Je libo salámek…? - zpět na článek

Počet komentářů: 145

  1. Proč strojírenské nemehlo, které se prokazatelně kromě strojírenství orientuje v několika dalších oborech, ale tápe v gastronomii a v základních poznatcích kolem trhu, iluzí trhu, předstírání trhu a podvodech na trhu, teda chodí kupovat potraviny?
    A ještě k tomu do řetězce?? Kdybyste si aspoň koupil kus štangle nějakého značkového uheráku, i v tom prolhaném Kauflandu je pravděpodobnost, že si nedovolili padělat výrobce a že výrobku neublížilo skladování. Jinak snad i šestnáctiletá učednice na kadeřnici ví, že v řetězci každá balená krájená sračka je zamřelá už „čerstvá“, ale že v monochromatickém světle na pultu vypadá lákavě i potkan měsíc máčený v láku.
    K tomu Burešovi. Zkuste letmo spočítat gúglí odkazy na „salám poličan test“ a pak třeba „salám vysočina“. Což bývá slušná značka.
    Vysočina na uheráček zdaleka nemá a nikdy neměla, ale i ta se přestane vyrábět, protože lidi chtějí láci. Láce znamená řetězce.
    Když si kupujete suchý salám v řeznictví, znáte prodavaču a ona vás, oba víte že existence řeznictví stojí a padá s důvěrou a s ochotou k příštímu nákupu. Nedovolí si nabídnout shnilé sračky, jinak jí zákazník uteče do řetězce. Kdysi mi tu nějaké ty mouusy vysvě+tlovaly, jak jsou řetězce správné moderní praktické rychlé a dynamické, a soukromníci malí zaplivaní a nedá se před nima ani parkovat, hnus. Lidi chtějí Bureše.
    Bureš jsou řetězce.
    Řetězce jsou sračky.
    Jsem docela rád, že to začínáte vědět :)

    1. Vysočina se asi vyrábět nepřestane. Rozhodně ne z důvodu láce – existují i hodně levné varianty tohoto výrobku a paměť-li mne nešálí, potkal jsem i variantu drůbeží.

      1. Btw co mam vypozorovano, tak Vysocina je velmi casto nejlevnejsi „suchy salam“, ktery se da v obchode koupit, ci je mezi tema nejlevnejsima.

        1. Záleží holt na výrobci, jak ostatně píše Ygorek, u nás v obchodě vedle sebe mají dvě Vysočiny, jedna za cca 150,- Kč/kg a druhá 205,- Kč/kg. Nesmíš chodit jenom do Kauflandu :)

        2. Nejlevnější bývají lovečáky, nepočítám-li měkké vodnato-sádelnaté Vrchoviny apod. Vysočina je taková klasika, a jedním z důvodů, proč to nemůžebýt úplná sračka (vyjma glutamanů a jiných prášků) je to, že podobně jako u druhů šunky nebo kečupu existuje závazná norma na to, co je minimum aby se to vůbec mohlo jmenovat Vysočina (jako je pro *kečup* – proto se shit jmenuje *ketchup*). S ohledem na to, že to občas i tak zkouší napichováním vody a separátem obcházet, tak mám obavu, že bez normy by to bylo úplně v hajzlu…vohnout si totiž složení nepřečte. Plus samozřejmě igelit snese všechno…

          1. Problematika loveckého salámu je jasná: v originále šlo o kampaňovitě vyráběnou specialitu (kvůli malému množství základní suroviny).
            Se zvýšením poptávky po výrobku při současném zásadním snížení množství dostupné suroviny byl podle platných ekonomických zákonů nalezen substitut, takže nyní je lovecký salám na trhu celoročně, ale pouze z náhradních surovin. Jelikož produkt vyrábějí různí výrobci podle různých receptur z různých sestav náhražek, na trhu je pestrá škála loveckých salámů, které nemají s originálem nic společného, ale spotřebitel do nepozná, dokáže pouze vyloučit vyslovené technologické omyly.

            Slovy:“napichováním vody“ myslíte nějaký exotický technologický proces, nebo to je nějaká alegorie?

            1. Doslova napíchávání vodou. Asi jako křehčené kuřecí…
              čas 3:15 https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10002037-sunka-2-pytle-s-ecky

              1. Nejsem si jist, že Behemot měl na mysli tohle, řekl bych, že měl na mysli nějakou operaci se salámem.
                Proč?
                Zmiňoval jedním dechem napichování vody (tedy nikoli láku) a separát, což s úpravou suroviny pro výrobu šunky koliduje.

                Příprava masa propichováním a nařezáváním pro snazší vstup láku do tkáně není nic špatného. Tradiční postup, kdy je maso bez většího mechanického narušení naloženo v láku tři týdny a déle se již nevyplatí.
                Špatné je použití větších dávek soli, modifikovaného škrobu a barviv. To zaručí větší obsah vody ve výsledném produktu při stejném vzhledu a je jedno, jestli jde o šunku, moravské uzené nebo kladenskou roládu.

                U salámu není nutno takovým způsobem surovinu upravovat, aditiva se přidají do namleté směsi.

                1. Nemyslel jsem nic technologického, myšleno bylo slangové vyjádření pančování masného výrobku vodou (v jakékoli podobě).

    2. tak teď nevím, nějaké ty mouusy to mám být já nebo je to nějaké nové označení nesouhlasného davu?

  2. Nechápu smysl článku. Že Burešovi řetězce dělají nejhorší sračky pro dementy, co nakupují podle ceny a nápisu AKCE snad ví každý. To není chyba řetězce, ale kupujících. V článku chyby zmínka o tom, že zároveň dělají i jedny z nejkvalitnějších, které se u nás dají koupit. Samozřejmě nemůžou vyrábět to co poctivý uzenář, ale to je snad taky jasné. Že to nežerou slepice? Jednou jsem uvařil tak dobré knedlíky, že je taky nežraly.
    Takže koupit sračku, napsat článek, že je to sračka a při tom si kopnout do Bureše. GG

    1. Vlastně ani nevíme, jestli to slepice sežraly nebo ne. Na obrázku je slepice, která to teprve zkoumá. Takhle se bude tvářit úplně na všechno cizí. I kdyby před ní vysypal tu nejlepší šunku s 96% masa.

      1. No já nevim, slepice co znám já, když se jim sype pár dní starý omáčkový maso, eště pořádně nevidí co jim to tam padá a už se div neušlapou. Vlastně u čehokoli co aspoň připomíná maso jsou jak smyslů zbavený. Ten zkaženej salám musel být fakt něco že na to jen čučely…

    2. No, spis myslim, ze Bures (jakkoli chce byt pseudolidovy) by je s tema srackama pro dementy bystre poslal fprdel. Takze asi nee.

    3. „Samozřejmě nemůžou vyrábět to co poctivý uzenář“
      V principu nevím, proč by řetězce musely „vyrábět“ a nikoliv nabízet různý sortiment v různých třídách, ideálně ve všech.
      Jenže bohužel se zdá, že české řetězce si vzaly a zkombinovaly to nejzkurvenější z řetězců venku a to nejhorší z českého pozdně bolševického sráčovství. Říkám výslovně POZDNÍHO, protože zpočátku se bolševik prokazatelně nesnažil podsouvat sračky a humus místo žrádla – jednak ani český vohnout a proletář nebyl nikdy co do žrádla tak nesoudné prase degenerované jako dnešní klienti řetězců, jednak měl dobrý důvod si kupovat masy přes žaludek a lid by se mu vysral na sojové mleté krysy, a hlavně žrádlo bylo levnější než jeho tehdejšími metodami vyrobitelné deriváty.
      Takže se koupila přibyslavská Sedmdesátka s 70% t.v s., čokoláda s chutí čokolády,piškoty s chutí piškotů, lančmít a salámy co se daly žrát. Jeden model škodovky se vyráběl patnáct let a na barevné TV se měsíc čekalo, ale deriváty žrádla ještě nebyly zapotřebí.
      Mimochodem, ta kvalita kromě řetězců musí pořád existovat, ať mi nikdo netvrdí, že věrchuška si dá na silvestrovskou tabuli to, pro co šel D-fens do kaufláče.

      1. Pokud je mi znamo, tak i v Kauflandu se daji koupit velmi kvalitni a chutne uzeniny. Cokoladovou cokoladu tam clovek nejspise koupi take, ale to nemuzu rict s jistotou, protoze cokolady osobne prilis nekupuji. Ale dneska neni nejmensi problem koupit cokolady s 80-90%. Pravda, kdyz jsem nedavno ochutnal 100% cokoladu, byla to fakt sila a chutove to bylo neuveitelne silne – ale ne vsichni to oceni, napriklad moji manzelce po tom bylo blbe. To same po 90%. Ona potrebuje tech 40-50% max, jinak ji to nechutna.
        Luncheonmeat jsem vzdycky kupoval v Tescu takovej vynikajici 80%, ale obavam se, ze ten vyrobce uz vyrabi jen 70%, i kdyz i ty se porad jeste daji a jsou vcelku chutne.

        Nazory, ze v retezcich se daji koupit pouze sracky se objevuji neustale a dokola a dokola, pritom ale vubec nekoresponduji s tim, co v tech retezcich vidim. Ano, nebude tam 100% super kvality, no vidim tam od vseho neco, samozrejme toho levnejsiho vice. Problem asi bude v tom, ze tam clovek vidi hned vedle sebe salam za 10kc/10dkg a salam, co vypada podobne a stoji 40kc/10dkg a tak si ten drazsi nekoupi, koupi si ten levnejsi. A pak mudruje, jake prodavaji sracky. Ze si ale mohl koupit tu „nesracku“, na to si uz nevzpomene…

      2. Kupovat si masy přes žaludek?

        To jako že se masy koupí tím, že je průměrného zboží trvalý nedostatek?

        Tradiční české speciality: tvrdý sýr smažený v trojobalu nebo „holandský“ či „studentský“ řízek – karbanátek se sýrem. Jak vznikly? Použitím sýra jako náhražky masa. Tehdejší suché salámy se konzumovaly jen výjimečně, běžně se masy kupovaly lacinějšími produkty jako točený (typicky ze skopových hlav), gothajský nebo dietní salám, v osmdesátých letech pochopitelně s nástupem drůbežích variant.
        Atd.
        S otevřením se Evropě pak následovalo sjednocení produkce ve smyslu nástupu modernějších náhražek – zapojení se do technologického pokroku s využitím soji, kukuřice, aktuálně samozřejmě z geneticky modifikovaných odrůd.
        (Co nejstručnější, proto možná méně čitelné, joo.)

        1. Jak kdy, možná jak kde, ale snad ještě nemám takovou demenci, abych si nepamatoval co se jedlo doma, v hospodách nebo třeba na prázdnínách u babičky.
          Český rypák byl tradičně náročný, vybíravý a k náhražkám nepříliš toleratní, taky se za žrádlo utratila významná část rozpočtu. Souhlas s tím, že byl málo vyšší standard natož luxus a že obaly a distribuce byla na hodně níkdé úrovni. Dao by se to charakteritovat asi tak, že nejkvalitnější možný jogurt ve skleničce se smetanou navrchu a skutečnou ovocnou marmeládou dole byl vždycky, byl levný, byl v přepravkách navrchu pobryndaných a kysele smrdících a prodavačky byly šedý nasraný myši s drdolem. Nebyla ta iluze padesáti nasvícených pestrých kelímků s podobným škrobosojovým derivátem a hudba od stropu. Časem šlo něco doprdele a něco se naopak mírně polepšilo, jak se projevovovala artritida v kloubech toho rvhp systému.
          Školní a menzovou kuchyni nevím jestli má cenu hodnotit, systému šlo o masovost tedy směšnou dotovanou cenu, oběd musel stát 2.50 Kčs tak tam mleli sýr místo svíčkové.
          Jinak otázka hospodaření. To se v kasárnách o tisíci strávnících týdně navařilo a pak vylilo a s jakou kvalitou surovin, z toho by řetězec mohl žít měsíc, jen to trochu nadopovat pilinama, kopřivama a sojovým práškem…

        2. No, von ale i ten točák nebo gothaj byl pořád z masa, nějakejch kůží a jinejch zvířecích produktů.

          Dneska je gothaj jen oranžovej junior napíchanej sádlem (a junior je nejspíš retailová verze Výrobního salámu https://www.stream.cz/peklonataliri/683204-vyrobni-salam).

          1. Z masa, nějakejch kůží a jinejch zvířecích produktů zcle aurčitě, alespoň z padesáti procent.
            Zbytek byl původu rostlinného, respektive obilného.
            Podle pamětníků bylo možno některé salámy snídat na Velký pátek, aniž by člověk porušil půst.

            1. „Mouka v uzenkách chytila elementární silou“.

          2. A opet – tak proc si nekoupit dobrej gothaj, kdyz chci dobrej gothaj? Ja osobne kdyz chci dobrej gothaj, tak si pro nej dojdu do Globusu. Tam rozhodne nic nenapichavaj..

            1. Pochybnost o tom, že si Globus vyrábí na place vlastní uzeniny, už jsem vyjádřil. A o tom, jestli tam nebo jinde něco někam napíchávají, budete jako zákazník vědět houby.

              1. To že máte pochybnosti ovšem neznamená, že se mýlíte. Samozřejmě vyrábí, dá se to jednoduše zjistit nebo dohledat. Včetně toho, které uzeniny tam vyrábí a které ne a berou je odjinud. Také to, že jejich výrobky patří k tomu nejkvalitnějšímu, co v ČR je běžně k dostání. A ne, nedělám v Globusu ani v jiném řetězci, kdysi dávno v jednom co už tu (bohužel) není.

            2. To je možný a pokud tam je nějaký maso, tak cena kolem 90 korun dává smysl.

              Za burešův gothaj chtěj kolem 90 korun normálně, a to prosím eště „v akci“, co mám možnost vidět když jdu kolem pultu. Je to v akci furt, protože za víc nechápu kdo soudnej by to koupil. Já to nechápu ani za těch 90…je to maximálně tak Výrobní salám deluxe, jestli ten vyrobit stojí 15 korun kilo, tohle bude možná 25. Chtít za to cenu, kterou ještě předloni stála Vysočina…že ti lidi jsou blbí vím, ale až tak…kolem stovky už jsou občas šunkové salámy, kde je kolem poloviny toho masa třeba i tak nějak vcelku. Drůbeží (jelikož je levnější) tak se dá lehce nad stovku sehnat téměř trvale 100% prsní šunka, což je asi to nejlepší z kuřete. Není lepší žrát dobrou prsní šunku z kuřete než drůbeží separát, za +- stejnou cenu?

              Chápal bych, kdyby gothaj byl levnej, okolo půl sta za kilo, že to kupují protože nemaj. Ale za tu cenu co za to obchoďáky chtějí, to snad není pravda :D Tak mi řekni, že ti lidi nejsou blbí…

              1. Tak ono to nekterym lidem chutna, znam takove. I me osobne gothaj docela chutna, kdyz je „poctivej“. Chutna mi ten z Globusu – samozrejme to nepovazuju za nejakou extra lahudku, no kdyz na chate neco celej den delam a chci si k rychle svacine dat suchej rohlik a k tomu kus salamu, sahnu klidne po gothaji.
                Chapu teda, ze clovek jde a koupi si nejakej gothaj, protoze jim proste chutna. Ale jak rikam, ja osobne si kupuju tam, kde to fakt ma nejakou chut a neni to vylozene sizene :-)

                1. To je terror. Báby na poště musí prodávat losy a poskoci v supermarketech v polední pauze dělají PR. To tam nemáte nějaké odbory, kde byste si mohl stěžovat? Vždyť je to ponižující.

                  1. Neda se nic delat, musim zivit rodinu, chapej…

                    1. Ale jo, já ti to nevyčítám. Ale nebylo by lepší tam prostě krást jako ostatní?

                    2. To jako že by kradl a doma žral sračky, o kterých ví, z čeho jsou? Chudák Lojza :)

                2. Mě chutnal tak před deseti lety, dneska je to taková sračka, že naposled co jsem to vzal do huby i s cibulí už fakt nee. To už radši s cibulí i tlačenku (protože tu zrovna ze zabijačkových věcí úplně nemusím).

      3. „V principu nevím, proč by řetězce musely “vyrábět” a nikoliv nabízet různý sortiment v různých třídách, ideálně ve všech.“ – Já jsem měl na mysli výrobní řetězce (Kostelecké uzeniny a další Agrofert dcery), které Bureš vlastní. Prodejní řetězce jako Kaufland, Norma snad ani nevlastní? To opravdu nevím. Ale jak píše Lojza – oni to jak nabízejí tak vyrábějí. Zmíněné Kostelecké uzeniny vyrábějí jak největší hnus na trhu, tak mají řadu „Poctivých“ a můžu říct opravdu dobrých uzenin. A Norma a Kaufland je hnus. Ale taky to nemusí být pravda – není Kaufland jako Kaufland. Záleží na lokalitě, personálu. Pokud koupím maso, které jsem si neprohlédl mimo to sviňské červené světlo, tak jsem debil. Pokud tu možnost nemám, tak to prostě nekoupím. A je to právě D-FENS a jeho blog a články, co mě naučilo přemýšlet nad tím co dělám a kupuji, takže mě tento článek zaráží tím, že nevyšel 1. apríla.

        1. A je to právě D-FENS a jeho blog a články, co mě naučilo přemýšlet nad tím co dělám a kupuji, takže mě tento článek zaráží tím, že nevyšel 1. apríla.

          V některých případech bych sice místo naučilo použil snad něco jako utvrdilo nebo podpořilo, ale jinak souhlasím.

      4. Náhražky byly tehdy v plenkách, „falšované“ jídlo by tedy potenciálně bylo dražší než nefalšované jídlo. Nebýt převratu, v obchodech by byl patrně stejný humus jako tam je dnes – až na to, že dnes je možné koupit i normální kvalitu bez falšů, když chcete. Být tu komunisti, nebylo by kde.

    4. Jo, tohle je dobra poznamka. Vyrobce totiz vyrobi to, co zakaznik pozaduje. Pokud zakaznik (napriklad Kafland) objedna tunu salamu, co se bude tvarit jako vysocina a bude stat 50korun 10 deka, tak proste vyrobce vyrobi to, co je pozadovano. Pokud po nem bude Kaufland pozadovat tunu sunky, co ma 95% masa, bude uzena klasickou metodou a nezalezi na cene, vyrobce opet vyrobi…
      Problem imho neni v tom, ze nejaky vyrobce vyrabi „sracky“. Lidi ty sracky chteji, kupuji je -> retezce jim je zcela logicky prodaji -> retezce si je nechaji vyrobit -> vyrobce je vyrobi, nebot mu je zcela jedno, co vyrabi, hlavne kdyz za to dostane zaplaceno.
      Babisovo fabriky vyrabej ciste a pouze jen to, co lide chteji a pozaduji. Na vyber je, a ne ze ne. Lide tedy z nejakeho duvodu pozaduji levne „sracky“, tak se holt takove prodavaji.

      1. Ehm, preklep…spravne je samozrejme „a bude stat 5 korun 10 deka“

  3. Technická: vysočina za 500 CZK/kg se sežene kde?

    1. Zkuste obchody pro pozéry jako MyFood ;-)

  4. > Zřejmě ani Kaufland zcela nedůvěřoval názvu “masný výrobek trvanlivý fermentovaný” a expiraci celého materiálu stanovil na 24 hodin.
    To nestanovil Kaufland, stanovuje to § 15 v https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-326 . Tedy teoreticky, ty totiž samozřejmě nemůžeš vědět kdy to bylo nakrájené. Což má za důsledek to, že věci typu salám je lepší buď koupit vcelku a nakrájet doma, kupovat pouze tam kde máš jistotu že je tam skutečně velký odběr, a tudíž tam nic „nevisí“ třeba 3 dny, nebo prostě volit jinak.

  5. Slepice už za dobu své evoluce už by měly vědět, že pro ně líp nebude. Takže nějaká hesla, zvlášť od zemědělce, by jim náladu pozvednout neměla.

    Většina slepic žije na přecpaném místě, kde se skoro nedá dýchat. Sežere, na co přijde (co jí dají) a o něčem lepším si může nechat zdát. Většinou je však krmí hnusem s chemií, aby tělo rostlo do požadovaných vlasností. Mají v podstatě velmi jednoduchý život, takový přesně nalinkovaný. Na slepicích nikomu nezáleží – vždyť skoro nemají rozum, skoro žádnou sílu a jednoduchý účel bytí. Ještě že jsme lidé a ne slepice.

  6. Tak nejzajimavejsi informace je pro chov slepic na D-Fensove latifundiich.
    Po zazitku s Policanem ocekavam jako protiopatreni i chov prasete a stavbu udirny.
    Co se dojemneho pribehu z koncentracniho hitlermarketu Kaufland tyce, kupuje tam pani D-Fensova pravidelne tento konkretni druh salamu na sve proslule chlebicky? Pokud ne, pak mela manzela poslat do prdele anebo do sveho oblibeneho reznictvi jiz 24.12. Posle ji D-Fens koupit 10W-40 olej taky do Kauflandu? S pokynem nejaky Mogul vezmi mamo?
    Co se korenove priciny tyce, asi zeny za pultem nakrajely predem hodne Policanu, poptavka byla s vyjimkou D-Fense mala a prece to nevyhodime, nedame do slevy, ze? Skoda, ze misto krmeni slepic nenasledoval 26.12. nakup kontrolniho vzorku a pripadne skoleni pri reklamaci. Babis je v tom IMHO nevinne.
    Jinak jsem pri cekani na zpozdeny svagruv regiotryskac osobne zakoupil na Stepana v Kauflandu s 50% slevou rostbif vakuove baleny, taktez jakesi pseudocarpacio a dale par kousku syra s bilou i modrou (uslechtilou) plisni se slevou dokonce 70%, ktere jsem nasledne vecer v sirsim rodinnem kruhu s chuti zkonzumoval. Nam sockam to z levneho koutku chutnalo. S La Pointe Pomerol 2005 a Gewurztraminerem 2011 z Alsaska.
    A dobrym chlebem z oblibene pekarny. Taktez tchanova osobne vyuzena krkovice, kyta a bucek, jakoz i od tchyne sekana a tlacenka byly vynikajici. Stejne jako jimi vykrmema kruta a kralik. Podavano s bramborovymi prilohami z jejich policka.
    Treska ulovena kolegou v Norsku byla taktez lahodna. I ta pulka vakuove zabaleneho kapra z Trebone (bo tradice) byla lepsi nez to blato z kade co jsem mel jinde.
    Neni holt kazdy den posviceni, ale psat o tom extra clanek mi pripada ponekud zbytecne.

    1. Co je špatnýho na Mogulu? Jistě, do nové Alfy bych to asi nedal, ale do 20 let starýho auta, jehož normy dneska 3× převyšuje i olej ze stánku, nevidím důvod, proč ne.

      1. Na Mogulu neni vubec nic spatneho kdyz ho naliju do 20 lete Feldy, Astry, Golfu III.
        Ale na vyhlasene chlebicky nekupuju nevyzkousene polotovary v Kauflandu, stejne jako vyhlaseny mechanik nekupuje Mogul v Kauflandu.

      2. Musim priznat, ze pri vymene oleje v mem UAZu jsem obcas aplikoval nejaky zbytek americke castrolacke sracky, ktera mi zbyla po naliti do manzelcina auta a holt quartery se s litry uplne presne neschazeji, takze zbytek se vzdy vytvori. UAZ z toho byl obvykle rozpacity, zvykly na svuj stary dobry Mogul M6AD. Takze… pro UAZ stale a jen Mogul.

        1. Já beru GX-FE. Je z levnějších, no zas je to pokud vím jen retailovej název pro olej přímo tady z místní rafinerie. Není to nějakej no-name Albert quality…

          Každopádně se asi momentálně výrobci pěkně pakují. Protože cena ropy je na historickém minimu, benzín už za pár měsíců šel dolů o 10 korun, ale oleje stojí pořád stejně nebo dokonce víc…

  7. Diskuse se pěkně rozeběhla, jen což.

    Při přemýšlení nad kozami reloaded, tedy zda onen článek parodií je, nebo není, mě napadla (tyy joo!) myšlenka, že D-FENSovo článek je promyšlená alegorie.
    Nedokázal jsem ji ale rozklíčovat a průběh diskuse mi napovídá, že autor to asi myslel vážně.
    Je to smutné pomyšlení.

  8. Složení Kostelecké paštiky či originální reklamní předmět (viz echo24.cz/a/wQtgT) mi naznačuje, kde hledat hlavní příčinu…

  9. Agrarni spizirna nam dava vybrat „stehynko, nebo kridylko?“ a pak to pekne serviruje cerstvymi prodavackami na cerstve pulty.

    Ja uz jsem z Kauflandu davno vyleceny, jedine, co jsem tam treba dnes koupil, byla baterie do dalkace posuvne brany a i tak mam obavu, aby to jeste na Novy rok fungovalo. Uzeniny tam kupuju u pultu, ale toho, co je ve foyer pred pokladnami. Celkove je tam demilitarizovana zona jasne vymezena z jedne strany vlezem do pekla a vylezem u pokladen, na strane druhe pak uzeniny a pecivo od konkurence, urcene ke konzumaci.

    Drive jsem tam kupoval i sem-tam nejake konzervy, davaje si sakra majzla, aby nemely logo Kaufland. Bohuzel Kaufland protiutok resi uskokem a napriklad trvanlive konzervy se sunkovym masem jsou uz v Dansku delany tak, ze rano, kdyz zacne sichta, tak se nejprve zapnou masiny a bordel z vcerejsi smeny vcetne hlodavcu v trubkach se obohati separatem a narve do konzerv. Pak se, po radne desinfekci stroju chloraminem dela serie pro nemecke konzumenty. Takovy pocit mam, kdyz si uplne stejnou konzervu koupim v Nemeckem a nebo v nasem, krasnem, malem, Kauflandu a otevru je vedle sebe. A to vubec neresim, ze ta nemecka je levnejsi. Holt, separat je luxus, ktery neni zadarmo.

    1. Necete Eneloopy/Fujitsu rechargeable atd.?

      Jinak já mám Kauf docela rád. Výběr je tam celkově větší než v jinejch řetězcích co mají srajdy, celkově mají rozumnější ceny za kvalitní i nekvalitní věci. Ale dost záleží na prodejně, hlavně velikosti. Vypich je slušnej, u Spojovací je to takovej průměr. Podbaba je malá a nic moc.

      Teď ale asi začnu jezdit do Globusu. Před pár lety to ještě nebylo nic extra, protože to i jinde šlo, ale asi si drží absolutní hodnotu kvality. Všude jinde to šlo brutálně do řiti a to mnohdy ještě rostou ceny, takže dneska je Globus super. Aspoň v Brně teda. Zajedu to omrknout na Zličín, tam jsem na to zvědavej…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017