Kdo vydělává na stravenkách - zpět na článek

Počet komentářů: 165

  1. Stravenky jsou stejné svinstvo jako soláry, biopaliva, poplatky OSA, poplatky ČT atd. Je až alarmující, kolik kreténů nechápe, že aby si ti paraziti plnili pupky, musí na ně někdo pracovat, a ten někdo je právě ten, který mlaská blahem, že dostal stravenky.

    1. jak pracuje ten, kdo dostal stravenky, na nějaké parazity a na jaké? Ten, kdo dostane stravenky, si za ně může něco koupit, ale nemusí z nich platit sociální a zdravotní daň, kde tam pracoval na parazita? :-O

      1. On se ten blábol dá vyložit tak, že aby si paraziti na dávkách naplnili pupky, tak na ně musej makat ti, co dostávaj stravenky a protože jsou stravenky bez daně, tak na dávky toho míň zbyde, takže pokud jsi socka, tak jsou stravenky logicky svinstvo :)

        1. Ten blábol zní:“…aby si ti paraziti plnili pupky, musí na ně někdo pracovat, a ten někdo je právě ten, který mlaská blahem, že dostal stravenky.“
          Přeloženo do češtiny:“Aby si poskytovatel služeb naplnil pupek, musí odběratel služeb pracovat, aby mu služby mohl zaplatit.“
          Celá diskuse se točí kolem toho, že zaměstnavatelé mohou kromě peněžního plnění, tedy zdaněné mzdy, poskytovat svým zaměstnancům nezdaněné nepeněžní plnění.
          Závěr takové diskuse může být jen jeden: V zájmu rovnoprávnosti všech zaměstnanců je nutno zrušit zdanění příjmů.
          Nebude-li takové řešené přijato, lze diskutovat o limitech nepeněžního plnění, a to do nekonečna.

          1. Já vim, co tim chtěl autor říct. Ale jednak je to blbost a druhak to napsal dost nešikovně, takže jsem to trochu parafrázoval, aby to víc odpovídalo realitě.

            1. Jistě, berte to prosím jako upřesnění…

  2. Protože zaměstnavatel má určitou slevu na dani, pokud se stravenek týká, je nutné výpadek daně doplnit z jiného zdroje. Výpadek se dělí mezi kupjícího zaměstnavatele a provozovatele restaurací, jídelen a obchodů s potravinami, kde zaměstnanec stravenkami platí. Právě v této kategorii je nejvíce zaměstnanců bez stravenkového benefitu. A ti jsou těmi postiženými, kteří přispějí. Ono je to hodně složité a hlavně neprůhledné, ale když si někdo přilepší, třeba slevou na dani, jiný to musí doplatit. Býval jsem živnostník, až do roku 1998 a každý rok jsem slýchal, jak se bude malé podnikání podporovat a vždy to bylo jen horší, zvyšovala se daňová zátěž ale i jiné povinné platby. To jsem jasně pozoroval, ale dnes je systém mnohem méně transparentní a já už ho vůbec nechápu, nedokážu pochopit, jak někdo může být permanentně zadlužený a ještě na tom vydělat. Slovy ministrině financí, vždyť si půjčujeme se záporným úrokem, takže vlastně vrátíme (ale kdy?) méně než jsme si vypůjčili. To také nechápu, je to asi tím, že si stát peníze tiskne jako obrázkový časopis. Už se někomu z vás podařilo půjčit prachy a vrátit méně, než byla půjčka? Je to sci-fi, ale na úrovni státu asi nikoli. Celý systém je nastaven tak, aby dřel ty nejslabší. Ještě si pamatuji na rok 2008, kdy někde v západní Evropě předstoupil před studenty člen finančnické rodiny a studenty šokoval sdělením: „Bojíte se krize, bojíte se snížení své živitní úrovně? No vidíte a já se na krizi těším jak na Vánoce, kolik zase na vás vyděláme!“ Nakonec byl panák rád, že z auly vyváznul bez zranění.

  3. Asi tady nezaznělo to nejpodstatnější – na stravenky není nárok, je to pouze a jen dobrá vůle zaměstnavatele/ vykořistovatele jak chcete. V případě, že dostanu stravenku nabídnutu, beru ji. Jinak bych nedostal nic. Podobně jako služební auto k soukromým účelům. A že hospodský platí provizi vydavateli, proč ne, je to smluvní vztah dvou partnerů. Pokud to hospodský chce tak smlouvu uzavře, pokud ne stravenkář s tím nic neudělá.

  4. jednak na ně není nárok a jednak si nikdo neuvědomujete (aspon jsem to nečet), že se za ně dá uplně bez problémů koupit cíga i chlast, a tam myslim že se to už nedá brát nijak negativně !

  5. Přesně, stravenky jsou legální tunel.
    Alternativní měna, za kterou cashují stravenkové firmy těch cca 10%
    Hodně dobrý byznys za tisk papírků…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017