Kdo nic neprovedl, nemá se čeho bát! - zpět na článek

Počet komentářů: 224

  1. Jojo, kdyby to mělo zachránit jen jeden život…

    1. Asi se podivam ve sklepe po starem tlacikovem Alcatelu na tri kulate baterky. Jeste by tam nekde mohla byt NOKIA 3310, baterka do ni stala kolem 300Kc, ale zlobila tomu klavesnice.

      1. To nepomůže. Sice to není tak na talíři jako apka s GPS, ale geolokaci si klidně udělají i z dat od operátora.

    2. Neměl jsem, nemám a ani už neplánuju „chytrý“ telefon. Už od nástupu modelu pořád používám N6230, není vůbec žádný problém udržet telefon této kategorie v chodu, dílů je spousta a mnohdy originálních, ze starých zásob servisáků. Akumulátorek má sice už třetí, ale to jenom proto, že vyžaduju aspoň 5-6 dní bez nabití, jinak by to byl ještě pořád ten původní. Pořídil jsem za pár šupek náhradní kapotáž, tlačítkovou sadu, reproduktor, mikrofon a náhradní paměťovku. Kromě simky a občas nabíječky nepotřeboval nikdy nic, ani po mnoha pádech. Je to sympatický malý a tak neobtěžující telefonek. Na telefonování, psaní, buzení a semtam nějakou poznámku. Ale jako záložní mám původní N3310 a kobru 3330, jestli to je správně. V tomto směru mají jen IMEI telefonu, všecky simky vždy byly anonymní předplatky, nikdy ani jeden z těch telefonů nebyl spojen s žádným paušálem. Není to moc, ale jako poslední kamínek do ložiska dobrý. Stejně po tom přístroji nic víc nepožaduju, ostatní věci, jako IB a maily vyřizuju v klidu doma od PC, platím hotovostí a kartu z šuplíku vytáhnu tak 1x za půl roku :D
      Moje stálá klientela a další doporučení klienti už předem vědí, jak a čím mají platit, takže ani z kamer bankomatů či terminálů obchodů toho moc nejede :D Materiál mi chodí klasicky, většinou od českých firem, nebo českých poboček renomovaných zahraničních výrobců, čili ani přímo v číně mě to zatím nenutí něco nakupovat.
      Potvrzuju, že opravdu není od věci netahat za sebou stopu jako slimák. Minimálně jste ušetřeni otravné reklamy – a když, tak na segment, který mě zajímá či baví.
      Respektuju, že k určitým, specifickým druhům práce je smart asi „nutný“ – tu nutnost jsem ale dal do uvozovek schválně.
      Nevím totiž, zda je třeba na chodníku, za chůze, na kole či v autě, úplně nutné vyřizovat maily, prohlížet internet obecně a sociální sítě zvlášť. Třeba, kdo další mi lajknul fotku mé včerejší večeře..:D

      1. Jeste jedna vec, ne uplne k tematu, ale zase ne uplne od tematu. Strasne by me zajimalo, jestli nasi slavni cesti zemedelci zareaguji na pandemii a nasadi v ramci potravinove sbestacnosti brambory, anebo se zachovaji jako kokoti nejvetsi a zasadi repku Babisovku, i kdyz ceny ropy jsou na dvacetiletych minimech, vidina evropskych dotaci v nenavratnu a michat repkovy olej za 40Kc litr do nafty za 20 korun litr bude z ekonomickeho hlediska totalni nesmysl.
        Jsem si stoprocentne jisty, ze nasi tupi zemedelci, odkojeni statnim ceckem, nasadi jako obvykle nase sire repkove lany a pak se strasne budou divit, az to nikdo nebude chtit vykupovat, zatimco na brambory se budou stat pul kilometru fronty, protoze letos je vazne z Francie a Egypta nedovezeme, jak jsme to delali tusim predloni.
        A jsem si jisty, jak se budu pri sklizni ohanet tim, ze „kdo to mohl v dubnu tusit“.
        No kdo to mohl tusit, zrg to mohl tusit a vsichni, kteri maji v palici mozek, to musi tusit taky.

        1. Brambory v době sucha? Nevysadil bych.

        2. zrg1 v 11:25 opět projevuje naprostou neznalost oboru, k němuž se vyjadřuje.
          Zasadit letos brambory je možné v případě, že mám volnou plochu, na kterou jsem organická hnojiva aplikoval loni na podzim a hlavně, že mám sadbu. Nemám-li ji ve sklepě, v březnu ji věru neseženu.
          Řepka se na rozdíl od brambor nesází, ale seje.
          Do biopaliv se použije maximálně třetina z řepky sklizené v ČR, třetinu zpracuje potravinářský průmysl a třetina se prodá do zahraničí.
          Řepka se vysévá v druhé polovině srpna, což neví jen trouba.
          Pokud byla řepka loni v srpnu zasetá, je pravděpodobně z větší části také již prodaná.
          Brambory se dovážejí každý rok, protože cizinci je řetězcům prodají prostě levněji.
          Kdyby měl zrg1 v palici mozek, tak by nežvanil nesmysly.

          V ČR jsou tři velké lisovny řepky s podobnou zpracovatelskou kapacitou. Jedna patří skupině AGROFERT, jedna nadnárodní společnosti se sídlem ve Švýcarsku a jedna společnosti se sídlem v USA.
          Podíl českých zpracovatelů řepky včetně Agrofertu na celkovém zpracování řepky v ČR činí zhruba 40%.

          1. Prodaná? Jak prodaná? Jakože na větších trzích opce? Páč co znám pěstitele, tak prodávají normálně až po sklizni.

            1. Přečti si to znova, řeč je o řepce, zaseté loni na podzim, takže ta je dávno sklizená a (nejspíš taky) prodaná…

              1. zasetá loni na podzim – a kdy by asi tak mohla být dávno sklizená?

      2. Jednotlivě se budou muset zachovat podle toho, na co ještě mají zachovaný strojní park.
        Ti moudřejší strojní park na brambory, obilí, řepu a další tradiční zemědělské plodiny zakonzervovali a sázeli řepku, protože to prostě bylo nutné. Domácí obilí, ani nic jiného stát nechtěl, resp. výkupní ceny byly tak nízké, že šly pod náklady.
        Vychcánci, mladí dynamičtí manažeři a babišovi přisírkové prodali kombajny a všechno další do šrotu, za dotace pořídili nový strojní park na řepku.
        V blízkém okolí znám dva subjekty, co se zachovaly přesně takto, vývary z řepky si porozdělovali na výnosech, lítali s kurvámi na Tahiti, nakupovali mercedesy a bavoráky..
        Třetí a čtvrtý subjekt, mně poblíže, mají komplet obilní i jinou techniku opravenou, zgenerálkovanou a zakonzervovanou – za část výnosů z řepky. Při řepkovém boomu navíc byly ND na obilní techniku za pusu.
        Mají to uskladněný v upravených, vlastně jinak nevyužitelných halách, kde se skladovaly ty dříve pěstované plodiny. Každé z těch dvou rozumnějších společenství má něco a při sklizni obvykle spolupracují – včetně přesunů lidí, což je úžasné.
        Takže ono se pozná, kdo je skutečný řepkový zmrd a kdo dobrý hospodář.
        Mně se taky nelíbila faktická likvidace původního zemědělství, pod diktátem úplně debilní unie, co a kdo bude vyrábět, pěstovat a kolik na to dostane dotací.
        Cukrovarnictví tady přece bylo na výši a myslím, že nějaké cukrovárenské komplexy jsme i dříve vyváželi – a s vysokou přidanou hodnotou.
        Montovny cizích fabrik, distribuční sklady cizích firem, no to je fakt přidaná hodnota jak prase..
        Budeme muset přehodnotit všecko. K tomu je ale nutný, aby šli Němci a EU se svým „rozhodováním“ do prdele.
        A taky bude nutný, aby lidi jako Babiš, Dlouhý, Středula a Rychetský na to koukali výhradně z vnitřní strany katru.

        1. Jenom technicka, toho cukru vyrabime stejne nebo i vic nez za sociku, akorat mnohem efektivneji. Mame nove odrudy repy s dvojnásobnou cukernatosti a mnohem efektivnejsi technologie, takze misto 50+ cukrovaru jich na stejnou produkci staci 7 a polovicni osevna plocha. Ona je cena cukru navic tak nizko, ze by se tech 56 cukrovaru proste neuzivilo.

        2. Tak proč už ty cukrovary nevyrábíme a nevyvážíme?

          1. servisdok5.4.2020 v 14:16
            Tak proč už ty cukrovary nevyrábíme a nevyvážíme?

            Asi to bude tym ze vo svete existuju novsie technologie?

            1. No jistě. A my, se stoletými zkušenostmi v cukrovarnictví tady chrápeme s hlavami v písku.
              Cukrovary už dozajista neumíme, cukrovka se od té doby nevyšlechtila, takže ani ten cukr nemusíme s našimi zkušenostmi z výroby vyvážet. Co všecko o nás, kromě toho, že jsme úplný nemehla, ještě Kanaďané vědí?

              1. No, napriklad to ze nie ste ochotni niest za nic zodpovednost. Cokolvek dojebete, na vine je EU.

              2. Jo, a vieme napriklad to ze make niekolkostorocne skusenosti v pivovarnictve a napriek tomy ste momentalne fixovani na druh piva co pre vas vymyslel nemcur. A mimochodom kamarat, strc si svoje posmesne poznamky do riti, vyrastol som v ceskoslovensku prave ak ako ty.

                1. Kostkovej cukr takr. Vubec je za tema ceskejma prinosama svetu tech cizaku az nepříjemne moc. Ledwinka, Groll, Mendel, Mattoni, Huckell, Sellier, Bellot, Hardmuth, Becher, Kafka, Freud, Rad…

                  1. To si děláš prdel? Jaký český přínos? Vždyť je to buď němec, nebo žid, cos napsal.

                    1. Tanguero: neumíte číst?

                2. My to tady tak neberem. Tady má německou příměs v žilách každej druhej. Voni zbastardili nás, my zase zbastardili je.

                  1. ….vysedlé lícní kosti na březích Malše :)

        3. Kromě toho si myslím, že lžeš. Nejde to snadno ověřit a tak ti to vyvrátit.

            1. Ok, moje chyba, neni tolik vyssi cukernatost, ale vynos z hektaru

            2. A ted bych prosil omluvu za to obvineni ze lzi.

            3. Omlouvám se.
              Ale nelžu a nekradu, to je charakteristické pro jinou šarži lidí.

              1. Dekuji, omluva prijata. O tom ze byste krad ani na okamzik neuvazuju. Jen mi to vase bleskove osoceni ze lzi prislo takove ponekud babisovske.

                1. Jo, a ani si nemyslim, ze byste lhal. Proste mate špatne informace.

              2. Ta sekce pesticidů a hnojiv pro cukrovku je nesmírně zajímavá.

        4. Jen několik poznámek:
          Sít, nikoli sázet, řepku bylo nutné, protože sa dala prodat. Zemědělec nepěstuje plodiny pro potěchu oka, ale pro obživu.
          Nejde o to, co chce stát, ale co chce trh.
          Tuzemské obilí se stále pěstuje.
          Zlom v rostlinné výrobě přišel s omezením chovu hovězího dobytka, protože na tuzemském trhu nebylo možné uplatnit tuzemské mléko a přestala být poptávka po krmných plodinách, které byly na polích nahrazeny řepkou, bioplynovou kukuřicí a dotovaným uvedením půdy do klidu.
          Cukrová řepa přestala být pěstována v regionech, kde nedávala výnos. V éře socialistického zemědělství zemědělské podniky povinně pěstovaly cukrovou řepu ve jménu soběstačnosti republiky, tato doktrína byla po roce 1990 opuštěna.
          Cukrovary se v ČR nepřestaly vyrábět.
          Strojírenská výroba technologických celků se nějakou dobu realizovala vývozem rafinerií za Ural, ale to je již asi dvacet let let pasé.

          1. Co mi bylo řečeno, tak sklízecí mašinerie taky půdu po řepě hrozně uválí, takže cukrovka že je hodně dvousečná.

            1. Proč nezavřete držku, vy blbe?

              (kurva jak tady bývalo hezky…dnes kdejakej kokot, jako je behemot, si zaplatí účet a spamuje tu donekonečna, je jedno o čem, ale nejlépe o tom, čemu ten idiot nerozumí…zlatej honza zzr!!!)

              1. Blízký zkušenosti někoho, kdo obdělává ročně půltucet plodin na sto hektarech (a širší rodina dalších 500+) mi jsou docela důvěryhodnou informací, tak táhni do pyče, kreténe.

          2. ygorek: osobně si pamatuji demonstrace českých zemědělců za prolobbování povinného přimíchávání biopaliv z řepky do PHM.

            Mluvit tedy v případě zemědělci vynuceného povinného odběru řepky olejky a jejího zpracování a přimíchávání do PHM, kde ten sajrajt ničí motory, o „trhu, nikoli státu“, je dosti… Tristní.

            1. Mohl bych někde získat odkaz na ty demonstrace?

              1. Našel jsem to:
                https://byznys.ihned.cz/c1-43857970-poslanci-vyhoveli-zemedelcum-podil-bioslozky-v-pohonnych-hmotach-bude-vyssi

                Jednalo se o demonstraci na podporu přehlasování prezidentského veta, účastnilo se jí údajně 1000 zemědělců a jednalo se o biopaliva z řepky, pšenice a cukrové řepy.
                Použít pojem „prolobbování“ v případě podpory zákona již jednou poslaneckou sněmovnou schváleného je neočekávané.

            2. Nu, demonstrace českých zemědělců za takové prolobbování si nepamatuji, stejně jako si nepamatuji demonstrace zemědělců za přimíchávání bioetanolu do PH (pohonných hmot). Takže psát o něm bez doložení je dosti… Tristní.
              Zato si pamatuji, jak majitelé automobilů z neuvěřitelně dalekého okolí jezdili cíleně do skladu v Loukově pro bionaftu. O motoru zničeném touto bionaftou jsem dosud neslyšel. Zato jsem na tomto webu četl rootův popis použití kuchyňského řepkového oleje z akce v Kauflandu pro pohon automobilu a popis v Německu prodávaných sad pro úpravu nádrže automobilu pro onen účel.
              Jinak: za přimíchávání řepkového oleje do M (tedy Mazadel) také nelobbovali zemědělci, ale někdo úplně jiný.

              Co se týče onoho trhu: zvýšení osevních ploch řepky v ČR je dáno návazností na německý trh a osevní plochy řepky tamtéž, ale o tom jsem sem psal již dávno.

                1. Přesně: jedná se o tu akci, kterou jsem poukazoval 6.4.2020 v 6:44.
                  Demonstrace se týkala přehlasování presidentského veta zakona, který přd tím poslanci schválili.
                  Nemohlo tedy jít o prolobbování povinného přimíchávání biopaliv kamkoliv, a o tom byla řeč.
                  V době. kdy demonstrace proběhla

                  Poznámka: diskuse nic nemění na tom, že t.zv.biopaliva považuji za nesmyslné a životnímu prostředí škodlivé opatření.

                  1. Aha, nepamatuji, jo tohle, no samozřejmě. Tak to potom jo.

              1. Poslední hlasování sněmovny, zařazené na poslední chvíli. Bobošíková tehdy klinkala zvoncem. Už tehdy se mluvilo o tom, že si demonstranty zaplatil Andrej. Je s podivem, že vás to mediálně minulo.

                1. No, minulo. Demonstrací zemědělsvů a odborářů proběhlo mnoho a zavezené parlamentu hnojem byl mnohem lepší projekt. Člověk nemůže být všude.
                  Co se týká Andreje a placení oné demonstrace, tak to v té době musel být ale pořádný břídil, nemyslíte?

                  Co se týče biopaliv, v roce 2010 „dosplaskávala“ bublina t.zv.bioetanolu a dost projektů obilných lihovarů (namátkou Hustopeče, Kolín, Krahulov…) šlo tehdy k ledu a to si naopak pamatuji velmi dobře. Nicméně etanol se v automobilech spaluje prakticky bez povšimnutí, přestože se pšenice také vyrábí s použitím fosilních paliv a pesticidů. A to ještě nemluvíme o kukuřici.

                  1. Kukuřica, slunečnica a tyhlety plodiny nejsou úplně bez povšimnutí, páčto blázni to vysazují všude, včetně svahů, protože prachy hned a po nás potopa, takže na mnoha místech už mají letitý zkušenosti s tím, dyž intenzivněji zaprší a půlka pole do deseti minut přiteče půlce obce na dvorek.

                    Co sem slyšel, tak v rámci regulí mj. omezujících právě vysazování tady těch řídce rostoucích plodin do svahů už to začíná SZIF obcházet a kdo to nedodržuje, tak berou dotace. Předpokládám to souvisí hlavně s tím, že pokladna je jako obvykle prázdná, takže poslední leta sou burešovi agenti obzvlášť výkonní vohledně kontrol a odebírání všemožnejch dotací a opálení pokutiček. Někde se prachy vzít musí, že…

                    1. *pálení (resp. napalování) pokutiček

                    2. Co jsou to burešovi agenti a jak souvisejí s SZIF?

                      Jinak doporučuji vaší ctěné pozornosti Zákon České národní rady č. 334/1992 Sb., o ochraně zemědělského půdního fondu:
                      § 3
                      Zásady ochrany zemědělské půdy
                      (1) Je zakázáno
                      a) způsobovat znečištění zemědělské půdy překračováním indikačních hodnot…
                      b) způsobovat ohrožení zemědělské půdy erozí překračováním přípustné míry jejího erozního ohrožení stanovené prováděcím právním předpisem; přípustná míra erozního ohrožení se stanoví na základě průměrné dlouhodobé ztráty půdy vyjádřené v tunách na 1 ha za 1 rok v závislosti na hloubce půdy,
                      c) užívat zemědělskou půdu k nezemědělským účelům…
                      d) poškozovat…vlastnosti zemědělské půdy jejím zhutňováním, zamokřováním, vysoušením, překrýváním nebo narušováním erozí

                      Další předpisy:
                      Na základě Přílohy II nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) č. 1306/2013 je upraveno pro nové období SZP 2015-2020 základní zaměření standardů dobrého zemědělského a environmentálního stavu půdy.

                      Všechny uvedené standardy obsahují podmínky, které svými účinky napomáhají k protierozní ochraně půdy tj. zavedením půdoochranných opatření vedoucích k omezení smyvu půdy, zpomalení povrchového odtoku, tak i zvýšení retence vody v krajině a zachování či zvýšení kvality půdy zapravením hnojiv.

                    3. Ygorek: reagovat na behemota nemá valného smyslu. Tolika písmenkům stejně neporozumí.

                      Tenhle zjev ví o všem úplně (nebo skoro úplně) všechno. A je schopen v masce OM-10 nejen pobývat, ale i sportovat
                      (masku získal tak, že mu ji věnoval jeho otec, který ji seknul na vojně…).
                      Je to debil.

                      Smutné je, že kvůli němu a jemu podobných kokotů se tady nedá dýchat (a že jich tady poslední dobou vykvetlo…)

                    4. Máte to špatně, račte si to opravit. Otcovi ji ponechali s osobním věnováním velitele Západního vojenského okruhu. To byla tehdy běžná praxe.

                    5. Ajó – zapomněl jsem…
                      Stejně, jako mu ponechali i kanady a maskáče a vlastně všechno. A ponechali mu to rádi!

                      (asi nemusím zrovna Vám vysvětlovat, jak mě to tu kvůli těmhle behemotům a sysopům a zgrům a jiným pičusům často tolik bolí.
                      Ryju, ale ryju ze zoufalství – chci zpátky svůj D-FENS!!!)

                    6. Ne, to opravdu nemusíte. Ostatně je to jeden z důvodů proč nakoukávám jen sporadicky.

                    7. Mám to taky tak.
                      K mé škodě dostávám nápad nakouknout často až po kořalce a to se účinek – jak známo – násobí.

                    8. taky nakoukávám jen sporadicky právě kvůli výše jmenovaným, kteří všechno vědí, všude byli, od všeho mají klíče a narodili se v kině. Ba co hůř, ještě mají spoustu volného času. :-(

                    9. PS: ten paragraf 3 odstavec d) mne kolikrát v noci vzbudí, jak se ze sna směju.

                    10. Arnold J Rimmer 6.4.2020 23:47
                      U mne spolehlivě funguje i odstavec b)…

              2. ygorek: kdyby zemědělci nelobbovali a nedemonstrovali, nebyl by navýšen obsah biosvinstev, neboť by je prezidentské veto nepustilo. Kauzalita je tedy jasná: lobbing zemědělců – povinná biopaliva, ne-lobbing zemědělců – ne povinná biopaliva.

                Dále je sice hezké, jak poukazujete na bionaftu, jenže biopaliva vadí v benzinu, kde prokazatelně naleptávají a naboptnávají gumová těsnění (už u E5) a starší motory ničí úplně (E10):
                https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/benzin-natural-e10.A160729_112558_automoto_fdv

                Předpokládám, že ještě přijde námitka na „evropskou legislativu“. Jenže v roce 2010 zbývalo na navýšení podílu biopaliv v PHM ještě 10 let času, kdy jsme si motory ničit nemuseli.

                1. Oni pro biopaliva lobbovali změdělci? To si tedy musím dostudovat.
                  S moderními benzíny s přídavkem biopaliv jsem provozoval tato vozidla se staršími benzínovými motory:
                  Škoda 105 (1987-2015, 194 t.km, v době prodeje byl vůz pojízdný, před prodejem prošel kontrolou na STK)
                  Fiat Punto (1999-dosud, 232 t.km)
                  Jak byly tyto motory snad až úplně zničeny, čeho jsem si nevšiml?

                  Proč poukazuji na bionaftu? Inu protože v předmětné době byla bionafta k dostání jen někde, dnes jsou PH s biosložkami dostupné všude.
                  Dále poukazuji na bionaftu proto, že jste napsal:“osobně si pamatuji demonstrace českých zemědělců za prolobbování povinného přimíchávání biopaliv z řepky do PHM.“ a do benzínů se biopaliva z řepky nepřimíchavají, jak se lze dočíst v článku, na který sám odkazujete.

                  Zde bych, s dovolením, mlácení prázdné slámy jednostranně ukončil.

                  1. Při pokuse o dostudování jsem narazil na toto:
                    40.
                    Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních,
                    ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony /sněmovní tisk 744/ – prvé čtení

                    …z pověření vlády předložený návrh uvede ministr financí Miroslav Kalousek. Prosím, máte slovo, pane ministře.
                    Ministr financí ČR Miroslav Kalousek: Děkuji za slovo i za vlídné zacházení, pane předsedající.

                    Dámy a pánové, předkládám novelu zákona o spotřebních daních, která vychází z víceletého programu podpory dalšího uplatnění biopaliv v dopravě. To předložilo Ministerstvo zemědělství a Ministerstvo životního prostředí 25. února 2008. Tento program schválila vláda a bylo mi uloženo, abych ho notifikoval, neboť se jedná o veřejnou podporu, s Evropskou komisí. 23. prosince 2008 bylo Evropskou komisí shledáno, že režim podpory, víceletý program dalšího uplatnění v dopravě, je slučitelný se společným trhem v souladu s článkem 87 odstavec 3 písmeno c) smlouvy o Evropském společenství. Tím je otevřena vládě České republiky možnost požádat Poslaneckou sněmovnu o podporu daňové úlevy ve spotřební dani u vysokoprocentních a čistých biopaliv první generace, ale i biopaliv vyráběných z nepotravinářských komodit, tedy biopaliv druhé generace. Principem je logicky nezatížit biopaliva s porovnání s fosilními palivy spotřební daní. Jedná se tedy konkrétně o směsnou naftu a vysokoprocentní lihobenzinovou směs E85.
                    .
                    .
                    .
                    Nicméně přesto vláda České republiky v souladu se svým programovým prohlášením a v souladu se závěry Evropské rady je odhodlána bojovat s klimatickými změnami do posledního muže, do poslední kapky krve, do posledního krejcaru, a proto si vás jménem vlády České republiky dovoluji požádat o projednání a schválení tohoto návrhu zákona. (Potlesk z řad poslanců KDU-ČSL.)

                  2. Ygorek: je dokonale irelevantní, zda se do benzinu přimíchávají biopaliva z řepky či nikoli. Jde o to, kdo protlačil ten zákon a co se psalo v zákoně.

                    A zákon, jehož prosazení a přehlasování prezidentského veta si prolobbovali a prodemonstrovali zemědělci v čele s Babišem, nepožadoval zvýšení přimíchávání biopaliv výhradně do nafty, nýbrž do PHM obecně – včetně benzinu.

                    Co se poškození motoru týče, je to motor od motoru jiné, ale již benzin E5 mění chemické vlastnosti některých gumových těsnění, díky němu křehnou membrány karburátorů apod. E10 potom v testu ADAC dokázal rychle a kauzálně zničit palivové čerpadlo Opelu z modelového roku 2003.

      3. Tak chytrej telefon je tak chytrej jak chytrej je jeho uživatel… Je milion způsobu jak mít chytrej telefon se vším všudy a nezanechávat žádnou stopu ani data o jeho vlastníkovi a stačí se chovat zodpovědně a být anonymní předplacenou simkartou počínaje a VPN konče…

        1. Opatrne s opatrenimi, aby se pak nesledoval pohyb cerne diry, pripadne aby toho nebylo moc a clovek to snadno neposral :)

        2. S tou anonymní simkou by mě to zajímalo, jak to funguje? Jako že nikomu nevoláš a nepíšeš? A není jednodušší místo těch kokotin nechat třeba zapojenou pevnou? :D

        3. Enemy: vy jste chytrej jak rádio.

          Zaprvé, „anonymní“ SIM karta je policií zkorelována se sociálním grafem a místem pohybu vlastníka tak, že po pár dnech je snadné určit konkrétní osobu. Jak podle metadat komunikace, tak podle zaměření signálu BTS.

          Zadruhé, většina „free“ VPS je „free“ proto, že prodává data uživatelů, kteří si naivně myslí že mají soukromí. Stejný obchodní model, jako Google – data-mining za účelem vytvoření a prodeje UPI (User Profile Information).

          Zatřetí, Android byl od začátku vyvíjen jako systém pro krádež dat, takže mj. existuje rozsáhlá infrastruktura „update push“, kterou Google umožňuje výrobcům „appek“ instalovat do telefonu uživatele neviditelné aplikace bez jeho souhlas. Skrze update push infrastrukturu bylo do Androidů na každou nejpopulárnější aplikaci nainstalováno v průměru 57 spyware aplikací s požehnáním Googlu.
          Toto nelze uživatelsky zakázat ani zastavit – vznikla jediná aplikace, která se o to pokoušela, a kterou napsali bývalí inženýři Googlu. Google ji vzápětí kategoricky zablokoval ze svého Storu.

  2. The only thing necessary for the triumph of evil is that good men should do nothing. (Edmund Burke)

    Jenže co dělat, když ne že nic nedělají, miliony ovcí eště rády systému pomáhají, aby se pevně usadil, a nezapomenou nikdy na udávání a další, protože tak je to přece správně? Obávám se, že nejsme ve filmech, aby jeden (nebo malá hrstka) nadanejch skoro sami usekli hadovi hlavu a celý to padlo. Tady ten bolševicko-fašistickej marasmus většina chce a pokud sundáme jednoho šmejda, tak za tím stojí fronta až za roh, co se do jednoho jenom třepou, aby ho vystřídali.

    Našel už konečně někdo někde nějakej jinej glóbus?

  3. „Určitě si také nevyhledá vyšetřovací spis na internetu, aby se dozvěděl, co na něj policie chystá.“
    Na to vemte jed, že takovéto informace nejsou volně k dispozici. To by se taky mohl nějaký capo di tutti capi dozvědět, že je na něj plánován zátah a včas se zdejchnout. Máte pane domácí dost divné představy o práci silových složek. Sorry jako.

    1. tak pokud policie zada Google o data a posilaji informacniho mejla, tak to musi necim podlozit, tj. spisem. Nahlednout do toho je hadam v USA v souladu s jejich legislativou. spise se divim, ze tomu pravnikovi prosly ty kecy o policejnim fasistickem statu. John Doe je tez dost drzy pocin, to je neco, jako by u nas nekdo policii rekl, ze ten telefon patri Panu Neznamemu.

  4. Já vím, že je to naivní, ale po fanfárách na chytrou karanténu jsem se konečně dokopal k drobnému zakrývání IT stop. Na mobilu mám vypnutá data, používám jen WIFI doma. Mobil mám ON jen doma, v práci a na přímé cestě práce – domů. Pokud mám cestou nějaké vyřizování, tak mobil OFF. Pokud jedu z domu někam jinam, tak bud mobil na stole nebo OFF. Platby pouze v hotovosti, bankomat dojím jen na domácí pobočce a v řídce používanou dobu. Člověk si uvědomí, jaký je otrok toho „chytrého“ krámu, ale už jsem si zvykl.

    1. ořesně tak, ty data jim budou úplně na hovno .. paač já mám všechny tři operátory a každého v jiným mobilu a samože sebou všechny telefony furt netahám :-D

      1. Úplný Jason Bourne. Doufám, že to bylo myšleno jako ironie.

  5. Slušný občan se nemusí obávat. Duverujme policii, jsou to profesionálove. Jde predevsim o naši bezpečnost! Mejme duveru v stát a naše zvolene zástupce. Oni makaji pro nás!

    1. To vi ctenari d-f, ten zbytek je casto marne presvedcovat. Co s tim?

      1. To s tím slušným člověkem a že já nemám co skrývat, taky slýchám často. Co s tím? Doufám, že ty lidi si nabijou hubu jen málo a pochopí to včas. V případě debilů je mi to pak jedno, těm stejně nepomůžeš.

        1. Ja vim o lidech kteri skoncili na CPZ, pokracuji v tom za co tam skoncili a do telefonu mluvi otevrene o tom co delaji. Nema to reseni, ten clovek ktery „nema co skryvat“ nikdy nebude predvidat nasledky svych cinu. Doporucuju je smazat z kontaktů, ted je takova hezka doba kdy jdou dobre identifikovat.

          1. Jak píšu, debilům z obou konců pomoct nejde. Já mám na mysli lidi, co jsou inteligentní. A na druhou stranu, srát před brodem je taky blbost.

  6. No tak koho nepřesvědčil muž v červené bundě, toho nepřesvědčí asi nic.

  7. A to je porad jen uplny zacatek. Behem +-20 let cekam, ze data z mobilu, pocitace, auta atd. kazdeho jednotlivce bude v realnem case vyhodnocovat umela inteligence, ktera je bude propojovat s verejnymi kamerami a jinymi zdroji. Pak bude automaticky rozesilat pokuty za prestupky a jine zavadove chovani (navsteva nevhodnych stranek, chlastani a bliti na ulici, ucast na neschvalenem pruvodu ci akci…). Teoreticky se sice bude mozne odvolat, ale v praxi bude system nastaven tak, ze vetsina radsi zaplati, nez aby se s tim drbali (po vzoru „urcene castky“ z radaru). Je taky mozne, ze nektere tresty nebudou financni, ale snizenim skore v systemu socialniho kreditu.

    1. Caleb:
      Tak leccos už vymyšleno, jen nebylo momentálně realizováno. Třeba automatický pokutičkovač, který sám přímo v autě vybaveném všemi hypermodernostmi pro slavné autonomní řízení hlídá, esi řidič nespáchal přestupek – zahazarduješ, překročíš rychlost, profrčíš zákaz. Vozidlo o tom ví, odešle data a už se to znamená a on-line rovnou strhne z konta pokutičku.
      Pokrok, muhehééé…
      :OD

    2. To co píšeš, se taky říkalo před těmi +-20 lety. Tak jak se démonizovala datová analytika kdovíco všechno z toho všechno nezjistíme a nakonec nic, pak se démonizovalo BI a dneska to je zase AI, což není žádná umělá inteligence, ale patterny nad velkým množstvím dat, s kterými si velmi přeplacení big data konzultanti často neví ani rady.

      1. Tak ne že by zrovna řada BI nebyla banda přeplacenejch budižkničemů, co v reálu klidně eště víc škodí, než pomáhají :D Ale tam furt není moc potenciál zneužívat nějaký data proti lidem, pže žádný moc nezískávají. Na rozdíl od těch velkejch dat.

        1. Mě se to teda jeví, že se jen přejmenovává kapacitní a výkonový růst, aby se to lépe prodávalo. Pokročilé matematicko-statistické metody jsou sto let stejné. Výkonné optimalizační nástroje fungují padesát let. A pokud někdo chtěl, mohl je zpracovávat daleko dříve, záleží jen čím BI interně nakrmíš a jaký si koupíš výkon. Většina firem to má jako reporting místo excelu, ale firmy, které tyto data živí takhle data zpracovávají dávno před nějakým AI, jako např. FB. Já si osobně myslím, že core fizlingu jsou pořád staří dobří operátoři a pak soc. sítě, které jedou přes dvacet let.
          Jakože sis v Lidlu koupil rohlíky kartou a podle dalších plateb odhadnou, že se ti za půl roku narodí dítě má možná marketingovou cenu, ale pro velkého bratra je to zbytná informace.

        2. Ano, operátoři..
          Pamatuju se, jaký řev Eurotel vydával a co spustil, když v r. 1994 Amatérské Radio uveřejnilo nepodepsaný článek, detailně popisující úplně všechny funkce GSM systému. Včetně identifikace čísel, tarifního systému, verifikace IMEI a dalších procedur. Všechno je to jen software.

          1. servisdok: byl by ten článek ještě někde? Vím, že je to dnes historie, ale přesto je dodnes kontroverzní téma, co GSM údajně umí a neumí.

    3. Caleb: všechno tohle funguje v Číně. Včetně on-line pokutování na základě údajů z telemetriky, kterou jako první zavedly elektromobily (protože jsou z podstaty 100% digitalizované, musí měřit všechny veličiny v autě aby neshořely, a připojené do internetu kvůli patchům nabíjecího systému a BMS) a která je v Číně vyvedena do národního dispečingu.

      Do zbytku světa to chce exportovat Alibaba Group a Tencent, které to komerčně vyvinuly a provozují pro KS Číny. Teď již dělají reklamu, jak jim to „pomohlo bojovat proti coronaviru“.

  8. Článek výborný. Připomněl bych, že bezprecedentní útok na hotovost jde s fízlováním telefonů ruku v ruce. Přitom lidí, kteří jsou schopní vidět v hotovosti zdroj nákazy jsou kvůli článkům vymatlaných novinářů mraky. Jen si to představte:
    – Přijdete na pokladnu a vyskládáte svých 37 položek na pás
    – Pokladní je všechny poctivě ohmatá při skenování
    – Vy pak vytáhnete tisícovku a zlý coronavirus, který na ní už dva dny čeká na svou šanci, zaútočí
    – Paní pokladní stejně tak vytáhne pár menších kusů a dá Vám je zpět – corona už se těší na svou kořist

    Nemusím snad připomínat, že jde o kapénku, takže abyste mohli z hotovosti něco chytit, musí ji mít v ruce někdo, kdo do té ruky předtím nachrchlal a následně Vy si musíte nabrat dost viru na ruku a dostat to v dostatečném množství na sliznici. To ani neluvím o tom, v jakém časovém sledu se tohle musí stát, aby to mělo šanci na úspěch. Je-li i zde Challengerem šance spočítaná na přenos cca 1:1000000, že z madla chytnete nemoc, jaká je u peněz?

    Ale lidi přesto magoří kvůli dezinfekci madel a platí kartou jakou o život, aby státu neuniklo vůbec nic, co si během krize koupili, kde a za kolik. Nejde při tom pochopitelně jen o stát, data mají spoustu jiného komerčního využití.

    1. ČR je již mnoho let na předních příčkách plateb kartou a bezkontakt je tu úplnej hit. A rozhodně ne kvůli coroně, ale kvůli praktičnosti.
      Peníze jsou špinavé, to taky není úplně novinka. V oběhu jsou klidně dvacet let s tím, že je nikdo nikdy neumyl, o desinfekci nemůže být řeč už vůbec.
      Pokud jsi o (ne)přenosu z povrchů tak silně přesvědčen tak doporučuji začít konzultovat zdravotnickým zařízením. Ty ušetřené miliardy na ochranné pomůcky a prostředky na desinfekci za rok – to není špatný business case.
      Myslím si, že “rozbíjením strojů” svobody nedosáhneme. Je již empiricky ověřeno, že stát umí fízlovat i analogově.

      1. Mince jsou docela v cajku, řada z nich (třeba ty poměděný, mosazný) produkuje s potem celkem agresivní sloučeniny a ty většinu hubí dobře. Jo bankocedule, to asi bude jiná…

        1. Nikl je biocidní. I proto tam je. Žádné sloučeniny s potem se nekonají, to by jaksi mince pokrývaly mapy koroze.

          1. Samozřejmě, že jo. Není to extra markantní, taky pot je kyselej jen mírně a většina lidí nedlachní mince hodiny a dny v kuse. Ale maliličko to koroduje.

          2. Již léta používám do nákupních vozíků místo žetonů 1Kčs* mince – a některé již hezky zelenají…

            * Ty vozíky mají zajímavý směnný kurs – přijmou jako ekvivalent 10 Kč, 1 euro, 1 Kčs nebo 1 Schilling…

            1. Nebo jeden plastikovej žeton, ekvivalent asi 1 halíře :D

      2. Ale hloupost. České papírové peníze projdou dvakrát ročně (v průměru) kontrolou na kvalitu a znečištění. To nemluvíme o běźných kontrolách při každé pŕejímce (odvodu trźeb do banky) u komerčních zpracovatelů peněz.

      3. starter25: bezhotovostní platby – ano, ale o tom jsem nepsal. Špinavé? Ano, a co, olizujete je?

        Nemocnice: mícháte dvě věci dohromady: hromady nemocných a okamžitý kontakt vs. náhodný přenos. Úplně stejně se přenáší chřipka – dezinfikoval jste vůbec někdy vozík? Bál jste se, že v supermarketu chytnete chřipku z madla? Pokud ne, proč teď? Říkali to v TV nebo psali v novinách a tak je to pravda?

        Žádné stroje nerozbíjím, sám platím spíš kartou, přesně kvůli té Vaší praktičnosti. Nicméně pokud teď mnoho eshopů vůbec neprodává na dobírku, každý email od PPL má červený odstavec o tom, jak je potřeba platit kartou a stejné plakáty jsou v každém obchodě, kde jsem za poslední dva týdny byl, vnímám to jako bezprecedentní útok na cash, nikoliv za věc „praktičnosti“. Pokud to tak nevnímáte, fajn, já se Vás nesnažím přesvědčit.

        1. Placení kartou doručovacím službám smysl dává. Hotovost je pro ně problém logistický a částěčně časový. Tak proč si v rámci koronavlny nezjednodušit práci a nevydávat jen předplacené zakázky případně v rukavicích vydat balík a nastavit terminál namísto hrabání se v peněžence a licitování, kdo má kolik drobných. Chtěl jsem si pořídit anonymní krediktu a zjistil jsem, že to už nikdo neprovozuje :-(

          1. Ada: jenže to dává smysl pořád. Teď je to prý kvůli infekci. Jako fakt? Zruší nakonec soudruzi hotovost, protože lidi budou podělaní strachy, že z tisícovky chytnou nemoc? Vždyť je to postavené na hlavu.

            1. Možná by je za normálního stavu někdo popotahoval, že odmítají státní platidlo? (Bylo by divné, kdyby za mírového stavu nešlo zaplatit oficiálním platidlem za legální zboží.) Dobírku z důvodu administrativního opruzu extra zpoplatňují odjakživa. tak možná jen chytli příležitost za pačesy.

              1. Ada: to téměř jistě. Nicméně se zbytečně omezujete na dopravce, nejsou to jen oni, kdo „možná jen chytil příležitost za pačesy“.

                Jak už se objevilo v mnoha diskusích, lidi si totalitu ještě nakonec z pohodlnosti zvolí sami. A co je pro věrchušku lepšího než občan, který je otrokem se svazáckým nadšením a dobrovolně.

                1. I pro sámošku je lepší sčítat záznamy na účtě než kontrolovat večer každou pokladní a ráno jí ládovat prachy. A u nikoho dalšího jsem snahy o potlačení hotovosti nezaznamenal, protože nikde jinde nejde platit vůbec :-)
                  Anonymitu hotovosti ocení jen málokdo. Všichni hráči v systému s ní mají jen problém.

                  1. Ada: prakticky všechny eshopy podporují karty a některé dobírku „kvůli zdraví“ úplně zrušily. Jinde se platit dá, třeba Bauhaus nebo zahradnictví. Všude to stejné.

                    Že to ocení málokdo je přesně to, co píšu. Do otroctví s úsměvem na rtech.

                    1. fatdwi
                      Příklad z praxe
                      Dopravce na Slovensku v prvn9 panice zrušil dobírku jako takovou. Za pár dní ji obnovil, ale jen s kartou. Oni tam i na vedení sedí normální omylní lidi, kteří podléhají stejným debilním představám jako kdokoli jiný. Nebo dokáží pochopit debilní obavy svých řidičů a raději se je snaží nenasrat.(A nebo je to globální spiknutí a velkej žid jim to nařídil, to také nevylučuji)

                    2. Ada: nerozumím, co tím chcete říct…?

                      Nemyslím, že jde o „globální spiknutí“, stejně jako si to nemyslím o coroně. Myslím si ale, že to, jak toho věrchuška zneužije se nám ještě líbit nebude.

                    3. Objednám-li si zboží „na dobírku“, obvykle platím kartou.

                    4. ygorek: to ale spíš nešlo než šlo. Najednou je z toho málem povinnost. U nás ze všech dopravců bral karty jen jeden.

          2. Chtěls říct že henty kartoškatule sou problém logistickej a časovej, žánop? S kešem je jedinej problém že dyž máš v kapse 60 litrů, tak už tu kešeňu ani nevohneš…:D

            1. Kolikrát už jsem si kvůli balíku a nevybavenému přepravci v práci měnil od kolegů drobné, abych mohl převzít balík, zatímco zpruzelej dopravce mi vysvětloval, že on není prodejce, aby musel přijímat dvoulitr na stovkovou zakázku. Jeden píp rovnou na účet je rozhodně rychlejší a logisticky jednodušší než ládovat na každou směnu řidiče drobnýma. Hotovost má tu jednu jedinou – byť zásadní – výhodu anonymity. Ve všem ostatním je elektronika lepší. A kdyby fungovaly předplacené karty, tak by to byla sluníčková win-win situace.

              1. Zajdi si aspoň na pár dní na brigádku a pak mi něco vykládej. Vůbec nemáš ani nejmenší ponětí, jak to uvnitř toho bordelu na kolečkách, co se zove „soukromí přepravci“, funguje.

                Já sem teda s drobákama problém neměl, dvoulitry obvykle nechávaly firmy, co platily dobírkou 10-50 tisíc najednou, zbytek nějaký drobný měl, nebo sem už měl 5-20 tisíc ve stovkách až pětistovkách. A desetikoruny většina nechávala jako dýžko. Jenže to bylo právě tím, že škatule nebyly (a i kdyby byly, nebudou to dávat brigádníkům), takže sem v kapse nosil minimálně 50 každej den.

                1. Představu o placení za zboží a vyřizování objednávek mám celkem slušnou představu z obou stran.
                  Hotovost mám rád, ale nevím jakou kvadraturu kruhu musí člověk vymyslet aby obhájil nesporné nevýhody práce s hotovostí. A ještě to neodbýt stylem, že jeden behemot to má v pohodě, ale představit si i fungování středních a větších podniků.

                  Hotovost
                  musím ráno vybavit prodejnu/stánek/obchoďáka/auto hotovostí na vracení. Podepsat, co kdo vydal a co kdo přijal. Přes den shromažďuju hotovost – ideálně mi vychází drobné a večer to zas musím přepočítat a podepsat, co kdo vzal a dal. Až toho je víc, musím s tím do banky a teprve pak s tím mohu jako firma nějak rozumně disponovat.

                  Karty
                  jednou dám na prodejnu/stánek/auto terminál a od té doby mi chodí peníze rovnou na účet, nemusím nic počítat a disponuju tím hned jak se to zapíše do banky.

                  1. Vybavování hotovostí, to si děláš prdel, ne :D Jak řikám, nemáš nejmenší ponětí, jak to v tom bordelu vypadá.

                    1. Nevybavení počátečníma drobnýma je diletantství, které následně stojí čas. O co míň je vybavíš, o to dýl strávíš dohadováním, kdo má jaké bankocetle a jak to poskládat aby dobře bylo. Vím jak se vybavuje prodejna nebo stánek na veletrhu, PPLáka jsem fakt nikdy nevybavoval a není to ani podstatné pro pochopení výhod a nevýhod karty nebo hotovosti. Co ty další věci. Večerní počítání a chození do banky? Tomu taky nerozumi, tak mě pouč jak je to v pohodě nebo ještě lepší než peníze kartou na účet.

                    2. Esli vkladovýmu automaton řikáš banka, tak to pak jo, no. Nejsou voni náhodou pan magorsrát, nebo něco podobnýho?

                    3. „Nejsou voni náhodou pan magorsrát“
                      Tak to běž fakt do prdele.

              2. Ada: nikoli, hotovost nemá jen 1 výhodu anonymity. Má i zásadní výhodu kontroly a vlastnictví.

                Každá elektronická platba z principu zahrnuje důvěryhodného zprostředkovatele-třetí stranu, který:
                1) sleduje všechny platby (=ne-anonymita)
                2) má právo vetovat všechny platby (=ne-kontrola)
                3) fakticky ovládá všechny „vaše“ prostředky (=ne-vlastnictví)

                Vemte si banku. Vy nemáte v ruce vůbec nic, všechny „vaše“ peníze má banka a pokud bude chtít, prostě vám je nevydá – neumožní převody a zablokuje ATM. To se stalo na Kypru nebo na Ukrajině na Donbase.

                Vemte si Paypal jako zástupce Fintechu. Nahrajete si tam platby – ale nemáte vůbec nic. A pokud Paypal usoudí, že jste politicky nekorektní, prostě vás zařízne. To se stalo pár konzervativním NGO a firmám v USA.

                Veškeré. Elektronické. Platby. Znamenají. Totální. Podřízenost, závislost a důvěru. Třetí. Straně.

                1. To samozřejmě vím, ale v mírových dobách není reálné mít v igelitkách prachy třeba na barák (stejně ho za hotovost koupit nelze). Zásobu hotovosti s sebou mám, ale tak v cca měsíčním rozsahu. Navíc co se týká FIAT měny, pak tu kontrolu nemám ani nad hotovostí. Zítra už může někdo brát jen kolkovaný a ty co mám v igelitce měnit leda v kurzu jedna ku sto nebo vůbec.
                  Já třeba kartou platím s klidným srdcem za náboje, páč tam jsem už v mnohem hustší evidenci tak jako tak :-)

                  1. Proč v igelitkách probůh? Půl míče se vejde do jednoho paklíku i v pětistovkách. V dvoulitrech máš pár milionů v krabičce.

                    By ses divil, jak se firmy, baráky, sklady nakupují kešem…

  9. Máte někdo, prosím, tip na knížku, jak by měl prostý člověk, který sice nic nepáchá, ale nepotřebuje, aby ho někdo otravoval, postupovat?

    Například jsem pochopil, že až půjdu zavraždit pana Kuciaka, tak si řidiče po akci nezavolám SMS nebo prozvoněním, protože policie mě přes ten telefon najde, i když si ho zaregistruji na cikánku z ghetta. Ale jak nedopadnout jako pan McCoy, to mě teda nenapadá. Sotva mohu předejít tomu, že se náhodou vyskytnu poblíž místa, kde k něčemu dojde. Tomu se težko vyhnout i bez mobilu. Stačí, aby agilní sousedka vypověděla, že viděla podezřele často cyklistu, který si asi obhlížel terén.

    1. Asi budu za kacíře, ale ono to je dvojsečné. Jak bylo zmíněno v článku, jeho digitální stopa mu též zajišťuje alibi. Problém není totiž v té technologii, ale fízlech a další mašinérii.
      Stačí se podívat na odsouzené nejen k trestu smrti před DNA testy. Nemluvě a různých negativních (a dokázaných) fenoménech lidské paměti a mozku nebo prostém lhaní. To kdybychom se bavili o svědcích.
      Prostě problém není ve věcech a technologiích, ale v lidech.

      1. A ňákou knížku, jak teda vyměnit ty lidi, by tam neměli? :D

        1. Nejsem si jist, zda knížka je ten správný nástroj:-)
          Jiná než občanská aktivita k tomu nevede. Všichni tu na tomhle webu žvástají o svobodě a ve finále, kdo má aktivity, alespoň srovnatelné s Df? Nikdo. Prostě ty prachy, co tady každému platí přímo nebo nepřímo korporát jsou dobrý a pohodlný, máš za to pěknej konzum tak proč si to ohrožovat. Takže jedou krysí závod a volný čas tráví radši s rodinou.
          Podívej se jak umí některé neziskovky sypat písek do soukolí. Jenže to je life mission za plat, za který by tu většina diskutérů nevstala postele (nebo alespoň tak se tu prezentují).

          1. Navic ono je to dvojsecny. Vem si toho mladyho Čecha, co upozorňuje na nekaly aktivity radnice. Pokud si vzpominam, tak i tady na Dfensu se objevily nazory ze je to akorat zkurvenej bonzak. Lidi totiz s oblibou kadrujou a krome cile hodnotej i osobu bojovnika.
            Andrej Babiš je tu silne nepopularni, stejne jako Milion chvilek, coz je sice jisty paradox protoze KChD jsou v CR jedini co proti Babisovi aktivne verejne protestují ale tak to proste chodi.

            1. No to je fakt hluboká myšlenka.

              Když se do sebe dá Hitler se Stalinem, tak slušnej člověk si samozřejmě akorát uvaří kafe.

              1. Drogy neberu, ani kofein. Počítá se místo toho vodevřít lahváče? Nebo aspoň uvařit kakajo :D

                1. Alkohol nie je droga, určite nie. A v žiadnom prípade to nie je také svinstvo ako ten hnusný kofein.

                  1. Předběhl jste mě. :-D

                  2. Pod 5 % to není alkohol. To by byl vochlasta ai kdo bere pravidelně kefír.

                    1. Bežnému alkoholikovi to tak nemusí pripadať, ale napr. moja žena si dá jedno pivo a hlava sa jej točí.

                    2. Ocuvaj pathy, nie si ty nahodou fetak? Hovorit o alkoholikoch v suvislosti s jednym pivom? To je typicka fetacka rec.

                    3. lajna
                      či otvírák a pssst.
                      Či nůžky a dva rohy krabičáku.
                      Či pohulit dobré brko z afghu….
                      Či kuličku z Maroka..
                      Či uvařit něco málo hnědého (pokud máš dobrý) na lžičce a pak přes vatu oujéé…
                      mám svou závislost…a to jsou rýžové (ty tenké) nudle se sojovou omáčkou…tvl…za studena…boží
                      Vždy mne bavil Elánius…na otázku: „jste alkoholik“ odpověděl „ne, na to nemám dost peněz, jsem jenom opilec“.

              2. Jakože by se po pripadne Babisove abdikaci stal Minar automaticky premiérem a MChD obsadila ve snemovne místa po poslancich vladni koalice?

                1. Jakože ve válce dvou kokotů neni nutný stát na nějaký straně.

                  1. No, já vám nevím … teoreticky ano … prakticky je tu takové oblíbené rčení o tom, že kdo není s námi je proti nám a i velmi usilovná a upřímná snaha zůstat stranou nemusí být zrovna k dispozici.

                    Nakonec, když si dva zmínění dávali před držku, tak to nebylo na férovku před hospou a moc lidí, nejen v Evropě, šanci to tak nějak nezúčastněně pozorovat nemělo.

                    1. No tak já vim jistě, že neni nutný abysme se míchali mezi babišovo sektu a piňosovo sektu. Že mne Bába sere ještě neznamená, že budu s chvilkařema vyřvávat „Ať žije Gréta!“. Tohle je pěkně falešný dilema.

                    2. No, mne tam zarazil jen ten výběr persón:-).
                      Jinak musím říci, že rozhodnout se, zda je větší zlo Bába nebo ta banda pošahanců … to je tedy oříšek.
                      Tedy byl by … ono je to bohužel tak nějak jedno, protože ze které strany to schytáme … no, spíš ze které víc … asi těžko ovlivním:-/.
                      Holt můžu bejt rád, že jsem ten relativně svobodný devadesátkový bordel vůbec zažil.

          2. Nečekám, že někdo tady bude aspoň ze čtvrtiny tak aktivní, jako D-F.

            Nicméně 9 z 10 tady ani nepodepíše blbej papír, i když jim ho dovezeš až pod hubu, a pokud si režim uprde, tak voni naserou kýbl. Přesně jak píšeš, uvrtaní v korporátu, tak vo co de, je přece jednodušší zaplatit vodpuctek a bejt v klidu.

            S takovým materiálem se asi přihlásím do toho Putinova programu, jak rozdávají pozemky na Sibiři, a pokusim se uplíst z hovna bič, ale aspoň v klidu, se zmrdským režimem několik tisíc kilometrů daleko…páč zatím sem lepší glóbus než todle fakt nenašel.

            1. Ono s tym korporatom je to trocha zlozitejsie. Tu nejde o to ze je to jednodussie. Proste z toho co korporat plati sa da zit. Kurva, ked scitam svoje posledne dve vyplaty v cistom, je to zhruba rovnaka suma ako moje trzby za 2019. Proste tu nejde o pohodlie ale o existenciu.
              Tmava stranka je ta ze to nieco stoji. Smartphone je standard issue, podobne ako firemne kreditky ktorymi mam platit vsetky naklady ked som na pracovisku. Vsetko dosledovatelne do bodky…kurva, asi som sa predsa len mal dat na istalaciu kuchynskeho nabytku a stavbu drevenych teras k rodinnym domom.

      2. On by se ten clanek vlastně dal otočit, ze zaznam keho digitalni stopy ho uchranil pred vezenim. Ono staci kdyby ho svedci označili ze se tam podezrele často motal, dalsi svedci dosvědčili ze tam opravdu byl a McCoy by byl az po uši v pruseru, zvlast kdyby se na trasach jeho vejleru tech vloupacek objevovalo vic.
        A navic, on zase tak nesmyslne podezrivanej nebyl, nekdo kdo se v okoli vloupani mota trikrat není nikdo nad kym by se automaticky mavlo rukou. To, ze mu policie polozi par otazek coby predbeznymu podezrelymu jeste neznamena, ze se pokusej mu to za kazdou cenu prisit.

        1. To teda budou mít co dělat, pže pokaváď tam někdo bydlí nebo běhá a jezdí, jak von, což asi budou desítky lidí, tak budou mít frontu až ven hentěch potenciálních podezřelejch, přičemž je na 98 % pravděpodobný, že to nebyl ani jeden z nich, ale nějakej náhodnej negr nebo jiná fetka, co dělá vloupačky profesionálně. Sorryjako, todle je naprostá kokotina. Už i ti negři v Baltimoru před třema dekádama věděli, jak na to, myslíš, že profesionální zloděj sebou bude tahat telefon s identifikovatelným číslem? Pokud je takhle blbej, tak ho najdou i tak, bez obtěžování všech, a pokud má aspoň půl mozku, tak tadle onanie je odsouzená k nezdaru už přetím, než začali.

          1. kecáš nesmysly, Ty bomby v odpadkových koších u ikei zrovna našli díky plošenému filtrování RZ vozidel, kdy jedno jediné auto přejíždělo v době atentátů hranice.
            Tím to nechci obhajovat, ale smysl to má, neexistuje dokonalý zločin.

        2. Neochránil, protože OČTŘ si vždy a ve všech zemích světa vybírají jen ty důkazy, které se jim hodí k obvinění – zatímco důkazy, které svědčí o něčí nevinně, zásadně ignorují.

          Takoví jsou všichni policajti. Z principu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017