Jak vznikají úřady? - zpět na článek

komentářů 127

 1. A co přidat nějakou pointu. Nějaké ponaučení, nějaký morální důsledek. Takhle to odfláknout!!!!!!

  1. Ponauceni je, udelat ze socialisty mrtvolu drive, nez stihne vydat zakon o nesmrtelnosti.

  2. Co čekat od libertariána, kterej se živí online marketingem.

  3. Vy etatisto! Okamžitě přestaňte příslušníkovi Svobodných Sektářů přikazovat co mají dělat, říkat a psát! Vy utlačujete svobodu projevu! Otevřete své srdce čistému slovu Urzovu, nebo propadnete do konzervativního pekla!

 2. No tak za boľševika bola taká samovražda trestne posudzovaná v podstate ako „poškodzovanie majetku v socialistickom vlastníctve“, keďže tento otrokársky systém považoval svojich väzňov (celoštátny koncentrák s elektrickým drôtom a guľometnými hniezdami na hraniciach) v podstate za svoj majetok.

  No a teraz neomarxistickí eurosocani idú revolučne zrušiť autonehody tým že vám zakážu riadiť a budete sedieť ako sliepka v krabici s diaľkovým deštrukčným tlačítkom v rukách štátnych zločincov (fízli ap.).

  Ono neúprosný zvierací evolučný zákon rastu parazitickej byrokracie funguje bez ohľadu na režim, ale keď je pri moci režim na totalitnej byrokracii založený, ide to rýchlo dolu vodou.

  1. Bakuľa, že si ty nečítal článok z minulého týždňa? Žiadne autonomne krabice sa nekonajú. Ešte minimálne dve generácie dožijú bez toho. No, a čo bude za 50 rokov, to už je aj škoda skúšať predpovedať.

   1. Je třeba číst pozorně. Ve zmíněném článku se píše, že „autonomné krabice“ nebudou bez brutálního osekání osobních svobod. S čímž ale EU, jako každá totalita, nebude mít problém.

    1. Naštěstí to vypadá, že už jim každým dnem dojdou cizí prachy…už zase…

  2. Sebevražda nebyla trestná ani v tr. zák. z 1950, ani v tom z 1961.

   1. Ale mohla být!!

 3. Originál na Neviditelném psu ma pokračováni…

  Jak šel čas, tak socialisty napadlo, že tento úřad vylepší. Nejprve si prosadili navýšení rozpočtu, natiskli letáky a udělali velkou celorepublikovou kampaň „Proč neumírat“. Další peníze šly na rozšíření úřednického sboru, aby se mohly efektivněji vymáhat zákony. V poslanecké sněmovně pak upravili i zákon.

  Každý člověk, na kterého úředníci narazili, musel doložit, že nechce umřít. Pokud to nedoložil, tak je podezřelý a může být pravidelně zadržen (či může být dále vyšetřován na svobodě).

  Jakékoli jednání s těmito podezřelými osobami je podezřelé, tudíž všichni lidé, kteří se s těmito osobami baví, budou prošetřeni. Musí doložit, že nechtějí umřít, a k tomu i to, že nenavádí nikoho k tomu, aby zemřel.

  U některých podezřelých mohou úředníci vydat zajišťovací příkaz. Jedná se o případ, kdy je důvodné podezření, že někdo chce umřít. Zajišťovací příkaz na jeho majetek slouží k tomu, aby brzonebožtík nemohl odkázat svůj majetek potomkům. V případě jeho smrti si pak úřad z takto zajištěného majetku ukrojí část za pokutu, aby ji nemusel zdlouhavě vymáhat po jeho dědicích.

  Za úmrtí prý může dle provedeného výzkumu z velké části rodinné prostředí, proto každé úmrtí znamená pokutu pro pozůstalé. Ti se provinili tím, že dostatečně nepodporovali nebožtíka v žití.

  Autor: Václav Veselka

  ( http://neviditelnypes.lidovky.cz/fejeton-urady-0d4-/p_zabava.aspx?c=A181121_212652_p_zabava_wag )

  1. Tím nechci nikoho obviňovat ze (s)prostého kopírování… Ale opsat jenom půlku fejetonu? Tsss, tsss. :-D

  2. Taky jsem si vsiml. Na Neviditelnem psu vychazi casto prejate clanky, proc ne i zde. Akkrat bych to uvedl v clanku.
   DF se vyjadroval, ze Neviditelneho psa nema rad. Respekt, pokud i pres to prejal hodnotny clanek.

   Psa ctu rad. Podobne rad jako DF. Protoze Neff nema problem vydat v jednom vydani klidne i protichudne clanky, ktere jsou kvalitni. To cloveka donuti udelat si nazor. DF je na tom obdobne, byt se samozrejme nedaji prilis srovnavat.

  3. Aha, Vašík. Tak to už je jasný.

 4. Už jsou tyto klišé poměrně únavné. Nechť si autoři podobných výlevů udělají exkurzi do jakékoliv zcela SOUKROMÉ korporace a budou se nejspíše divit, že podobné neduhy tam mají také. Plýtvání zdroji jen aby se dočerpal plán nebo přístup „čím víc lidí pod sebou mám, tím jsem větší šéf“ či rozjíždění projektů, jejichž výstupy nejsou potřeba, nikdo je nechce a často jsou kontraproduktivní.
  Jinak takhle z hlavy mě napadá zrušené ministerstvo informatiky.

  1. Jeden zrušenej barák proti desítkám novejch od té doby obávám se jaro fakt neudělá.

   Soukromý korporáty to mnohdy jsou nuceny dělat nějakou naordinovanou stádní buzerací a jinou byrokracií. Pokud to vzniká samovolně a majitelé to neřeší, no tak holt firma začne upadat a pak se třeba bude muset rozkrájet. To není nic proti ničemu, když je to problém pouze majitelů toho korporátu. Akorát že tydle stádní sračky platíme my ovčani, a ještě nás za naše prachy buzerují a otravují nám život.

   1. Soukromý korporáty to dělají zhusta kvůli pravidlům kotovaní na burze.

   2. Tak to byla jen fakticka poznamka k tomu, ze napsat clanek a lhat hned v druhe vete neni uplne optimalni pristup.
    Bohuzel jsem nemel na myslis pozadavky statu ani regulatornich instituci. Dostat pozadavkum statu naopak z hlediska korporace smysl dava a velmi casto maji tyto implementacni pozadavky nejvyssi prioritu. Mel jsem na mysli cistokrevne vyhazovani penez.

    1. Čím větší organizace, tím horší ji uřídit a tím víc prostoru pro plýtvání a žabomyší války mezi odděleními. Akorát, že jednoho dne se sejde vedení s akcionáři a zkorigujete se to na únosnou mez nebo to zkrachuje a nahradí to lepší organizace. Proto třeba roste Lidl na úkor jiných prodejních řetězců, protože to prostě umí dělat líp. U státu se nikdy žádní akcionáři nesejdou a korekce nastává až se státním bankrotem nebo při nějaké revoluci.
     Neznám korporát, který by jel desítky let na dluh, to se stává tak možná při rozjezdu byznysu. Když státu dojdou prachy, tak zvedne daně nebo si natiskne nové prachy.

     1. Přiznám se, že ti trochu nerozumím. Co si mám představit pod větou „Neznám korporát, který by jel desítky let na dluh…“? Vzhledem k tomu, že cizí zdroje jsou levnější než vlastní tak by mě překvapilo, kdyby to bylo jak píšeš.
      Ostatně, když nakouknu do výroční zprávy Škody resp. Volkswagenu tak tam vidím dlouhodobé dluhy cca 30% vůči tržbám. Dluh ČR vůči HDP je 34%.

      1. Ok, automobilka ma asi delsi horizont planovani nez potravinari, postavit novy zavod asi neco stoji. Kazdopadne si na rozdil od statu pujcujou na neco smhsluplneho a kdyz to spatne spocitaji, tak padnou a nahradi jee ti co pocitat umi. Stat si pujcuje na spotrebu, ad hoc podle voleb bez realne sance nebo umyslu dluh splatit. Skoda v nouzi treba zuzi vyrobu na jeden model, ale jeste jsem nesysel o pripadu, ze by se zrusilo treba ministerstvo. A tim ndmyslim, ze ty lidi nastrkam do jinych a necham jim stejnou praci jen s jinym razitkem, myslim fakt zrusit i s legislativou, kterou to melo na starosti.

        1. Tak to priel ten moment kdy to má krachnout nebo se zmenšit a místo toho hodí stát dluhy na občany. Řekl bych, že u bank a podobně velkých firem s tím nagamenet počítá a plánuje státním způsobem. Rada takových firem je i provazana se statem. Teď dostalisignal-ti velcí mohou hospodařit jako stát, když budete blbí, lidi to zatahnou.Bez takovehosignalu by se asi management choval jinak.

      2. starter25: No, v rozvojové zemi, která nemá vytvořenou průmyslově vyspělou ekonomickou základnu, není vůbec divný, že má nějaká Škoda dluhy.

      3. Akorát že ten dluh většiny stádů roste furt pryč, žejo :D Kdy už to je špatný? Na 50 % nějakýho virtuálního čísla? Na 150 %?

       1. Behemot: A proč asi mají státy v globálním kapitalismu pořád větší dluhy? Můžeme si vyjmenovat některé faktory: černá ekonomika, využívání mezer v daňových pravidlech, mizivé procento společností „blue chip“, absence progresivní daně, embarga (sankce) jako součást obchodní války, protěžování dumpingu, různé „hry“ s inflací, různé „hry“ s lichvou, propagace „laissez-faire“, různé „hry“ kartelů, působení nadnárodních společností, které využívají levnou pracovní sílu a výhody nízkých surovinových nákladů v různých zemích a vyrábějí zboží přímo v zemích spotřeby a také hojně využívají mezinárodní přítomnosti k obcházení omezení daných právními předpisy, jsou samozřejmě i bohatší a mocnější než celé státy, no a pak ještě protekcionismus a podřadné obligace, taky rozvoj na úrovni neostředověku bez silné průmyslově a vědeckotechnicky vyspělé ekonomické základny a ještě další faktory, kterých je celá řada a to už by Vás unavilo :oD

        1. Bláblá, nemocný kecy chorýho socanskýho mozku.

         Stády mají dluhy stále větší proto, že aparát si může rozhazovat jak se mu zlíbí. I kdyby byly 105% daně jako svýho času tuším ve Švédsku a lidi ovce co to budou poslušně platit jako tamtéž, tak není sebemenší zábrana, která by skutečně nedovolila aparátu rozmrhat stále víc a víc až nekonečně víc ve spirále, jakmile byla pandořina skříňka tisknutí bankocedulí a půjčování si jednou otevřena. Černá ekonomika je to hlavní, co ty kretény ještě drží v aspoň hodně širokých mantinelech, viz Lafferova křivka. To jsou naprosto fundamentální fakta, ale protože máte naprosto pokřivenej mozek, tak můžete zase nasrat svůj kýbl kterak to tak ale vůbec není a zkusit ohnout realitu aby seděla na vaše etatistický ideje :D A jasně, za všechno může židobolševickozednářský spiknutí a vrazi z vólstrýtu co neplatí daně, samozřejmě.

         1. Behemot: Vy jste diencefalon, s tím já nehnu.

          1. Na vás by člověk udělal diplomku, ukázkovej případ Dunning-Krueger efektu :D

          2. Tak ji udělejte, Vy „efekte“ a pošlete kopii :oD

         2. Naštěstí v tom globalismu máme premiéra slušnýho buldoka a s pomocí s EU si tady vybudujeme exorezidenci, kde bude všecko fungovat ale musíme si hlídat hlavně ty frakce v EP, jinak to půjde do kopru!

          1. Ada: Tak si tam dejte slušnýho mopslíka. Bude ještě menší hovno v globalismu než je slušnej buldok. A nezapomeňte vystoupit z EU když nemáte plán B) a eso v rukávu.

          2. ex.lex: Tak ještě jedno krmení…To už jsme probrali v jiné diskusi. EU je subjekt, který nedokáže zajistit hranice a zamezit nelegální migraci kdejakého póvlu. Veškeré kroky, které podniká je pouze zlegalizovat to, co už se reálně děje bez jakéhokoli náznaku tomu zamezit a žaluje a kárá
           země, které se nechtějí podílet na přerozdělení příchozích a něco s tím reálně dělat zavřením svých národních hranic. (Maďarsko, Polsko, Rakousko, ČR) Tedy prvním logickým krokem k té vaší exorezidenci, kde si budem vybírat koho sem vezmem a koho ne je vystoupit z nebo ignorovat EU bez ohledu na (ne)existenci nějakého záložního plánu.
           Burešův byznys je prorostlý jak slanina s evropskými přerozdělovacími mechanismy, a Bureš sám se stará především o Bureše. Tedy když bude v Burešovo zájmu podřídit se EU, udělá to během jednoho zasedání Agrofertu. Ano, s budločí silou a houževnatostí.

           Kolik kognitivních schopností je potřeba na to, abu člověk pochopil, že žalobce (EU) má zjevně zcela opačné zájmy než žalovaný (ČR,Polsko, etc.).
           A kolik schopností je třeba k pochopení, že kapr(Bureš) si sám rybník(euro-dotační-byznys) nevypustí?

           A zatím nikde jste neodpověděl na to, co je to eso v rukávu. Stačí příklad země, která nějaké to eso má, ať víme, o čem se bavit.

          3. Ada: Kolik poznávacích schopností potřebuje nick Ada, aby pochopil jednoduchou věc, že pokud nemá plán B) a eso v rukávu v globalizmu, kde je díky globalizaci prorostlá ekonomická a politická moc jako slanina napříč kontinenty a hlavně ta tržní ekonomika už nemá kam expandovat, že jakékoliv jeho „ale“, když vstoupil do celku EU se všemi už signovanými Smlouvami, tedy proti EU mají váhu muší nohy? Zavřené hranice už jste měli v minulosti a řvali jste jako pominutí. V globalizaci už není možné zavřít hranice, musel byste překopat celý ten globální systém. Až budete mít plán B) a eso v rukávu můžete začít vyjednávat, pokud vím, tak Česko odmítá podepsat pakt o migraci a Orbán chce novou evropskou komisi. Nikde ani známka toho, že by nějaká Vámi zmiňovaná země chtěla opustit EU. Vy můžete jen vyjednávat, to je jediná pozice, kterou máte, nepředpokládám, že by naše politické špičky se rozhodli pro referendum o výstupu z EU. Přestože jsem člověk, který hlasoval nevstupovat do EU, dnes po tolika letech, kdy je globalizace úplně v jiném levelu, v podstatě není cesty zpět, jedině překopat celý globální systém, což by zabralo dalších x let a není záruka, že to vyjde bez světové války a velkých obětí, rozhodně nedoporučuji vystupovat z EU pokud nebude do posledního detailu připravený logický plán B), což je nadlidský úkol, protože Vy už máte totálně promíchaná i ta etnika, lidstvo je neustále v pohybu jak kvůli práci tak kvůli podmínkám pro život, jede se tržní ekonomika na celé planetě a podmínky diktují nadnárodní ekonomické kluby, dále je ve hře hlavně geopolitika a zdroje pro přelidněnou planetu a jejich rozdělení v budoucnu. Takže buď budete patřit do globálního ekonomického i politického klubu, který v budoucnu přežije, nebo nazdar, máte smůlu. Nikdo Vás pak zachraňovat nebude, říká se tomu „přirozené ztráty v rámci přežití“.

          4. ex.lex 30.11.2018 v 14:34:
           Já to beru optikou té vaší exorezidence. Jsme součástí celku, který dělá všechno proti tomu, aby z nás byla exorezidence, výhrůžkami a možná i sankcemi nám sem tlačí všecko, co na pneumatice přeplulo Středozemní moře a svými pravidly podporuje míchání a brání segregaci.
           Jaký logický postoj tedy zaujmout k takovému celku z hlediska člověka, který očekává selektivní výběr příchozích, fungující IZS atd?

           A tradiční citace na závěr…
           „A zatím nikde jste neodpověděl na to, co je to eso v rukávu. Stačí příklad země, která nějaké to eso má, ať víme, o čem se bavit a o co usilovat.“

          5. Ada: Netlačí, protože kdyby tlačila, měl byste tu už dávno ghetta, neustálé uliční nepokoje, jako bylo teď nedávno ve Francii, kde to byla skutečně už bitka (nemyslím ty ohlášené demonstrace, kde si vyměňují dvě strany jen nějaká hesla a pokřikují na sebe různé slovní urážky), měl byste tu místa, kam nevkročíte ani ve dne, natož v noci, pořád jste rezidence, kde je relativně klid, to znamená, že tu nejsou ještě spící buňky pro rozsévání občanské války, aktivní. Zatím Vám funguje Německo i Francie jako hráz, drží imigranty hlavně na svém území, v podstatě Vás nepřímo chrání, je jako „val“, zjednodušeně řečeno. Znamená to tedy, že je zde nějaká síla, v té politice, kterou my nevidíme a nevnímáme, která nějakým způsobem chrání to naše území, protože my tu skutečně máme velmi málo imigrantů, kteří by byli nepoužitelní nebo radikální, či přímo islamisté a tvořili nějaká uzavřená ghetta bez pravidel. Takže ten výběr imigrantů nějak funguje, je k nám řízený.
           Eso v rukávu může být i to, mít vazby na takovou ekonomickou a politickou sílu, která má zájem i geopoliticky o mé území, tudíž ho bude i ve svém zájmu udržovat jako rezidenci. Geopolitika do budoucna zde hraje důležitou roli.

          6. ex.lex 30.11.2018 v 15:11
           To, že tu nemáme žádná ghetta je dáno tím, že jsme
           a, neměli kolonie a vazby na ně
           b, neměli po válce rozmrdanou zemi a hlad po dělnících
           c, měli jsme skoro 50let jiný politický i demografický vývoj
           d, v rámci Evropy jsme relativně chudší země, kam se žádný vyčůránek nehrne
           e, máme nahovno sociální systém pro sebe a ještě víc pro cizí
           f, máme složitý jazyk, kterým se nikde jinde nemluví
           g, navzdory EU si stále držíme vlastní imigrační politiku

           Ty vaše hráze by nám sem velice rády přehodily své problémy, pokud bychom jim to dovolili.To, že se tak dosud nestalo je dané tím, že sem migranti sami nechtějí a domácí je tu také nechtějí.
           Tedy migranty si stále řídíme my, NAVZDORY aktivitám a snahám EU.

           Vaše myšlenky mi připomínají toho pána, který sype na Václaváku repelent proti medvědům a důkazem jeho funkčnosti je, že tam žádní medvědi fakt nejsou.

           Takže esem v rukávu jsou např. vazby na Německo nebo Rusko? Obojí mají zájem o naši prosperující zemi pro své vlastní zájmy.

          7. Ada: Opisovat body, které někdo formuloval před Vámi, umíte dobře, to Vám jde. Tak tomu věřte, že jste tak silní díky těm vyjmenovaným bodům a že si poradíte, protože máte ty stěžejní „body“.

          8. ex.lex
           Co? Tady někdo vytrh pár stránek nebo co? Já vám tu uvádím důvody, proč tu nemáme ghetta jako ve Francii. A těžko popsat zjevné, aniž by člověk neopakoval stále to samé, co už bylo řečeno či napsáno. S čím si mám poradit? S historickými skutečnostmi nebo s existencí našeho jazyka?

          9. Tyhle „body“, co jste tu zmínil, mně nestojí v globalizaci ani za povšimnutí, to je „krmení“ pro Vás, víte?

          10. ex.lex
           E: Kdyby EU tlačila na ČR, tak tu roste na polích víc banánů. Takže je jasné, že netlačí.
           A: Banány tu nerostou proto, že je tu zima, málo vlhko, jiná půda
           E: Tyhle body mě v globalismu nezajímají.

           Aspoň si líp dovedu představit, co to je trolí farma.

          11. Ghetta tu máme dávno. Co jinýho je Chánov nebo sídliště Luník? Akorát že tyhle ghetta tu jsou od nepaměti, takže nám to ani nepřijde. V Británii nebo ve Francii nebo USA maj zase jiný ghetta a taky jim to nepřijde.

          12. shane:
           Ty naše vyloučené lokality jsou fakt jen light verze. Do většiny z nich lze vlézt i vylézt a maximálně dostat po hubě nebo přijít o peněženku. Ghetto negrů nebo arabů, kam chodí policie jen ve dne a v neprůstřelných vestách a uprostřed je saudy placená mešita, klub mladých teroristů a výrobny zbraní na svržení vlády, k tomu maj cikáni fakt dost daleko.

          13. Cigosi nemaji totiz zdroje. Sere na ne uplne kazdej a cela ta habadura s Romeou a 147 dalsima neziskovkama je jen o tom, ze Cigosi jsou dobrej katalyzator pro zisky neziskovek. Kdyby za Cikanama stal stat, jako za Arabama, to by bylo panecku jiny kafe. Takze mame spis kliku.

       2. To je jednoduchý. Až ti nikdo jiný nepůjčí a skončí to státním bankrotem.

   3. A korporáty neplatí občani? 😃 Si pěstují peníze na záhonech nebo kde?

    1. vcr: On asi neví, že korporace je obvykle akciová společnost. Takže akcionáři jsou poskytovatelé značného objemu kapitálu společnosti :oD. Třeba British Telecom kdysi vydal více než 6 miliard akcií, to se to pak funguje, když nás lidi platí :oD

     1. Keby to bolo len tak, bolo by to OK. V principe nikto nie je nuteny kupovat akcie (v realite ano, ale to je iny problem), takze ked niekto chce krmit molocha, je to jeho problem. Lenze mame tu aj pripady ako spomina starter25 vyssie, a to je uz je vaznejsi problem. Hlavne ked sa korporaty odvdacia za pomoc tak ako to teraz GM urobili.

      1. No, není korporace jako korporace. Když taková korporace nemá zdravé akcie, myslím tím finančně zdravé, dlouhodobě ziskové a je to společnost, která se nerozvíjí a má nekvalitní vedení, tak je to korporace, která není „blue chip“. A taková korporace je na hovno, na hovno, na hovno. Sorry jako.

       1. Ale ved iste. Ale kto ma vediet ze kto je naozaj blue chip corporation. Zoberte taky Boeing, tvari sa ako extratrieda, vykazuje zisky, plati dividendy – a zaroven ma skoro 30 mld „odlozenych nakladov“ na nabeh vyroby 787. Ako je toto vobec mozne?

        1. Wildcat: Jestli ono to nebude tím, že v tom globalismu už je těch „blue chip“ minimum. Svět už řídí jen pár nadnárodních ekonomických klubů, ty jsou nejbohatší a nejmocnější, tudíž ovlivňují i tu politiku.

 5. Takhle úřady nevznikají. Takhle se nanejvýš zdůvodňuje jejich existence ve vztahu k těm, jimž existence úřadu není tak úplně ku prospěchu (tj. veřejnosti). Změna veřejných pravidel za účelem soukromého prospěchu, to byla běžná strategie od nepaměti. Moderní doba akorát vyžaduje moderní zdůvodnění, protože „rozmařilost dvora“ už moderní občan neakceptuje jako danost.

  Někde asi vzniká libošský učňák. Předměty: Hledání příkladů, které vůbec nesedí. Zapálené zvěstování samozřejmosti. Moderní dějiny Somálska. Somr na internetu.

  1. Proč by měl libertarián vědět něco o tom, jak vznikají úřady? Jemu přeci stačí, že ví, že úřad je špatný, aaaano?

  2. No jasně, úřady vznikají tak, že se pan veřejnost sejde, ukázkově spojí ruce a za radostnýho jásání se hlasuje, kterej úřad založíme dneska!

   1. Týý joo!
    Popsal jste to přesně.
    Až dosud jsem netušil, že jste básník a svedete tak vtipnou hyperbolu – podcenil jsem vás a omlouvám se.

    1. Těší mě že máte radost. Myslíte, že to má potenciál? Že bych se měl dát na obchodování se šou? Je fakt, že ty možnosti rozdávat radost a smích v tak velkým objemu najednou jsou nedozírný :D

 6. Takové bejkárny a zatím loutka Porošenko vyhlásila na příkaz “vyspělého západu” válečnej stav.

  1. No, bude zajímavé pozorovat, který „ňouma z vyspělého Západu“ pošupajdí jako první z celou armádou bojovat po boku Ukrajinců (kteří milovali Adolfa) proti Rusovi a začne tak třetí světovou válku.

   1. ex.lex: Dovolím si opravit jeden z Vašich tisíců omylů. Ukrajinci nemilovali Hitlera. Jen si čekali, že nebude takový dobytek jako bolševici, kteří tam nechli popravit nebo umřít hladem několik milionů lidí. Pokud si to nedovedete představit, tak asi půlku naší republiky.

    1. cyklista: Když někdo čeká po vydání Mein Kampf, že bude jeho autor a přívrženci díla (nacisti) menší „dobytek“ než autor Kapitálu a přívrženci díla (bolševici), tak buď nečetl ani jedno to dílo, nebo je diencefalon, nebo lobotomic, anebo je záměrně vychcanej a myslí si, že se s větším „dobytkem“, který má v díle přímo likvidaci nějakého etnika, domluví ryze ve svůj prospěch.

     1. Troll: Jako že ti sotva gramotní ukrajinští mužici z chýší s hliněnou podlahou a žijící ještě ve 20. století s dobytkem pod jednou střechou, co kolikrát ani nevěděli, co to je škola a byli rádi, když si dokázali spočítat, kolik musej ušetřit na novou jalovici, měli mít načtenej Mein Kampf a pochopit z něj, co (i) je čeká?! No ty vole…

      1. No logicky. I mezi dojením kravky a pálením samohonky si člověk při svíčce najde čas na politický pamflet co napsal za mlada nový premiér cizí země. Tak jako dnes každý skladník doslova hltá knížky od kandidátů na americké prezidenty, studuje dějiny Ruska a EU. Prodavačky v sámošce o přestávce živě diskutují o tezích Fukuyamy a Huntingtona, takže až se třeba v Kazachstánu vyloupne nový prezident, budem ho mít přečtenýho, hned jak zasedne do úřadu.

      2. Diencefalon: Oni někdy něco zásadního rozhodují mužíci z chatrčí? No ty woe..

       1. Mužici nerozhodují. Ale zase se kruhem můžeme vrátit k

        „Dovolím si opravit jeden z Vašich tisíců omylů. Ukrajinci nemilovali Hitlera. Jen si čekali, že nebude takový dobytek jako bolševici, kteří tam nechali popravit nebo umřít hladem několik milionů lidí. Pokud si to nedovedete představit, tak asi půlku naší republiky.“

        Proto ty záběry vítání Wehrmachtu chlebem a solí. To nevypovídá o lásce k Němcům, ale o tom, co tam dělal předtím Stalin. Kdyby přijel čert, tak mu budou líbat kopyta.

        1. I na Ukrajině toho času fungovala propaganda. To, že nebyl internet, neznamená, že nejela propaganda. A takovému mužikovi stačí málo, emoce zařídí zbytek.

         1. A tu propagandu ve Stalinském Rusku dělal kdo? Nějakej krtek v NKVD?

       2. Když Wehrmacht slavně (tedy východním směrem) táhl Ukrajinou, tak někteří prostí, téměř negramotní Ukrajinští vesničané (a to jsou ti, o kterých píšu já) vítali jeho vojáky jako osvoboditele od bolševickýho útlaku. Němci se s nimi dělili o proviant, štípali tamní holky do tváří i jinam a všechno vypadalo tak nějak sluníčkově – tedy na místní poměry. Pak následovaly jednotky SS-EinsatzGruppen a to už taková hlína nebyla. Tak a teď bys moh vysvětlit, o kterých Ukrajincích (co, dle tebe, „milovali Adolfa“), píšeš ty. Hořím zvědavostí.

      3. Měl si to najít na internetu – tam je jasně popsáno, kdo je dobrej a kdo špatnej, pak by se mohl moudře rozhodnout :-/

     2. ex.lex: omlouvám se ostatním, že krmím, ale když vidím toho diencefalona, tak se mi zastesklo po exozemi. Tu by tam příště nějak zakomponovat nešlo? Bez ní je to jako post zrg1 bez orlů z volstrýtu.

      1. fatdwi: A co je země? Kus pevniny, takže exorezidence je kus pevniny na té obyvatelné planetě Zemi. Leda jestli jste neměl na mysli exoplanetu jako další exozemi pro expanzi lidstva mimo planetu Zemi.

  2. Sice to zatím vypadá přesně jako obsazení Sudet nacisty a rozpoutání druhé světové války Hitlerem včetně nezájmu západu (malá země, která nikoho nezajímá), ruská ulhaná propaganda úplně všude, ale proč ne?

   1. Ukrajina malá země, která nikoho nezajímá? Voni maj nějakej jinej goblus?

    1. Tvl Behemote, vy musíte být dobrý cholerik. Ale k věci. Měla to být paralela s námi a s vyjádřením Chamberlaina o nás před začátkem druhé světové války, sypu si popel na hlavu, naznačení bylo asi moc jemné.

     1. Je to vul. Paralela tu je, i kdy nejake dalsi sankce pro Rusko prijdou. Pikantni ovsem je, ze ti co dodnes vycitaji Anglii a Francii ze nam jejich predci pred 80 lety „nepomohli“ dnes nejhlasiteji obhajuji Rusko, ze si muze urvat co chce, protoze je „velmoc“ a ukrajinci musej akorat drzet hubu a smirit se se situaci.

      1. A ona Ukrajina má s někým podepsané vojenské spojenectví? Se nechám poučit.

       1. …ani prd.
        Ale když slyším, že západní země se „zasazují o deeskalaci konfliktu“ = „Voloďo, hrej si jak umíš, hlavně nás nech na pokoji“, tak z toho trochu mráz po zádech jde.
        Kdyby byl Voloďa jen o trochu větší trotl, to bychom koukali na drát, jak by západní země v rámci „deeskalace konfliktu“ zlomili hůl nejenom nad Ukrajinou, ale nad celým bývalým východním blokem. A pravděpodobně by USA ve snaze „mírového řešení“ ostře zkritizovaly v rámci OSN.

        PS: my bysme pak pili pivo, blahořečili systému, který nás kdysi trochu naučil rusky a posmívali se Německu, ať se tam s těma muslimskýma migrantama třeba poserou a věšeli si Putina do sbororen na základních školách. Zakrátko by se děti učily, jak nás Putin osvobodil od řízené islamizace západní Evropy.

        1. Deeskalace konfliktu je celkem rozumný krok, když jde o poměřování pindíků s jadernou velmocí. Celé je to o selektivním používání práva na sebeurčení. My se vůči Rakousku sebeurčit mohli, Němci vůči ČSR ne. Ukrajinci se vůči SSSR sebeurčit mohli, Rusové vůči Ukrajině ne.
         Jedna věc je hájit někoho vůči agresorovi i za cenu situací jako je Kubánská krize apod. A úplně něco jiného je hájit zemi, jejíž vlastní obyvatelstvo k ní není loyální. Východ Ukrajiny nebo Krym je prostě ruský a národnostně politické hranice nerespektují ty, které za bolševika nakreslili na papír jako vnitrostátní hranice administrativních celků.
         Navíc na Krymu šlo o souboj o parkovací místo černomořské flotily a na východě Ukrajiny jde o uhlí a fabriky.

         1. Ale jo, já tomu rozumím. Já dokonce chápu i ten Mnichov. Jen říkám, že mi z toho jde mráz po zádech.

          1. Obnovená studená válka vyhovuje oběma stranám. Rusák může ukázat prstem na vnějšího nepřítele a národ se semkne kolem vůdce a promine mu poměry a životní úroveň. Západ může ukazovat na agresivní Rusáky a zavádět cenzuru internetu kvůli fake news a svět je v rovnováze. Pro všechny země je největším a prvotním nepřítelem vlastní vedení.

          2. Byl jsem dneska neco resit v jednom utvaru a koukam, pani tam v kancelari meri a vazi malinkou gumicku do dychaci masky. Ptam se, k cemu je to dobry a ona na to „podle standardu NATO musime u kazde skladove polozky a kazdeho inventarniho cisla evidovat rozmery a hmotnost. Asi, az nas jednou Rusove pozenou, aby se dalo rict, co jeste v nakladakach uvezeme a co uz ne“.

          3. Rusové se nutně poserou smíchy už ve chvíli, kdy wehr..eh, bundeswehru ekořídící jednotka odstaví tanky, protože dojde ve stepích AdBlue v SCR katalyzátorech.

          4. Byl jsem minulej tejden v jedne inzenyrske firme v Nemecku a tam zcela jednoznacne frci autopiloti. To je dneska „in“, takze predpokladam, ze ruzny drony na pasech a dalsi picovinky ted pofrci. Takze Rusak jen prevezme rizeni a je po valce. Nemecko ted uplne zije rozpoznavanim obrazu a naslednou automatizaci rizeni, jakoby DF reagoval na soucasny trend.

          5. Předváděli Ti koboty? To si někdy dej.
           To je teprv prdel.

          6. Ja jsem byl na odd vyvoje ridiciho sw, zelezo jsem nevidel. Ale mlasklo mne do oci, kolik firem v Nemecku na tom intenzivne dela. Jen tady za carou Deggensdorf, Teisenach, Rezno a pak dal na Mnichov. Frci to tam vic, jak Sandokan, nebo cecka.

         2. Svět, resp. západ to vidí jen jako obyčejný lokální konflikt. Nic, co by vybočovalo z obvyklého rámce lokálních konfliktů.
          Ale aby nás nikdo nemoh nedejbože obvinit z proruskýho přístupu, tak dle foršriftu nasadíme jakosankce, ze kterejch má VVP reálně akorát srandu.
          Nedodáš zboží Ty, dodá jinej a možná levnějc. Dneska to jde rychleji, než kdykoli jindy. Rus bez těch pár komodit, co se tam vyvážejí, přežije těch pár dní výpadku velice snadno, nebo to vzhledem k velikosti země ani nepozná.
          Naopak Evropa by se měla mít na zatraceným pozoru, kam až s těmi jakosankcemi zajít.
          Může být, že jinak až stoicky klidný VVP se přeci jen dožere, že už toho sraní na hlavu Rusům, jako globální velmoci bylo dost. Zničehonic se najdou vlivem počasí a techniky objektivní potíže v přepravě ruského plynu. Už to udělal dvakrát, udělal to kupodivu vždy v zimě a bude-li to třeba, udělá to zase, bude-li to pro Rusko přínosem/výhodné aspoň politicky.
          Teď by se dalo možná namítnout, že jsou Rusové na prodeji plynu existenčně závislí.
          To možná ano, ale zapomínáme na tři věci. Co je ochoten snášet Rus oproti rozmazlenému Evropanovi, v druhé řadě pak je už prodej plynu diverzifikován, neproudí jen sem, ve třetí řadě není Evropa významným odběratelem natolik, aby to ruskou ekonomiku během 3-4 měsíců položilo.
          Prostě jen stoupnou dodávky jinam, kde nemají s lokálními konflikty Ruska, Ukrajinou a Krymem problém. My v Evropě ale pomrzneme jako křečci, aniž by to Rus vůbec pocítil na životní úrovni. Zapomínáme na to, že i plyn z jiných plynovodů je pořád ruský, norského je malý podíl a je dražší.
          Smlouvy nesmlouvy, na objektivní či technické potíže při čerpání/přepravě je ve smlouvách pamatováno. My s nimi při podpisu souhlasili.
          Trvám po všech zkušenostech se SSSR i současnou RF na tom, že i do jinak dnes klidného, ruského huňatého medvěda lze šťourat klackem jen omezeně dlouho. Má tlustej kožich, ale jak klacek tím kožichem proleze moc blízko ke kůži, tak bude zle.
          Rusko je opravdu velká země, je to globální velmoc, má svá neopakovatelná specifika, nepřenositelné zkušenosti a trochu jinak se tam uvažuje.
          Radím ke klidu a pokud možno se nesrat do věcí, po kterých nám hovno.

         3. A už kurva nekrmte toho trolla. Ty tři nicky, co používá, si snad dovedete porovnat.
          Je to takovej Bohumil s vysokou školou života, co má kvůli asfaltování dávno bany na všech možných diskusích, tak prostě obsírá tady.
          Neboť je D-F jedna z posledních svobodných diskusí, radím tedy raději ignorovat, Ado. Já Vaši snahu jej poučit velmi kvituji, ale vypůjčeně „je to marný, je to marný, je to marný“.
          A dej Pane, aby D-F tak svobodný zůstal co nejdéle.

          1. To jako ráčej tím trolem myslet mě, nebo co?

         4. Neeé, Vás ne. Jenom se nemůžu vyznat v tom řazení postů.

     2. Československo malá země byla. Ukrajina je několikanásobně větší a i ložiska surovin tam jsou mnohonásobně větší než v nějakým banánistánu, toť fakta.

      1. Nejen suroviny, ale hlavne cernozem.

   2. Hele a o Nigeru jsi neslyšel?

  3. Já teda stále čekám jak vyspělý západ naloží se Saudskou arábií. Zda se, že vraždit novináře je vlastně úplně vpoho.

   1. Já bych to svedl na kulturní rozdíly. Někde se na novináře podává trestní oznámení, jinde mu seberou akreditaci no a někde ho rozřežou do černého pytle. každá země má svůj způsob jak naznačit tisku, že zašel kam neměl :-)

   2. Drobný rozdíl tady je. Rozhodně Saudové nevydávají každý týden nové lživé prohlášení, že ho vlastně zabila CIA, Ukrajinci nebo banderovci. Západní Evropa začala řešit na vládní úrovni ukončení dodávek zbraní do SA a Trump zatím neví, protože pokud má v Jemenu na výběr mezi SA Iránem, tak ta SA přes vraždu jednoho novináře je přece jenom civilizovanější než Irán, který po zrušení sankcí Obamou rozhazuje peníze mezi teroristy nalevo napravo a je v podstatě takovým Ruskem v malém.

    1. * na výběr mezi SA a Iránem

    2. No z hlediska západu mi přijde civilizovanější a bližší ten Írán, ale rozdíl mezi těmi zeměmi je akorát v tom, že jedni podporují šíitské teroristy a druzí sunnitské. Za čí peníze se v Evropě staví mešity, školí imámové a různí pošuci?

    3. To měla být jen udička, který zdejší „moralista“ mi to přijde politicky objasnit a jak moc humorná jeho výmluva bude.
     To to sleduješ asi velmi nepozorně. Vyjádření SA má podobný průběh jako Burešův etický kodex. Od princova vyjádření „toho člověka neznám a nikdy jsem ho neviděl“ až po „americká tajná služba má důkazy, že princ vraždu osobně nařídil“. A Jemen bych radši vůbec nezmiňoval, to co tam SA za podpory „vyspělého západu“ dělá je poměrně nechutná věc. Na to jak hysterčíš u Krymu mě překvapuje, že ti to nijak nevadí.

    4. kvůli vraždám nějakejch poskoků se války nevyhlašujou. Ti nikoho nezjímaj. Srovnávat vraždu nějakýho novináře s anexí území cizího státu je jako srovnávat stoletou vodu s vypadlou hadicí od pračky.

     1. Na toho novinare sere pes uplne stejne, jako treba na ten vybombardovanej autobus jemenskych deti. Prakticky obden jsou zpravy ze Syrie, nebo Jemenu, kolik civilu zase koalice trefila a hovno se deje. Takze proc by tento arab mel byt jinej? Jako zaminka se to stejne nikomu k nicemu moc nehodi. Leda ze by Evropane stopli nejake dodavku Saudum, ktere promptne dodaji Amici. Jinej efekt tam nevidim.

      A co se Krymu tyce, tak to uz je omlete tema ze vsech stran a je potreba se s tim smirit asi tak stejne, jako s existenci Kosova.

      Je potreba si verejne priznat, ze USA delaji svinstva po celem svete, ale protoze my jsme holt v teto parte, tak to budeme tolerovat. A to i proto, ze vlastne moc na vyber nemame, pokud v tom budeme sami. Ukazovat na Rusaky je vesmes zbytecne, protoze v jejich parte ted proste nejsme a nijak nas neohrozuji ani vojensky, ani ekonomicky. Krome toho to vypada, ze pokud se nepodari na Ukrajine konecne rozjet nejakou poradnou valku, i kdyz se cokoladovnik snazi, jak se da, tak se USA postupne preorientuji na jine zeme, s Cinou v popredi. V soucasnosti tece USA voda do prdele natolik, ze vykradani ruskych zdroju je uplne o nicem. Smysl ma valka. Kdekoli, ale hlavne ihned.

      1. Jasně, nejlepší způsob jak se zbavit dluhů je nasekat další válčením. Časy cisaře Napoleona, kdy vítězná vojska ukradla všechno co nebylo přibitý a tím amortizovala náklady na tažení už jsou definitivně pryč.
       Válka je pro stát obrovskej průser, protože válka je drahá sranda a výrobci vojenského materiálu chtějí zaplatit a stát na to nemá a musí si půjčovat a pak to musí desetiletí splácet. A to i za předpokladu že vyhraje, což neni zdaleka jistý, navíc i vítezství nemusí bejt žádný terno. Británie by mohla vyprávět, jak ji dvě vyhraný války připravily o celý impérium a udělaly ze supervelmoci „nemocného muže Evropy“.
       O něco lepší jsou proxiny, kdy válčí někdo jinej a my ho sponzorujeme, jenže se to nesmí přehnat, protože bojující strany jsou obvykle holý prdele a navíc mívaj tendence zatáhnout sponzora do války, aby bojoval za ně. Takhle se to nakonec vymklo ve Vietnamu.
       Ekonomická hegemonie je nejlepší. Chudý země milerády prodaj co můžou a negativní externality jsou jejich problém a ne náš, jak by tomu bylo v případě anexe jejich území.

       1. Ono prijde na to, kde jsou dluhy a kde je dodavatel matrose. To prese chapes sam. Zapad vychazi z toho, ze na jeho uzemi se valcit nebude a rozhodne nikdo ani moc nestoji o nejakou globalni valku (uprimne… ja na ni taky moc neverim). Ale kdyz se valci treba v Iraku, tak je to pro zapad good deal, nu ni? Podobne Lybie, Jemen, Syrie… Afgan trosku problem, protoze tam uz chcipe moc „nasich“ a pritom dodavky zbrani uz nic moc.

        Takova valcicka na uzemi treba Ukrajiny, to by byla paradicka. Evropa zamrdana Ukrousema (sice makaji, ale taky delaji bordel), Rusko zamestnany, USA v baliku, kde vidis problem?

        1. Irák moc good deal není. Táhne se to už moc dlouho a k ničemu to nevede,resp. to vede ještě k většímu bordelu. Obama se z toho snažil vycouvat, jenže zjistil, že to moc nejde, prootže když odtamtud amíci vyoadnou, tak se celej region začne mydlit. Irák a vůbec celá Bushova válka proti teroru je velkolepá jízda na tygru a až z něj jednou seskočíme, tak to bude bombastický finále.

         1. Dneska uz je Irak snedenej kram. Ja mam na mysli kazdy z tech konfliktu v okamziku, kdy ho USA zahajily. Tedka uz je nahovno jak Afgan, tak Irak, tak Libye a koneckoncu i ta Syrie. Proto to chce neco cerstvyho. Navic Trump od sveho nastupu do uradu nezahajil zadnou novou poradnou valku, cimz trha tradice v bilym baracku. Tak treba se zadari aspon s tou Ukrajinou.

          Dneska jsem za volantem stravil furu casu, tak jsem poslouchal, ze vlastne summit G20 bude pomalu cely o tom konfliktu u ruskych hranic. Nebyt udatnych Ukru, tak se na tom summitu ani nemeli o cem bavit. Predpokladam, ze tam proberou, jestli aspon Rusove vyhandluji ty zamachlovane lode a namorniky za ty Ukry zamachlovane lode a ruske rybare. Pokud se nemylim, tak ti jsou v Ukrousskem lochu uz od dubna a nejak moc se to u nas nerozmazavalo.

    5. „…rozhazuje peníze mezi teroristy nalevo napravo a je v podstatě takovým Ruskem v malém.“

     Tomu nerozumim. Cili tvrdis, ze Rusove financuji teroristy, aby si za ruske penize pak od zapadu kupovali zbrane? Bavil jsem se s klukama u armady, jak je mozne, ze naprikald v Syrii se ve skladech teroristu nasly cesky RPG a bylo mi vysvetleno, ze to velmi pravdepodobne nebyla dodavka z Ceska nekdy behem konfliktu, ale nektera z dodavek pred a nebo po roce ’89. Cesko napriklad Saudum prodalo hromady zbrani a techniky a to jak za bolsana, tak po nem.

     Cili podle tebe Rusove davaji Saudum penize, aby ti dali zbrane IS?

     To je, podle mne, velmi originalni myslenka.

   3. Nenalozi vubec nijak. Saudove v USA maji mnohadesitek (tusim 100?) miliardovou investici plus jsou druhy nejvetsi konzument americkych zbrani. Takze z USA nelze cekat jakoukoli reakci. Plus, hned druhy den, kdyz to prasklo a Trump se zacal blbe dotazovat, tak SA se nechala slyset, ze mozna prehodnoti cenu ropy.

    Evropa v teto situaci neni a i kdyz skoda kazdeho eura, ktere se na zbranich nevydela, tak ale zbrojni prumysl tady neni tak dulezitym segmentem.

    Otazkou ovsem je, jestli USA hbite nezaskoci za pozastavene evropske dodavky. Plus bych si nedelal iluze o nejmenovanych firmach typy Excalibur, Omnipol a dalsich, ktere rady nejakeho prostrednika, nebo vypodejce skladu sehraji.

    1. O to ani tak nejde, nebo jo, ale až v druhý řadě. V první řadě je to, že Saúdská Arábie je nejvlivnější muslimská země. Mají pod palcem Mekku, Medínu a já nevím co ještě. Snad jediný z posvátnejch míst islámu co nemaj pod kontrolou je Jeruzalém. Díky tomu mají obrovký vliv na půldruhé miliardy lidí. Je to takovej světskej Vatikán.
     Vzhledem ke geopolitickým zájmům západního světa je pro Západ (i nás) zatím životně důležité být se Saudy zadobře. Je to sice spojenec dost na hovno, jenže furt lepší než aby to byl otevřený nepřítel. Takže se mu ledacos toleruje, byť občas se skřípěním zubů. Rusák dává najevo, že být spojenec nechce*, takže není důvod mu toho zas tolik tolerovat.

     *teda, on by rád, ale s ruskou představou o spojenectví máme dlouholeté skušenosti. Už skoro třicet let se z toho spojenectví vzpamatováváme.

     1. Uprimne… z Ruska jsem nezaznamenal vyrok stylu „kdyz se v tom budete moc hrabat, prehodnotime cenu ropy“. Na toto tema se delala akorat za totace prdel (viz nasi hokejiste po roce ’68 padajici po vitezstvi nad SSSR na led a poslouchali, jestli jeste tece ropa), ale jinak opravdu nevim (treba mi uniklo), ze by nekdy otevrene vyhrozovali prave touto komoditou. A je fuk, jestli na tom jsou, nebo nejsou zavisli. Saudove jsou na rope zavisli jeste vice.

      Proto je v tomto uhlu pohledu zabavne, kdyz nam USA rikaji, ze mame bojkotovat Severni Proud 2, protoze by nas Rusove jeho prostrednictvim mohli vydirat :-))

      A, pokud vim, tak my se vzpamatovavame predevsim z bolsevika, ne z Rusu. Toho bolsana jsme si do baraku hlavne vtahli sami a take za pomoci nasich pratel Francie a Anglie, to uz jsme tady pred dvema mesici rozebrali. Rusove nejsou svati, jsou mezi nimi svine jako vsude jinde (ja osobne mam horsi zkusenosti treba s Polaky, nez s Rusaky), ale tech 30 let jim hazet na hlavy an bloc mi prijde byt docela prehnane.

      1. No, ne že bych se s Tebou chtěl přít, ale ten kontingent čítající 200 000 sovětských vojáků v ČSSR bych jim teda s chutí na hlavu hodil.

       1. Ten kontingent bylo ještě to menší. Mnohem víc škody napáchalo Moskvou řízené hospodářství.

        1. …to jsem si schovával hned jako další post… :-D

        2. Ale jo, rozhodne jsme za bolsana neprosperovali, to vime. Ale uz jsem tady jednou linkoval, ze nase slavna republika sla do kopru ve srovnani treba s mensim Rakouskem prakticky hned po oddeleni, takze dneska rict, ze bolsan nadelal takove prusery, ze ani po 30 letech jsme se z toho nevyhrabali, mi prijde byt proste vytrzeny z kontextu. Dal jsem si s tim tu praci v zari a precetl si ruzne analyzy a zatim to vypada, ze namisto hledani podstaty se hodlame na bolsana vymlouvat dalsich minimalne sto let.

         Priznejme si, ze jsme proste lidi druhe kategorie a my to sami proste neumime, takze do kopru bychom sli i tak, jen do mensiho. Krome toho dneska i dost prispivame na to, aby se Nemec mel dobre prave tim, ze tu podradnou praci pro nej levne delame. Takze je NIKDY nedozeneme, pokud se Nemci nepribrzdi sami.

         1. >Priznejme si, ze jsme proste lidi druhe kategorie< (Sysop, 2018)

          Jste debil?
          Přiznávejte si sám, co uznáte za vhodné, ale netahejte do toho ostatní. Za sebe – necítím absolutně žádnou potřebu si přiznávat to, co tady navrhujete.
          Tohle Havlovo sebemrskačství bych osobně trestal pořádnou přes držku.

          1. Re: damp
           30.11.2018 v 21:43

           Havel byl curak a jeho nazory nesdilim.

           Ja se pohybuji celkem dost po Nemecku i u nas a to jak v prumyslu, tak v rodinach a proste rikam, jak se veci maji. Ze to Nemci otevrene rict nesmi, podobne, jako nesmi nadavat Arabum, Cikanum, buzikum a cert vi komu, to je jina.

           Nemecko po prvni valce slo postupne nahoru, my dolu. Nemecko po druhe valce slo postupne nahoru, my dolu. Nas vysaval ruskej bolsevik, Nemce zase americkej imperialista. Presto jsou Nemci nekde jinde a neni to tim, ze bolsevik byl vetsi luza. Ve finale stoji cizi imperialista za hovno uplne stejne, jako ten bolsan.

           Vubec nechci domyslet, kde by Nemecko bylo, kdyby z nej netekl profit dal na zapad.

           A to nerikam, ze Nemce obdivuju, to rikam, protoze mne nas narod sere.

          2. Když Vás náš národ sere, běžte bydlet do Vámi vysněného Německa.

           Dle mě – Německo je stát plný vysranejch a zblblejch sráčů, kteří mají od Hitlera pocit, že jsou něco extra.
           No nejsou.

           Je to neuvěřitelně chytrej a houževnatej národ, ale taky národ neuvěřitelně nanipulativní.
           V oblasti lidských zdrojů se nemáme ve srovnání s nimi absolutně za co stydět. Ověřeno v práci a ve zbytku mé rodiny, která se v Německu nachází.

           Závěr:
           Vaše mindráky rozhodně nesdílím a vlastně se je ani nechystám léčit.

          3. Tak predevsim, kdyz uz jsi tak hrdej Cech, nauc se cesky. Ten muj puvodni vyrok byla vyzva, nikoli konstatovani.

           No a na ty oblibene levicacke prndy typu „kdyz toho Rusa/Amika/Nemce/Cinana/… tak obdivujes, tak bez bydlet do Ruska/USA/Nemecka/Ciny/…“ je zbytecne reagovat.

           Nemci meli VZDY pocit, ze jsou neco extra. VZDY. VZDY. Ostatne uz i Premysl Otakar mel s nimi presne tento problem. A taky dojel na germanske podrazactvi.

           My jsme mnohem pracovitejsi, nez prumernej Nemec. A to vim sakra dobre. Jenze prave proto je smutny to, ze my jsme tam, kde jsme, presto, ze jsme ochotni v praci byt dele, nebo i vic makat. Proste jsme narod pitomcu a to mi nikdo nevymluvi. Kdyz je nekdo lepsi a presto se necha ovladat chytrejsim, pak bohuzel moji uctu neziska.

           Mindrak nemam, ja jsem si nezvolil byt Moravan. Stejne, jako jsem si nezvolil byt ovcanem tohoto (respektive minuleho) statu. Mam rad tuhle zemi, od Krusnohori po Karpaty. Pred lidma tady ale porad utikam, protoze vzdy narazim na nejake kreteny, kteri mi jen kazi zivot. Do nikoho se neseru, ale druzi se serou do mne. Zajedu do Germanie a mam tam svatej klid. Presto tam zit nehodlam, nehral jsem s nima kulicky.

          4. >kdyz uz jsi tak hrdej Cech, nauc se cesky.Proste jsme narod pitomcu a to mi nikdo nevymluvi<

           Jestli jste pitomec Vy, nemusí nutně znamenat, že ostatní jsou pitomci taky.
           Dokázáno. V případě zájmu zdroje doložím.

           Nepřesvědčil jste mě v tom, že netrpíte jakýmsi (pro mne nepochopitelným) mindrákem vůči silnějšímu sousedovi. Ale ono to je vlastně jedno. Hlavní je, že víte, kde naleznout klid – to je k nezaplacení :)

          5. Asi si rozumet nemuzeme, protoze nevis, co je to Minderwertigkeitskomplex. Ja osobne ho urcite nemam.

           Je celkem fuk, jake lidi znas, nebo jake znam ja. Podstatna jsou cisla, ted je hodne v oblibe HDP, taxi nekdy v klidu sedni, vyhledej si (zdroj si jiste najdes, ja ho mam) data HDP od roku 1917 Nemecka, Rakouska a Ceska. Projdi si to az do dneska, zvaz vsechny faktory a pak ti treba dojde, o cem mluvim.

          6. >Asi si rozumet nemuzeme, protoze nevis, co je to Minderwertigkeitskomplexzvaz vsechny faktory a pak ti treba dojde, o cem mluvim.<
           Obávám se, že nedojde.
           Dodnes jsem nepochopil korelaci mezi HDP třeba Rakouska a mojí spokojeností. I přes to, že nejsem majitelem pensionu v rakouských Alpách, ani bankéřem německé nadnárodní firmy – jsem fakt v pohodě.
           Možná proto, že vím, že všude je chleba o dvou kůrkách a prdel o dvou půlkách. Takže Vaše bulení, jak je Česko fuj fuj fakt lajkovat nebudu.

           Možná byste mohl vyrazit i jinam, než do Německa,třeba byste změnil názory na to, jak si tu žijeme.

       2. A vis taky, kolik nas ti bolsevicti vojcli stali?

        1. http://totalita.cz/txt/txt_smlouva68.php

         Máš na mysli prachy, nebo ten voser s tím, že jich tady tisíce a tisíce smrděly, že obsadili kasárna, města a výcvikové prostory a byli tady jako živoucí připomínka toho, kdo je ten, kdo má držet hubu a šoupat nohama?

         1. Ano, mam na mysli prachy. Protoze ruzne se vyklada, jak to nasi republiku stalo majlant a ze zlatej Wehrmacht, ale pritom Rusaky si platil Kreml. Az jsme je v ’91 vykopali, tak veskere naklady se vycislovaly ze sanaci vojenskych prostor. Tech par skolek a panelaku jsme nepocitali, ostatne jako bolestny za urazeny ego to bylo bolestne malo.

          Smrdelo jich tady tusim 75000 a nedelej si iluze, ja prichazim do styku s lampasaky od BW a ti nam davaji taky pekne najevo, ze mame soupat nohama. Posledne jsme se docela pekne porafali, kdyz jsem jim rekl, ze tech nasich 20 tanku, co nam zbylo, je porad vic, nez bojeschopny pocet tanku jejich. Porad nas maji za povl. Bez ohledu na to, ze bezni vojcli jsou celkem v poho. To jsou ti rusti taky.

          1. Já ne, prachy jsou to nejmenší. To vím, že si je platil Kreml. My jsme jim zase poskytli zázemí. Tohle se penězi vyrovnat nedá.
           Protočilo se jich tady dohromady cca půl milionu, v 1991 jich odešlo těch 75.000, ale nezapomeň, že s sebou měli cca 40.000 rodinných příslušníků – jen v tom roce ’91.
           Iluze si nedělám, ale to, že jsou vojáci BW ksindl, nedělá nic menší ksindl z toho ruskýho výsadku, kterej jsme tu bohužel měli nalezlej v kuchyni třicet let… :-/

          2. Obhajovat bolsany rozhodne nebudu. Nicmene, hakose jsme tady taky meli sest let a taky nevypadali, ze by odesli sami na pozadani. Nejsem si jistej, jestli aspon Kocab by je vykopal.

           Svinstvo to bylo, ale je dobry si taky priznat, jakej podil jsme na tom meli sami, pripadne jakej podil na tom mel Mnichov ’38. Byli jsme moc mali na to, abychom rozhodovali. A ze bolsana sraly rakety v NSR a chtel mit svoji armadu na care, protoze nam neveril, to se fakt nedivim. Po dobrym to neslo, tak si to prosadil po zlym, protoze nemel alternativu.

           Kdyz jsme u nas vyhodili Amiky s radarem, meli alternativu (ted nevim, jestli nakonec skoncili v Polsku, nebo Rumunsku). To, co se dneska odehrava na Ukrajine, je presne ten stav, kdy lidi alternativu nemaji. Waltzmann je zaplacenej, aby tam ty zakladny dostal. Pokud vyhraje (ma nyni 5% sanci) a nebo zrusi (to ma ted diky stannemu pravu sanci velkou) pristi volby, tak tam ty zakladny dostane.

          3. Shrnul bych to asi tak, že bych uvítal, kdyby si do budoucna ctěné velmoci nastrkaly rakety, radary a vojáky do svých prdelí a ne k nám.
           Podíl jsme na tom bezpochyby měli, ale myslím, že jsem celkem názorově konzistentní v tom, že zatím každá vojenská okupace našeho kousku planety stála za velký hovno. Předpokládám, že v tom ani nejsme příliš ve při.

          4. Rozhodne v tom jsme zajedno. Ja tady taky nikoho nechci. Jen je otazka, jestli jsme dost velci pani na to, si to obhajit. Kdykoli nekdo urval kus zeme a prohlasil ho za svuj, musel taky umet za ten kus zeme bojovat. A ja mam ten dojem, ze i kdyz jsme to v minulosti moc neprehaneli, tak dneska uz to neumime vubec. Takze nechtit, aby nam sem nekdo lezl, je bohuzel jen zbozne prani.

           Ostatne, ted opravime fury mostu, protoze stoji za hovno (zcela objektivne), ale kupodivu se zacaly srat hned pote, co NATO zkonstatovalo, ze nase infrastruktura neni schopna presunout techniku NATO ze zapadu dostatecne rychle na vychod. Takze pokud ty padajici mosty opravujeme proste proto, ze prisel cas, tak ok. Pokud ale proto, ze nekomu venku se nase mosty nelibi, pak by to bylo smutne. I to by pak byl projev vazalstvi, protoze bychom pak okolo tech novych mostu mohli stat a zmoulat cepice, az okolo pojedou pani a treba hodi nejakej zlatak.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!