Je třeba odstoupit od Schengenské smlouvy. Není dodržována. - zpět na článek

komentářů 133

 1. Pane autore, nejsem expert na EU, ale myslím si, že jste správně nepochopil principy, což je zjevné z následujícího textu: „Pokud někdo v ČR požaduje vystoupení z EU, pak by měl především říci, co mu vadí na volném pohybu zboží a kapitálu. Protože EU znamená především volnou výměnu zboží , zatímco volný pohyb osob uvnitř Unie zajišťuje Schengenská smlouva.“
  Evropská Unie ve své polisabonské verzi rozhodně neakcentuje volnou výměnu zboží a kapitálu, ale soustředí se na čistě politické úpravy, mířící ke „stále těsnější“ Unii, kde postupně mají být všechna podstatná práva odebrána členským státům a přenesena na centrální úroveň. Tam budou standardy definovat politici a byrokrati a vynucovat je napříč celou Unií.
  Schengenská smlouva neslouží k zajištění volného pohybu osob uvnitř Unie, dokonce ani uvnitř tzv. „Schengenského prostoru“, protože ten se neshoduje se součtem území členských zemích, tedy „Unií“, jak říkáte. Smlouva měla za cíl vytvořit společný hraniční režim a sjednotit imigrační politiku. Sekundárně pak samozřejmě mohly být odstraněny vnitřní hranice mezi státy, protože pokud už se dohodnu se sousedem, že propojíme naše dva dvorky a tu vysokou zeď postavíme kolem obou, přičemž návštěvy budeme lustrovat stejným způsobem, je hloupost mezi nimi nechat celnici. Jinak se volného pohybu osob uvnitř Unie netýká, to je zakotveno v jiných dokumentech, zejména v Amsterodamské smlouvě.
  To v důsledku znamená, že pokud byste i dokázal vystoupit ze „Schengenu“, nijak vás to nezbavuje povinnosti se podřídit tomu, aby k vám cestovali všichni, kdo se pohybují legálně uvnitř Unie a od roku 1994 také zemí EHP, protože tehdy to bylo rozšířeno i na ně (recipročně).
  Všimněte si, že například Británie členem Schengenu není a přesto musela akceptovat volný pohyb osob ze zemí EU a je jí nyní v rámci Brexitu vyhrožováno (protože ano, toto je dnes podstata strategie konstruktérů Unie – výhrůžky a vydírání, popřípadě čistě politické rozsudky ESD), že pokud i po vystoupení nebude tento volný pohyb akceptovat, může zapomenout na jednoduchý přístup k vnitřnímu trhu. Podobně před několika lety narazili i Švýcaři s výsledkem svého referenda.
  Jinými slovy – to co navrhujete, nic neřeší. Rozdají vprclíkům doklady a ti s nimi docela klidně přijedou i k vám. Jen se na hranicích zdrží o deset minut déle.
  A abych vám odpověděl na vaši polovyřčenou otázku z citace, tak: „Na volném pohybu zboží a kapitálu v provedení EU mi vadí, že je to svým způsobem jenom fikce. Původní země EU se už od počátku postaraly o to, aby se onen volný pohyb vyplatil zejména jim a použily k tomu řadu různých regulačních prostředků, skrytých dotací až například po současné útoky formou vynucování minimálních mezd našich řidičů, protože i služba je zboží. Jakmile dojde k tomu, že byste dokázal výrazně ohrozit jejich zájmy, bude vám vytvořena překážka.“

  1. Miesate dva problemy. Cestovanie a volny pohyb osob podla definicie EU. A kto sa to vyhraza Britanii cim?

  2. Správně píšete:“ Všimněte si, že například Británie členem Schengenu není a přesto musela akceptovat volný pohyb osob ze zemí EU“
   Přesně to chci. Aby sem měli volný vstup lidi z EU, ale nikoli ilegální im. bez dokladů, kterých je nyní jen v Německu 520.000 a ve Švédsku 63.000. To by pro začátek bohatě stačilo. Zatím to “ rozdávání dokladů“, jak píšete, není tak jednoduché a samozřejmé. Daleko horší je to však s jejich navracením, takže úmysl rozvrátit celou EU je evidentní.

 2. Ano, ale je zde Prováděcí úmluva, ke které všechny země EU nepřistoupily:“ V současné době/2007/ jsou do schengenské spolupráce zapojeny všechny státy evropské „patnáctky“ s výjimkou Velké Británie a Irska, které se podílejí pouze na některých aspektech této spolupráce a nadále provádějí kontroly na všech úsecích svých státních hranic. „

 3. Ne, není potřeba opustit Schengen. Je potřeba poslat celou tuhle odpornou eurofašistickou mašinerii do horoucích pekel.

 4. Už koncem 90.let, kdy probíhaly přístupové rozhovory, bylo jasné, že EU páchne bolševikem na sto honů. Bohužel se od té doby situace zhoršila. Nevidím důvod proč nadále zůstávat v EU, chápu, že by nás stihla strašlivá pomsta Merkel a spol., ale XXexit, ideálně koordinovaný, je jediný fýdbek, kterému ta frigidní ropucha rozumí a kterého se bojí. Bláboly o nějakých reformách si mohou europotentáti strčit za klobouk, k ničemu takovému nikdy nedojde, celý ten nefunkční projekt je potřeba zbourat a na zelené louce vytvořit prostor pro volný obchod, kde budou země chudé i bohaté a kde si každý vyrobí, kolik čeho chce bez nějakých dotací. Jenže to je asi podobná utopie jako nějaké reformy EU, takže jako pravděpodobnější se mi jeví neodvratná cesta k chaosu.

  1. Správně, chaos a rozvrat, na tom Juncker a Merkelová pracují i bez Czexitu.

   1. Od uredniku, kteri nejsou s to ani zalozit a uridit rodinu, tezko cekat efektivni rizeni velke rise.

 5. OT: Díky za video Squatting Slav, výbornej týpek. Já na ty youtuby a facebooky nechodím, tak nemám přehled.

 6. Potíž všech těch různých czexitů je ta, že nikdo, ale vůbec nikdo zatím nebyl schopný věrohodnou studií doložit, jaký vliv by ten exit měla na českou ekonomiku, zaměstnanost a další věci.
  Jak příznivci tak odpůrci jen vaří z vody.

  Jednoduché řešení složitých problémů dokáže vymyslet i Pepek Vyskoč. Kterých ostatně máme vždy plnou vládu.
  Václav Láhev udělal politicky z naší země bezvýznamný exkrement, jehož jedinou hodnotou je rektální alpinizmus vůči USA a západu.
  Václav Pružinský udělal ekonomicky z naší země bezvýznamný exkrement, jehož jedinou hodnotou je vyznávat modlu neoliberálního kasínového kapitalizmu a umožnit západním zlodějům rozkrást naši zemi.

  Takže když jsme pro zbytek světa jen bezvýznamným lejnem, tak je dost těžké spoléhat na to, že se s námi někdo bude vůbec zaobírat, když mu zkomplikujeme život vystoupením z EU nebo jen schengenu. Prostě spadneme na úroveň západní ukrajiny.

  Třeba vystoupení z NATO je mnohem snazší a s nulovými negativními dopady (kromě toho že pár lampasáků půjde dělat ochranku do supermarketu).

  1. Ono to už není sláva ani za těmi nejbližšími kopečky dookola.
   Evropa vždy likvidovala sama sebe, stačí si otevřít dějepis.
   Momentálně je tento prostor unaven, vyšťaven, exploatován a zahnojen.
   Všechno má nějakou setrvačnost, rakovina taky není hned viditelná,
   ale jakmile dojde na určité meze, může se systém posrat raketovou rychlostí…

  2. A pak to chybí ještě dorazit anarchokapitalismem a islámem – a bude to celé.

   Mimochodem, právě jsem si od jednoho člena anarchokapitalistické komunity přečetl chválu na Urzu: Urza má prý doma s Terezou Sladkovskou karty posvátné geometrie a kreslí květy života. Dál už ten člen komunity neochvějně dodal:

   „Je to moc hezké spojení – bezbřehá svoboda anarchokapitalismu (vytvořená spíš mentálně – hlavou) získává spojením s posvátnou geometrií a květem života pevnou matrici, pevný jasný čistý rámec a propojení do středu do srdce…“

   Já jsem vždycky věděl, že esoterické kraviny anarchokapitalismus nevyjímaje jsou strašné kraviny. Ale já tu Paralelní polis začnu asi sledovat. Chybí mi nějaký humoristický pořad.

 7. Čím víc to sleduji, tím více mám pocit, že EU je nádor na členských státech, který se vymknul kontrole.
  To co momentálně probíhá v různých rezortech je něco jako počátek autolýzy…
  Jinými slovy celý tenhle ansámbl přežraných parazitů v běhu na dlouhou trať nemůže přinést nic dobrého,
  leda těm co si na tom namastili kapsy. Celkově to prostě není udržitelné.
  Jen aby se ty zrgho apokalyptické předpovědi nenaplnily dříve než by bylo milé i kolapsníkům.
  Ať to počítám jak počítám nic pozitivního mi nevychází. Pokud EU jsou hrobaři Evropy, tak ovšem pracují dokonale…

  1. Co se tyce zrgho apokalyptickych vizi, tak zrg kazdym dnem znovu a znovu zasne, jak jsou centralni bankeri zacinajici na pismenko R stale o dva az tri kroky dopredu.
   Dolar, Euro a spol. jeste ani nezkolabovaly, a oni uz umi velice fikane ovladat bitcoin skrze ruzne „zarucene“ zpravy, jednou ze bude stat pristi rok $100.000 a druhy den, ze zavrou globalne vsecky coindesky, co jich po svete je, tu v Jizni Koreji, tu v Indii, tuhle ze se zatrhne tezba v Cine atd. Rozsirovanim techhle fake news pro a proti Bitcoinu spolu s tim pravym stimulem pro nakup nebo prodej skrze natistene fiat prachy jim neni zatezko vyhejpovat cenu tu na $20.000 a pak ji ushortovat na $6.000.
   Osobne bych tomu nerikal Bitcoin, ale Fakecoin. Samozrejme, pokud zkolabuje USD a lidi skutecne naskacou na kryptomeny (u bitcoinu mimochodem nemame ani tuseni, co dela „spicich“ cca 60%, jestli jsou vytezene a naveky ztracene, nebo je nekdo drzi a pokud je nekdo drzi, kdo to je a jestli je hodla drzet donekonecna, anebo vrhnout na trh v jedne vlne a zpusobit armagedon anebo co).
   Coz je dalsi krasne riziko, jako by tech globalnich rizik nebylo dost.
   Samozrejme, ze jedina konstanta a nefejkova hard data jsou objem vyroby, inflace, spotreba, uroven zadluzeni … vsecka tahle data ukazuji konec hospodarskeho cyklu a megacrash, jaky tu nebyl minimalne tricet let. Pamatujete ty slunickove kecy o boji proti deflaci ?
   Predpovidal jsem superinflaci 10% a ona tu pomalu ale jiste je.
   Ale panove na R mohou byt v klidu, na ne davy s vidlema a loucema nevytahnou, davy prece vedi, ze za vsecko mohou Rusi, Cinani, globalni oteplovani, hackeri, kryptomeny, konspirativni teoretici a buhvi co.
   Ze se za vsim tahne jak smrad nenazranost zhruba tisicovky globalnich elit, kteri vlastni pres sedesat procent celosvetoveho bohatstvi a porad je jim malo a ve volnych chvilich spradsaji plany na vyhubeni lidske populace, abychom jim laskave nezavazeli, to se ovce nikdy nedozvi. Pravda je pohrbena nekde hluboko pod povrchem (napriklad trosek mrakodrapu WTC z 11. zari…).

   1. Ty toho nažvaníš tolik, že jenom zázrakem někdy něco nevyjde. Žádná 10% inflace nikde není, se sice taky divím, ale je to tak.

    1. Turecká inflace je hovno.
     Venezuela, https://tradingeconomics.com/venezuela/inflation-cpi
     ta jednou doženeš i Zimbabwe blahé paměti.
     Tam to bylo i v triliardách % a jakou tam dnes mají krásnou deflaci.
     https://ekonomika.idnes.cz/hyperinflaci-v-zimbabwe-vystridala-deflace-fkr-/eko-zahranicni.aspx?c=A160126_151950_eko-zahranicni_rny

 8. Je nejvyšší čas. Více než šest milionů migrantů čeká v zemích kolem Středozemního moře na příjezd do Evropy, podle utajované německé vládní zprávy, která unikla do deníku Bild. Daší 3 miliony zadržuje Turecko. A šílená EU jim chce umožnit legální přístup. Uzavření hranic je z dlouhodobého hlediska jediná možnost.
  http://www.epshark.cz/clanek/263/evropska-migracni-krize-dalsi-miliony-jsou-na-ceste

 9. OT:
  Dow -500, S&P Breaks Below Key Technical Support As 10Y Yield Tumbles
  pro ty, co to nepostrehli… :p

  1. No booze, jen dalsi propad v rade. Zidi zavolaji svemu Plunge Protection Teamu a zase bude dobre. A pokud nahodou ne, tak FED oznami, ze ocekavane zvysovani urokovych sazeb se nekona, megakorporace si zadarmo napujcuji dalsi prachy, naliji je do stock buybacks a hned akcie zase vyskoci nahoru. Uz jsem to tu psal driv a pisu to znovu: ze „se to musi zhroutit“ jsem si taky myslel uz nekdy v roce 2011 nebo 2012. No, nestalo se – manipulacni moc zidu a jejich penez je giganticka. A kdyz ani to nestaci, tak nekde zacnou nejakou valku, aby odpoutali pozornost.

   Ale kdyz uz je rec o S&P 500 indexu, tak mam jednu perlicku – polovinu jeho rustu maji na svedomi 3 nejvetsi megakorporace, zbylych 497 firem je tam vicemene pro okrasu:

   https://www.wsj.com/articles/amazon-is-taking-over-the-stock-market-too-1519234705?mod=e2tw

   Moc velkou vypovidaci hodnotu ten index tedy asi stejne nema, ale to v dnesni vylhane „ekonomii“ nema skoro nic…

  2. Tak se na to podíváme, či??

   https://imgur.com/as1h8HY

   kdybyste mi vysvětlil, kterej že ten key technical support že byl vlastně prolomenej.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017