Kdo maže, ten jede

Featured Image

Ahoj Lojzo,

maminka ti vzkazuje, že moc děkuje za ten Jablotrón.

Je to fakt o hodně lepčí než vobyčejnej mobil, protože to nemusíš furt s sebou tahat. Kdybys někde narazil na Jablotrón s foťákem, tak by taky nebyl špatnej, poslali bysme ti do počítače obrázky, jak nám roste řepa.

Je dobře, že ste si koupili nový auto. Je taky dobře, že ste se rozhodli pro toho Logana. Vypadá to jako ten žigulík, co ste měli před nim. Rumunský auta jsou dobrý. Starej Vávra měl toho Kalcita a byl s nim moc spokojenej, ale pak mu vybouchnul a schořel. Má hrop vedle Krůty, co chytal žížaly elektrikou.

Chtěl sem ti poradit, co musíš uďát, aby ti to auto dlouho vydrželo.

Nejlepší vazelína je ta s krafítem. Kup si rovnou velkou pikslu, jestli jí vměstě nemaj, tak tady v konzumu jí maji dost. Když ne, tak kup mast na kravský vemena a nastrouhej do ní tužku. Ne inkoustovou nebo propisku, vobyčejnou tužku, jesli vy městský víte, co to je. Teda jen tuhu z tý tužky, tamto dřevěný vokolo ne.

Vyšroubuj všechny šrouby u kol a namaž jim závity vazelínou. Pak je tam zase natoč. Jinak by zarezly.

Ve fabrikách se teď všechno vodbejvá jako za protechtorátu. Hajdrycha nebo Paroubka na ně, ty by jim vokázali. Ložiska bejvaj málo namazaný. Rozdělej náboje kol a nacpi tam tu vazelínu s krafítem. Taky pořádně naplň ty plechový čepičky na nábojích a natluč je tam zpátky kladivem. Ložiska předtim pro jistotu dotáhni nafest, aby se nepovolily, vono si to sedne.

Rozdělej všechny ty zástrčky na kabelech f motoru a pomaž je taky vazelínou. Tou s krafítem, víš? Oni ty drátky rádi zaoxidujou. My sme to udělali na naší felicii a ten pán v tom servízu, kam nás pak přitáhli, říkal, že jsme udělali moc dobře a že to byl fakt výbornej nápad.

Žárovky taky oxidujou. Vyndej je ven a namaž jim prdelky a objímky vazelínou s krafítem. Svíčky taky vyšroubuj a taky s krafítem. Prdelky jim tentokrát nemaž. Určitě tam budou nějaký nounejm svíčky, třeba NGK, tak je nahrať tima našema Briskama, protože jsou nejlepčí.

Zbyla ti ještě nějaká vazelína s krafítem?

Sundej z tyček řízení ty manžety, uvidíš hřeben řízení, jak je z fabriky suchej. Lumpi. Už i Rumuni kradou. Namaš ho pořádně tou vazelínou s krafítem, ještě si na mně v zimě vzpomeneš, jaký budeš mít nasypaný bicáky.

Kdybys měl ještě trochu vazelíny s krafítem, namaš taky zámky ve dveřích a klíče zvenku.

Vypusť volej z motoru a nalej tam Specijál mogul. Ve fabrice tam lejou kdejaký sračky. Dej ho tam trošku víc, tak vo litr, přece jen je to v záběhu, tak ať se to pořádně promaže. Do převodofky nalej PP90, protože je hustej a lepčí maže.

Celej motor postříkej konkorem, aby nezreznul. Vávra to u toho Kalcita taky tak dělal.

Nejhlavnější je nastříkat dutiny. Vem ten volej, cos vypustil z motoru, jestlis ho teda už nenalil do kanálu, a smíchej to půl napůl s naftou z trachtoru. Udělej různě do sloupků, prahů a podběhů vrtačkou dírky. Vem plastovou flašku, do špuntu vyvrtej dírku a do ní strč brčko. Pak se podívej pod auto, ve dveřích a prahách bejvaj takový otvory zespoda. Zalep je plastelínou. Nalej tam tu směs tima dírkama a nešetři s tim. Radši si to postav nad kanál nebo na trávu, kdyby to teklo ven. Za jízdy to vobčas zažbluňká, ale je to nafurt.

Možná budeš muset koupit nějaký voňavý stromečky. Nebo ten voňavej rozprašovač. U nás v konzumu maji teď nějaký nový z Polska, jmenujou se Chemikál Atak.

Nech si nastříkat spodek. Starej Voves, co byl u protichemickýho vojska, dělá takovej sajrajt z rozpuštěnýho asfaltu, mazutu a margarínu. Vymyslel novou metodu nanášení výbuchem, naleje to svinstvo do kýble, do toho dá rozbušku a postaví to pod auto. Takže si zavři okýnka. Výhoda je, že nastříká i vejfuk a dokonce někdy i kapotu docela zecpoda.

U nás v jézédé šijou pěkný potahy na sedačky. Voni v létě šijou pytle na brambory a v zimě šijou ty potahy. Maj moc pěkný vzory, třeba zebrovaný nebo tygrovaný, anebo chlupatý. Výborně padnou na ty sedadla, protože je dělají univerzální na všechny typy aut podle toho, v jaký roli jim přijde látka. Taky dělaj ty namotávací  potahy na volant, dokonce s i kožíškem, to když hajnej střelí tchoře. Mám ti nějaký objednat?

Tak si to nový auto hezky užijte a nezapomeň, že kdo maže, ten jede!

Děda.


*** based on a real event ***
21.03.2006 D-FENS

12345 (2x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
533x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:06
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!