, tak reguluji. Ačkoli to na cenu vliv má značný, nemám vydanou regulaci na ceny piva…

                    1. Tohares – tak nam prosim vysvetlete ten Vas regulovany trh healthcare v USA

                      a ano googlit umim a wiki taky umim pouzivat

                    2. Jednoducho. Stat sice skutocne nevstupuje do vztahu zakaznik – dodavatel medzi pacientom a lekarom, ale zakon stanovuje podmienky za ktorych mozu byt zdravotnicke zariadenia prevadzkovane. Statne urady vydavaju povolenia na prevadzku zdravotnickych zariadeni. Statni uradnici kontroluju dodrziavanie podmienok na prevadzku zdravotnickych zariadeni. O tom uz ani nehovorim ze dodavatelia samotni musia splnat iste kriteria, aj ked tieto nekontroluje stat ale mafia zlozena z dodavatelov samotnych.
                      Ked toto nie je regulacia, nic na svete nie je.

                    3. regulace je numerus clausus. Pokud staci splnit (byt tezke) podminky a je narok ke vstupu na trh (bariera vstupu neni mimo moznosti vetsiny absolventu s prislusnymi atestacemi atd.), nepovazuju to za regulaci

                    4. Pokud se prohlásím za programátora a začnu hledat zaměstnání, tak jen zaměstnavatelé rozhodují o tom, zda mě tedy vezmou nebo ne. Pokud stát stanoví, že výrobci software mohou zaměstnávat jen vývojáře, který má titul ze státem stanovených a státem schválených univerzit, pak zasahuje do softwarového trhu a cena roste, ačkoli nereguluje ceny. Ta univerzita pochopitelně stráví výrobou absolventa několik let, zatímco šikovný člověk si může pomalu začít přivydělávat za pár měsíců studia. Požadavky zaměstnavatelů na to, co daný jedinec má umět, se ovšem nezmění… Co považujete za regulaci a co ne, je irelevantní. Regulace je vše, co stát nařizuje a vymáhá svými silovými složkami.

                    5. tam je ovsem duvod – stat nema zajem aby operaci mozku provadel self made man, co si precetl uvod k anatomii a vi vsechno. Neco jineho je patlal webu s javascriptem, ten at si dela co chce

                    6. Stát nemá zájem. Zájem mají jednotlivci. Někteří tvrdí, že hájí státní zájem, ale jejich činy toto nepotvrzují.

                      Majitel nemá zájem, aby mu bambula navrhoval a spravoval klíčovou infrastrukturu. Nemá ani zájem, aby mu senior developer dělal práci, co zvládne kdejaký bambula po půl roce online zdarma kurzu za třetinové peníze. Na rozdíl od státu to zvládne optimalizovat i bez povinných diplomů z univerzit. Na rozdíl od státu platí za chyby on, nikoli zákazníci/poplatníci jako u státu. A tak nám špičkový neurochirurg vyplňuje dokumentaci, co by zvládla sekretářka po 3 měsících zaškolení. Prdele utírají sestry s magisterským titulem a pořád máme málo kvalifikovaného, málo placeného odborného personálu ve zdravotnictví. Hrajeme hru na lepší známosti, ale hlavně, že je to „zdarma a garantováno“

            2. Například pane chytrej tak, že podle vás by zemřel hned během pár dní po porodu. No asi fail, žejo, inteligentní matka si třeba uzavře (při)pojištění už rovnou během těhotenství minimálně na plod a jeho přivedení na svět, případně pak i třeb na nějaký první měsíce a roky života. Není důvod, aby to trh neposkytnul, to akorát tady to neexistuje, dokud se to nenarodí.

              Jak vidno, začínám řešit problémy vod základu, ne vod prostředka, kdy někdo zázračně přežil 40 let a pak chce v takovým akutním stavu přijít do pojí-štěnicovny, aby ho pojistila, tak jo, to dává smysl :D

              Dál, je samozřejmě nebetyčná píčovina to žvanění vo správních radách a takový hovna. Nemusíme chodit daleko, kdy se majitel na todle vysral, všechny kokoty co mu to rozvraceli vyházel, stáhl firmu z burzy a jel všechno sám jako majoritní vlastník – Michael Dell.

              Zrovna tak není důvod, aby to nedělal někdo neziskově, prostě protože mu to přijde správný, aby to nedělaly sdružení, charity, aby si lidi nezakládali obdobu družstev (oborová pojišťovna) apod., kde to prostě bude fungovat jako neziskovej pool – 95 % bude zdravejch a solidárně zaplatí těm ostatním, který potká něco špatnýho. Dobrovolně, protože chtějí, ne protože musí a protože stád slíbil, že se postará, aniž by nějak moc mluvil vo tom, co to vobnáší a pak každýho nevobíral na každým rohu. Že na nynějším stádem pokřiveným trhu něco není a vy si to nedovedete představit neznamená, že to nejde.

              1. Snadno se to kecá, dokud člověk nebyl léta nemocný, a dokud měl celou dobu štěstí na lidi, neranila ho zlá náhoda a nad to se stýká se stejně smýšlejícími lidmi.

              2. Jo, tej charite a spolkum bych i veril, ale neumim si predstavit komercni pojistovnu, ktera smahem pojisti kde jakej plod na plny spektrum lecby a bude to financne dostupne siroke verejnosti vzhledem k tem cenam, co detska lecba stoji(mozna to bude prekvapive, ale je vyrazne drazsi, je to i jeden z duvodu, proc tak dlouho nebyla detska onkologie, vyvoj leku a lecebnych postupu je cca 10x drazsi nez pro dospele, takze se to… ano, nevyplatilo).

                1. zakladem je pochopit ze komercni zdravotni pojistovny v USA a soukrome VS v USA jsou normalni podnikatelske subjekty jejichz ucelem je maximalizace zisku

        3. Já právě pojištěný byl, na smrt v motorovém vozidle, smrt v souvislosti s výkonem práce, invalidita způsobená výkonem práce, jakýkoli úraz, nemoc způsobená vlivem práce atd., ale jednak se mi to stalo doma a druhak to je „nemoc“ nikoli úraz nebo bůhvíjaká kategorie.

          1. Já jsem tady měl spíš na mysli komerční pojištění lékařské péče, tedy to, co dnes dělá VZP.

            1. Já rozumím. Tak to zkrátka je.

    2. Co vidíme? Zkurvenej systém…

      Ale klidně se můžete utěšovat pseudoargumentem „Ancap by byl ještě horší, because reasons“, abyste jako poslušná ovečka mohl ten systém přijmout i v tom stavu v jakým je:D

      Je vidět, že holt potřebujeme ty lidi z ANO a ČSSD a KDU a ODS, aby nám brali řidičáky a starali se o to zdravotnictví… Miliony podnikatelů, co by se snažila nabídnout lidem dobrou službu by to nevymysleli líp, než Babiš.

  8. Jinak vitejte v klubu. Meho prcka (autismus, epilepsie, DMO, je schopnej se obslouzit, ale vyleze ven a necha se prejet treba bagrem) zazracne vylecili urednici. Mel ZTP/P a po jednom prezkumu uz jen TP. Ano nema to mit vliv na pripevek na peci atp. Ale on je to tak trochu beh na delsi trat. Urednici, ac by nemeli, k typu prukazky prihlizi i pri posuzovani prispevku znacky O1. A az mu bude 18?

    Abych to zkratil. Stalo nas to dve odvolani, tri roky na soudu, dalsi prezkum ale mame prukazku zpet. A to vsechno protoze ve vyhlasce (nebo zakonu, tohle resi moje draha) je zneni ze vysoce funkcni autismus spada do TP. Na tomhle se celou dobu tocili a ponekud prehlizeli celkovy stav.

  9. Píšete, že Vás na OSSZ poslali do … Rád bych se zeptal, zda jste se byl jen informovat na invalidní důchod nebo jste požádal. Pokud jste nepožádal, požádejte – máte na to právo a OSSZ musí provést šetření a na jeho základě vydat rozhodnutí. Pokud Vám to řekla paní na přepážce, nemá vůbec právo předjímat Váš stav a hned bych si na její chování stěžoval u vedoucího nebo nejlépe u ředitele OSSZ. Pokud budete žádat – hodně štěstí…….

    1. Rozhodně bych na OSSZ zatlačil. Známý má sice jinou diagnózu, ale kardiostimulátor má taky a invalidní důchod přiznán ve 3 stupni = plný. I tak je to ale almužna – cca 11 tis./ m. A to pro mně manuálně makal v lese 25 let a vypadá taky dobře a zdravotně je na tom mimo srdce jako 20 – ti letý sportovec. Je mu 58 let což může hrát taky roli. Taky je důležité, jak to napíše lékař do dokumentace. A taky funguje segregace napříč republikou. V lidnatějším kraji moc žádostí, takže smolík. V méně lidnatém ho máte. A hlavně je to o lidech a ksichtu. Pak už jen známosti a tlačenka ( mohl bych vyprávět těch příběhů z okolí).

    2. No,po implantaci mi zkrátka řekli, že je to moc brzy, navíc se to ještě může zlepšit a to hlavní, to že mi sebrali papíry které mě živily, prý není důvod k tomu, aby mi dávali důchod.

      1. Na nemocenské můžete být 1 rok standartně, pak můžete požádat na OSSZ o prodloužení dávky nebo o invalidní důchod.Rozhodně bych nedal na řeči nějaké referentky LPS (lékařská posudková služba) nebo důchodového oddělení, stejně tak lékaře bez atestace posudkového lékaře někde v nemocnici. O všech ID rozhoduje pouze lékeř LPS, referentka důch. odd. meximálně s Váma MUSÍ sepsat žádost. Jinak můžete dostat ID ve 3 stupních, ale aspoň něco a pak třeba pracovat na PCO u nějaké bezpečnostní agentury, kde na Vás ještě dostanou slevu za zaměstnání invalidy.Jukněte na http://www.cssz.cz, kde se dozvíte více….

        1. Díky moc. Určitě se budu dívat. Jste laskavý.

          1. Není zač… :-)

        2. Bezpečnostní agentury jsou naprostej vojeb hlavně pro málo kvalifikovaný lidi co přišli vo možnost dělat třeba řemeslo. Managoři sosají dotace jak vo život, ten zaměstnanec z toho má naprostou almužnu. Myslim, že Adanedhel má určitě na víc.

          1. Právě. Já nedřepím na prdeli, jáí vidím, a ta řidičina je proti tomu tak 3 – 4 víc placené (v ČR myslím) a i když je tam ojeb s 561, a s pasažérama, tak je to opravdu jedno z mála svobodných zaměstnání.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017