K příčinám nehody u Obrnic - zpět na článek

komentářů 79

Přidat komentář
 1. Proč se Beetle tak snadno přetáčel?

  90% jízdních vlastností auta dělají pneumatiky. Neměl novobrouk podhuštěno? Obecně mohl být podvozek v zanedbaném technickém stavu.

  1. ty seš piča. Jasně pneumatiky mě taky napadli jako první, ale nechtěl jsem to rozebírat, protože na jedench pneumatikách kamoš boural 2-3x, pak jsem je od něho koupil a neboural jsem ani jednou.
   Problém je v airodynamice, v jeho zádi, kde vzduch neobtíká auto ideálně, ale vzniká za ním doslova vzduchoprázdno, které celý podvozek nadzvedává, nasává nahoru. Musíš se na to auto podívat z boku. Veškerá váha vozdila je ve předu a prázdnej kufr s nulovým přítlakem vzduchu vzadu musí být doslova smykovací paráda.

  2. no ty kravo. Kazde auto se vyboura, kdyz za volantem sedi krava, ktera slape na pedaly olsovyma nohama a volantem toci stylem co nejvic na jednu stranu a kdyz to nepomuze, tak co nejvic na druhou. Timhle stylem by se vybourala i ve WRC. Podle me je dobre, ze byla eliminovana prirozenym vyberem.

  3. Přetáčení není způsobeno ani vozem, ani obutím, ale manévrem, který holčina provedla. Pokud (zejména ve vysoké rychlosti) prudce zatočíte a současně prudce decelerujete, prostě se vám nadlehčí zadní část auta a přejde do smysku přetáčivého. Dělají to všechna auta jen s různou citlivostí a intenzitou….

   1. to pat bateman – naprosto spravne. Hlavne je zarazejici, ze ta holcina, ktera tak okazale srala na cervenou a na rychlostni limity na druhou stranu slepe respektovala plnou caru (nebo jaka tam je) a neprejela si do praveho pruhu, kdyz uz mela problem udrzet se v levotocive zatacce v pruhu. Uprostred zatacky bych urcite nezkousel utahovat rizeni, pokud uz jsem na limitu a vpravo mam mista, ze by tam vesel kamion. Beetle se v zatacce urcite ozval, zacne byt nedotacivy a rizeni prestane mit odezvu, takze je nejlepsi ho v tom nechat a nechat se mirne vynest, pokud mam kam.
    Hlavne nedelat prudke korekce na rizeni a neubirat prudce plyn, brzdy jsou uplne tabu.
    Pokud uz neni zbyti (treba mam vpravo strom a letim primo na nej) tak jde udelat nouzovy manevr, ale uplne jinak, nez to udelala ta holka. Tj. napred srovnam uplne rovne, dam kratke velmi ostre brzdy naplno, tim si hodim vahu na predek a udelam caru na asfaltu, nasledne pootocim volant o neco vice doleva, nez by pri projeti zatacky bylo normalne, vyslapnu spojku podradim, dam tomu knedlik az do omezovace, vahu mam ted na pravem prednim kole, pustim spojku (s citem) jak motor zabere, tak prave predni kolo prekona nedotacivost a vytahne me ven ze zatacky. Tak se koriguje nedotacivost na predohrabu, ale je to lehci napsat nez provest v realu. Samozrejme se prubezne delaji rychle a citlive korekce na volantu, protoze tohle delat na limitu je tak rikajic o usta a zadek bude skakat jak splaseny. A jde to mnohem obtiznejsi, nez si zkorigovat najezdovou rychlost jeste pred zatackou…

 2. Protože se okolo tohodle videa napsalo hodně, mám tu jiné video:

  http://zoommagazin.iprima.cz/vesmir/video-nasa-uklidnuje-tohle-rozhodne-nejsou-dukazy-o-pohybu-ufo-kolem-iss

  A zajímavější rozbor k němu:

  1) země byla malinkatá, opravdu to byl jeden kontinent a zbytek voda. Pak se nějakým systémem začla nafukovat. Domnívám se, že Jádro je tak “těžké” myslím tím že tam panuje taková gravitace, že se tam atomy zmáčknou natolik že klidně vzniknou úplně nové látky daleko za hranicí naší tabulky prvků. Například uran má kolik 92 protonů nějaký lawrencium 103 a v jádře jsou třeba látky o počtu protonů 200+, pod nepředstavitelně obrovským tlakem. Třeba pouhým přepočtem hydrostatického tlaku by uprostřed jádra působila veškerá zemina tlakem 3 miliony Kg na jeden centimetr čtvereční. (a to teď nevím jestli jsem někde neudělal chybu v desetinné čárce a nejsou to 3 miliardy).

  No základní myšlenka je v tom že velmi těžké a husté jádro země může být nepřístupné pro kvarky. kvarek je částice produkovaná naším sluncem a praví se o ní legendy že proletí celou zeměkoulí a ani si ničeho nevšimne. Tak malá ta částice je. Až na to že pokud je jádro těžké může sice zemí proletět a letět dál, ale také může v jádře zabrzdit, předat mu svou část své energie a tím ho zahřát a roztočit. Nebo dokonce zabrzdit a stát se součástí jádra. Kdesi bylo že na zemi spadne za rok zhruba 200.000 tun bordela z vesmíru. I to je možnost. Nicméně někde na internetu jsem viděl jak nafukují balónek a ten jeden jedinej kontinent co kdysi býval se roztrhal na ty kousky kterým dnes říkame evropa, asie, amerika… prostě ty kontinenty do sebe zapadají a není to pohybem litosferických desek.

  2) Dále věřím tomu že tady někdo před náma i před dinosaurama mohl být. Kdo tuto zem nastartoval. Co jsou miliony let vývoje proti miliardám let, které naše země prý má. A co když je ještě starší? přežila dinosaury, přežila to co bylo před dinosaurama a přežije i nás.

  Nabízí se zde mnoho variant, že mimozemšťané jsou pozemšťané co tady vyrostli vydali se pak ke hvězdám a po čase sem zpět k nám vracejí a tu a tam provedou restart, jak s dinosaurama tak se sodomou a gomorou (nebo jak se to píše).

  nebo si nás tady pěstujou jak si malý děcka pěstujou mravence v akváriích a baví se tím. Však si vem že nejvíce pozorování UFO a pád v roosvelu byla pozorována 20 let po první atomové bombě shozené na hirošimu. Víme hovno co ta atomovka vyslala do vesmíru za částice, o kterých třeba vůbec nevíme? Třeba kvarky. A za 20 let… za 20 svetelných let kdyby mimozemská policie by přiletěla rychlostí světla, může přiletět opravdu z hodně systémů. A je to reálná doba. A vysvětlit světovým vůdcům, že prostě atomovky používat nebudou nebo jinak mimozemšťani zakročí. A od té doby jsou jak pipinky a když atomovej výbuch tak malinkatej a v podzemí.

  nebo jsou dávno mezi námi a my je nevidíme, nevnímáme. potkáme je, potřeseme si rukou a pak jdeme dál aniž bychom tušili, že třeba jen malá část z toho člověka je třeba mimozemšťan. Třeba jen mozek. Však se nemusíme moc lišit a pro civilizaci, která by zvládla cestovat mezihvězdým prostorem by nějaká transplantace mozku byla rutijní věcí jako třeba pro nás vyvrtání kazu.

  Třeba tady mohou být na nějaké dovolené, když jim doslouží staré tělo, tak si tady někoho vyhlídnou, vymění mozky a jsou tady pár let na dovolené, než jim vesmírná agentura vyrobí a pošle nové tělo. Může jejich život trvat desetisíce let a počkat třeba 30 let než jim agentura z proximy centauri pošle nové tělo tak by to odpovídalo. Vždyť proxima je “jen” 4 světelný roky daleko, takže kdyby raketka s novým tělem letěla 8x pomaleji, to je jen 37500km/s, tak by to trvalo přesně 32 let a to se dá počkat v těle 20tiletýho pozemšťana a v 52ti ho jako na rakovinu zahodit.

  Říkáš si co to píšu za fantasy magorie, ale předkládám řešení tak jak by ho řešila dnešní společnost. Dnešní společnost kdy si z číny objednáváš pičoviny a oni ti je pošlou, A bez poštovnýho v přenesení na nějakou vyšší civilizaci, může fungovat úplně stejně. ” Hele pošli mi nový tělo z http://www.hunag-tuang.proxima, já to to zapaltím tolarbitcoinama přes intergalaktický paypal. ”

  3) nemusím tomu všemu věřit, nic takového vůbec nemusí existovat… proč tak obracím?

  Jednoduše, protože máme HD kamery, 4K kamery, z vesmíru, z měsíce, z marsu, z hublova teleskopu a VŠECHNA…. opravdu VŠECHNA videa a fotografie dodnes obsahují UFO.

  jejich vyvracení je kravina… UFO není důkaz o mimozemské civilizaci vyskytující se na naší planetě. Ufo je neidentifikovatelný letící předmět. A všechna ta pozorování UFO jsou správná, jsou to všechno letící objekty které jsou neidentifikovatelné, ale to neznamená že to co nevím co je, je automaticky mimozemská civilizace.

  To je jak kdyby jsi o zhnilým rajčeti tvrdil: že nevíš co to je tak to bude jablko. To je prostě pičovina.

  Všechna ta pozorování UFO mají jedno společné… jsou to rozmazané tečky a fleky. A právě tady se vracím zpět k těm HD a 4K kamerám. Když máme takové vybavení a natočíme UFO kvalitně, můžeme potom provést rozbor a zjistit že se nejedná o UFO, ale že objekt lze identifikovat, jako balon, vrtulník apod…. tím pádem se dost věcí vysvětluje. Ono totiž pokud by mimozemšťané existovali, tak by jsme je dávno zachytili ve své plné kráse a né jen rozmazané tečky. 70 let nových a lepších kamer a jedinej důkaz o mimozemšťanech jsou čmouhy?

  to jako fakt? Tomu mám věřit? pche.

  4) a z toho vyplývá můj názor na to co se děje na tom filmu z ISS nebo co to je za družici. První tečka je evidentně meteorit, který byl vtažen gravitací k zemi a následně shořel v atmosféře jako persoid. Jde vidět jak se přibližuje svižně a těsně před tím než zmizí v atmosféře, brutálně zrychlí. Nevím jak to mají mimozemšťané, ale já bych naopak brzdil.

  A ta druhá tečka co tak rychle mění směr a pohybuje se vodorovně, bych viděl na to že to je jen souhra náhod s podobností první tečky a opravdu se jedná o odraz nečeho v kokpitu, protože se docela třepe, a jeho dráha letu je jaksi “vožralá”. Pochybuji že by mimozemšťani litali jak idioti, s celou svou brutální technikou, by určitě měli počítač co by zajišťoval komfortní start, let a hladké přistání a nebyli by zvědaví na nějaký cukání z chaotické dráhy. Tomu se mi prostě nechce věřit.

  Jak říkám, všude kvalitní záběry a mimozemšťany furt né a né chytit. Buď jsou chytřejší jak my a jsou tady mezi námi a nebo tady nejsou a za pár let přiletí podívat se na svou rodnou hroudu a až zjistí co jsme jim tady z toho udělali, tak nás sejmou jak dinosaury.

  5) jinak nějakej borec spočítal že pyramidy nejsou staré 12000 let, ale 36000 let. Což tak trošku mění situaci, vypadá to, a to je pouze moje domněnka, že kromě toho že se měsíc točí kolem země, a země kolem slunce, tak se celá naše soustava točí kolem galaxie s půlperiodou 26500 let… tak jak to měli spočítané staří mayové. Ti měli 26500 let dobu temna (odvrácenou stranu) a 26500let dobu slunce (přivrácenou stranu) dohromady tedy jeden oběh za 53 000 let. Což by dávalo smysl z pohledu toho že by faraoni žili třebas 10000 let a když by dali ke konci svého života dát lidem postavit pyramidu za 666let, znamenalo by že jim zbývalo života jen 344 let do smrti a mohou být v někde v pyramidě skovaní v nějaké hibernaci a dočekat třeba x 20.000let přes dobu temna do doby slunce, než přiletí jejich kamoši s novejma tělama.

  Neboli abys to pochopil co chci říct, jde mi o to že 26500 let můžeme být pro mimozemšťany příliš daleko na to aby meziplanetární návštěvy byly rentabilní. A pouze druhou polovinou tohoto období můžeme si být víc nablízku a navštěvovat nás. Proto doba slunce jako doba rozkvětu.

  Jo tomuhle věřím, takhle nějak to do sebe zapadá, jak bible, kde se praví že se jednou vrátí, že někoho skovaného v rouně oživí, že mohou sednout do svých vimán a za hřmotu bouře a plamenů odjet na nebe…

  ale až se nás tedy znovu rozhodnou navštívit, tak to poznáme a rozhodně to nebudou rozmazané fleky na HD záznamu.

  1. Chtelo by to min von Danikena a vic treba Kulhanka…

   1. Nebo změnit medikaci.

    1. nebo pretransplantovat mozek, pokud by postacila kapacita lebecni dutiny. V opacnem pripade rovnou celou hlavu.

  2. SkReT: Myslet znamená hovno vědět :-) Tlaky v zemském jádře jsou příliš malé na to aby nějak významně ovlivňovaly jádra atomů, dokonce ani nejsou porušeny elektronové orbity atomů. Syntéza jader těžších než železo probíhá prakticky výhradně jen při zániku velké hvězdy a s tím spojeným výbuchem, v zemské jádře probíhá nanejvýš rozpad těžkých jader, typicky Uranu a Thoria, což potvrzuje přirozené radiační pozadí Země. Účinná mocnost hmoty pro spolehlivý záchyt “slunečního” neutrina je 1 světelný rok, zemské jádro nehraje roli, zachytí jen nevýznamné množství neutrin.
   Hypotéze nafukovací Země s nárůstem hmoty nehraje do karet konstatní gravitační zrychlení, toto by se muselo v čase měnit.

  3. a cepici z alobalu nosis?

  4. Hergot SkReT konečně napíše pořádný příspěvek, bez nadávek, má to šťávu (byť s chybami)
   tak nevím proč do toho šijete.

   Ať to D-fens vyjme a udělá z toho samostaný článek (+ oprava š-kvarků na neutrina:))

   Byla by to skvělá věc tady na odlehčení od věčných sraček dopravních i politických.

   Klobouk dolů a jen tak dál.
   +1

   1. Tam je toho trochu vic nez jen kvarky/neutrina. Nemam v zasade nic proti alternativni “nevedecky” historii, ale zrovna tohle je desna splacanina…

    1. ajo vlastně ty už jsi v jádře země byl, že…

     1. A tak to snad ani ne. Jen stavis na zakladech, ktery nemas. A pak to takhle dopada…

 3. Souhlas s úvahou o špatném posazu, znemožňuje to reakce volantem. Člověk místo toho aby seděl v sedačce a rukama mohl dělat co chce, tak visí na volantu a drží se aby nepadl do strany.
  Holka je nakloněná směrem do auta, protože prostě jede pravejma dveřma napřed.
  Brouka bych tipl na 2,0 85kW ale pozor existuje i s 1,8T (110 nebo 132kW)nebo dokonce s V5 2,3.
  Úlek z výkřiku bych téměř vyloučil, spíš leknutí ze zatáčky a prudké zatočení, bohužel ale v místě napojování asfaltu kdy se to auto nadlehčí než dopadne. No a pak klasika, druhý je vždycky větší než první.

 4. ano 99% komentaru bylo o hovne, tak pridame dalsi, ze _
  Fakta jsou nasledujici:
  1. nasrano v hlave, machrovani pred typkem na streamu a debilni spolujezdkyne IQ 80
  2. nezkusenost, neschopnost reeagovat na smyk
  3. nezkusenost, neschopnost najet zatacku spravnou stopou
  4. pridatne nepodstatne faktory (VW New Beetle nic moc auto, posrane celni sklo, vyvyseny ostruvek pred bus stopem, spatna konstrukce PH steny, lomena zatacka s matoucim znacenim, ktere svadi pokracovat v polomerem jako pri najezdu rovnou do odstavneho pruhu)

  Celkovy prubeh nehody:
  1.Ridicka jede v levem pruhu, zatacka ji vynasi doprava
  2.Ridicka nechce prejet caru mezi pruhy (i vlivem debilni spolujezdkyne a sveho emocionalniho stavu)misto toho trhne volantem doleva, rozhodi zadek , neni schopna bleskove srovnat kola a primerene kontrovat. Auto pokracuje doprava v pretacivem smyku.
  3. V uz beznadejnem pretacivem smyku trhne koly doprava, toto uz nic neresi, auto uz je davno neovladatelne. Dostava hodiny.
  4. Naraz prdeli napred na stranu ridice do protihlukove steny, VW je rozparan, chybi LZ cast vozidla, strana spolujezdce a predek relativne neporusen, vyprosteni, prevoz na traumatologii, ridicka druhy den zemre.

  Pouceni : kdyby umela ridit a nechovala se za volantem jako pica, mohla tu zatacku projet 160, kdyby mela i dostatecne kvalitni auto, tak kolem 200 kmh, coz je v danem miste limit. I s posranym celnim sklem.

  1. Fakta jsou nasledujici:

   4. pridatne nepodstatne faktory (VW New Beetle nic moc auto, posrane celni sklo, vyvyseny ostruvek pred bus stopem, spatna konstrukce PH steny, lomena zatacka s matoucim znacenim, ktere svadi pokracovat v polomerem jako pri najezdu rovnou do odstavneho pruhu)

   Obávám se, že bod 4 je stejně podstatný jako ostaní. Stejně jako pneu a taky, že vozidlo zřejmě nemělo stabilizaci.

   Jinak moc pěkné shrnutí.

   1. souhlas, spojenim vice slabych faktoru vznika nova kvalita. Respektive, kdyz se to slozi vsecko dohromady, od sterace, pres zvlneny asfalt, zatacku v klesani, tezky motor, nedotacivost, tuhou zadni napravu a absenci ESP, da to dohromady koktejl zdanlive nepochopitelneho retezce udalosti, ktera ji vybrat tu zatacku neulehcila. Osobne uz jsem zazil auto, ktere kdyz chytlo v klesani smyk klidne v osmdesatce tak se nesrovnalo se ani po 100 metrech, protoze holt to byl debilni zigulik se zadni napravou ala zelezna roura.
    Kdyby byl New Beetle fakt takova sunka, jak se tu prezentuje, tak nepreskoci bokem pres obrubnik porad relativne stabilne na kolech, ale vezme to v saltech pres strechu a zbytky tech holek mohli z te steny seskrabavat. Coz by byl patrne prubeh teto nehody v ziguliku v teto rychlosti, bez ohledu na zkusenosti ridice . Dnesni auta toho odpusti jeste vice, nez New Beetle, otazka je, jestli to je pro dobro veci, resit svuj prvni smyk v zivote v osmdesatce, anebo ve stoctyricitce…

    1. co tady zas ten nachcanej fízl z brna kecá za žgrgloviny?
     Jak jela v levým pruhu? , jakej převoz na traumatologii? Jsi vyjebaná píča nebo co? Jsi to video ani neviděl a děláš tady závěry jak soudní expert s třicetiletou praxí.
     1) nevím o jakým machrování máš řeč, řidička, to je ta co sedí vzadu na záznamu a né v popředí. Machrovala spolujezdkyně.
     2) troufám si tvrdit že na nečekaný smyk z 95% nedokáže adekvátně reagovat žádný řidič a nebo reaguje špatně, příliš slabě, příliš moc. Když smyk čekáš je to pohoda, když ho nečekáš, nemáš čas reagovat a když už něco vymyslíš zabere ti to tak moc času, že neš se ruka pohne a než zareagujou všechny vektroový síly tak jsi o 100m dál, buď v kamionu a nebo ve zdi. Všam by jsi měl znát Buchlovské kopce a retardy na motorokách a neschopnou SUSKU vyřešit to tam jednou pro vždy.
     3) jasně všichni si najíždí správnou stopu a protože holka byla mladá tak to hodíme na ni. Denně potkávám na ulicích nejen Brna miliony řidičů, kterým bych sebral papíry na místě a to né kvůli tomu že by si neuměli najet do zatáčky a ty tady budeš vyžadovat po holce která tomu vůbec nerozumí najíždět stopu? navíc v místě kde to není potřeba? Je úplně jedno jestli jela uprostřed, blíž levé čáře a nebo pravé nebo v odstavným. Je to všechno její věc a ani jedna by nevedla ke smrtelné havárii, protože jsem leco najezdil v odstavným pruhu a není to takovej problém. A dokonce jsem jel i 120 s prázdnou pneumtaikou po dálnici a nepřevrátil jsem se na střechu jak v Kobře11.
     4)
     posrané čelní sklo – ano to mohl být důvod, zkuešný řidič by sklo očistil na rovine kde má přehled a né před zatáčkou.
     vyvyšený ostrůvek – kolik ostrůvku je všude habaděj a lidé tam neumírají.
     PH stěna – NEJVĚTŠÍ vrah a problém a příčina smrtelné nehody. Jednoznačně viník ŘSD a SUS, nebyla to první nehoda a měli tam být dávno osazeny betonové svodidla. O ně by se auto nerozrazilo.
     jaká matoucí zatáčka se značením? Tu zatáčku 99,9999999999999999999999% projede dnes a denně milion lidí 110kmh+ a nevybourají se.
     5) nevím co si pánové představují pod pojmem stabilizace, jestli tím myslí ESP tak to ano, věřím že slečna měla starší model bez ESP, patrně by jí to zde život zachránilo. Pokud jste myslel stabilizační tyč, tak tam určitě byla.
     Laskavě se vzpamatuj když už píšeš: “ano 99% komentaru bylo o hovne, tak pridame dalsi, ze _”
     tak proč přidáváš další HOVNA ty?

     1. “PH stěna – NEJVĚTŠÍ vrah a problém a příčina smrtelné nehody.”
      Milý pane, když dovolíte, jezdí se po silnicích a ne středem protihlukových stěn.

      1. Kolik lidských životů si vyžádali betonové sloupy a stromy u silnic? Ano také nesouhlasím s kácením stromů v blízkosti 15m od silnice. Ale aspoň bych tam nevysazoval nové. Betonové sloupy se strkají až za pangejt a nebo do kabelů pod zem.
       Pokud jde o nějakou rychlostní komunikaci a ještě v zatáčce a ještě je v zatáčce zastávka s čekárnou na lidi, tak tam měli být bariery. TEČKA.
       NEBYLA TO PRVNÍ NEHODA co se tam stala. Takže měli informace, nenasadili ani radar, ani zpomalovací práh, ani betonové svodidla. Tečka.
       Vysvětlím vám to jinak. Pokud by to vozidlo křáplo do betonové stěny, rozhodně by řidičce neprojel hlavou kus trámu z PH a auto se nerozřízlo, neomotalo o traverzu PH stěny, ale vektorová energie by se roznesla na celou stranu plochu boku vozdila a došlo by tím pádem k menším deformacím karoserie a deformační zóny by mohli být společně deformovány.
       Prakticky tím říkáte, že když se jezdí po silnicích, tak není potřeba radarů ani snížené rechlosti ve městech, protože pokud auta jezdí po silnici, tak chodci chodí po chodnících a tudíž nikdy nemůže dojít ke kolizi vozdila a chodce a proto jsou všechny radary a omezení na 50kmh zbytečná.
       Dále se domnívám, že by někdo měl dbát i na nouzovou cestu. Něco jako záchytný únikový pruh v úpatí dlouhých kopců pro vozdila kterým selhaly z dlouhého brždění brzdy.
       Vy by jste na takové místo klidně postavil školku, protože nákladní automobily přece mají jezdit po silnici… váš názor je na rovinu IDIOTSKÝ a nelíbí se mi že taková zrůda jako vy má volební právo.

       1. “…a nelíbí se mi že taková zrůda jako vy má volební právo.”
        A co s tím uděláte, pane názorydruhýchsicucámzprstubezohledunajejichskutečnénázory?

        1. napíšu to na dfeens a budu si dál myslet o lidech že to jsou sprosté hovada.
         nicméně abych Vám vysvětlil, že nejsem člověk který by názor druhého nerespektoval, ale ten druhý by musel argumentovat argumenty které mají smysl. Vaše hláška o tom že auta mají jezdit po silnicích je tak argoantní a fádní, že bohužel nepřipouští žádnou rozvíjející debatu.

         1. Když už tak sprostá hovada.
          Váš grammar nazi

          Každopádně:
          Kdybyste mne kupříkladu zabil, zbavil byste mne volebního práva daleko účinněji než pouhým napsáním na D-FENS. Navíc bych pak už nemusel platit daně.
          Vy tvrdíte, že příčinou smrtelné nehody je protihluková stěna. Já s Vámi nesouhlasím a tvrdím, že příčinou smrtelné nehody bylo to, že řidička jela nad své možnosti, tedy příliš rychle a zběsile.

          1. Kdyby jel profesionální řidič ohleduplně a v rámci svých možností a slinice byla v tom úseku zledovatělá, dostal smyk otočil se napral to do protihlukové stěny a zabil by se o tu traverzu, tvrdil by jste že za to může jeho neschopnost, počasí nebo jen lidská drzost?
           Když mám psa a nemá košík a já ho uvážu u lampy VO a půjdu do obchodu na 5 minut. Příjde někdo k tomu psovi a bude si ho chtít pohladit a on ho pokouše, jsem automaticky vinnej já že jsem psa nezabezpečil proti kousnutí.
           Takže máme nezabezpečenou konstrukci ke které když někdopřijede ho poraní a najednou je vina na tom kdo se k té traverze protihlukové stěny přiblížil? hnusný dvojí metr.

          2. Někdo se k traverze protihlukové stěny přiblížil a ta traverza na něj skočila, číňánka zabila, číňanka plakala a na hrob napsala:
           Píšete hlouposti, SkReTe.

           Pokud je silnice zledovatělá, dovolil bych si tipovat, že soudný řidič (ať už profesionální nebo amatérský) pojede takovou rychlostí, že i kdyby v té zatáčce dostal hodiny a vylítnul do té protihlukové stěny, tak si o ni akorát pomačká plechy na autě.
           Ta řidička se k té traverze přiblížila na vzdálenost několika málo centimetrů neřkuli nulovou a k některým fragmentům protihlukové stěny (alespoň) na vzdálenost zápornou. Prostě to do ní naprala.
           Vy, pokud se přiblížíte k děvčeti na vzdálenost zápornou, tomu také můžete říkat přiblížení, ale ve skutečnosti jde o pohlavní styk neboli (omluvte prosím mou lingua franca) o jebačku.

   2. Hodně podobně, jako žiguly se choval i F125P. Prodával se ještě s diagonálkami a kdo “přeslechl” i v mírné, ale neklopené zatáčce z kopce a v 80km/h jejich řev, tak po utržení se s tím už nedalo skoro nic dělat..
    Nikdy jsem v tom Beetlu sice neseděl, ale nečtu poprvé, že i s tímhle druhem auta by to bez blbnutí šlo hladce projet i vyšší rychlostí. Psali to lidi, co to tam znají a jezdí tudy denně – na daném místě prý nehoda snad ještě nikdy nebyla.
    Holt se sešlo tolik nepříznivých okolností, že to snad dopadlo ještě dobře – jako že přežila aspoň jedna.
    Chraňbůh nepřeju nikomu nic zlého, ale jestli tohle nebylo koledování si o průser, tak už nevím co jiného by to mohlo být.

   3. Jen na okraj, Mergly se bez stabilizace neprodávají už strašně dávno. Proto kupte dětem Mergly.

    1. otazka je, co je strasne davno. W123 zacal dokonce bez pasu vzadu, posledni verze s ABS a Airbagem, bez stabilizace. Vzadu sikma vlecena trojuhelnikova ramena. W124 ma uz v drtive vetsine aspon ABSko, stabilizaci taky nema, aspon ne ty prvni modely, Airbagy ma tak pul napul. Ale ma petiprvkovy multilink vzadu, ktery je o neco lepsi nez naprava W123, pokud je v dobrem stavu. V realu v dobrem stavu neni a bude to horsi, nez W123. 190ka je to same co W124, ale v mensim provedeni. Vzhledem ke stari ceskeho vozoveho parku jsou tyhle 20-25 lete modely “perspektivni ojete mercedesy” pro zacinajici ridice, takze docela spatonka. prvni Cko se nepovedlo, Ecko neboli “masarka” se sice povedla, ale je v kombinaci s velkym dieselem a automatem, coz nevyhovuje zase z provoznich duvodu, Acko se nepovedlo a vsecko mladsi s tricipu hvezdou uz bude mimo financni dostrel vetsiny mladych.
     Osobne mlademu koupim neco s manualem a lehkym a relativne slabym benzinem a presnym rizenim s citlivym volantem, pricemz by to melo mit adekvatni pasivni bezpecnost. Neco ala Nissan Note. Pro holku to bude natuty nejake neprustrelne SUV na vysokem podvozku, protoze proste holky to maji jinak, ale to se bude resit za deset let nejdriv…

     1. Že vy na tu jedernou apocalypsu a ekonomické zhroucení do středověku tak úplně nevěříte, když chcete za deset let kupovat auto?

      1. vsak pisu : “neprustrelne SUV” :)

   4. Stabilizace New Beetle je na urovni ctyrkovych golfu, takze zadnej zazrak ale taky zadna nebezpecna bida. Jenze pokud k rychlosti a stavu silnice s “hupem” pricteme okamzitou ctvrt otacku volantem prakticky z primeho smeru, to by nevychytala zadna stabilizace. A kdyby ano, ridicka s jakoukoli signalni soustavou by to uz behem elektronickyho srovnavani instinktivne zase prekontrovala do momentu, kdy ji dojde krajnice. Jestli ji danej kus mel, to nevim a nedovoluju si tipnout. Kazdopadne v pripade nedotacivyho smyku je v Golfech IV a V stabilizace na zadnich brzdach setsakramentsky opatrna, aby nespustila nejakej podobnej kolotoc. Nedotacivost skoro nekoriguje. Reaguje ale agresivne pri pretacivosti. Tudiz pochybuju, ze by stabilizace mohla nehodu spoluzapricinit.

    1. S tímto způsobem ztráty ovladatelnosti se běžná stabilizace (ESP) nedokáže vypořádat, protože je to mimo její návrhové parametry. Možná by to dal nějaký systém, který umí hodně rychle vektorovat kroutící moment, ale nejsme v rallye a tak bad luck.

     1. Otázka je jestli jde o kompletní přebrání řízení nebo jen o zmírnění následků. Domnívám se, že v počátku toho smyku by vůz s ESP zareagoval adekvátně přibržděním kola do protismyku a tím by řidička nevyhodnotila stav takový aby tolik trhla volantem. Vlastně by dál korigovala kola směrem, kterým by chtěla jet a ESP by se už o to postaralo. Podle mě začla točit tím volantem prudce až v době kdy smyk byl už velký, proto zvolila tak velkou reakci aby jej zvládla. Vlastně ona ho ani zvládnout nechtěla, spíš točila volantem tak aby kola směřovala směrem, kterým chce jet, ale už jí to bylo prd platný. ESP pracuje s úhlem natočení kol a vektorizuje a vyhodnocuje rozdíl mezi požadovaným směrem a směrem kterým se vozdilo pohybuje skuetčně. A to jsem se domníval že VY pane BOSCH budete vědět a nemyslel jsem si že napíšete takovou kravinu. Asi mám pravdu o tom senilnění, že?

 5. myslim ze tento clanek je absolutni blabol, smysleny konstrukt a preci takto to nikda nemohlo byt…

  Protoze uz bylo preci jasne napsano defensem, ze za nehodu muzou restrikcije, omezovani ridickych svobod a kampane BESIPu!!!

  1. Ad:”Protoze uz bylo preci jasne napsano defensem, ze za nehodu muzou restrikcije”…
   asi chodime na nejakeho paralelniho DFENSe, protoze Dfensuv clanek byl o tom, proc teda utahovani sroubu a restrikce, kdyz stejne nefunguji. Pro menechapave, ty pipiny minuly asi tak dve policejni hlidky, projely x krat na cervenou, ridily s mobilem atd, atd, atd a NIC.

   Pokud tedy restrikce NEFUNGUJI (vedely, ze to nesmi delat a presto to delaly), pokud buzeracni aparat nefunguje (asi jely malo lukrativnimi zonami, kde se zrovna ten den neryzovalo), jaky je tedy SMYSL buzeracniho aparatu (i kdyby to zachranilo byt jeden sebepomrdanejsi zivot / nezachranilo).

   Je to asi takova logika, jako lecit zlomeninu zarikavanim, pripadne pevnou virou v Trojjedineho Boha ve trech osobach. A pokud by ta zlomenina nechtela srust, je treba pritahnout srouby a posilit viru v Boha, vymytit dabla a uvolnit ruce inkvizici, to je prece jasne. Nebo snad ne ?

   1. Lépe to snad nejde popsat. Přesně.

   2. …a uvolnit ruce inkvizici

    Jo a inkvizice udělá co? Evidentně nemáte přehled úplně o všem, respektive část vašich znalostí do vás nalilo komunistické školství a vy jste byl líný je přezkoumat.

   3. navic už vidím fízla jak pokutuje dvě holky, když na něho budou dělat cukrbliky, ukážou nožky a výstřih a policajtovi se překrví mozek přívalem krve z orgánů které běžně nepoužívá…

 6. Přidám ještě svůj názor, kterým doplním docela rozumný rozbor autora článku.

  Podle mne autor pominul zcela prvotní příčinu nehody, až ji dokonce bagatelizuje! Podle mně je hlavním problémem stream na FB (nebo kam to jelo), kdy pocit nutnosti se exhibovat a dělat zajímavější, přinutil řidičku se zcela neadekvátními schopnostmi za nevhodné situace (rušící spolujezdec) přecenit svoje síly, což vedlo k této nehodě.
  Kdyby jely pipky samy a nikdo je u toho neviděl, nepojede tak rychle, bude víc dávat pozor na cestu a spolujezdkyně jí do toho nebude kecat a ječet. Ale kdyby byly v prdeli ryby …, že?

  1. No nevím, čím víc jsem sám, a čím méně mě někdo vidí, tím jedu rychleji. Pokud mám spolujezdce, je to o něčem úplně jiném. Ale pokud je dálnice prázdná, letní noc, a široko daleko ani živáčka, jezdím dost na hraně. Baví mě to, a jediný, komu jsem v té chvíli nebezpečný, jsem já sám. Nějaké nehody už jsem měl, jednu i zaviněnou, paradoxně nikdy ne v tomhle okamžiku, ale buď za naprosto normálních pomalých okolností ve městě, nebo za asistence policie (fakt vtipné, když se před vámi objeví policajt s plácačkou, a za vámi blízko kamion – necháte se převálcovat kamionem, nebo přejedete policajta? Já zvolil to první, bohužel).

   Až mě jednou najdou obtočeného o strom, protože jsem těžce přecenil své síly, a podcenil situaci kolem, a budou mě ukazovat na TV Nova, doufám, že samozvaný dopravní expert nezapomene říci: “Mrtvý řidič si jízdu skutečně užil, s rizikem kalkuloval, statistika je sviňa. Být na jeho místě, stálo by to za to.”

  2. “Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.”

   Já zase myslím, že je to úplně naopak. Domnívám se, že právě díky tomu streamu se jen to pičoidní chování zmedializovalo, ale jinak je to neměnné. Nečteš zprávy? To, že nějaký cucák spolu s ožralýma kámošema omotal kolem stromu nějakou plečku ve dvě ráno mezi vesnicemi není tak výjimečné. Stream netřeba, bohatě stačí, že jsou v autě kamarádi nebo buchta a hecování/předvádění na sebe nenechá dlouho čekat. Jenže pokud u toho nesejme matku s kočárem nebo neskončí s tím autem někomu v obýváku tak se to přejde jedním suchým článkem na informačních webech.

   1. Spíš se o tom tolik nepíše, protože to nezačala dělat dnešní generace pyrátů, ale už generace předchozí, což se o pyrátech v BMW a Audi říct nedá…

 7. Neco podobneho se me ve Favu taky stalo v davne dobe, kdyz jsem mel mokry ridicak. Pri pomale jizde okolo 50kmh v chumelenici v docela dostatecnem odstupu pred nami zaclo auto brzdit. Ja zacal zjemna pribrzdovat taky. Byvalo by to vyslo s rezervou. Spolujezdec vykrikl brzdi a ja prislap vic a uz jsme se tocili v hodinach. Otocili jsme se o jednu a trictvrte otacky. Nastesti jsme zustali v pruhu a nic okolo nejelo.

  O nejake ty roky a stovky tisic km pozdeji jsem mel pritelkyni, ktera jako neridicka mela jeden dost blby zvyk. Predpisum nerozumnela, za jizdy zirala do mobilu na FCB a kdyz pak nahodou zvedla oci, tak se lekla nejakeho auta prijizdejiciho po vedlejsi, nebo tramvaje atd. a silene histericky zarvala.
  Je jedno, ze v tu chvili jedete podle predpisu a mate dokonale povedomi o okoli a vite, ze zadna hrozba nikde neni. Kdyz na vas takhle histericky najednou spolujezdec zarve, tak se proste leknete, ze jste neco prehledli.

  1. Spolujezdec, pokud je sám řidič, má zažité “postupy” a ze sedadla spolujezdce to prostě vidí trochu jinak. Já takhle (koneckonců, jak doporučuje autor článku) ještě dělám kopilota synovi. Jezdí v mém autě. A někdy (proboha, ne každou chvíli, jezdí už dobře) mám skutečně potíž udržet se a nezasáhnout pokřikem. V drtivé většině případů by to bylo zbytečné, takže to musíte čuchat předem a – důvěřovat. Na druhou stranu, už se moje “Brzdi!” vyplatilo. Přestože jsem mu stokrát vysvětloval, že A sloupek u auta, kterým jezdí (P407), kreslil debil a klidně se za něj schová auto najíždějící na kruháč, tak vlastní zkušenost je nejlepší. Ale nemusí to končit zmačkanejma plechama, že. :-)
   Varianta hysterická spolujezdkyně je pravdivá. Není to dlouho, co jsme se vezli nocí po prázdné státovce a manželku vyděsila zřejmě přelétající sova (nebo co to bylo, já to vůbec nezaregistroval, já koukal na silnici a přilehlé příkopy hlídajíc spíš čtyřnohou zvěř). Nestáli jsme na místě (a nezastavili), ale výstražné jsem rozblikal, zatímco jsem se snažil najít kde je co je… Ta reakce je přirozená a šla by odbourat snad jen nějakým výcvikem. Pochybuji ale, že by to bylo dobře.

   1. Auto na kruháči, pochopitelně..

   2. zlata p407 a jeji A sloupek proti tomu kretenskemu sloupku v suzuxi SX4. Navic to je jakoze auto do mesta, takze o to je to vsecko mnohem horsi, nez projedu na okresku, tak mam ukroucenou hlavu.

  2. Moje manželka si jako spolujezdkyně vypěstovala v poslední době taky jeden blbej zvyk – když se bojí, opře se rukou před sebou o palubku v místech airbagu – marný jí vysvětlovat, že by to fakt nebylo super, kdyby se něco stalo opravdu, a airbag musel zafungovat :-( Ale odnaučit se jí to mi moc nedaří..

 8. Pane, jste úplně mimo…tak mimo, jak snad ještě nikdo tady před tim…

 9. Jsem se tam před týdnem málem vysekal taky. Jedu 90-100 a koukám jakou pěknou díru tam holky udělaly a borec přede mnou si přibrzdí na 60 aby si to tam prohlídnul ještě lépe jak já. No nechybělo mnoho a mohl mít fotky i z druhý strany stěny.

Napsat komentář

D-FENS © 2016