Jsme ve válce, ale Rusko a Čína nejsou naši nepřátelé, a pátá kolona? - zpět na článek

komentářů 285

 1. Asi takhle: Primárně jde vždy o rabování – zdroje, suroviny, územní zisky.
  Samozřejmě je to třeba zabalit do politického hávu, nadělat z pitomých ovcí ještě pitomější ovce
  a hlavně mlžit, lhát, zatloukat, překrucovat, manipulovat a vymývat.
  Správná konspirace je tehdy správná, když si řadový pablb považující se za inteligenta řekne: Tohle nemůže být konspirace!
  A tak se nikde moc nedočtete o tom, že by ve Vietnam wars šlo o rabování ložisek wolframitu a kasiteritu – což byl jediný a celej krám,
  non plus ultra,… zato si můžete bohatě počíst jak šlo jedněm o komunizmus a druhým o demokracii…
  Tohle totiž dává prosto pro spekulace, debaty, rozdílné názory a stanoviska, disputace a dokonce nakonec i – dekapitace…
  No a skutečně chtyrý, ten tohle neřeší, ten si jen natáhne to potrubíčko, nebo bulk dopravník.

  Evropa je exhaust a ekonomická mrtvola a tak se už vlastně dávno rozhodlo jak vyřešit ten problém, že jednou bude plno lidí ale žádná práce = příjmy pro ně.
  Problém = řešení, vyřeší to zase lidí a pozvolný přechod – adaptace na snížení životní úrovně, jen proboha nehodit žábu do vřící vody! Pooooomaaaluuu.
  A jak pravil jeden vůdce – není člověk není problém…

  Jen nastavit výchozí algoritmy.
  Samy se ony ovce požerou.

 2. Už pár let pořád posloucháme o ruské hybridní válce, jak se nás tady Putin snaží ovládnout, jak nás Zeman táhne na východ… Zajímavé je, že nikdo z těch skvělých vzdělaných lidí nikdy neřekne, co by to v praxi znamenalo, jen občas dodají něco o čtyřicetileté zkušenosti. Udělejme si tedy intelektuální cvičení, co by ten strašlivý pád do zájmové sféry Ruska znamenal. Nakupovat ruské suroviny (oni nám je snad Norové nebo Saúdové dávají?), nakupovat ruské zbraně místo amerických (idem), nevymýšlet sankce a nedělat ramena v OSN. Jak cokoli z toho naruší běžný život kohokoli z nás?

  1. No ono je tohle strašně jednoduché ukázat. Představte si, že je rok 1989 a podívejte se na Německo před pádem berlínské zdi. Jedna půlka byla pod okupační správou Sovětského svazu, jedna pod správou ostatních tří mocností… kde chcete žít?

   1. Rusko není Sovětský svaz. Stejně jako současné Německo není Grossdeutschland.

    1. Máte pravdu, ale zásadní myšlenkové pochody v Rusku zůstaly a rozdíl mezi východem a západem je po skoro třiceti letech po sjednocení i pod tím novým zejména na úrovni mentality pořád znát.

     1. A zásadní myšlenkové pochody Němců se také nikdy nezměnily. Jsou stejné jako před 1. světovou válkou, před 2. světovou válkou, i po ní. I dnes jsou stejné.

      Kdyby nebylo agresivních nacistických Němců, a nebylo by 2. světové války, tak by také nikdy nebylo: Západní a východní Berlín, a nikdy by nebyl komunismus v Československu.

      Jediný rozdíl je, že agresivita Rusků/Ruska se v médiích šponuje, zatímco agresivita Němců/Německa se nezmiňuje – ač mnohonásobně vyšší a agresivnější.

      Už se nepřipomíná Mnichovská zrada, Protektorát Čechy a Morava, Lidice, Ležáky, Terezín, 320 tisíc Čechů zamordovaných jen v Protektorátě nacisty, a ani o 60 miliónech obětí 2. světové války. Sudetští Němci mající lví podíl na 2. světové válce se představují jako diskrimované chudinky, a oficiální představitel české vlády Daniel Herman si chodí na sudetoněmecké srazy povídat v němčině o strašné vině Čechů (a dokonce se kvůli tomu neúčastní uctění památek obětí Terezína).

      A když čistě náhodou mělo nějaké výročí německých zvěrstev, tak je v médiích ticho, nebo se naplánuje třeba na 15. března 2018 stávka studentů, kde se varuje před návratem komunismu. O nacistické okupaci českých zemí ani písmenko. Vtipné. Ale uvidíte ten rachot, jak se zavaří klávesnice a internetové linky novinářů v srpnu 1968…

      Jděte už s tím ruským nebezpečím do prdele.

      1. Příčinou druhé světové byla hlavně nedořešená první světová. Každá země má svou dlouhodobou strategii bez ohledu na režim. Rusko se už od cara díky své poloze snaží položit mezi Kreml a nepřítele co nejvíc území, Anglie se snaží mít rozhádanou Evropu, aby měla klid na globální obchod a Německo se snaží od dob Pruska růst a dominovat Evropě s Hohenzollerny, nacisty nebo eurosocialisty, tanky nebo dotace, cíle zůstávají, prostředky se mění.
       Sudeťáky vehnala Adolfovi do náruče hlavně čs vláda a Adolfovi sehráli roli užitečných idiotů. Jak byste asi miloval stát, ve kterém byste se octl tak, že vaše rodné město obsadí četnictvo a pak vás vyhodí z práce, protože neumíte mluvit cizím jazykem, bez kterého jste se do té doby zcela obešel? Já osobně bych to miloval asi jako Evropskou unii.

       1. tak zase to nedramatizuj, cestina byla jako nutna podminka pouze u statnich zamestnancu. Uz zamestnanci samospravy mohli sprechtit jak jim zobak narost, pokud s tim souhlasila radnice (v temer vyhradne nemeckych oblastech spis vykopli Cecha co neumel germansky) a u soukromnika jazyk plosne neresil nikdo.
        Problemy byly, vetsinu jich CSR zdedila z RU, neco eskalovalo samovolne, neco posrala ceska vlada.
        Obecne vzato, v kontextu TEHDEJSI doby postaveni mensin v CSR patrilo rozhodne celosvetove k tomu nejlepsimu. Smula byla, ze Nemecko bylo ekonomicky vyspelejsi a bohatsi i nez cs. prumer, natoz chudy pohranici, nacionalismus byl na vrcholu popularity a naciste moc dobre vedeli jak na Nemce.

       2. Ada: Příčinou válek je vždy nedořešená minulost nebo snaha si něco sebrat. V poslední době také fakt, že největší zisky jsou když teče krev – to je motivace pro finanční kruhy.

        Příčinou 2. světové války byla:

        a) nedořešená minulost, především nenažranost Anglie a Francie;

        b) mindset Němců, že jim patří celá Evropa, který se nikdy za více než 1000 let historie nezměnil, a Němci to budou zkoušet znovu a znovu;

        c) někdo (mocný či mocní) v pozadí zafinacoval Němce a NSDAP, protože mu to přišlo jako báječný nápad, kterak zničiti Rusko.

        Ada: Sudeťáky do náruče Němců určitě nevehnala československá vláda. To si čůráte a lžete do vlasntího hnízda. Máte k tomu dokonce i historický podklad, že nemáte pravdu. Když sudetští Němci začali vydírat vládu přehnanými požadavky, co chtějí – vláda jim na všechno kývla, viz 5. září 1938. Jinak řečeno, dali by jim i modré z nebe, ale sudetští Němci chtěli rozbroj, válku a mír, a jejich požadavky byly koncipovány s tím, že nechtějí, aby je dostali, a mohli tam řvít do světa o diskriminaci.

        Ada: Navíc kdybyste měl jiný zdroj než Českou televizi a Posselta, a trochu více se seznámil s historií, tak byste věděl, že sudetští Němci versus Češi bylo většinou ve stavu, že Němci utlačují Čechy co to jenom jde. Ale chápu, že kavárníkům se to nehodí.

        Zkrátka hovno víte, jak to bylo. Jenom plkáte a kvákáte, co do vás namlela média.

   2. hedonism.bot: Na Vaši inteligentní otázku odpovídám, že bych samozřejmě chtěl žít v roce 1989.

  2. Zena si ted o vikendu vymyslela,ze chce dalsi sklenik.Byl jsem az prekvapen,ze jedna z nejvetsich firem na trhu vozi skleniky prave z Ruska.Respektive,konstrukce z Ruska,polykarbonat dle prani konkretniho soudruha je bud ruskej (levnejsi),nebo anglickej (trvanlivejsi).Takova pitomost jako sklenik,a oni jich prodali v Evrope uz tisice.

   Mimochodem,dalsi vec,kterou ji ted rahnu z Ruska,je cesacka na vlnu.Ma starou anglickou a vecne se z toho vytrhavaji cesaci dratky.Stala 18t Kc.Kdyz jsem ji z Ruska bral kolovratek,tak Rusak k tomu prihodil i rucni kartac ze stejneho pasu,jaky dava na mechanickou cesacku.Z toho ten dratek nevyrves, pokud to nechces cely dokurvit.Takze budu ted od nej brat i tu cesacku, chce za ni bratru 4t Kc i s postovnym.

   Samozrejme,neni to zadny vyznamny segment trhu a vubec nechci srovnavat import ze zapadu a z vychodu.Ostatne import do Ruska je brutalni,takze kdyz tam chteji mit zapad,musi si to privezt.Ale ona se tam ta situace rok od roku meni,protoze zapad jim tam pomerne dost exportuje uz primo firmy,nez jen vyrobky.Ostatne nase Schadewerke i Zetor mohou vypravet,ze.

   1. Zato Evropa může do Ruska vyvážet odborníky na čerpání dotací z EU. A když to bude málo, tak i kontrolory hygieny telefonů.

    1. Evropa postupne bude mit vyznamny nadbytek inzenyru a dochtoru. Jen si nejsem uplne jistej, jestli se je podari exportovat, vetsina Ruskem jen prochazi smerem do Skandinavie. Rusove ani netusi, o co prichazeji.

     1. Prosím vás, kde vidíte ten nadbytek inženýrů a doktorů, kteří něco umějí? Já to vidím přesně naopak – počet lidí, kteří něco umějí v Českých zemích i Evropě jde prudce dolů.

      Západní školy tvoří asi podobné inženýry jako tato zpěvačka vystudovala v USA operní zpěv a ještě cosi. A sebevědomě namachrovaná určitě je, což je jediné, co ji škola naučila: https://www.youtube.com/watch?v=OxYtv9HeQjI

      Něco o tom vím, protože v praxi na to narážím stále. Ale hlavně jsem měl ten debilní nápad studovat další vysokou školu. Což mě rychlo přešlo, když jsem v 1. ročníku zjistil, že mám o několik řádů větší znalosti, než doktoři, docenti a profesoři, co mě měli učit. Zvláště trapné to bylo v matematice. To se mi za komunistů nestalo.

      1. A jaké to byly předměty Jeníku? Lineární algebra, matematická analýza, nebo v čem vynikáte nad zoufalými kapitalistickými profesory? Mimochodem, co to bylo za školu? Ať si na ni dáme pozor.

       1. Milý Sardíku, chci tu být anonymně, a neprozrazovat detaily, kterými by mě někdo vystopoval.

        Kdysi, za komunistů jsem vystudoval technicky zaměřenou školu (jistě odvodíte z dalších příspěvků ode mě na dfensi přibližně jakou). Po státnicích jsem tam zůstal a časem učil na univerzitě některé matematické a technické předměty. Nad sebou jsem měl kapacity v oboru, a já si připadal malinkej. Po 1989 jsem dal univerzitě vale – začala zuřit počítačová revoluce a byla možnost podnikání.

        Po cca 20 letech jsem se rozhodl vzdělat se univerzitně v jiném oboru. A tak jsem zjistil, že nikoli John je tak dobrej, ale univerzity se podle západního vzoru staly odpadem. Kvalita vyučujících šla o 3 řády dolů. Už se necení ten vyučující, který je mistrem svého oboru. Cení se grafomanické množství a generování co největší slovní vaty do impaktovaných časopisů. Jinak řečeno, idol univerzitního lektora je dnes Honore de Balzac nemající ani áhnung o oboru, který učí. A pokud získá pro univerzitu maximum grantů, pak je větší hvězda než Jágr.

        Kdo může a něco umí, zdrhá z univerzit. Nebo tam zůstává na 0,1 úvazku, apod.

        Prostě jsme univerzitně převzali západní styl, to jest hnůj.

        A když vyučující s matematickým doktorátem např. hleděl nechápavě, když jsem řekl, že „hledá nezávislou bázi lineárního prostoru“, což slabikářový základ lineární algebry, který se učí v 1. ročnících na matematických a technických školách (za komunistů). Jednalo se o hledání vícerozměrných funkcí z naměřených dat pomocí regrese. Podobné znalosti končily u vícero vyučujících i v dalších předmětech.

        Jinak řečeno, vynikat nad většinou dnešních lektorů není žádný velký problém.

        Milý sardíku, za celou dobu jsem do vás neviděl jiný příspěvek než snahu někoho dostat. Sám jste přispěl akorát hovnem, kromě zpochybňování druhých, tak jdete do ignore. Další vaše příspěvky už bohužel nebudu mít tu čest sledovat.

        1. Inteligence studenta se pozná mimo jiné podle toho, jakou školu si vybere. Ty vole, musíš studovat VUT nebo ČVUT a ne Univerzitu Čunovo. I když, v tvém případě to odpovídá.
         Jinak máme v tisícovce nejlepších vysokých škol 6 ústavů, skvělé Rusko 11, Japonsko asi 100, američani asi 250 ty idiote.

         1. cyklista: Má pravdu, úroveň šla dost dolů, sice na univerzitách bývají jeden až dva renomované ústavy, ale jako celek to šlo dolů, důvodem je befel na umělou zaměstnanost a befel na počty vysokoškoláků. Aby se to splnilo, vznikají i bizardnosti jako Katedra Genderových Studií na Karlově Univerzitě, to je jedna z té Vaší tisícovky.

          1. jaku, dolů šel průměr škol, protože je svoboda a existují ústavy jako Sládkovičovo s pobočkou v Blansku. Stejně tak sráží průměr těch nejlepších pochybné genderové obory a jiné. Nic to ale neříká o těch nejlepších. A možnosti těch výborných jsou nesrovnatelné s dřívějškem. Chceš srovnávat studia v SSSR pro nejlepší komunisty s dnešním Erasmem, kdy se dobrý student podívá po světě prakticky libovolně? A svět mají řídit ti nejlepší, ne morální odpad jako za komunistů.
           Ale je to pořád o svobodě volby, která dřív nebyla. Vyberu si školu, na kterou mám, ale pak se taky nemůžu divit, že moje žádost o zaměstnání skončí v koši, protože absolvovaná škola je k smíchu, tak jako je tady k smíchu John nebo zrg1.

          2. cyklista: Průměr klesl, těch 10 absolutně nejlepších zůstalo, protože Gaussova křivka, to se shodneme.
           Avšak má to vliv na renomé celkově, když potkáte dnešní Phd. kteří mají znalosti jako dřívější maturant, tak to nedělá hezký dojem.

          3. Naopak, dnešní idioti jsou vzdělanější než dřívější idioti, mají volný přístup k informacím, což dříve nebylo, akorát je neumí vyhodnotit, znovu viz příspěvky některých kolegů.

          4. cyklista: Umějí vygooglovat kdejakou blbost na internetu, to souhlasí, ale že by byli vzdělanější to se mi tedy nezdá. Dokonce i když se dá dneska dá vygooglovat vědecká práce se slušně zpracovaným tématem, stejně dají přednost zkratkovitým výkřikům někde z chatu. Čest výjimkám, nejsou takoví všichni.

          5. A co píšu? Máš evidentně problém s pochopení psaného textu. Sorry, končím diskuzi. John nebo zr1 jsou ve své hlouposti aspoň zábavní, ty jsi hrozný suchar.

          6. „jaku, dolů šel průměr škol, protože je svoboda a existují ústavy jako Sládkovičovo s pobočkou v Blansku.“

           Milý cyklisto, já ti to zjednoduším. Šel jsem studovat na velkou českou univerzitu s dlouhou historií mnoha staletí. Žádná Žilina, žádná Vysoká škola báňská v Ostravě. Ani sluníčková a vymatlaná Masarykova univerzita v Brně.

           A zároveň jsem neměl na výběr, protože daná univerzita byla a stále je jediná v České republice, která daný obor vůbec vyučuje, protože jiné nesplnily akreditaci či jiné podmínky.

           „A možnosti těch výborných jsou nesrovnatelné s dřívějškem. Chceš srovnávat studia v SSSR pro nejlepší komunisty s dnešním Erasmem, kdy se dobrý student podívá po světě prakticky libovolně?“

           A k čemu je mi Erasmus, nebo supermožnosti, když lektoři nerozumí svému předmětu ani natolik, jako v těch bývalých SSSR školách?

           Je to nablýskané hovno, které má supernalakovanou formu, ale shnilý obsah.

           Fakt mi nezáleží na tom, jestli lektor kreslí postaru křídou na tabuli, nebo má supertechnické projektory. Nebo zda má škola Erasmu či nikoli.

           Uznávám, že jsem zastaralá konzerva, ale čekal jsem především kvalitu vyučování a znalostí lektorů. A uznávám, že v haldě dnešních požadavků jsem v tom osamocen.

           Stejně tak je mi u zadele, kolik univerzita vyplodí písmenek do impaktovaných časopisů a kolikrát to bylo světově citováno – což je zase základ pro žebříček nejlepších škol. A tento žebříček je mi proto zcela ukraden.

           A svět mají řídit ti nejlepší, ne morální odpad jako za komunistů.
           Ale je to pořád o svobodě volby, která dřív nebyla. Vyberu si školu, na kterou mám, ale pak se taky nemůžu divit, že moje žádost o zaměstnání skončí v koši, protože absolvovaná škola je k smíchu, tak jako je tady k smíchu John nebo zrg1.

         2. „Inteligence studenta se pozná mimo jiné podle toho, jakou školu si vybere. Ty vole, musíš studovat VUT nebo ČVUT a ne Univerzitu Čunovo. I když, v tvém případě to odpovídá.“

          Student si vybral velkou univerzitu, která existuje už mnoho staletí. Žádnou pidiuniverzitu či čerstvý projekt.

          „Jinak máme v tisícovce nejlepších vysokých škol 6 ústavů, skvělé Rusko 11, Japonsko asi 100, američani asi 250 ty idiote.“

          Ty idiote, a to kritérium nejlepších škol je vybráno tak, že většina z těch 250 USA škol je ještě větší odpad, než popisuji. Protože ten žebříček přesně hodnotí to, na co jako student můžu zvysoka kálet.

          Jako je počet nagenerované slovní vaty s hodnotou tolaletního papíru (nazváno politicko korektně jako kritérium „vysokého vědeckého výkonu“), počet vydaných knih, počet pořádaných konferencí, a podobné – a tím se vyčerpalo asi 90 % hodnocení školy.

          Takže idiot jako ty nepochopí, že i „nejlepší školy“ můžou učit na exkrement, neb kvalita vyučování a kvalita lektorů v tom hodnocení není zahrnuta vůbec.

      2. O tech inzenyrech a dochtorech nas prece pred dvema lety informovala nasevase mediav souvislosti se zacinajici priprchlickou vlnou… ;-)

 3. Nevim, ale strašně mi přijde, že mícháte páté přes deváté – skoro už chybí jen ilumináti :) Ono je strašně těžké obzvlášť v případě Německa odlišit zlý záměr a pouhou blbost – pokud jde o migráčky a islám, po sedmi letech v DE mám pocit, že spíš že celý průser zde vznikl spíš než jako zlý záměr neschopností politiků překročit vlastní stín (viz slavné jednání německé obdoby bezpečnostní rady den před otevřením hranic) a naprosto odlišnou mentalitou většiny místních spojenou s nedostatečnou zkušeností (zde dosud nebyl precedent nedotknutelné komunity dělající co chce a žijící ze státní podpory). Pro místní byl doposud islám zavřený do Dönerbudky na rohu a Gastarbeitera na stavbě nebo v taxíku. To že se z toho stalo politikum, ať díky migrantům nebo i nově díky poměrně schizofrennímu vztahu Německa s Tureckem (obrovská politická síla místní menšiny která v posledních volbách stála SPD málem existenci vs porušování lidských práv a zatýkání Turků s něměckým pasem doma atd.) je v podstatě novinka a neskutečně konzervativní Němci mají problém najít si to svoje – i proto utíkají k AfD. Osobně si myslím, že i Mutti pochopí, že přes migráčky pšenka nikomu nepokvete, postupně se vyvine systém, jakože tomu všechno nasvědčuje a začne se to všechno pakovat zpátky (čísla nemám v ruce, ale ty počty rostou každý rok násobně), že to trvá… inu je tu obava, aby neexistovala možnost nikoho nařknout z utlačování nebo nějakého bezpráví. Každopádně zde nikdo neřeší, jestli je spása na východě nebo západě, tady si uvědomují, že tuhle kaši si musí vyžrat sami.

  A tím se dostávám k tomu co je tragédie Česka. Podle mě je neskutečná blbost si myslet, že nás někdo spasí – jak pro Rusa, tak pro Brysel jsme jen flek na mapě a máme jen takovou cenu, jakou sami nastavíme. Pokud budeme k zahraniční politice neustále přistupovat podle principu kdo je kamarád a kdo je zlobílek, tak jsme s prominutím, nebo i bez v piči. Čína chce vyvážet plastikové cingrlátka a korále a chce za to kontrolu nad kapitálem a trhy. Rus se chce cítit důležitý. Američan chce mít kšeft ze kterého vydělá a u toho chce se cítit důležitý. Brysel chce mít pocit, jak řídí počasí a jak je důležitý. A všem je v podstatě u zadele, jestli tu sedí na hradě ovar nebo fíkus – jde jen o to, jak nás moc může ten každý použít k dosažení svého a naprosto pragmaticky jak moc nás jde zapojit do hry proti ostatním. Aktuálně my jsme Brysel a jeho součástí, proto je potřeba se spíš zasadit o to, aby tam neseděli lidi typu Špidly, co celý život rozdávali z eráru nebo jezdili po stranických sjezdech, ale někdo s trochou rozumu, kdo bude adekvátně komunikovat na obě strany. Naše vládní galerka musí pochopit, že vymlouvat se na to, že je něco nahovno,protože Brysel to tak chce, je v podstatě lež a zkrátka co si z toho uděláme, to budeme mít.

  1. Tomu o neschopnosti politiku bych veril pred par lety, ted uz davno ne. Zkusenosti s nedoktnutelnymi bylo vzdy dostatek, ne tolik jako ted ale melo by to stacit i pro nadprumernyho pablba.

   Pakovani zpatky selze uz na tom, ze se nevi kam zpatky. A i kdyby se vedelo, tam je tam taky nikdo nechce. Ale ve skutecnosti je nikdo z verchusky DOMU posilat nechce (roku 2017 bylo vraceno 23966 migracku, to je o 5.6 % mene nez predchoziho roku; navic je to smesne cislo).

   https://www.welt.de/politik/deutschland/article172934015/Ausreisepflichtige-Migranten-Zahl-der-Abschiebungen-2017-deutlich-gesunken.html

   Mutti nic chapat nebude, Mutti jede podle planu a az da migrackum hlasovaci pravo, tak bude mit po starostech. Pripadna obcanska valka nebo tak neco ji netrapi, od panicka dostane piskutek.

   https://www.welt.de/politik/deutschland/article162070856/Oezoguz-fordert-Wahlrecht-fuer-Migranten-ohne-deutschen-Pass.html

   Souhlas jen s tim, ze Cesko ma kazdy na haku.

   Ale na to starat se o to kdo sedi v bruseli je uz davno pozde. To uz muzeme rovnou zkouset reformovat stalinismus.

   1. Jakože ano, věrchuška se bude vždycky snažit dělat to co jí udrží u koryta, ale ani Mutti si netroufne jít proti své vlastní straně, která by jí odvolala ještě ten den a podívejte se na vox populi v diskuzních pod zmíněnými články – welt je placený a neanonymní, tím to zdaleka není taková stoka jako průměr koblihy dnes. Doposud možná platilo, že dokud se ekonomicky daří, jen ať si bába blbne, to už ale skončilo. A ty čísla…nezapomeňte, že většina abšíbovaných bývali do loňska Kosovo- a originál Albánci z předešlých let (hlavně 2013-14), loni končili a naopak začali s Marokem a Tuniskem, letos budou začínat se Sýrii a Afghánistánem – čili hlavní vlna na odsun ještě čeká.

    1. Ad „Nevim, ale strašně mi přijde, že mícháte páté přes deváté – skoro už chybí jen ilumináti :)“
     A proc ten smajlik ? Me fascinuje, jak kazdy s odpustenim cesky internetovy PICUS vzdycky zacne diskuzi tim, ze vylouci naprosty zaklad.
     Ano, plkejte si, teoretizujte, delejte si co chcete, ale VYLUCTE ILUMINATY, protoze pokud to neudelate, ono to najednou zacne vsecko do sebe zapadat a davat smysl, coz samozrejme NECHCEME.
     Vite co to zase evokuje mi ? Ze CESTI internetovi DEBILI jsou sami tak ZESRANI STRACHEM pouze si pripustit, ze jsme SKUTECNE V TAKOVE PICI, ze nas ovladaji mocenske kliky z cizich zemi (ano, nikoliv z Ruska, ale skrz US ambasadu), ze hned jako prvni vylouci moznost, ze vsechemn ten bordel JE RIZEN z jednoho ustredi, aby nedejboze nedospeli k tomu jednomu jedinemu smysluplmnemu ZRGovu vysvetleni, ze za vsim stoji jeden tlusty globalni Zid, ktery taha za dratky a my vsichni jsme jeho OBETI, at uz jsme to my, nebo Rekove, nebo Slovaci,Madari a Polaci, nebo Nemci, nebo Rusove, nebo Britanie, nebo USA nebo Izrael nebo Iran, nebo Syrie, nebo Severni Korea.
     Proc se teda podle vas NATO specializuje na takove veci, jako analyza mechanismu, jak se Hitler dostal k moci a proc se dnes za pomoci IT opakuje presne stejny blueprint, proc se presne modeluji profily politickych kandidatu ala Hitler a proc na ne makaji teamy imagologu, kteri je prodavaji skrze media verejnosti, viz nas produkt Drahos a Bartos a Kalousek, kteri jako by z oka vypadli produktu Macronovi, produktu Obamovi, produktu Merkelove atd , atd, atd, vsechno protlacovane medii jako Hitler pres kopirak ?
     Proc se NATO specializuje i na takove veci, jako rozpad antickeho Rima, proc sem tam prihodi nejaky milion buznam, cirkvim, zabavovacum deti, neziskovkam specializujicim se na priprchlence, zakazovacum zbrani nebo anarchokapitalistum, az z toho Urza mlaska blahem, ale neprihodi ani vindru pokud jde o globalizaci nepratelske ideologie, ktere nechteji soucasne narodni staty rozesrat, ale drzet konzervativnimi hodnotami, treba propagaci vlastenectvi, potravinove sobestacnosti, vlastni armady, rodiny, rovnosti prilezitosti, primych voleb a referenda?
     Anebo proc je kazdy hned v mainstreamu onalepkovan jako kremlobot, placeny troll a bolsevik, kdyz tvrdi, ze Putin neni hen ten lidozrout, co si dava k snidani investigativni novinare a pro zpestreni sem tam otravi nejakeho byvaleho kolegu exspiona poloniem nebo novichokem, pouze proto, ze cti presumpci neviny a pozaduje nezvratne dukazy, nez je nekdo odsouzen?
     Proc nejsou stejne onalepkovani borci, co rozehnali referendum v Katalansku obuskama a vodnimi dely a slznym plynem ?
     Proc na protest proti nim nesvola okamzite Soros pres sve neziskovky slunickove demonstrace vypatlanych studentu, kterym Zuckenberg na facebooku da za domaci ukol, jaka maji volat hesla, jake maji mit transparenty a tak, pokud jim rovnou US ambasada nerozda cervene karty na miste.
     Je vubec nejake jine vysvetleni, ze za tim JE GLOBALNI AGENDA, ktera rozhoduje, kdo je NAS a kdo je CIZI a podle nich voli reakce, pricemz zcela evidentne hlavnim nepritelem je Rusko coby momentalne nejvice okopavany stat na svete, takze spise bychom ho meli brat jako spojence a ne jako nepritele, viz moje teorie vyse, ze my VSICHNI jsme spolecnou obeti te same globalni agendy (dokonce uz i nasi vypatlani sportovci odmitaji jezdit do Ruska z politickych duvodu, naposledy tohle probihalo v osmdesatkjach kvuli valce v Afghanistanu, ovsem pro nase vypatlane sportovce mam vzkaz, momentalne tam valci a okupuji uzemi Americani, nikoliv Soveti :), takze politicky agituji na spatnem hrobe).
     K tomu vsemu jeste pridejte placene prestitutky, ktere globalne vyrobi „zpravodajstvi“ a kdyz to nahodou neklapne podle planu, tak ho klidne vyrobi „dodatecne“ anebo naopak v „predstihu“ pomoci „krizovych hercu“ a kdyz tp stejne neklapne, tak o tom proste prestanou mluvit, viz treba strelba v Las Vegas, ktera mela tolik rozporu ve scenari, az to smrdelo false flagem na tisic honu.

     Ale vite jak. Posrany cesky internetovy PICUS, jeho nick se zjevi zcista jasna odnikud, bude hned v prvni vete davat iluminata se smajlikem. Vis cemu se smejes ? Vlastni idiocii a zabednenosti se smejes. Uplne stejne, jako jsme se jeste v roce 38domnivali,ze nas sladka Francie a Anglie nenacpe Hitlerovi do chrtanu a dostavbu hranicniho opevneni jsme optimisticky planovali na rok 1948.
     Jinymi slovy. JSME V PICI, zacatek globalni valky je momentalne nejpravdepodobnejsi od konce WW2 a opet je to Rusko, ktere ma vysekat cely svet z problemu, ktere upekly JEDNY a ty same GLOBALNI MOCENSKE ELITY, ktere vyrobily Prvni i Druhou svetovou valku.
     A priste prosim iluminaty bez smajliku, o takovych vecech se nevtipkuje.

     1. Že se pořád chodíš trápit sem do diskuzí čoveče… za ty cca 3 roky co tu vopruzuješ se nic nezměnilo a ani nezmění, druhej sputnik a aeronet tady z toho stejně neuděláš, i když jsi sem už nablil 50 000 normostran, jak ses onehdá pochlubil. Nějaká zvláštní forma masochismu asi…

      1. To už jsou to 3 roky?! To to letí… Jinak mi, zrg1, vrtá hlavou, o co se vlastně celou tu dobu snažíte – všichni tady přece, dle vás, stejně zařvem v jednom velkým atomovým pekle (vyjma Sorose, samozřejmě), a vy svým každodenním sveřepým úsilím sdělit nám to stejně nic nezměníte, ani neoddálíte. Tak vo co gou? Nechci se ani náznakem pouštět do rozborů, v čem (a jestli) máte nebo nemáte pravdu a nemám ani potřebu se vám vysmívat (taky jsem měl v životě období, kdy jsem měl pocit, že vidím dál než ostatní a že „všechno je jinak“ a ti blbci okolo jsou slepí a hluší), jen mě prostě zajímá, proč, když všechno, dle vás, spěje ke svému neodvratitelnému konci, se tím, jak píše Shifty nade mnou, pořád tak trápíte?

       1. v tomhle má zrg pravdu. E.ON, od podání žádosti o připojení už nabíhají skoro všude 3leté prostoje. Prostě podáte žádost a budete připojeni za tři roky. Už od ledna E.ON neobjednal k vyprojektování žádnou stavbu. Doběhla teď výběrovka a vyhráli ji firmy se dvěma projektantama. Prý do konce dubna budou podepsány rámcovky na 5 let. Takže si připočítejte další 3měsíce, to už máte 3roky a 3 měsíce. Bude sranda až E.On objedná práci na které do teď nikdo nedělal a vznikne obrovské přetížení firem se dvěma projektantama, které skončí ve spirále nekonečně se oddalujících termínu přípojek. Zhotovitelé nemají lidi absolutně se nestíhá nic. Ani rekonstrukce. Očekávám kdy to praskne, někdo se nasere a podá žalobu, a pak to bude fičák až se žaloby spojí v jednu hromadnou. To může E.ON rovnou zavřít :D Ale vlastně nemůže on čerpá peníze do německýho E.ONu kde se africkému moru staví větrníky na dobíjení dotykáčů, přes naše území když jsme ovládání PST transformátorů předali mnichovu.

        1. OT: Tady mám dotaz – mám elektroměrový rozvaděč na fasádě. Jenže v blízké budoucnosti bych právě tam chtěl přistavět místnost a elektroměr chci tudíž přestěhovat do kapličky, kterou bych umístil na okraj svého pozemku k cestě, co jde kolem něj. Potřebuju na to stavební povolení nebo stačí EOnu (jsem u něj) nahlásit, že chci změnit umístění elektroměru, či jak se tohle řeší?
         Kapličku postavit umím, připravit výkopy pro přepojení drátů taky.
         Dík za poradu :).

         1. 1) na info@eon.cz nahlašte odplombování elektroměru na adrese XY a výrobní číslo elektroměru.
          2) počkejte na potvrzení ze strany E.ON cca 3dny
          3)sežeňte si elektrikáře, kterej vám to přehodí na volně přístupné místo z veřejně přístupných ploch. Nejlépe do nějaké skříně ER112 nebo 212 podle toho jestli máte jednosazbu nebo dvousazbu. Lze objednat u firmy ESTA Ivančice (kvalitnější) a nebo DCK Holoubkov (levnější).
          4) vyndejte pojistky z přípojkové skříně.
          5) změnte si to.
          6) povolejte revizního technika, který vám nové hlavní domovní vedení (HDV) verviduje a vydá revizní zprávu.
          7) napište na info@eon.cz že žádáte o zaplombování elektroměru a spolu s tím dodejte fotografie, že je vše připraveno a dodejte i naskenovanou revizní zprávu.
          8) přijede technik eonu zaplombovat elektroměr.

     2. sice nevim, co tu borecci z ignotru pisete, ale pokud vam to pripada, ze apokalypticka financni krize jeste nenastala, tak jste na omylu, on uz samozrejme nastala, akorat ze zatim se neprojevuje jinak, nez latentne, a to opravdu srandovne nesplatitelnymi dluhy, hlavne temi americkymi, ktere by americani pri realnem danovem zatizeni nesplatili ani za 1000 let.

      Samozrejme, ze toto jsem vedel jiz v roce 2016, kdy srackomety pely odu na ekonomicke ozdraveni a rust bohatstvi donekonecna. Jedina promenna, ktera nebyla zjevna, je, kdy si to uvedomi zabednena cast populace.
      Ted je rok 2018 a zabednena cast populace to nechape o nic vice, nez v roce 2016.
      To ovsem neni az tak uplne moje chyba. Nekomu holt staci rict, ze se nema ruka strkat do ohne, nekdo se spali jednou a zapamatuje si to, ale nekdo se holt musi spalit pokazde, kdyz mu nekdo rekne, ze „tentokrat to bude uplne jinak“.

      http://time.com/4293549/james-grant-united-states-debt/

     3. Ale ale, vždyť jste nám to tady stokrát vysvětloval, že to nejsou Židé, ale Aškenazi, kteří nejsou Židi, ale jsou tak neuvěřitelně prohnaní, že předstírají, že jsou Židi, i když Židé nejsou.

      Jinak se hlásím mezi DEBILI, protože pořád nějak nechápu, jaký můj problém by mohlo vyřešit jedině Rusko.

      Смерть решает все проблемы. Нет человека, нет проблем.

      1. fajn, kdyz neni argument, aspon se zacnou vykrikovat nesouvisle blaboly bez navaznosti na predchozi tema. Super, Priste si dej iluminaty s deseti smajlikama, hlavne, az ti zabavi nejen zbrane, pokud nejake mas, ale v dalsim kole ti obstavi ucet v bance jako na Kypru, seberou ti decka jako v Norsku, zrekviruji ti barak a nasadi tam priprchlence, jako v Italii, zmlati te a zavrou, kdyz budes podepisovat referendum, jako v Katalanii a nakonec samozrejme vyvolaji obcanskou valku, budto takovou „nezne zamrzlou“, jako na Ukrajine, nebo takovou stredne aktivni, jako v Syrii, anebo hodne blbou, jaka je na spadnuti v Severni Koreji, anebo ultimatne blbou, jaka je na spadnuti s Cinou a Ruskem.
       Pak budes mit v krytu (jestli ho mas) spoustu casu premyslet, jesztli ten Zid, co vlastne neni Zid, je tak neuveritelne prohnany, anebo naopak je uplne normalne prumerne inteligentni, akorat ze ty jsi byl nadprumerne debilni debil. Vsecko to je jen o tom, jakou zvolis vztaznou soustavu a kde tomu nacejchujes nulu. Sorry, vic nemam k tematu co dodat, uz jsem se vyjadril jasne.

       1. Nepochybuji, že všechno, co uvádíte, je nebo může být problém. Pořád nechápu, jak to vyřeší Rusko.

        Druhá věc je, že obviňovat z nesouvislých blábolů můžete jen obtížně. Když jste nás tu poučoval, že za spiknutím nejsou Židi, ale Aškenázi, kteří se za Židy jen vydávají a teď zase mluvíte „tlustém Židovi“ … ale co už, to už jsme probírali.

        Určitě máte v lecčems pravdu, ale nemyslím, že by to byla nějaká vaše zásluha. Když navršíte tuny vzájemně si odporujících tvrzení, něco z toho pravda bude. Když budete pořád předvídat zmar, zkázu, válku a krachy, jednou se určtě trefíte. I stojící hodiny udávají dvakrát za den správný čas …

        1. Kdybych se mel ted zrovna zamyslet, jestli byc byl radeji v roce 2016, kdy nase noviny mely strach z deflace, anebo v roce 2018, kdy noviny maji strach z inflace, co bych si asi vybral ?
         Kdybych si mel vybrat mezi rokem 2011, kdy nositel Nobelovy ceny Miru zlikvidoval Lybii a Rusi se na to divali bez boje, anebo 2018, kdy v Syrii Rusove bojuji a udajne prorusky Trump kvuli tomu vyhrozuje Rusku jadernou konfrontaci, rozjizdeji se zbrojni zavody jako za Reagana, USA hospodari s rekordnim deficitem a rekordnim rozpoctem na armadu a jen tak by the way si vzajemne vykopli stovky diplomatu a zavreli ambasady, ktere prezily celou prvni studenou valku, co bych si vybral?

         Neni to nahodou presne to, co jsem tehdy predikoval ? Ze dojde k ekonomicke degradaci Zapadu, kterou se globalni spicky budou snazit zakryt valkou ?
         Anebo snad ti pripada, ze jsme uz ekonomicky dohnali Zapad ? Anebo je to spise tak, ze zatimco nase ekonomika stagnuje, tak ta Zapadni nas dohani „opacnym“ smerem, totiz ze to s ni jde od deseti k peti, zatimco veskery obchod a hospodarska aktivita se presouva do Asie , coz jsem mimochodem take zminoval ?

         Ja si totiz myslim, se ses velice dobre sam diagnostikoval, jako toho typickeho priposraneho debila, ktery ma hrozny strach podivat se realite do oci, takze bude „hrozne vtipne“ polezmizovat nad kravinami, jen aby nahodou nemusel pripustit, ze to vsecko smeruje presne tim smerem, kterym jsem predpovedel.
         Ano, nejde to tam po primce, jde to drobnyma vlnkama, jeden krok dopredu a dva zpatky. Pri Brexitu jsem se taky naivne dfomnival, ze treba Britanie je reformovatelna. Tak se laskave podivej, kde je dneska Brexit a cim se zabyva premierka Mayova. Preju ti , at ti tvuj optimismus vydrzi aspon jeste par mesicu.

         1. Jenze Storch ma docela pravdu. Ty sesbiras pomerne velke mnozstvi informaci a pak z toho vyvodis jen jeden zaver, ktery povazujes za spravny a jediny mozny. Jenze ono to takhle v zivote nefunguje. Tvuj problem nejsou mylne informace, ale mylna interpretace. Obcas mas i pravdu a v dlouhodobem meritku i docela slusny odhad, ale prave ty kratkodobe odhady mas uplne mimo.

          Zapad se snazi udrzovat lidi ve stresu, protoze jedine tak hromadi zasoby, vydavaji prachy na zbrojeni, utraceji za picoviny, protoze z cestovani a valeni kouli na klidnych dovolenych se vyvari podstatne mene, nez na dohukanem poplatnikovi, ktery vsechno narve do zbrani, zasob zradla na rok (ktere se mu mezitim povetsinou zkazi, protoze je to debil a tim padem zase jde utracet) a hlavne se bude zbavovat penez, protoze prece menova reforma klepe na dvere. To je ideal imperialistickeho konzumenta.

          Rusko zase maze lidem med okolo huby, ze jednou bude lip a at to s tim krucenim v brise jeste jedno volebni obdobi vydrzi.

          A nekde mezi tim se zmitame my. Vybirat si z toho vseho jen to nejskeptictejsi je sice mozna fajn pro ty, kteri chteji byt stale pripraveni, ale to je, jako cekat na naraz velkeho meteoritu, nebo vyhasnuti slunce. Vyloucit to nelze, ale nejspis se posere neco uplne jineho a jinak.

          Ze blahobyt neni vecny, protoze porad potrebuje vydatne futrovat, to si umi spocitat kazdej. Takze nejaka zmena bude, jen nevime, jestli zlomova, nebo postupna. Jo, mit oci otevreny je nutnost, ale mit je prilis velky je blbost.

          1. Rusko i Západ (i Čína) maže lidem med kolem huby, že bude líp. Liší se ale podstatně v činech. A budopu to nakonec ty činy, které rozhodnou.

           Problém zrg1 není ani v tom, že by neměl často pravdu. Problém je v tom, že klade nepříznivé události příliš brzy do budoucnosti. Všechno má svou setrvačnost a kolos vydrží bez podstatné změny docela dlouho. Kdyby zrg1 odhadoval trochu reálněji časový horizont budoucích dějů, a posunoval výsledky dále do budoucnosti, měl by mnohem častěji pravdu.

           Blahobyt potřebuje pořádně futrovat. Jenže západní styl, to jest futrováním sbírání smetany u těch, které jsou na tom špatně či jsou násilím donuceni se nechat obírat – není trvale udržitelný styl. Může fungovat velice velice dlouho, přesně do doby, než obírané země nakopou obírajícím zadek. Proto tak šílený řev, když někde nezápadní stát „má jaderné zbraně“ nebo „chemické zbraně“ – a to je důvod tam vlítnout a zavést demokracii ála Írák nebo Lybie.

           Na druhé straně nikdy nesesbíráte takové bohatství jako rabováním. Tomu se žádná jiná činnost nevyrovná. Zejména zápandí Evropa to už staletí jinak ani neumí. Ale také proto je nejbohatší.

          2. Blahobyt… když se na to podívám svým vlastním pohledem přízemního Čecha, tak jako blahobyt bych definoval solidní střechu nad hlavou, spolehlivé auto, věrnou rodinu a přátele kolem sebe a k tomu nějaký příjem, který by mi umožnil klidný život. Jo, taky jsem míval ideje, že majetek je cool, mít prachy a cestovat po světě a užívat si. Jenže jak člověk stárne, tak se mu mění priority a dneska víc než cestovatelský zážitek ocením fakt, že mám solidně postavený domek, který vytopím za pár polínek dřeva a kde je k disposici voda i v případě blackoutu, u něj zahrádku, na které se dá něco v případě nouze pěstovat, dvě spolehlivá auta, pokrývající plně obvyklé spektrum typů cest od neupraveného terénu po solidní dálnice a kolem sebe lidi, které miluju a na které se mohu spolehnout. To celé podpořené dostatečným příjmem, takže mám za co se najíst, za co ta polínka a náhradní díly koupit a za co zajet na pěkný výlet. A taky to, že se (doufám ještě dlouho) nemusím s obavami dívat přes rameno, který slimák se zrovna chystá odbouuhnout v supermarketu a který připrchlický negr se zase chystá mi zarýt kudlu pod žebra nebo kam zase dopadne ta raketa, jejíž blížící se svist slyším. A to mi k definici blahobytu stačí.
           Děsí mě, že zrovna tohle ve stále vyšším počtu západních zemí – těch zemí, ke kterým jsem ještě před dvaceti lety vzhlížel jako k etalonu svobody a bohatých příležitostí – bych už říci nemohl. Zaplať pánbu za tu pohodu, co tady máme; ještě vykopat politické prostitutky typu pirátů a estébáky z politiky, nahradit je rozumně nacionalistickými a soudnými lidmi a bylo by to ještě lepší.

          3. + 0,95 :o)

          4. Oprava:

           CzechDave + 0,95

           Řazení příspěvků, já zapomněl …

          5. „Jenze Storch ma docela pravdu.“
           Ne, Storch nema ani kousek pravdy. Storch je takovy ten „intelektualni“ typek, ktery vidi veci „hrozne slozite“, asi tak, jako ten blbaolivy RObejsek, ktery vycizeluje svuj volebni program do cistoskvouci krystalove cistoty, aby to bylo konsistentni, atomicke, s jasne definovanou bazi zakladnich myslenek, pricemz je mu uplne jedno, ze cela jeho snaha propadne tim nejprimitivnejsim zpusobem na petiprocentni klauzuli. Presne takovi lide mi budou vycitat „nekonzistentnost“, protoze radeji miluji akademicky vycizelovanou diplomku plnou blabplu odtrzenych od reality, nez valecne zpravodajstvi s roztresenou kamerou a nenechte se mylit, to, co kolem probiha, je uz skutecna valka.

           Pak jsou dalsi nechapajici typci, takovi ti „blahoslaveni chudi duchem“, kteri si mysli, ze kdyz nekdo ridi globalni agendu, tak „by prece nemohl byt tak spatny“ a musi to s nama myslet dobre. Tohle smysleni je btw typicke pro Nemce, kterym das befelem, ze maji ukamenovat vlastniho brachu a oni se zeptaji, jaky sutr je na to ten spravny.

           Pak jsou dalsi typy, stadni pricmrndavaci, typu shane a shifty, kteri maji takovy deficit vlastniho kreativniho mysleni i inteligence, ze celozivotne prizvukuji vsemu, ceho je mommentalne nejvice, coz je kouzelne zejmena v ochlokracii, kde celosvetova media vlastni 7 globalnich spolecnosti, ktere maji monopol na veskere informace, ktere k shanovi a shiftimu a spol doputuji. Krasny model pro tyhle lidske trosky jsou Banikovci. A opet otazka. Jak se Hitler dostasl k moci, kdyz nez tim, ze radobyintelektualove typu Storch se uzirali v neproduktivnich debatach o cistote formy svych blabolu, ze blahoslaveni chudi duchem uverili, ze to Hitler s nima mysli dobre a kdyz zavelel dobyvat prostor na Vychode, tak nemeli hloupe otazky a sli, protoze to dostali befelem a ze stadni typy ala Banikovec mezitim doma hajlovali na politickych meetincich a rvali, ze vsichni Zidi jsou podlidi, kteri se maji vyhubit, protoze tak jim to Goebels vysvetlil ve sve propagande ?

           Sysope-to je uz tento tyden podruhe, co ti musim sdelit, ze jsi vedle, jak ta jedle.

          6. Jasne. Vsichni jsou blbci, jenom ty jsi Hlubina mysleni.

          7. Sysop:
           +1

           Jen bych dodal, že lidé obecně mají tendenci přeceňovat změny v blízké budoucnosti a podceňovat změny v budoucnosti vzdálené. Takže se obávají dramatických změn v době, ve které jsou nesmyslné (zde zrg1 – každý ví, že nic neroste do nebe, ale jen zrg1 ví, že apokalypsa začne už předloni). A naopak si nedovedou představit, že za 10 let bude svět o kus jinde, většinou způsobem, který by je ani nenapadl. Člověk, který si tohle uvědomuje má možnost žít v realtivní pohodě dneškem, být střízlivě ostražitý a neutápět se v obavách, které jsou nesmyslné.

          8. no, ja bych sysopa trochu opravil. Zrg sice posbira kde co, ale jenom ty informace co podporuji jeho svetonazor. To co mu odporuje je podle nej snuska vylhany zmanipulovany propagandy. Lidi jako zrg totiz nehledaj informace aby si utvorili nazor, ale hledaji informace aby se utvrdili ve svem nazoru.
           Potkal jsem cloveka co mel nazor ze kdyz bude chlastat cistic bazenu (MMS) tak bude zdravej jako ripa a byl schopen prolezt neuveritelny hlubiny internetu v honbe za dukazy, ze cistidlo bazenu prospiva zdravi, ale zurive odmital vsechny informace svedcici o opaku.

         2. zrgu, ten brexit opet potvrzuje, jakej jses debil, ty reformovatelna Britanie.
          Kdyz to Britove odsouhlasili, tak bylo naprosto jasny, k cemu to povede a kazdy, kdo aspon prilezitostne sleduje britskou politiku uz davno vi, ze za bratru 90 procent britskych sracek si muzou Britove sami.
          Jenom vypatlani kreteni jako ty a tobe podobni hykali neco o spasnem brexitu a zachrane Britanie. To samy s Trumpem. Nejdriv spasa sveta a najednou valecny stvac ovladany Zidy.

     4. Zrg1 má bohužel pravdu. Chytráci diskutují tak, že vezmou téma. Pak pomocí hanlivých nálepek (populismus, konspirační teorie, rasismus, ilumináti, proruské nebezpečí, strašení muslimy, cokoli) téma přetvoří do neexistujícího matrixu, ze kterého zmizela podstata, základní kameny. A pak nad ním diskutují – a vycházejí jim dokonalé blbosti. Prostě si vytvoří svůj vlastní růžovoučký únik nemající s realitou nic společného.

      1. John +1000

  2. Nikdy nikdo je z Nemecka nevypakuje ani vzdalene merou,jakou si je tam natahali.A hlavne,nektere zenske uz tam jedou rovnou pred slehnutim,takze v Germanii vyprdnou uz rovnou Germana.

   Staci se podivat,jak to bylo s Kosovem.Puvodne, pred cca 40 lety tam lezli Albanci.Albanie,chuda zeme,plna nefachcenku a zlodeju zacala exportovat svoje produkty.Srbove je v Kosovu tolerovali, „vsak oni se pak vrati domu“.Mezitim se Albanci pomnozili a prave ti mladi zacali delat bordel a palit krestanske kostely.Pritom ale oni uz byli obcane Srbska,ne Albanie.

   A presne takto to funguje.Jen naiva,nebo blb si muze myslet,ze ty miliony imigrantu z Nemecka nekdy nekdo dostane.Jedina sance by byla,kdyby Nemecko slo zum Grunt a nekde pobliz (radius 2000 km) se objevil jiny hostitel.Jenze vime,ze v Evrope uz tak nejak neni kde brat.Ti nejvetsi hostitele uz jsou infiltrovani parazity azaz.

   Co se Brusele tyce,tak s tim,ze Spidla je debil bezvyhradne souhlasim,ostatne stejny nazor na nej maji i obyvatele v jeho rodnem meste a ze jich tam znam habakuk.Ale pokud jde o Befehl z Brusele,tak napriklad na zbranove novele je videt,ze i kdybychom se na ucho postavili,tak zasadni zmenu neudelame.I kdyby nesla do kopru ta zmena ustavniho zakona,tak ze finale by se az tak moc nestalo,protoze to bylo kurva malo na zastaveni implementace smernice.My jsme si pod sebou podrizli vetev podpisem LS. Ted uz muzeme jen nadavat, pokud v tom spolku chceme byt dal.

   1. Zkusme si na chvíli popustit uzdu fantazii a říci, že kolega zrg1 má v něčem pravdu.

    Jsem velký Žid a tahám za drátky – najednou se mi zdá, že to Německo nabubřele kyne, předhání zbytek Evropy a začíná mít navrch díky prostému diktátu surových peněz.
    Jak já je jenom přibrzdím?!?
    Pošlu pár milionů Afričanů, to jim dá ťafku, Germánům!… :-)

    1. Ja mam spis nekdy dojem, ze to je takova novodoba cirkev „tohle prece nemohlo vzniknout spontanne,za tim nekdo musi bejt“. Takze tu mame Boha, Sorose, iluminaty… Jasne, existenci Boha nelze vyvratit, tudiz…

     1. Ale vždyť to tak v podstatě je. Jednou zavelel jeden fuhrer Adolf Hitler a byl to docela šrumec.

      Nebo teď zavelí jeden Andrej Babiš, a dá do pohybu poměrně slušné průsery a mašinérie.

      1. Mezi nama, kdyby ten Dolfa nebyl takovej debil a nezpusobil valku a holocaust, tak se Nemecko melo diky nemu rozhodne lip, nez se my mame diky Buresovi. Zatim jsem neprisel na jedinou pozitivni zasluhu toho StBaka a to uz ma jedno volebni obdobi za sebou.

       1. sysope odvádíš pozornost do piče.

       2. „Mezi nama, kdyby ten Dolfa nebyl takovej debil a nezpusobil valku a holocaust, tak se Nemecko melo diky nemu rozhodne lip“

        Jenže Adolf Hitler byl debil, a k válce to vedl od první chvíle. On totiž Adolf Hitler byl založením úředník, nic jiného. Úřednicky založení lidé jsou takoví.

        a) Zkuste dát Schillerové možnost kromě zajišťovacích příkazů možnost střílet podnikatele popravčí četou, a bude to dělat.

        b) Zkuste dát pornoherci Jakubovi Jandovi z Evropských hodnot dát možnost vypálit vesnici, když tam jeho Kremlin watch objeví proruskou dezinformaci – a budou tu vypálené vesnice pomalu růst.

        c) Podívejte se, kam se dostala Antifa, když jí bylo politicky požehnáno, v boji proti „náckům“. Antifa už má za sebou i řadu vražd, protože v boji proti náckům není žádný prostředek nečistý.

        d) Kam se dostali Piráti po vstupu do sněmovny. Hned na startu chtěli zrušit efektivní možnost obhajoby advokátem prolomením advokátního tajemství. Ve jménu svatého boje ála Schillerová.

        Zrušte výše jmenovaným meze – a klidně za sebou nechají milióny mrtvých, až se trochu osmělí a přestane jim to být hloupé.

        Adolf Hitler navíc byl něco jako Jelcin nebo Havel. On byl bílým koněm. Byl příliš blbý a neschopný na to, aby to dokázal sám. Ten důležitý byl někdo v pozadí. Navíc Hitler se s tím nemazal, a na válku šel od první chvíle: 1933 požár říšského sněmu, 1934 noc dlouhých nožů, atd. Opozici vraždili jeho fanoušci a členové rovnou na ulicích, jaképak copak.

        Kdyby mu Anglie a Francie neustupovali, tak Adolf Hitler udělá válku o 5 let dříve. Nebo kdyby se za válku považovaly i jeho akce se sudetskými Němci v řadě států, například útok Freikorps na Českou republiku ještě před Mnichovskou zradou. Atd.

     2. Sysop: ale to je přeci pochopitelné.

      Když evropští atheisté „zrušili Boha“ (resp. jeho lidovou, pohanskou představu*), najednou se ocitli v děsivém světě, který nikdo neřídí.

      No tak si museli vyrobit někoho, kdo ho řídí. Je jedno že špatně, prostě za všechno může nějaký jeden konkrétní subjekt. Protože to je podstatně méně děsivé než interpretace světa, jehož dění je výslednicí mnoha dílčích sil a vlastně jej nikdo neřídí, jen spousta lidí prosazuje své dílčí zájmy a výsledek je stejně o náhodě.

      Soros/Velký Žid/Iliuminát/Prediktor, to je vlastně jen nový pohanský bůžek smrti/podsvětí/války.

      Vracíme se tam, kde jsme byli před 2000 lety… Tedy já ne, ale tihle sorospohané ano :D

      ___________________
      *ta pohanskost je důležitá. Ve skutečném křesťanském narativu není Bůh ani „vysvětlení proč padají blesky“, ani vševysvětlující osud na který se svede že „dopustil aby motyka spustila a co dal to zas vzal“. Je diametrálně odlišným od všech pohanských kultů protože chce osobní vztah, morálku a pokání a nabízí milost bez zásluh a úplatků/obětí.

      Ale v pohanském narativu který jen navenek dostal křesťanskou fasádu – a pak v komunistické interpretaci křesťanství, která na něj navázala – se principiálně vlastně vůbec nijak neliší od předchozích božstev, akorát dokáže v jedné osobě (resp. trojici, resp. navrch s Marií) kombinovat celý Pantheon.

   2. Sysop: .A hlavne,nektere zenske uz tam jedou rovnou pred slehnutim,takze v Germanii vyprdnou uz rovnou Germana.

    A tuto kokotinu si nabral kde? To by platilo u nas, alebo na juh od nas. V podstate od Hudsonovho zalivu az do Patagonie. A nevyprdla by Germana ale Kanadana, Americana, Mexikana, etc.
    V Nemecku je to kapanek zlozitejsie.

    1. Tuto kokotinu mi rekl jeden Bavor, kdyz se rozciloval, ze ty vesaky na pytle jen chodi k bankomatu pro davky a nic jineho je nenaucili. A kdybych hodne hledal, tak bych to i nasel na nemeckem webu, protoze pred cca dvema roky se to tam pretrasalo, ze nektere zenske predevsim z jihovychodu Evropy tam jezdi rodit prave s tim umyslem, ze pak az odjedou domu, dostanou nejake davky. Ale v pripade, ze nejsou azylanti, tak dostavaji jen nejaky baksis, protoze dite obcanstvi timto zpusobem neziskava. Hledat se mi to ale nechce. Pokud chces, mohu se na to zeptat toho naseho Bavora, co tu bydli, ten na to nadaval taky. Ze on bude mit nahovno duchod, pritom maka v Nemecku a Nemecko podporuje tyhle srace.

     1. No ved prave. Dieta tymto sposobom obcianstvo neziska. Ani dieta cerstveho azylanta. Na to aby dieta cudzinca ziskalo narodenim nemecke obcianstvo, musi aspon jeden z rodicov legalne zit v Nemecku aspon 8 rokov pred narodenim dietata To sa merkelovej naplav akosi netyka. A este nejaky cas nebude.

     2. Klíčové heslo je položka „slučování rodin“. Němci už dneska nemají problémy s tolerováním pedofilních manželství, případně polygamie.
      Co zabrání vetřelci, aby si ve své zemi opatřil papíry na to, že jeho 12-letá dcera je ve skutečnosti jeho žena? Co jim zabrání v tom, opatřit si papíry na pět manželek a ještě k tomu potvrzení, že je tam kdesi v prdeli v pohodě uživili – a v Německu jim v tom uživení brání?
      Všecko je jen otázka peněz. Jak víme, cesty do Evropy pro vetřelce /nebo pro toho, kdo to platil/ nebyly vůbec levné, z pašeráků jsou dnes už dolaroví miliardáři. Úplně pravý doklad o sňatcích či o narození děcek je zase jen otázkou peněz.
      Z pojmu „slučování rodin“ bude Německo ještě pěkně bolet hlava, na to vemte jed.

      Podařilo se tam dostat i vysloveným válečným zločincům, nebo kriminálníkům.
      Sami sebe prohlásili za nezletilé, bylo jim uvěřeno a nikdo to při těch počtech neměl sílu dál zkoumat.
      Ukázalo se, že jeden vetřelec dostával vyplaceno patero „kapesné“, anžto se registroval pod pěti jmény a na různých místech. Opět nikdo neměl kapacitu to zkoumat, dokud jsou peníze, radši mu je vyplatíme, ať neřve.

      Správný termín pro 99,9% bytostí, co přišli do Německa nejpozději roku 2016, zní vetřelec.
      Žádný migráček, uprchlík, utečenec – ale vetřelec. Mnohdy to totiž ani nejsou lidé – ve smyslu toho, co ve své domovské zemi spáchali, nebo jak se tam chovali.
      Tímto termínem se už nejméně sto let /možná déle/ nazývají všecky bytosti, které se někam, pod smyšlenou záminkou, nepozvány a hlavně lstí VETŘELY.

      Pokud VETŘELEC požaduje k bezplatnému ubytování ještě nějaká další materiální či dokonce finanční plnění, bez jakéhokoli náznaku protihodnoty, tak by se měla taková bytost správně nazývat jak?
      My, staří lidé jsme takovým bytostem říkali VETŘELEC a VYŽÍRKA.

      Myslím, že už je dávno na čase mnohé věci, skutečnosti a jevy nazývat těmi správnými termíny.

      Budeme-li správné termíny nahrazovat jinými, které věc, skutečnost či jev nepopisují dostatečně přesně, nebo je dokonce mají za cíl maskovat a zakrývat, pak pro toto sebevražedné konání zase existuje krásný, český a velmi výstižný termín.
      LHANÍ SI DO VLASTNÍ KAPSY.

     3. Tady se asi míchají dohromady pojmy národnost a státní příslušnost / občanství. Když se v Germanistánu narodí negerské připrchlici dítě, tak má národnost německou, ale státní příslušnost má po matce. Národnost nezakládá žádné právo na dávky nebo něco takového.

      1. to czechdave: není to naopak? Národnost je po matce, Polka, Syřanka,… Státní občanství je příslušnost k nějakému státu. Když se tam narodí, tak ho má, a tím i všechny nároky.

       1. cyklista: To se pletete, v ČR rozhodně nemá dítě občanství automaticky, zdroj zde:

        http://www.mvcr.cz/clanek/nabyvani-statniho-obcanstvi-ceske-republiky-narozenim.aspx

        1. jaku, oceňuji tvoji aktivitu, ale nebavíme se náhodou o Německu?

         1. cyklista: V celé EU je to podobné, ani v Německu nedostane narozené dítě automaticky občanství.
          Občanství automaticky dítě dostane snad jenom v USA.

       2. Neznám to do detailů, ale mám pocit, že v EU se to má s občanstvím podobně jako s ČR, takže i Němci to mají podobné jako ČR. Ale mohu se mýlit, tohle mi utkvělo v paměti, když jsem se na to téma kdysi dávno letem světem bavil s německým kolegou :).
        Jak to je v rámci ČR, na to už odpověděl kolega Jak.

 4. Ten panicky strach z muslimu je uz docela trapny. Jdete s nim do prdele. Bojim se nasi blbosti, bojim se tech, kteri ji umi vyuzit a zneuzit. Tenhle clanek je od cloveka, ktery nepremysli, ale moc chce o svem strachu kricet.

  1. Jo. Tohle si řikali před lety ve Švédsku, Norsku, Belgii, Německu, Francii taky. Teď maj z městských čtvrtí druhej Bejrůt, ty vole.

  2. Přál bych ti žít rok poblíž arabské čtvrti, pokud možno jako otec dcery v teenagerském věku.
   Klidně v tak civilizované a krásné zemi, jako je Francie.

  3. Jenyku, bud svetovej. Zvedni zadel a zajed si do Francie, k nasemu vyznamnemu spojenci v EU a NATO. Zkus nejake mesto pobliz, staci Nice (jo, to je to misto, jak tam cas od casu delaji truck prix). Jestli mas dceru, tak rekni zene, at si jdou vecer udelat hezkou prochazku po promenade u plaze.

   Pak nam sdel dojmy. Driv, nez Blesku.

  4. http://www.cspi.cz/islamsky-antisemitismus-ve-francii/
   Ale jo, nikomu nic nehrozí, všechno je v pohodě. Dyk jde jenom o ty židáky, který stejně vaděj každýmu…

   1. no, dante, se soucitem s zidama tu asi neuspejes. zrg antisemita, kabrnak antisemita, caleb antisemita… co tak pozoruju, tak velka cast slusnocechu a muslobijcu jsou zaroven i antisemite.
    Slunickari a kavarnici naopak vetsinove proti Zidum nic nemaji, i kdyz teda ne kazdej je zrovna hin z politiky Izraele.

  5. Z mnohých čtvrtí Paříže, hodně blízko centru už druhej Bejrút je. Dcerka tam byla loni podruhé, po osmi letech. Už před těmi 9 lety říkala, že si nikdy nemyslela, že Francie jako evropský národ je tak černá, jak ve skutečnosti je.
   Loni chudák přiletěla s očima navrch hlavy a zapřísáhla se, že ač by tam mohla klidně několik let úspěšně působit, už ji tam nikdo nedostane. Není tam už bezpečno ani ve dne a chudáci bílí etničtí Francouzi se ani nesmí nijak a ničím bránit.
   Proč nechává Macron stavět kolem Eiffelovky průhlednou, ale sakra pevnou zeď, to asi ví jen on sám. Za celou dobu, co ta hromada železa stojí, nebylo nic takového potřeba. Mluvila s dlouholetou kamarádkou, etnickou Francouzkou a ta jí se vší vážností tvrdila, že je v Paříži běžně známo, že se jednoho dne islamisté-teroristé pokusí ten symbol buď vážně poškodit, nebo dokonce shodit. Stavba toho valu a nepřetržitá přítomnost mnoha vojáků s dlouhými zbraněmi, co 250m obrněnec, tomu vážně nasvědčuje.
   Co všecko se ještě ve Francii musí stát, aby někomu došlo, co si tam Francouzi už padesát let tahají z kolonií?
   Oni si snad vážně myslí, že potomci marockých rodičů, v podstatě bezprizorní a neukotvení, se postaví na stranu etnických Francouzů, vedle kterých takové roky žijí a co je vytáhli ze sraček?
   Nejde si nevšimnout, že nejvíc útoků a teroristických akcí nají na triku lidi z druhé či třetí generace, už s regulérním francouzským /britským/ občanstvím. Takové téměř nikdo nepodezírá…takoví tiší a hodní sousedi to byli! A všecky jejich děti uměly perfektně francouzsky a zdravily už zdaleka!
   Macron a Merkelová mají velmi mnoho společného. Drátky od nich končí na stejný laťce, kterou v ruce drží ten samej vodič.

   1. Před deseti lety jsem omylem zabloudil do arabského geta v Marsei. Ocitl jsem se o 200 let zpět a byl v šoku. V tém době se o podobných místech nemluvilo. Od té doby před podobnými věcmi varuji. Nicméně u nás probíhá hysterie z uprchlíků, kteří tu zatím nejsou. Lidi té hysterii podléhají a volí pochybné lidi jako je šikmooký vlastenec Okamura a dávají průchod nenávisti vůči muslimům. To je zcela zbytečné mrhání energií. Chybí nějaká koncepce jak bez zbytečného divadla zamezit přívalu migrantů. Dosud k nám nechtějí, kvůli nevýhodnému systému sociálních dávek. Ten čas než se sociální dávky sjednotí napříč EU se docela rychle blíží. Myslím že ten čas promerdáme kecáním u piva.

    1. No, ono řešit problém, až když hodně pálí – je poněkud nesmysl. To, že vám u toho nevoní Okamura nebo jiný, to pořád neznamená, že problém není už v současnosti. A že je právě potřeba na straně České republiky co nejvíce lidí, kteří ten problém odpálkují už předem. Ale chápu, že jste také jednoduššího ražení, oháníte se nenávistí k muslimům, apod.

     1. A to si skutečně myslíte, že výkřiky „muslimy tu nechceme“ něco vyřešíte? Když jich je v Evropě cca. deset milionů, velká většina plnoprávných občanu evropských států? Tím jen zradikalizujete i ty,kteří zatím neblbnou (a kterých je díky bohu zatím naprostá většina). Co se takhle zamyslet, proč je pro Afričany Evropa lákavá a jak to změnit? Proč blbne třetí generace starousedlíků a jak to změnit? Já vím, myšlení bolí a hlasitý řev je takový osvobozující…..

      Malá nápověda: není základní příčinou velkorysá sociální politika evropských vlád? A neměli bychom o tom hlasitě křičet, že to nechceme? Samozřejmě padni komu padni…tedy včetně omezení pro domorodce.

      1. Tak. Je potreba naprosto zasadne zchudnout, nasrat do studni, vypalit lesy a pole a Africany to sem lakat nebude.

       1. jim stačí že tvoje bílá žena a dcera má díru…

      2. Mala napoveda: kampak se propadly ty statisice priprchliku, kteri nedostali azyl ergo na socialni davky nedosahnou? Myslis, ze zase plavali na gumaku domu?

      3. jenyk: „Malá nápověda: není základní příčinou velkorysá sociální politika evropských vlád? A neměli bychom o tom hlasitě křičet, že to nechceme? Samozřejmě padni komu padni…tedy včetně omezení pro domorodce.“

       Ne, příčinou není velkorysá sociální politika evropských vlád. Chápu liberální uvažování, že příčinou všeho zla je stát a sociální politika – ta může i za to, pokud vám žena nedá. Nicméně velkorysá sociální politika není primární příčinou ani náhodou. Příčinou je, že je státy nevykopaly ven a pustili si je na své území.

       Doporučuji vám pokus: Zkuste vniknout jako skupinka řekněme 10 tisíc lidí ilegálně na území státu Izrael. Uvidíte, že váš osud po překročení hranic Izraele na sociální politice Izraele nebude ani v nejmenším záviset.

       1. Mala napoveda: proc bych to pro panajana delal???

        1. Vy byste to samozřejmě nedělal ani hypoteticky, protože by to narušilo vaši pevnou víru, že příčinou masové imigrace muslimů je štědrý sociální systém. To by mohlo způsobit otřes ve vaší psychice. Jako vždy, když člověk zjišťuje, že věřil něčemu co není pravda.

         I kdyby byl v Izraeli tak štědrý sociální systém, že by dával 1 milión dolarů měsíčně sociálních dávek každému potřebnému Izraelci, tak představa, že se do Izraele budou třeba kýblovat milióny muslimů je poněkud lichá. Izraelci to klidně postřílí na hranicích, když bude třeba. Tudíž vaše teorie o sociálních dávkách jako primární příčině je tím vyvrácena.

         1. Zamenujete pricinu a nasledek. A to v oblasti, ve ktere je tato zamena jiz nepodstatna. Nastal nejaky stav, ten je treba resit a ne se nimrat v tom, ze nechceme, aby nastal. Too late. A priznavam, je to jednoduche a hezky to zni. Jen je to uplne pitome.

          1. jenyk: Až budete reagovat na to, co jsem napsal, dejte mi prosím vědět. Zatím nevidím žádnou souvislost s mým příspěvkem, pod který jste to napsal.

    2. John: Stalo se tu smutným zvykem, že ti co jiné obviňují z jednodušího ražení si ani pořádně nepřečtou příspěvek, či ho nepochopí. Co jiného v příspěvku dělám, než že nabádám že problém je třeba řešit včas? Už mě podobné reakce unavují.

     1. trx2010: Stalo se smutným zvykem, že ani nevíte, co jste napsal. Nabádáte, že problém je potřeba řešit tak, jak se vyřešit nedá. Tedy s rozmyslem a bez hysterie vámi neoblíbeného Okamury.

      Je to úplně stejné, jako kdybyste bojoval ve 2. světové válce s Adolfem Hitlerem, a dal vojsku úkol: Poražte toho Adolfa Hitlera, ale nestřílejte přitom z tanků ani pistolí. Třeba těm německým vojákům pohrozte „ty ty ty“ – a oni se vám vzdají nebo tak nějak.

      Nebo jiný příklad: Před prezidentskými volbami 2018 jsem od mnohým slyšel, že chtějí hlavně slušného a zdvořilého a nezkušeného prezidenta Jiřího Drahoše. A ten bude pak tvrdě, drsně a nekompromisně vyjednávat s Bruselem ve prospěch České republiky.

      Vymyslel jste si ptákovinu. Chcete řešení, které problém imigrantů řešit nemůže. Jestli jste si neráčil všimnout, tak momentální modus operandi je, že Brusel vše řeší skrze kravál, hysterii a mediální řvaní. S vaším „tichým rozmyslem“ nevyřešíte naprosto nic. To, že vůbec tady nemáme zaplavenou zemi imigranty je důsledkem právě toho hysterického kraválu, který se kolem imigrantů dělá zejména v zemích Višegrádu.

      Jsem už unavený z lidí, kteří netuší ani co napsali.

      1. John: To nestojí ani za komentář. Píšete že s tím mým tichým rozmyslem nic nevyřeším. Já ale o tichém rozmyslu nikde nepsal. Prostě pokud si místo mého prvního příspěvku domyslíte deset věcí které v něm nejsou a na ty následně reagujete, nemůže z toho vzniknout nic rozumného.

      2. Tohle mne upoutalo. Poslyste o cem ma tvrde vyjednavat cesky prezident s Bruselem???

       1. jenyk: Je skvělé, že vás téma upoutalo. Doporučuji začít čtením Ústavy České republiky, hlava třetí, kde získáte spousty zajímavých informací o tématu.

        Ta obrovská kadence útoků na Miloše Zemana po řadu let, která neutichá, má zcela určitě příčinu v tom, že prezident České republiky nemá žádné pravomoce, moc a páky se do ničeho vlomit nejen ohledně Bruselu. Protože prezident nic nemůže a je jen figurka na ukazování, proto ty úporné útoky na Miloše Zemana, a proto tak úpěnlivá snaha dosadit na místo prezidenta České republiky užitečného pasivního neschopného „mouchy snězte si mě“ idiota.

 5. Jsme ve válce, ale naši největší nepřátelé jsou naše vláda a Evropská unie. Obě se snaží obrat nás o co nejvíc peněz a co nejvíc nás buzerovat. Navíc EU má stále víc a víc totalitní sklony. napčíklad se snahou cenzurovat internet. Takže tohle jsou naši skuteční nepřátelé, ne Putin. Putin škodí Rusům, ne nám.

  http://www.epshark.cz/clanek/547/eu-vice-cenzury-pro-vase-dobro

  1. A navíc, podle mne, ten Putin Rusům neškodí. Celkem mu věřím, že pro svoji zemi se snaží dělat to nejlepší. Jestli je to dobré i pro nás, to už je další otázka, na kterou odpověď takhle hned neumím.

   1. Rekneme to jinak: co by mel delat nekdo jiny na miste Putina, aby se to zalibilo nasim rusofobum? Pokud by totiz Rusko se chovalo stejne, jako treba Nemecko, nebo USA, tak se z toho tady posereme. Budeme delat na Rusaky, nas trh se zasype ruskymi vyrobky… fakt to chceme? Jelcin byl clovek zapadu a vysledek? Sypalo se mu to pod rukama a prave za jeho ery nam sem nalezlo nejvic Rusu. Ono totiz spravovat tak velkou zemi v takovem stavu neni zadna prdel. A nikdo v Kremlu na to nema recept.

    1. Přesně. Rusko má přece tolik skvělých výrobků které by obyvatelé chtěli. Zejména auta, mobily, počítače.. Už aby to tu bylo a nemuseli jsme kupovat ten šunt z USA, Taiwanu a Německa. Mě jako rusofobovi by stačilo, kdyby Putinovi vojáci v době volna nepřepadávali cizí státy a nepřivlastňovali si je.

     1. Hlavně když to tady tolika lidem adoruje, proč se nezbalí, nevyužíjí toho, že jsou hranice open a do té úžasné země plné světlých zítřků se prostě a jednoduše neodstěhují? Nechápu, proč se tady entity typu zrg1, jak, atomcraft a další pořád trápí…

      1. shifty, nikoho nikam posílat nemusíš. Nikdo tu Putina ani Rusko neadoruje, ale ani z něj nedělá bubáka, kterým fakt není. Dnešní RF není SSSR, VVP není Brežněv a v Kremlu nesedí politbyro plné jestřábů, nadržených vystřelit si na imperialistu. To fakt nee.
       Je to obrovská země a obrovská země má i větší problémy, než menší. Osobně si myslím, že nebýt právě VVP a lidí, které si ke spolupráci přizval, tak si tady dneska tak snadno nepíšeme – vážně si to myslím.
       Rozhodně ho nemám za poloboha, ale na panáka a pokec bych s ním šel. Antiputinovci se mohou klidně kroutit jak červíci, ale podle mě musí být VVP a jeho lidi velmi schopní, když srovnáte Jelcinovo Rusko a současné.
       Chce to jenom trochu víc objektivity – nemusím být nekritický obdivovatel či snad fanda, stačilo by, podívat se na celou věc /mentalita, rozloha, podmínky…/ trochu objektivněji a méně zaujatě. A zkusit se oprostit od těch sraček, co nám denně lejou do hlav média. naposledy včera a dneska s tím obchodním centrem na Sibiři. Kurva, určitě za to může Putin a ten jeho ruskej bordel!
       Že ale 3t km od Moskvy, v tak obrovské zemi opravdu někdo může, nezávisle na vůli státu, něco rozkrást či ojebat /stejně jako u nás padají střechy hal/ je bohužel víc pravděpodobný, než jinde.
       Ale protože se to stalo v Rusku a v kině zrovna byly děcka, tak budeme flusat na Putina na tři metry daleko…dyť je to úplně směšný.

       1. S tim nic nenadelas. Znam osobne lidi, co maji rocnik narozeni >90 a presto maji na Rusko „jasny nazor“. Tam nejde o racio, ale ryze o emoce. No a korunu tomu pak nasadi nejakej skalni rusofil, kterej dokaze lidi srat takovou merou, ze pak tito nemuzou Rusa ani cejtit.

        Ze to sere nasi generaci, to bych pochopil, rustina povinne, pruvody, vlajecky, picoviny… jasne. Ale mladi, kteri vedi hovno jak o naccich, tak o bolsanech? Vymyty hlavy, nic jineho.

        1. protoze propaganda nefunguje na principu logiky, ale jako pavlovovsky reflex. A co dela mainstream ? Rusko – doping. Rusko – bouracky na silnici. Rusko – vrazda disidenta/novinare. Rusko – korupce. Rusko – ovlivnovani US voleb. Rusko – spousta mrtvych civilu v Allepu. Rusko – jaderne zbrane. Rusko – invaze na Krymu. Rusko – obeti na DOnbase.

         Uz si fakt nevzpominam, kdy naposled v case t<15 let bylo Rusko spojovano s necim pozitivnim. Tohle je proste nejprimitivnejsi brainwashing ktery skonci tim, jak tu nekdo popisoval na urovni maleho ditete, ktere pred Vanocema odmitlo na stedrovecerni veceri amura, protoze to je ruska ryba.

         Presne tak to funguje. A cim je kdo vetsi debil s absenci druhe signalni soustavy (shane, shifty a spol.), tim vice se to projevuje. Pokud je jim mene jak sest let, tak bych to mozna i pochopil. Ale obavam se, ze vetsina primitivnich rusofobu je plnoletych a uplne nejhorsi tragedie je, ze techhle vegetujicich trepek je s dorustanim brainwashingovanych deticek cim dal presvedcivejsi vetsina.
         A jakakoliv argumentace s nima je marna, protoze holt reknes Rusko a oni maji v tu ranu zaludecni nevolnost a ani sami nevedi proc.

         1. Je vtipný jak se tu vždycky plácáte po zádech, že kdo má jiný názor tak je dítě, vymytý mozek, nebo debil. Píšeš o marný argumentaci, ale kde si přinesl nějaké argumenty které by ti někdo mohl vyvracet? Prosvba na závěr. Napiš mi nějaký pozitivní věci za posledních 15 let které tě na rusku zaujaly.

          1. já bych chtěl třeba vědět jak přístálo letadlo do pentagonu aniž by sejmulo křídlama pouliční osvětlení.

        2. Sysop: mám kamaráda, železničního konstruktéra, který strávil rok v Pitěru konstruováním nových vlaků metra, takže deset hodin denně ve fabrice a v terénu ve městě, jednání s místními a tak. Když jsem se s ním bavil o jeho zážitcích z Ruska, tak mi povídal: „Víš co, Rusáci jsou mentalitou trochu primitivové, kterým vládnou metodou cukru a biče místní samoděržavici a těm zase vládne Kreml. Mají tu svou mentalitu a ty je buď musíš brát takové, jací jsou a akceptovat jejich realitu – a pak tam budeš mít super život, nebo s jejich mentalitou bojovat a pak totálně pohoříš. Rusáka nepředěláš lusknutím prstu, nejdřív to musí chtít sám a pak to pár století potrvá, než se změní. Ale bacha, Rusák není idiot. On dobře ví, jak se na něj Zápaďák kouká a že ho považuje za neandrtálce. Ale Rusák fakt blbý není, je jen svůj, je v tom nezlomitelný a to mu dává obrovskou sílu. Když tohle pochopíš a nebudeš se na obyčejnýho obyvatele Ruska kvůli tomu koukat skrz prsty, tak se ti rozdá z posledního a snese ti modré z nebe, nebude věrnějšího přítele. Ale běda, jak ho zradíš. On tohle taky od svých vládců musel snášet v historii mockrát a to ho zocelilo, protože musel za těch tisíc let snášet neskutečné útlaky, o kterých se nám tady ani nesní, hladomory, občanské války, boje o území a podobné kratochvíle. Proto si taky na Rusku zatím vylámal zuby každý, kdo si na něj vyšlápl – Napoleon, Hitler, Západ. Putin je něco jako car, ale ten týpek tam udělal obrovský kus práce a ještě stokrát tak větší kus práce ho nebo jeho následovníky ještě čeká. Kdybych si měl vybrat, kam utéct, až se to v Evropě posere, tak Rusko, nejlépe vesničky kolem Bajkalu, by bylo na jednom z čelních míst.“
         Rozhodně mě to přimělo k zamyšlení. V předchozím zaměstnání jsem měl možnost dva týdny spolupracovat s kolegou z Rostova na Donu a taky s ním podebatovat. Byla to zajímavá zkušenost.

         1. Mam v Rusu par znamych, prevazne pracovnich a jednoho kamarada z detstvi. S tim se znam od svych deseti let, protoze tu byl tehdy s partou ruskych deti na mezinarodnim LPT. Psal jsem si s nim jako kluk a pak jsem o nem skoro 20 let neslysel. Ozval se sam, podarilo se dat dohromady kontakt.

          On se neozval mimo jine proto, ze byl u armady. Na „zapad“ se jako dite dostal prave proto, ze tatik byl u armady a sekal latinu. Takze podobny smer nabral i on, delal u protiraketove obrany. Probrali jsme toho opravdu hodne a odpovida to tomu, co ti rikal tvuj kamarad. Mam zname a par kamaradu ruzne po svete, nekteri jsou opravdu dobri kamaradi, ale faktem zustava, ze v Rusku jich najdes vic ve stejnem poctu lidi. Rusove jsou srdecnejsi. Jsou zvykli neskutecne improvizovat, mnohem vice, nez jsme to umeli my a pokud s nimi jednas fer, tak mas fakt pratele na cely zivot a oni by se rozdali.

          Ja proto oddeluju bezne Rusy a jejich verchusku. Verchuska jsou stejne kurvy jako u nas, ale s tim, ze v Rusku si mohou nakrast jeste vice a tim padem je to radove vetsich penezich, nez u nas.

          S rodinou casto jezdime do Rakouska, nebo Nemecka. At uz Bavorak, nebo Tyrolak, jsou to povetsinou fajn lidi, tak ale jsou takovi ‚studeni‘. Prijemni, ale chladni. Porad citis odstup. Zeby to delaly penize…? Bohatsi =X= chladnejsi? Nevim. Kdybych mel k Rusakovi prirovnat nejakeho Evropana, pak asi jizniho Itala, Kalabrie. Sicilie uz ne, tam uz je to zase jina mentalita a Sicilian ti rekne, ze je Sicilian, ne Ital.

          Ja osobne bych nerad do Ruska utikal, protoze tam clovek pro verchusku zhola nic neznamena a niceho se nedovola, to u nas, i kdyz je superbordel, tak ale porad to aspon nejak funguje. Kadopadne, ciste hypoteticky, kdyby se cela Evropa potopila a ja jsem nekam musel, tak Rusove nemaji problem te prijmout, kdyz se nepovysujes a beres je, jaci jsou. Pak se rozdaji. Tohle jsem na zapade, kde jsem ruzne byl, nepoznal. Jo, ochotni, pomuzou… ale tady mame dvere a tady uz je tom nase. My mame k zapadni mentalite samozrejme bliz, nez k ruske a to vcetne tohoto chladu. V Rusku i cizi clovek te vezme okolo ramen.

          Tak nebo tak, ja vzdy doporucuju vsem, co maji na Rusko tak vyhranene nazory, aby si tam zajeli. Tak na mesic a hlavne byli mezi obycejnymi lidmi, ne ve vystavni skrini typu Moskva a nebo chrapani po hotelech. Uplne nejlip to jet na motorce, nebo autem.

          Vzdycky, kdyz se mi dostane do ruky nejaka ruska vec, tak se u toho pobavim. Jak jsem tu psal, zene jsem koupil v Rusku elektrickej kolovratek a ted ho upravuju. To, co nesere Rusa, sere moji zenu. Plus jsem tam chtel par vychytavek navic, ktere Rusak jeste nezna. Rus vezme vysoce kvalitni preklizku a stluce ji krivym hrebikem. Nebo vysoustruzi jasanovou pricku, ale uz ji neobrousi celou. Proste detaiy Rus neresi…

          1. Kdysi jsem četl povídky nějakého našeho cestovatele ještě z carského Ruska, jméno si už nepamatuji. Píše, jak ho přijal gubernátor spolu s úředníky. Na toho nejnižšího nezbyla židle, takže se krčil u stolu, jakože sedí. Cestovatel mu přinesl židli, ale žádný vděk za to nebyl, protože ten úředník byl poté vystaven ještě větší šikaně. Podle mě se to nezměnilo, za komunistů naopak ještě zhoršilo, s lidmi zachází jak s onucemi a diví se, že jinde to může být jinak.
           Tu obrovskou srdečnost obyčejných lidí potvrzuji, ale jak dlouho ještě takhle s sebou nechají orat?

          2. Divej se na to tak, ze pro nas dobre, ze s sebou nechaji takto orat. Kdyby se muzici zvedli a udelali nejakej prevrat, po par letech si tu zemi rozkradou a stejne, jako kazda jina velmoc, zjisti, ze jim ta zeme nestaci. Podivej se, jak cucaji svet USA pres petrodolar, jak svet vyzira Cina, Japonsko… Rusove by delali uplne to same. Sice jich, v primeru k Evropanum, neni az tak mnoho, ale ono by to stacilo. Takze at sedi pekne doma, resi si ten svuj zivot, na kterej jsou zvykli a nechme je byt.

           Takova Afrika, dokud ji zapad nevytezil (faze 1) a dokud do ni necpal humanitarni pomoc (faze 2) nemela potrebu se stehovat do Evropy.

          3. to sysop: tak tady v tomhle se právě naše názory (nebo zkušenosti) dost liší. Byl jsem v Rusku docela dlouho, pracoval jsem v několika západních firmách a ten rozdíl v chování lidí (vedení) je obrovský. Samozřejmě i západě jsou firmy, v kterých bych nikdy nechtěl dělat, jmenovat je tady nebudu, ale znám několik, které mají nepříjemné doslova vojenské vedení. Podívej se na strukturu majitelů firem – v Rusku je to několik oligarchů, většinou současně i gubernátorů, chování jak nějaký feudál. Na západě je struktura majitelů více rozprostřená mezi lidi, akciové společnosti, fondy, ten styl práce win-win je velmi často upřímný, protože mají opravdu spočítáno, že když budou prosperovat všichni ostatní, povede se jim líp. Rusko se chová nejčastěji win-lost nebo když už mu to win nevyjde, tak aspoň ať je to druhé lost co nejhorší, to je ostatně vidět i na současné Ukrajině.

          4. ještě k sysop: ono mi to Rusko dost připomíná šikanu na vojně. Nováčci většinou tu šikanu bohorovně snášeli a nejvíc se těšili, až jim přijdou mladí a budou to moci vrátit (úplně někomu jinému).

          5. Ja samozrejme vim, jak v Rusku funguje vedeni firem. Ostatne jeden muj nemecky znamy pred tremi lety v Rusku zalozil fabriku, prestehoval se tam i s rodinou a celkem casto mi od nej chodi e-maily, jak bud on,nebo jeho zamestnanci maji oci navrch hlavy.

           Zasadni je to, jestli mame chtit Rusum ordinovat nase videni sveta. O tom to cele je. Ja proste nejsem fanda exportu demokracie zapadniho stylu, protoze bud s tim nekteri mistni neumeji zit a posere se to (viz treba Blizky vychod) a nebo se s tou demokracii exportuje i vychcanost zapadnich imperialistu, kteri si ty mistni zase zotroci, jen jinak. To co meli, jim seberou a nabidnou jim to, co nemeli. Nektere narody nejsou staveny na „kdyz budou prosperovat vsichni okolo, budu se mit take dobre“. Pomerne dobry priklad tohoto je treba Svycarsko. Pulka s nemeckym a pulka s francouzskym myslenim. Naprosto diametralne ruzne svety sesite do jednoho statu. Ostatne nase prvni republika byla totez. My jsme Sudetaky nepredelali a oni nas take ne. A pokud bylo smisene manzelstvi, casto to skripalo na obou stranach.

           Mozna, ze Rusove by byli spokojeni, byt v EU a nechat si diktovat sracky z Brusele. Myslim si, ze by s tim nemeli takovy problem ohnout hrbet. Tedy, pouze do okamziku, nez by jim nekdo plivl na jejich nacionalismus. To pak ruzije v ruky a ura na Brusel.

          6. to sysop: já myslím, že nechat si diktovat z Bruselu není snem normálních lidí. Ono kdybych uměl předvídat budoucnost, tak bych byl vysmátý. Já ale si prostě pořád ještě myslím, že ten západní socialismus s tou pořád ještě jakžtakž otevřenou společností se dá napravit, ale Rusko směřuje podle mě někam do Německa těsně před převzetím moci Hitlerem, viz ten šílený nacionalismus, nekritické nadšení vůdcem.
           Ony se ty strany obě kýblují do sebe navzájem. Ale, ale… Když vidím nějaké ruské prohlášení, tak ze zkušeností lze očekávat, že nebude příliš pravdivé. A možnost ověřit to není. Západní prohlášení jen velmi zřídka vyloženě praští do oka, přece jenom přes všechny kecy o zaujatosti a výběrovosti novináři prohlášení politiků kontrolují a dokáží pěkně omlátit o hlavu, viz třeba chemické zbraně v Iráku.

          7. Sysope, uvazoval si nekdy, ze cast Rusu ten zapadni zpusob zivota a uvazovani proste opravdu chce? Ze vidi tu bidu a absurditu ruskeho systemu na strane jedne a na strane druhe bohatstvi a efektivitu Zapadu? Ze jim prijde fajn zapadni individualismus a duraz na osobni svobody a to i proti statu. Jasne, na Zapade jsou i veci tezce na hovno a v Rusku jsou i dobry veci, ale pokud neni clovek uplne zaslepenej tak mu dojde ze v Rusku dlouhodobe delaj neco hodne spatne. Otazka je co a jak to napravit.

          8. to Cyklista: Otakar Batlička – Na vlnách odvahy a dobrodružství. Na tý knížce jsem vyrost, četl jsem ji cca 7x mezi 10 – 15 rokem života. Směs autorových vlastních i odposlechnutých zážitků a příběhů z různých koutů světa. Miloval jsem to.

          9. to jack: dík, zkoušel jsem to googlit a nenašel.

          10. Není zač. V tom příběhu z carského Ruska (jestli si to náhodou nepletu s jiným) se taky popisovalo, že tehdá bylo velkou módou nechat si dovézt ze Sibiře maso z hluboce zmražených mamutů a nechat si z něj připravit steaky. Sice to bylo tvrdý a poživatelný jako podešev, ale co by panstvo neudělalo pro dojem okázalosti, že… Otázkou je, nakolik je ta story pravdivá…

          11. Co se týká mozku, tam si světové strany nemají co vyčítat. Západ se k tomu navíc vykastroval. A tak je rozdíl nejspíš v koulích. K tomu dodávám, že s primitivním chlapem se normální chlap může domluvit, ale se zákeřným eunuchem nikdy společnou řeč nenajde.

          12. Co já mám zkušenosti s Rusy a východními Ukrajinci, tak ano, jsou to úžasně srdeční, přátelští, otevření lidé žijící komunitním životem. Sami o sobě milí jako z pohádky o Krtkovi a kamarádech.

           Problém je, že kromě té srdečnosti a přátelskosti mají i názory.

           Třeba jednou jsme se bavili s holkou z téhle části o tom, že policejní odstřelovači musí mířit na neoxortex aby únosce nestihl zabít rukojmí. A ona se pak nechápavě a s naprosto vážnou tváří zeptala – „a proč ho prostě neumučí k smrti?“

           Na což navazují hodnoty, které se nesou (tedy u těch, co nekonvertovali k „Bruselským hodnotám“) v duchu „autority se musí poslouchat a jedinec je hovno které má zapadnout do řady.“ Vše pro stát a Kolektiv. Žádná práva pro jedince, to je pro Rusa prostě dost cizí koncept. Vždyť jsou schopni tolerovat i Opričninu – což byl de facto Islámský Stát Ruska – jako něco super, protože to „prospělo budování státu“. Ditto Lenin a ty jeho lži o tom, jak „industrializoval národ“.

           A na to navazují politické názory, které jsou takové ZRGovské: naprostá sebejistota že všechno ví a všude byli dvakrát a ostatní jsou blbci, ovšem smíchaná s alibismem, paranoiou a pokrytectvím ze kterého pění krev („jsme chudáčci a všichni nám pořád ubližují a napadají nás ačkoli my jen preventivně obsazujeme naše pohraničí a to je naše právo!“)

           Takže v principu ano, Rusové jsou milí lidé – dokud nemají Rusko nebo obecně nějaký silný stát. Pak se změní v něco stejně nesnesitelného, jako americký „Progressive liberal“. Stejným způsobem.

           Vlastně „Progressive liberal“ a průměrný „politizovaný Rus“ jsou stejný druh, akorát mají různé ideologie. Ale to brutální pokrytectví, které bije do očí, a arogance jsou v obou případech stejné.

         2. Zapad si na Rusku vylamal zuby konkretne kdy? Krymskou valku Rusove projeli, prvni svetovou projeli, Rusko-Japonskou projeli, studenou projeli, Polsko-Ruskou projeli. S Mongolama projeli, s Vikingama projeli. Porazili Napoleona protoze jim pomohla zima a porazili Hitlera za vydatne materialni pomoci Zapadu a navzdory vlastnimu vedeni. To, ze dokazali porazit a obsadit pocetne slabsi a mensi sousedy je pravda, ale zas tak velky umeni to neni.

      2. Víte, ono je hrozně snadný nazvat někoho ruským švábem či jinak podobně.
       Ale úplně jiný pocity se dostaví, když si zkusíte jenom představit, co byste na místě VVP dělali právě Vy.
       V takové obrovské zemi, zděděné v dost hrozném stavu, s takovými lidmi, jejichž smýšlení a uvažování ani za čtvrtstoletí nijak nepředěláte, s politickou garniturou, co jste zdědili, novou ještě nemáte vychovanou.
       Přitom víte, že ze země Vám odtékají stovky miliard dolarů do soukromých rukou oligarchů, bez kopějky daně a s drancováním všeho okolo. Víte, že každý druhý milicionář je úplatná kurva, stejně jako každý úředník či funkcionář.
       Hrozně rád bych věděl, co by si s tímhle vším dědictvím počali všichni ti, jenž druhé arogantně nazývají ruskými šváby, kremrolemi, kremloboty a jinak.
       Jsem už starý člověk a byl jsem jednou ještě v SSSR a jednou už v RF, už za VVP.
       Tady je zbytečné vypisovat, co všecko jsem viděl. Stejně budu nejpozději do 5 min nazván ruským švábem a dotyčné nijak a ničím nepřesvědčím – a ani nechci.
       Ale jako starý chlap Vám všem píšu, teď a tady:
       Jestli někdo někdy bude tento rozmrdaný svět dávat dohromady či zachraňovat, budou to Rusové.
       A budou mít právo si za to říct o cokoli.
       Mně na rozdíl od jiných není úplně jedno, co se tu bude dít, až umřu. Jak se budou mít moje děti a hlavně vnuci.

       1. Kuriozni pak je, kdyz nejvice rozumuji prave ti, kteri jsou silene prekvapeni, ze Senat poslal do prdele onu slavnou novelu ustavniho zakona o zbranich. Uplne stejne to totiz funguje i v tom Rusku. Kdyby Putin zacal delat radikalni cistku tak, aby vyhazel vsechny uplatne xindly (vynecham ted fakt, ze by pak na tech mistech zrejme nemel kdo delat), tak ho podrazi pri prvni prilezitosti, pokud by rovnou nekde nekoupil jednu do hlavy. Z toho ruskeho bordelu profituje fura lidi jak v Rusku, tak na zapade. Takze my sami neumime prosadit jednu blbou novelu, ale Putinovi budeme vycitat, ze za tech bratru patnact let nedokazal predelat cele Rusko? Xmichu.

        Naopak, ja jsem rad, ze je tam Putin a ne treba nekdo formatu Schlafenberga. To by to tady uz davno vypadalo uplne jinak. Pro mne je Putin to nejrozumnejsi, co zatim Rusove vyhrabali.

        A svym zpusobem… co je nam kurva vlastne do toho? Ja nevim, proc porad resit nejaky Rusaky. Muj potomek se uci cist a denne bojuju s tim, ze „tohle je anglicky, vis, to neni cesky“, „no, tohle se taky cte jinak, to taky neni cesky“ a kam se podivam, nejakej anglickej napis. Ja s tim problem nemam, ale rikam si, zlata azbuka, ta okolo nas nikde nebyla, lili nam to do hlav az v pate tride. Dneska se anglictina uci povinne od 3. tridy! To by se jeden posral.

        Ale jo… aspon o to drive to v tech deckach vybuduje presne ten stejny odpor, ktery jsme my meli vuci Rusakum.

        1. Souhlasím, až na ten blábol o angličtině. V čem je přesně ten problém? Že se dítě musí naučit rozeznávat dva jazyky nebo tě nebaví ho to učit? Že se dítě povinně naučí jazyk, díky kterému má přístup k neuvěřitelnému množství informací z mnoha zdrojů (a kde tak srovnání s azbukou naprosto selhává)? No nevím, jestli tohle zrovna vybuduje nějaký odpor. Většinu spolužáků, kteří chodili na němčinu teď akorát sere, že neuměj anglicky…

         1. Nemcinu ucime potomstvo odmala,protoze je to jazyk,ktery potrebuje u nasich sousedu. V tom zadny problem neni, nemecky mluvim jak ja, tak manzelka, takze se potomstvo uci rychle.

          U te anglictiny narazim na to, ze je POVINNA od treti tridy. V tom nevidim zadny racionalni smysl. Jo, kdyby byla volitelna treba A/N, nebo jako zajmovy krouzek, kterych jinak taky maji dost, tak ok. Nevidim duvod cpat to diteti od 8 let do palice bez moznosti volby.

          1. Téměř všichni Němci co znám, mluví anglicky, nebo se aspoň snaží. Němčinu budou děti potřebovat, když si budou chtít od sedláka koupit čerstvě nadojené mléko. Všude jinde budou potřebovat angličtinu.

          2. Ale hovno. Vem decko (6 let) do Nemecka do zabavniho parku a jsem fakt zvedav, jak si tam s detmi pohraje. Nebo jedeme lyzovat a neprecte si ani ceduli u vlaku.

           Anglictina je diteti v Nemecku uplne, ale uplne k hovnu. A i kdyby dite umelo perfektne anglicky uz ted, tak je mu to nahovno i na Internetu, protoze s prectenou informaci neumi pracovat.

           Zadnej jazyk se stejne v Cesku poradne nenaucis. Musis do zeme, kde se tak prirozene mluvi jako urednim jazykem. Na to, aby se naucil clovek solidne anglicky, mu staci 4 roky gramatiky v Cesku a pak stejne musi vytahnout paty treba do Australie, UK, USA, Kanady, apod.

           No a samosrejme u nas doma je televize pouze hodinu denne vecer pred spanim, Internet vymenou za televizi. Nechci, aby deti travily svuj zivot virtualne. At radeji tahnou ven nebo za kamarady.

           Tady na Sumave az 1/4 lidi jezdi za praci do Nemecka, pricemz v drtive vetsine jsou to obycejne profese, kde je ti anglictina opet ku hovnu. Jen v nasi prdeli jsou to pokryvac, instalater, uklizecka, kuchar.

          3. Občas trochu přeháním, neskákej na to pořád :-).

          4. Anglictina je dulezita proto, ze v ni mluvi internet. Pokud je clovek schopen akceptovat fakt, ze hromada navodu na netu je jenom v anglictine a ze si na to bude muset dycky sehnat cloveka, pak prosim, ale to tak nejak neni volba ditete. A co si budeme nalhavat, male deti jsou jak houby, proc to do nich nenalejt, kdyz sajou. Staci pasivni znalost, aby clovek nemusel hnat kazdou sracku skrz google translate, kterej kolikrat ten smysl ztrati(ac se dost zlepsuje, tak cestinou hovori nejakych 12 m lidi a to ji fandim, srovnejme s anglictinou, kterou hovori neco k 2 miliardam lidi uredne a obecne celej interfernet).

           Uznavam jen jedno – nalejvani rodici deti kurvi a buduje to zlozvyky, kterych se jiz nezbavi(a ze jich Cesi maji v anglictine dost)

           Jasne, v pohranici je vhodne mluvit i nemcinou, ale to je jako rikat, ze voda je mokra.

          5. Prave ze pro decko v pohranici je ta priorita jazyku tak, jako byvala kdysi. Nejprve se chces domluvit se sousedem a pak teprve umet jazyk nejake vzdalene zeme, nebo dneska jazyk na Internetu. S temito vecmi samozrejme clovek prichazi do styku drive, nez s franinou (umeni), italstinou (hudba), latinou (lekari), atd.

           Mne bytostne sere, ze nemuzu diteti ve skole vybrat jazyk, kterej ted vyuzije nejvic. A ucit ho dva jazyky soucasne, pokud nema lingvisticky strevo, neni uplne lalac.

           Ja nevim, kterej debil ty osnovy delal. Kurva lizt do prdele nasemu protektorovi muze dite treba na stredni, ted by bylo fajn ho nejprve zaclenit do kolektivu. Tech par slov, co po sobe hazi decka s mobilama, se nauci i tak.

          6. Sysop to není o žádném „protektorovi“ ale o tom, že škola vždycky učí „lingua franca“.

           Nejdřív to byla latina, pak němčina, pak ruština, dnes je to angličtina.

           A zítra to může být třeba nikoli arabština, nýbrž čínština.

           Prostě vždycky ten jazyk, v němž je k dispozici zdaleka nejvíce _odborné_ literatury.

           A to dnes není ani němčina, ani francouzština, ani finština, ani řečtina, ani latina, ba ani ruština, ale angličtina. Se s tim smiř.

          7. cinstina tezko, je to extremne tezkej jazyk a mimo Cinu je v podstate k nicemu. Arabstina taky ne, blby pismo a arabsky mluvicich zemi je pomerne malo. Jako liturgicky jazyk ji sice pouziva asi pul druhy miliardy lidi, ale nedelam si iluze ze by nearabsti muslimove ovladali moderni arabstinu jako bezny jazyk. Starocestinou kralicky bible si taky dneska v Cesku nezarezervuju ani hotel. Vyhodou anglictiny je, ze ji maj jako uredni jazyk nejaky dve miliardy lidi (Indie dela hodne) a jako rodnej jazyk asi miliarda a rozlezla je po celym svete. Co do rozsireni ji asi dotahuje akorat spanelstina, ale to je s vyjimkou Spanelska samej treti svet.

          8. „A to dnes není ani němčina, ani francouzština, ani finština, ani řečtina, ani latina, ba ani ruština, ale angličtina. Se s tim smiř.“

           Jako člověk, který hodně potřebuje odborné věci z matematiky, fyziky, elektroniky a dalšího – bych s tím nesouhlasil.

           V angličtině je hodně věcí, ale má to většinou CNN kvalitu. Začátečnické a možné věci střední odbornosti – není nad angličtinu. Nad střední úroveň už není moc kde brát.

           A jak jdete výše, tak už to začíná jít ve prospěch ruštiny. Ono se tam moc projevuje, že Rusům nikdo nehází klacky pod nohy ve formě autorských práv, ani jim nedevastuje jejich školství, plus musí občas improvizovat. Takže oni přeložili snad všechno co za něco stálo. A hlavně je to kvalitativně i odborně výše – bez keců typu „jak strašně užitečného to je“, „tisíců děkovných dopisů“, 50 stránek od kolegy jak autor je skvělý, apod.

         2. hlavne je nabednu, ze decka, ktera jeste ani pomalu neumi vsecka pismenka narazi na nektera slova, ktera jim budou davat smysl, protoze jsou cesky a nektera ne, protoze jsou (radoby)anglicky a to klidne v jedne vete.
          Jo kdyby nasi inteligenti prestali vsude srat (spatnou) anglictinu, protoze to je hrozne kuul a stajlis a misto toho by se naucili pouzivat dobrou cestinu, byl by problem vyresen.
          Ale to by imagologove s jejich reklamnim newspeakem prisli o revenju a mardzin a museli by katovat kosty, aby udrzeli sve benefity. A to oni nedopusti, to radeji budou detem lit do hlav odmala sracky. Kapisto ?

          1. Ja celkem chapu, ze se sem vozi vyrobky, ktery maji anglicky napisy, protoze globalizace. Vynecham ted to, ze i v Nemecku koupim potraviny, na kterych je nemecky a cesky popis, Nemci s tim nemaji problem. Ale ze jdu do mistniho COOPu, kam z Nemecka fakt nikdo nakupovat nepojede a tyhle sragory se tam ani neexportuji (primo znacka COOP) a na tom honosne napisy v radoby anglictine, to by fakt jeden blil. Tohle snad nebylo ani za Rusaka, naposled snad za R-U.

          2. No tak to nekupuj, máš přece na výběr. Třeba chtěl někdo ušetřit a neupravoval původní popis, než na to plácl ten COOP. Anebo chtějí být světoví, vždyť na Šumavu jezdívalo dost Holanďanů?

          3. Holandan do kramu nepujde, bo se nedomluvi a ty maly kramky nejsou samosky. Ten si nakoupi nekde v hytlermarketu. COOP chce bejt svetovej, nic jinyho v tom neni. Leda zeby lezli do prdele luftakum.

          4. Protoze jsme holt v americke prdeli zarazeni az po usi. I ti slavni Rakusaci , jakkoliv jsou tradicni predstavitele zapadu, nejsou v NATO, nevyhostuji ruske diplomaty, kdykoliv dostanou od US ambasady rozkaz atd., ackoliv podlehaji jednomu a tomu samemu Bruseli.
           Aneb v historii je spousta prikladu zemi, ktere rezignovaly na svou svobodu a velice snadno a rychle se staly loutkovou nesvepravnou kolonii, ala Ceska Republika a ktere to po kompletnim rozkradeni nesvepravne kolonie dotahly na valecnou zonu, ktera uz je uzitecna jen jako testovaci polygon na zbrane, likvidaci obyvatelstva a infrastruktury a naslednou povalecnou „obnovu“, kam to dotahl treba Irak, Lybie a castecne Ukrajina.
           Ale v historii je strasne malo zemi, ktere to ze stavu „kolonie“ dotahly do stavu „nezavisleho statu“.
           A pro nas je v tom jeste dalsi hacek, nebo spise hak, ze vsecky staty, kterym se to povedlo, byly proti nam obrovske, byl to beh na dlouhou trat a stalo je to spoustu obeti, at uz se budeme bavit o soucasnych velmocech jako Cina, USA, Rusko, anebo o tech mensich, jako Vietnam, Kuba nebo pro me za me Iran a Pakistan.
           A pri nasi rozloze a „statecnosti“ je mi uplne jasne, ze u nas nikdy nebudeme mit ani tolik „svobody“, co treba Rakusaci a ze je jen otazka casu, kdy to tu dotahneme na uroven Ukrajiny nebo Venezuely nebo Afghanistanu nebo Somalska.
           Protoze nejefektivnejsim zpusobem, jak nesvepravne kolonie vyuzit, je zadluzit je u nadnarodnich bank, rozkrast a zamaskovat to valkou, ktera se svede na neco uplne jineho, nez na nenazrane globalni elity a bankere.

          5. To lezeni do prdele nekomu je ryze ceskej narodni sport. Imigranty nechceme, ale jazyk si dokurvime. Napriklad Frantik to ma presne naopak.

          6. Anglické názvy nejsou IMHO o světovosti, ale o zkrášlení – předtím tohle dělala francouzština a používali ji k tomu všichni od čského dvora až po ruskou šlechtu.

           Srov. například „produkt“ a „výrobek“.
           „Manager“ a „vedoucí“.
           „Expert“ a „odborník“.
           „Leadership“ a „vůdcovství“. Ehm. Nebo „vedení“.
           „Featura“ a „vlastnost“ či „funkce“.

           Angličtina má výtečnou schopnost vzít nudný obyčejný bazmek a dát mu auru něčeho hezčího – a přitom tomu většina lidí rozumí, protože si to přeloží. Akorát si to nepřekládá doslova a úmyslně, to by pak bublina praskla.

           Já to ovšem rád dělám, zejména „managerům“ a jejich hantýrce.

           S ruštinou to nešlo protože byla taková spíš roztomilá a legrační, s němčinou to nejde protože je k smíchu svými překombinovanými složenci slov. Předtím to uměla právě jen francouzština, jenže tu dnes už nikdo neumí.

          7. rustina na to byla blba, protoze je to pribuznej jazyk. Navic azbuka. Nicmene rusismu mame v cestine docela dost. V 50.-60. letech se rusismy pouzivaly docela dost. Navic se hodne pouzivaly ty rusky zkratkovy slozeniny typu politbyro, politruk, stěngazeta a tak.
           Rozdil je v tom, ze zatimco dneska se anglismy siri zivelne „odspoda“, tak rusismy sem cpala vrchnost „shora“.

          8. Ono Francouzština hodně přejímala z latiny a z fr. zase přejímala angličtina, čeština a tak dál. Francouzština je krásná, potřebuji jí i k práci, tak se jí snažím naučit, ale je to těžký kurevsky :( Ale baví mě to…

          9. tak anglina je v podstate smesici stredoveke francouzstiny, latiny a germanske anglosasstiny. Plus nejaka slova z hindstiny a jinych indickych jazyku. A robot, pistol a howitzer z cestiny.

          10. Jo jasný. A ještě robot, pilsner, polka a kolach …

          11. btw, franstina je snad puvodne occitanstina,cili smes lidove latiny rizle galstinou a kdovicim.

          12. Zajímavé… mam výhodu, že mám opravdu pedagožku v pravém slova smyslu, takže hodně řešíme i tyhle věci okolo. A to mě k tomu jazyku taky přitahuje.

          13. Re: Jan Mrcasik
           29.3.2018 v 8:37

           Anglické názvy nejsou IMHO o světovosti, ale o zkrášlení
           —————-
           Vetsinou ne,vetsinou je to o te svetovosti.Anglickej napis si na triko das,ale ceske synonymum ne.Ja si tam dam klidne cesky slovo,ja v tom problem nemam.

           Myslis, ze „lýdršip“ je hezci, nez „vedení“? No potes koste. Mas tam „r“, ktere trha usi, tvrde „y“… hovno. O zkraslovani nejde.

           Anglictina ma u hodne veci specialni slovo, kterym ho popisuje. Jedno slovo. To je zajiste vyhoda, pokud ovsem to slovo znas a vis, co znamena. Nemecke slepeniny jsou dobre pro nekoho, kdo to vidi poprve a potrebuje dovodit, o co go. Ale jinak, je to na vyslovovani opruz.

           Pokud bych si mel vybrat jazyk, ktery je zvukomalebny, pak franinu, nebo italstinu. Franina ma vyrazny problem, ze se jinak pise a jinak cte, z naseho ceskeho pohledu. Takze pokud bych chtel hezke vyrazy, pak sahnu do italstiny.

           Tahle „svetovost“ je specifickym znakem lidi s mindrakem a neni to nic noveho, ostatne v Rusku frcela franina uz pred dvema sty let prave z tohoto duvodu. Kdo mluvil francouzsky, mluvil jako ruska slechta. U nas kdo mluvil latinsky, mluvil jako ucenec.

           Jsme proste sraci, kdyz zbytecne vymenujeme ceska slova za anglicka. V masove mire to treba ted sleduju s „farma“. Odjakziva se v Cesku sedlacilo a sedlak mel statek, zadnou farmu. Ted je moda „farmar“, zni to svetove. Sice se hrabe v tech stejnejch hovnech, ale je svetovej.

          14. Sysop: hezčí ne nutně, ale kamufluje tak, že z žebráka dělá měšťáka.

           Jak říkal Kašpárek z E15: „řekněte 3x za sebou lídršip. No úžasné. A teď to zkuste německy. Pokud třikrát za sebou řeknete fíreršaft, začne vám tak maximálně cukat v pravici. A o tom to je. Slova se mění, ale význam zůstává.“

           Schválně to někdy zkus: až na tebe někdo vyrukuje s „lídršipem“, v odpovědi mu to nahraď za „vůdcovstí“ a sleduj, jak se bude tvářit. Je to kouzelné :D

          15. Re:Jan Mrcasik
           29.3.2018 v 16:54

           Kdyz mne nekdo zacne prilis srat s anglicismy, tak pak na nej rovnou mluvim anglicky. Prijde mi byt rozumnejsi do toho jazyka tedy prepnout docela. Obvykle to na strane dotycneho prinasi preqapeni. Ale vis co, rekneme, ze to patri do hovorovych zlozvyku. To beru. Proste lidi mluvi, jak je jim pohodlnejsi a flakaji ceska, anglicka, nemecka, a co ja vim jaka slova jedno pres druhe. Proc ne.

           Ale kdyz to zacne nekdo sekat na urovni spisovneho jazyka a jeste mi tvrdit, jak je to uuuuzasny, tak to ve me vari krev. Proste jsem takovej. Do spisovne cestiny nektere ceske vyrazy nepatri a anglicismy uz vubec ne.

           Kdysi davno, kdyz jsem jeste delaval jazykove korektury, tak smutne bylo, kdyz nekdo pouzival slova, se kterymi vubec neumel pracovat a kdyz pak jsem to v textu opravil jako chyby, bylo diveni. Typicky onen vedouci, ergo manazer. Jsou to synonyma. Nicmene, nekdo namisto ‚manazer‘ si napise ‚manager‘, tak prepina do anglictiny a tedy musi slovo delit dle anglickych pravidel, byt je jinak v ceskem textu. Takze kdyz mu pak na konci odstavce vyjde man-ager, hrozne se divi a prej mu to rve usi (bodejt kurva ne, kdy to necte jako ‚men-ejdzr‘, alebrz ‚ma-na-zer‘). Takze navrhuju – dej si ‚manazer‘ a muzes to delit cesky. No, to prej zase ztraci ten punc svetovosti. Takhle pak vypada debata s trotlem.

          16. tak deleni man-ager je blbost i podle anglickych pravidel. To slovo neni slozenina z man a age, ale odvozenina (nebo jak se tomu rika) od slova manage (ridit, zvladat).
           krom toho teda pocestovani cizich vyrazu je pomerne osemetna zalezitost a dost se to meni v case. -ismus vs -izmus vzbuzuje emoce dodnes, jeste v 50. letech se psalo weekend, tennis a sportsman, džentlmen se skoro nepouziva, viska (whisky) je ci byl pripustny prepis a džin je arabsky strasidlo ne chlast. Cunami nikdo nepise, i kdyz je to spravny prepis. Atd. Ono i to tvoje manažer vypada divne. A zkus si nekam napsat menežment. To je fakt lepsi manager a management. Sice to vetsina lidi vyslovi blbe, ale to fotbal taky (nemecka vyslovnost anglickyho slova)

          17. Hele,tak mi to nedalo a dal jsem to do anglickeho Quarku. Rozdeleno na man-ager. A to schvalne nepouzivam multilanguage, ale na anglictinu anglickou verzi. Tak nevim.

          18. …mrkni na https://www.hyphenation24.com/word/manager/

           Zda se, ze mi Quark funguje dobre.

          19. Sysop: Kdyby ta angličtina měla alespoň ta jednoznačná slova! Když angličtina něco pojmenovává, tak použije jiná anglická slova, a je to pel mel. V češtině (a jiných jazycích) prostě přejmeme vhodné cizí slovo a nemíchá se to s běžným slovníkem.

           a) Takže co znamená „control“? Je to řízení? Regulace? Kontrola? Ovládání? Kde je ta jednoznačnost anglických slov?

           b) Co je to „field“? Pole? Bojiště pro bitvu? Závodní dráha? Terén? Kde je ta jednoznačnost angličtiny?

           c) Nabídl šéf sekretářce, že bude „laid“ nebo „laid off“? Obojí je sakra rozdíl!

           Jednoznačnost angličtiny je mýtus, který rychle padne, jakmile přestanete dělat z angličtiny boha, a potřebujete jí pracovně používat.

           Mám stejný názor jako Sysop, anglicismy v češtině jsou znakem mindráků. Jeden z mých ex-šéfů v USA byl český imigrant. A ani po 30 letech v USA nepotřeboval dávat najevo, jak je skvělej, když dává anglicismy záměrně do češtiny. Pletlo se mu jen pár slov, který jsou chytlavá: „disaster“, „point“, „bid“.

           Žádný jazyk nemá jednoznačná slova. Ani angličtina ne. Velký počet slov je vám v jazyce k ničemu, protože většina lidí jsou průměrní a naučí se svých pár desítek tisíc slov a víc ani ťuk. Pak je budou recyklovat, protože narazí na limity svého mozku. Ať to budou Angláni, Američané, Francouzi, Španělé, Češi, Rusové, atd.

          20. John 31.3.2018 v 6:17
           Hey jerk, jerk off!

        2. rusaky by vetsina lidi neresila pokud by sedeli v Rusku a nesrali se do nas. V situaci kdy Cesky prezident zaukoluje BIS aby nalezla dukazy podporujici tvrzeni ruskeho prezidenta obvinujici CR z porusovani mezinarodnich konvenci a prinejmensim spoluucasti na vrazde….
         No, nekomu se to libi. Zeman Znovu.

         1. Ja jsem cetl, ze zaukoloval BIS, aby prosetrila, jestli se u nas s temito jedy pracovalo, nebo ne. Pokud tedy takto znel ukol, pak nevidim nic spatneho na tom, zjistit, kdo lze. Bezny clovek nema moznost se dozvedet, kdo lze.

          Pevne ale doufam, ze zaverecnou zpravu zverejni, at uz bude jakakoli a ne, ze to skonci jako ‚tajne‘.

          1. Hlavne mainstream neinformoval, ze krom Zemana pozaduje dukazy 140 statu mimo okruh „Zapadu“.
           Jinymi slovy, Zapad stoji ve sve vykonstruovane verzi chemickeho utoku na Putinovu zakazku sam, proti celemu svetu.
           A hadejte, kdo vyjadril Rusku nejsilnejsi podporu. Cina, jak jinak.

           P.S>
           Asi si udelam pocitadlo, kdy dementni banikovec a stadni prikyvovac mainstremau shane napise „+1“.
           Hadam se kretenkovi zacina borit jeho argumentacni baze, takze posledni dobou prikyvuje jako zbesily. Jako by to melo nejaky odkladny vliv na to, az se mu ta jeho posrana mainstreamova predstava o svete zbori uplne.
           Aneb kvantita prikyvovani kokotinam nenahradi kvalitu, ze holt vsecky ty kokotiny maji nulovou vahu, tvari v tvar neoddiskutovatelne hospodarske stagnaci Zapadu a neudrzitelnosti jeho dluhove pasti a insolvence.
           Centralnim bankerum evidewntne dosly figle a krom toho uz je ani nepotrebuji delat, protoze ted se snazi hlavne vyvolat VALKU a hodit odpovednost na Rusko.
           Jakobych to nerikal celou dobu, ze tahle situace nastane….

          2. ono to bude tak, ze se u nas vyrabely vzorky v mnozstvi radove jednotek gramu za ucelem testovani a vyroby IPCHO a ze se to vsechno spotrebovalo a nic nechybi. Coz nikoho neprekvapi a nikoho vlastne nezajima, ani Putina, protoze ten klasicky akorat zamlzuje a kope kolem sebe a kremloboti maj za ukol akorat vsechno rozzvanit a relativizovat.
           Zabavny na tom akorat je, ze kdyz vysla zprava o otraveni Skripala*, tak vsichni rusofilove jasali a gratulovali Putinovi (Rusku) jak s tim zradcem jaksepatri nalozili a ted ti sami lidi rvou jak je v tom Rusko nevinne a jak mu vsichni ublizujou.

           *nesere me to. Zrada je riskantni podnik a odveta je holt riziko co k tomu patri.
           Sere me ta dcera. To je bezohledny a neprofesionalni.

          3. Re: shane
           29.3.2018 v 10:10

           Tak jsem si precetl jeste jednou ta prohlaseni Zacharovove a nikde jsem nenasel,ze by vyslovne rekla,ze ten jed byl od nas. Rekla,ze MOHL byt od nas, protoze jsme jedna za ctyr zemi,ktera na nem nebo s nim pracovala. Nevidim v tomto tvrzeni zadny problem.

           Takhle… ciste hypoteticky by to nekdo u nas ukrast mohl, fura lidi pracuje vsude mozne pro dve strany a odnest se z baraku da kdeco. Zeje neco super hlidany… tak o tom si sand my tady nemusime lhat do kapes.

           Ale osobne neverim tomu, ze zrovna od nas by zmizlo par miligramu teto latky (vzhledem k jeji jedovatosti a mire otraveni subjektu se nebavime ani o gramech) a zrovna tyto by se dostaly do ruky cloveku, ktery to otraveni zpusobil. To bych spis veril tomu, ze nejaky Mira Voprcalek to ma nekde doma, ve sklenickach ala Matrjoska, schovany na pude a chodi to lestit pote, co si na flashce pusti Bondovku. Znam lidi, co se jim takto doma vali ruzne artefakty z vojny. V zivote by to na nic nepouzili, ale sni o tom, jak jsou velci kuci.

          4. Tak v civilizovaném pojetí vlády, když její člen prohlásí, že s jedy nepracovali, tak se mu snad věří? Co ta BISka bude ještě zkoumat? Přiváže vládu na detektor lži a bude do nich pouštět proud? V podstatě řekl, že těm lidem, co vydali oficiální prohlášení, nevěří.
           Dopytle, kolik průserů ještě způsobí?
           Za mluvčího má levičáckého idiota. Mynář porušuje pět let zákon. Jeho čínského poradce zavřeli za korupci a v rámci mocenského boje čínských komunistů ty jeho slavné čínské investice stahují zpět.

          5. Ty veris nasi vlade? Kde ten heerec napriklad mohl vedet, ze nekde pred 20 lety se to nevalelo v nejake laboratori? Vedel hovno.

          6. shane a cyklista mají zatemněno, co se týká Zemana. Cyklista dokonce tvrdí, že když Babiš řekne, tak se mu kurva co Jasánek? Tak se mu kurva věří. Je jedno, jestli o tom něco ví, nebo neví, protože podle cyklisty to Babiš prostě musí vědět.
           Co se tu dělo s jedy, jestli tady nějaké byly a jestli se nějaký neztratil je dobré vědět. Shane už sice ví, jak to přesně bylo, ale třeba by nám to mohl potvrdit někdo, kdo se k těmto jedům přiblížil na víc než na kilometr.

          7. Goro, kde věřím Babišovi? Cituj, jestli umíš a můžeš.
           Viděl jsem příběh o psíkovi, který se pořád někde ztrácel. Podle něho máš nick? Jak přiléhavé :-)

          8. cyklista: „Tak v civilizovaném pojetí vlády, když její člen prohlásí, že s jedy nepracovali, tak se mu snad věří? Co ta BISka bude ještě zkoumat? Přiváže vládu na detektor lži a bude do nich pouštět proud? V podstatě řekl, že těm lidem, co vydali oficiální prohlášení, nevěří.“
           To, že u nás novičok není a nikdy nebyl prohlásil Babiš. To byl ten člen vlády, který to prohlásil.
           Původně byl podle někoho jiného, ale vzhledem k tomu, že nikdo si nepamatoval pořádně Mortal Kombat 2 a všichni znali bílého psa, tak jsem to vzal za své.

          9. (poslední řádek byl odpověď na nick, jak jsem si to pak po sobě četl, nebylo to z toho hned poznat)

          10. Prohlásil to Stropnický, ale to je drobnost.

          11. V tom případě se omlouvám, někde jsem vyčetl, že to byl Andrej (teď jsem dohledal následující – „Český premiér v demisi Andrej Babiš dnes v centrále NATO v Bruselu označil za lež opakovaná tvrzení Moskvy“, ale to není prvotní zpráva, ze které jsem čerpal).

          12. Re: cyklista
           31.3.2018 v 16:57

           Ja kdyz ho vidim v bedne a slyslim cintat, tak kolikrat honem nevim, co je to za serial.

         2. shane: Netušil jsem, že zrovna tady, za tohle bude někdo Zemana kritizovat. Pokud vím tak jako jediný z exekutivy tím dal pokyn ke zjištění reálného stavu ničím nepodložených obvinění. Že to různé mrdky překroutí, že tím hájí Rusko jsem čekal, ale nečekal jsem, že to zrovna tady bude někdo tupě opakovat.

          @shifty: Máš naprostou pravdu, že tu různí trollové a ovce, ničí tenhle svobodomyslný web. V každé druhé diskuzi se tu nadává na policajty a pak tu někteří praktikují jejich metody.

       2. Což rusové světu často pomáhali. Problém mají podobný jako američané. Ti kterým pomáhali to často nepřežijí. Každý z nás má holt o pomoci jinou představu.

        1. Rusko i USA jsou velmoci. To znamena, ze maji velkou moc. Jak s ni nakladaji, to zname, ano. Vetsinou tak, aby to bylo v jejich zajmu. Co presne je na tom divneho?

         Nevadi mi az tak moc, ze Americane delaji svinstva. Vic mi vadi, ze tvrdi, ze je nedelaji a at se divame jinam, nejlepe na Rusko. A to mne sere a proto kopu. Jsem na tyto bolsevicke manyry proste citlivej, mel jsem s tim problemy uz v Obcanske nauce. Tehdy to bylo uplne stejny, jen opacne lozeny.

         1. Cesi jsou takove kundy, ze proste nemohou mit svuj vlastni stat sami za sebe, nene, proste bud s Rusama proti imperialistickemu Zapadu, nebo s USA proti bolsevickemu Rusku, nic mezi tim. Logika mentalniho retarda z prvni tridy pomocne. Uz samotna myslenka, ze bychom jako mohli fungovat sami za sebe, je pro drtivou vetsinu nocni mura. Same nejistoty a palcive otazky, co bychom si sami pocali, mit takovou svobodu, kdo by nam rikal, co si mame myslet a komu lezt do prdele. Pro drtivou vetsinu predstava k nesneseni. Tak jsme tu po roce 89 nasadili Havla a jeho kavarenskou kliku a ted to mame pekne zarizeno. Zemedelstvi na dotace pestuje repku a brambory se dovazeji z Francie, cukrovary zavrene, prumyslova vyroba dela subdodavky nemeckym firmam, takze u nas se odvede spinava prace a Nemci vyuctuji cely ucetni zisk, zatimco my dostaneme par drobnych, ktere nam jeste nase vlastni CNB zdevalvuje. Komunisti postavili atomove elektrarny a prehrady a dalnice, takze mame nejdrazsi elektrinu siroko daleko, nejdrazsi vodu siroko daleko a dalnice pekne zpoplatnene, vcetne tech 50 let starych komunistickych, na ktere se tricet let nesahlo a jsou v mnohem horsim stavu, nez kdyz je Havel a spol znarodnili.
          Akorat jsou teda vsude kamery, usekovky a sprdel a v kazde prdeli mestska policie, o tom se komarum ani nesnilo.
          Za vsecky nezdary a blbou naladu z toho plynouci samozrejme mohou komunisti, kteri tu byli 40 let u moci, potazmo Sovetsky Svaz, ktery uz 30 let neexistuje. Tech 30 let polistopadoveho vyvoje s tim samozrejme nema co delat, kdepak, za poslednich 30 let bylo vsecko slunickove krasne, i ta profi armada v rozkladu, ktera neni schopna branit nase hranice, i to skolstvi, ktere z prvni desitky na svete kleslo nekam na chvost pelotonu, i ta emigrace mozku, i cirkevni restituce , i nedoktnutelnost cikanu, i chystana muslimska invaze, i bruselske smernice od bananu pres zarovky az po gunban, i srackomety, ktere si vubec nezadaji s Rudym Pravem a komouskou Ceskou Televizi, ani STBak ve vlade…. Nic z toho neni dusledkem nejakeho chybneho polistopadoveho vyvoje, kdepak.
          A pokud si nekdo stezuje, je to placeny putinuv agent. Jasna paka.

          1. Zrg1: Já bych to trochu opravil. Stačí se podívat na mapu.

           Česká republika je ve středu Evropu. Pokud jde mocná armáda válčit s druhým koncem Evropy, převalí se před Čechy. Jinak řečeno, po mnoho století byla armáda v Čechách 5 x častěji než jinde. Tady mohl přežít a evolučně se vytvořit pouze národ, který se nestavěl po většinu historie silným armádám přímo, ale myslel si uvnitř něco o prdeli, a klidně vyvěsil tento rok už osmou další vlajku. Hrdý národ by byl na místě střední Evropy dávno vyhlazen, možná by přežil 2-3 armády, a 4. by ho dorazila ještě ten samý rok. Něco jiného jsou státy na okrajích Evropy, kde se převalovala armáda málokdy.

           Václava Havla jsme tu nenasadili my, ale byl sem nasazen stejně jako Boris Jelcin do Ruska. Oba měli funkci říšského protektora, a oba zdevastovali své země, a totálně je nechali vybagrovat Západem. V dalších státech byly podobné figurky.

           Dodnes si vzpomínám, jak jsem stál na náměstí v listopadu 1989, a celý dav včetně mě roboticky a bez vlastního myšlení plnil příkazy z ampliónu na balkóně. Jendou hlas poručil: „A teď budeme skandovat: Havel na hrad!“ Nikdo, ani já, nevěděl kdo to je, ale skandovali jsme pro Havla, jako kdyby to bychom ho strašně chtěli a nikoho jiného. Davová psychóza s inteligencí davu rovnou nejmenšímu IQ děleno počtem účastníků, jak říká Koukolík. — Celé to bylo nalajnované,a Češi byli poslední, kdo psali tento scénář.

           Rusáci byli ve sračkách. A plenění Západu po roce 1991 skrze loutku zvanou ruský prezident z něj vyvedlo pohádkové bohatství, zatímco Rusové byli velice ubozí a zoufalí po rabování Západu. Tehdy pochopili, že Západ to s nimi nemyslí dobře. A to přestože mu xkrát zachránili prdel. Na poslední chvíli ještě Putin zabásl Chodorkovského, aby Rusům zůstaly aspoň suroviny. Rusové prostě věděli co dělat, a evrospké sankce jim jen pomohly.

          2. meleš pičoviny, přes čr se nepřevalovali armády. byl tady napoleon a obyvatelstvo to zvládlo. Byli tady prusové, bolševici, němci a i sověti a národ to přežil.
           Třeba u nás na vesnici, za celou válku tady nebyl ani jeden tank. Vůbec se tady nestřílelo, každýmu tady ta prdel nedaleko Brna byla u prdele. A piča na náměstí stojí sovětskej voják z kulometem. A dneska tomu dali š%távu a osvětlili ho. To už je trošku moc i na mě.

          3. No a právě proto, že nemám selektivní paměť a hodně toho pamatuju, jsem nasranej jak vojenská latrína. Měl jsem v roce 89 dost nejisté pocity /malé město/ a vůbec jsem nechápal chování lidí okolo sebe – tedy až na ty starší. Já si starých a zkušených lidí vždycky vážil, hodně mě naučili dědečkové i strejda a ti radili k opatrnosti. Že nemusí být všecko, jak se na první pohled zdá a vypadá – a taky nebylo. To se ostatně ukázalo už po roce-dvou letech. Prostě letitá zkušenost, žádné přizdisráčství. Strejda byl vzhledem k povolání vážený, respektovaný člověk. Neměl sebemenší problém v 60.letech dát v neděli, v hospodě po papuli předsedovi MěstNV, když už moc agitoval. Nikdy mu nikdo nezkřivil ani vlas. Věděl jsem, že byl v legiích, nebyl tam z našeho města sám a že na půdě jsou uložený dokumenty a věci, o kterých správně vědět nemám. A dost lidí to zřejmě vědělo taky, proto se mu nikdy nic nestalo. Dokonce ho nechali v oboru jakoby samostatně živnostničit za nějaký srandovní paušál, ale ceduli mít nikdy nesměl.
           Tentýž strejda i přes zkušenosti z legií tvrdil, že tyhle vyložený kotrmelce v 89 nedopadnou a taky mi, už jako stařeček, radil. Není důležitý co. Důležitý je, že potom ani já, ani moje okolí jsme nebyli překvapení tím, kam to směřuje. I přes to stáří to uměl dost přesně odhadnout. Sere mě, že to dopadlo mnohem hůř, než on sám čekal a předpokládal.
           Řekl bych dnes, že do těch svých úvah zapomněl zakalkulovat US vliv. Pořád počítal s tím, že pro Ameriku nejsme zajímaví a taky vůbec nepočítal s tím, že třeba Německo bude 30 let po skončení nejhorší války co vyvolalo, znovu po zuby ozbrojené.

          4. A přitom se historie chová pořád stejně. To, co dělá historii nejsou státy, ale vlivné skupiny. To, co dělá historii nejsou Němci ani Američané, ani jejich vlády – ale vlivní oligarchové a mocné skupiny.

           Československo bylo k vybagrování a zničení soběstačnosti po roce 1989 přímo ideální. Byli jsme ve výrobě, průmyslu a mnoha odvětvích za komunistů sakra dobří. Možná jsme dokonce byli nejúspěšnější stát socialistické soustavy. Kdyby nás nechali v klidu, tak bychom byli tuhá konkurence Západu v řadě případů.

           Takže jsme byli zajímaví tím, že jednak tu bylo velice mnoho co vytěžit a vybagrovat za majetek a bohatství, a druhak bylo třeba hodně zničit, abychom nekonkurovali. Obojí se povedlo, takže není jsou české země zajímavé už jen jako nárazníkové území, které se obětuje pro případ konfliktu (jako se stalo např. v Mnichovské zradě 1938).

           Ostatně 1989 není první ani druhý pokus o revoluci Československa řízenou ze zahraničí. Předchozí pokud bylo Pražské jaro, a západní svět na tuty počítal s tím, že se povede. Měl připravené aktéry, plány, založila se neziskovka Charta 77, vyrobilo se různé krytí. A v srpnu 1968 bylo Československo, zejména Praha, plná zahraničních novinářů, fotografů a reportérů, jejíž cílem bylo odfotit to co zrežírovali. Sovětský svaz v zásadě měl na výběr buď pustit celý socialistický blok k Západu nebo přijet tanky.

           Němci vyvolávají problémy stabilně už minimálně 700 let, a jede to stále stejnými způsoby, které se v zásadě nemění – jako u pacienta s obsesivně-kompulzivní poruchou. Vždyť už cca 20 let po konci 1. světové války Němci začali 2. světovou válku – a to dokonce se souhlasem Anglie a Francie.

          5. Problem je, ze ony vlivne skupiny jsou tak ozrale svymi „uspechy“ v Jugosce, Iraku, Afghanistany, Libyji atd., ze si mysli, ze staci jen „dostatecne dlouho“ tlacit na Rusko a ono se to tam zase polozi na nesvepravnou kolonii, jako za Jelcina.
           Jeden vtipny rusky diskuter na foru to komentoval lakonicky tak, ze na Rusko muzete dlouho tlacit a slapat po nem a zdimat ho a vubec nic se nestane, az z neho jednoho krasneho dne vyzdimate tanky, ktere to pak protahnou az do Berlina.
           Obavam se, ze toto sdeleni, ktere chape kazdy bezny Rus momentalne nechapou ani spicky v Pentagonu, natoz priblbli a namachrovani kokoti s nahou prdeli, ala Dachmeister a jejich squadra pricmrndavacu, ala shane a shifty.
           Aneb fakt bych si chtel nechat ukazat, jak nase „armada“ s tuctem pronajatych stihacek a horko tezko uplacanou jednou elitni jednotkou nasaditelnou v Afghanistanu bude celit nuklearni valce. Rekl bych, ze krom vybydlenych bunkru, ktere postavili komanci a ktere Havel nechal zchatrat, nemame na svou obranu vubec nic, pomoz si kazdy, jak umis.
           Civilni obranu uz nikdo ani netrenuje, pritom riziko nuklearni valky je aktualne mnohem vyssi, nez bylo za komaru.

     2. Ja budu nadmiru spokojenej, kdyz cizi staty nebudou prepadavat nasi partneri v NATO. Po zameteni pred vlastnim prahem se mohu zamerit i na Rusko, Indii, Cinu a dalsi velmoci.

     3. Btw, kupovat pocitac v Rusku a nebo odstredivku na mleko v Americe muze jen hlupak. A nebo shanet dobrou stolu v Cine. Ono to chce zapnout hlavu a v kazde zemi kupovat to, co tam umi a za dobre penize. Zrejme proto asi kupujeme treba motocykly v Japonsku a ne v Portugalsku, nebo mobily z Argentiny.

      Zrovna vcera jsem se hrabal v UAZu, odesel mi rozvodak a rozhodne jsem u toho nadaval min, nez pri oprave poloosy na Nissanu. Ale v UAZu bych zase 1000 km jet nechtel. A s Nissanem zase bych nejel pro drivi. Pokud jsme s rodinou jeli do Alp, tak zase misto Nissanu, UAZu, nebo Jeepa bych volil Mountaineera.

      Zda se mi, ze snad neni az takovy problem umet si v kazde zemi vybrat rozumne zbozi. Ale chapu, ze ne kazdy na to ma bunky.

      1. Nebyla daleko doba, kdy Japonci platili za nekvalitní výrobce. Kdysi začali stejně jako dnes Číňané. Časem se dopracovali do pověsti kvalitního výrobce.

       Naproti tomu třeba Německo jde zcela opačnou cestou. Má pověst kvalitního výrobce, čehož zneužívá, a prodává čím dál více zboží s katovanými kosty.

       Ty věci, co kde kupovat se s časem mění. Třeba v mém oboru – elektronika – se situace s výrobci, obchody a prodejci mění doslova každý kvartál. A věřte, že je to problém jako prase – špatně udělané čipy či ojebaný křemík při výrobě zjistíte až když je hodně pozdě, pokud to není ojebané moc.

       Ta situace, kdy si myslíte, že není problém umět si v každé zemi vybrat rozumné zboží – tak to jste asi jediný na světě, kdo s tím problém nemá. Najmě když komponenty ve finálním výrobku (mechanickém, elektrickém, jakémkoli) je v každé dodávce od jiného dodavatele.

       Já vůbec zjišťuji, že stačí přijít na dfense, a pro všechny je všechno easy peasy. A já si pak připadám buď jako pitomec, nebo ti druzí žijí na nějaké skvělejší zeměkouli.

       Ale pokud někdo levou zadní správně vybere dodavatele zboží – já bych mu nabídl zaměstnání. A pod 100 000 Kč měsíčně bych nešel. Měl bych jedinou podmínku, že má tu schopnost v drtivém počtu případů se přči výběru neseknout. Umíte-li to, pište mi na mail přes d-fense, určitě se domluvíme.

       1. …předpokládám, že už jste využil všechny páky při snaze si dodavatele vychovat…

       2. Jsem na tom uplne stejne, znam to velmi dobre.

       3. John +1000, celkem za dnešek od mě už 2000 plusů.

    2. V jedné knížce o ruských dějinách byl příběh, jak poučovali mladého cara: „Rusku se dá vládnout jenom bičem nebo sekerou.“

     1. Což platí pro každý národ. Jen pro některé národy platí ještě třetí metoda: zkorumpovat je penězi, někdy bohatě stačí skleněné korálky.

 6. Ohledně té údajné Putinovy čistky: většina lidí médiím naivně sežrala ten obraz Putina jako všemocného cara. Což je zcela úmyslně vytvářený lživý obraz za tím účelem, aby se všechno špatné co se tam stane dalo pak svést na něj. Pamatujte jak dopadl chudák Sobotka. Všechny exkrementy co vyprodukoval ANOfert ve vládě padaly na jeho hlavu a všechny zásluhy si přivlastnil nakonec Bureš. Podle toho i dopadly volby.

  Pravda je taková, že v Rusku toho Putin pod kontrolou má dost málo, a to co má je výsledkem 20 let nesmírné dřiny a nebezpečného lavírování mezi zastydlými komunistickými strukturami, oligarchickými kágébáky a další mafiánskou verbeží.
  Málokdo ví, že se Putin před lety pokusil o razantnější čistku. Odpovědí oligarchické verbeže mu byla závažná havárie hydroelektrárny, kdy „někdo“ dal 10x za sebou příkaz aby starou a opotřebovanou turbínu roztočili a pak zase hned zastavili. Výsledek byl 70 mrtvých, desítky miliard škod a ohrožení zásobení sibiřské oblasti elektřinou.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/176687-pocet-obeti-havarie-v-ruske-hydroelektrarne-presahne-70.html
  To byla jen ukázka, co si ten mafiánský xindl může dovolit, když je rozlezlý ve všech klíčových pozicích státu, na dost strategických pozicích a může si koupit další lidi aby pro ně udělali libovolné svinstvo. A že se neštítí žádného počtu mrtvých.
  Tak tam Putin musel hodit zpátečku, pokud nechtěl podobnou „nehodu“ v jedné z jaderných elektráren nebo v podobném tisíce životů ohrožujícím zařízení.

  Kromě toho má k dispozici nanejvýš hrstku schopných lidí na které se může doopravdy spolehnout, tedy lidi jako Šojgu nebo Lavrov. Jednoho (Karlova) mu bohužel oddělala v Turecku CIA přes nastrčeného místního blbečka.
  Jinak má podrazáky a zrádce všude, dokonce i ve vlastním volebním týmu, kdy mu jeden takový zlomyslně změnil barvu pozadí při volební debatě z tradiční modré na barvu ukrajinské oranžové revoluce. Ruské média taky z většiny ovládají lokální kágébácko-oligarchické klany, takže ani tady moc podpory nedostane.
  Má podrazáky ve vládě, na ministerstvech, dokonce i Medvěděv patří mezi ty, kteří mu v zájmu oligarchů jdou po krku, protože se jim brání dokonat rozkradení Ruska, jak s ním začali v 90. letech.
  V téhle situaci není možné dělat nějaké zázraky a už vůbec ne mluvit o nějakém carovi a diktátorovi Putinovi.

  1. kaBrnak: Jo, přesně tak to je. V zásadě Putin musí být velice schopný, protože má všude kolem sebe nastrčené samé krysy, co se nezastaví před ničím. Část krys zdědil po bolševicích, část krys mu tam nasadili američtí poradci. Kromě toho má problémy ještě v řadě zákonů a funkčních procesů, často také nastavených ještě na základě západních poradců a konzultantů.

   Právě proto by mě moc zajímal detailní pravdivý postup, jak v tomto bruslí. Nejlépe nějaký historický přehled od počátku jeho prezidentování.

   Je jasné, že Putin bruslí nad propastí. Je to spíše chirurgická práce kousíček po kousku, než aby skutečně měl vše pod palcem. Stačí malá chyba, či naivita, a je v háji. Myslím, že by měl 100 let co dělat. Řekl bych, že nejpalčivější problém je bankovní systém a jeho řízení – to je asi pro něj nejdůežitější meta, kterou potřebuje vyrvat z procesů a kontroly Západu.

   1. To, nastavili Amici v ustave RF, neni uplne blby. Ono se muselo zaccit z Gruntu. Pokud vim, tak Putin krome bank jinak vycistil nahore temer vsechno. Dole to nema sanci osefovat. Banky jdou mimo nej, ostatne si myslim, ze to de facto neni ani rizeno z Ruska.

    1. Sysop: Je pravda, že se muselo začít zgruntu. Stejně tak je pravdou, že dobře se to nastavit nedalo. To, co nasadilo USA, prostě primárně slouží USA nikoli Rusku. A kdyby namísto byl jiný nastavitel, tak to bude analogické. A také je jasné, že Rusové si to sami dobře nastavit asi nemohli. Takže je to spíš o náhodě a nějakém startu.

     Bankovní systém na tuty není řízen z Ruska. A strategické klíčové postavy v ruském bankovnictví rozhodně nekopou za Rusko.

     Ostatně v USA se také pokoušeli v historii poměrně dlouhou dobu dostat dolar pod kontrolu vlády, což skončilo odstřelením Kennedyho. A zabetonoval to Ronald Reagan, který zvedl státní dluh tak vysoko, že každý prezident je od té doby plně závislý na centrální bance a dalších subjektech. Od té doby USA více méně jen pískají, jak tancuje jejich bankovní systém.

     1. Putin je zaprve talentovany krizovy manazer, ktery by mel zfleku v jakekoliv zapadni korporaci plat milion dolaru mesicne a stejne by se stonasobne vyplatil, to zaprve. Kdo mi neveri, tak at se podiva, jake mel priority po rozpadu ruskeho hospodarstvi po Jelcinovi – ekonomika, prumysl, demograficke ukazatele, armada, uzemni integrita. Nakonec se popral se vsim, na co sahl, i s globalni „krizi“ v 2008 (coz ve skutecnosti zadna poradna krize nebyla, poradna krize prijde teprve ted a mimochodem, Rusko a Cina je mnohem lepe pripravena, nez Zapad).
      Zadruhe je to tymovy hrac a umi se obklopit spravnymi lidmi, coz je treba videt na tom, ze nema kolem sebe jen same genialni vedce a techniky a etalony moralky, ale ze treba v Cecne dal duveru Kadyrovi, coz je simpanz ze zoo s pozlacenym kalasnikovem, ovsem Cecna presne potrebuje „experty“ tohoto druhu, kohokoliv jineho by tam sezrali zaziva. Jiste, Zapad bude jecet o lidskych pravech a buhvi co, ale mezi nama, Zapad je posledni, co ma co vycitat. Kde byl Zapad, kdyz Hussein mastil Kurdy a Irance bojovymi plyny ? To byl slunickovy spojenec Zpadau, prece. Ale beda, kdyz na stara kolena zmekl a odzbrojil se a zacal se venovat spise kseftovani a budovani samostatne ekonomiky a politickeho vlivu na blizkem Vychode s centrem v Baghdadu. Z byvaleho spojence se stal mavnutim proutku nepritel na zivot a na smrt a cil preventivni valky, aby nedejboze nevybudoval mocensky protipol Izraeli.
      A co Kaddafi ? Kdyz shazoval semtexem letadla nad Lockerbie, tak to byl fuj fuj diktator, ale nikdo po nem krom symbolickych akci a demonstraci sily nesel. Ale beda, jak na stara kolena zmekl a zacal budovat socialni stat s HDP prevysujicim Portugalsko a chtel ropne platby ve zlate. Z byvaleho spojence se stal mavnutim kouzelneho proutku nepritel na zivot a na smrt a cil preventivni valky, aby nedejboze nevybudoval jednotici prvek cele Afriky.
      Kdyby to kurva nebylo o preventivnich valkach USA primo natvrdo napsano ve Wolfowitzove doktrine, coz je zakladni kamen americke zahranicni politiky. Ale je. A tyhle americke kurvy, co nenechaji kamen na kameni a maji na rukou krev desitky milionu lidi jen za poslednich par let budou mit tu drzost kritizovat Putinuv regulerni zajem udrzet uzemni integritu sve zeme, coz se (bohuzel) neobejde bez kompromisu typu Kadyrov ?
      Anebo dalsi priklad. Oc byl horsi oligarcha a nepritel Zapadu Janukovyc (posledni prezident Ukrajiny pred Majdanem), nez je soucasny milacek Zapadu a oligarcha Waltzman-Porosenko ?
      Ten prvni aspon nehazel na sve vlastni lidi bomby z letadel, coz se mu stalo nakonec osudnym. Pritom ho Putin osobne varoval, ze proti nemu spachaji puc a ze ho MUSI potlacit vojensky, protoze jeho ukolem je BRANIT uzemni integritu a budoucnost sve vlastni zeme pred zahranicnim vmesovanim. Ale mekkejs a prizdisrac Janukovyc nehnul prstem a zbabele utekl, nechal ostatni napospas a vysledkem je vlekla obcanska valka na Donbase, ktera nebude mit konec, dokud na Ukrajine budou zit vymatlani a zbrainwashovani Ukrajinci podporovani a vyzbrojovani Zapadem. COz muze trvat taky pekne dlouho, protoze nam treba trvalo bezmala 30 let, nez jsme pochopili, ze s tim Plysakem nebylo vsecko tak, jak se to na prvni pohled zdalo.
      A mozna nam bude trvat dalsich tricet let, nez pochopime, ze byt prezidentem svobodne zeme, jako je Putin, obnasi nelezt Zapadu do prdele a snaset vylhanou kritiku za kazdy krok, az to skonci absurdni masovou hysterii ala „Rusko hackuje volby“, Rusti sportovci dopuji“, „Putin otravil Vrzgala“ atd.
      Jestli bych mohl hadat, co si ted Putin o Zapadu mysli, tak jen to, ze psici stekaji, ale karavana jede dal.
      A v cele Putinovy karavany jsou jeho strategicke nuklearni zbrane, hypersonicke rakety, nova generace tichych ponorek, jammery, pasivni radary, nova generace letadel a vrtulnikiu, vse funkcni, odzkousene a porizene za zlomecek ceny, co vyhazuje zapad za sve nefungujici hokus pokusy.
      Cimz se dostavam zpet na zacatek, ze Putin je predevsim genialni krizovy manazer, ktery si umel vcas a dusledne urcit priority. A samozrejme predvidal, ze samostatna vlastenecka politika ppovede k roztrzce se Zapadem a jaderne valce, na kterou je Rusko opet lepe pripraveno, nez Zapad.
      Akorat ze bohuzel, pri vnitrni ubohosti a prozranosti Zapadu a po vycerpani vsech ostatnich alternativ na tu jadernou valku nakonec dojde, protoze symbolicke tanecky ala uzavirani ambasad a pokusy o barevne revoluce v Rusku Zapadu vubec nic neprinesou a podle Wolfowitzovy doktriny je povinosti USA spachat preventivni rivala v zemi kohokoliv, kdo by se mohl stat konkurentem pro americkou hegemonii. Ktera uz opet mimochodem nejakych deset let neexistuje, akorat ze debili americani si toho vsimli mozna tak pred rokem, pokud vubec.

      1. a co když se němci zvednou a začnou tu verbež střílet? Kdo jim bude dodávat zbraně?

       1. Kazdej. Jako obvykle.

       2. A jako první bude Němcovi dodávat špicovou výzbroj židovská lobby. Bez ohledu na to, co Němec Židovi kdy způsobil. Žid se především v takových situacích řídí heslem „neprodám já, prodá jiný“.

        1. možná to bude i tím, že Žid si uvědomuje, že od konce války už uplynulo skoro 75 let, pamětníci už jsou skoro všichni mrtví, rodí se 4 generace co válku nezažila a že asi neni úplně logický imrvére někomu vyčítat co udělali příslušníci jeho národa před 80 lety.
         Přenášet hříchy pradědů na pravnoučata je totiž pěkná debilita.

   2. takova mala sonda do soucasneho ruska: „Všichni muži Kremlu“ autor Michail Zygar

    1. xavier: Díky, už je ve čtečce!

  2. Na druhou stranu… je to v nejake mocnosti krome Ciny vyrazne jinak? Kdyz se podivam na Trumpa, tak ma v ruce dost podobny karty, spis bych i rekl, ze jich ma jeste min. A do toho je to hulvat a ne politik. Nicmene, v USA vladne Kongres a Pentagon. To jsou take oligarchove, jen sdruzeni v golfovem klubu.

   V klasickem kapitalismu si ani neumim v soucasnosti predstavit model, kdy vladne parlament v cele s prezidentem a vsichni ostatni jen poslouchaji. Vsude se krade a taha za nitky.

   1. Sysop: Souhlasím. Psal jsem už několikrát, že současné vlády států zase tak pevně moc ve státech nedrží. Skutečnou moc ve státech drží oligarchové, mocné rody, korporace a pár dalších. A ty mimo jiné ideově pouští do éteru různé propagace, které by měly stát ještě oslabit a tedy recipročně posílit moc těchto šedých eminencí. Například vymýšlí idey anarchokapitalismu, globalismu a jiných podobných. Což jsou ideje, které mají posílit oligarchy a papaláše. A řada chudých duchem na tyto ideje skáče, a dělají tak užitečné idioty oligarchům a mafiánům. Není náhoda, že Martina Urzu si chová jako v bavlnce miliardář a bílý kůň Karel Janeček.

    Za posledních cca 50 let na Západě na jedné straně rostly možnosti kapitalistů, oligarchů a korporací. A tito zároveň pouštěli do éteru a lobovali různé ideje a možnosti, jak stát co nejvíce oslabit a podřídit ho svým zájmům (ála ideje neoliberalismu, slabého státu, globalismu, anarchokapitalismu, a jiných kravin). Tak se stalo to, že prezident velké země prostě bojuje s nikým nevolenými mocnými hydrami, pokud jim nechce být po vůli. To je neudržitelný stav, a ukáže se za necelé desetiletí, zda zvítězí oligarchie nebo vlády států.

    Zároveň se oligarchie stará, aby nebyla přímá demokracie, ale zastupitelská demokracie. Tedy aby demokracie byla vykastrovaná a pod kontrolou.

    V Číně a Turecku to třeba vůdci států řeší posílením své moci a částečnou diktaturou. A souběžnou likvidací pátých kolon ála prozápadní univerzity či neziskovky. Rusko to řeší zatím pacifikací neziskovek a ze zahraničí placených spolků. Švýcarsko to zase řeší přímou demokracií.

    Co je to mimochodem klasický kapitalismus? Protože důsledkem klasického kapitalismu byl v zásadě komunismus. Podmínky, které klasičtí kapitalisté nastolili pro ostatní byly takové, že tekla krev. A šlo o kejhák i samotným kapitalistům. I když dnes je jedna inovace, která dříve nebyla – dnes není jasné, komu jít po krku, a kdo tahá za nitky. V minulém tisíciletí bylo jasné, komu je třeba podřezat krk, když to s dobýváním renty poněkud přeháněl.

 7. John:
  Pokud vás zajímá pozadí kremlu, tak sledujte „Otázky V.V.Pjakina“ , jiný seriózní zdroj neznám. Zbytek jsou blábolilové a podplacení šmuci, kteří z něj dělají cara a Stalina dohromady.

  Když už jsme u toho, tak Stalin byl v prakticky identické situaci. Stát mu pod rukama rozbíjeli trockisté, zahraniční agenti nainstalovaní tam v rámci VŘSR. A on je nemohl všechny nechat popravit, protože neměl lidi kterými by je nehradil, ty si musel teprve vychovat v další generaci. A taky na něj po jeho smrti naházeli veškerou špínu, kterou měli na svědomí z větší části právě ti košer obřezaní soudruzi s dvojitými jmény Bronštajn-Trocký, Yehuda-Jagoda, Apfelbaum-Zinovjev, Sinkelstein-Litvinov, Rosenfeld-Kameněv, Zederbaum-Martov, Weisbrot-Petrov a hromada dalších typicky ruských jmen jako Lievenson, Beckman, Nasenholz , Schulmann, Wrangel, Judenič, Weissbart, Weiner, Goldenberg, Epstein, Rosengolz,…

  Pak se divte lidem, co tvrdí, že ruská říjnová revoluce nebyla ve skutečnosti ani trochu ruská, ale zato opravdu hodně košer. I s přihlédnutím k tomu, že jediné místo na planetě kde prokazatelně existoval komunizmus byly izraelské kibucy.
  Tak to by stačilo k etnickému původu strůjců VŘSR, beztak tu z toho místní židofilové budou celý den kvílet v diskusi.

  Takže zpátky ke Stalinovi. Je zajímavé jak se historie opakuje a jak se lidé ocitají v té samé situaci. S tím že údajně ekonomické a lidské ztráty které způsobila 2. židobolševická VŘSR v 90. letech v rusku byly mnohem vyšší než ty co kdysi způsobila původní VŘSR a útok Hitlera dohromady. Podle některých zdrojů na tom Putin byl výrazně hůř než Stalin, a to je co říct.

  1. „ekonomické a lidské ztráty které způsobila 2. židobolševická VŘSR v 90. letech“

   Spíš než nějaká revoluce se na tom podepsal rozpad sovětského impéria.
   Koncem 80. let Moskva ovládala další státy, které dohromady měly asi 3/4 obyvatelstva samotného SSSR.

   Jenže nejen v těchhle státech, ale i ve velké části SSSR byli ochotní živit soudruhy z Moskvy jen tak dlouho, dokud je k tomu soudruzi z Moskvy byli schopní donutit.
   Po roce 1991 přišla Moskva o kontrolu nad ~1/3 území a ~2/3 obyvatel někdejší RVHP a hlavně přerozdělování od rozvinutějších zemí k těm zaostalejším nemohlo po odchodu těch rozvinutějších zemí fungovat.

   Rusko mělo zaostalou a nefunkční centrálně řízenou ekonomiku a už nebylo odkud brát- krize logicky přijít musela.

   1. Nenene Jokere.
    CCCP bylo super, trochu měkké oproti Stalinovi 1930-40, ale furt ráj na zemi.
    Pak přišel žid Gorbačov a sám samojediný gosudar chrabrý ho za 6 let zlikvidoval…
    Po něm přišel ještě větší genius jistý Boris Hrozný II. co se jmenoval po té vodce.
    Nebo vodka po něm?
    No a ten to za pouhých 8 let dorazil.
    Miliony mrtvých, všude židi a kapitálisti co všechno ukradli, no doom.
    A to teď chudák VVP dává už 18 let do pořádku a ještě mu to nejméně 7 let bude trvat.
    A pak zase bude ráj na zemi.
    Detaily objasní zrg1, john, kaBrnak a servisdok.
    Sysop jen koupí nového Úžase, hrábě na vlnu a větrák a bude spokojen, přes drobné chyby kterých si při obchodní cestě povšimne.
    Ale na webu:
    Модель России для всего мира
    o tom radši psát nebude, aby dostal příště vízum a letenku…

    1. Nenene Dachsmeistere. Hrabe na vlnu, ani vetrak nebudou, ted jsem koupil hromadu kasmirske vlny, 1800 RUB/kg hotove zpracovane, to jinde neporidim. Sice jsem se na to nezeptal VVP, ale ten ted resi doutnajici kino, tak snad priste.

     1. Sakra co s tím ta Vaše žena dělá Sysope?
      To je tam taková kosa?
      Já už starý vlněný svetr beru ven jen u tchána za chladných večerů…

      1. Moje zena navleka rodinu, pribuzenstvo a brzo i nahodne odchycene lidi z ulice do nejruznejsich svetru, nakrcniku, rukavic, sal, cepic… pricemz vsechno musi byt jen ta nejjemnejsi vlna, tedy pod 15 um, idealne 10-11 um, aby to na kuzi bylo „nyny“. Nabizel jsem ji srst z podonskeho kozla, ale neprosla, 21 um uz je spatne… No, ja tomu moc nerozumim, vetsinou chodim v maskacich a vojenskych hadrech, ale kdyz ji to bavi a potomstvo to nosi…

       Ja uz jsem se dopracoval do stadia souseda-domorodce odvedle, takze kdyz je nad 10 °C, jdu v triku, pokud je nad nulou, staci tenka mikina, pokud je pod nulou, saham pro bundu, ale jen, kdyz jdu nekam dal. Rymu jsem nemel snad pul roku.

     2. Opet se hluboce mylis, posledni dobou patrne nejsi uplne ve sve kuzi.

      Putin neresi zadne doutnajici kino, to uz vyresil vcera.
      Putin momentalne resi vojenske manevry ve trech oblastech, s deseti tisici vojaky a myslim ze neuhodnes, ktera cast vojska bude uvedena do stavu nejvyssi bojove pohotovosti.
      Anebo uhodnes ?

      1. Pokud vim, tak tam byl dnes rano dat kytku plus mistni samosprave zrejme sdelil, ze tam bude dusno. Ted uz je asi fuc, samozrejme.

       Cviceni delaji celkem casto, vsak proc ne?

       1. Pokud se nepletu, tak naposled delali takhle velke cviceni strategickych jadernych sil v dubnu 2014, coz zajiste dobre vis, bylo tak zhruba dva mesice pote, co se vyresily jakesi drobne a nepodstatne potycky kolem Krymu.
        Tentokrat to je myslim jeste o fous napjatejsi, aspon tehdy ambasady nevyhazovaly diplomaty a nelitala priblbla ultimata. Jinak pro srovnani, „bezne“ cviceni strategickych jadernych vojsk byva v poctu kolem tisic lidi max a nejedna se o prevedeni celych oblasti do stavu nejvyssi bojove pohotovosti, jako ze se spise delaji prepadove proverky pripravenosti, kterych Rusove delaji tak jako tak par tisic rocne.
        Tohle cviceni neni ani na ruske pomery zadny drobek.

        1. http://tass.com/defense/993529
         http://www.armadninoviny.cz/bez-ukrajiny-rusko-slozite-strasit-svet-jadernou-valkou.html
         Mírové rakety zničí každého, kdo by chtěl v blízkém zahraničí kout agresivní pikle…
         Však i prošlé doletí kam mají…

        2. hah blbecek se ozval. No, pokud ti to nedoslo, Ukrajina je momentalne sporne uzemi nikoho, zatimco pred pucem byla spornym uzemim nikoho, takze de facto jedine, co se navenek zmenilo, ze Krym uz neni spravovan podivnymi psychopatickymi oligarchy-fasouny coby autonomni republika, ale je po dlouhych letech opet integralni soucasti Ruska, k velke uleve tamnich lidi.
         Co se tyce lidi na Ukrajine, tak ti si vesmes pod slunickovou svobodenkou ze ZXapadu pohorsili a to tak, ze „hladomor“ za Stalina je proti tomu prochazka ruzovym sadem.
         A jestli si Zapad na Ukrajine k necemu pomohl, tak ja jsem si toho nevsiml, krom toho, ze jsme ziskali zaminku uvalit sami na sebe sankce, ktere nas rocne stoji desitky miliard. Plan cislo jedna bylo zmocnit se Krymu a udelat tam namorni zakladnu NATO, coz jaksi neklaplo a druhy cil bylo zabrat DOnbas a vydrancovat tam nerostne bohatstvi, coz taky jaksi neklaplo.
         A cela ta saskarna znacne podryla zapadni proklamace, jak jsou schopni „prosazovat sve zajmy a projektovat silu“ vsude po celem svete, idealne desetitisice kilometru od USA a jeste lepe na samotnych hranicich Ruska.
         Jedna velka blamaz pro NATO, s tim nic tvoji vypatlane kidy o ruske agresi nic nenadelaji.

         1. Ja celkem nevim, o co vlastne go. Armadni noviny se zdrojem na Ukrajine… hmmm… to bude zajiste zcela nezaujaty a objektivni clanek. Ale budiz. No, tak at si NATO mysli, ze Rusove maji treba jen praky, ne? My prece vime, ze NATO je ryze obranny pakt, ze, takze pokud Rusove maji jen same stare zelezo, tak jsme tim padem fpohode a nemusime se Rusa bat.

          Sice mam zrnko pochybnosti, ze 20 let stary raketovy system je srot proste proto, ze mu vysumela expirace, kdyz vim, v jakem stavu lze jeste dnes vyhrabat treba takovy block buster vyrobeny ve spechu a stresu. No… armadni noviny se urcite nemyli.

          Takze neni co resit.

          1. Sysope, kurva drát.
           Máte tam link na zdroj, který používá zrg1 (blbeček nadávajici všem kdo nejdou s ním do blbečků) a rozšíření v češtině pro ty co nevládnou EN čí RU.
           Pár zrnek písku a potrefená husa kejhá.
           Kdyby se na podobné cvičení zmohli agresivní vrazi z Volstrýtu, to by bylo kvikotu.
           Také ta 100x opakovaná lež o NATO či US NAVY na Krymu se musí přidat.
           Bagatelizace hladomoru (ech nás mnogo) a srovnání se současným bordelem na Ukrajině také kulhá.
           BTW já do Ruska jezdím a mám některé Rusy se kterými spolupracuji rád.
           Ale taky se dokážu kriticky podívat na to co tam vidím.
           A koncentrace vojska tam kam jezdím je značná.
           A stav toho území je ehm takový smutný.
           Stejně jako třeba MHD osazené zčásti tramvajemi z Tatry Smíchov.

          2. Ja jsem to predtim cetl (priznam se, ne moc poctive, delam tady u toho nejakou praci) a proste mi na tom unikla ta senzace. 10t ruskych pesaku nekde v Rusku cvici. A?

           At si takhle klidne treba uprostred Wyomingu cvici 50 000 U.S.troopers.

           Asi uz jsem unavenej,nebo mi to nejak nedochazi.

          3. 10t ruskych pesaku cvici….
           Dost zasadni dezinterpretace.
           Tri armady strategickych raketovych vojsk cvici, to nejsou zadni pesaci, to jsou borci, kteri odpaluji TopolyM, RS-28 Sarmat, RS-24 Yars a tyhle legrace.
           Plus k tomu prinalezejici protiteroristicke, technicke a pomocne jednotky.
           Jinymi slovy, Rusove zmobilizovali svoje raketova vojska do stavu nejvyssiho bojoveho poplachu.
           https://en.wikipedia.org/wiki/Strategic_Missile_Troops
           A dneska obehla svet zprava, ze cinani delaji monstr cvicenio v jihocinskem mori.
           To bude urcite nahodna koincidence, nic, cim by se vypatlana zapadni ovce mela znepokojovat.
           https://www.reuters.com/article/us-china-defence/exclusive-satellite-images-reveal-show-of-force-by-chinese-navy-in-south-china-sea-idUSKBN1H3135

          4. heh Dachsmeister, kdyz o necem nic nevis, napriklad o soucasnem stavu vyvoje a o zivotnosti raket, tak aspon k tomu neval kliny, jinak budes za vola.
           Kuprikladu ta slavna slunickova Upadlina, ktera se oskliba nad supernejnovejsimi ruskymi ICBM, ktere nemaji celosvetove konkurenci a byly dany do produkce zcela nedavno (loni), by na soucasne ruske ICBM nevyvinula ani sroubek, protoze Rusove jsou fakt o mile dale, nez byl vyvoj SSSR (a kde Ukrajina uspesne zamrzla) a o desitky mil dale, nez jsou americke Minutemany ze 60tych let, coz je to nejlepsi, co ma NATO k dispozici.
           To zaprve.
           A zadruhe, i kdyz se budeme bavit o „zastaralych“ nosicich z doby SSSR (stale na mile vzdalenym tomu nejlepsimu, co ma NATO), kterym jakoze konci zivotnost a Rusove je jako zatim nevyhodili.
           Zrovna ta slavna Upadlina je predelava na mirove ucely, viz https://en.wikipedia.org/wiki/Dnepr_(rocket)
           a asi to s tim Dneprem nebude tak tragicke, protoze ma celkovou spolehlivost porad lepsi, nez Elon Musk s jeho vyhejpovanym SpaceX, pri zlomkovych nakladech.
           Ale vis jak. Ty jsi tu odbornik, ja jen kazdeho urazim.

          5. Hele, na Muska nesahej, podle vedcu udelal v ionosfere diru cca 300 km, coz docela slusne asi na dve hodiny ‚rozostrilo‘ GPS v dane oblasti, takze chlapec je na velkou ranu. Vcera jsme tu resili huleni kotlu a Musk to vzal pekne od podlahy, sikula jeden.

         2. jo a protoze tady nekteri lidi strasne radi biji fakty, tak v dobe rozpadu SSSR mela Ukrajina zhruba 50 milionu, ted ma s bidou 44 milionu a aktualne ztraci obyvatelstvo tempem 2 lidi za minutu s prumerem 1,29 ditete na zenu. Tomu rikam svoboda a demokracie v praxi.

          1. Nizka porodnost je prece ukazatelem blahobytu,ne?

          2. Jo, o tom cintal i Putin na tom jeho velkym projevu, ktery u nas v mediich bohuzel nikde neprezentovali cely. Ze jde porodnost v Rusku do prdele, ale prej se to zlepsi… no, slimaku tam maji vagon, takze jestli spoleha na ne, pak urcite.

          3. …mimochodem,ta druha poznamka v diskusi pod tim ruskym clankem je taky dobra.Jako u nas na Hovinkach.Se divim,ze to tam jeste ‚nekdo‘ nesmazal.Bohuzel je to ciselne pravda,ale jak vidno,taky brecej po socialismu.

          4. Dada inu perestrojili to…
           Tak jako my.
           BTW oni 3 roky klesají, protože mají slabé ročníky z 90.let.
           Jako u nás…

     3. Dachsmeistere, jestli nejste tak starý jako já, tak všecko stihnete sledovat ve faktickém přímém přenosu.
      Z Rusů i momentálně z VVP bych si dělal všecko možné, jenom ne srandu. Na to jsem toho dost zažil a viděl sám.
      Co jsem nevěděl, to mi pověděli vždy pravdomluvní, zbožní prarodiče a strýc. Zajímavé na tom bylo to, že třeba moje babička, neskutečně zbožná ženská, co běžně nebyla schopna vyslovit slovo „prdel“, uměla být přímo neskutečně sprostá, když jsem se začal vyptávat na první i druhé „osvobození“. To se hned na druhý den letěla vyzpovídat do kostela, ale ještě předtím mi všichni tři poradili, abych se v takových věcech nerýpal, že můžu mít problémy ve škole. A zas měli pravdu, ale to je jiný příběh.
      Moji vlastní rodiče na nějaké objasňování byli moc připosraní. Z mnoha důvodů, které dneska jako starý plně chápu. Ale tak byl přelom 50. a 60. let a fakt to tady, v tomhle ráji nebyla prdel. Hlavně existenční, už tehdy.
      Sovětský svaz a teď i RF vždy byly impériem, byť jednu dobu svérázným. Děda i strejda říkali, že kam jednou šlápne bota ruského vojáka, tak to území pokládá za dobyté a za své. Bohužel to prostě tak je, třebaže se to dneska tolik neprojevuje. Rusové mají dneska víc starostí sami se sebou, než s nějakými 10M kašpárky ze středu Evropy, co si myslí, že dostali od Rusa svobodu a teď si mohou dělat, co chtějí.
      Kdepak Dachsmeistere. Ta naše dnešní pomyslná svoboda je jen hodně dlouhý řetěz, co někde končí a není těžké uhádnout, kde. To jenom my jsme tak nafoukaní, slepí a hloupí, že konec toho řetězu nejsme schopni zahlédnout.
      Při trošce pozornosti se ten dlouhý, zamaskovaný řetěz dal v určitých letech místy zahlédnout.
      Byla to léta, kdy u nás mrzlo, jen to praštělo a RF měla na Ukrajině údajné problémy s distribucí nasmlouvaného množství plynu pro evropské zákazníky, údajně kvůli krádežím plynu ze strany Ukrajiny a působením ukrajinských bojůvek, páchajících menší či větší sabotáže na zařízení.
      Ty Sysopovy vlněné svetry, co plete jeho šikovná žena, jednoho krásného roku, v té nejtužší zimě, přijdou sakra vhod.
      Nejrůznější ňafání malého středoevropského ratlíka na ruského medvěda může dopadnout akorát tak, že se ten nemotorný medvěd v ten nejmíň vhodný moment po ratlovi ožene.

      1. takže jestli tomu dobře rozumím, tak by bylo nejlepší Rusko moc nedráždit a vycházet mu maximálně vstříc, protože by se jednoho dne mohli nasrat a zaříznout nám ty naše 3 procenta exportu co od nás nakupujou a těch 30 procent zemního plynu a ropy co od nich berem my. jo, to dává smysl, to by docela bolelo.
       V tom případě je ale pro nás mnohem důležitější nesrat EU a především Německo, protože kdyby se na nás EU a SRN nasrali a zařízli těch našich 80 procent exportu a přesunuli výrobu, tak by nás to bolelo asi tak 20x víc.
       Takže sorry, Rusáci, bližší košile než kabát.

       1. Shane: Rusko má ve srovnání se západními státy asi tak pětinu HDP na hlavu. To znamená málo utrácení a pomalý růst hospodářství. Pro ty, kdo si to neuvědomují, je to jako bychom vykřikovali, že se při exportu zaměříme na Portugalsko, protože má skvělou perspektivu.

        1. šak jo. Celý HDP maj asi jako Itálie. Na hlavu je na tom snad líp i Rumunsko. Mimochodem, ty jejich slavný zlatý rezervy jsou zhruba tak velký jako roční rozpočet ČR. Ne že by to bylo zas až tak málo, ale žádná sláva to teda taky neni.
         Rusů mnógo (no, mnógo. 130 mega taky žádná sláva), ale trh mizernej. Něco jinýho je luxusní zboží, ale to my nevyrábíme.

         1. Uchylny je vubec to,ze nekdo u nas pristoupi na hru USA=X=RF. Tohle jde uplne a zcela mimo nas. My si muzeme tak akorat vybrat,jestli se do te nemecke riti zaborit vice,nebo mene.Rusko je vuci nam v uplne jinym vesmiru.

          Amici hledaji nejakeho vetsiho partaka, se kterym by mohli porovnavat pindiky. S Cinanem to radeji zkouset nebudou, z toho postuchovani by mohli vyjit jako transgender. Takze Rusko, protoze to je (v jejich ocich) lehci souper. Ok, jejich valka, jejich vec. A ze jsou nasi partaci v NATO? To je Frantik, Anglan, Turek taky a delaji si kazdy, co se jim hodi. Na to my nemame koule.

          Ja osobne nadavam, kdyz se prilis plive na jednu stranu. Ale spaseni v Rusku urcite nevidim, my jsme v soucasnosti o level vejs, pokud jde o zivotni uroven. A je to i diky tomu, ze lizeme prdel Nemcum.

          Ze nas ti Nemci tahnou zase tradicne ke dnu, je samozrejme viditelne, ale spasa v Rusku neni. Pokud se neco vysere, Rus si s nama otre boty, nic vic.

          To spis vic mne serou intriky tech, kteri na nas maji vetsi vliv. Viz treba kauza s Vrzalem v UK, ktera zatim cim dal tim vic vypada na false flag. Kurva doprdele tohle snad nasere, ne? Slapeme brazdu a jeste mame juchat, ze Rusko je spatny, protoze UK zavelel? At jdou do prdele, proste si myslim svoje. Kdyby nebyla kauza Irak, tak bych se na to treba dival jinak. Ale prave proto, ze Anglanum verit nelze, tak nemam duvod plivat smerem, ktery mi oni nakazou.

          Pres to vsechno holt chapu postoj Ceska jako S/M slapky – sice nas v EU a NATO sukaji nasucho do analu, ale aspon plati, byt ty prachy hazou na zem. Mame kapitalismus, Rusove taky. Takze nic lepsiho, nez prachy, by nam stejne nenabidli. Problem Rusu ovsem je, ze v soucasnosti ty prachy nemaji.

 8. Za nepřátelské mocnosti považuji Německo, Francii a Británii.

  1. A Rusko, Čína, Turecko jsou mocnosti jaké – přátelské? Indiferentní?

 9. Nevadí mi, když někdo ohledně nějaké věci dojde k jinému názoru, ale vadí mi, když není vůbec ochotný se nad tím zamyslet.

  Nevidím tam nějakou myšlenku, připadá mi to jen slepené z výroků, které do zblbnutí opakují příznivci SPD.

  Jinak ty nejlepší „špeky“:
  > Naše nepřátele můžeme poznat také podle toho, že tuto invazi podporují, např. řecký komisař Avramopoulos : „Nemůžeme a nikdy nebudeme moci zastavit migraci.“

  Aha, čili „nedokážeme to zastavit“ je podpora?
  Když například D-Fens napíše, že není v silách policie zastavit každého teroristu, je to podpora terorismu?

  > nám vyhrožují veřejně, protože zde musí aktivovat a mobilizovat pátou kolonu, bez které se neobejdou

  Člověk snad nemusí být zvlášť bystrý, aby si všiml, že drtivé většině vrcholných politiků zemí EU jde prostě o to, aby ti migranti neskončili v jejich zemi.
  Prostě se jich chtějí zbavit.

  Zastánci přerozdělování jsou vesměs ze zemí, kterým by to umožnilo „jejich“ migranty odsunout někam jinam.

  > Rusko nám také nic nediktuje a nevyhrožuje ekonomickými sankcemi

  Eh, LOL, jako vážně?
  Kdy naposledy politika Ruska fungovala na něčem jiném, než vyhrožování a zastrašování?

  1. Mně zase nevadí, že si někdo myslí, že je myslící jen proto, že pohrdá SPD. Zvláště, když jeho argumenty jsou nedomyšlené.

   >> Kdy naposledy politika Ruska fungovala na něčem jiném, než vyhrožování a zastrašování?

   Zkuste třeba ruské pokusy domluvit se se Západem na ukončení války v Sýrii. Rusko dokonce bylo ochotno nechat USA a NATO mediálně zásluhy za skončení války v Sýrii, když už ji USA/NATO přestane podporovat Islámský stát.

   >> „“nám vyhrožují veřejně, protože zde musí aktivovat a mobilizovat pátou kolonu, bez které se neobejdou““ … „Člověk snad nemusí být zvlášť bystrý, aby si všiml, že drtivé většině vrcholných politiků zemí EU jde prostě o to, aby ti migranti neskončili v jejich zemi. Prostě se jich chtějí zbavit.“

   Jen manipulátor Joker do toho nacpal politiky, jeho předřečník o politicích nemluvil.

   Atd. atd. atd. – nic moc bystrost od vás, tedy řeknu vám. Klasická manipulace ála Česká televize nebo Evropské hodnoty.

   1. „Mně zase nevadí, že si někdo myslí, že je myslící jen proto, že pohrdá SPD.“

    O SPD jsem nic nepsal. Psal jsem, že v článku chybí nějaká vlastní myšlenka.
    Je to jen opakování vět, které už zazněly X-krát, vesměs od příznivců SPD.

    Jinak „pohrdá“ není správné slovo.
    Před autoritáři je nutné se mít na pozoru, protože jakmile získají moc, nikdo si nemůže být jistý.
    A nezáleží na které straně barikády stojíte, klidně to může odnést i fanatický příznivce a funkcionář strany, viz Röhm nebo Slánský.

    „Zkuste třeba ruské pokusy domluvit se se Západem na ukončení války v Sýrii.“

    Pravda, asi jsem měl napsat „vyhrožování, zastrašování a vojenské agresi“.
    Já tomu, když někdo někam pošle vojáky (pro úplnost se to týká i „dobrovolníků“ a „dovolenkářů“), říkám „vojenská intervence“, ne „pokus se domluvit“.

    „Jen manipulátor Joker do toho nacpal politiky, jeho předřečník o politicích nemluvil.“
    Článek je jmenuje:
    „Agentka Merkelová, komisaři Juncker a Avramopoulos, bývalý předseda SPD Schulz, miliardář Sorös“
    – Merkelová, Schulz a Avramopoulos: Politici ze zemí, které by díky kvótám mohly „své“ migranty odeslat někam jinam.
    – Juncker: Politik, který nutně potřebuje dělat cokoliv, co alespoň vypadá, že EU situaci řeší.
    „Něco se musí dělat, toto je něco, tudíž se to musí dělat“
    – Sorös: To má předpokládám být Soros, bez kterého by seznam padouchů nebyl úplný, je to něco jako „židobolševici“.

    1. Milý Jokere, zmáčkněte Ctrl-F a dejte vyhledat řetězec „SPD“ ve vašem příspěvku. Dále nemá smysl na váš text reagovat, to musel být silný matroš co hulíte, když popřete i to, co si můžete každý nezávisle ve vašem předchozím příspěvku najít.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!