Je možný soustavný růst bohatství 2 ? - zpět na článek

komentářů 143

 1. nesplniteľné sľuby „sociálneho štátu“ (najviac samozrejme dôchodkové) odhadujú v USA na minimálne 15x HDP, a pre Európu to bude oveľa horšie, keďže sociálny štát je násobne rozbujnenejší a generačný podvod štátneho priebežného dôchodkového piliera je tu zrejme aj rádovo väčší problém ako v US

  už len tá pyramídová dôchodková hra PAY-AS-YOU-GO – po vojne pomer prispievateľov k poberateľom cez 7:1 (to sa sľubovalo), teraz sa blížime k 2:1 čo je krach a pri 1:1 garantovaná občianska vojna a rozpad štátu, poriadku

  aj keď je to základoškolská matematika zistiť že systém potrebuje nekonečný populačný rast, a že fungovať môže len keď sčasu načas bude zasa tých 7:1 – áno, potrebuje VOJNOVÝ RESET (alebo epidémia – starí pomrú na podvýživu a nulovú lekársku starostlivosť), a s tým sa vzhľadom na historickú skúsenosť zrejme rátalo, kým tento systém nezabili atómové bomby a z nich vyplývajúca pridlhá absencia vojny

  1. V USA, kvůli krachu petrodolaru, dosavadní celosvětové reverzní měně, dojde k totálnímu rozpadu veškerých myslitelných sociálních a ekonomických pravidel, které platily přes 50 let. Takže krach v USA bude katastrofický. Proto ten tlak obamovy administrativy na odzbrojení amerického obyvatelstva. V EU jsme na tom o to hůře, že tu americké think-tanky začaly „předlouhou absenci války“ bohužel už řešit. Ještě se tu ten článek ani neohřál a v Belgii máme další false-flag operaci tajných služeb, aby se občané báli a nechodili demonstrovat proti tomu, že jim banky žerou celoživotní úspory. Pořád je pro režim lepší předstírat ohrožení zvenčí a zabít pár desítek vlastních lidí, než čelit všelidovému povstání a čelit oběšení na lampě. Žít na dluh se dá jen dotud, pokud věřitel dodává suroviny a práci výměnou za potištěné papírky. Jenže ono to vypadá, že tiskárny papírků v USA, Evropě, Japonsku a spol. přišly o tradiční odbytiště papírků a dodavatele práce a surovin, takže nyní uplatní USA v EU taktiku spálené země, dokud z too mohou vytěžit aspoň pár drobásků na zalátání katastrofálního stavu ekonomiky USA. Podle mého názoru to ale stejně nevyhnutelně skončí jadernou konfrontací mezi NATO a dvojblokem Rusko+Čína. Co se týče EU, bombové útoky v centrech všech hlavních měst Prahu nevyjímaje beru jako 100% realitu, otázka nezní „jestli“, otázka zní „kdy“… Bohužel.

   1. nebud smutnej.treba budes mit stesti a schytas to mezi prvnima.

 2. Kde jsem tuhle kombinaci už četl…..jo, v Rudém právu.
  Banksteři+politici+vojenskoprůmyslový komplex+mediální propaganda
  A zbytek textu je ten chybějící úpadek zahnívajícího imperialistického kapitalismu.

 3. Vaše úvahy o Rusku jsou naprosto zcestné. Chtěl bych věřit, že je to dáno jen vaší neinformovaností. Možná byste se měl informovat v Olginu o nabídce zaměstnání, prý mají neustálý nedostatek prorusky píšících přispěvatelů…

  1. :). Taky to moc nechapu, cele RU melo nedavno HDP cca Francie, nepletu-li se.

   1. Itálie. A HDP na hlavu má zhruba poloviční než ČR. Zlatý rezervy má taky asi jako ta Itálie a devizový rezervy má ČR při přepočtu na hlavu asi 2.5x větší než Rusko.

    1. Opravdu někdo na D-Fensu je tak blbý, že argumentuje hausnumerem HDP? V době, kdy se HDP zvyšuje hlavně zadlužováním a sociálními dávkami? Kdy řecko před „krizí“ mělo několikamnásobek HDP než ČR, a přitom, se jasně ukázalo, že ekonomika ČR je naopak několikrát silnější než řecká? Taky jste jeden z těch, kteří jsou nadšení nad tím, jak roste HDP o 3 =, ale nevšímáte si to, že jen státní rozpočet je právě o ty 3 % HDP v deficitu, takže reálně ekonomika klesá, jelikož další procenta zadlužení dělají města atd.?

    2. Re: shane
     22.3.2016 v 22:43

     S tim zlatem bych byl opatrny po strance duvery. Rusove maji ted 1400 tun prokazatelne, zatimco treba USA, ktere by mely mit temer trikrat tolik jen zahranicniho zlata, nejsou schopny ani Nemcum vratit jejich zlato. Tech pet tun, co jim poslali jako drzhubne, fakt nepocitam. A jestli Nemci fakt tech zbylych 300 tun do roku 2020 uvidi, to je ve hvezdach.

     Takze otazkou je, kdo skutecne ma to, co tvrdi. Nejvic bych asi veril Nemcum. Ti maji (realne) temer trojnasobek toho, co Rusove a Italie s Francii kazda skoro dvojnasobek.

  2. Informujte mne prosím o Rusku :) Předpokládám, že patříte mezi cca 90% západního obyvatelstva s vypláchlým mozkem, kterým je o Rusku dovoleno vědět akorát to, že je strašně zastaralé, strašně chudé, nemají ani co jíst, jsou tam laciné šlapky, spousta chlastu a ukrutná zima. Tito lidé se tak nějak naivně domnívají, že pokud na burze rostou akcie a v supermarketu je laciné žrádlo, tak je vše v pohodě. Ale takhle to funguje jen za předpokladu, že kormidelnící a loutkovodiči Západu mají komu přiložit k hlavě revolver, koho okrást, (maestro Rotshild a jeho povedená rodinka kontroluje nyní 60% celosvětových zdrojů) a pak má elita i dost na to, aby z toho něco káplo i občanskému západnímu plebsu. Aby občanstvo mělo chléb a hry a nezapomnělo volit a tleskat, když kormidelnící světa s USA v čele dělají ve světě pořádek. Ale ono se to poslední dobou docela dost pokazilo, když Čína sama o sobě drží v podstatě veškeré světové high tech a výrobu a Rusko se tak nějak rozhodlo demonstrovat své „zastaralé“ zbrojní technologie v Sýrii, na Ukrajině jim dokonce stačilo jen sedět, koukat a nic nedělat. Čína a Rusko tím Rotshildům a spol ukázali spojenými silami drzého fakáče a Západ s tím nic nemůže dělat. Takže on se ten globální revolver v rukou „elit“ musí nyní chtě nechtě zaměřit na západního ovčana, což je přesně to, co se dnes děje. Dochází jak k redukci osobních svobod, tak ke kradení peněz z ovčanova účtu. Západní ovčam s vypláchlým mozkem to pochopí ale až tehdy, když banky zůstanou zavřené, z účtu zmizí veškeré peníze a v supermarketu nebudou ani psí konzervy. Přátelská rada – procitnout o něco dříve, než to dospěje až do tohoto stádia. Ideálně nevolit bruselské kašpary.

   1. Ještě že máme těch zbývajících 10%. Co bychom si bez vás počali.
    p.s.: pokud myslíte tu famílii finančních magnátů, tak to byli Rothschildové.

   2. Vy jste komik. Davy Rusů budou za chvíli slavit 100 let výročí VŘSR a mimo Moskvu nebo Petrohrad to vypadá jak za cara. Stav hospodářství je ještě horší, než jak za cara.
    Co vůbec jsou schopni mimo zbraně produkovat? Vodku?
    Teď jsem někde viděl jako poslední výkřik techniky 40letou pětidveřovou Nivu. První fabriku na auta jim tam postavil Ford. Stalin neměl čím zaplatit, tak poslal do USA (!) obilí a v Rusku jen vypukl další z mnoha hladomorů. Další fabriku ukořistili v Německu. Pak jim postavili továrnu Italové a současnou Ladu vyrábí Renault – Nissan. Ještě že to japonsko není tak daleko a mohou od nich tahat ojetiny na dálný východ.
    Mimochodem k té Ukrajině, jen tak tam neseděli, můžou lhát jak chtějí, přece jenom jich tam dost padlo a to sestřelené letadlo mají taky na svědomí, proč by jinak prefabrikovali jednu průhlednou lež za druhou?

    1. cyklista :-)) Jak smichat pate pres devate a udelat hezky cesky borsc z faktu a dohadu.

     Nase firma z Ruska bere hlinikove dily. Ve srovnani s Cinou je to lepe zpracovane, ve srovnani s Evropou je to levnejsi. Naposledy jsem v Rusku byl prede dvema lety a ze by to hospodarstvi vypadalo na onen stale avizovany hladomor, no, nevim nevim.

     Raketove motory pro Rusko zrejme take asi montuje Renault.

     Ono je nekdy lepsi si udelat vlastni nazor podle toho, co vidite, nez podle toho, co jen kde vyctete.

     Cyklista :-D

     1. Co v mém příspěvku není pravda? To s tím hladomorem? Ale to pouze volně cituji nějaký komunistický plátek, kde jeden z hladomorů takhle zdůvodňovali. A komunisti přece nikdy nelžou?
      Resp. oni tvrdili, že platbu obilím požadovali Američané, což je podle mě nesmysl, USA má v podstatě neustále přebytek obilí, to by byli padlí na hlavu, aby chtěli za stroje platit obilím, prostě Stalin neměl žádné dolary, tak zaplatil tím, co bylo.

      Hliníkové díly, hm, suroviny a polotovary? Dá se tady vůbec koupit nějaký ruský hotový výrobek? My máme doma ještě nějaké brusky a nářadí z CCCP za socialismu, ale to byla vždycky nějaká pobočná výroba zbrojní fabriky a sehnat se to dalo jen přes známé.

      Ty raketové motory v Rusku opravdu nemontujou žabozrouti, nejspíš raketové technologie neumí, ale imperialisti z Pratt@Whittney.

      1. Co neni pravda?
       – ze hospodarstvi je na tom hure, nez za cara.Za cara rozhodne nemeli nezamestnanost pod 6 %, napriklad. Kupni sila obyvatel byla imho take vyrazne nizsi.
       – ze v Rusku umi tak akorat vodku. To muze napsat clovek, ktery krome vodky nic ruskeho nezna.Podivejte se na ty trhy, ktere od Ruska berou. My ne. K nam se tlaci veci z EU a USA. My jsme ruske veci vykousali, i ta blba ruska zmrzlina se nedela v Rusku (a je to na ni poznat). Podivejte se do Indie, nebo Ciny, co jim Rusove dodavaji. Nerikam, ze to umeji lepe, nez Evropa. Ale rikam, ze maji furu vyrobku, ktere od nich jine zeme kupuji.
       – ze Rusove neumeji auta? No, z naseho pohledu ne. Jedte se ale podivat treba do Mongolska, v cem se tam jezdi. To budete cumet. Ono nejde jen o to, vyrobit nejake super auto. Jde ale take o to, ho umet lidem prodat. A lide, kteri nemaji moc penez, koupi proste to, co jim dobre slouzi a nahradni dily maji za pusu. Myslite, ze Cesi by dal nejezdili v Lade, kdyby mela support nahradnich dilu jako v Rusku? Ale to vite, ze jezdili.Par by se jich jiste naslo.
       – MH17 nema cenu rozebirat.Ale jste asi jediny clovek,ktery ma padne dukazy.Nepredpokladam,ze delate zavery jen tak z vody.Ja osobne v MH17 jasno nemam, protoze moznych variant je vice.

       Vypada to, ze vase zkusenosti se opravdu zasekly nekde pred rokem ’89. Ja mam doma take docela dost ruskeho naradi a shanet pres zname jsem je nemusel. Stacilo si to koupit v Rusku. Spise bylo za totace nedostatkove zradlo, nez takova bruska. Ostatne, argumentovat necim, co je 25 let zcela pryc, je fakt bida. Napriklad pred mesicem jsem strikal dutiny na aute pistoli, kterou mam z Baku z roku ’85. Jo, prodali mi ji v kartonove krabici s brutalnim obrazkem a v obchode meli jen dve. Ale slape uz cela ta leta bez problemu a to sracka na auto uz zalepila kdejake jine pistole.

       Vite, kolik jsem za 30 let polamal hodinarskych sroubovacku? Fury. Ale sadu, kterou mam za 65 kopejek mam porad. A delam s nimi skoro denne. Ani ten chrom se neoloupal.

       Jake raketove motory Rusove delaji, to se zeptejte v USA. Uz pracuji na vyvoji vlastniho, aby nebyli na Rusech zavisli, ale porad jim to kulha. Ono je dost nahovno vymyslet neco, co jinemu funguje dobre.

       1. Za cara nejspíš nezaměstnanost pod šest procent měli, vzhledem k tomu, že naprostá většina lidí dřela v zemědělství a tam se hodila doslova každá ruka. A kdo nemakal (a neměl přitom rentu nebo nekrad nebo nežebral), tak pošel. Pokud někdo neměl práci, tak to znamenalo, že pracovat nechce a nebo není práce fyzicky schopen.

       2. Já ruský věci beru…nebo teda ruský, no, subodávka z Číny do RF, kde se to kompletuje. Výrobek je už značně modifikovanej starej návrh co vyšel kdysi v nějakým US časopise. Ale v uhniji už se dneska ani nekompletuje, tam se jenom přelepí štítek a zabalí se to do krabice, aby tam mohli napsat „made in EU“.

        Oproti srovnatelnýmu výrobku z UK je cena toho mýho méně než poloviční, včetně výpalnýho i dopravy. Dělám něco špatně?

        1. Re: Behemot
         24.3.2016 v 10:10

         My bereme od Rusu mechanicke dily. Za poslednich 10 let se to dostalo uplne do jinyho levelu. Drive to vypadalo, jakoby to nejakej muzik vypiloval z ingotu pilnikem. Dneska je to perfektni CNC prace a musim rict, ze jsme jim pres pet let nic nereklamovali. Vubec. A jsou ochotni delat i veci, ktery jsou tady v Evrope neskutecnej problem. Chtejte treba extrudovat nejakej nestandardne velkej profil. Ve finale to nemecka firma stejne zada Rusum, protoze tady by jen matrice stala jako malej Mercedes. V Rusku? Par babek. Minimalni mnozstvi? V Nemecku tuna. V Rusku? Kolik toho chcete?

         My jsme se od Ruska odstrihli po revoluci, urcite nas to vysvihlo vejs. Ale tvrdit, ze Rusove nic neumi, je proste pitomost a nebo vedoma lez.

      2. Echt ruský výrobek se koupit dá – např. Saiga či Kalašnikov. Poměrně běžné je i ruské střelivo (Wolf) a nějaká speciálnější optika (objektivy k noktovisorům například). Vyrábějí dokonce i vlastní hodinky – na švýcarských linkách z padesátých let ;-)

       1. Jo, ruský hodinky. To je příběh sám o sobě :) Začalo to ve třicátejch letech, když Strana rozhodla že začnou vyrábět hodinky. Tak v USA koupili zkrachovalý fabriky na hodinky Ansonia a Dueber-Hampden, mašiny převezli do SSSR, od francouzský firmy LIP koupili licenci na strojky a začali vyrábět echt sovětský hodinky :)

       2. No vidíš, že nic nevíš. S kalašnikovem a armádou Ruské federace se to má tak, že surplus útočných pušek Ak74 je 10x více, než je potřeba a armáda ho už pěkných pár let neodebírá, když je pro ruské potřeby zastaralý. Spíše se mluví o AN-94 Abakan, A-545, přinejlepším o AK 12. Ale určitě se nemluví o Ak74 nebo dokonce Ak47. S náboji se to má tak, že Wolf je low brand značka, absolutní odpad pro nenáročný civilní trh. Podívej se na sportovní 7,62x54R Extry, které i 25 let staré stojí 15 Kč kus u Brýmové a ještě se dost blbě shání a když je kupuješ nové v Rusku, tak nejdou pod 38Kč za kus. Jestli to není třeba tím, že Rusko nemá zájem dodávat své špičkové náboje na západní trhy. No ale můžeš mě klidně dál poučovat o mizerné kvalitě Wolfa a 50 let starých surplus 7,62x54R z Číny, které jakože z mosina lítají naprd, když byly před těmi 50 lety určeny do kulometu… To je pak fakt těžká rozprava.

       3. V tom prvním příspěvku bylo kromě zbraní ;-)

        (K hodinkám se mi vybavil vtip: Jaké hodinky jsou nejlepší? Ruské, ty jdou nejrychleji.)

        1. Gérard Depardieu sa postaral novou reklamnou kampaňou o poriadny rozruch. Herec predstavil v spolupráci s švajčiarskou firmou Cvstos novú kolekciu luxusných hodiniek. Slogan reklamy znie: „Hrdý na to, byť Rus.“ Hodinky, ktoré stoja vyše 21-tisíc eur, sa budú predávať v troch verziách: s automatickým mechanizmom, s chronografom alebo s tourbillonom ….
         http://www.pluska.sk/thumb/images/gallery/zahranicie/europa/2014/03/o_depardieu.jpg

         1. Re: zrg1
          24.3.2016 v 10:20

          Depardieu je arogantni egocentricky blb. Mel jsem moznost toho cloveka poznat osobne, kdyz v Cesku natacel (pred 12 lety? Musel bych vzpominat). Hodne rad daval najevo, ze „on na neco ma“, roztacet prachy v kasinu a celkove si kompenzovat nejaky bebi. Ano, byval dobry herec, ano, vydelal prachy. Ale pro mne to neni meritko kvality osobnosti.

          Cela ta jeho saskarna s Ruskem je jen a pouze truc vuci Francii. Ne, ze bych s nim v necem nesouhlasil, ale zpusob, jakym to demonstruje, je proste detinsky.

 4. Chtel jsem napsat, ze s tim Ruskem je teda autor uplne mimo, ale koukam, ze to uz napsali i jini.
  Prijde mi, ze autor podleha presne tomu samemu, co vytykani jinym, jen si vybira jina media.

  1. čtu že mimo je tady někdo úplně jinej. Má rusko nějaké problémy? Vybuchují v Moskvě na letištích bomby? :D nenech se vysmát ty pseudo demokratická ovečko.

   1. Rusko má obrovské ekonomické problémy, velkou inflaci. Bomby už tedy nevybuchují tolik, ale v součtu obětí je na tom rusko stále hůře než EU (novodobě, nemluvim o IRA, ETA, RAF apod. ) Vylez putinovi z prdele ty obdivovateli ruských koulí :-D

   2. Nevím, jaké problémy má Rusko. Rusové jich mají pomněrně dost. I oni mají občas nějakou bombu a životní podmínky bych řekl, že průměrně nebudou nic moc. Ale možná, že Rusko si z toho nic nedělá a problém nemá, odpovídalo by to historické tradici.

    1. Re: LWG
     22.3.2016 v 15:46

     Tak. Bezni Rusove jsou na problemy zvykli a hodne vydrzi. Samozrejme,ze mladez na Internetu vidi,ze se take da zit i jinak a tak to chteji.Kdo ne, ze. Takze ty tlaky samozrejme rostou a v soucasnosti pomalu, velmi pomalu roste nespokojenost s ruskym hospodarstvim.Ale utece jeste cela generace, nez bude mozne hovorit o tom, ze je v Rusku pouzitelna sila, ktera by chtela prevorat soucasny vladni system.

     Trosku problem je, ze nez ta sila v Rusku dozraje, tak cert vi, kam se mezitim dobere nase evropska demokracie.

     1. Rusové jsou především úplně jiná mentalita, úplně jiné těsto, než Zapad. Tyhle konzumni choutky oni nikdy nemeli. Cesi když mají problem, jdou brblat do hospody, poslední generace je teda free cool in a místo do hospody jdou lajkovat na ksichtoknihu, coz je spise změna formy, nez obsahu. Rusove dodneška spise zarvou Ura, za Rodinu a místo na fejsbuk jdou pobít nepřítele za báťušku cara a pokud spadne ho*no do větráku, tak klidně s klackem proti kulometu. Tohle se nezmění, ani za 150 let, protože tak to prostě je. My to taky nezměníme, ani když se tomu budeme posmívat, ani když to budeme obdivovat. Nejlepší, co s tím můžeme udělat, že to necháme být a budeme to respektovat a raději s Ruskem obchodovat a chápat jejich mentalitu a zvláštnosti, než je blbě vojensky konfrontovat a štvát hospodářskýma sankcema, imho když na to ani nemáme, jak vojensky, tak ekonomicky. Jenže my děláme to nejhorší, co můžeme. Vyloženě se po nich vozíme, provokujeme je, jako ratlík za plotem, který štěká na lva a co je na tom nejblbější, ten plot made in USA už pomalu ani neexistuje. Kdyby se cokoliv semlelo, Západ se na nás opět vykašle. Jako ostatně už v září 1938. Mnichovská zrada byla o tom, že Británie a Francie zradily perlu střední Evropy, vyzbrojenou, opevněnou, s 400.000 zmobilizovanými vojáky. Dneska jsme nesvéprávná kolonie, nevyzbrojená, s 3000 břichopasy a 400 nasaditelnými vojáky a šesti pronajatými stíhačkami, jejichž hlavní bojový přínos spočívá v tom, že mají nízkou spotřebu a nižší náklady na údržbu, když mají jen jeden motor. Za takovou kolonii nikdo ani nehne prstem.

      1. To je zas komický příspěvek.
       Že nemají konzumní choutky? Horšího arogantějšího snoba nad zbohatlického rusa neznám. Choutky většina Rusů nemá, protože si je prostě nemůže dovolit.

       1. Re: cyklista
        24.3.2016 v 10:35

        Ano, a kazdy Cech je zlodej. Stacilo se v 90. letech zeptat na Mexikoplacu. Jasne.

        Zbohatlici, co si v Rusku nakradli a ted si tady uzivaji, jsou trosku jini, nez ten zbytek, co v Rusku zustal. Jsou to uplne stejni lidi, jako my. Jsou mezi nimi i svine, i subici.

        Ale rozhodne maji vetsi narodni citeni, nez my. My prodame komukoli cokoli. I sebe. Rusove jsou v tomto zabejceni.

        1. To se mi líbí,jak si tady tříbíme názory. Já bych to úplně národním cítěním nenazval, spíš sebevědomím z neznalosti okolního světa a přehnaným imperialismem. Přece jenom ty desetiletí izolace a komunistické demagogie se tam podepsaly.

         1. Re: cyklista
          24.3.2016 v 10:51

          Oni latinku ctou celkem dobre a diky Internetu a filmum dobre vedi, jak je to jinde. Ostatne fura U.S. filmu ma premiery v Rusku casto drive, nebo ve stejny cas, jako v Evrope. Mladez samozrejme chce pozlatko zapadu. To je treba videt i v Cine, kde mladez se chova diametralne jinak, nez -catnici a -satnici.

          Rusove ale, aspon tedy ti, co jsem je osobne poznal, jsou mnohdy lini jako vsi, ale jak jde o to vzit aruzije za Rodinu, tak jdou. I dnes. Porad jeste v Rusku je pohled na vojaka jiny, nez u nas. U nas casto vojaky opovrhujeme, Rusove jsou na ne hrdi. Samozrejme, ze kdyz stat vyplati za mrtveho vojaka v prepoctu cca 1,8 megaKc, tak to tolik nebreci…

   3. jak je to dávno, co jim muslimáci sundali to dopravní letadlo s 224 lidma nad Sinají? Pět měsíců? Proti tomu je nějakej Brusel jen trochu rušná silvestrovská oslava. Vlastně všechny muslimácký útoky v Evropě za posledních 10-15 let se počtem mrtvejch tomu eroplánu ani nepřibližujou.

    1. Madrid 191 mrtvých a stovky zraněných, Paříž 113 mrtvých a skoro 400 zraněných … Neustálý každodenní teror „malého“ rozsahu v polomuslimských městech.

     1. http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/67451/dnesni-utoky-v-parizi-se-zaradi-k-nejhorsim-v-evrope-za-15-let.html

      Ve finale kazdy z techto utoku zabil vic lidi, nez Rusove v Ceskoslovensku v roce ’68. A ted – co bylo horsi? Tezko rict. Srovnavame nesrovnatelne. Vzdy je to svinstvo, i kdyby slo „jen“ o pet mrtvych. Druha vec je, jestli slimaky je mozne vykopat stejne, jako jsme vykopali Rusy.

   4. Na letištích ne, Rusáci netroškařej a bomby jim vybuchujou rovnou v letadlech, s řádově větším počtem mrtvejch než v nějakým Bruselu. Chápu, že se na to zapomíná, poslední dobou se pády letadel zřejmě v Rusku považujou za standard…

   5. Tuším Domodědovo 2011, novější nevím.

   6. V Rusku meli za poslednich 20 let vice mrtvych z teroristickych utoku, nez cela Evropa. Lze snadno dohledat. Zejmena po jejich akci v Cecne. Ostatne Rusove jsou vice multikulti, nez treba takove Belgie. Ale hadrove hlavy tam maji mene pravomoci a nemuzou si tak moc vyskakovat, jako treba v zapadni Evrope.

    Predpoklada se, ze v Rusku bude do roku 2050 zhruba tretina populace muslimska. To uz je dost velke cislo na to, aby to jeste pravoslavni byli schopni kocirovat. Ostatne je treba videt, jak Putin dovoli Kadyrovovi ledajaky ulet, jen aby Cecna byla pevne na opratich. Zatim to zvladaji, ale otazkou je, co bude, az Kadyrov opravdu odejde (uz to avizuje skoro kazdy rok).

    1. jo jasně a ono WTC s 3000 lidma je vlastně standard. To si budeme fakt měřitpiňdoury podle obětí idiocie jménem korán? Proč to není dávno zakázané jako haken cross?

 5. Mohl by autor nějak upřesnit to slavné ruské vítězství v Sýrii? Pokud vím, tak tam proběhla klasická ruská akce, bombardování všeho a všech bez ohledu na nějaké rozlišování cílů nebo obětí (vlastně zpět, úplně všech ne, islámský stát funguje dál).

  1. Mno… možná, že jste se spletl, tohle není web Kliniky ani Novinky.
   Ale jestli opravdu chcete něco číst, co kdyby jste začal u analýz paní Spencerové – http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova
   Stačí tak posledních 10-15 článků. Laskavě si tam povšimněte odkazů.
   To se pak dozvíte, že zatímco různé existence, jako třeba Vy, žvaní nesmysly, jako vy, oficiální a zveřejněná zpráva amerického velení o Syrii vůbec nemluví o colateral damage po ruských náletech. Žádný nemocnice a tak. Možná to bude i tim, že jediný , co se ten den flákalo nad tou oblastí byly dvě A10 ze základny v Turecku.
   Možná, si pak uvědomíte, že po pěti měsících ruskejch náletů ovládá Damašek území, na kterym žije 85% obyvatel Syrie. Že IS musel snížit žoldy, což se meteleskublesku projevilo vztyčováním syrskejch vlajek v v některých čtvrtích v Rakká. Že takřka ustalo pašování tureckejch kvérů do Syrie a ropy do Turecka. Že Assad je zpátky v sedle a nekonečný opakování zaklínadla „Assad musí jít“ ustalo a další Libye se prostě nekoná. Že po nekonečnym opakování kydů o tom, jak Rusko v Syrii zchudne a jak jsou to bekaný chlapci, že se takhle šířej po světě (Amerika má po světě víc než 650 základen) mají sluníčkářský sračkomety spoustu problémů s vysvětlováním, jak je to možný, že ty Rusáci tam udělali pořádek a šli domů.
   Takže, když to není vítězství, politický, vojenský a morální, co to teda kurva je?

   1. přesně tak Yanku,my tady nepějeme ódu na Rusko a ani nejsme rudí bratříčkové, ale sakra líbí se nám ty tvrdy koule Rusů, že si nenechaj do ničeho kecat zkurvený humanisty.

    1. no jasně proto se maji všichni rusové lépe než obyvatelé EU a USA, příjmy jsou tam enormní, dožití je tam delší než v Japonsku a chudých je tam v přepočtu na obyvatele nejméně na světě :-D

     1. Možná, že v Rusku chcípou, a já jsem ten poslední, kdo proti tomu má nějaký námitky, ale i přitom chcípání má Putin furt víc než 80% podpory. Co taky chcete dělat s lidma, který vstávají do pozoru, když začnou hrát Священная война.

      1. se tady nechci přít o nějaký pitomý rusko, který je celkem nedůležitý, ale celkem normálně se v mediiích tvrdí, že průzkumy jsou objednaný, katoda to tady přezentoval včera tak bych to viděl teřba takhle, anebo i tak, že logicky po Jelcinovi proti kterýmu byl i Kučma docela poctivec, je prostě kdokoli lepší a to že dal ekonomiku jakž takž dohromady je fakt a většina rusů logicky neřeší že to bylo jen díky rozprodeji surovin tak jako my neřešímu že jsem montovna.

       Jde mi jenom o todle zbytečný vlezdoprdelství, nejsem podělanej z amíků, z brusele ani z moskvy a podobný báchorky co byli prezentovány v „článku“ čtu již min. 10 let. (tady aspoň už nebyl BRICS (BIS) a zlatý rubl )

       netvrdím, že recese nepříjde, z logiky ekonomického cyklu musí přijít a dle mého názoru není správné tento cyklus protahovat spíše jet na mírnou konjkuturu, mírnou recesi, ale rozhodně se Rusko nestane ničím ekonomicky či politicky důležitým, prostě svojí šanci promrdalo rozkrádačkou oligarchů a rozprodejem surovin, stačí se podívat na ruský export, ten je prostě k smíchu.

       na lidský práva seru, jde mi jen o rozumnej pohled na věc a Syrie, cajk, myslim, že tam hodně pomohli, a usa je za to ocení ukončením sankcí o což jim podle mě šlo plus samozřejmě že oni maj s islámským terorismem daleko větší zkušenosti než usa eu, takže asi budou vědět že není dobrý si nechat vyrůst IS hned za hranicema.

      2. Kdyby Putina sesadili, tak jeho nástupce bude mít těch 80 procent taky už druhej den. A na Putina se bude plivat, pokud si to vysokoprevoschoditělstvo bude přát. To už je v Rusku taková tradice. Oni prostě potřebujou gosudara, ke kterýmu budou vzhlížet. A Putin to s nima umí. Koneckonců, má na to školu.
       Ale že by na tý ruský schopnosti trpět a strádat ve prospěch kdejakýho autoritáře bylo něco obdivuhodnýho a následováníhodnýho, to zase ne.

       1. Re: shane
        22.3.2016 v 22:58

        Pro nas je smula hlavne v tom, ze proti Putinovi nemame koho postavit. V tom je Putinova sila. Kdybychom meli v EU aspon dva takove, jako je on, tak se vsechno lip hraje. Ale on z nas ma prdel uz jen proto, ze na tu jeho sachovou partii nikdo v EU nestaci.

        Takze to neni az tak o jeho schopnostech, jako o nasi neschopnosti.

        1. Ano, na Putinovu partii nestaci asi nikdo. On to hraje tak strasne fikane, ze se mu jeho ekonomika zavisla na exportu predevsim surove ropy* sype pod rukama v primem prenosu, narod (s vyjimkou muslimske mensiny ktera se naopak utesene rozrusta) vymira neuveritelnym tempem ktere navic stale zrychluje, kazdy kdo ma trojciferne IQ a nepracuje pro vladu zdrha za hranice… Predstavitele EU, USA a Ciny se z toho vyslovene klepou hruzou. Netrenovanemu oku se sice muze zdat ze se spis chechtaji, ale ve skutecnosti je to posvatna hruza z ruskeho medveda.

         Vime to, protoze to psali na Sputniku.

         ___
         * protoze jde o ekonomiku tak straslive pokrocilou a vykonnou, ze neni schopna z te surove ropy vyrobit produkty na kterych by mohla vydelat vic, a musi to prodavat nekomu kdo to zvladne

         1. Tohle jsem cetl uz za Jelcina. Co tam mate dal?

          1. No, mozna to bude tim, ze uz za Jelcina to byla pravda, a ted o 20 let pozdeji jsou zase tam kde byli tenkrat? Nene, kdepak, to prece neni mozne, Rusko je zeme kde zitra znamena vcera!

          2. Kdy jste byl v Rusku naposled?

          3. V pulce unora. Byl to pekny vylet do minulosti – treba takovou slusne oblecenou babku (zrejme ne bezdomovkyni – pravda, ne ze bych se ji ptal) jsem ve stredni Evrope videl naposledy tak pred dvaceti lety.

          4. Super. A ted si porovnejte to, co jste videl, treba s Reckem. Zemi EU. Nebo Rumunskem. Zemi EU.

           Fakt tam vidite tak fatalni rozdil? Ja ne.

           Mimochodem – s negramotnou babkou, ktera vedla obchod, jsem se potkal v Recku v roce ’91. Byl to pro mne sok. Pak jsem ale parkrat zavital do Jugoslavie/Slovinska a zjistil, ze negramotni lide v Evrope proste jsou.

          5. Herdek, mel jsem problem s pripojenim, sezralo mi to prispevek a kdyz jsem ho psal znova, vypadlo mi jadro sdeleni: slusne oblecenou babku jsem naposledy videl vybirat popelnice pred dvaceti lety. Teda u nas, v Rusku v pulce unora.

           Dale, o Rumunsku ani Recku tady nikdo nepise, ze jejich predstavitele maji rozehrane partie na ktere nikdo v Evrope nestaci, zeano – takze urcity fatalni rozdil by se nasel, ale mozna to vidi jen ne-inteligenti :). Priste muzete treba vyzdvihovat silu Ruske armady ve srovnani s Andorrou nebo Islandem.

          6. Re: …
           23.3.2016 v 19:34

           Ted ve mne hrklo, ze jsem v Rusku, bo u nas u Lidla bufeti popelnice denne :-)

           To, co popisujete, jsem videl i v Cine. A mam tedy ocekavat, ze Cina se konecne po nekolika tisici letech ekonomicky slozi?

          7. Já jsem v Rusku sice byl naposledy před rokem, ale pod to, co tu píše trojtečka, se klidně podepíšu. Rozdíl mezi Ruskem a zmiňovanými státy je propastný. S nejchudšími částmi Rumunska či Řecka je srovnatelné okolí velkých měst v evropské části.

           I v těch městech stačí vyjít někam na periferii a je to jako ČSSR v osmdesátých letech, jen trochu oprýskanější.

          8. Re: JJ
           23.3.2016 v 19:46

           Ale ovsem, takhle staci prekrocit caru treba do Polska a je to, jako kdyz clovek dostane po tlame. Ale – je to dostatecne pro to tvrdit, ze dana zeme je v prdeli? Podle ceho?

           Ja si porad myslim, ze nejdulezitejsi je, co si o tom mysli ti, co tam ziji. Mel jsem doma kamarada z Ohia a ten ziral, jak si tady v Cesku zijeme. Ze je tu fura veci lepsi, jak u nej doma! A to videl jen nase maly prdelmestecko.

           Dokud je Rus spokojenej a dal voli to, co voli, tak je to proste jeho vec. Kdyz potkam cikana, co dle meho uhlu pohledu je v prdeli, tak ale kdyz ja jdu makat, on jeste chrape po akci, kdy delali burty do ctyr do rana. A kdo si pak kurva zije lip? Ze ten cikan zije na dluh? Ale na dluh dneska zije pulka sveta a maji to u prdele.

           Tyhle soudy jsou proste o nicem. Zazobanej Frantik ma jachtu, vrtulnik, vlastni golf a ve finale si ani poradne nezasuka, protoze ma frigidni zenu a tlustou sluzku. Typek, co mu vari v kuchyni, ma doma rodinu, zenu, co mu nastavi kazdej vecer a kdo se ma lip?

           Dokud Rusove Putina nevyhodi, nebo nezastreli, tak si asi ziji dobre. A co my si o tom myslime, jim rozhodne zily netrha.

          9. A tak nam debata o ekonomice Ruska skoncila u prohlaseni, ze byt chutej je vlastne lepsi nez mit prachy. To je narez :-D

          10. Re: …
           23.3.2016 v 20:22

           Myslite, ze treba Elvis byl stastnejsi, nez beznej chudak? Nebo treba takovej J. Lennon? Kdyby dal hral nekde v baru v Liverpoolu, zastrelili by ho? Myslite, ze je fakt vzdy lepsi mit velky prachy nebo byt slavny?

           Moje babka s dedou nikdy velky prachy nemeli, celej zivot dreli na poli a okolo dobytka. Prakticky krome svatby mych rodicu nebyli z chalupy dal, nez dvacet kilaku. Mohu vam ale rict, ze i kdyz bych takto nikdy zit nechtel, tak to byli velmi stastni lide.

           Muj otec ma prachu jako slupek. Koupi si, co si vzpomene. Ma za sebou tri infarkty, ma vysokej cukr a denne je ve stresu.

           Fakt bych si netroufl jen tak prohlasit, ze je lepsi mit prachy, nez bejt chudej. Ten kuchar u zmineneho Frantika asi nebude mit zrovna kruceni v brise. Urcite obcas svemu donoru zavidi treba tu jachtu. Ale ve finale muze mit stastnejsi zivot, nez jeho donor. Myslite, ze ne?

          11. Poeticke, vyslovene slzicka mi ukapla. Jedincum s trojcifernym IQ vsak nepochybne dojde, ze srovnavat ekonomiku celeho statu s jednim clovekem, at uz je to kral Rocku nebo neci otec, je zcestne.

           A propos, co si pamatuju tak oni sami Rusaci nebyli zrovna stestim bez sebe kdyz koncem 80. let byla jejich ekonomika tak vykonna, ze uz nemeli ani tu vodku a chlastali vonavky. Urcite byli v tu dobu velice stastni a nevystresovani.

          12. Re: …
           23.3.2016 v 21:37

           Jak rikam – jiny vesmir. Samozrejme vy, se ctyrcifernym IQ jste v tom spravnejsim :-)

          13. Re: …
           23.3.2016 v 21:37

           Btw, to myslite ta 80. leta, kdy u nas nebylo cim vytirat prdel? A tou dobou ted argumentujete proc? V ktere presne fazi byla RF?

          14. Značná část, troufám si říct i většina, ruské populace má diametrálně odlišný pohled na to, co to znamená „mít se dobře“ než je ten náš individualistický. Tihle lidé uvažují pod vlivem propagandy, historických zkušeností a mýtů a zamindrákované pravoslavné církve*. Jedinec neznamená nic nejen pro věrchušku, ale i pro mužiky – dokud se před Matičkou Rusí třese zbytek světa, je to v pořádku i kdybychom měli žrát trávu.

           Putin tohle chápe, vzdělanější střední třída ve velkých městech evidentně moc ne a proto při každých volbách Putina obviňuje z falšování hlasů**

           Já z Putina nadšený nejsem, ale když vidím ty alternativy…
           __
           * Míněna kokrétní instituce v Rusku, nikoli pravoslaví jako směr, byť je to dost propojené
           ** To be fair, ono k němu dochází – například kamarád, co nevytáhl paty z Pitěru byl u rodičů v Moskvě zaškrnut jako že hlasoval. Ale to je spíš z iniciativy nějakých lokálních blbů, kteří se předhánějí v tom, jak je jejich okrsek loajální než že by to bylo nějak systematicky organisováno.

          15. tvl já se tomu sysopovi divil, ale už to chápu, on má prostě jenom jiný náhled na bohatsví země a její rozvinutost, takže je to vlastně cajk, a konečně mi to vysvětlilo proč vietnamci jezděj do světa, když se u nich maj tak výborně :D :D :D

          16. Re: rowexy
           23.3.2016 v 23:35

           Ja jsem nekolikrat napsal, ze na bych tam zit nechtel. Nejde o MUJ pohled na vec, ale o pohled domorodce. Amazonsky indian je take spokojeny v tom svem bordelu. O to jde. A muzeme my mu kazat, ze vlastne zije spatne a jaky je to chudak?

          17. Sám píšete, že ačkoliv jsou domorodci (jestli vám správně rozumím, ať už Rusové nebo indiáni) vlastně spokojení, žít byste tam nechtěl.
           Amazonští indiáni svůj životní styl nevnucují násilím svému okolí, neokupovali Polsko, Pobaltí, Finsko, Rumunsko, Maďarsko, Československo, Kurily, Královec, Krym, ….. a pokud vím, tak se k ničemu podobnému nechystají. Takže u indiánů si můžete vybrat. U rusů ne. A vo tom to je.

          18. Re: JJ
           23.3.2016 v 22:30

           Pochopitelne. Kdyz se clovek podiva, jak dopadaji nektere byvale ruske satelity, tak si neumim predstavit ten bordel, ktery by nastal, kdyby se rozpadl i ten zbytek RF. Ono by uplne stacilo, aby Rusove si jeste vice utahli opasky a zavreli kohouty na Ukrajinu. A mame tady uprchliku, ze se nebudeme stacit divit.

           Jak rikam – Putin neni zadny svetovladce a o to horsi je, ze slavna EU nema nikoho, kdo by se mu aspon podobal. Velka skoda, jinak uz bychom byli nekde jinde.

          19. mě spíš příjde že je to náhled znormalizovaného domorodce, nebo aspoň tak usuzuji z diskuzí s vietnamskými domorodci, kdy já hájím vietnam, vietnamce, jejich skvělej život a oni mi to samé kritizují, a chtěli by odjet, nebo jsou rádi, že aspoň část rodiny odjela, u rusů tolik zkušeností nemám, ale řekl bych že je to tam podobné.

          20. to Sysop
           Podívejte se na strukturu zahraničního obchodu RF (především exportu).
           EU je na prvním místě s ca 50%.
           Největší položkou (z celkového exportu) jsou suroviny (především plyn a ropa) s ca 70%.
           Zavření kohoutků nic neřeší, protože když RF neprodá tak nedostane zaplaceno a ani ruskej mužik se ještě nedokáže pást.

          21. Ze kdy to je? Další velkej nárůst exportu do Číny je hlavně od počátku roku (https://www.rt.com/business/333333-china-russia-oil-imports/), takže se to ve statistikách projeví nejdřív během pár měsíců, záleží, jestli je dělaj čtvrtletně, nebo pololetně.

          22. Re: CNN
           24.3.2016 v 9:52

           Chemoterapie je take zabijeni i zdravych bunek. Samozrejme, ze kdyby Rusove zavreli kohouty, tak to nahraj do karet ruske opozici z tezko rict, jestli by to Putin ustal.

           Ale ze tato varianta ve hre je, to jsem cetl nekolikrat v souvislosti s reakci na kydy Kijeva. A nevypadalo to, ze slo jen o chrasteni zbranemi. Opravdu – nejsem si jisty, ze by to Rusove neudelali. Jsou v nekterych vecech dost nevypocitatelni. Ja vim, kdyby byl Southstream, tak je to jasne jako facka. Nastesti pro Ukrajinu neni.

          23. Re: Behemot
           2015, Čína všechno nezachrání, teď dělá ca 10%. Drahá je doprava, sice budují Sila, ten má být hotový v 2019, ale je otázka jestli ho dokončí, protože to bude stát ranec a při současných cenách plynu se návratnost přibližuje nekonečnu (zvlášť při konečném množství plynu v Rusku, sice se snažej získat Turkmenistán, ale je otázka jak to dopadne). Další překážkou jsou dopravní kapacity ropovodu, papír sice snese všechno, ale průměr trubky vod stolu nezvětší.

           Re: Sysop
           No právě že Southstream není (a je otázka jestli bude, zvlášť když jim do toho hází vidle geopolitická situace a hlavně Nabucco).

          24. Re: CNN
           24.3.2016 v 11:39

           Ja myslim, ze Southstream je mrtvy.

  2. Moc toho nevite. Dostudujte si. Jediny, kdo o „vitezstvi“ pise, jsou zapadni pisalkove. Kreml hovori o splneni ukolu.

   Rusove v Syrii meli zhruba 15x vyssi efektivitu bombardovani, nez spojenci (brano z uhlu pocet letadel =X= pocet potvrzenych zasahu). O tom, ze neco bylo „bez ohledu bla bla bla“ byste mel spravit AI, protoze oni pisi neco zcela jineho. Ale chapu, ze kdejaky pumpickar ma lepsi zpravy, nez AI. Bono je hlupak, kdyz podporuje AI. Mel by financovat vas. Jeste napiste, ze to mate vsechno od one-man-show Rami Abdul Rahmana :-))

   Vite, tohle nejsou Novinky. I ja jsem zjistil, ze nez tady neco napisu, musim si to overit, protoze je tady fura vzdelanych lidi, kteri mi snadno vytrou zrak. A pokud neco nevim, tak to radeji uvedu s tim, ze to proste nevim.

   Zkuste to. Neboli to. A nebudete za blba.

   1. Dovolím si nebýt za blba a přiznám chybku, uvedl jsem volný citát z článku, zatímco přesný citát z článku výše zní …A Rusko překvapivým hladkým vítězstvím v Sýrii…, což se ovšem významově moc neliší, až na tu ironii.

    1. Ta veta v clanku je blbost. Rusove nikde nezvitezili a ani jim o to neslo. Je potreba si poslechnout spise Lavrova, nebo Zacharovovou. Ze zapad ma problem to pochopit, je problem zapadu, ne Ruska. Podle mne to ale pochopitelne je.

     1. Jasne, oni se tam hrnuli s jedinym cilem – nedocilit vubec niceho :)))

      1. Jste opravdu tak hloupy, nebo neumite cist? :-))

       Kreml pise, ze UKOL BYL SPLNEN.

       Ted muzeme spekulovat, co byl ten ukol.

       Podle mne se Rusum povedlo zcela ovladnout vzdusny prostor a nechali si tam dve zakladny. Takze bez Rusu to tam ted nepujde. Dale pak rozflakali infrastrukturu tam, kde potrebovali. Prerusili zasobovaci linie z Turecka, zlikvidovali par bubaku, co byli na blacklistu. No a nakonec vratili syrskou armadu do hry. Vcetne Asada, ktery puvodne dle vyjadreni zapadu mel odejit a ted je ticho. Respektive, par vykriku jsem vcera cetl, ze „pokud ma skoncit obcanska valka v Syrii, tak musi Asad odejit“, ale bohuzel toto klise je uz vycpele a nic noveho jsem se nedozvedel.

       Na to, kolik je to stalo, tak se jim to zrejme vyplatilo. S kontingentem cca 4000 vojaku maji 6 (oficialne) mrtvych, coz vzhledem k dosazenemu vysledku neni uplne spatne. V lokalite se prosadili a ziskali nove spojence.

       No a nakonec – prave diky soucasnemu ustupu sebrali vitr z plachet zapadni propagande, ktera ted misto smetany vari jen ze zbytku.

       Na ani ne pulrocni akci se mi to zda byt docela dost. Hlavne, je z toho citit vice vojenske a politicke taktiky nez z toho, co tam predvadeji spojenci celou dobu. Stoltenberg jen mele ty svoje plamenne reci, ale skutek utek. Rusove povetsinou toho moc nerekli a az zpetne museli vsichni cmuchat, co vlatne udelali. Nikdo jim nevidi poradne do karet.

       1. Samozrejme jsem hloupy, inteligent se prece pozna tak, ze v debate o soucasnem stavu ruske ekonomiky vytahuje raketove motory (coz v zadnem pripade neni vycpele klise!) a naradi co si poridil v roce 1985. Hltani „analyz“ od soudruzky Spencerove je inteligentum doporuceno, neni vsak vyslovene vyzadovano.

        1. Hloupe jste reagoval na vysledek ruske akce v Syrii. Pokud nekdo hovori hlouposti, pak je hlupak. Nebo snad ne?

         Stav ruske ekonomiky je mozna pro nekoho zajimavy ukazatel, ale to se take muzeme bavit o tom, ze ekonomika USA se kazdy podzim kymaci nad propasti a… svete zbor se… USA stale existuji. Nase ekonomika ma dluh jako krava a pritom porad lidi ziji, auty jezdi, zrat je co, elektrina tece,… Jasne, vsechno lze vycislit, oduvodnit, vysvetlit,… ale neni to tak nejak jedno??

         Proto mne tyto uvahy nechavaji zcela chladnym. Az muzici vezmou Kreml utokem s tim, ze takhle uz to dal nejde, pak je mozne prohlasit, ze ta zeme proste byla fprdeli. Ale jinak nazor kohokoli zvenci je uplne o nicem. Dokud jsou Rusove spokojeni a pres 80 % jich to zase hodi Putinovi, Medvedevovi, whomever,… tak si my u nas v Exrope, nebo treba v Japonsku nebo Bangladesi muzeme myslet, co chceme.

         Takze vyjadreni o tom, jak je to vlastne vsechno v Rusku/USA/Nemecku/… strasne, je uplne nahovno, dokud tam ti lide ziji a neutikaji. A ze Rusum utikaji mozky? Ale to nam taky. A sere nas to? No asi ne dost, kdyz s tim nic nedelame.

         1. Dle vasi inteligentni logiky neni „fprdeli“ ani Severni Korea, protoze tam to taky nikdo nevzal utokem a Kimove vladnou dal. Dale neni „fprdeli“ vetsina Afriky, protoze staty jako Liberie a Eritrea take stale existuji. Tahat do debaty o Rusku USA protoze „voni se taky kymaci nad propasti“ je jiste opet projevem inteligence, stejne jako osmdesate opakovani toho jak Putina podporuje 80 % populace.*

          ___
          Dle Kremlu, samozrejme, protoze nezavisly vyzkum sotva nekdo udela. Ale ono je to fuk, i kdyby Putina doopravdy z celeho srdce podporovalo 105 % Rusu, na jejich ekonomicke situaci to nemeni vubec nic.

          1. No, a tak podle jakeho ukazatele vestite, ze v Rusku vsechno pujde zum Grunt? Inteligente?

          2. Hm. Propad HDP? Dvojmistna inflace? Ohromna zavislost ekonomiky na exportu prirodniho bohatstvi, a to jeste v surovem stavu? Vymirajici populace? Prakticky neexistujici prumysl, tedy s vyjimkou zbranoveho, ktery ovsem vyrabi veci co bud exportovat nejdou vubec, nebo jen s velkymi obtizemi? Zavislost na importu technologii i prumyslovych vyrobku? Par ukazatelu by se naslo.

           Ale ja popravde Rusku vubec nevestim ze pujde do hajzlu, ta zeme tam byla vzdycky, jde jen o to jak hluboko se podiva tentokrat pod vedenim bohatyra Putina co „hraje s Evropou vysokou hru“ tak extremne uspesne ze kurz EUR/RUB letel za poslednich 12 mesicu od 55 na 90.

          3. Jj, všechno importuje, strašný. Těch několik nezávislejch návrhů mikroprocesorů co tam mají a vlastní výroba superpočítačů i běžných PC je taky neni průmysl? Co to je teda? Že to nevyrábí sami? No hlavně že v Evropě se ještě něco vyrábí, že…naposled co jsem se díval to všechno do posledního šroubku bouchal Číňan.

           Na ruský automobilky jste taky nějak zapomněl hádám…

           A co by z té ropy měli vyrábět netuším, napovíte?

          4. Ja: Ruska ekonomika je zavisla na importu na importu technologii i prumyslovych vyrobku.
           Behemot: Mikroprocesory! Oni je teda taky importujou, ale MIKROPROCESORY!

           :))

           A ono je to stejne jedno. Nezavislych navrhu procesoru ma kazdej tri prdele. Uz si ten slavnej Bajkal nekdo, krome mozna ruske statni spravy, koupil? A koupil si jich nekdo tolik, aby to zachranilo celou Ruskou ekonomiku? Nebo aby se to vubec nejak projevilo?

           No hlavně že v Evropě se ještě něco vyrábí, že
           Ajo, ja jsem zapomnel. V EU neni vubec zadnej prumysl, ani trochu, auta a stroje vozime zasadne z Ciny, zatimco prumyslovy sektor v Rusku vzkveta a roste o 4 % rocne. Pred tou ctyrkou neni zadny minus, kdepak, to jsou sproste lzi.

           Na ruský automobilky jste taky nějak zapomněl hádám…
           Na ruske automobilky evidentne zapomneli predevsim sami Rusove, protoze zrovna auta jsou jednou z nejvetsich slozek ruskeho importu.

           A co by z té ropy měli vyrábět netuším, napovíte?
           To je jako mysleno vazne? :))

          5. Procesory importují všichni na světě, takže když se snížím na úroveň vaší idiocie, všichni jsou teda nuzáci, protože je importují, bůůů. A kingové jsou na Taiwanu, v Koreji, Izraeli, jedna fabrika je v Německu, pak tuším má Intel v Indonésii a něco doma v US. Jó, Indonésie je king.

           Většina zemí v Evropě ovšem nemá u sebe ani ty firmy, co je navrhují, aby si je vůbec museli vyrábět. Buď jste debil a nechápete to, nebo to chápete moc dobře a melete sračky schválně.

           Ruský auta kupují miliony Rusů, stačí se podívat, kolig žigulů (AvtoVAZ) tam jezdí. Jelikož sem se toho taky importuje tři prdele, i do Reichu se importují třeba škodofky, tak jsme v evropě i úsá a všude úplní nuzáci. Bůůů. Akorát by mě zajímalo, kdo pak teda nuzák není.

           Ne, vopravdu by mě to s tou ropou zajímalo. To jako chcete ji prohnat rafinérií a aby sem tlačili potrubím rovnou benzín? To asi blbej budete, jestli si neuvědomujete mechanický vlastnosti a hořlavost benzínu oproti surové ropě. Nebo plasty, že by je posílali potrubní poštou? A na to jezděj který auta? Ropa se dopravuje proto, že to dává smysl zpracovat lokálně, ale čím víc melete, tím víc nabývám dojem, že to neděláte, že prostě slabší jenom jste, tak to možná opravdu nechápete.

          6. Jen pro doplnění:
           Ropu skutečně lze prohnat rafinerií a tlačit potrubím rovnou benzín.
           Na krátké vzdálenosti, čímž míním stovky kilometrů, se to skutečně i provozuje.
           Co se týče mechanických vlastností a hořlavosti, rozdíly jistě jsou, ale k předmětnému tlačení se používá zhusta totéž potrubí, vulgárně řečeno: dnes ráno začneme tlačit ropu a večer jim pošleme ještě nějaký benzín.
           Plasty v běžné přepravní podobě, tedy granulát, se potrubím posílat skutečně dají, ale aktuálně se tak děje tuším pouze v prostředí zpracovatelských závodů.
           ________
           Не надо шутить с ТАЗами, блять!

          7. Re: …
           23.3.2016 v 20:19

           My jsme kazdej v jinym vesmiru. Vymirajici populace. No, my jsme na tom vyrazne lepe a proto se Rusum muzeme snmat. Jasne. Zavislost ekonomiky na vyvozu. Jo, a proto my jsme nejvice zavisli vyvozem do zeme, ktera jen za poslednich 100 let nas hnala do valky. Jo.

           Prijde mi to, mit doma nasrano, ale kricet z okna, ze soused je bordelar, protoze smrdi z komina. Jasne, smrdi. V tom mame nepochybne pravdu.

           Ja vubec netvrdim, ze v Rusku je to nejake ruzove. Z meho pohledu neni a zit bych tam nechtel. Rad tam jedu, lidi jsou fajn, ale z uradu bych se asi posral a proste neni to muj salek caje. Ale uplne stejne to mam i s jinymi zememi na svete. Procestoval jsem par zemi, ruzne se mi libilo, zit tam ale nechci. Kazdopadne si ale netroufam hodnotit, jak na tom ta konkretni zeme je. V takove Indii clovek aby se bal jit k zubari. Ale Indove maji svoji zemi radi a nezda se, ze by se pul naroda Indu vydal nekam jinam.

           Jak zmerime, jak hluboko v hajzlu je Rusko? Podle HDP? To je ten ukazatel, kdy Franta proda Pepovi a pak Pepa zpatky Frantovi, nic se nezmenilo, ale HDP vali?

           Jak je mozne, ze napriklad v nasi zemi mame vyborne vysledky ve srovnani s minulym rezimem a presto fura lidi nadava, jak to stoji za hovno? Tak stoji, nebo nestoji? A kdo zvenci to muze objektivne posoudit, aby rekl, ze Cesko je v prdeli vice, nebo mene?

           Proste se na to kazdy divame uplne jinak. Vam staci par tabulek a mate ve veci jasno. Ja do te zeme jedu, vidim velka mesta i zapadle prdele, mluvim s lidmi a jasno v tom nemam.

           Vidim ale, ze nektere vase mysleni vyzaduje popostrcit. Sachova partie, kterou Putin hraje s okolim, je politicka, pokud vite, co to znamena. Nikdo netusi, co Putin udela za mesic a casto dela veci, ktere jsou neocekavane. Pro nas je to spatne. Pro Rusko je to dobre. Myslite, ze by bylo lepsi Rusku naordinovat „demokracii zapadniho stylu“? Ale to uz prece zkusil Jelcin, vzpominate? To bylo to obdobi, kdy se vysvihla vetsina zlodeju jak z Ruska, tak zvenci a kradlo se ve velkem, ackoli na Ruske ustave se podileli prave zapadni myslitele. Medvedev udelal presny opak a Rusove ho miluji. Holt proste Ruska mentalita chce neco jineho.

           A nam je do toho co? No presne toto.

           Kdyz to vezmu do extremu, tak ten sikmookej debil v Koreji, to je figurka. Jasne, je to magor, co plive ohen pres hranice. To je velky problem a zrejme ho to jednou i sezere. Ale Korejci? Ve vetsine maji tak vymyte mozky, ze jim to vyhovuje! Mame my pravo jim vtloukat nase videni sveta?

           Meli Spanele pravo vtloukat Indianum svoje hodnoty?

           Je to porad to stejne. At si proste Rusove delaji u sebe doma, co se jim chce. A nejake ukazatele vem cert.

          8. No, my jsme na tom vyrazne lepe a proto se Rusum muzeme snmat
           Ano, jsme.

           Zavislost ekonomiky na vyvozu
           Chapu dychtivost odpovedet, ale rad bych pozadal abyste se ovladl docetl aspon do konce vety. Pisu o zavislosti ekonomiky na vyvozu prirodniho bohatstvi. Kdyz jsou dve tretiny ekonomiky nejvetsi zeme na svete suroviny, tak ma nejvetsi zeme na svete zadelano na poradny problemy, o cemz se ostatne presvedcili minuly rok… predevsim ti, kteri meli nejake splatne zavazky v cizich menach.

           Ty emo kecy ve zbytku „prispevku“ budu radsi ignorovat :)

          9. Re: …
           23.3.2016 v 21:43

           EU vyvazi do Ruska hotove vyrobky. Po nasazeni lecebnych sankci zacali furu veci Rusove vyrabet v Rusku (samozrejme povetsinou tak, ze zapadni majitel znacky rozjel v Rusku provoz). Kde je ted vyhoda treba Francouzu, ze vyvazeli do Ruska syry? Ono suroviny, pravda, se dost blbe obchazeji. Viz treba nase dojeni plynu a ropy z Ruska. Porad chceme byt nezavisli a porad to neni uplne ono. Ale syr? No tak se doveze odjinud. Jablka z Recka? Nojo no, tak se privezou z Jizni Ameriky, beztak uz se odtud vozi drubez. Rozhodne je to lepe resitelne, nez ropa a plyn.

           Rusove samozrejme si jsou vedomi zavislosti na Evrope, o tom zadna. Ale ted jim cim dal vice surovin tece a potece do Ciny. Takze…? Porad se mi nezda, ze suroviny jsou prooser, kterym drzi zvet Rusko za koule. Z kratkodobeho hlediska samozrejme. Ale lze se z toho dost velkou merou vymanit. Zatimco tech 4000 nemeckych firem, co exportovaly do Ruska hotove vyrobky, jsou z toho ponekud rozladene. Chybka? Jo, ja vim, kdyby nebyly ty sankce, tak by…. znate to s tou prdeli a kapry?

          10. tak je ignoruj ty píííčo. Fakt to nemá cenu řešit, protože se stejně nic nezmění. Malé dětska dál budou žvanit protiruskou propagandu.

           Všechno důležité již bylo řečeno, nebudu to dál tříštit, teď už jen kafíčko a pohodička. A kdo nevěří ať tam běží.

          11. K tomu kafíčku si ještě otevři učebnici češtiny. „Dětska“ opravdu není české slovo. A „malé dětska“ se v české gramatice taky nevyskytuje.

          12. pěkné na tom je je to rozvinuté rusko zobrazeno na google street wiev, ale to je asi součástí nějaké americké propagandy :-D

          13. To do téhle debaty asi ale kapku nepatří, což?
           Soudím, že pokus o budování socializmu bez kapitalizmu poznamenal ekonomiku diskutované země fatálně a následky jsou v dohledné budoucnosti nepřekonatelné.

           (Pokus o budování kapitalizmu bez kapitálu někteří z diskutující zažili na vlastní kůži, takže jistě chápou, o čem je řeč.)

          14. A posun v čase jako není?

          15. Zatímco Reich je tak pokrokovej, že tam radši vůbec není, což?

       2. Kreml hlavně nebyl tak blbý, aby ten úkol předem jednoznačně definoval a deklaroval. Takže jeho splnění mohou Rusové hlásit, ať už je faktický výsledek jakýkoli.

        1. Ovsem. Kazdopadne ale nikde nezvitezili.

         1. kde to je nikde a co je pro Vás vítězství? Spálená zem a težební věže ropy?

          Třeba byl úkol vystřílet S300 a hodit je do šmelcu a trošku přeskládat S400.

 6. Teda posledni dobou tu docela upada kvalita clanku, clovek ma pocit jakoby otevrel novinky.cz. Tam se taky od mistnich rojos compañeros muzem docist jak Rusko a Cina predbihaji zapad (haha) a jak nam uprchlici budou od zitrka rezat hlavy (maji to napsane v koranu). Nekdo vypnul na vstupu filtr sracek nebo co se posledni dobou tady deje ?

  1. Imho uraduje statistika….Vetsina lidi v CR holt maji takovehle nazory, takze je docela logicke, ze i tady jich bude vetsina (maximalne ne takova, jako na Novinkach).
   Uz davno jsem z tratil iluze o tom, ze tady jsou ti „lepsi“ lide.
   Ostatne, co se tyce Ruska, doporucuji sledovat reakce na ten proces s tou Ukrajinskou pilotkou vrtulniku. Drtiva vetsina lidi bezmezne veri, ze Ruske soudy jsou jedine spravedlive na svete a ze vubec neni mozne, aby to na ni proste jen hodili. Uz chybi jen dopisy, zadajici nejvyssi trest…
   A tady ti to mraky lidi zopakuji, kdyz na to prijde…

   1. Většina lidí takovéhle názory rozhodně nemá, jak se ukázalo v případě průjezdu tý americký kolony. Podle internetu to vypadalo, že se amíci budou muset přes ČR rovnou probít, ale v reálu to nakonec připomínalo spíš průjezd Američanů osvobozenou Plzní v roce 1945.
    Virtuální prostor nemá s realitou zas tak moc společnýho a proruský trollové jsou prostě nesmírně aktivní. A vůbec jim nevadí psát takový nesmysly, jako že Rusko neintervenuje za Rubl (loni nedělali pomalu nic jinýho a rozhodně se tim netajili), že nevyprodávaj státní majetek (úmysl privatizovat spoustu státních podniků oznámil před pár týdny Putin osobně) nebo že nepodnikaj populistický kroky (haha).

    1. uka odkazy kde se to tvrdí ty nýmande. Belige dneska ukázala směr všech sluníčkářů: „DO ŘITĚ S VÁMA!“

      1. prý armáda v ulicích už od středy! :D
       I kdyby to bylo už v 00:01, což teda pochybuju, tak jsem rád, že nám fakt nic nehrozí.

       (velmi volně z jistě pane premiére) ~ Takže kdyby na nás rusové zaútočili, ocenili bychom, kdyby to bylo v pondělí?

     1. precti si ten clanek,kretene.

    2. To totiž jste jen vy, že nechápete, že spousta lidí má rádo jak Amíky, tak i Rusy.

 7. Příště bych u podobného článku ocenil méně zavádějící titulek a úvod, tohle ze začátku vypadalo jako poměrně zajímavá ekonomická úvaha a tudíž jsem bohužel až příliš pozdě identifikoval, že se jedná o další stať na téma „prohnilý kapitalistický západ je jen krůček od krachu, zatímco vyspělé Rusko a Čína jsou o několik kroků před ním“ a ztratil čtením mnohem více času, než bych chtěl. Ono když se totéž s mírnými obměnami u nás píše už skoro sedmdesát let, tak se to docela omrzí…

  1. ten západ si trošičku pomohl 11.9.2001, kdy se ztratilo pár miliard USD…ale pššt kdo o tom bude mluvit jen trošičku křivě tak je hnedka rusofil, nepřítel státu a nedostane slevu v penny marketu.

   1. Pár miliard USD je hovno i v rámci rozpočtu ČR, natož USA, o „Západu“ nemluvě, vole. Celá ČR má rozpočet na rok 2016 cca 52 miliard USD.

    1. Mělo snad jít o „2 trillions“, tj. 2×10^12 neboli 2 biliony v naší terminologii. Tuším zhruba trojnásobek tehdejšího amerického ročního rozpočtu na obranu. Není to tedy číslo zanedbatelné, ale samozřejmě je pitomost, že by to nějak zahýbalo celým Západem.

     1. tak to je trochu víc než pár miliard. Mimochodem, US rozpočet na obranu je kolik? 3,5 procenta celkovýho rozpočtu? Takže to bylo nějakejch 8-10 procent US rozpočtu (spíš míň, tenkrát se ještě dost odzbrojovalo)? To sice neni zas tak málo, ale že by je to nějak extra vytrhlo…

      1. Teď to bývá 3 až 5 % z HDP, ne z rozpočtu. Z federálního rozpočtu kolem 20 % výdajů. Tehdy asi opravdu o dost méně.

       S tím, že taková částka by Západ napoložila samozřejmě naprostý souhlas.

   2. Já jsem u těchto teorií nikdy pořádně nepochopil, o co mělo jít. To jako mělo jít o to, odstranit z oběhu těch x bilionů dolarů v hotovosti? Nebo je sebrat a použít na něco nekalého? Pokud mělo jít o zničení dokladů o zneužití těch peněz, tak proč sám Rumsfeld pár dnů před útoky ten bordel a chybějící doklady a informace veřejně přiznával?

    Ve vojenském hospodaření bordel vždy byl, je a není důvod věřit tomu, že v budoucnu nebude. Když jsem četl nějaké reporty GAO o hospodaření Petagonu i z poslední doby, přijde mi vysvětlení nepořádkem v účetnictví jako daleko nejplausibilnější. Samozřejmě to může být krycí legenda, já vím…

    1. kolik rublů tedy rusko veřejně nebo neveřejně spálilo za zbrojení?

 8. V komplikované realitě a tendenčních článcích (kterých je naprostá většina, o čisté zpravodajství bez emocí a názorů jeden často ani nezavadí) je hrozně těžké zkoušet hledat pravdu. Zato názorů a emocí máme každý na rozdávání (já taky, nebojte).
  Mně se třeba vůbec nechce házet flintu do žita – sice jsme zdechlí, trpíme nedostatkem nedostatku a kvalitu života měříme uhlopříčkou televize, přesto chci věřit (a třeba mě historie podpoří), že autokratické režimy nikdy nic v oblasti myšlenkového rozvoje lidstva nepřinesly a že transatlantická civilizace svým potenciálem mrhá, seč může, ale stále ho má…

  1. No, ono taky jde asi spousta peněz do Black Ops, např. vývoj F-117 byl kompletně financován tajně, z takových různých „účetních“ nesrovnalostí, a to šlo o miliardy.

   1. Třeba stavba lodí třídy Yamato byla z finančního hlediska komplet na černo. Prostředky byly schválené na jiné množství jiných lodí a ještě se prý přesouvalo z jiných programů. To je docela normální.

 9. Ach jo, ještě tam chybí zlatý rubl a zmínka o tom jak to západu nandá BRICS, jo on se jim vlastně poslední roky tak nějak zastavil růst tak to bude asi proto :-D

  tvl to už radši ten blázen katoda, tam se aspoň člověk zasměje

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!